Botsociety İncelemesi

Botsociety – yeni başlayanların ve teknisyen olmayanların kendi botlarını kolaylıkla tasarlamalarını sağlayan devrim niteliğinde bir araçtır. Konuşma betiklerini taslak haline getirmeye veya kodlamaya gerek yoktur. Botunuzun kullanıcılarla nasıl etkileşime gireceğini hayal edin ve Botsociety’yi kullanarak fikrinizi hayata geçirin.


Yapay zeka tabanlı chatbot platformları artık sadece kullanıcıların dikkatini çekmek için bir teknoloji hilesi değil. Botlar, hem bireysel satıcılar hem de farklı alanlarda faaliyet gösteren şirketler tarafından kullanılan güçlü bir pazarlama ve tanıtım aracına dönüştü. Yazılım, sosyal platformlar veya web siteleri, müşteri desteği vb. Yoluyla doğrudan satış söz konusu olduğunda hedef kitle ile yeni nesil bir etkileşim kurmak üzere tasarlanmıştır..

Botsociety ihtiyacınız olanı geliştirmenizi kolaylaştırır. Tek görev, yaratıcı bir metin göndermenin yanı sıra kullanıcı ve bot arasında ilgi çekici ve canlı bir diyalog oluşturmak için bazı özelleştirme özelliklerini kullanmaktır. Araç hakkında neyin bu kadar özel olduğuna bir göz atalım. Kodlama veya programlama deneyimi olmayan bir chatbot tasarlamak nasıl yardımcı olabilir??

1. Kullanım Kolaylığı

Botsociety, bir konuşmayı tasarlama sürecinde şarkı söyleyen bir kullanıcıya adım adım yol gösteren bir satır içi düzenleme süreciyle birlikte gelir. Platformun gerçekten nasıl çalıştığını kontrol etmek için ücretsiz bir denemesi var. Giriş yaptıktan sonra bot oluşturma işlemini başlatabilirsiniz.

Başlangıç

İşlem birkaç basit adımdan oluşur. Herhangi bir özel işlem veya teknik beceri gerektirmezler. Bir göz atın:

 1. İlk aşamada, botunuza daha canlı ve etkileşimli görünmesi için bir ad vermeniz istenecektir. Yaratıcılığınızı ifade edin ve kullanıcılar tarafından kolayca tanınmasını sağlayın.
 2. İkinci aşama platformu seçmeyi içerir. Bir elçi veya Twitter botu tasarlayabilirsiniz. Sistem, WhatsApp veya Slack gibi büyük habercilerle uyumludur. Kullanıcılar, Botsociety’nin mobil uygulamaları, web siteleri, sosyal ağ hesapları, Google Asistan, Alexa Skill ve daha fazlası için bot oluşturmasını tercih edebilir.
 3. “Tasarım” düğmesini tıklayın ve botunuzu oluşturmaya başlayın.

Arayüz ve Ayarlar

Arayüz, daha önce bu tür araçları hiç denememiş olanlar için bile oldukça basit görünüyor. Aslında ana ekranınızda “Bot diyor” ve “Kullanıcı diyor” düğmeleri arasına yerleştirilmiş bir cihaz görüyorsunuz. Tek yapmanız gereken herhangi bir düğmeye basmak ve sırasıyla bot ve kullanıcı için istediğiniz metni yazmak. Başka bir deyişle, kendi nişinizle alakalı farklı kelimeler ve kelime öbekleri kullanarak bir diyalog oluşturursunuz.

Botsociety editörü

Ayarlara gidin ve yapım sürecini hedef kitlenize göre özelleştirin, Kullanıcılar cihaz türünü, modelini ve hatta rengini ayarlamakta özgürdür. Dil yönünü ve sayfa kategorisini de seçebilirsiniz. Burada ayrıca karşılama resmi ekleyerek veya Facebook reklamları oluşturarak karşılama ekranını değiştirebilirsiniz..

İnşaat Süreci

Sistem formatı seçmenizi sağlar. Ekranınızın sağ üst köşesine gidin ve botunuzun çeşitli cihazlarda nasıl görüneceğini görmek için tam yükseklik, mobil veya masaüstü düzenini tıklayın. İyi haber, sistemin farklı mesaj tasarımları oluşturmak için sürükle ve bırak konseptini kullanarak çalışmasıdır. Pano’ya gidin ve özelleştirilmiş bir görüşme oluşturmak için ihtiyacınız olan öğeyi sürükleyip bırakın.

