Enjin İncelemesi

Enjin İncelemesi


Enjin – çok özel ve dar bir odağı olan eşsiz bir hizmettir. Web sitesi oluşturucu, oyuncular için web siteleri, filolar, klanlar, yelpaze topluluklar yanı sıra Minecraft sunucuları. Böyle eşsiz bir uzmanlık nedeniyle, sistem dünyadaki oyun meraklılarının ve taraftarların ihtiyaçları için harika çalışıyor. Platform, yalnızca oyun amaçlarına yönelik web sitelerini başlatmanıza ve yönetmenize izin verdiği için, onunla oluşturulan yüksek kaliteli projelere sahiptir..

Web sitesi oluşturucu, yalnızca oyun web sitenize entegre etmek istediğiniz modülleri seçmenizi, bağlamanızı ve düzenlemenizi sağlayan model tabanlı bir yapıya sahiptir (haberler, son konular, çevrimiçi kullanıcılar, üye listesi, forum, son ziyaretçiler vb..). Sistem, oyuncular arasında sesli iletişim sağlayan ve etkileşimli oyun sürecine katkıda bulunan Entegre Ses Sunucusu ile birlikte gelir. Enjin API aracının kullanılabilirliği, katalogda yer almayan modüllerin bile oluşturulmasını mümkün kılar. Bunlar, web sitesi oluşturucusunun etkinliğine ve popülerliğine katkıda bulunan sadece birkaç özelliktir.

Sonuç olarak, hedef kitlesi göz önüne alındığında proje umut verici görünüyor. Hadi kaputunun altına bakalım ve neler olduğunu görelim.

Lehte ve aleyhte olanlar

Kaliteli bir oyun web sitesine, modern bir foruma, sesli bir sunucuya, grup sohbetine, bağış mağazasına, işe alım uygulamasına veya herhangi bir topluluk projesine ihtiyacınız olsun, Enjin seçilecek en iyi yerdir. Sistem esas olarak web sitesi oluşturma konusunda az çok uzman olan kullanıcıları hedeflemektedir. Bu nedenle, büyük dezavantajı aşağıdaki gibidir: yeni başlayanlar, sistem nüanslarını kavramak için zor zamanlarla karşılaşacaktır. Şimdi web sitesi oluşturucunun diğer avantajlarını ve dezavantajlarını ele alalım:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sadece topluluk oyun web sitelerini değil, aynı zamanda entegre forum veya wiki modüllü spor takımlarının hayran sitelerini oluşturma fırsatı.
&# X2714; Güçlü özelleştirme araçlarıyla cömert tema koleksiyonu.
&# X2714; Yükseltmeden önce sistemi nasıl kullanacağınızı öğrenebileceğiniz ücretsiz plan.
&# X2714; Twitch akışının web sitesine entegrasyonu.
&# X2714; Çok çeşitli ayarlara ve özel modüller oluşturma seçeneğine sahip modül tabanlı sistem.
&# X2714; Hemen hemen tüm popüler çevrimiçi oyunların desteklenmesi.
&# X2714; Derin oyun entegrasyonları.
&# X2714; Yerel mobil uygulamalar.
&# X2714; Sosyal profiller ve sohbet seçenekleri.
&# X2714; DonationCraft mağaza.
&# X2714; Forum ve blog seçenekleri.
&# X2714; e-Ticaret modülü.
✘ Teknik olmayanlar için karmaşık.
✘ Sınırlı Web Sitesi Tasarımı Özelleştirme ve karmaşık Sistem Keşfi.
✘ Bir Etki Alanını Ücretsiz Plana Bağlayamama.
Live Canlı Sohbet Desteği Yok.

Bu ne için iyi?

Enjin, oyun endüstrisinde profesyonel olarak yer alan ve niş projeleri başlatma ve etkili bir şekilde yönetme ihtiyacıyla karşı karşıya olan kullanıcılar için harika çalışıyor. Bunlar arasında Minecraft sunucuları, Guild web siteleri, hayran projeleri, klan siteleri, eSpor ekipleri ve diğer oyun dışı web toplulukları.

