BigCommerce İncelemesi

BigCommerce – çevrimiçi mağazalar oluşturmak ve web’de hem dijital hem de fiziksel ürünler satmak için bir SaaS çözümüdür. Platform, özelleştirilmiş e-Ticaret özellikleri ve iyi tasarlanmış şablonlardan oluşan bir seçimle kullanımı oldukça kolayken bir isim yaptı. Aynı zamanda, iyi bir teknik geçmişi olan daha deneyimli kullanıcılar için web geliştirme yeteneklerinin yanı sıra çevrimiçi mağazanızı pazarlamak ve tanıtmak için araçlar ile birlikte gelir.


Platformun kapsamlı web tasarımı ve geliştirme becerileri olmayan kullanıcılar için tasarlandığını iddia etmesine rağmen, bazı kullanıcıların tema sınırlaması, fiyatlandırma politikası ve dijital mağazalarını yönetmek için gelişmiş özelliklerin eksikliği ile ilgili çeşitli şikayetleri var.

Bu özel incelemede, yalnızca platformun bazı özelliklerini kontrol etmekle kalmayacak, aynı zamanda bu olumsuz iddiaların doğru olup olmadığını da tanımlayacağız. BigCommerce ile çevrimiçi ürün satmaya başlamanın yolunda karmaşıklık ve diğer olası engeller açısından ne bekleyeceğinizi öğreneceksiniz..

1. Kullanım Kolaylığı

BigCommerce, mallarına bakmak, ürünleri ve siparişleri yönetmek, analitik araçlar kullanmak vb. İçin bir dizi enstrümana sahip bulut tabanlı bir platformdur. Bu bakış açısından, hizmet oldukça açık ve basittir. Süreç herhangi bir özel beceri gerektirmez. için Başlamak sıfırdan kendi çevrimiçi mağazanızla birkaç kolay adımı tamamlamanız gerekir:

Adım 1 – Kaydolun

Kaydol. Bu aşamada, yalnızca kişisel bilgilerinizin yanı sıra mağazanızın adını belirtmeniz gerekir. Başlangıçtan itibaren ayarlarla uğraşmanıza gerek yok.

2. Adım – Gösterge Tablosuna girin

“Mağazamı şimdi oluştur” düğmesine basarak, tüm özellikler tek bir yerde görüntülenecek şekilde kontrol paneliyle sayfaya anında aktarılacaksınız. Kontrol paneline gelince, siparişleri yönetmek, site trafiğini ve istatistikleri gözden geçirmek vb..

Bigcommerce Gösterge Tablosu

Başka bir iyi haber ise, varsayılan olarak örnek ürünlerin bir listesine sahip olmanızdır. Her ürün bir dizi farklı parametreye sahiptir. Görüntülerden, videolardan ve envanterden akıllı ürün kurallarına kadar her şeyi ekleyebilirsiniz. Örneğin, bir müşteri 150 doların üzerinde harcama yaparsa, ücretsiz gönderim alır.

Adım 3 – Kontrol Panelini Kullanma

Platformun işlevselliğine alıştıktan sonra kontrol paneliyle çalışmaya başlayabilirsiniz. Burada ürünleri ve müşterileri inceleyebilir, ana mağaza simgesine dokunarak genel mağaza istatistiklerini inceleyebilirsiniz. Sistem son ziyaretinizden bu yana tüm güncellemeleri ve en son değişiklikleri size bildirecektir.

Bigcommerce Dashboard Müşterileri

Sistem, içerikle çalışmayı kolaylaştırır. Yeni görüntüler ve ürün fotoğrafları eklemek, açıklamaları güncellemek, yeni metinleri değiştirmek veya eklemek, blog yayınlarını yayınlamak vb. İçin “içerik” bölümünü tıklamanız yeterlidir. Ayarlar, faturalandırma işlemini ayarlamanıza, ödeme sistemlerini yapılandırmanıza, yüklü uygulamalarla çalışmanıza ve -on, vb. Pazarlama bölümü, yeni bağlılık programları, özelleştirilmiş promosyonlar, kuponlar ve mağazanıza daha fazla trafik çekecek diğer şeyler oluşturmak için iyidir.

Adım 4 – Mağazanızı “Başlat”

Ön ayarlarla işiniz biter bitmez “başlat” düğmesine basabilir ve hazır dijital mağazanızla çevrimiçi olabilirsiniz.

Gördüğünüz gibi, başlamak oldukça kolaydır. Ancak bu noktada BigCommerce kullanım kolaylığı sona ermektedir. Platformun yeni olarak da bilinen yeni çerçevesinin kullanılabilirliğine rağmen dijital mağazanızı kurmak zor olabilir. şablon. Teknisyen olmayanlar, tasarımı değiştirmeyi çok zor bulacaklar. Profesyonel web tasarımcılarının yardımına ihtiyaç duyabileceğiniz yer burasıdır..

