Duda İncelemesi

Duda – eğlenceli ve sorunsuz web oluşturma deneyimi sağlamak için tasarım özelleştirme bolluğu ve kutudan çıkmış gelişmiş bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, hem özel web sitesi geliştirmeye katılan deneyimli web tasarımcıları hem de ilk kez çalışanlar için eşit derecede harika çalışıyor. Bugün itibariyle, Duda ile yaklaşık 14 milyon web sitesi oluşturuldu ve daha pek çoğu şu anda geliştirilme aşamasında..


2008 yılında başlatılan sistem, başlangıçta mobil web sitelerinin oluşturulması konusunda uzmanlaşmıştır. Ancak şu anda Duda sadece mobil web sitesi geliştirme ile ilgili değil (ayrı bir hizmet var – DudaMobile). Platform aynı zamanda geniş bir tasarım özelleştirme özellikleri ve seçenekleri yelpazesiyle gelen duyarlı bir web sitesi oluşturucu olarak konumlandırıyor. Hizmet, tüm ekran boyutlarına kusursuz bir şekilde uyacak optimize edilmiş web siteleri oluşturmanıza olanak tanır. Basit bir ifadeyle, hayallerinizdeki sorunsuz ve hızlı bir şekilde yepyeni, duyarlı bir web sitesi elde edebilirsiniz.

Sistem farklı türde web siteleri oluşturmaya izin verir ve ayrıca çok dilli destek, benzersiz inSite web sitesi kişiselleştirme aracı ve uzun vadede web geliştirme sürecinin başarısına katkıda bulunan birçok avantaj. Duda en ucuz web sitesi üreticisi değil karşılaştırıldığında niş rakipleri bir sürü için, ancak hizmet maliyeti kesinlikle sağlanan özelliklerin kalitesi geliyor. Duda ilk kez göründüğü kadar işlevsel mi? Diğer ünlü web sitesi kurucularına layık bir rakip olabilir mi? Bu ve sistemle ilgili diğer soruları yanıtlamak için hizmeti inceleme zamanı.

1. Kullanım Kolaylığı

Duda oldukça karmaşık değil, ancak yine de ilk kez kullananlar için biraz kafa karıştırıcı görünebilecek birçok bölüm ve web oluşturma aracı ile geliyor. Kayıt prosedürü hızlı ve anlaşılır – yapmanız gereken, kayıt formunun alanlarını doldurmak, adınızı, şirket web sitenizi, iş e-postanızı, ikamet ettiğiniz ülkeyi, şifreyi ve web oluşturma hedeflerinizi sağlamaktır. Bu bilgiler 30 günlük ücretsiz denemeyi başlatmak için gereklidir. Sistemi test etmek için kredi kartı verisi gerekmediğini unutmayın.

Kayıt prosedürü tamamlanır tamamlanmaz, sistemin kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Burası, her tür mobil ve masaüstü cihazına mükemmel uyacak duyarlı web sitenizi oluşturmaya başlayabileceğiniz yerdir. Gösterge tablosunun menüsü sezgisel ve mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Tüm ana bölümlere, kategorilere ve öğelere buradan ulaşabilirsiniz ve tek bir fare tıklamasıyla bunlara kolayca erişebilirsiniz..

Duda Editör

Web sitesi oluşturma işlemine geçtikten hemen sonra, hizmetin şablon koleksiyonunda bulunan tasarımlardan birini seçmeniz önerilir. Web sitesi editörü, web sitenizin çeşitli ekran türlerinde tam olarak nasıl görüntüleneceğini öğrenmenize yardımcı olmak için tüm şablonların ayrıntılı önizlemesini sağlar. Editör son derece sezgiseldir ve karışıklık için herhangi bir yer bırakmaz – projeniz üzerinde çalışmaya başlar başlamaz, sizi web tasarım sürecinin temellerinden haberdar eden tanıtım bölümünden yararlanabileceksiniz. . Tüm içeriğinizi kopyalayıp yapıştırmaya, resim yüklemeye ve bağlantıları geri yüklemeye gerek yoktur; her şey sitenizin içeriğini etkilemeden otomatik olarak yapılır. Sonuç olarak, Duda kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur, ancak bu konuda ustalaşmak zaman alabilir.