Platform oldukça sofistike ve özelleştirilebilir. İlk kez kullanıcı için ustalaşmak kolay değildir, bu da esnek ve güçlü oyun fırsatları arayan gelişmiş oyuncular için değerli bir seçimdir. Enjin tabanlı web siteleri, web sitesi geliştirme sürecini iyi organize edilmiş ve anlaşılabilir hale getiren modüller veya bloklardan oluşur. Gerekli blokları düzenleyip özelleştirerek, olağanüstü oyun ihtiyaçlarınızı karşılamak için mantıksal olarak yapılandırılmış bir web sitesi elde edersiniz.

Kullanım kolaylığı

Enjin, geniş bir web tasarım ihtiyaçları yelpazesini kapsadığı ve birden fazla özelleştirme seçeneğine erişim sağladığı için yeni başlayanlar için ustalaşmak kolay değildir. Açıkçası, sistemi ve sunduğu seçenekleri keşfetmek zaman alıyor.

Web sitesi oluşturucu ile oluşturulan projeler, entegre hazır blokların kullanılabilirliği nedeniyle çok özelleştirilebilir. Burada çarpıcı forum ve blog modülleri, rahat web sitesi yönetimi için iOS ve Android için mobil uygulamalar, oyun veri entegrasyonu eklentisi, iyi geliştirilmiş ve kapsamlı iletişim seçenekleri (sosyal ağlar, ses sunucusu, sohbet, yorum sistemleri vb..). Ayrıca, bağış toplama sistemine ve web mağazasına erişim var.

Tam özellikli bir oyun web sitesi oluşturmak için kapsamlı bir veritabanı (karakter tipleri, beceriler, taktikler, özel oyun parametreleri, konum özellikleri vb..), kendi klan / lonca kayıt koşullarınızı oluşturun, oyunla ilgili tek bir haber akışı ekleyin, Twitch destekli video akışlarını başlatın, eğitici videolar yayınlayın, forum topluluklarını kurun ve yönetin, fotoğraf albümleri yükleyin vb. Bu tam bir liste değildir. Web sitesi oluşturucunun her bir aboneye sunduğu özellikler. Sonuçta, Enjin en zor oyun yazılımı değil, ancak özellik setini keşfetmek ve sisteme alışmak genellikle 1-3 gün sürer.

Başlangıç

Kayıt işlemi kolay, hızlı, kolay ve ücretsizdir. Bununla birlikte, kayıt ve web sitesi oluşturma işlemine geçmeden önce, başlatmayı planladığınız proje türünü seçmeniz önerilecektir. Seçim, oyun tercihlerinize, bireysel web tasarım ihtiyaç ve gereksinimlerinizin yanı sıra uzun vadede yararlanmayı planladığınız sonuca da bağlı olmalıdır. Şu anda, sistem aşağıdaki proje türlerinden birini seçmenize izin verir: bir Minecraft sunucusu, bir guild web sitesi, bir klan sitesi, bir eSpor ekibi, bir fan sitesi veya başlatmak istediğiniz diğer herhangi bir web sitesi türü.

Proje türünü seçer seçmez, varsayılan olarak sağlanan açılır menüden ilgili bir oyun ve belirli bir oyun sunucusu seçmeniz istenecektir. Orada mevcut çeşitli seçenekler ile kesinlikle şaşıracaksınız. İhtiyaçlarınız doğrultusunda yüzlerce oyun sunucusu arasından seçim yapabilirsiniz. Hangi seçimi yaparsanız yapın, oyun web sitenizin alt alanını ve topluluk adınızı belirtmeniz gerekir. Ancak bundan sonra, hesap oluşturma işleminin kendisine geçebilirsiniz. Bu aşamada, e-posta adresinizi, şifrenizi ve görünen adınızı girmeniz istenecektir. Bu adımların tamamlanmasının ardından, kayıt bağlantısını etkinleştirmek için bir onay e-postası alacaksınız. Bu tamamen kayıt işlemiyle ilgilidir ve ayrıntıları temizlemek için web sitesi özelleştirme aşamasına geçme zamanı.

Web Sitesi Düzenleme

Sistemin işlevselliğini test etmek için World of WarCraft guild için bir web sitesine gittim. Kayıt işleminden sonra, tüm web sitesi sayfalarında mantıksal menü yapısı, tasarım ve hazır tematik içerikle birlikte tam özellikli bir guild web sitem var. Gösterge Tablosunu web sitesinin başlığının üst kısmındaki Yönetici menü öğesi aracılığıyla bulabilirim.

