Ecwid.com İnceleme

Ecwid – Zaten kendi web sitelerine sahip olan ve onlara e-Ticaret işlevselliği vermek isteyen kullanıcılar için küçük çevrimiçi mağazalar oluşturmaya izin veren bir e-ticaret eklentisidir. Standart e-ticaret platformlarının aksine Shopify veya BigCommerce, örneğin, tam özellikli küçükten büyüğe çevrimiçi mağazalar oluşturmak için kullanılan sıfırdan, Ecwid esas olarak mevcut web sitesine entegre edilecek bir widget olarak kullanılır.


2000 yılında kurulan Ecwid, şu anda dünyanın 175 ülkesinden 1,5 milyondan fazla girişimci tarafından kullanılıyor ve hala gelişmeye devam ediyor. Eklenti, ürün katalogları oluşturmaya, ürün fotoğraflarını ve ayrıntılı açıklamalarını yüklemeye, web mağazası istatistiklerini izlemeye, siparişleri yönetmeye, nakliye ve ödeme seçeneklerine izin verir.

Ecwid’in iyi bir e-Ticaret web sitesi geliştirmek için gereken tüm işlevlere sahip olduğu anlaşılıyor, ancak gerçekten kullanışlı ve kullanımı kolay mı?? Standart e-Ticaret web sitesi kurucularına layık bir yedek olarak kullanılabilir mi yoksa bağımsız bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek için özel bir hizmet seçmek daha iyidir? Bir e-Ticaret çözümü seçerken, kullanıcıların ve ilgilendikleri diğer soruların yanıtlarını sunmak için eklentiyi inceleyelim?

1. Kullanım Kolaylığı

Kullanılabilirlik ve kullanım kolaylığı, web tasarım deneyimi olmayan ancak web mağazalarını mevcut web sitelerine bağlamayı amaçlayan kullanıcılar için genellikle ana seçim kriterleridir. Neyse ki, Ecwid etkileyici basitlik, sezgisel gezinme ve e-Ticaret özelliklerinin kolay uygulanması sunar.

Ecwid Gösterge Tablosu

Kayıt prosedürü hızlı, basit ve sadece birkaç dakika sürüyor. Bundan hemen sonra, birkaç bölüm ve kategoriden oluşan ayrıntılı bir menü ile birlikte gelen kontrol paneline erişebilirsiniz. Ne ile başlayacağınızı bilmeseniz bile, kontrol panelinde bulunan bir kurulum sihirbazı sizi web mağazası bağlantısı ve yönetim sürecinin önemli adımlarından geçirir. İlerleme çubuğu, web mağazası geliştirme prosedürünüzün ne kadar etkili olduğunu ve projenizin ne zaman yayına hazır olacağını anlamanıza yardımcı olur..

Başlamak için almanız gereken altı adım vardır, hesap kaydı, web mağazası oluşturma, ürün yükleme, coğrafi ayarların doğrulanması, gönderim ve teslim alma ayarlarının yanı sıra ödeme ayarları dahil. Bu adımların her birinin tamamlanması 5 dakika kadar sürebilir.

Ecwid Ürün Ekle

Web mağazası oluşturma işleminiz bittiğinde, yönetimine geçebilirsiniz. Ayrıntıları öğrenmek için menüdeki tüm bölümleri inceleyin. Ayrıca mevcut çevrimiçi ve mobil satış kanallarının yanı sıra yapılandırmalara da göz atabilirsiniz. Sonuçta, kendi kendini açıklayıcı olmasa bile, aerodinamik ve kullanımı kolay olduğu için sistemin kontrol panelinde ustalaşmak zor değildir..

2. Özellik Seti ve Esneklik

Ecwid, eklenti ile hiç çalışmayan, ancak entegrasyondan önce bu konuda daha fazla bilgi edinmek isteyen yeni başlayanların dikkatini çeken, kullanıma hazır özellikler ile geliyor. Sistemle oluşturulan web mağazaları yanıt verir, bu da masaüstü, mobil ve tablet ekranlarında iyi görüntülenecekleri anlamına gelir. Widget ayrıca, ürünlerinizin hem çevrimiçi hem de çevrimdışı modda, yani yerel mağazalarda ve perakende mağaza önlerinde satılmasını sağlayan Satış Noktası (POS) işlevselliği ile de bilinir..

