Blokları İnceleme

Blocsapp.com İncelemesi


bloklar (geçerli sürüm 3.4.2) – Mac OS’de web siteleri oluşturmak için kullanılan bir yazılımdır (10.10 Yosemite ve üstü). Bu, temel amacı Mac kullanıcılarına premium bir web oluşturma aracı sağlamak olan benzersiz bir niş üründür. Windows için ayrı bir ürün sürümü yok. Hedef kitle yalnızca Mac kullanıcılarıdır.

Bloklar bir indirilebilir yazılım promosyon web siteleri, açılış sayfaları ve portföyler oluşturmak için kullanılır. Apple ideolojisi ürünün temelidir: ana fikre göre, bir kullanıcının uygulama ile çalışmaktan estetik zevk alması gerekir. Programın kalitesi ve kapsamlı işlevselliği bu hedefe katkıda bulunur.

Blokların konumlandırılması söz konusu olduğunda, önce kullanıcı gösterimleri ve deneyimi gelir. Kullanıcıların çoğu, web tasarımcıları özellikle arayüz tasarımının geliştirilmesine yatırım yapmışlarsa, özelliklerin geri kalanının da iyi bir düzeyde sağlanacağını anlarlar. Bu ifade Bloklara uygulanabilir mi? Bu henüz tam olarak belli değil. Şimdi bunu bulmak için şimdi ayrıntılı analiz yapalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Yazılım lansmanından bu yana gelişti. Blocs 3 sürümü, kullanım açısından daha kullanıcı dostu ve sezgisel hale geldi. Tabii ki, yeni başlayanlar hala sistemin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyaç duyarken, CSS öznitelikleri düzenlemesine erişim için bazı teknik bilgiler gerekir.

Öte yandan, önceki yazılım sürümlerine kıyasla yapım süreci çok daha kolay hale geldi. Ortalama bir kullanıcının, gerekli tüm özellikleri içeren hazır bir web sitesi oluşturmak için yaklaşık birkaç güne ihtiyacı olabilir. Blocs, boş bir web sitesi tuvaline ayarlanacak hazır öğeleri ve blok kitaplıklarını birleştirir.

Kullanıcılar, boş sütunlar, resimler ve metin içeriği için sayfa içi alanlar vb. İçeren özel yapı bloklarına ek olarak üstbilgiler, formlar, resimler ve daha fazlasını içeren bir sayfa öğeleri koleksiyonuna erişebilecekler. Ayrıca, yeni sürüm destekle birlikte geliyor HTML5 için profesyonel kodlayıcıların ve web tasarımcılarının benzersiz site düzenleri oluşturması için çok yer ayırıyor.

Başlangıç

Blocs web sitesi oluşturma uygulaması olsa da, indirilebilir yazılım olarak gelir. Özelliklerine erişmek için tam bir lisans satın almanız veya ücretsiz deneme sürümünü seçmeniz gerekir. Her iki durumda da, sistem bazı kişisel bilgiler vermenizi ister. Oturum açma işlemi tamamlandığında, seçilen bir yazılım sürümünü indirip yükleyebileceksiniz.

Blok kaydı

Web Sitesi Düzenleme Süreci

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yazılım, değiştirilmesi ve değiştirilmesi kolay hazır tuvallerini sunar. Kullanıcılar boş sütunların yanı sıra resimler ve metinler için boşluklar ekleyebilir. Diğer bir yol ise blok ve eleman kütüphanelerini kullanmaktır. Burada bir tıklamayla eklenecek sayfa öğelerinin ve bölümlerin koleksiyonlarını bulacaksınız. Blocs 3, öğelerin konumlandırmasını değiştirmeyi kolaylaştıran sürükle ve bırak işlevine sahiptir.

Yeni yazılım sürümüyle ilgili harika bir haber, artık sol kenar çubuğunda belirtilen tüm web sitesi hiyerarşisine sahip olmanızdır. Önceki sürümde olduğu gibi farklı ekranlar arasında geçiş yapmak yerine herhangi bir bölüme veya öğeye kolayca ulaşabilirsiniz. Aynı şey sayfaya yeni tuğlalar bırakmaktır. Sadece birini seçin ve gereken alana sürükleyin. Burada sekmeli içerik kutuları, resim galerileri, müzik çalarlar, başlıklar, iletişim formları, sosyal medya düğmeleri vb. Var..

Platform CSS sınıf editörü ile birlikte gelir. Kullanıcılar, ekran boyutuna rağmen farklı cihazlarda harika görünmelerini ve çalışmasını sağlamak için blokları ve öğe stillerini değiştirmekte özgürdür. Ayrıca, sistem HTML5 desteğine ek olarak sayfa kaynak kodu üzerinde tam kontrol sağlar. Deneyimli kodlayıcılar programlama esnekliğini takdir ederken yeni başlayanlar ScrollFX kontrolleri gibi özelliklerden yararlanabilir. İncelememizde her ikisini de biraz daha tartışacağız.

