Dudamobile İncelemesi

DudaMobile – DIY mobil web sitelerinin hızlı ve profesyonel oluşturulmasını sağlayan bir hizmettir. Sistem, masaüstü web sitelerinin gözünüzün hemen önünde özellik yüklü, musluk dostu mobil sitelere dönüştürmeye odaklanması nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor!


DudaMobile, bir nedenle mobil cihazlara hazır web siteleri oluşturmayı başaramayan ancak projelerini mobil tarama için optimize etme niyetinde olan web sitesi sahiplerini hedeflemek için kullanılır. Duyarlı hale getirmek için bir masaüstü web sitesi sürümünü tamamen yeniden oluşturmaya gerek yoktu. Bunun yerine, bir kullanıcı hazır bir projenin ayrı bir mobil sürümünü oluşturmak için DudaMobile’a katılma fırsatı buldu. Birçok durumda, bu, trafik kaybını ve SEO sıralamasını önlemeye yardımcı olan makul bir çözüm olduğunu kanıtladı..

Ancak son zamanlarda, DudaMobile projenin sonlandırıldığını duyurdu. Bunun nedeni kötü ya da etkisiz olması değil. Bunun sebebi, kendisini aşmasıdır – günümüz web sitelerinin hakim miktarı artık varsayılan olarak duyarlı olarak oluşturulmuştur. Bu, kullanıcının ürüne olan ilgisini azalttı ve bu nedenle artık ürüne talep yok. Bunun yerine, Duda web sitesi oluşturucu otomatik modda duyarlı web siteleri oluşturmaya izin verir ve bu gerçekten başarılı olur.

DudaMobile artık desteklenmese de, ürünün incelemesini olduğu gibi bırakmaya karar verdik. Hizmetle oluşturulmuş web siteleri olan ve burada sorularının yanıtlarını bulmakla ilgilenen kullanıcılar için kullanışlı olabilir.

1. Kullanım Kolaylığı

Diğer web sitesi üreticilerinin aksine, DudaMobile sıfırdan tamamen yeni bir site tasarlamak ve yayınlamak, mevcut web sitenizi mobil tarama için optimize etmekle ilgilidir.

Duda Mobil Editör

Platformun deneme sürümüne kaydolurken, telefon numarası ve mobil cihazlara hazır hale getirmek istediğiniz mevcut web sitesi ile birlikte giriş ve şifre verilerinizi sağlamanız istenir. Bunu yaptıktan sonra, web sitesi istatistiklerine, destek kaynaklarına ve genel hesap bilgilerine de erişebileceğiniz siteler panosuna yönlendirileceksiniz..

Mobil web sitesi oluşturma sürecinin tamamı gülünç derecede basittir: Tek ihtiyacınız olan web sitesi URL’nizi girmek ve düğmeyi tıklamaktır. Sadece birkaç saniye içinde düzenleri, başlıkları, sayfa simgelerini vb. Değiştirmeye başlayabileceğiniz düzenleyiciye erişebileceksiniz. Popüler, iş, tasarım ve sosyal bölümleri veya öğeleri (Tıklama gibi) Aramak İçin Tıklayın düğmesi, Google Haritalar, Google AdSense, iletişim formları, listeler, bölücüler, sosyal ağ hesapları vb.). Ayrıca, SEO ve sayfa ayarlarını burada değiştirmek ve mobil web sitesi sürümünüze yeni sayfalar eklemek de mümkündür. Arayüz çok sezgiseldir ve hiçbir teknik bilgi gerektirmez.

2. Özellikler & Esneklik

DudaMobile hem mobil cihazlara özgü hem de standart özelliklerle donatılmıştır. Bir masaüstü web siteniz olmasa bile, Duda ile bir mobil site elde edebilirsiniz – sadece Facebook sayfanızın URL’sini girin ve içeriği yeni mobil sitenize çekecektir. Düzenleme sırasında diğer kaynaklardan ek içerik alınabilir.