2. Özellikler & Esneklik

Duda, farklı türde projeleri etkili bir şekilde oluşturmanızı, yönetmenizi, kişiselleştirmenizi ve tanıtmanızı sağlayan inanılmaz bir özellik setiyle birlikte gelir. Bunlar kişisel ve iş web sitelerini, blogları, çevrimiçi mağazaları, portföyleri, açılış sayfalarını ve neleri içermez. Sistem, eklemek istediğiniz sayfa veya widget sayısı ile ilgili herhangi bir sınırlama koymaz. Bir hesapta ihtiyacınız olduğu kadar çok web sitesi başlatmak ve listede istediğiniz sayıda sayfa eklemek size kalmıştır. Web tasarım gereksinimlerini karşılayıp karşılayamayacaklarını görmek için şimdi web sitesi oluşturucusunun ana özelliklerini inceleyelim.

e-Ticaret

Duda, tam özellikli bir web mağazası başlatmak için harika bir araçtır. Sistem, entegre bir e-Ticaret platformu sunar ( EcWid teknolojisi) tüm mobil ve masaüstü cihazlarda sorunsuz çalışır. Modern görünüme sahip ve mükemmel performansa sahip birden çok e-Ticaret şablonu arasından seçim yapabilirsiniz. Çevrimiçi mağaza otomatik olarak web sitesinin geri kalanıyla aynı yazı tipi stillerini ve renk düzenini kullanır.

Duda e-Ticaret

Kullanıcılara, gerekli sayıda ürünü yükleyebilmek, tasarımlarını ve açıklamalarını özelleştirmek ve daha iyi çevrimiçi sunum için ürün fotoğrafları eklemek için ilgi çekici ürün sayfası düzenleri oldukça güzel bir şekilde sunulmaktadır. Bir web mağazasını yönetmek için özelleştirilmiş bülten postaları ayarlayabilir, 30’dan fazla ödeme seçeneği entegre edebilir, bir ödeme başına minimum / maksimum satın alma toplamı ayarlayabilir, otomatik vergi hesaplayıcılarını etkinleştirebilirsiniz (özellik şu anda ABD, Kanada, İngiltere, AB ve Avustralya), belirli ürünler için kupon kodları oluşturun, ürünleri kategoriler halinde düzenleyin, dijital içerik sağlayın, nakliye sağlayıcılarını kaydedin, gönderim ücretlerini ve seçeneklerini ayarlayın vb..

Çoklu Dil Desteği

Sistem, belirli bir hedef kitleye yönelik bir web sitesi başlatmak için 55’ten fazla dil arasından seçim yapmanıza izin verir. Sistemle oluşturulan çok dilli web siteleri, yönetimi kolay, SEO dostu ve tamamen özelleştirilebilir. Güzel programlama becerileriniz varsa, dil ayarlarına göre ayarlamak için her sayfanın koduna erişebilirsiniz..

Duda Çok Dilli

Site İçi Aracı

Eşsiz işlevsellik açısından, Duda, web yöneticilerinin kişiselleştirilmiş içerik oluşturmasını ve çeşitli tetikleyicilere dayanarak doğru site ziyaretçilerine sunmasını sağlayan akıllı bir araç olan inSite’ı sunmaktadır. Bunlardan bazıları: günün saati, coğrafi konum, müşterinizin web sitenize erişmek için kullandığı cihaz ve daha fazlası. Web sitenize, her ziyaret sırasında kitleye belirli mesajları görüntülemenize izin veren çeşitli açılır pencereler ekleyebilirsiniz. Hazır InSites kütüphanesi ve özel tetikleyiciler oluşturma olanağı var.

Duda Kişiselleştirme

Sosyal Entegrasyon ve Widget’lar

Duda ile Facebook, Yelp, Twitter, YouTube vb.Gibi birden fazla sistem entegrasyonundan faydalanma şansınız var. Çeşitli widget’lar arasından seçim yapmak, sosyal beslemeleri entegre etmek, sosyal medya hesaplarında sayfalarınıza bağlantılar yayınlamak mümkündür. . Dahası, satışları tanıtmak, e-posta kayıtlarını başlatmak ve desteklemek, belirli kullanıcı kategorileri için web sitelerini kişiselleştirmek için pop-up’lar oluşturabilirsiniz. İletişim formu widget’ı, kullanıcılar ve sistem geliştiricileri arasındaki etkileşimi basitleştirmek için de gömülebilir.

VCita widget’ının entegrasyonu, ziyaretçilerin mobil, masaüstü cihazlar ve tabletler aracılığıyla randevu almasını sağlar. Bir web sitesine ekleyebileceğiniz diğer widget’lar arasında OpenTable Rezervasyonları, Kuponlar, Disqus Yorumları, Bölücü, Dosya Yükleme, Çoklu Konum ve Haritalar ve daha fazlası bulunur..