Canlı Yayın

Blocs 3 uygulaması web sitesi ve sayfa oluşturucu olarak geliştirildi. Barındırma olanağı sağlamaz. Bununla kendiniz ilgilenmeniz gerekecek. İyi haber şu ki, yeni sürüm bazı basit ve popüler CMS platformları tarafından destekleniyor. Cushy, Pulse, October ve diğerlerini içerir. Web sitesi dosyalarının veritabanının yanı sıra içerik yönetim sistemi ile sorunsuz entegrasyonunu sağlar.

2. Özellikler & Esneklik

Blocs uygulaması, hem sistemin nasıl çalıştığını anlamaya başlayan yeni başlayanlar hem de benzersiz düzenlerini oluşturma şansı arayan profesyonel kodlayıcılar için iyi bir paket olabilir. Yazılım özellikleri iki ana gruba ayrılabilir. İlk grup, düzenleme sürecine derinlemesine dalmak istemeyen kullanıcılar içindir. İkincisi daha yaratıcı fikirli insanlar içindir.

Bootstrap 4 üzerine kurulu

Programcılar ve kodlayıcılar, yeni Blocs sürümünün Bootstrap 4 üzerinde geliştirildiğini öğrenmekten mutluluk duyacaktır. Çerçeve, akıllı telefonlar ve tabletler dahil olmak üzere farklı cihazlar için destekle birlikte gelir. Kullanıcılar, ekran boyutlarına, operatörlere vb. Rağmen farklı cihaz türlerinde iyi görünmesini sağlayan her bir öğeye veya bölüme çeşitli boyutlar uygulamakta özgürdür. Tüm web sitesi sayfalarınız kesme noktalarına rağmen iyi çalışır.

HTML5 desteği

Yazılım, HTML5 özelliklerini destekleyecek şekilde değiştirildi. Veritabanları ile uğraşmadan bilgi katmanları oluşturmayı mümkün kılar. Tek ihtiyacınız olan bir blok veya eleman seçmek ve Müfettiş bölmesini kullanarak gerekli nitelikleri eklemektir. Çoğu sayfa ve web sitesi oluşturucusu, kendi özelliklerinizi uygulamanız durumunda hiçbir zaman kusursuz bir sitenin çalışmasını garanti etmese de, Blocs 3, HTML, PHP veya JavaScript kreasyonlarınızın canlı yayında nasıl görüneceğini kontrol etmek için bir önizleme moduna sahiptir..

ScrollFX Denetimleri

Bu özellik hakkında zaten birkaç kelime söyledik. Web sitelerini biraz daha havalı göstermek isteyen yeni başlayanlar için tasarlanmıştır. Fikir, sayfayı aşağı kaydırırken bazı web sitesi öğelerine farklı efektler eklemektir. Bunlar, solma veya animasyon efektlerini içerebilir. Kontrol paneli, her birini kolayca uygulamanızı sağlar. İhtiyacınız olan öğeyi seçin ve aşağı kaydırırken nasıl görüneceğini seçin.

Onay Kutusu Stilleri

Bloklar Onay Kutusu Stilleri

Bu özel tuğla, ileri düzey kullanıcıların HTML kodunun bir parçasını girmelerine yardımcı olur. Artık Blocs 3 kullanıcıları, onay kutusunun görünüşünü değiştirme şansına sahip olacaklar. Geleneksel bir versiyonun yanı sıra, modern bir görünüm sağlayan bir mobil mod da var. Ayrıca, dikey veya yatay onay kutusu yığınını ayarlayabilirsiniz.

Yerel Ağ Önizlemesi

Yerel ağ bağlantısından yararlanan tüm Mac kullanıcıları için harika bir özellik. Mac tarafından desteklenen dizüstü bilgisayarınızla aynı ağa bağlı farklı cihazlarda sitenizin nasıl göründüğünü önizlemenizi sağlar. Yalnızca tüm sayfaları önizlemekle kalmayacak, aynı zamanda bazı öğelerini doğrudan tarayıcıda düzenleyebileceksiniz.

Simge Editörü

Blocs Simge Editörü

Kullanıcılar, yeni geliştirilen Icon tuğlası sayesinde simgeler üzerinde değişiklik yapma şansı ile simgeler üzerinde tam kontrol sahibi olurlar. Her şeyden önce, hazır simge blokları arasından seçim yapmanız gerekir. Ardından, önceden ayarlanmış simgeyi kendinizle değiştirebilir ve daha çekici görünmesi için 5 yazı tipini ayarlayabilirsiniz..

