BoldGrid İncelemesi

BoldGrid ücretsiz ve güçlü bir web sitesi oluşturma aracıdır. WordPress kullanıcılar. BoldGrid özel Bulut Platformu’nu kullanarak sitelerini yapmak ve test etmek ve ardından bunları herhangi bir ana bilgisayara aktarmak amacıyla popüler bir sürükle ve bırak editörü oluşturuldu.


Platform hepsi bir arada bir çözüm olarak gelmiyor. Bir pakette barındırma veya ücretsiz alan adı olmaması anlamına gelir. Başka bir deyişle, ayrı hosting hesabı veya BoldGrid tarafından önerilen barındırma sağlayıcılarından birini seçin Bluehost ve diğerleri. Taban çizgisi özellikleri web sitesi stereotipleme açısından da kullanışlı olabilirken, araçtan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Çeşitli hizmetleri, eklentileri veya uygulamaları uygulamak ve bunları gerçek çalışma koşullarında test etmekte özgürsünüz. Her şey yolunda giderse, kusursuz web projenizi dağıtabilirsiniz.

BoldGrid, web tasarımı alanında ilk adımlarını atan yeni başlayanlar için iyi bir seçenektir. WordPress site oluşturmayı daha hızlı ve basit hale getiren kullanımı kolay işlevsellik ile birlikte gelir. Deneyimli profesyoneller, platformun ödüllü Inspiration eklentisi ve alakalı medya ve metin içeriği bulmak için diğer araçlar sayesinde bu aracı oldukça kullanışlı bulabilirler. Bu sefer BoldGrid hakkındaki tüm iyi ve kötü şeyleri gözden geçireceğiz, daha fazla bilgi edinmek için bizi izlemeye devam edin!

1. Kullanım Kolaylığı

WordPress web siteleri için tasarlanmış olsa da, sürükle ve bırak düzenleyicisi, kullanıcı dostu işlevselliği ve yeni başlayanların web sitesi özelleştirmesini, sayfa yapısını yeniden düzenlemesini, yazı tiplerini veya renkleri değiştirmesini kolaylaştıran diğer bazı özellikler sayesinde BoldGrid’in kullanımı çok kolaydır. bazı HTML veya CSS’leri uygulamak için daha gelişmiş ayarlara gidin. Başlamak da oldukça basit.

BoldGrid’e Nasıl Başlanır?

Her şeyden önce, yeni bir BoldGrid hesabı oluşturmanız ve e-postanızı belirtmeniz gerekir. Düğmeye tıkladıktan sonra, WP BoldGrid kurulumunuza erişebileceksiniz. Kayıt işlemini tamamlamayı ve e-postanızı onaylamayı unutmayın. Aksi takdirde, hesabınızın süresi iki gün içinde dolar. Dahası, artık platforma erişemeyeceksiniz.

Onay tamamlandıktan sonra, WordPress Cloud Platform’unuzu ayarlayabilir ve tasarım dışa aktarma ve yalnızca ücretli abonelikler ve planlarla kullanılabilen diğer bazı seçenekler dışında tüm BoldGrid özelliklerine tam erişim sağlayabilirsiniz. Onları biraz daha tartışacağız.

Sürükle ve Bırak İşlevi

BoldGrid WordPress için geliştirilirken, kullanıcılar basit ve kullanımı kolay sürükle ve bırak işlevselliği sayesinde hem kendileri hem de müşterileri için yeni siteler oluşturma şansına sahip oluyorlar. Platformun kendisi, hazır mizanpajlar ve özel sayfalar sayesinde CMS’yi daha kapsamlı ve esnek hale getiren WP’ye gelişmiş bir uzantı olarak tasarlanmıştır..

boldgrid.com

WYSIWYG editörüne gelince, çeşitli özel ızgaralardan seçim yapmayı ve bunları sayfalarınıza eklemeyi kolaylaştırır. Kullanıcılar tabloları ve grafikleri, birden çok sütunu, medya dosyasını, kutuları, metin bloklarını ve daha fazlasını ayarlama şansına sahip olacaklar.