Enjin oyunu

Web sitesi menüsü, projenize gerekli tasarım ve işlevselliği vermenizi sağlayan çeşitli bölümlere erişim sağlar. Kullandığım seçenekler arasında, guild web sitem için bir forum kurma ve kurma, üye listesi oluşturma ve ayarlama, işe alım yapılandırmaları ayarlama, etkinlik, galeri ve oyun süreci ekleme ve yönetme fırsatı vardı. Ayrıca, tüm üyelerin acil soruları tartışabileceği ve izlenimlerini paylaşabileceği sohbet odasına katılma fırsatı da vardı. Site Etkinliği bölümü, Bize Ulaşın bölümünde web sitesi istatistiklerini izlemeyi ve proje yöneticileriyle iletişim kurmayı mümkün kıldı.

Enjin Yeni Web Sitesi

Web sitesi türüne bağlı olarak sistemin farklı özellikler sunduğunu belirtmek gerekir. Örneğin, gelecekteki sunucunun ayarlarını girmenizi ve özel bir eklenti indirmenizi istediğinden MineCraft sunucusunun oluşturulması öne çıkıyor.

Enjin eklentisi

Bu, Enjin’in bağlama bağlı olarak çeşitli senaryolar sunduğu anlamına gelir. Ancak Gösterge Tablosu tüm modlar için aynı kalır. İyi yapılandırılmış, ancak basit görünmüyor. Görünüşe bakılırsa, bir web sitesi oluşturucudan ziyade CMS’ye benziyor.

Görsel karmaşıklığa rağmen, deneyimsiz bir kullanıcı Enjin ile bir web sitesi oluşturabilecektir. Seçenekler ve özellikler çoktur, ancak web sitesi oluşturucularının nasıl çalıştığına dair genel bir anlayışa sahipseniz, birkaç gün içinde bunlara hakim olmak mümkündür..

Canlı Yayın

Web siteniz yayınlanmaya hazır olur olmaz, önce bir alan adı seçmeli ve bağlamalısınız. SEO parametrelerini ayarlamanız gerekiyorsa, bunu yapmak için de zaman ayırın. Bundan hemen sonra, oyun web sitenizi çevrimiçi erişilebilir hale getirmek için canlı yayına geçebilirsiniz. Herhangi bir şeyi düzeltmeye veya düzenleme yapmaya ihtiyaç varsa, her zaman kontrol paneline geri dönebilir ve oradaki adımları tamamlayabilirsiniz. Bir web sitesini hazır olduktan sonra yayınlamak birkaç dakika sürer ve bir acemi bile bununla kolayca başa çıkacaktır.

Özellikleri & Esneklik

Enjin, niş içinde gelişmiş bir web sitesi oluşturucu izlenimi yaratıyor. Gösterge Paneli bir oyun web sitesi oluşturmak için kapsamlı bir dizi özellik içerir. Görünen karmaşıklığa rağmen, asabilirsiniz. Toplamda 10 seçenek kategorisi sunuyor. Bu nedenle, aşağıdaki bölümleri ayarlamanız ve özelleştirmeniz gerekir: Kullanıcılar, Modüller, Otomasyonlar, Oyunlar, Temalar, Dosyalar, Günlükler, Ayarlar ve Plan Faturalandırma. Her bölüm, bir web sitesi başlatmak için ayarlanması gereken bir dizi ilgili seçenekle birlikte gelir. Şimdi her birine hızlı bir genel bakış yapalım:

 • Kullanıcılar – Web sitesinde kayıtlı tüm kullanıcılar hakkında bilgi. Bunları farklı parametrelere göre filtrelemek mümkündür: yasaklanmış, normal kullanıcılar, çevrimiçi, uyarılmış, cezalandırılmış kullanıcılar vb..
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Gösterge Panosu - Kullanıcılar

 • Modüller – Etkin modüllerin listesi (forum, son konular, haberler, üye listesi, çevrimiçi kullanıcılar, son ziyaretçiler, sohbet vb..) ve web sitesine eklenebilecek olanları içerir. Gerekirse ekleyebilir / kaldırabilirsiniz. Bazı modüllerin bağlantısı için fiyatlandırma planlarından birine yükseltme yapılması gerekir. Her birinin nasıl kullanılacağına dair ayrıntılı bir rehber var.
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Modüller

 • Sayfalar – Sayfa düzenleyici. Burada menü öğeleri oluşturabilir, sayfalara bağlayabilir, içerik ekleyebilir, mevcut olanları düzenleyebilir ve kaldırabilirsiniz.
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Sayfalar