İhracat / İthalat Ürünleri

Tıpkı standart e-Ticaret sistemlerinin çoğu gibi, Ecwid de başka bir e-Ticaret platformuna taşınırken ürün bilgilerinizi, siparişlerinizi ve müşteri verilerinizi aktarmak için ürünleri CSV formatında dışa / içe aktarmayı mümkün kılar.

Ecwid Ürün İthalatı

Eklenti, mağazayı 50 dilden birine çevirmeyi sağlayan çok dilli destek özelliği ile birlikte geliyor. Bu, müşterilerinizin çevrimiçi mağazanızı konum tercihlerine göre tercih ettikleri dillerde görüntüleyebilecekleri anlamına gelir.

Entegrasyon Seçenekleri

Entegrasyon seçeneklerine gelince, Ecwid’in sunacak çok şeyi yok. E-Ticaret web sitesine entegre edebileceğiniz oldukça sınırlı sayıda uygulama var – bugün itibariyle şu üçüncü taraf uzantılarını ve eklentilerini kullanabilirsiniz: Xero, Mailchimp, Zapier, 71lbs, Printful, AfterShip, Lucky Orange, LiveChat, Kolay, ShipStation, Freshbooks ve diğer birkaç eklenti, ancak bu tam özellikli bir web mağazası için kesinlikle yeterli değil. Bu entegrasyonları kullanmak için ücretli aboneliğe ihtiyaç duyulduğundan da bahsetmek gerekir..

Ecwid Entegrasyonu

Ecwid, bir web mağazasını mevcut bir web sitesine bağlamanızı sağlayan bir eklenti olarak görülse de, bağımsız bir çevrimiçi mağaza oluşturmayı da mümkün kılar. Bununla birlikte, bu tür bir proje muhtemelen beklentilerinizi karşılamayacaktır çünkü bu sadece bir sayfalık temel bir web sitesi olacaktır. Ürünlerinizi görüntülemek ve tanıtmak için bir gösteri penceresi olarak kullanabilirsiniz. Daha fazla değil.

Satış Kanalları

Eklenti, birden fazla satış kanalı seçeneğini kullanma fırsatı sunar. Böylece, süreci hizmetin tek bir yönetici panelinden yöneterek ürünlerinizi farklı web sitelerinde satabilirsiniz. Ayrıca Facebook, Instagram ve Amazon, Google Alışveriş, eBay, Nextag, Shopzilla vb.Gibi popüler pazarlarda satmanıza izin veren iyi bir sosyal medya entegrasyonu seçeneği de var..

Ecwid Satış Kanalları

Hizmet aynı zamanda birden fazla ödeme ağ geçidi kullanır. Ecwid kullanımını Square, PayPal, Vend, Clover, Stripe, WorldPay, NCR Silver ve diğer ödeme sistemleriyle birleştirebilirsiniz..

Mağaza Yönetimi

Web mağaza yönetimi söz konusu olduğunda, Ecwid de çok çeşitli seçenekler sunar. Bunlar, hem fiziksel hem de dijital ürünleri satma, birkaç ürün listesi oluşturma ve bunlara nitelikler atama (renkler, boyutlar, şekiller ve diğer parametreler), birden çok envanter yönetim aracını kullanma, terk edilmiş ödeme kurtarma seçeneği ve oluşturma, düzenleme ve takip emri durumları.

Ayrıca müşteriler için promosyonlar ve indirimler sunabilir, raporlara ve web mağaza analizlerine bakabilir ve sistemin sunduğu SEO araçlarını kullanabilirsiniz. Çevrimiçi mağaza yönetiminizi basitleştirmek için, bulunduğunuz herhangi bir konumdan yönetmek üzere bir mobil uygulama indirebilirsiniz.