GridBlocks ve API

Birçoğunuz GridBlocks ile tanışıyorsunuz, aslında metin blokları, formlar, resimler vb.Dahil olmak üzere çeşitli bölümlerden ve öğelerden oluşan kullanıma hazır düzenler ve web sayfası şablonları ile aynılar. sayfanızda bir tablo veya galeri olmasını istiyorsanız. Tüm WordPress hayranları için ne rahatlama!

Platform, WP kontrol panelinizden erişilebilen milyonlarca stok fotoğrafını ve görüntüsünü kullanarak çarpıcı portföyler, açılış sayfaları veya küçük işletme siteleri oluşturmak için Flickr veya Fotolia ile entegre olabilecek API’sına tam erişim sağlar..

2. Özellikler & Esneklik

BoldGrid kontrol paneli, WordPress’te görebileceğinizle aynıdır, ancak web sitesini hızlı ve etkili bir şekilde ayarlamayı mümkün kılan ek seçenekler sunar. Oldukça basit ve iyi yapılandırılmış: seçeneklere sahip kenar çubuğu, çalışma alanı, ipuçları vb. Burada bir şeyleri vidalamak imkansızdır..

BoldGrid İncelemesi

BoldGrid, kutudan milyonlarca eklenti sağlamaz. Ancak, platform bu özlülüğü tamamen telafi eden zengin bir özellik setine sahiptir. Oluşturma sürecinde ihtiyaç duyabileceğiniz bazı temel araçlar şunlardır:

 • Basit Form Oluşturucu – araç, web siteniz için özel bir form oluşturmanıza ve sayfanızın herhangi bir yerine yerleştirmenize olanak tanır. Kullanıcılar, hazır form düzenlerini seçebilir ve NinjaForms tarafından desteklenen basit bir form düzenleyiciyi kullanarak sıfırdan yepyeni bir bölüm oluşturabilir.
 • Hareket Halinde Medya – daha önce de belirtildiği gibi, büyük stok görüntü hub’larıyla API entegrasyonu, anında göz atmanıza ve fotoğraf eklemenize olanak tanır. Herhangi bir düzenleme aracı veya özel beceri gerekmez. Fotoğrafı tıklayın, ihtiyacınız olan boyutu seçin ve sistemin görüntüyü otomatik olarak kırpmasına ve sayfanıza eklemesine izin verin.
 • BoldGrid Editörü

 • % 100 Uyumluluk – BoldGrid tonlarca widget ve eklenti ile birlikte gelmese de, üçüncü taraf eklentileri ve uzantıları kullanmaya devam edebilirsiniz. Platform, hem ücretsiz hem de ücretli her WP eklentisi veya temasıyla tamamen uyumludur.
 • SEO – BoldGrid’in kendisi SEO dostu kod üretir. Web sitenizin SEO derecelerini artırmak için mevcut çeşitli eklentileri tercih edebilirsiniz. Aynı zamanda, sayfa başlıkları, meta açıklamalar, URL’ler vb. Ayarlayarak kendinize katkıda bulunabilirsiniz..
 • Önizleme modu – web sitesini dağıtmadan önce etkinleştirilen tüm eklentiler ve hizmetlerle nasıl çalıştığını test edebilirsiniz. Platform, yapım sürecinin aşamalı olarak yürütüldüğü bir hazırlama ortamı sunar. Böylece, hiçbir şeyin yanlış gitmediğinden emin olmak için her bir öğeyi test edebilirsiniz.
 • Etkileşim – tüm web sitesi öğelerinin sayfada görünme biçiminden siz sorumlusunuz. Yeni formlar ve galeriler oluşturmakta ve site ziyaretçileriyle etkileşime girme biçimlerini yönetmekte özgürsünüz.

Ayrıca, sadece yeni blog yazıları oluşturmayı değil, aynı zamanda okuyucuların yorumlarını yönetmeyi, makaleleri kategorilere göre sıralamayı, posta numaralarını eklemeyi, yeni yayınlar durumunda kullanıcıları bilgilendirmeyi vb. Kolaylaştıran sağlam bir bloglama özelliğinden de bahsetmeliyiz. pakette ihtiyacınız olan her şeyi içeren oldukça güçlü ve esnek bir WordPress odaklı web sitesi oluşturma aracımız var.