Katman Ağacı Seçenekleri

Bloklar Katman Ağacı Seçenekleri

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bloklar 3, modlar arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, aynı penceredeki tüm öğeler ve bölümlerle sayfa hiyerarşisini gösterir. Aynı zamanda, bir katman ağacı, seçilen sayfadaki tüm öğelerin hızlı bir şekilde gözden geçirilmesini sağlar. Artık katmanları işlemek için farklı seçeneklere de erişebilirsiniz. Bunlar, silme, daraltma, çoğaltma ve diğer işlemleri içerir; tüm katmanları en etkili şekilde düzenlemek için renk tuşları ve diğer noktaları atar.

Genel olarak, Blocs işlevselliği orta düzeydedir. Başlıca avantajları ilginç tasarım ve standart özelliklerin orijinal sunumudur. Çevrimiçi ödemeleri kabul etmeyenler bile çekici işletme web siteleri tasarlamak için yeterlidir. Uygulama barındırma ve bazen onunla uyumlu olacak CMS gerektirir. Blokların kendisi bireysel bir çalışma birimi değildir. Önemli dezavantajı, yazılımın yalnızca Mac kullanıcıları için kullanılabilir olmasıdır.

3. Tasarım & Şablonlar

Sistem varsayılan olarak hazır şablonlar sunmaz. Ancak, kullanıcılar Blocs tarafından sağlanan ücretli şablonları tercih edebilir. Şu anda resmi web sitesindeki şablonlar bölümünde 36 düzen bulunmaktadır. Paket olarak satılırlar. Fiyat, oluşturmak istediğiniz web sitelerinin sayısına bağlı olacaktır. Her temanın bir önizleme modu ve derleme tarihi, kullanılan çerçeve (şuan Bootstrap 4), gereksinimler, en son güncellemeler, sürüm vb..

Bloklar şablonu

Deneyimli kodlayıcılar, daha önce tartıştığımız bir dizi özel programlama aracını kullanarak boşluktan bir site oluşturma yeteneğini takdir edecektir. Gösterge tablosunda, sitenin masaüstü, mobil veya tabletlerde nasıl göründüğünü kontrol etmek için bir önizleme modu bulunur.

Ayrıca, sistem, eleman boyutlarını değiştirmek ve mobil kullanıcıların taleplerini karşılamalarını sağlamak için CSS stil seçeneklerine sahiptir. Sınıf düzenleyicisi, farklı palet renklerini farklı öğelerde de ayarlayabilir ve farklı cihazlarda da iyi görünmelerini sağlar. Gezinme çubuğu ekran boyutlarına göre otomatik olarak oluşturulacaktır.

4. Müşteri Desteği

Blocs, kullanıcılara forum, Vimeo kanalı ve Bilgi Merkezi. Hepsi iyi kalite, özellikle SSS ve video eğitimleri içerir. Son haberler resmi blog’da veya Twitter kanalında bulunurken, geliştiricilere çevrimiçi destek masası aracılığıyla ulaşabilirsiniz..

Tüm eğiticiler arama filtresi seçeneğinin kullanılmasına izin verir. Bunlar detaylı ve kategorilere ayrılmıştır. Teknik desteğin kalitesi iyi. Onunla iletişime geçmek için kayıtlı bir Blocs kullanıcısı olmalısınız. Bu arada, burada canlı sohbet ve e-posta iletişim seçeneği yok. Sadece kullanabileceğiniz bilet sistemi var.

5. Planlar & Fiyatlandırma

İncelemenin ilk paragrafında belirtildiği gibi, yazılım ücretsiz deneme sürümü olarak mevcuttur. Tek ihtiyacınız olan geleneksel kişisel bilgileri belirtmek ve indirme sayfasına ücretsiz lisansla erişmek. İkinci yol şu anda 99.99 dolara mal olan resmi sürümü satın almak. Fiyat KDV için geçerli olabilir. Bu nedenle, nihai maliyet biraz daha yüksekse şaşırmayın. Zaten önceki Blocs 2 sürümüne sahip olan kullanıcılar% 30 indirim ile daha yeni bir sürüme geçebilir.

Blok Fiyatlandırması

Lisansın yanı sıra, yazılım şablonları için de ödeme yapmanız gerekebileceğini unutmayın. Abonelik esasına göre mevcuttur. Kullanıcılar 3 ana seçenek arasından seçim yapabilir:

 • Bir Şablon maliyeti 49 $ 1 yıllık güncellemeler ve destek dahil.
 • Tüm Şablonlar şu adresten edinilebilir: 199 $ yayınlanacak gelecekteki temalar dahil.
 • Tüm Şablonlar + Eğiticilerin maliyeti 299 $ ve tüm Blocs temalarını ve öğreticilerini tek bir pakete dahil et.