Müşteri deneyimini ve katılım oranını artırmak için Ecwid kapsamlı dil yetenekleri, otomatik vergi hesaplama ve ödeme seçenekleri, gerçek zamanlı gönderim ücretleri, ayrıntılı ürün incelemeleri ve daha sonra favori ürünleri takip etmek için “Favori” düğmesini kullanma fırsatı sunar.

Ecwid SEO

Arama motoru optimizasyonu hakkında konuşan Ecwid, web sayfası başlıklarını ve meta açıklamalarını düzenlemeyi mümkün kılar. Aynı zamanda, ürün URL’lerini sistem tarafından otomatik olarak oluşturuldukları için manuel olarak değiştirmek imkansızdır. Bunun, web sitesinin daha fazla tanıtımı üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

Tüm özelliklerin ücretsiz bir plan dahilinde sağlanmadığını unutmayın. Birçoğu yalnızca ücretli planlarda mevcuttur.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:Tema Yok
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Ecwid başlangıçta hazır bir web sitesine entegre edilecek bir eklenti olarak inşa edildiğinde, tasarım yaklaşımı standart e-ticaret web sitesi oluşturucuları tarafından uygulananlardan biraz farklıdır. İkinci hizmetler genellikle ücretsiz veya ücretli olabilecek önceden tasarlanmış şablonların kapsamlı koleksiyonlarını sunar.

Ecwid’e gelince, bağımsız bir tek sayfalık web sitesi oluşturmak isteyen kullanıcılar için ortak bir teması var. Başlangıç ​​Sitesi olarak bilinen bu tasarım oldukça basittir ve derin özelleştirme seçenekleri sunmaz. Çeşitli iş ihtiyaçlarına, türlerine ve stillerine ulaşabilir, bu da onu evrensel bir çözüm haline getirir. Şablonun görsel düzenleyicisi, metin eklemeyi ve yalnızca görüntüleri yönetmeyi mümkün kılar. Burada web tasarım seçeneklerinizi biraz genişleten CSS kodu düzenleme de mevcuttur.

Ecwid Web Sitesi Görünümü

Neyse ki, Ecwid web mağazası şablonunuza göz alıcı geliştirmeler eklemenize veya tasarımını değiştirmenize izin verir. Ürün incelemeleri, müşteri önerileri vb. Gibi seçenekler kesinlikle web mağazanıza etkileyici bir cazibe ve gelişmiş işlevsellik verecektir. Hala benzersiz web mağazası tasarımına ihtiyacınız varsa, sistemle ortaklık ilişkileri olan üçüncü taraf tasarımcılar tarafından geliştirilen hazır Ecwid temaları sipariş edebilirsiniz.

Ecwid Ürün Kartı Düzeni

Ayrıca, ortaklardan özel bir tasarımın ekstra maliyetle sipariş edilmesi de mümkündür. Böylece, Ecwid kesinlikle e-ticaret nişinin ünlü liderlerinin tasarım açısından geride kalıyor.

4. Müşteri Desteği

Ecwid müşteri destek seçenekleri oldukça kapsamlı değildir ve gideceğiniz planla ilgili olarak da farklılık gösterir. Ücretsiz plan kullanıcıları yalnızca eklenti geliştiricileriyle e-posta iletişimine güvenebilir. Ancak, bir rehber, ipucu ve e-Ticaret önerileri koleksiyonu içeren bloga ücretsiz sınırsız erişimleri vardır. Ayrıca, web mağazası geliştirmeleri üzerinde çalışırken kullanıcıların sahip olabileceği tüm soruların cevaplarını içeren bir topluluk forumu ve kapsamlı bilgi tabanı da bulunmaktadır. YouTube video eğitimlerine günün her saatinde de erişilebilir.

Daha pahalı planlar, müşteri destek ekibi ile başka iletişim araçları sunar. Bunlar arasında canlı sohbet, öncelikli telefon desteği (geri arama isteği bırakabilirsiniz) ve hatta yıllık planda 12 saatlik özel web mağazası geliştirme bulunmaktadır. Bununla birlikte, ikinci hizmet, daha yüksek planlara abone olmayan tüm kullanıcılara ücretli olarak sunulur. Kullanmanın maliyeti 100 $ ile başlar.

