Elementor İncelemesi

Elementor – ödüllü bir sayfa oluşturucu WordPress. Sürükle ve bırak özellikleri ve yeni başlayanların ve teknisyen olmayanların varsayılan ayarlardan öne çıkmak için ödüllü sayfalar ve yayınlar oluşturmasına izin veren tamamen farklı bir arayüzle birlikte gelir. Araç, web sitesi içeriğini temsil etmek için farklı bir yol arayan kullanıcılar için 1 numaralı seçenek olduğunu kanıtladı HTML veya CSS’ye erişmeden.


Eklenti, minimum maliyetle ve kesinlikle PHP bilgisi olmadan site yapısı ve tasarımı açısından ufukları genişletmek için tasarlanmıştır. Bazı ana avantajları ve özellikleri ücretli planlarda mevcut olsa da indirmek ücretsizdir. Ürün şimdiye kadar bir milyondan fazla indirmeye sahiptir. Bu sefer web sitesinin özelleştirilmesine ve daha özel görünmesine nasıl yardımcı olabileceğine daha yakından bakacağız..

1. Kullanım Kolaylığı

Eklenti, sezgisel bir sürükle ve bırak arayüzü ile basit bir web sitesi oluşturucu olarak gelir. Kullanıcı dostu bir kontrol panelinde mevcut tüm elemanlar tek bir yerde bulunur. İstenilen bir sayfa yapısı oluşturmayı ve içeriği düzenlemeyi oldukça kolaylaştırır. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kodlama becerisine gerek yoktur. Elementor işlevselliği kullanıcıların:

 • Özel yeni sayfalar ve yayınlar oluşturun ayrı bir arayüzde. Düzenleme işlemine tamamen odaklanmak için WP kontrol panelinizde yeni bir düğme göreceksiniz. Aslında WordPress sitenizle hala entegre olan yeni bir web tasarım ortamına giriyorsunuz.
 • Yeni öğeler ve içerik yapıları oluşturun kelimenin tam anlamıyla PHP, HTML veya CSS erişimi yok. Bir acemi arayüzü kullanmayı ve web sitesini hemen özelleştirmeyi kolay bulacaktır.
 • Sonuçları ön uç bazında görün. Başka bir deyişle, düzenleme işlemi sırasında tüm değişiklikleri ve değişiklikleri gerçek zamanlı olarak görürsünüz.
 • Eklentiyi mevcut WP temalarından herhangi biriyle kullanın istisnasız.

Avantajlardan pratik konulara geçelim ve kullanımının gerçekten kolay olup olmadığını görelim. Ancak önce eklentiyi yüklemiş olmanız gerekir. İşlem diğer herhangi bir eklenti ile aynıdır.

 1. Gösterge Tablonuza gidin – Eklentiler – Yeni ekleyin.
 2. Elementor sayfa oluşturucusunu bulun, indirin ve etkinleştirin.
 3. WP kontrol panelinizde ayrı bir Elementor düğmesi olacak.
 4. Başlayın’ı tıklayın ve ilk özel sayfanızı veya yayınınızı kalın yapın.

Eklenti, oluşturma sürecini başlatmak için bazı temel ipuçlarıyla iyi bir tanıtım videosu sunar. “İlk sayfanızı oluşturun” düğmesini izleyebilir veya bu düğmeye basabilirsiniz.

Elementor Editörü

Daha önce de belirtildiği gibi, eklenti bir vizyon sürükle ve bırak arayüzü ile birlikte gelir. Başka bir deyişle, sol kenar çubuğundan herhangi bir öğeyi seçip ana alana sürükleyebilirsiniz. Temel öğeler, tipik başlıklar, iç bölümler, bölücüler, video bloklar ve boşluklardan görüntü galerilerine, sekmelere, referanslara, kısa kodlara, sekmelere vb. Kadar geniş bir yelpazede bloklar ve öğeler sunar. sıfırdan sağlam bir web sayfası oluşturmak için. WordPress CMS içinde aslında ayrı bir web sitesi oluşturucumuz var.