Blog

Duda sitesinde işlevsel, esnek, duyarlı ve özelleştirilebilir bir blog kurmak da mümkündür. İstediğiniz herhangi bir içeriği ekleyebilir, blog sayfası stillerini ve düzenlerini düzenleyebilir, birden fazla katkıda bulunan yazar atayabilir, blog istatistiklerini görüntüleyebilir, arama filtresi seçeneğini kullanabilirsiniz.

Duda Blog

Sistem birbirine bağlı ve son blog görüntüleme seçeneklerinize katkıda bulunan iki blog düzenleme modu sunar. Bunlar arasında blog yapınızı ayarlayabileceğiniz Düzen Modu ve içerik yükleyebileceğiniz Yazı Modu bulunur. Bu, daha önce blog geliştirmeye hiç katılmamış olan çoğu kullanıcı için oldukça uygundur. Blog’a eklenen her yazı için RSS ve ATOM yayınları otomatik olarak oluşturulur ve güncellenir.

Arama motoru optimizasyonu

Duda web siteleri arama motorları için iyi optimize edilmiştir. Sistem otomatik olarak site haritaları oluşturur, her sayfa için meta etiketlerin (anahtar kelimeler, başlıklar ve açıklamalar) sunulmasına, favicons seçip ayarlamaya, web sitesi URL’lerini özelleştirmeye, robots.txt ve 301 yönlendirmelerini ayarlamaya vb..

Sistemin ilginç bir özelliği, Vary: User-Agent olarak bilinen gelişmiş özelliğidir. Bu, arama motorlarını kullanıcıların aramak için kullandıkları cihaza bağlı olarak almayı bekledikleri içerik hakkında bilgilendirmek olan bir tür araçtır..

Pazarlama araçları

Duda, müşteri dönüşüm oranlarını artırmak için inanılmaz geniş pazarlama araçlarını kullanıyor. Bunlar arasında müşteri dönüşüm widget’ları, tıkla ve e-posta ve tıkla ve ara widget’ları, kupon kodu oluşturma seçeneği, ayrıntılı konum yönlendirmeleri sağlayan haritalar, randevu planlama araçları vb. Bulunur. Ayrıca, bir PayPal widget’ı entegre edebilir, Yelp incelemelerini görüntüleyebilir, iletişim oluşturabilirsiniz oluşturur ve diğer birçok işlevsel widget’ı ekler.

analitik

Duda, web sitesi sahiplerinin web sitesi istatistiklerini izlemesine ve kontrol etmesine izin vermek için analitik toplama araçlarına erişim izni verir. Google Analytics’in entegrasyonu, web sitenizin trafik verileri hakkında daha ayrıntılı bilgi verir. Kullanıcı davranışını bulmayı, sayfa görüntüleme ve ziyaret sayısını izlemeyi, kullanıcıların geldiği yerleri ve diğer önemli bilgileri görmeyi mümkün kılar.

Kod Enjeksiyonu

Teknolojiyi meraklı kullanıcılar için Duda geliştiricileri, bir sitenin HTML / CSS’sine tam erişim sağlayan Geliştirici Modu sunar. Kod enjeksiyon seçeneği ile web sitesi şablonlarını özelleştirmek de mümkündür. Bu, web sitelerine kişiselleştirilmiş ve gerçekten benzersiz bir görünüm verir, üstün işlevsellikten bahsetmez.

Duda Kod Editörü

Widget Oluşturucu

Duda ile yalnızca mevcut widget’ları entegre etmekle kalmaz, aynı zamanda mevcut widget’ları da oluşturabilir ve değiştirebilirsiniz. Bu, yalnızca standart CSS, HTML ve JavaScript becerileri kullanılarak birkaç saat içinde yapılabilir. Gerekli widget’ları güncellemek için Widget Builder’a erişmeli ve orada düzenlemeler yapmalısınız.

Yorumlama Seçenekleri

Proje geliştirme üzerinde çalışırken, ayrıntıları anlamak için müşterilerinizle gerçek zamanlı diyalogları etkinleştirme fırsatınız vardır. Kullanıcı yorumları da burada etkinleştirilir. Yeni bir yorum eklenir eklenmez, ekip üyeleriniz ve atanmış müşterileriniz, yeni iletilere zamanında tepki verebilmek için otomatik e-posta bildirimleri alır.

Takım İşbirliği

Web sitesi oluşturucu ekip işbirliğini teşvik ederek sizi ve ekip üyelerinizi Ekip Bölümleri oluşturmanıza, kaydetmenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Tüm ekip üyeleri, proje geliştirme üzerinde birlikte çalışabilecekleri tek paylaşılan gösterge tablosuna erişebilir.

