Concrete5 İnceleme

Concrete5 – ücretsiz açık kaynak kodlu CMS bir erişim özellik seti ve güçlü tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Yazılım, çevrimiçi dergi ve gazeteler, küçük işletme web siteleri, web mağazaları, kar amacı gütmeyen ve devlet web siteleri, kişisel ana sayfalar, topluluk ve sosyal projeler vb. güvenilir bir web tasarım aracı ve yeni başlayanlar hizmet konusunda uzmanlaşmak konusunda haklılar.


Peki, Concrete5’i profesyonel web varlığı oluşturmak isteyen web tasarımcıları için değerli bir çözüm yapan nedir? Birden fazla rakibine üstünlük sağlayan benzersiz özelliklere sahip mi? Platformu keşfetmek ne kadar sürer ve uzun vadede ne elde edebilirsiniz? Bu ve sistemle ilgili diğer soruları yanıtlamak için ayrıntılı bir Concrete5 incelemesi hazırlamak mantıklı ve şu anda yapacağım şey tam olarak bu. Başlayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Concrete5, işlevsellik ve özellik seti söz konusu olduğunda yeni başlayanlar için kullanımı kolay bir sistem değildir. Ancak, herkes için kullanımı oldukça anlaşılabilir ve kullanışlıdır. Bir CMS olarak, ön indirme ve kurulum gerektirir, ancak deneme sürümlerini kullanarak hizmeti web üzerinde ücretsiz olarak test edebilirsiniz.

Platform, mobil cihazlara hazır ve çekici web sitelerini sıfırdan oluşturmanıza olanak tanıyan kod programlama ve web sayfası düzenlemede derin esneklik sağlar. Kodlama temellerini öğrenmekle ilgilenmeyen kullanıcılar için tasarlanmış yerleşik temalar ve eklentilerle birlikte gelir, ancak sistemin gerçek gücünün kodlama yeteneklerinde olduğunu bilmelisiniz..

Concrete5 Editör

Concrete5 sezgisel bir web sitesi editörü ile birlikte gelir, bu da projenizi kurmayı ve üst düzey sonuçlar elde etmek için özelleştirmeyi kolaylaştırır. Kullanışlı bir WYSIWYG içerik düzenleyicisi, web sitesi oluşturma sürecinin izlenmesini sağlarken, sürükle ve bırak seçeneği ihtiyacınız olan büyük web sitesi öğelerini seçmenizi ve düzenlemenizi sağlar. Bu nedenle, CMS kodlama karmaşıklıklarının farkında olmayan hem web tasarım uzmanları hem de teknik olmayanlar için iyi bir web oluşturma çözümü olduğunu kanıtlamaktadır..

Ancak yeni başlayanlar, sistemi keşfederken ve onunla ilk projeler oluştururken sorunlarla karşılaşabilirler. Çünkü CMS hala en azından temel programlama bilincini ima etmekte ve uzmanlaşılması da zaman almaktadır. Bu ilk web tasarım deneyiminizse, o zaman yeteneklerinizi test etmek ve geliştirmek mantıklıdır. bulut web sitesi oluşturucu seçme sevmek Wix veya uKit. Bu sistemler, kaliteli web siteleri geliştirmenize izin verecek kadar basit ve özellik bakımından zengindir..

2. Özellikler & Esneklik

Concrete5, çeşitli tasarım özelleştirme ihtiyaçlarını kapsayan geniş bir özellik yelpazesi sunar. Proje geliştirmeniz üzerinde çalışmaya başlamadan önce kontrol panelinde ayarlanan özelliği inceleyebilirsiniz. İşte Concrete5 fonksiyonlarının ayrıntılı bir özeti:

 • Entegrasyon Seçenekleri – Sistem bir dizi yerleşik uzantı ve eklenti ile birlikte gelir. Bunların onlarca Beton5 Marketplace de mevcuttur ve o anda ihtiyacınız olan uygulamaları seçmek için günün her saatinde göz atabilirsiniz. Şu anda en popüler eklentilerden bazıları Blok Tasarımcısı, MrKDilkington – Tam Ekran Arka Plan Görüntüsü ve Yer Paylaşımı, Basit Galeri, Stil Haritaları, Biçimlendir, HW Basit Blok, GDPR + Çerez, Balina OWL Atlıkarınca, Basit Başa Dön, JeRo’nun Döngüsü2 Slayt Göster ve daha fazlası.
  Bu uygulamalar ücretsiz ve ücretli, ancak uzun ömürlü web tasarım hedefleriniz varsa, ücretli uzantıları tercih etmek mantıklıdır. Daha güvenlidirler ve ayrıca projenize gelişmiş işlevsellik verebilirler. Ancak, Concrete5 ile bir e-ticaret web sitesi oluşturmanın, özellikle büyük bir mağaza açmak istiyorsanız, iyi bir fikir olmayabileceğini unutmayın.. Mesele, CMS’nin popüler e-ticaret hizmetleri satışları düzenlemek, ödeme ve gönderim seçeneklerini ayarlamak için kullanılır. Bu nedenle, platform bilgi portalları, bloglar ve kurumsal web sitelerini başlatmak için mükemmel bir seçimdir.
 • Concrete5 Sayfa Editörü