API’ya erişim diğerlerine göre daha kolay olsa da e-Ticarete özel platformlar. Öte yandan, bu gerçek özelleştirme için daha fazla alan ayırır, çünkü bazıları özel şablonları biraz sınırlı bulabilir. Bu konuda daha fazlası aşağıda.

2. Özellikler & Esneklik

BigCommerce henüz web üzerindeki en hızlı e-ticaret platformlarından biridir. Rekabet açısından kesinlikle önemli olan hızlı web sitesi işletimi sağlar. Dijital mağazalar için temel seçeneklerin yanı sıra, sistem gelişmiş entegrasyon yeteneklerine, pazarlama ve promosyon çözümlerine, eklentilerin kullanılabilirliğine ve daha fazlasına sahiptir..

Temel E-Ticaret Özellikleri:

 • Ürün Kütüphanesi – BigCommerce, ürün listesini sadece birkaç tıklamayla incelemeyi ve ayarlamayı kolaylaştırır. Envanter, pazarlama stratejilerinize bağlı olarak mal sayısını izlemeyi, hızlı bir şekilde yenilerini indirmeyi, hayati parametreleri güncellemeyi ve esnek ürün kuralları belirlemeyi kolaylaştırır.
  Bigcommerce Pano Ürünleri
 • Nakliye – platform, hızlı ve güvenli sevkiyat sağlamak için yeni teknolojiler uyguladı. Artık kullanıcılar UPS, DHL ve diğer bazı dağıtım hizmetlerine ek olarak FedEx’i gönderim bedelleri için ayarlayabilirler. Kontrol panelinde, gönderi ayrıntılarını ve envanteri ayarlamak için ayrı bir bölüm bulunur. Ancak, sistem nispeten yenidir. Teslimat yöntemini veya şirketi değiştirmek istediğiniz durumda gönderi ayrıntılarını yeniden düzenlemekte zorlanabilirsiniz. Aynı zamanda, ürün sayfasında doğru bilgilerin görüntülendiğinden emin olmanız gerekir.
 • SEO ve Pazarlama – Kullanıcılar SEO ayarları açısından çok beklememeli, oldukça basit görünüyorlar. Ürün sayfasının URL’sini değiştirmenin yanı sıra başlık sayfasını ve açıklamayı düzenleyebilirsiniz. Meta anahtar kelimeleri de belirtmek için yer var.
  Bigcommerce Gösterge Tablosu PazarlamasıÖte yandan, çok kanallı pazarlama stratejilerinden sosyal medya reklamlarına kadar gerekli tüm araçlara sahipsiniz. Müşteri sadakatini artırmanıza izin verecekler. Tanıtım araçları, özel indirimler ve kişiselleştirilmiş tekliflerle yeni reklam kampanyaları oluşturmayı kolaylaştırır.
 • fatura – BigCommerce, ödemeleri işlemek için büyük ödeme sistemleriyle çeşitli entegrasyon özellikleri sunar. PayPal, Stripe, Square veya Amazon Pay’ı içerir. Yukarıda belirtilen ödeme yöntemleri hiçbir ek ücret veya ücret olmadan entegre edilebilir. Daha esnek kullanıcı deneyimi sunmak istiyorsanız, ödemeye hazır olmalısınız. Örneğin, kredi kartları için Braintree entegrasyonu ek olarak her işlem için% 2.9’a ve nakliye masrafları veya KDV hariç 0,30 $ ‘a mal olacaktır. Öte yandan, BigCommerce para birimlerini, gönderi ücretlerini vb. Değiştirmenizi sağlar..

Ek Özellikler ve Eklentiler:

 • Ödeme – ödeme yöntemi entegrasyonu dışında, platformun bazı iyi ödeme özellikleri vardır. Müşterilerin ürünü paylaşmasına veya Facebook hesapları üzerinden satın almalarına olanak tanıyan sosyal medya paylaşımını içerir. Aynı zamanda, filtreye, boyuta, kategoriye vb. Göre gelişmiş arama seçenekleriyle sayfaya gelişmiş bir kenar çubuğu ekleyebilirsiniz. Kenar çubuğunu ayarlamak profesyonel web tasarım yardımı gerektirse de, daha iyi kullanıcı katılımı sağlar. İyi bir haber de, dükkan sahiplerinin vergi oranlarını ve ücretleri manuel olarak yapılandırabilmeleri. Öte yandan, her yeni ürün eklediğinizde veya mevcut olanı her güncellediğinizde bilgileri güncellemeniz gerekir.
 • Birden Çok Kanaldan Satış – platform, farklı pazarlara ve fiziksel malların satış noktası çözümlerine entegre edilebilir. BigCommerce kare POS çözümünü destekler. Birçok temel özelliğe sahiptir. Ancak, bir POS platformu kullanmaya karar verirseniz, hem fiziksel hem de çevrimiçi olarak tüm ödeme türlerini işleme koyacaktır. Gerçekten ihtiyacınız olup olmadığını iki kez düşünmeniz gerekir. BigCommerce, kendi Facebook mağazanızı kurmanıza ve Instagram’da yayınlanan ürünleri etiketlemenize izin veren sosyal medya aracılığıyla satış yapmayı kolaylaştırır.
  BigCommerce İncelemesi
 • Entegrasyonları – kullanıcılar dijital mağazalarıyla entegrasyon için mevcut 600’den fazla eklenti arasından seçim yapabilir. Canlı Sohbet ve ZenDesk’e müşterilerinize anında ulaşmak üzere ayrıntılı raporlama için Google Analytics veya Glew için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız. Mağaza CRM veya toptan B2B çözümleri ile entegre edilebilir.

