Divi Tema ve Oluşturucu İncelemesi

Divi Tema ve Oluşturucu İncelemesi


Divi – Kullanıcılara on yıldan fazla bir süredir WP premium desteği veren bir WordPress tema oluşturucusudur. Platform, Elegant Themes tarafından geliştirilen ürünlerin bir parçası olarak sunulmaktadır. Geleneksel WordPress temalarını güncel ve daha gelişmiş düzenlerle değiştirme misyonuyla başlatıldı. Sistem, hem deneyimli web tasarımcıları hem de sıfır programlama becerisine sahip teknisyen olmayanlar için çarpıcı efektler oluşturmak için yerleşik bir görsel düzenleyiciye sahiptir..

Araç, esnekliği nedeniyle kendisi için bir isim yaptı. Divi, farklı web sitesi türleri için her türlü şablonu oluşturmayı mümkün kılar. Bir blog, küçük işletme sitesi veya dijital mağaza başlatmak istiyorsanız, yazılımın hepsi pakette. Şu anda düzenlenmesi ve özelleştirilmesi kolay 1.000’den fazla hazır şablon var.

Neden geleneksel WordPress temaları yerine Divi’yi kullanmak gerekiyor? Aşağıdaki inceleme bunu anlamaktır.

Ayrıca okuyun: En İyi Sürükle ve Bırak Web Sitesi Oluşturucu Yazılımı İncelendi.

1. Kullanım Kolaylığı

Divi, satır içi düzenleme işlemine sahip bir tarayıcı tema oluşturucusudur. Bu, kullanıcıların çoğu WP tema tasarım aracında olduğu gibi yazılımı indirmesi veya yüklemesi gerekmediği anlamına gelir. Tüm değişiklikleri ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak gözlemlemenizi sağlar. Ayrıca, özel WP yayınında veya sayfa düzenleyicide olduğu gibi “kaydet” düğmesine her zaman tıklamaya gerek kalmadan otomatik olarak kaydedilirler.

Buradaki en önemli dezavantaj, platformun ücretsiz deneme sürümünün olmamasıdır. Aracı kullanmaya başlamak için, ödemeye devam etmek için mevcut planlardan birini seçmeniz, kişisel verileri ve fatura bilgilerini girmeniz gerekir. İyi haber, farklı görevleri işleme şeklinden memnun kalmamanız durumunda 30 günlük geri ödeme garantisi sunmasıdır.

Divi Pay

Divi Demo sürümü, yukarıda belirtilen soruna iyi bir çözümdür. Herhangi bir kayıt işlemini tamamlamadan işlevselliği gerçek zamanlı olarak test edersiniz. “Divi Demo” yu tıklayın ve oturum açmadan düzeni düzenlemeye başlayın. Elbette demo modunda tüm özellikler bulunmuyor. Öte yandan, aracın ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını netleştirmek için fazlasıyla yeterlidir. Şimdi editörü işlevselliğiyle deneyelim.

Şablon Oluşturma & düzenleme

Platform, farklı teknolojilerin ve bina yöntemlerinin bir karışımı olarak geliyor. Burada, bir toplu düzenleme özelliği, görsel düzenleyici ve sayfaya yerleştirilecek çok sayıda farklı modül ve blokun yanı sıra basit bir sürükle ve bırak aracımız var.

Kullanıcılar çeşitli bölümler arasından seçim yapabilir. Düğmeler içerir. CTA blokları, iletişim formları, resim galerileri, geri sayım zamanlayıcıları ve daha fazlası. Ayrı bir eklenti aramaksızın istediğiniz her şeyi edebi ekleyebilirsiniz..

Divi Modülü

Gelişmiş bir düzenleyici, her bloğu özelleştirmeyi mümkün kılar. İçeriği düzenlemek için çift tıklayın veya blok stillerini, içeriği, hizalamayı vb. Değiştirmek için gelişmiş ayarları açın. Bu seçenek yeni başlayanlar için kesinlikle işe yarayabilirken, daha deneyimli tasarımcılar ve kodlayıcılar özel CSS ekleme, gerekli özellikleri belirtme özelliğiyle gelişmiş seçenekleri takdir edeceklerdir. . Sonuç olarak, sezgisel bir arayüz aracılığıyla kendi CSS stillerinizi Divi işlevselliği ile birleştirme şansınız olur.