 • Pazarlama araçları – Sistem, gelişmiş pazarlama araçlarını kullanarak çevrimiçi formlar oluşturmanıza ve web sitesi verileri toplamanıza olanak tanır. Sistem, neredeyse anında çevrimiçi formlar oluşturmaya ve düzenlemeye izin veren sezgisel bir form oluşturucu sunar. Kullanıcılarınızın çok yönlü konular hakkındaki görüşlerini öğrenmek için anketler de oluşturabilirsiniz..
 • Entegre Raporlama – Concrete5 ile, gerçek zamanlı web sitesi performans sonuçlarını görüntülemek için sistem raporları oluşturabilirsiniz. Bu, oldukça kullanışlı, hızlı ve etkili olan tek bir gösterge tablosunda yapılır. Bu özellik, web sitesi performansı söz konusu olduğunda kullanıcı oturumlarının istatistiklerini, davranışlarını ve önemli olan diğer parametreleri izlemenizi ve kontrol etmenizi sağlar..
 • Blog – CMS, tam özellikli blogların eklenmesine ve özelleştirilmesine izin veren ideal bir bloglama çözümüdür. Projenizi kurmak için birden fazla araç seçebilirsiniz. Concrete5 RSS sendikası, çoklu kategori desteği, konu vb..
 • Concrete5 Blog Editörü

 • Entegre Yorum Sistemi – Servis, dişli yorumları destekleyen ve tartışmaların düzenlenmesine ve düzenlenmesine olanak tanıyan entegre yorumlama sistemi ile birlikte gelir. Bireysel sayım seçeneği, yorum denetleme özelliği, spam tanımlama, avatar kurulumu, yorumcu kimlik doğrulama fırsatı da vardır. Bir web sitesi sahibi olarak, anonim yorumları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir ve mevcut yorumları proje gereksinimlerinize uyacak şekilde sıralayabilirsiniz.
 • Modüller – Sistem, işlevlerini ve tasarımlarını geliştirmek için seçebileceğiniz ve projelerinize entegre edebileceğiniz birçok modüle erişim sağlar. Modüller yerleşiktir ve web sitesi uzmanlığınıza en uygun olanları seçmek için bunlara göz atabilirsiniz. Burada bahsetmeye değer modüllerden bazıları RSS desteği, afişler, web istatistikleri, geri bildirim formları, bloglar ve oylama, web sitesi araması ve daha fazlasını içerir.
 • Giriş kontrolu – Concrete5, kullanıcı izin haklarının ayarlanmasına ve web sitesi kullanıcılarınızı yönetmenize olanak tanır. Kendi kriterlerinize ve proje yayınlama politikalarınıza göre çeşitli kullanıcı grupları oluşturabilirsiniz. Bunun dışında, sınırlı üye erişimine sahip bireysel ve parola korumalı web sitesi sayfaları oluşturarak burada içerik iş akışınız üzerinde tam denetime sahip olabilirsiniz..
 • SEO – CMS, arama motorları için iyi optimize edilmiştir ve onunla oluşturulan projeler de öyle. SEO parametrelerini artırmak için özel entegrasyon, eklenti, uygulama veya eklenti gerekmez. Projelerinizin en iyi pozisyonlara ulaşacağından% 100 emin olabilirsiniz, uygun ayarları yapmayı başardığınızdan emin olabilirsiniz. Böylece, web sitesi URL’lerini özelleştirebilir, site haritaları oluşturabilir, meta etiketler ayarlayabilir vb..
 • Sosyal Medya Paylaşımı – Concrete5, Fast Social Share Buttons eklentisinin entegrasyonu ile etkili sosyal medya paylaşımına olanak tanır. Kullanıcılarınız, orada paylaşılan bilgileri görüntülemek için sosyal ağlardaki web sitesi verilerinize bu şekilde erişebilir.
 • Gelişmiş Güvenlik – Sistem, web sitesi bilgilerinizi korumak için en son teknoloji başarılarını kullanır. Captcha’yı uygulamak, içerik onay seçeneğini etkinleştirmek, Denetim İzi özelliği, e-posta doğrulaması, giriş geçmişi vb. Uygulamak size kalmıştır. Hizmetle oluşturulan tüm web siteleri, proje güvenliğini artırmaya izin veren SSL uyumludur..