 • otomasyonları – Belirli eylemlerin kullanıcı tarafından tamamlanmasına dayalı olarak senaryoların oluşturulması. Örneğin, kullanıcı web sitesinin forumuna belirli sayıda mesaj gönderdi ve buna kredi verildi.
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Otomasyonlar

 • Oyunlar – Oradan, web sitenize yeni oyunlar ekleyebilir ve bölümleri, ekibi vb. İçin kayıt ayarlarını yapılandırabilirsiniz..
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Oyunlar

 • ses – Oyuncular arasında sesli iletişim düzenlemek için Bölüm. Bu hizmet için, iletişim için gereken kanal sayısına bağlı olarak aylık bir faturalandırma yapılır. Sunucu TeamSpeak 3 veya Mumble’a göre kurulabilir.
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Ses

 • Temalar – Tema ve editör mağazası.
 • Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Pano - Temalar

 • Dosyalar – Yüklenen dosyaların saklanması. Erişim, yalnızca prim planına yükseltme ile verilir.
 • Kütükler – Gösterge Panosunda belirtilen zaman ve kullanıcı adıyla gerçekleştirilen tüm işlemlerin listesi.
 • Ayarlar – Diğer bölümlere dahil olmayan her şeyi içeren en büyük seçenek bölümü: web sitesi, coğrafi konum, uyumluluk ve temanın mobil sürümü hakkında genel bilgiler, üstbilgi ve altbilgiye kod entegrasyonu, Enjin API bağlantısı (özel modüllerin oluşturulmasına izin veren ücretli bir özellik), SEO ayarları, site sahipliği hakları ataması, güvenlik ve bildirim ayarları ve sosyal paylaşım. Burada, kullanıcılarınız için duyurular oluşturabilir ve projenizi tanıtmak için ücretli bir hizmet sipariş edebilirsiniz (Enjin topluluklarında web sitenize bağlantı veren bir banner yer alacak).
 • Faturalandırmayı Planlayın – Bu, bir web sitesi oluşturmak için bir plan seçebileceğiniz bölümdür. Bu amaçla, her ücretli aboneliğin şartlarını ve maliyetini, aralarındaki büyük farklılıkları ve seçiminizi etkileyebilecek özellikleri görüntüleyebilirsiniz.

Modül Tabanlı Yapı

Servis modül tabanlı bir sisteme sahiptir. Modülleri kendiniz seçip yapılandırabilir ve hatta ücretli planlarda özel modüller oluşturabilirsiniz. Tanıtım özellikleri tipiktir: Google Analytics bağlantısı, meta etiketler ayarları, robots.txt ve sitemap.xml. Seçebileceğiniz ve web sitenize entegre edebileceğiniz modüller arasında aşağıdakiler ilk sırada yer alır: haberler, en yeni konular, çevrimiçi kullanıcılar, üye listesi, forum, son ziyaretçiler vb..

Enjin Modülleri

Gelişmiş Forum Kurulu

Web sitesi oluşturucu, web sitenize çağdaş, ilgi çekici, ilginç, sosyal odaklı ve gelişmiş bir forum panosu oluşturmanıza ve eklemenize izin verir. Enjin forumunun yönetimi kolay ve hızlıdır. Burada kullanıcıların tercihlerine göre yeni şubeler, bölümler ve konular oluşturmak, düzenlemek ve güncellemek size kalmıştır. Tartışmaya katılarak üyeleriniz seviye atlamak, puan kazanmak ve ödül almak için oyun benzeri özelliklere ve yeteneklere çekilecek. Topluluğunuz buna bayılacak.

Enjin Forum Modülü

Ayrıca okuyun:
Ücretsiz bir forum nasıl oluşturulur.

Blog

Forum modülünün yanı sıra, karşılık gelen bir modül yükleyip kullanıcı odaklı içerikle doldurarak oyun web sitenize bir blog da ekleyebilirsiniz. Sistem ayrıca, son haberler, kullanışlı veriler ve kullanıcıların ilgisini çekebilecek diğer bilgileri içeren düzenli güncellemeler ve yayınlar yayınlayan kendi bloguna sahiptir. Web sitesi oluşturucusunun geliştiricileri, blogu tutmak için blogu düzenli olarak güncellemek için ellerinden geleni yapar müşterileri en bilgilendirici haberler ve sistem güncellemelerinin farkındadır.