Divi Düğmesi

Düzeni seviyorsanız ancak yine de kullanılıp kullanılmayacağına dair şüpheleriniz varsa, sistem düzeni kaydetmenize ve daha sonra erişmek için özel kitaplıkta saklamanıza olanak tanır. Kullanıcılar aynı anda birkaç düzen oluşturabilir, adlandırabilir ve farklı kategorilere bölebilir. Ayrıca, her modülü çoğaltmak ve CSS stilini kopyalamakta serbestsiniz. Satır içi bir editör olarak Divi, bazı bina adımlarını yeniden yapmak veya geri almak için basit yollar sunar. Dahası, baştan itibaren yapılan tüm değişikliklerin geçmişine erişmenizi sağlayan tüm geliştirme prosedürünü revize etmeye yardımcı olur..

Canlı Yayın

Divi’nin paketteki tüm özelliklere sahip hepsi bir arada bir platform olmadığını unutmayın. Temel olarak bir tema oluşturucusudur, bu da bir alanı barındırmanız ve kaydetmeniz gerektiği anlamına gelir. Ayrıca, zaten kurulmuş WordPress CMS web sitenizle canlı yayın yapmak için de gerekli olacak.

Burası Bluehost en iyi bahis olacaktır. Resmi olarak WP tarafından önerilen platform her bir plan için ihtiyacınız olan her şeyi sunduğunda neden başka bir barındırma sağlayıcısı aramalısınız? Nispeten düşük bir fiyat için 1 yıllık ücretsiz alan adı edinin, gerekli tüm barındırma olanakları ve varlıklar, kesintisiz WP kurulumu ve entegrasyonu, gelişmiş güvenlik özellikleri, vb. Divi plan maliyetleri ile birlikte hosting fiyatlarını biraz daha tartışacağız.

2. Özellikler & Esneklik

Tipik özelliklerin yanı sıra, bir WYSIWYG platformu kutudan çıkabiliyor, Divi’nin sunabileceği bazı özel seçenekler var. Hepsi bir arada bir web sitesi oluşturucu olmamasına rağmen, şablon tasarımı ve görselleştirme açısından bazı harika araçlara sahiptir. Bunu tipik WordPress tema oluşturucularından ve özel düzenlerden farklı kılan şey budur.

Ayrıca okuyun: Özel Web Tasarımı ve WordPress Teması: Hangi Yolu Seçmelisiniz?.

Gelişmiş Görsel Kontroller

Yeni mizanpajlar oluşturmak veya hazır şablonları gerçek zamanlı olarak düzenlemek için bu aracı kullanın. Tüm değişiklikleri anında kaydetmeye gerek kalmadan anında göreceksiniz. Basit bir sürükle ve bırak editörü, sayfa yapısını mümkün kılar veya yeniden düzenler ve ihtiyacınız olan her şeyi öğeleri veya nesneleri taşır.

CSS üzerinde kontrol

Divi Ayarları

Divi sadece teknik becerisi olmayan yeni başlayanlar için iyi değildir. Deneyimli geliştiriciler ve web tasarımcıları için işe yarayacaktır. Kendi CSS stillerinizi eklemek, yenilerini oluşturmak, nitelikleri belirtmek ve CSS stiliyle farklı şekillerde çalışmak için harika bir fırsatınız var.

Geniş Tasarım Seçeneği Seçimi

Platform, önceden tasarlanmış bloklar ve modüller için gerçekten büyük bir seçim sunuyor. Her biri bloğu yeniden tasarlamak için genel ve gelişmiş ayarlarla özelleştirilebilir. Kullanıcılar farklı efektler ekleyebilir, görüntü ve arka plan filtreleriyle çalışabilir, parlaklık ekleyebilir, kapasite veya kontrastı azaltabilir, vb. Şekil bölücüler, yükseklikleri, yatay tekrarları ve diğer önemli parametreleri düzenleyerek boyutları değiştirmeyi mümkün kılar.

Düzen Yönetimi

Divi Editör

İstediğiniz kadar özel tasarım oluşturabilirsiniz. Her düzeni kaydedin ve gerektiğinde daha hızlı erişim sağlamak için belirli bir kategori atayın. Divi, önceden oluşturduğunuz temaları yeniden kullanmayı kolaylaştırır. Bu özellik, düzen kontrolü ve verimli iş akışı yönetimi sağlar.