Bu çok yönlülüğe ve esnekliğe rağmen, sistem kullanıcılarından düzenli şikayetler almaktadır. Bazı müşteriler özellik listesini biraz sınırlı buluyor. Daha büyük ve daha karmaşık pazarlar için yeterli işlevselliğe sahip olmayan küçük ve orta ölçekli dükkanlar için iyi olduğunu söylüyorlar. Sistem sürekli değişir ve yükseltmeler veya iyileştirmelerle birlikte gelir. Bu, diğer bazı yeniliklerin kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamasını beklediğimiz anlamına gelir.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:125
Ücretsiz Şablonlar:&# X2714; EVET (7)
Ücretli Temalar:$ 140- $ 250
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

BigCommerce, yeni satıcıları için Şablon şablonları sunmaktadır. Tıklama noktası arayüzü ile birlikte geldiklerinden Blueprint temalarından farklıdırlar. Temel fayda, manuel kodlama yapmadan şablonları değiştirme veya değiştirme yeteneğidir. Kullanıcılar görüntü boyutlarını, yazı tiplerini, renkleri vb. Değiştirebilir..

Mevcut temalara tek bir bakış gelecekteki dijital mağazanızın nasıl görüneceğini netleştirir. Platform, çok çeşitli kullanıma hazır düzenlerle övünmez. Genel olarak, seçim için yaklaşık 125 tema var. Her tema çeşitli stillerle gelir, bu da biraz daha fazla varyasyon anlamına gelir.

Tüm şablonlar ücretsiz ve ücretli olanlara bölünmüştür. Bununla birlikte, 125 şablondan sadece 7’si ücretsizdir. Geri kalanlar 140 ila 250 $ arasında değişiyor, bu da bazılarının beklediği kadar düşük maliyetli değil. Öte yandan, tüm şablonlar yanıt verir ve web sitesini özelleştirmeniz gerektiğinde CSS / HTML’ye erişim sağlar. Bu durumda, bazı iyi kodlama ve web tasarım becerilerine ihtiyacınız olacak.

Bigcommerce Tema Özelleştirmesi

Şablon şablonları oldukça şık görünüyor. Ayrıca, tüm temaları özelleştirmek kolaydır. Örneğin, çok sevdiğiniz spor kıyafetleri için bir mağaza şablonuyla karşılaşıyorsunuz. Bir kitapçıya dönüştürmek zor bir iştir. Kötü haber, tüm şablonların sürükle ve bırak editörü olmadan gelmesidir ki bu büyük bir özledim. Nesneleri taşımak, bölümleri değiştirmek veya elemanları kaldırmak istiyorsanız, ayrı bir entegrasyona ihtiyacınız olacaktır.

Tema düzenleyicisi yalnızca stiller ve renklerle çalışmanıza olanak tanır. Sezgisel tema düzenleyicisinin eksikliğini telafi etmek için platform, web sitenizin farklı ekran boyutlarına sahip akıllı telefonlarda, tabletlerde veya dizüstü bilgisayarlarda nasıl göründüğünü kontrol etmek için çeşitli önizleme modları sunar.

4. Müşteri Desteği

BigCommerce müşteri desteği açısından harika bir iş çıkarıyor. Sistemin devasa boyutuna ek olarak iletişimde kalmak için birden fazla kanal sunar bilgi tabanı ve çevrimiçi topluluk her zaman yardım etmeye hazır.

Kullanıcılar, destek uzmanlarıyla anında iletişim kurmak için tipik yollardan bazılarını kullanabilir. İçerirler:

 • Canlı sohbet.
 • Telefon.

