Doodlekit İnceleme

DoodleKit – Küçük işletme web sitelerinin ve kişisel kullanım projelerinin geliştirilmesinde ana misyonunu gören bir web sitesi oluşturucusudur. Bunlar, açılış sayfalarını, portföyleri ve diğer popüler DIY projelerini içerir. 2006 yılında başlatılan sistem, DIY web tasarımcıları arasında hedef kitlesini kazanmayı başardı, ancak şimdi kesinlikle arzulanan çok şey bırakıyor.


Web sitesi oluşturucu genellikle kullanıcıların projelerini hızlı ve kolay bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olmayı amaçlar kodlama becerisi olmadan veya bu amaçla kullanılan web tasarım uzmanlığı. Başlangıçta web tasarım sürecinin profesyonel bir farkındalığı olmadan kaliteli web varlığı oluşturmayı amaçlayan girişimcilerin ve sıradan kullanıcıların dikkatini çeken budur..

Niş rekabetin oldukça şiddetli olduğu ve orada çok sayıda güvenilir ve çok daha profesyonel web sitesi oluşturucu olduğu göz önüne alındığında, DoodleKit daha agresif rakiplere zemin kaybediyor gibi görünüyor. Şimdi, nasıl çalıştığını ve gerçekten kullanmaya değer olup olmadığını görelim.

1. Kullanım Kolaylığı

Doodlekit’in arayüzü biraz modası geçmiş görünüyor ve ilk andan itibaren web sitesine eriştiğinizi hissediyorsunuz. Ancak, yeni ve mevcut kullanıcılar sistemle bir proje başlatmak için ihtiyaç duydukları öğeleri bulabilirler. Doodlekit’in kullanımı oldukça kolay ve kullanışlı olduğu belirtilmelidir, bu da farklı web tasarım deneyimine sahip kullanıcılar ve hatta web tasarım projelerinde ilk kez çalışanlar için harika çalışır.

DoodleKit Editörü

Bu arada, Doodklekit çocuklar tarafından bile yönetilebilecek ve kullanılabilecek hizmetler listesine dahil edildi – bu nedenle platformun basitliğinden şüphe etmek için hiçbir neden yok.

Web sitesi oluşturucu, sahip olması gereken tüm araçlar, özellikler ve öğelerle iyi yapılandırılmıştır. Sistemi kullanırken, birçok WYSIWYG düzenleme işlemi yapacaksınız. Bu aynı zamanda sistemin sadeliğine ve rahatlığına katkıda bulunur.

Servise kaydolmak için önce giriş ve şifre verilerinizi sağlamanız gerekir. Gösterge tablosuna ulaşır ulaşmaz, web sitesi düzenleyicisine erişirsiniz. Ancak, keşfetmeye başladığınızda, Doodlekit editörünün biraz modası geçmiş ve hatta tıknaz olduğu gerçeğini göz ardı etmeyeceksiniz.

Burada çok fazla değişiklik yapamayacaksınız – düzenleyicinin menüsünde birden fazla web sitesi öğesini düzenleme fırsatı yerine, yalnızca sunulan ayarları görüntüleyecek birçok kırmızı düğmeden birini tıklamanız istenecek form tabanlı editör.

Bu nedenle, çağdaş sürükle ve bırak web sitesi düzenleme ilkeleri hakkında konuşmak mantıklı değil – Doodlekit, gerekli içerikle birlikte gelen formu düzenlemekle ilgilidir. Bu, özellikle çalışma deneyimi olan kullanıcılar için biraz sıradışı ve garip görünüyor. çağdaş sürükle ve bırak web sitesi kurucuları. Modern kullanıcıların bir web sitesi oluşturucusundan bekledikleri şey bu değil.

Öte yandan, böyle bir yaklaşım Doodlekit’i herkes için ustalaşmayı kolaylaştırır. Ayrıca, HTML / CSS kodlama kullanımı veya web tasarımıyla ilgili temel bilgilere sahip olma gereksinimi hakkında endişelenmenize gerek kalmayacak.

2. Özellikler & Esneklik

Doodlekit, sistemin kontrol panelinde bulunan oldukça sınırlı bir dizi özellik sunar – sadece web sitesi tasarım sürecine geçmeden önce onu keşfetmek için zaman ayırın. Şimdi bunlara hızlı bir genel bakalım.