Enjin Blog Modülü

Entegre Ses Sunucusu

Bir oyun platformu olarak Enjin, oyuncular arasında sesli iletişim sağlayan Entegre Ses Sunucusu ile birlikte gelir. Sistem çarpıcı bir gelişmiş Teamspeak 3 ses sunucusu ve neredeyse hiç çaba harcamadan Mumble ses sunucuları kurmayı mümkün kıldığından tamamen ücretsizdir. Bu, gelişmiş iletişim amacıyla web sitesi kullanıcılarınızı, kanallarınızı, izinlerinizi ve otomatik araçlarınızı kolayca senkronize etmenizi sağlar.

Oyun Entegrasyonları

Enjin ile, hazır oyun web sitenize güçlü entegrasyonlar ekleyebilirsiniz. Bunlar, etkileyici bir bireysel Minecraft Server, Guild Armoury ithalatı ve üye desteği vb. İçerir. Entegre Enjin API aracının kullanılabilirliği, listede yoksa, ihtiyacınız olan tüm modüllerin oluşturulmasını mümkün kılar. Sistem ayrıca web sitesinde kendi kanalınızı yayınlama fırsatı sağlamak için Twitch Streaming Server entegrasyonu sağlar.

Sosyal Medya Paylaşımı

Sistem, sosyal ağlardaki web sitesi oluşturucusunun sosyal medya hesaplarına erişim izni verir. Dahası, her kayıtlı üye kişisel bir profil, etkinlik izleme duvarı, mesajlaşma sistemi, ödül görüntüleme seçeneği, canlı sohbet özelliği ve daha fazlasını alacak.

SSL Şifrelemesi

Bir web sitesi oluşturduğunuzda, web sitesi oluşturucu SSL Sertifikasını otomatik olarak bağlar. İsterseniz daha sonra devre dışı bırakabilirsiniz. SSL Sertifikanızın geçerli durumunu kontrol etmek için web sitesi ayarları bölümündeki HTTPS / SSL sekmesine ulaşabilir ve bunu orada bulabilirsiniz. Önemli olan, SSL Sertifikası bağlantısı tüm Enjin kullanıcıları için tamamen ücretsizdir. Her sertifika bir yıl süreyle etkinleştirilir ve daha sonra yenilenebilir. Ancak sistem, son kullanma tarihinden 30 gün önce sertifikaların otomatik olarak uzatılmasını sağlar.

Form Oluşturucu

Herhangi bir formu oyun web sitenize entegre etme fikriniz varsa, Enjin genel ve başvuru formları olmak üzere iki tür arasından seçim yapmanızı sağlar. Genel formlar web sitesi kullanıcılarınız tarafından gerektiği kadar gönderilebilir. Bunlar, ihtiyaçlarınıza ve web sitesi türüne veya uzmanlığa göre özelleştirilebilen iletişim formlarıdır. Genel bir form oluşturmak ve web sitenize entegre etmek için soru formları veya diğer öğeler gibi eksik alanları eklemek size kalmıştır.

Enjin Form Oluşturucu

Başvuru formuna gelince, rehberli bir web sitesi başlatmak isteyen kullanıcılar için kullanışlıdır. Bunun nedeni, bu form türünün kullanıcıların oyuncuları seçmelerine ve takımlarına bağlanmalarına izin vermesidir.

Ödüllendirme Sistemi

Oyun topluluğu katılım oranınızı ve popülerliğinizi artırmak için Ödüller ve Puanlar sistemini uygulayabilirsiniz. Bu, bağış toplama, giriş ve bir noktanın geliştirilmesi için faydalı bir araç olabilir. & rütbe sistemi ve oyuncuların kesinlikle takdir edeceği diğer inkar edilemez avantajlar. Ayrıca, bağımsız oylama sistemini başlatmak için kendi forum beğenilerinizi ve etiketlerinizi uygulayabilirsiniz. Kullanıcılar arasında olumlu forum etkileşimini bu şekilde teşvik edebilirsiniz.

e-Ticaret

Enjin, oyunla ilgili öğeleri, rütbeleri, ekstra puanları, aksesuarları ve satamayacağınız profesyonel bir web mağazası açmayı mümkün kılar. Web mağazası çok çeşitli özellikler, oyun içi etkileşimler, gelişmiş kullanılabilirlik ve kullanıcı yönlendirmesi ile gelecek. Oyun web siteniz için gerçekten ihtiyacınız olanları seçebilmeniz için ana ödeme ağ geçitleri de orada desteklenecektir. Otomasyon desteği seçeneği ve bir puan sistemi nedeniyle, tüm kayıtlı müşteriler alışveriş sürecine katılımlarından dolayı özel ödüller, dereceler ve diğer ödüller alma şansına sahip olacaklar.