Kullanıcının başlamadan önce iki ana seçeneği vardır. Birincisi, soldaki öğeleri kullanarak kendi başına özel bir sayfa oluşturmaktır. Bu durumda, fikirlerinizi ifade etmekte ve herhangi bir web tasarımını hayata geçirmekte özgürsünüz. Başlangıçtan bu kadar çok enstrümanla karıştırılırsanız, özel düzenler listesinden hazır bir şablon seçebilirsiniz. Ana ekrandaki “Şablon ekle” simgesine tıklayın ve özelleştirmesi kolay bir dizi düzen arasından seçim yapın.

Düzenleme işlemi, görüntü bloklarından başlıklardan metinlere ve formlara herhangi bir öğeyi değiştirmenizi sağlar. Eklenti sütunlardan ve widget’lardan oluşur. Tek ihtiyacınız olan, ayrı bir noktayı tıklayıp düzenlemeye başlamak. Metinlerle çalışmak aynı tipik WP yayınınızı düzenleme. Tipografi ile çalışmak, bağlantı eklemek, metin boyutlarını değiştirmek vb. İçin aynı araçlara sahip olacaksınız. Aynı şey görüntülerle de aynı. Kullanıcılar, bloğa bağlı olarak görüntüyü değiştirmelerine, farklı hizalamalar uygulamalarına, boyutları değiştirmelerine veya özel boyutlar uygulamalarına izin veren ayrıntılı ayarları takdir edeceklerdir..

2. Özellikler & Esneklik

Eklenti çok çeşitli özelliklere sahiptir. Web sitenizin türüne bağlı olarak çeşitli görevleri yerine getirmek ve özel bölümler oluşturmak için tasarlanmıştır. Elementor, ziyaretçilerini meşgul etmek isteyen kullanıcılar için hayati bir araç olabilir. Kullanılabilir özelliklerin listesi etkileşimli animasyon öğelerinden ve kendinden tasarlanmış açılır pencere formlarından satır içi düzenleme ve çok dilli desteğe kadar değişir.

Elementor, harika tasarım enstrümanlarıyla zengin olmakla birlikte tüm WP temalarıyla uyumludur. Eklenti, şablona rağmen sorunsuz çalışır. Ücretsiz veya ücretli bir premium temanızın olması önemli değil. Sayfa oluşturucu tasarım araçlarına tam erişim sağlar. Temalar arasında geçiş yapmanız gerekmeyeceğinden iyi haber. Eldivenin her yerinden kullanıcılar, çok dilli destekle birlikte geldiği için aracı kullanmayı kolay bulacaktır. Elementor 20’den fazla dilde mevcuttur. Dahası, kullanıcılar onu listede olmayan diğer dillere çevirmekte özgürdür..

Elementor Metin Editörü

Eklenti geliştirilmiş görsel özelleştirmeyle birlikte gelir. Satır içi düzenleme, ana ekrandaki bölümleri ve blokları değiştirmenizi sağlayan harika bir özelliktir. Altbilgi veya başlık özelleştirmesi için herhangi bir kodlama gerekmiyorken tüm değişiklikleri canlı olarak göreceksiniz. Geliştirilmiş tipografi, 80’den fazla tasarım öğesine ek olarak 800’den fazla yazı tipiyle özelleştirme sürecinin bir parçası olarak gelir.

Fareyle üzerine gelme efektleri ve kaydırma animasyonu sunan etkileşimli animasyon özellikleri sayesinde Elementor ile etkileşimli bir web sitesi oluşturmak kolaydır. Kullanıcılar bunları web sayfasının herhangi bir bölümüne ekleyebilir ve böylece daha çekici ve şık görünebilir. Fikir sadece görüntü animasyonu eklemek değil, gelişmiş ayarları kullanarak ve çeşitli efektler kullanarak fotoğraflarınızı oynatmaktır.