DoodleKit Blogu

  • Kullanıcı yönetimi

Doodlekit, kullanıcı yönetimi seçeneğini destekleyen bu web sitesi oluşturucularından biridir. Bu, farklı erişim izinlerine (Yönetici, Ayrıcalıklı, Kullanıcı) sahip kullanıcılar ekleyebileceğiniz ve burada tam teşekküllü forumlar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Bu nedenle, web sitesi oluşturucu ekip çalışması ve işbirliği yaklaşımı için iyi çalışır.

Kullanıcı yönetimi seçeneği nedeniyle, belirli üyeler ve hatta farklı kullanıcı grupları tarafından görülebilecek güvenli sayfalara sahip bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Bu, web sitesinin güvenliğini ve gönderilen verilerin gizliliğini artırır.

Bloglama ve Sosyal Medya Entegrasyonu

Doodlekit, bir blog oluşturmanıza ve gerektiğinde güncellemenize olanak tanıyan kendi blog sistemine sahiptir. Burada yapabileceğiniz şey, yeni yayınlar eklemek, mevcut olanları güncellemek, kullanıcı yorumlama özelliğini etkinleştirmektir. Ayrıca blog içeriğinizi daha fazla tanıtmak ve kullanıcının dikkatini çekmek için popüler sosyal medya hizmetleriyle entegre olma fırsatı da vardır..

e-Ticaret

Web sitesi oluşturucu yerleşik e-Ticaret çözümü ile birlikte gelir. Ancak, çoğu çağdaş web sitesi üreticisine kıyasla bu kadar gelişmiş değil. Burada küçük bir web mağazası açabilir ve ana ayarlarını özelleştirebilirsiniz. Ürün seçenekleri (model, renk, adını verdiğiniz boyut) eklemek ve kullanıcılara kapsamlı ürün açıklamaları (ses dosyaları, videolar, tablolar, albümler ve özel HTML dahil) sağlamak mümkündür.

DoodleKit - Test Ürünü

Daha derin özelleştirme gerektiren bir ürününüz varsa, alıcılarınızın adlarını veya ısmarlama bir ürün oluşturmak için gereken diğer şeyleri belirlemeleri için ürün formunuza bir metin formu ekleyebilirsiniz..

Doodlekit e-Ticaret motoru tam özellikli bir seçenek olarak değerlendirilemediği sürece, burada entegre bir ödeme işleme aracının olmadığını vurgulamak mantıklıdır. Ödeme yapmak için web mağazası müşterileriniz, anlaşmayı tamamlamak üzere PayPal veya Google Checkout hesap sayfasına yönlendirilir. Bu sıradan kullanıcılar için pek uygun değildir. Yani, büyük ölçekli bir e-ticaret web sitesine ihtiyacınız varsa, daha e-ticaret odaklı bir web oluşturma çözümü aramak mantıklıdır.

İletişim Formu Oluşturucu

Web sitesi oluşturucu, web sitelerinize katılan kullanıcıların kişisel bilgilerini toplamanızı sağlayan entegre bir form oluşturma aracı ile birlikte gelir. Servise kaydolurken sisteme e-posta ile gönderilen verileri bulmak için gerekli form alanlarını ekleyebilir ve doldurabilirsiniz. Bu bilgiler e-tablo biçiminde daha fazla indirilebilir veya gönderildikten hemen sonra size e-posta ile gönderilebilir.

Ancak, form oluşturucuyu otomatik modda otomatik yanıtlayıcı hizmetleriyle entegre olmadıkları için e-posta pazarlama amacıyla kullanamayacağınızı unutmayın. Hala bunu yapmaya niyetiniz varsa, gerekli bilgileri manuel olarak yüklemeniz gerekir; bu da çaba ve zaman alır.

Galeriler

Web sitesi oluşturucu, fotoğraflarınızı ve resimlerinizi sergilemek için resim galerileri oluşturmanıza ve güncellemenize olanak tanır. Ayrıca, oluşturulan her galeriye birkaç albüm ekleme fırsatı da vardır. Galerilerinize yükleyebileceğiniz görüntü sayısı da sınırsızdır. Bu, portföy web siteleri için slayt gösterileri ve etkili sunumlar yapmak için mükemmel bir fırsat yaratır.