Beyaz etiket

Duda ileri düzey Beyaz Etiket aracı. İstemci projeleri üzerinde çalışırken, sistemin tüm özelliklerini uygulamak için kullanıcının markası altında kullanılmasını mümkün kılar. Araç, sürükleyici bir deneyim sunmak için marka özellikleriniz ve stilinizle tam olarak bütünleşecektir. Şu anda Duda’nın Beyaz Etiket platformu yalnızca Ekip, Ajans ve Özel plan kullanıcıları tarafından kullanılabilir, ancak 30 günlük ücretsiz deneme sürümü sırasında test etmek mümkündür.

SSL Şifrelemesi

Duda ile oluşturulan tüm web siteleri, web sitesi düzenleme sürecinin tamamını web sitesi sahipleri, çalışanları ve müşterileri için daha güvenli ve güvenilir hale getiren SSL Sertifikaları ile otomatik olarak korunur.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:100
Ücretsiz Şablonlar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Duda şablon koleksiyonu zengin ve etkileyici. Şu anda yaklaşık 100 tasarımı kapsamaktadır ve düzenli olarak yenileriyle güncellenmektedir. Kullanıcı kolaylığı için şablonlar tematik kategorilere ayrılmıştır. Arama süresini kısaltmak için arama filtresi seçeneğini kullanmak ve tasarımları birkaç kategoriye ayırmak da mümkündür.

Hangi şablon kullanılacaksa, varsayılan olarak duyarlı ve tamamen özelleştirilebilir olacaktır. Web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayan uygun bir tema bulmayı başaramazsanız, sıfırdan özelleştirmek için boş bir şablon seçebilirsiniz. Şablonlar, seçilen temanın mobil ve masaüstü cihazların ekranlarında nasıl görüneceğini görmenizi sağlayan bir önizleme modu ile birlikte gelir.

Şablon değiştirme seçeneği de burada etkin web geliştirme işlemi sırasında yapılan değişiklikleri kaybetmeden şablonları değiştirmenizi sağlar. Kodlama yoluyla sitelerini özelleştirmek isteyenler, Geliştirici modunun projeyi kod enjeksiyonu yoluyla kişiselleştirmesini sağlayabilir.

Duda Tasarımlar

Web sitesi tasarımını özelleştirmek için, birkaç bölüme rastlayacağınız düzenleyici gösterge tablosuna ulaşmanız gerekir. Burada tasarım ayarlarını (mizanpaj, arka plan, yazı tipleri, renk paleti vb.) Ayarlayabileceğiniz, sayfa ekleyebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz, widget’ları seçip entegre edebileceğiniz, içerik yükleyebileceğiniz, projeyi kişiselleştirebileceğiniz, web mağazasını veya blog’u entegre edebileceğiniz yer bulabilir. sistemin bırak-bırak editörü, web sitesi oluşturma sürecini basitleştirerek daha sezgisel hale getirir. Ayrıca burada mobil, masaüstü ve tablet modlarının farklı gezinme stilleri arasından seçim yapabilirsiniz. Projelerinizi daha dinamik hale getirmek için sistem, sayfayı kaydırırken sayfanın üstünde tutmak için gereken başlık büzülmesine izin verir. Sayfa çoğaltma ve patentli içerik içe aktarma seçenekleri, sonucu etkilemeden genel web sitesi geliştirme süresinin korunmasına yardımcı olur.

4. Müşteri Desteği

Duda ölü basit bir sistemdir, bu yüzden orada herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız. Her neyse, web sitesi oluşturucu tüm kullanıcı kategorileri için güçlü müşteri destek hizmeti sunuyor. Ana sayfada mevcut olan sistem hakkındaki kapsamlı bilgilerin yanı sıra, basit bir dilde yazılmış adım adım öğreticilerden oluşan etkileyici bir bilgi tabanı vardır. Destek bileti hizmetinden faydalanmak, sistemle çalışmanın nüanslarını ve güncellemeler, son ürünler vb. Hakkında bilgi edinmek için ayrıntılı kılavuzlar ve videolar içeren yararlı web seminerlerini izlemek de mümkündür..

Yardım Merkezi web sitesi oluşturucusunun kullanıcıların sistemle çalışırken karşılaştıkları en sık sorulan soruların yanıtlarını sağlar. Sorular, ele alınan konuya göre bölümler halinde gelir. Sorunun aranmasını hızlandırmak ve soruyu cevaplamak için, sorguları sıralamak üzere arama filtresi seçeneğini kullanmak mümkündür..