Ayrıca okuyun: CMS’de web sitesi nasıl oluşturulur?.

3. Tasarımlar

Platform, duyarlı web sitelerinin çeşitli ekran çözünürlüklerine ve boyutlarına otomatik olarak uyum sağlayabilir. Kurulumdan hemen sonra Concrete5, istediğiniz herhangi bir temayı düzenleyebileceğiniz veya değiştirebileceğiniz standart bir şablon sunar. Yerleşik tasarımlar bölümünde uygun bir ücretsiz şablon bulmayı başaramazsanız ve ikinci seçeneği tercih ederseniz, web’de Concrete5 şablonlarını arayabilir veya içerdiği koleksiyona göz atmak için entegre sistem Marketplace’i ziyaret edebilirsiniz..

Neyse ki, sistem her türlü projeye başlamak için çok yönlü temalar seçmenize izin verir ve ayrıca tercih edilen tasarımı vermek için CSS kodlama becerilerini kullanabilirsiniz. Orada mevcut ücretli temaların ortalama maliyeti 30 $ ‘ı oluşturmaktadır. Böyle bir ihtiyacınız varsa, üçüncü taraf tasarımcılar tarafından özel olarak Concrete5 için geliştirilen benzersiz bir tema da sipariş edebilirsiniz, ancak bu çözüm size daha pahalıya mal olacaktır. Bunu aklınızda bulundurun.

Concrete5 Tema Editörü

Her web sayfasını ayrı ayrı biçimlendirmek, resim ve video yüklemek, duyarlı ızgara noktaları ve yığınlar oluşturmak mümkündür. Aynı zamanda, marka adınıza uyan web sitesi tasarımı oluşturmanıza izin vermek için sürükle ve bırak seçenekleriyle birlikte gelen bir WYSIWYG editörü var. Sisteme izin verir vermez, web sitesi tasarımını özelleştirmenizi ve seçilen web sayfalarına yeni öğeler eklemenizi sağlayan birkaç düğme göreceğiniz kullanıcı arayüzüne yönlendirileceksiniz..

Deneyebileceğiniz tasarım özelleştirme seçenekleri arasında, arka plan ve bağlantı renklerinin seçiminden, genel web sitesi renk düzeninin değiştirilmesinden, başlık yazı tiplerinin ayarlanmasından, metin ve tür, boyut ve anahatlar gibi gezinme öğelerinden bahsetmek mantıklıdır. Web sayfaları, görsel düzenleyicide seçilebilen ve ayarlanabilen öğelerden oluşur. Burada eksik bir blok varsa, doğrudan kullanıcı arayüzüne ekleyebilirsiniz – üst menüdeki “+” düğmesini etkinleştirmeniz yeterlidir. Böylece şablonu kod düzenlemeden esnek bir şekilde özelleştirebilirsiniz. Bu kesinlikle teknik olmayanlara hitap edecek.

4. Müşteri Desteği

Web sitesi geliştirme ile ilgili herhangi bir sorun yaşarsanız, Concrete5 ekibi sizi birkaç yoldan biriyle güçlendirecektir. Sistem niş ile ilgili birçok makale içeren bilgilendirici bir blog sunar ve ayrıca Forumlar, Slack servis, eğitim ve sertifika programları aracılığıyla sağlanan kapsamlı topluluk desteğine sahiptir. Platformun geliştirici ekibiyle iletişim kurmanızı sağlayan web tabanlı bir iş sorgulama formuyla karşılaşacağınız CMS’nin resmi web sitesinde, bilgilendirici belgelerde ve Bize Ulaşın bölümünde birden fazla öğretici de bulunmaktadır..

5. Fiyatlandırma Politikası

Concrete5, doğrudan platformun resmi web sitesinden indirebileceğiniz ücretsiz bir açık kaynak kodlu CMS’dir. Bununla birlikte, hazır bir web sitesi yayınlamak için, yatırım yapmadan gitmezsiniz. barındırma ve alan adı kaydı. Güvenilir bir barındırma sağlayıcısı seçmeye gelince, Bluehost iyi bir fikir olacak.