Dosya Yükleme

Sistem, web sitesi kullanıcıları tarafından daha fazla indirilebilecek dosyaların yüklenmesine izin verir. Projenizin türüne ve boyutuna bağlı olarak, ihtiyacınız olduğu kadar çok dosya yüklemek mümkündür. Bu özellik kullanım kılavuzları, özgeçmişler, bültenler, raporlar, elektronik tablolar, sunumlar ve belge yükleme anlamına gelen diğer web sitesi türleri oluşturmak için harika çalışır.

İstatistik Takibi

Doodlekit bir dizi entegre istatistik izleme aracı sunar. Web sitesi kullanım istatistiklerini, ziyaretçiler tarafından yapılan ziyaretlerin ve ziyaretlerin sayısını, geldikleri yerleri, IP adreslerini ve web sitenizin SEO konumlarını, trafik dalgalanmalarını ve sıralamasını etkileyen diğer önemli verileri izleyebilirsiniz..

3. Tasarımlar

Tasarımlar açısından, Doodlekit iki seçenek sunar: resmi kütüphaneden sıfırdan özelleştirmek ve kendi içeriğinizi eklemek için hazır bir tema seçebilir veya sitenizi oluşturmak için bir şablon sihirbazı kullanabilirsiniz. Sihirbaz aşağıdaki adımlarda size yol gösterecektir: arka plan türü > Yerleşim > sayfa stili > bölüm stili > renkler & seçenekleri.

DoodleKit Şablonları

Kontrol paneline benzer şekilde, Doodlekit temaları kesinlikle modası geçmiş, ancak sayıları oldukça etkileyici. Maalesef kütüphanelerinde modern tasarımlar bulamadım. İyi haber şu ki, tüm temalar özelleştirilebilir. Ayrıca ücretsizdir ve sistem, web tasarım ihtiyaç ve beklentilerinize uyan tasarımı bulmak için ihtiyaç duyduğunuz kadar şablon değiştirmenizi sağlar.

Kullanıcılar arka plan stili ve düzeni, gövde ayarları (kenarlık boyutu, gölge rengi, üst kenarlık efektleri vb.), Simgeler, afişler ve logolar, yazı tipleri (renk, stil, yazı tipi, başlık atamaları vb.) Gibi temel tasarım seçeneklerini değiştirebilir, slayt gösterileri, galeri albümleri ve sayfaları ile diğer zorunlu öğeler.

Ayrıca, üstbilgi ve altbilgide değişikliklerin yanı sıra ürün fiyatı renk özelleştirmesi gibi küçük değişiklikler yapmak da mümkündür. Temanızı .JSON’a aktarabilirsiniz.

Sitenizin bölümlerini görsel olarak birbirinden ayırmak istiyorsanız, Doodlekit ayrıca çeşitli öğelere renk seçiminizle özelleştirilmiş sınır efektleri eklemenize izin verir. Özelleştirilmiş kenarlıklarınıza gölge, üç boyutlu etki ve çeşitli dokular gibi efektler de ekleyebilirsiniz..

Gelişmiş kullanıcılar için Doodlekit, mevcut kodunuzu geçersiz kılmak için CSS kurallarını girebileceğiniz Gelişmiş CSS Düzenleyicisi’ni sunar. Bu düzenleyiciyi kullanmaya karar verirseniz, şirket artık tarayıcı uyumluluğunu korumaktan sorumlu değildir..

DoodleKit CSS

Şablon özelleştirmenizi tamamladığınızda, yalnızca sonucu kaydedemez, aynı zamanda seçtiğiniz diğer üyelerle de paylaşabilirsiniz. Web sitesi oluşturucuları, istediğiniz temaları dışa / içe aktarmanıza olanak tanır ve bu, kullanıcılar için kendi benzersiz web sitesi / şablon kitaplıklarını oluşturmalarına izin veren başka bir bonus.

Son olarak, tüm Doodlekit şablonlarının otomatik olarak mobil cihazlara hazır olduklarından bahsetmek mantıklıdır, bu da onları tüm popüler masaüstü ve mobil cihazlarda görüntülenebilir hale getirir.

4. Müşteri Desteği

Doodlekit, sistemle ilgili sorularına cevap bulmak isteyen kullanıcılar için bir destek portalına sahiptir. Tüm sorular, ait oldukları konulara ve nişlere göre burada birden fazla kategoriye ayrılır. Aramayı basitleştirmek için hizmet, çevrimiçi filtre seçeneğini sunar – sorgunuzu yazabileceğiniz ve sistem sonuçları üretene kadar bekleyebileceğiniz ayrı bir alan..