Elementor Tarzı Metin Editörü

Etkileşim ve kullanıcıların edinilmesi açısından, açılır pencere tasarım araçları da kullanışlı olabilir. Aboneler listenizi büyütmek için farklı pop-up türleri oluşturmayı kolaylaştırır. Eklenti, hazır pop-up düzenleri sunar. Aday müşteri yakalama formları, duyurular, Merhaba çubuklar, satış banner’ları, e-posta abonelikleri ve daha fazlasını içerir. İletişim formlarınızı daha da heyecanlı hale getirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? Elementor, bir ziyaretçi belirli bir öğeyi, resmi veya bölümü her tıkladığında ışık kutusu yer paylaşımları sunar. Web sayfalarınızın daha canlı görünmesini sağlayacaktır.

Ayrıca esnekliği ve üçüncü taraf entegrasyon işlevlerini de not etmeliyiz. MailChimp veya ActiveCampaign olsun, kullanıma hazır olanları da takdir edeceksiniz WooCommerce fiyat tabloları, listeler vb. eklemeyi kolaylaştıran widget’lar.

Özelliklerin çoğu, fiyata rağmen her bir Elementor planında mevcuttur.

3. Tasarımlar

Elementor sayfa oluşturucu, 80’den fazla tasarım aracıyla hepsi bir arada tasarım çözümü olarak gelir. Çoğu eklenti belirli yaş türlerini oluşturmanıza izin verirken, Elementor tüm web sitesini sıfırdan oluşturmayı kolaylaştırır. Üstbilgi ve altbilgiden tekli yayınlara, 404 sayfalara, arşivlere, arama sayfalarına ve daha fazlasına kadar.

Elementor Duyarlı Mod Görünümü

Projeyi dağıtmanın daha hızlı bir yolunu arıyorsanız, kullanıma hazır çok sayıda şablondan yararlanmanın daha basit bir yolu vardır. Koleksiyon, hazır portföylerden ve açılış sayfası düzenlerinden iletişim formları hizmet bölümlerine ve daha fazlasına kadar farklı sayfa türlerini içerir. Hazır şablonlar tercih etseniz bile, yeni öğeler eklemek, blokları değiştirmek veya bunları taşımak için özel gösterge tablosunu kullanmaya devam edebileceğinizi lütfen unutmayın..

Her bölüm üç farklı modda özelleştirilebilir:

 • İçerik Modu – bazı temel araçları kutudan çıkarır. Örneğin, tipografi boyutlarını, metin renklerini vb. Değiştirebilirsiniz..
 • Stil Modu – burada blok genişliğini ve yüksekliğini değiştirebilir, fareyle üzerine gelme animasyonları uygulayabilir ve gerekirse CSS filtreleri uygulayabilirsiniz.
 • Gelişmiş mod – bu ayarlar özel konumlandırma, arka plan, hareket efektleri, sınıflar vb. İle çalışmanıza olanak tanır..

Duyarlı tasarım kontrolleri, ekran boyutlarına bağlı olarak sayfayı önizlemenizi ve düzenlemenizi sağlar. Örneğin, sayfanızın masaüstünde, akıllı telefonlarda nasıl görüneceğinin net bir resmini elde etmek için kenar boşluğunu ve dolguyu değiştirebilir, kendi değerlerinizi ayarlayabilir veya birbirine bağlayabilirsiniz. veya tabletler. Başka bir deyişle, burada temel bir A \ B test moduna sahibiz.

Çalışmanızın sonucunu beğendiyseniz, Kaydet Seçeneği, tasarımınızı gelecekteki web sitesi sayfaları için şablon olarak kaydetmek için iyi bir araçtır.

4. Müşteri Desteği

Eklenti, hem ücretsiz hem de premium kullanıcılar için genişletilmiş müşteri desteği ile birlikte gelir. En kolay yol, Sorunuzu Bize Ulaşın bölümünde bulunan e-posta formu aracılığıyla göndermektir. Profesyonel kullanıcılar, daha hızlı yanıt vermeyi düşünen premium destekten yararlanabilir.

Başlamak için, araç doğrudan WP kontrol panelinizde bulunan bir tanıtım videosu ile birlikte gelir. Yönetici paneli ile Elementor resmi web siteleri arasında geçiş yapmanız gerekmez. Bir kullanıcı daha ayrıntılı yardıma ihtiyaç duyuyorsa, bilgi tabanı kullanışlı olacak. İlk adımlarınızı, özelliklerinizi ve düzenlerinizi yapmaktan fiyatlandırma ve özel ipuçlarına kadar tasarım sürecinin her adımını kapsayan çok sayıda makale içerir..