Enjin Mağazası

Ayrıca okuyun:
Ücretsiz bir İnternet mağazası nasıl kurulur.

Gelişmiş Koruma ve Oyun Web Sitesi Güvenliği

DDoS saldırıları oyun web sitesi güvenliğinizi riske atabilirken, Enjin geliştiricileri bununla önceden ilgilenmişlerdir. Sistem, potansiyel riskleri azaltmak için tüm oyun topluluklarına kaliteli DDoS koruması sunar. Uygulama tabanlı ve ağ saldırıları ve diğer olası tehditler de dahil olmak üzere en yüksek güvenliği sağlarlar.

SEO

Enjin, web sitenizin tanıtım ve optimizasyon ihtiyaçlarının tamamını kapsayan SEO dostu bir web sitesi oluşturucusudur. Entegre SEO sekmesi, ana meta etiketlerin (başlıklar, açıklamalar, anahtar kelimeler) ekleyerek tüm web sitesi sayfalarına uygulanır. Aynı zamanda, her bir sayfa için meta açıklamalar ve anahtar kelimeler eklemek mümkündür. Web sitenizin performansını, trafik dalgalanmalarını ve SEO sıralama durumunu takip etmek için Google Analytics hesabına bağlanabilirsiniz. Dahası, web sitesi oluşturucu, web sitesi oluşturma işleminiz bittiğinde otomatik olarak arama motorlarına bir site haritası oluşturur ve gönderir.

Enjin Mobil Uygulamaları

Web sitesi oluşturucu için mobil uygulamalar ile birlikte gelir iOS ve Android yanı sıra Twitch servisleri ile entegrasyon seçeneği. Bu uygulamaların kullanımı, oyun sitenize dünyanın herhangi bir yerinden ve her zaman erişmenizi mümkün kılar. Bu sonuçta kullanıcının çaba ve zaman tasarrufu sağlar.

Özetle, Enjin işi nişinde yapan esnek ve güçlü bir web sitesi kurucusudur. Doğal olarak, yalnızca ileri düzey kullanıcılar tüm özelliklerini tam potansiyellerinde kullanabilecektir. Yine de, yeni başlayanlar sistemin övünebileceği temel özelliklere hızlı bir şekilde hakim olacaklar.

tasarlamak & Şablonlar

Enjin şablon koleksiyonu zengin, kaliteli ve kapsamlıdır. Şu anda iki ana kategoriye ayrılmış 350’den fazla tasarıma sahiptir. Burada 300 resmi tema ve 43 topluluk düzeni var. Ayrıca, yeni sürüme geçireceğiniz aboneliğe bağlı olarak üç şablon türü arasından seçim yapabilirsiniz. Böylece Premium plan kullanıcıları 159 çok yönlü ve tam özellikli tasarıma erişme şansına sahip olurlar. Gelişmiş planın kullanıcıları 343 düzenden birini seçip özelleştirebilirken, Ücretsiz plan aboneleri 57 şablondan yalnızca birini seçebilir.

Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Temalar

Şablon tematik bölümü, en uygun tasarımın aramasını daraltmaya yardımcı olur. Temanın herhangi bir bölümünü değiştirebilirsiniz: üstbilgi, altbilgi, açılır pencerelerin biçimi ve daha fazlası.

Her öğenin ayarları vardır: renk, genişlik / yükseklik, arka plan rengi, girinti, hizalama, yazı tipi, vb. Şablonları renk şemalarına (koyu, şeffaf veya açık renkli olanlar), oyun adı, popülerlik, fiyat ve diğer parametreler. Her tasarımın bir önizleme modu vardır. Oyununuza karşılık gelen bir tema bile seçmenize gerek yok. Enjin, şablon özelleştirme için gelişmiş olasılıklar içerir, böylece editörde birkaç değişiklik yaparak bunlardan herhangi birini kendiniz yapmanıza izin verir.