Ancak, bazı kullanıcılar, bu yöntemlerin sorun oldukça karmaşık olduğunda mantıklı olmadığını söylüyor. Bazı müşteriler yanıt beklerken telefonda uzun süre beklemekten hoşlanmazlar. Bu nedenle, BigCommerce bilgi tabanını seçmek daha iyi bir çözüm olabilir. Çevrimiçi forumlara ek olarak ayrıntılı öğreticiler, videolar, öğretim kılavuzları ve daha fazlasını sunar.

5. Fiyatlandırma Politikası

BigCommerce’ın size uygun olup olmadığını hala belirleyemiyorsanız, 15 günlük ücretsiz deneme süresinden yararlanabilir ve özelliklerini ve işlevlerini gerçek zamanlı olarak inceleyebilirsiniz. Bu durumda, herhangi bir kişisel bilgi veya kredi kartı verisi sağlamanız gerekmez. Sadece “denemeyi başlat” düğmesine basın ve ilk dijital mağazanızı oluşturun.

Her şey size uygunsa, dört farklı plan arasından seçim yapmanız önerilecektir. Her paket, fiyatlandırma politikasına uygun olarak aylık ücretler gerektirir. Aynı zamanda, bir yıl önceden ödeme yaparsanız% 10’a kadar tasarruf etme şansınız vardır. Kulağa iyi bir teklif gibi geliyor. Ancak, platformun gereksinimlerinizi karşıladığından% 100 emin olmadığınız sürece tüm yıl için ödeme yapmanızı önermiyoruz.

Planlar aşağıdaki gibidir:

 • Standart Plan sınırsız bant genişliği, eklenecek ürünler ve depolama ile 29,95 $ / ay maliyet. Geliri yılda 50.000 doları aşmayan küçük dükkanlar için iyidir.
 • Artı Planı Müşteri segmentasyon özellikleri ve terk edilmiş alışveriş sepeti tasarrufuyla aylık 79,95 ABD doları. Geliri yılda 150.000 doları aşmayan orta ölçekli mağazalar için iyidir.
 • Uzman Planı $ 249.95 / ay maliyet. Paket özel SSL, Google Reviews ve daha fazlası ile birlikte gelir. Yılda 400.000 doları aşmayan gelirleri olan mağazalar için uygundur.
 • kuruluş – yüksek satış hacimleri ve gelirleri olan büyük şirketler için kişiye özel çözüm. Fiyatlar işletme türüne ve karmaşıklığına bağlıdır.

6. Artıları ve Eksileri

BigCommerce, diğer popüler e-Ticaret platformlarıyla karşılaştırıldığında oldukça yüksektir. Bir dizi temel özellik sunar. sağlam bir çevrimiçi mağaza açın. Sistem yıllar içinde gelişti ve mağazanın envanterine bakmanın yanı sıra sitenizi pazarlamak ve tanıtmak için daha basit yollar sağladı. Bununla birlikte, bazı çizilmeler ve şikayetler hala devam etmektedir. BigCommerce tarafından teslim edilen tüm önemli isabetleri ve özlemeleri vurgulamamızın tam zamanı.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Başlangıçtan itibaren kullanımı kolay.
&# x2714; Hazır duyarlı şablonlar.
&# X2714; 600’den fazla eklenti ve entegrasyon.
&# X2714; Genişletilmiş ödeme, faturalandırma ve gönderim özellikleri.
&# X2714; Kapsamlı bilgi tabanı.
✘ Sınırlı ücretsiz şablonlar.
✘ Karmaşık web sitesi kurulumu.
✘ Biraz fazla pahalı.

7. Rakipler

BigCommerce, bazı belirgin avantajlar ve esneklik sayesinde nişinde liderlik etmeyi başardı. Aynı zamanda, diğer bazı harika e-ticaret platformları, harika seçeneklerle ortaya çıkar. BigCommerce’e daha iyi alternatifler.

BigCommerce ve ShopifyBigCommerce ve Ecwid Karşılaştırması

Proje gereksinimlerinizi karşılamak için gereken her şeye sahip enstrümanı seçmek için mevcut tüm seçenekleri karşılaştırın ve karşılaştırın.

Sonuç

BigCommerce, kullanıcıların dijital mağazalarını profesyonel yardım almadan sıfırdan oluşturmasına izin veren önde gelen alışveriş sepeti sistemidir. Basit tema özellikleri ile geliyor gelişmiş tema editörü eksikliği aracılığıyla teknisyen olmayanlar için bir zorluk olabilir. Platform tekneleri, entegre ekosisteme hazır 600+ uygulama ile uygulama ekosistemini genişletti.

Öte yandan, işletmeler daha küçük mağazalar için biraz pahalı görünebilirken, işletmeler gelişmiş e-Ticaret özelliklerinin miktarı ile biraz sınırlı olabilir. Tüm olası düşüşlere rağmen, BigCommerce hala en iyi açık kaynaklı çözümlerden biridir.

BigCommerce’ı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map