İşiniz bittiğinde, diyalogun nasıl görüneceğini görmek için Oynat düğmesini tıklayın. Test modunda çalıştırabilir, dışa aktarabilir veya iş arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

2. Özellikler & Esneklik

Bazıları chatbot üreticilerinden çok fazla şey beklemese de, Botsociety bir dizi kullanışlı özellikle sizi etkileyebilir. Her bir görüşmenizi özelleştirmeyi ve kullanıcılarınız için benzersiz etkileşim oluşturmayı kolaylaştırır.

 • Özelleştirme İşlevi – Botsociety ile sadece bir konuşma oluşturmuyorsunuz. Aslında özelleştirilmiş bir diyalog tasarlıyorsunuz. Gösterge tablosunda resim eklemenize, bağlantılar eklemenize, sesli mesajlar oluşturmanıza, farklı öğelerle küçük menüler oluşturmanıza, düğmeler, emojiler ve daha pek çok şey yapmanıza olanak tanıyan araçlar bulunur..
 • Botsociety özelleştirmesi

 • Yapısal Konuşma Yolları – konuşmalarınız için birden çok yön seçebilir ve bot tasarımı için karmaşık yapı yolları oluşturabilirsiniz. Başlangıç ​​noktasından son yanıtına kadar oluşturduğunuz her yolun yapılarını inceleyebilir, düzenleyebilir veya hatta geçiş yapabilirsiniz.
 • Botsociety akış şeması

 • Test Modu – Test modu sadece çeşitli ekran boyutlarında hazır konuşmayı önizlemekle ilgili değildir. Araç, dağıtmadan önce gerçek kullanıcılardan geri bildirim almayı mümkün kılar. Müşterilerinize gerçek yaşam deneyimi sağlayan diyalogu düzenlemek için tüm kullanıcıların testleriyle rekoru alacaksınız.
 • Paylaşma ve Dışa Aktarma Özellikleri – yaratıcı çalışmanızın sonucunu paylaşabilir veya dışa aktarabilirsiniz. Botsociety, konuşmayı PDF ve Excel’de dışa aktarmanıza izin verir. Kullanıcılar tamamlanan dosyayı indirmekte ve dosyayı doğrudan iş arkadaşlarına veya müşterilere göndermede özgürdür.
 • Entegrasyon Yetenekleri – görevi geliştirme ekiplerine dış kaynak kullanmayı tercih edenler için harika bir özellik. Botsoicety platformu rasa veya Dialogflow gibi geliştiricilerin araçlarıyla sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Süreci teslim etmek istemiyorsanız, yine de bir ekip içinde çalışmak için özelliğe ihtiyacınız olabilir.
 • Botsociety entegrasyonu

 • Sınırsız Ekip Üyesi – Botsociety bir ekiple işbirliği yapmak için ödüllü fırsatlar sunar. Tüm katılımcılar değişiklikleri görmek için görüşmeyi gerçek zamanlı olarak düzenleyebilir. Grup üyeleri, projeyle iletişim kurmalarını sağlayan ayrı bir mesajlaşma bölümü sayesinde uzaktan çalışabilir.
 • Botsociety üyeleri

3. Tasarımlar

İyi tasarlanmış botlar, web projeniz için yarısından fazlasını başarır. Web tasarımı gerekli derin teknik bilgileri düşünen herkes için zor olsa da, Botsociety yenilikçi ve ilgi çekici bir sohbet botu oluşturmak isteyen yeni başlayanlara basit enstrümanlar getiriyor.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, yazılım başlangıçtan itibaren çeşitli platformlardan seçim yapmanızı sağlar. Her platform arka plan, stiller ve yazı tipleriyle kullanıma hazır bir şablon olarak gelir. Örneğin, bir WhatsApp botu tasarlarsanız, şablon başlangıçta tipik bir WhatsApp arayüzü olarak kullanılabilir olacaktır. Ancak, ihtiyacınız olduğunda platform türünü değiştirmenin yanı sıra platform türünü de değiştirebilirsiniz.

Botsociety tasarım ayarları

Diyelim ki bir Facebook Reklamı oluşturmanız gerekiyor. Botsociety, görüntü ve kısa videolar ekleyebileceğiniz gelişmiş ayarlar sunar. Kullanıcılar, videonun uzunluğunu belirtebilir ve mümkün olduğunca çok sayıda potansiyel müşteri edinmek için başlıklar, açıklamalar ve haber akışı bağlantıları ekleyebilir. Sürükle ve bırak işlevi sayesinde karşılama ekranını tasarlamak da çok kolay. Kendi karşılama mesajınızı yazmanın yanı sıra bir resim veya başka öğeler indirmekte özgürsünüz.