Blok Fiyatlandırması

6. Artıları ve Eksileri

En büyük Blocs avantajı, görsel editörün benzersiz tasarımı ve sunumudur. Hedef kitlenin farklı tanımları – Mac kullanıcıları – hizmetin faydalarına katkıda bulunur. Uygulamanın, harici hizmetlerin herhangi bir kopyası olmadan sıfırdan oluşturulduğu açıktır. Açıkçası, WYSIWYG editörüyle temel yapısal prensipler ve etkileşim araçları korunur. Blokları kullanmanın aşağıdaki avantajlarını vurgulayacağız:

 • Sınırsız sayıda web sitesi şablonu oluşturma fırsatı;
 • Şablonların birkaç CMS ile uyumluluğu;
 • Ayrı web sayfalarının temalarını kaydetme fırsatı;
 • Grafik arabiriminde öğe sınıflarının özelliklerini düzenleme seçeneği (Sınıf Yöneticisi paneli);
 • Duyarlı şablon tasarımı;
 • Editör kullanımının karşılaştırmalı sadeliği;
 • Şık arayüz;
 • Kalite SSS.

Daha az belirgin veya daha belirgin olan başka avantajlar da vardır. Örneğin, tek tıklamayla briks konumlandırma mekanizması ortaya çıktı – bu sürükleme değil, sadece tek bir tıklama. Ayrıca sevdiğimiz bir dizi efekt ve bunları kullanmanın rahatlığı. Burada birçok olumlu özellik var. Bununla birlikte, Blocs dezavantajları da belirgindir. Bunlar:

 • Yayımlanmış bir web sitesinin yüksek maliyeti;
 • Yeni başlayanlar için karmaşık web sitesi yayın şeması;
 • Entegre FTP yöneticisinin yokluğu;
 • Programı CMS olmadan kullanmanın neredeyse tamamen verimsizliği.

Varsayılan olarak sağlanan hazır şablon olmadığı için kullanım kolaylığı da sorgulanabilir. Onları satın almalı veya kendi başınıza yaratmalısınız. Editörün teknik sadeliğine bakılmaksızın, birçok yeni kişi burada bireysel tasarıma sahip çekici bir web sitesi açamayacak. Bunu yapmak için beceriler gereklidir. Bu nedenle, Blokların kullanımı şablonlara ve CMS’ye ekstra finansal yatırımları tetikleyecektir.

Sonuç

Blocs iyi bir niş üründür. Promosyon web siteleri, portföyler ve açılış sayfaları gibi az sayıda sayfalı iş web sitelerini başlatmak için iyi çalışır. Web geliştirme sürecine akıllıca yaklaşırsanız, web siteleri çekici ve işlevsel olacaktır. Hoş bir arayüz ve çalışma sürecinden genel olumlu izlenimler ne olursa olsun, bu uygulama ortalama bir kullanıcı için en iyi seçim değildir.

Bloklar, bir web sitesini yayınlamak için ek araçlar gerektiren şık bir HTML web sayfası düzenleyicisi olarak düşünülebilir. Bağımsız olarak kullanmak uygun değildir. CMS ile çalışırken, durum daha iyiye doğru değişir, ancak bu şemayı uygun ve ucuz olarak adlandırmak mümkün değildir. FTP yöneticisine hakim olmanız, kurulum ve CMS’nin kendisini barındırmanız gerekir. İlk web sitesini oluşturmak isteyen bir kişi için bu çok zor, değil mi?

İşte soru ortaya çıkıyor: bu çok karmaşıksa neden Blocs’u kullanıyorsunuz?? Belki bir daha uygun web sitesi oluşturucu ve basit şeyleri zorlaştırmayı bırak? Her neyse, WYSIWYG editörü ile kaliteli bir bulut web sitesi oluşturucu kullanmak çok daha basit ve daha uygun fiyatlı. Hosting, şablonlar, bonuslar (ücretsiz alan adı gibi veya bunun gibi bir şey) ve gerçekten önemli olan tüm web oluşturma süreci için tek bir arayüz. Ödemeleri burada yapmak da daha uygundur – her şey aynı arayüzde bulunur.

Tıpkı diğer masaüstü web oluşturma uygulamaları gibi, Bloklar, ünlü bulut web sitesi oluşturucularıyla rekabet edemez. Bu ürünün kalitesi ile ilgili değildir. Tipiyle ilgili: Uygulama, web sitesi oluşturucularına kıyasla avantaj için daha fazla teknik beceri kullanılmasını gerektiriyor ve aynı zamanda benzer sonuç sağlıyor. Peki, işleri neden karmaşık hale getirelim? Ne yazık ki, Blocs başlangıçta hakim kullanıcı sayısı için kayıp bir durumdur.

Mac için Blocs’u indirin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map