5. Fiyatlandırma Politikası

Ecwid’in ücretsiz, süresi dolmayan ücretsiz bir planı vardır, bu da 10 ürüne kadar ekleme ve mobil alışveriş sepeti, sıfır işlem ücretleri, sınırsız bant genişliği, ücretsiz başlangıç ​​sitesi oluşturma, herhangi bir web sitesine bir web mağazası ekleme ve satma fırsatı aynı anda birden fazla web sitesinde. Bu seçenekler iyi bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek için yeterli değildir, bu da er ya da geç Ecwid’in sunduğu ücretli planlardan birine yükseltme zorunluluğu ile karşı karşıya kalacağınız anlamına gelir. Bunlar:

 • Girişim Planı (Yıllık abonelik ile 15 $ / aylık veya 12,50 $ / aylık), bu da 100 ürün satmayı ve otomatik vergi hesaplama, indirim kuponları, CSV dosya dışa / içe aktarma vb.Gibi profesyonel özellikleri kullanmayı mümkün kılar..
 • İş planı (35 abonelik / yıllık abonelik ile 29,17 $ / aylık), 2500 ürün satmanıza ve toptan fiyatlandırma, özel faturalar, pazar yeri entegrasyonu vb..
 • Sınırsız Plan Sınırsız sayıda ürün satmanıza ve Square POS entegrasyonu, özel mobil mağaza uygulaması, öncelik desteği vb.Gibi gelişmiş özellikleri kullanmanıza olanak tanıyan (yıllık ödeme ile $ 99 / ay veya 82,50 $ / ay)..

6. Artıları ve Eksileri

Bir e-ticaret eklentisi olan Ecwid, bir web mağazası geliştirme çözümü seçerken, bazıları belirleyici faktörler olabilecek olumlu ve olumsuz özellikleri ile birlikte gelir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanım kolaylığı;
&# X2714; Sezgisel kontrol paneli, akıllı başlangıç ​​sihirbazı;
&# X2714; Uygun maliyet;
&# X2714; Çoklu ödeme ağ geçitleri;
&# X2714; Satış kanalı desteği.
İntegration Entegrasyon seçeneklerinin eksikliği;
✘ Sınırlı müşteri desteği;
Design Kötü tasarım seçenekleri;
SEO Yetersiz SEO tanıtım parametreleri.

Sonuç olarak

Kullanım kolaylığı:8/10
Özellikleri:6/10
Tasarım:5/10
Teknik Destek:8/10
Fiyatlandırma:8/10
Genel puanı:7.0 / 10

Ecwid, mevcut bir web sitesine e-ticaret işlevselliği eklemek için iyi ve uygun maliyetli bir eklentidir. Daha önce web sitesi geliştirmeye hiç katılmamış, ancak dijital veya fiziksel ürünlerini satmak için bir web mağazasına ihtiyaç duyan yeni başlayanlar için çok önemli olan özellikleri kapsar. Bunlar arasında kullanım kolaylığı, sezgisel web tasarım sihirbazı, çoklu müşteri katılımı, pazarlama ve e-ticaret özellikleri bulunur.

Sistemin sunduğu ücretsiz plan, eklentiyi tanımak ve web sitenize küçük bir web mağazası tasarlamak veya bağlamak için fazlasıyla yeterlidir; ücretli planlar genişletilmiş işlevselliği ortaya çıkarır.

Aynı zamanda Ecwid’i tam özellikli bir e-ticaret web oluşturma çözümü olarak göremeyiz. İşlevselliği, küçük bir web mağazasını hazır bir web sitesine entegre etmek için yeterli olacaktır, ancak büyük bağımsız e-Ticaret web sitelerinin geliştirilmesi için çalışmaz. Ciddi web tasarım beklentileriniz varsa ve çok çeşitli e-Ticaret ihtiyaçlarını karşılamak için bir web mağazasına ihtiyacınız varsa, kullanmak mantıklıdır uzmanlaşmış web sitesi kurucuları.

Ecwid’i Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map