3. Tasarımlar

BoldGrid, kendine özgü bir dizi duyarlı tema ve üçüncü taraf WordPress temalarını da seçme fırsatı sunar. Başka bir deyişle, kullanıcılar ilham almak için bolca kaynağa sahip olacaklar. Özel düzenleri seçmeye karar verirseniz, aşağıdakilerden yararlanabilirsiniz:

 • Tüm temalar iyi organize edilmiş ve kategorilere göre sıralanmıştır. İhtiyaçlarınızı karşılayanı kolayca bulacaksınız. Tema seçimi, emlakçılar, fotoğrafçılar, web tasarımcıları, sanatçılar veya müzisyenler için portföyleri, açılış sayfaları veya küçük işletme siteleri bulmak için yeterince geniştir. Genel olarak, BoldGrid aboneleri için yaklaşık 200 duyarlı düzen mevcut.
 • Her şablonda bir dizi kullanıma hazır eklenti vardır. Asla “Ben sizin sayfanızım” gibi sahte metinler ve içerikler bulamazsınız. Bir şey yazın ”. Tüm bloklar özelleştirilebilir. Tüm bölümler ve medya dosyaları kullanılabilir.
 • Tüm temalar çeşitli renklerde mevcuttur, platform en çekici renk paletini önerecektir. Kendi web sitesi tarzı vizyonunuz varsa, kendi paletinizi oluşturun.

Yukarıda belirtilen özellikler, yeni başlayanların özel bir tasarım oluşturması için fazlasıyla yeterli görünüyor. Sınırların ötesine geçmek isteyen deneyimli profesyoneller, HTML, JavaScript ve CSS uygulama fırsatı ile gelişmiş ayarları takdir edecekler. Ayrıca özel menüleri, widget’ları veya içerik alanını değiştirme veya değiştirme şansları olacak.

boldgrid.com - temayı özelleştir

Örneğin, üstbilgiyi değiştirmeniz gerekir. Sayfanın üst kısmında yer alan resme tıklayın ve özelleştirmeniz gereken bölümün etrafında görünen bir dizi ek kontrol ve ayar göreceksiniz. Çeşitli menü simgeleri arasından seçim yapabilir, başlık öğelerini ve resmi yeniden boyutlandırabilir, düğme ekleyebilir veya kaldırabilirsiniz, vb..

Mükemmel multimedya desteği sayesinde medya dosyalarıyla çalışmak da çok kolaydır. Kullanıcılar medya kitaplığından video ve fotoğraf indirebilir veya dosyaları düzenlemek ve karmaşadan kaçınmak için yeni galeriler, koleksiyonlar veya oynatma listeleri oluşturabilir.

4. Müşteri Desteği

Kullanıcılar, gösterge tablosuna girdikten sonra BoldGrid desteğini hissetmeye başlar. Başlangıç ​​video kılavuzları ve eğiticileri bir dizi gösterge tablosunda sizi karşılar. Bazıları hayati verilere sahip değildir ve esas olarak abonelere BoldGrid’in ne olduğunu söyleyen platformu teşvik eder. Neyse ki, farklı sorunları çözmek için başka seçenekler de kullanabilirsiniz.

Herhangi bir sorunuz olabilir platformda bir destek forumu vardır. Kötü olan şey, cevabı almanın bir iki gün sürebilir. İyi olan şey, BoldGrid tarafından yetkilendirilen deney destek uzmanlarından profesyonel yardım alacaksınız..

BoldGrid’i önerilen barındırma Bluehost ile birlikte kullanmaya karar verenler, anında iletişim kurmak için ticari sohbet, Skype, Destek Merkezi ve telefona ek erişim elde edecek.

BoldGrid’in, her üyenin katkıda bulunmaya çalıştığı devasa bir WordPress topluluğunun bir parçası olduğunu söylemeliyiz. Kullanıcılar her zaman şunlara güvenebilir:

 • Kodlara, biletlere ve parçalara katkıda bulunan BoldGrid ve WP profesyonel geliştiricileri. Topluluk forumları aracılığıyla erişilebilirler. Videolar ve nasıl yapılır kılavuzları çekiyorlar.
 • Platform, WordPress geliştirmeye yatırım yapıyor ve kazanmak için tonlarca kullanışlı bilgi ile bazı konferanslarını ve toplantılarını destekliyor.