Duda Mobile Önizleme

Diğer özellikler:

 • Mobil cihazlara özgü özellikler: tıkla ve ara ve metne tıkla; Tuğla ve harç konumunuza adım adım yol gösteren Google Haritalar entegrasyonu; bir bölgedeki işletmeler için çoklu konum; click-to-email.
 • Çevrimiçi planlama.
 • Mobil kuponlar.
 • Mobil izleme – DudaMobile’ın kendi izleme uygulaması vardır.
 • Gezinme düzeni ve stil seçenekleri – hizmet, çeşitli gezinme düzenleri (Liste, Matris, Genişleyen, Alt, Üst) ve stiller (Kutsal kişilerin resmi ile yuvarlak, kutsal kişilerin resmi ile kare, kutsal kişilerin resmi ile şeffaf, oklarla şeffaf veya oklarla kare).
 • Site arka plan resmi, metin stili, başlık, düğmeler seçimi.
 • Tüm web sitesi sayfalarında başlık ayrıntılarını ayarlama (tip ve görüntü seçimi, yeniden boyutlandırma, hizalama vb..).
 • Gelişmiş web sayfası özelleştirme (SEO ve sayfa ayarları, Push bildirimlerinin etkinleştirilmesi, sayfa başlığı seçimi, içerik düzenleme, popüler, iş, tasarım ve sosyal öğelerin entegrasyonu).
 • CSS / HTML kodu düzenleme.
 • İhtiyacınız olduğunda geri yüklenebilen web sitesi yedekleme sürümünün otomatik oluşturulması.
 • Kullanışlı önizleme seçeneği.
 • Bloglama ve e-ticaret motorları.
 • Sayfa ve açılır pencereler oluşturma.
 • Widget’ları sürükleyip bırakın.
 • İçerik kütüphanesi (mevcut web sitesinden içerik aktarabilir, istemciden alabilir veya manuel olarak yükleyebilirsiniz).
 • Özelleştirilebilir kişiselleştirme kuralları.
 • Çok dilli destek.
 • Web sitesi istatistiklerine erişim (günlük haftalık aylık).
 • Müşteri destek kaynaklarına erişim.

3. Tasarımlar

DudaMobile, web sitenizin genel stiline uygun benzersiz bir mobil deneyim oluşturmak için mevcut web sitesi tasarımınızı kullanır. Mobil sitenizin otomatik sürümü oluşturulduğunda, sürükle ve bırak düzenleyicisini kullanarak düzenleyebilirsiniz; ek içerik ekleyin; masaüstü web sitenizi etkilemeden öğeleri gizleme ve gezinmeyi değiştirme.

Duda Mobil Tasarım

DudaMobile editörü, daha fazla esneklik ve kontrol için kaynak koduna tam erişim sağlar.

4. Müşteri Desteği

DudaMobile bir teklif kendi kendine yardım merkezi çeşitli konuları kapsayan. Burada son teknoloji ve teknoloji bilgi tabanına sahip bir kaynak merkezi de var..

Cevabı Yardım Merkezinde bulamazsanız, düzenleyiciden destek bölümlerine başvurabilirsiniz. Premium Plan kullanıcıları telefon ve canlı sohbet desteği alabilirken, diğer müşteriler telefonla müşteri destek ekibiyle iletişim kurabilir. Telefonla yanıt almak için tahmini bekleme süresi hafta içi 2-3 dakika sürer. Sorunuzu yanıtlayan bir e-posta almanız biraz daha uzun sürecektir – hafta içi 2-6 saat civarında. DudaMobile sürekli olarak yararlı web seminerlerine ve vaka çalışmalarına ev sahipliği yapıyor..

5. Fiyatlandırma Politikası

Platformun ücretsiz sürümü, kullanıcılara iyi görünümlü bir mobil web sitesini özelleştirmek ve yayınlamak için yeterli özellikler sağlar. Ücretsiz siteler reklam destekli: her sayfanın üstünde ve alt kısmında küçük bir DudaMobile reklamı var. Ayrıca, siteniz için özel bir alan adı kullanamayacaksınız (Bunun gibi görünecek: mobile.dudamobile.com/site/mysitename).