Seçtiğiniz şablonu özelleştirmek için kodlama becerilerine sahip olmanız gerekmez. Bunun yerine, sistem yazı tipi, düzen, renk ve web sitesi tasarımı oluşturma için olmazsa olmaz diğer öğeleri kişiselleştirmenize izin verecektir. Hala projenizi derinden özelleştirmek ve bunu yapmak için web tasarım becerilerine sahip olmak istiyorsanız, CSS ve JavaScript bilgilerini kullanarak oyun web sitenizi geliştirebilirsiniz. Ayrıca, sistemin varsayılan olarak sunduğu entegre ve kapsamlı API’yi kullanarak özel modüller ve üst düzey web sitesi ile ilgili özellikler oluşturma fırsatı da sunulur..

Tüm şablonların belirli olduğunu unutmayın. Eğer bir oyun sitesi ile karşılaşırsanız, ne demek istediğimi anlarsınız. Bu tür web siteleri, başka hiçbir şeye benzemeyen farklı bir yapıya sahiptir: yorumlar, sayaçlar, incelemeler ve diğer veriler, kenar çubukları, çok sayıda menü öğesi vb. İçeren çok sayıda blok Genel olarak, bir sürü bilgi içeren gelişmiş ve karmaşık bir yapı . Hangi tasarımı seçerseniz seçin, kalitesi kesinlikle ortalamanın üzerinde olacaktır.

Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Tema Editörü

Tema düzenleyiciyi kullanmanın hiç kolay olmadığını söyleyebilirim. Çok sayıda ayar içerir ve deneyimsiz bir kullanıcı şablonu kötü düşünülmüş değişikliklerle kolayca bozabilir. Öte yandan, arayüz, bu tür editörlerin nasıl çalıştığı hakkında en azından hafif bir fikre sahip olanlar için sezgisel olacaktır. Temaların çoğu, oyun endüstrisinin ayırt edici yönleri nedeniyle yapısal olarak benzer, ancak bu gerçek hizmet hakkındaki genel izlenimi mahvetmiyor.

Müşteri desteği

Enjin çoğunlukla profesyonel oyuncuların ihtiyaçlarına odaklandığından, çok çeşitli müşteri destek seçenekleri sunar. Bireysel web sitesi geliştirme ihtiyaçlarınız için en uygun çözümü seçmelisiniz. Şu anda, sistem aşağıdaki çözümlerin seçilmesine izin vermektedir:

 • Bize Ulaşın / Bilet Formu Gönderin – bir destek isteği açmak için gerekli alanları doldurabilirsiniz (konu, sorununuzla ilgili web sitesi türü, isteğinizin konusu ve ayrıntıları). Formu doldurduktan sonra, müşteri destek ekibine daha da göndermelisiniz;
 • Hep Center – Sistemin tüm bölümleri ve kullanımının temel nüansları hakkında ayrıntılı bilgi edinebileceğiniz yer burasıdır. İlgilendiğiniz konu ne olursa olsun, kesinlikle Yardım Merkezi’nde bulabilirsiniz. Kullanışlı bir arama filtresi seçeneği, şu anda sizin için en önemli olanı belirterek istekleri sıralamanıza olanak tanır. Bu sonuçta çaba ve zamandan tasarruf etmenize yardımcı olur;
 • Blog – ilginç oyun yönlerinin yanı sıra oyun web sitesi geliştirmenin önemli nüansları ile uğraşan düzinelerce makale ile bilgilendirici bir bloga göz atmak mümkündür;
 • Forum topluluğu – web sitesi oluşturucu size her zaman tavsiyede bulunmaya hazır olan kapsamlı bir forum topluluğu sunar. Topluluk üyeleri tarafından paylaşılan çok sayıda gönderiye göz atabileceğiniz birçok sistemle ilgili konu, dal ve bölüm vardır;
 • Youtube kanalı – Düzenli olarak güncellenen Enjin YouTube kanalı, platformu kullanma sürecini kolaylaştıran çoklu video eğitimlerine erişim sağlar;
 • Sosyal ağ hesapları – sistemin sosyal ağ hesaplarına erişimi olan kullanıcılar, en son haberler, güncellemeler, etkinlikler ve platformla ilgili diğer bilgilerin farkında olmaları gerektiğinde onlara göz atabilir.