Başka bir deyişle, Boldgrid’i tercih ederseniz asla yürümeyeceksiniz.

5. Fiyatlandırma Politikası

Kullanıcıların aracı ücretsiz deneme şansı vardır. Genişletilmiş özellikler için can atıyorsanız, ücretli BoldGrid paketi size uyacaktır:

 • Ücretsiz Plan, temel bir sürükle ve bırak editörü, ücretsiz tema ve blok kütüphanesi ile birlikte gelir.
 • Ücretli plan, sınırsız site, premium destek, 200’den fazla duyarlı tema ve otomatik SEO araçları ile yılda 60 dolara mal olacak.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, BoldGrid hosting olmadan gelir. Başka bir deyişle, yanınızda güvenilir bir barındırma sağlayıcısı olmadan web sitelerinizi dağıtamazsınız. Bluehost WP için optimize edilmiş sunucu çözümleri ve özellikleri içeren WordPress tarafından önerilen barındırma sağlayıcısı olduğu için en iyi çözüm olabilir. Genişletilmiş Cloud, VPS ve Bayi barındırma tekliflerinin yanı sıra, platform WordPress siteleri için harika çalışacak bir dizi plana sahiptir:

 • Temel Plan sınırsız bant genişliği, ücretsiz SSL ve WordPress güncellemeleri ve 50 GB depolama alanı ile aylık 2,95 ABD doları tutar.
 • Artı Planı sınırsız web sitesi, depolama alanı, bant genişliği, alan adı ve e-posta hesabı ile çeşitli pazarlama teklifleri için 200 ABD doları tutarında aylık 5.45 ABD doları.
 • Seçim Artı istenmeyen posta önleme uzmanı, alan adı gizliliği ve site yedeklemesine ek olarak tüm sınırsız özellikleri içeren aylık 5,45 ABD doları.

Bluehost ile birlikte kullanılırsa BoldGrid platformundan en iyi şekilde yararlanma şansınız olacak.

6. Artıları ve Eksileri

Elbette, BoldGrid hem sıfır hem de derin teknik bilgiye sahip WP hayranları için çalışabilir. Platform, tüm eklentilerinizin ve hizmetlerinizin yanı sıra genel olarak web sitesinin sorunsuz çalışmasını sağlamak için iyi bir web tasarım ve test aracı olarak gelir. Aynı zamanda, bazı belirgin düşüşler olduğunu da itiraf etmeliyiz.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; WordPress web siteleri oluşturmak için harika.
&# X2714; Kullanımı kolay sürükle ve bırak düzenleyici.
&# X2714; Bedava.
&# X2714; Başlamak kolay ve hızlı.
&# X2714; Özel form oluşturucular ve gelişmiş tasarım ayarları.
&# X2714; Üçüncü taraf eklentileri, temalar ve hizmetlerle uyumluluk.
&# X2714; 200 adede kadar duyarlı şablon.
Separate Ayrı bir edinim için değerli değil.
Learn Öğrenmek biraz zaman alır.
Com e-Ticaret özelliklerinin eksikliği.

Sonuç

BoldGrid kesinlikle daha hızlı ve daha akıllı bir yol olabilir sıfırdan CMS siteleri oluşturmak. Özel kodlama becerileri olmadan kolayca yapılandırılabilen ve özelleştirilebilen sayfalar yapmak için tasarlanmıştır. İlk zamanlayıcılar sistemin nasıl çalıştığını öğrenmek biraz zor olsa da, genişletilmiş destek kullanışlı olacaktır. Aletlerin nasıl kullanılması gerektiğini anladıktan sonra, süreç daha sorunsuz çalışacaktır.

Kötü haber şu ki, platformu barındırmadan ayrı olarak edemezsiniz. Öte yandan, bu gerçek, Bluehost gibi mevcut BoldGrid tarafından önerilen barındırma sağlayıcıları göz önüne alındığında bir engel olmayacak. Birlikte kullanıldığında, WP için optimize edilmiş mükemmel bir web sitesi oluşturma deneyimi sunabilirler.

Şimdi BoldGrid’i deneyin

 Bu kolay

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map