Web sitesi oluşturucu ayrıca son güncellemeler hakkında birçok makale ve gerçek içeren bilgilendirici bir blog bölümü sunar. Cevabı burada herhangi bir nedenle bulamazsanız, çevrimiçi isteği göndererek müşteri destek ekibiyle iletişim kurma fırsatı vardır. Sadece web sitesinde mevcut formu doldurun ve geribildirim için bekleyin. Sonuçta, Doodlekit müşteri desteği güçlü tarafı değil. Sorunlarınızı burada çözmenize yardımcı olabilecek temel bilgileri burada bulabilirsiniz, ancak canlı sohbet, e-posta veya telefon desteği gibi modern olması gereken özellikler kesinlikle eksik.

5. Fiyatlandırma Politikası

Hesabınızı yükseltmek zorunda kalmadan, ihtiyaç duyduğunuz sürece ücretsiz olarak bir hesap oluşturabilir ve web sitenizde çalışabilirsiniz. Web sitenizi herkese açık hale getirmek istiyorsanız, kimliğinizi onaylamak için DoodleKit hesabınıza geçerli bir kredi kartı eklemeniz gerekir. Bir yandan, bu can sıkıcı olabilir, ancak diğer yandan – bu tür politika kötü niyetli, zararlı ve / veya spam sitelerin oluşturulmasını önlemeye yardımcı olur. Önemli not: kredi kartınızdan ödeme alınmaz.

DoodleKit, aşağıdaki planları sunan standart freemium iş modelini takip eder:

DoodleKit Fiyatlandırması

Kredi kartı verilerinizi girmek yerine, web sitenizi doğrulamak için cep telefonunuzu kullanabilirsiniz. Bu, sitenizi yayınlamayı tamamlamak için girmeniz gereken 4 basamaklı bir kod gönderir.

6. Artıları ve Eksileri

Doodlekit, kişisel ve iş web sitesi geliştirme ihtiyaçları için kullanılabilecek bir web sitesi oluşturucusudur. Platform, web tasarım deneyiminizi etkileyebilecek bir dizi önemli değer ve dezavantajla birlikte gelir. Aşağıdaki hizmetin büyük artılarını ve eksilerini listeleyelim.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Blog oluşturma ve forum oluşturma;
&# X2714; Mobil uyumlu şablonlar;
&# X2714; Form oluşturucu;
&# X2714; Kullanıcı yönetimi seçeneği.
✘ Eski şablonlar ve gösterge tablosu;
Feature Kötü özellik seti;
✘ Uygunsuz ve beceriksiz arayüz;
E Kötü e-Ticaret motoru;
✘ Müşteri destek seçeneklerinin eksikliği.

Sonuç olarak

Doodlekit, asıl amacı küçük işletme web sitelerinin ve kişisel kullanım için projelerin oluşturulması ve özelleştirilmesine kadar uzanan bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Platform yeni başlayanlar için kullanımı kolaydır ve deneyimli kullanıcılar için bazı CSS düzenleme seçenekleri sunar.

Web sitesi oluşturucu oldukça sınırlı bir özellik kümesi sunarken, gösterge paneli ve kontrol paneli sezgisel ve açıkçası modası geçmiş değil. Aynı şey, çağdaş web sitesi tasarım trendlerine gelmeyen ve böylece değerli bir profesyonel web sitesi başlatmak için kullanılamayan Doodlekit şablonları hakkındadır. Bu modası geçmiş temalara baktığınızda Doodlekit kesinlikle buhar kaybediyor ve bu, web sitesi oluşturucusunun dikkate değer bir dezavantajı.

Doodlekit’in en iyi ve tam özellikli web sitesi kurucuları olmadığını söylemeye gerek yok modern web tasarım nişinde mevcut. Geliştiricilerin yıllar önce güncellemeyi bıraktığı görülüyor: geçen yıldan beri yeni blog gönderileri eklenmemiş ve 2015 yılında sona eren ana sayfa altbilgisindeki telif hakkı kendisi için konuşuyor. Bu nedenle, kişisel veya iş ihtiyaçları için gerçekten özellikli bir web sitesi oluşturmak istiyorsanız, Doodlekit’i kullanmanızı tavsiye edemeyiz..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map