İstediğiniz zaman düzenleyebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz çok yollu yapıları zaten tartıştık. Kullanıcılar ayrıca tam yükseklik, mobil veya masaüstü modları arasında her geçiş yaptıklarında yeni yollar oluşturabilirler. Mesajlar, bot için ihtiyacınız olan platforma bağlı olarak görüntüler ve emojiler yardımıyla özelleştirilebilir..

Bot tasarımlarının her biri halka veya meslektaşlarınıza sunulabilir. İş ortakları veya potansiyel müşteriler için çarpıcı sunumlar oluşturmak iyi bir özelliktir. Sistem, etkileşimli önizlemeleri paylaşmayı ve bir ekipte konuşma kullanılabilirliğini geliştirmeyi kolaylaştırır. Botu mümkün olduğunca ilgi çekici hale getirmek için gerçek zamanlı olarak test veya tasarımcılar ile çalışmayı oldukça basit bulacaksınız. API erişimi, daha deneyimli ve teknik olarak hazırlanmış kullanıcıların bot prototiplerini almasını sağlar.

4. Müşteri Desteği

Botsociety’nin kullanımı oldukça kolay olmasına rağmen, platformun genişletilmiş bir destek ekibi var. Her şeyden önce, kullanıcılar e-posta, telefon ve Canlı Sohbet gibi tipik yöntemleri kullanarak iletişim kurabilirler. Galipler resmi fiziksel adresi de iletişim bölümünde bulabilirler.

Bölge bilgi tabanı çok etkileyici görünüyor. Öğreticiler ve video rehberlerinin yanı sıra, burada kılavuzlar, tasarım kılavuzları, ses UX’sinin geleceği, vb. Gibi önemli konuları kapsayan farklı kitaplar bulacaksınız. Botsociety’nin ayrıca yaklaşan etkinlikler, toplantılar ve konferanslar hakkında bilgi edinebileceğiniz büyüyen bir topluluğu vardır. Blog, bazı değerli nasıl yapılır kılavuzları ve makalelerle de kullanışlı olabilir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Yazılımın ana avantajı, ücretsiz olarak kullanılabilmesidir. En fazla 30 mesaj, 1 kullanılabilirlik testi ve 1 dışa aktarma içeren tek bir görüşme tasarlamanıza izin verse de, başlangıç ​​için iyi olabilir. Ancak, bir noktada, platformdan en iyi şekilde yararlanmak için ücretli bir plana ihtiyacınız olacak.

Botsociety fiyatlandırması

Profesyonel Plan size aylık 79 dolara mal olacak. Sınırsız tasarım, mesaj ve dışa aktarma içerir. Ancak, plan sadece 2 kullanılabilirlik testi ile geliyor, bu biraz sinir bozucu. Platform ayrıca bir dizi işbirliği özelliğine sahip işletmeler ve ekipler için özel bir teklif sunuyor. Ancak, fiyat ayrı ayrı müzakere edilir.

6. Artıları ve Eksileri

Botsociety kesinlikle dikkat etmeye değer. Çeşitli platformlar için kendi botunuzu tasarlamanın ücretsiz ve kolay bir yoludur. Açıkçası, Facebook satışlarını artırmanıza ve destek ve sadakat söz konusu olduğunda müşterilerinize profesyonel bir yaklaşım oluşturmanıza izin verecektir. Bununla birlikte, izlenimi bozmayacak bazı küçük eksiler vardır:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Ücretsiz bir chatbot tasarım aracı.
&# X2714; Birden çok platform için iyi.
&# X2714; Sonsuz tasarım ve özelleştirme yetenekleri.
&# X2714; Basit tasarım süreci.
&# X2714; İşbirliği ve bireysel çalışma için mükemmel.
Pro Bir Profesyonel Plan oldukça pahalı görünüyor.
Version Ücretsiz sürümde masaüstü önizleme özelliği yok.
Package Kurumsal paket fiyatları hakkında net bilgi yok.

Sonuç

Chatbot’lar tüccarların hayatını kolaylaştırıyor. Satışları ve müşteri sadakatini artırmak için güçlü bir araç olarak gelirler. Kendi botunuzu tasarlamak, chatbot yapı platformlarının göstergesine kadar oldukça zordu. AI teknolojilerine dayanarak, bu tür yazılımlar özel teknik beceriler veya ekstra maliyetler gerektirmez.

Botsociety, sadece birkaç tıklamayla özelleştirilmiş ve ilgi çekici bir sohbet oluşturmak için harika bir araçtır. İster müşterinin hizmetlerine ister e-ticarete tabi olsun çeşitli projeler için harika çalışır.

Botsociety’yi Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map