Sonuçta, Enjin müşteri desteği layık bir düzeydedir. Ancak, kullanıcıların ihtiyaçlarının çoğuna uymak için kesinlikle canlı sohbet ve telefon yardımından yoksundur.

Planlar & Fiyatlandırma: Enjin Maliyeti Ne Kadar?

Enjin istediğiniz sürece ücretsiz olarak kullanılabilir. 20 modül, bir mobil uygulama, forum, bağış toplayıcı, çevrimiçi mağaza, sosyal medya hizmetleri ile entegrasyon ve bir otomasyon seçeneği sunar. Başlangıçta, özelliklerin çoğuna erişebileceğiniz 14 günlük bir deneme süresi verilecek.

Enjin Web Sitesi Oluşturucu - Fiyatlandırma

Yeni sürüme geçene kadar Enjin hizmetleri Ücretsiz planın bir parçası olarak sağlanacaktır. Özel alan adı yalnızca ücretli planlara bağlanabilir.

Ayrıca okuyun:
Ücretsiz bir alan adı nasıl alınır?.

Sistemin 2 ücretli planı vardır (bir yıl için ödeme yaparken% 20 tasarruf edersiniz):

 • ileri (Yıllık 86,3 ABD doları) – 5 slot TS3 veya Mumble Server, 50 modül oluşturma, Mobil Forumlar, Dosya Depolama (5 GB), Dosya Bant Genişliği (25 GB), 5 Otomasyon, 5 Uyarı & Cezalar, Forum Oylama Sistemi, Tüm Modüllere Erişim, Tema Düzenleyici, Normal DDOS Koruması, DNS Alan Adı Yöneticisi, Web Sitesi Günlükleri, API;
 • nihai (Yıllık 287,9 ABD doları) – 25 yuva TS3 veya Mumble Server, Sınırsız modül oluştur, Bilet destek modülü, Dosya depolama (50GB), Dosya bant genişliği (150 GB), 100 otomasyon, 100 uyarı & cezalar, Kurumsal DDoS koruması, Marka kontrolü, Özel Emojiler, Öncelikli Destek, Öncelikli İşe Alım, Gelişmiş günlükler, API ve Tüm Premium Temalar.

Ücretli planlar, maliyet ve sunulan özellik setinde önemli ölçüde farklılık gösterir. Ücretli planlarla, sitenize tam bir bilet sistemi (zendesk’e eşit), bir başvuru formu oluşturucu ve bir wiki modülü. Bunlar bir oyun sitesi için şiddetle tavsiye edilir – birçok oyuncunun birçok sorusu vardır. Web sitenizde cevap bulabilirlerse, büyük bir kitleniz olur.

Ücretsiz planın en büyük dezavantajı, özel bir alan adı bağlama seçeneğinin olmamasıdır, bu yüzden tam teşekküllü bir web sitesi oluşturmak imkansızdır. Guild arkadaşlarıyla iletişim kurmak ve itibarını artırmak için sisteme başlamak veya amatör bir web sitesi oluşturmak için iyidir. Ciddi bir proje uygulamak için yeni sürüme geçmeniz gerekiyor.

Enjin İnceleme Sonucu

Enjin, dar oyuncu kitlesine yönelik bir üründür. Orada herhangi bir karmaşıklıkta bir oyun web sitesi oluşturabilirsiniz. Sistem bu amaç için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeye sahiptir. Ve daha da fazlası. Bu hizmete iyi rakipler isimlendirmek zor.

Enjin, gelecekteki web sitenizin odağını, türünü, oyununu ve sunucusunu seçtiğinizde adımda iyi bir iş çıkardı. Veritabanı son derece geniştir. Gereken oyunun malzemelerini ve şablonunu mutlaka bulacaksınız. Enjin ile neredeyse anında ihtiyaçlarınıza göre özelleştirilebilir hazır bir web sitesi alacaksınız. Keşke Gösterge Tablosu’nun kullanımı daha kolay ve sezgisel olsaydı. Ancak iyi olan şey, kullanışlı özelliklerle tam donanımlı olmasıdır..

Bu durumda Enjin’in göreceli karmaşıklığı, sistemin potansiyelinin bir yan etkisidir. Bunun dışında seçecek kemiklerim kalmadı. Bu web sitesi oluşturucuyu beğendim. Amacınız bir oyun web sitesi oluşturmaksa, Enjin’i tavsiye ederim.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map