Aboneler, farklı SSS’ler, video eğitimleri ve çeşitli konularda popüler makaleler içeren Elementor yardım Merkezi’ne tam erişime sahip olacaklar. Eklentinin tüm büyük sosyal platformlarda da büyüyen bir topluluğu var. Diğer kullanıcılarla etkileşim kurmak ve deneyimi paylaşmak için iyi bir fikir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Sayfa oluşturucuyu indirmek ve kullanmak ücretsizdir. Ancak, ücretsiz aboneler yalnızca sınırlı sayıda özelliğe erişebilir. Eklentiden en iyi şekilde yararlanmak için, mevcut üç ücretli paket arasından seçim yapmanız gerekecektir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Kişisel Plan tek bir web sitesi için aylık 5 ABD doları.
 • İş planı 3 web sitesi için aylık 9 ABD doları.
 • Sınırsız Plan sınırsız web sitesi için 17 dolar.

Tüm 3 paket 300’den fazla Pro şablonu ve 50’den fazla widget ile birlikte gelir. 1 yıllık destek ve güncellemeler, WooCommerce widget’ları, pop-up ve tema oluşturucuları içerir.

6. Artıları ve Eksileri

Elementor eklentisi, WordPress için mevcut en iyi sayfa oluşturuculardan biridir. Hızlı ve basit düzenleme işlemine ek olarak çok çeşitli enstrümanlara sahiptir. Ancak, kullanıcılar hala bazı küçük eksilerle karşılaşabilir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sıfırdan bir web sitesi oluşturmak için kullanımı kolay sayfa oluşturucu.
&# X2714; Çok çeşitli şablonlar.
&# X2714; Düzinelerce tasarım ve özelleştirme aracı.
&# X2714; % 100 mobil uyumlu tasarım ve gelişmiş ayarlar.
&# X2714; Eklentiyi indirmek ücretsizdir.
&# X2714; Üçüncü taraf entegrasyonu ve yerleşik widget’lar.
Users Bazı kullanıcılar, e-Ticaret seçeneklerinden biraz daha fazla seçim yapmak isteyebilir.
Support Anında destek için canlı sohbet eksikliği.

Sonuç

WordPress, hala en popüler web sitesi oluşturma aracıdır. artan rekabet gelişen CMS platformları ve çerçeveleri karşısında. Sistem, web’deki lider konumlarını korumak için her yıl gelişmektedir. Öte yandan, sistem özellikle yeni başlayanlar için karmaşık ayarlarıyla biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Kullanıcıların, web sitesi oluşturma işlemini yürütmek için en az temel HTML ve CSS bilgisine sahip olmaları gerekir. Elementor, süreci kolaylaştırmak ve yeni başlayanların zahmetsizce özelleştirilmiş sayfalar oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Elementor eklentisi, hızlı ve kolay bir WP tabanlı web sitesi özelleştirmesi için tüm özelliklere sahiptir. Sezgisel bir arayüz, sürükle ve bırak görsel özellikleri, satır içi düzenleme işlevi, vb.İle ayrı bir web sitesi oluşturma aracına dönüştü. onların web siteleri.

Elementor’u Şimdi Deneyin

Howard Twitter profilim Facebook profilim e-mail Linkedin profilim

yazar hakkında

Ben Howard Steele, bu web sitesinin kurucusu ve genel yayın yönetmeni. Web oluşturma 10 yılı aşkın ile bu görev BT olmayan bir kişi için ne kadar karmaşık ve yorucu biliyorum. Hangi hizmeti seçeceğinize karar veremiyor musunuz? Benden tavsiye istemekten çekinmeyin. Sadece web sitenizin ihtiyaçlarını tanımlayın, size memnuniyetle yardımcı oluruz..

Ana Sayfa »Yorumlar» Elementor İncelemesi

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map