Ayrıca, web sitesi oluşturucu birçok pazarlama materyali, diğer kullanıcıların başarı öyküleri ve web tasarımı hakkında birden fazla makale içeren bir blog sunar. En yararlı müşteri destek özelliği, sorularınızı cevaplayacak ve sistemle ilgili sorunlarınızı çözmeye yardımcı olacak asistanla iletişim kurabileceğiniz canlı bir sohbettir. Sonuç olarak, Duda müşteri destek hizmeti en üst düzeyde.

5. Fiyatlandırma Politikası

Duda oldukça maliyetli bir web sitesi oluşturucusudur ve sunduğu planlar, kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için iyi tasarlanmıştır. Sistem, 30 gün boyunca süren ve hizmetin tüm özellik setini keşfetmenizi sağlayan ücretsiz bir denemeye sahiptir. Ücretli aboneliklere gelince, Duda üç tane var. Bunlar Temel (14 $ / aylık), Takım (22 $) ve Ajans (74 $ / aylık) planlarını içerir. Planların maliyeti, dahil edilen web sitelerinin sayısı, web mağazasına eklenen ürün miktarı, pazarlama ve tanıtım seçenekleri, ekip işbirliği, müşteri yönetimi seçenekleri vb..

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Temel:14 $ / ay✓ 1 web sitesi;
✓ E-posta desteği;
SSL Ücretsiz SSL.
Takım:22 $ ​​/ ay✓ 1 web sitesi;
✓ Canlı destek;
✓ 4 ekip üyesi.
Ajans:$ 74 / ay✓ 8 web sitesi;
✓ Özel marka bilinci oluşturma;
✓ Web sitesi dışa aktarma.

Bir web mağazası başlatmak isteyen kullanıcılar için Duda, her web sitesi için özel e-ticaret eklentileri sunar. Bunlara aşağıda bir göz atın:

 • 10 ürün mağazası – ücretsiz;
 • 100 ürün mağazası – 7.25 $ / aylık;
 • 2500 ürün mağazası – 19,25 $ / aylık.

Duda ayrıca web ajansları ve bağımsız profesyoneller için cazip bir Beyaz Etiket çözümü sunuyor. Özel bir plana ihtiyacınız var mı? Duda ile çalışırken sorun değil. Yüzlerce web sitesi yönetimi altında olan müşteriler için, web sitesi oluşturucunun özel bir teklifi vardır – Katmanlı İndirim Fiyatlandırması, Özel Hesap Yöneticisi, Sınırsız API Erişimi & Gelişmiş Destek vb. Bu seçeneklerin maliyetini öğrenmek için sistem geliştiricileriyle iletişim kurun..

6. Artıları ve Eksileri

Duda, sayısız tasarım özelleştirme seçeneği sunan tam özellikli bir web sitesi oluşturucusudur. Diğer web tasarım araçlarının hakim miktarı gibi, hizmet lehine karar vermeden önce kullanıcıların bilmeleri gereken artıları ve eksileri ile karakterizedir. Şimdi onlara bir göz atalım.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Basit sürükle ve bırak düzenleyici.
&# X2714; Blog motoru ve çevrimiçi mağaza seçenekleri.
&# X2714; Çoklu dil desteği.
&# X2714; Tasarım özelleştirme seçeneklerinin bolluğu.
&# X2714; Benzersiz InSite özelliği.
App App Store mevcut değil.
Expensive Oldukça pahalı fiyatlandırma politikası, serbest planın olmaması.

Sonuç

Duda, sürükle ve bırak seçenekleri, gelişmiş tasarım özelleştirme özellikleri ve güçlü entegrasyon araçları sunan bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, teknik olmayanlar ve web tasarım uzmanları için eşit derecede iyi çalışır. İlk kez kullananlar mevcut sitelerini anında yanıtlamalarını sağlar – tüm süreç tamamen otomatiktir. Sistem, çok dilli özelliği, güçlü müşteri desteği, ayrıntılı analiz sistemi, SEO ve pazarlama araçlarının bolluğu nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor.

Bu, küçük ve orta ölçekli projeler için yeterince iyi bir çözümdür. % 100 özelleştirilebilir çok sayıda duyarlı şablon sunar. Kodlama uzmanları, becerilerini ve bilgilerini etkileyici performansa sahip gerçekten benzersiz tasarımlar oluşturmak için kullanabilirler. Duyarlı bir web sitesi oluşturucu veya özellik açısından zengin bir yer arıyorsanız mobil versiyon Şu anki sitenizden Duda’ya göz atmanızı tavsiye ederim. Bu adamlar duyarlı olmanın ne demek olduğunu bilirler! Deneyimlerinizi yorumlarda paylaşmayı unutmayın.

Duda’yı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map