3. Şablonlar & tasarlamak

Tema oluşturucunun şu anda kullanıma hazır 1.000’den fazla duyarlı teması var. E-Ticaret’i de içeren 14 farklı iş alanına atıfta bulunuyorlar. Doğru. Platform, dijital mağazalar oluşturmak için de kullanılabilir. Tüm şablonlar% 100 yanıt verir ve farklı mobil cihaz türlerinde iyi çalışır.

Divi Düzeni

Divi, web sitesi öğelerinin her birini sıfırdan değiştirmeyi ve özelleştirmeyi mümkün kılan bir tasarım çerçevesi olarak oluşturuldu. Bir kullanıcı görsel efektlerden gölge bölücülerine, görsel efektlere, fareyle üzerine gelme durumlarına ve modül üzerinde sayfa yerleşimine kadar her şeyi kontrol eder. Yeterli teknik beceriye sahip gelişmiş kullanıcılar kendi CSS öğelerini oluşturabilir ve ekleyebilir, Bu gerçek kesinlikle tasarım açısından esneklik katar.

4. Müşteri Desteği

Platform, kullanıcılara ve uzmanlara yardımcı olmaya hazır, köklü bir çevrimiçi topluluğa sahiptir. Her şeyden önce, Canlı Sohbet özelliğinden yararlanabilirsiniz. Aynı pencere, yanıtı kendiniz aramak ve piyasaya sürülecek en son sistem güncellemelerini takip etmek için basit bir gezinme çubuğu sunar..

Ayrıca, kullanıcılar üreticinin belgelerine erişebilir. Yerel Facebook grubu 35.000’den fazla aktif kullanıcıya sahiptir. Aboneler tarafından verilen yardıma her zaman güvenebilir veya oradaki destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Divi ekibi düzenli olarak katılabileceğiniz toplantı ve konferanslar düzenlemektedir..

5. Planlar & Fiyatlandırma

Divi Fiyatı

Aracı beğendiyseniz ve işlevselliğinden en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, mevcut 2 seçenek arasından seçim yapabilirsiniz. İçerirler:

  • Yıllık 89 $ ‘dan başlayan Yıllık Erişim. Premium Desteğe ek olarak tüm mizanpajlara, düzenleme ve tasarım araçlarına erişebilirsiniz.
  • Bir Ömür Boyu Erişim’in aynı özelliklere sahip 249 $ maliyeti. Buradaki tek fark, sadece bir kez ödeme yapmanız ve tüm sınırsız seçenekleri iyi almanızdır.

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Divi hazır bir web sitesi üreticisi değildir. Hosting ve alan adı ile de ilgilenmeniz gerekecek.. Bluehost WP için optimize edilmiş planlarında bulunan tüm özelliklerle iyi bir çözümdür. Giriş fiyatı etiketi aylık 2,95 ABD dolarından başlar.

6. Artıları & Eksileri

Divi diğer WordPress tema geliştiricilerinden farklıdır. Düzenleme ve tasarım süreci üzerinde tam kontrol sağlar. Yazılım indirme veya yükleme gerektirmez. Bazı küçük dezavantajlar hala bulunabilse de, yeni başlayanlar ve teknisyenler için harika çalışıyor:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Basit düzenleme araçları.
&# X2714; Zengin bir modül koleksiyonu.
&# X2714; Uygun fiyatlar.
&# X2714; Gelişmiş tasarım seçenekleri.
&# X2714; Binden fazla hazır düzen.
&# X2714; Divi demo modu.
Free Ücretsiz deneme yok.
Hosting Fiyata hosting ve alan adı dahil değildir.

Sonuç

Özetle, Divi sadece gelişmiş araçlar arayan deneyimli web geliştiricileri için değil, aynı zamanda farklı WordPress temalarından farklı bir şey isteyen yeni başlayanlar için iyi bir çözüm olabilir. Aslında tek bir Premium WP fiyatı için ömür boyu özelleştirme platformu elde edersiniz.

Her zaman öne çıkmak istediğinizde ödeme yapmanıza gerek kalmadan istediğiniz zaman çarpıcı web sitesi şablonları oluşturmanıza olanak tanır. Dahası, müşterileri için site oluşturan ve ilham almak için her zaman yeni kaynaklara ihtiyaç duyanlar için iyi çalışacaktır. Divi, herhangi bir iş alanı için düzenler oluşturmayı mümkün kılar.

Divi’yi Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map