Sistem, tek tıklamayla kurulum, hızlı sayfa yükleme hızı, çoklu komut dosyaları vb. Dahil olmak üzere bir dizi çarpıcı avantaj sağlayan CMS kullanıcıları için harika çalışıyor. Bluehost, kapsamlı bir entegre Marketplace, e-Ticaret özellikleri, iş uygulamaları içerik pazarlama araçları sunuyor, ücretsiz alan adı kaydı 1 yıl boyunca ve diğer birçok avantajı. Fiyatlandırma politikasına gelince, niş liderler arasındadır. Şu anda, sistem üç abonelik sunmaktadır: Temel (2,95 $), Artı (5,95 $) ve Choice Plus. Daha gelişmiş bir özellik kümesi arıyorsanız, ana bilgisayar Go Pro’ya yalnızca plana 13,95 $ / ay yatırım yapmanıza izin verir.

Bluehost incelemesine git.

Fiyatlandırma politikası

Ayrıca, ücretli eklentilere ve şablonlara yatırım yapma ihtiyacıyla da karşılaşabilirsiniz. Temel Concrete5 işlevselliği ekstra uygulama yüklemesi olmadan gitmeye izin verse de, web sitenizin performansını artırmak ve daha fazla trafik çekmek istiyorsanız bu iyi bir fikir olabilir. En iyi ücretsiz veya ücretli temaları ve eklentileri seçmek için hizmetin entegre Pazaryerine ulaşın. Ortalama şablon maliyeti 30 ABD dolarıdır. Derin proje esnekliği sağlayan güçlü uygulamaların fiyatı 100 $ ‘dan başlar. Bu, e-ticaret eklentileri için alışveriş söz konusu olduğunda özellikle doğrudur.

6. Artıları ve Eksileri

Concrete5 oldukça tartışmalı bir sistemdir. Kullanıcıların proje geliştirmeleri üzerinde çalışırken karşılaşabilecekleri potansiyel zorluklarla yüzleşmeye hazır olmaları için önceden bilmeleri gereken artıları ve eksileri içeren bir listeyle birlikte gelir. Şimdi hizmeti kullanmanın başlıca avantajlarına ve zorluklarına bir göz atın.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; İki web sitesi düzenleme yöntemi – web tasarım uzmanları için açık kod yapısı ve ilk kez başlayanlar için görsel düzenleyici;
&# X2714; Kodlama becerisine gerek yoktur;
&# X2714; Indirmek ve yüklemek kolay;
&# X2714; Yedekleme sürümü;
&# X2714; Çok dilli destek;
&# X2714; Düzinelerce eklenti, şablon ve eklenti içeren Entegre Pazar;
&# X2714; Kaliteli SEO;
&# X2714; Pazarlama araçları.
Begin Yeni başlayanlar için ustalaşması kolay değildir;
Live Canlı müşteri desteği eksikliği;
✘ e-Ticaret işlevinin yetersizliği.

Sonuç

Concrete5 kendisini güvenilir ve oldukça anlaşılır bir açık kaynaklı İçerik Yönetim Sistemi olarak ayırmıştır. Karmaşık kodlama sorunlarından kaçınmak isteyen, ancak bunu yapmak istemeyenlere yönelik önceden tasarlanmış şablonlar ve uygulamalarla birlikte gelir sıfırdan bir web sitesi oluşturmak. Benzer şekilde, burada tamamen benzersiz bir web sitesi tasarımı elde etmek için web sitesi kodlarını düzenleme fırsatı da vardır. Sistem aktif kullanıcı topluluğuna, geliştiricilerin profesyonel desteğine ve kapsamlı eğitim fırsatlarına sahiptir.

CMS, özellikle diğer birçok popüler sistemle karşılaştırıldığında işlevsellik, güvenlik ve kullanım kolaylığını kapsar. Kodlama becerileri olmadan onunla kaliteli bir web sitesi kurmak oldukça mümkündür, ancak bu uzun vadede biraz zaman alabilir. Ancak, gerçekten basit ama profesyonel bir web tasarım çözümü arıyorsanız, o zaman neden karmaşık CMS nüansları hakkında rahatsız? Var orada çok sayıda güvenilir web sitesi oluşturucu, tüm tasarım fikirlerinizi hayata geçirmenize yardımcı olabilecek.

Concrete5’i şimdi deneyin

Bugün başlayın, çok kolay!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map