Duda Mobil Fiyatı

DudaMobile’in tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için hesabınızı yükseltmelisiniz. Web sitesi oluşturucu şu anda üç ücretli abonelik sunuyor. Bunlar:

 • Temel (Yıllık faturalandırılırsa 14 ABD doları / ay) – 1 web sitesi ve yıllık 14,25 $ / aylık fatura için ek bir web sitesi oluşturma fırsatı içerir;
 • Takım (Yıllık faturalandırılırsa 22 ABD doları / ay) – deneme planı, 1 web sitesi, 4 ekip üyesi için paylaşılan web sitesi erişimi, Beyaz Etiket seçeneği, aylık 9,75 ABD doları için ek bir web sitesi başlatma fırsatı (yıllık faturalandırma) ve kapsamlı Ekip İşbirliği Araçları;
 • Ajans (Yıllık faturalandırılırsa 74 ABD doları / ay) – 8 web sitesi, 10 ekip üyesi için paylaşılan web sitesi erişimi, Beyaz Etiket seçeneği, birden çok Ekip İşbirliği Aracı, API Erişimi ve Site Dışa Aktarma, account.plan.feature.widgetBuilder ve yıllık 8.25 $ / mo fatura için ek bir web sitesi oluşturma fırsatı.

6. Artıları ve Eksileri

DudaMobile, platform seçimini etkileyebilecek bir dizi avantaj ve dezavantajla birlikte gelir. Onlardan önceden haberdar olmanızı önemli kılan da budur.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Mobil web sitesi oluşturucu;
&# X2714; Kullanışlı sürükle ve bırak editörü;
&# X2714; Kolay web sitesi özelleştirme ve yayınlama;
&# X2714; Çoklu mobil odaklı özellikler;
&# X2714; Ayrıntılı web sayfası özelleştirmesi.
✘ Yavaş web sitesi editörü;
Separate Ayrı mobil web sitesi oluşturmanın bir anlamı yok;
✘ Pahalı fiyatlandırma planları.

Sonuç olarak

DudaMobile, kullanımı kolay bir mobil web sitesi dönüştürücüsüdür. Başlangıçta site sahiplerinin tasarımlarını etkilemeden standart web sitelerinin mobil sürümlerini oluşturmalarına yardımcı olmak için kullanıldı. Sistem, herhangi bir özel kodlama bilgisi gerektirmediği için yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için kullanımı kolaydır.

Yapmanız gereken, web sitenizin URL’sini belirtmek ve sistemin onu mobil bir sürüme dönüştürme biçimini izlemek.. Ancak bu, web sitesi özelleştirme sürecine katılamayacağınız anlamına gelmez. DudaMobile bir dizi tasarım özelleştirme aracı, sürükle ve bırak özellikleri, web sitesi önizleme seçeneği ve sizi web tasarım sürecinden sorumlu kılan diğer sorunlarla birlikte gelir.

DudaMobile, web sitelerinin mobil sürümlerine sahip olmayan ancak bunları başlatma gereğini fark eden web sitesi sahipleri için harika çalışıyor. Zaman geçtikçe, tüm masaüstü ve mobil cihazlara uyan duyarlı web sitelerine olan ihtiyaç artmaya devam ediyor, bu da sistemin kullanılabilirliğini ve talebini biraz azaltabilir.

Bununla birlikte, varsayılan olarak duyarlı web siteleri oluşturmaya izin veren basit, tam özellikli ve kullanıcı dostu web sitesi oluşturucularının kapsamlı seçimi nedeniyle ürünün artık desteklenmediğini unutmayın. Arama motorları için optimize edilecek özellik yüklü bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, popüler DudaMobile alternatiflerini keşfetmeye devam edin. Kullanımları sizin için web oluşturma görevini önemli ölçüde basitleştirecek ve etkileyici bir sonuç sağlayacaktır..

Ücretsiz bir Mobil Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map