Etsy.com İnceleme

Etsy – başlangıçta benzersiz el yapımı ürünler ve ürünler satmak için bir platform olarak dünya çapında popülerlik kazanan küresel pazar yeridir. Sistem şu anda dünya çapında benzersiz ürünler arayan 323 milyondan fazla alıcıya sahiptir. DIY ürünlerini satılık yapmakla ilgilenen ve ürünlerini sergilemek için bir web sitesi başlatarak müşteri tabanını büyütmek isteyen reklam öğeleri için harika çalışıyor.


Örme, ev dekor ürünleri veya çeşitli malzemelerden olağanüstü ürünler yapma konusunda istekli olun, Etsy karlı bir iş başlatmak ve yaratıcılığınızı izleyicilere sunmak için birinci sınıf bir yer olabilir. Ancak platformla anonline mağaza oluşturmak gerçekten kolay mı? Sistemle birlikte başlatılan web mağazaları gerçekten işlevsel mi ve beklentilerinizi karşılıyor mu? Şimdi web tasarımı sürecinde karşılaşabileceğiniz bu ve diğer soruları yanıtlamaya çalışalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Bir web tasarım uzmanı olmasanız bile, Etsy ile bir web mağazası kurmak oldukça kolaydır. Sisteme kaydolmak için Facebook, Google+ hesabınızı veya e-postanızı kullanabilirsiniz. Kaydolma prosedürünü tamamladıktan sonra, mağaza tercihlerinizi (dil, ülke, ikamet yeri, satış niyetleri) belirtmeniz istenecektir. Sağlanacak bir sonraki bilgi, mağaza adınızdır (önce kullanılabilir olup olmadığını kontrol edin). Son olarak, ürün listelemeleri göndermeye ve ödeme ayrıntılarını doldurmaya devam edebilirsiniz.

Ana kullanılabilirlik kriterleri, listelerin uygun şekilde doldurulması, ürün fotoğrafı yüklemeleri, konum seçimi ve niş parametrelerinin etrafına odaklanmıştır. Bu yalnızca birkaç dakika sürer ve web tasarım becerileriniz ve deneyiminiz ne olursa olsun, sistemin basit, sezgisel ve anlaşılabilir kontrol paneli nedeniyle herhangi bir soruna neden olmaz..

Etsy nasıl çalışır?

Etsy ile bir web mağazası açmak karmaşık değildir. Sistemin oluşturduğu yönergeleri izlemeniz ve sonucu izlemeniz yeterlidir. Ama sırada ne var?? Sistem size istenen karı sağlamak için nasıl çalışır??

Bilmeniz gerekenler, gönderdiğiniz her bir Etsy listesinin 4 ay boyunca yayınlanmış ve ürün satılmazsa daha sonra yenilenmesi gerektiğidir. Alıcıların rakipleriniz tarafından sunulanlar arasında girişinizi bulmasını kolaylaştırmak için SEO ayarlarını doldurmanız, anahtar kelimeler eklemeniz, ürün kategorisini seçmeniz vb..

Her şeyi doğru yaparsanız ve ürün müşterilerle talep edilirse, sistem onu ​​küratörlü koleksiyonlar bölümünde ana sayfada bile barındırabilir. Ürün satılır satılmaz, platform önceden tanımlanmış komisyon ücretini tahsil edecektir..

Sizin sorumluluğunuz, nakliye masraflarını hesaplamak ve ürünü alıcıya teslim etmektir, bu da hizmetinizi daha fazla derecelendirir ve sayfanızda bir geri bildirim bırakır. Kazandığınız para ya PayPal hesabınıza ya da banka hesabınıza yatırılacaktır. Bu genellikle 2-3 iş günü sürer.

2. Özellik Seti ve Esneklik

Çoğunluğunun aksine popüler e-ticaret platformları, Etsy, ürünlerini burada satabilecekleri ve satabilecekleri eşyalara göre spesifikasyonlara inen özel pazar kuralları vardır. Sıradan kıyafet, oyuncak, elektronik, yiyecek vb. Satmak için bir web mağazası oluşturacaksanız, Etsy bu amaç için hiç çalışmaz.

Bu, satıcıların kendi ürettikleri el işi ürünleri satmaya olan güçlü odaklanmasından dolayı, vintage ürünler ve zanaat malzemeleriyle ününü inşa eden platformdur. Bu kurallar, sistemin ana özellik kümesini ve kullanılabilirlik terimlerini tanımlar.

Etsy Ürün Ekle

Sisteme erişirken fark ettiğiniz ilk şey, sistemin iki ana bölüme ayrılmasıdır. Bunlar kullanıcı hesabı ve web mağazası arka ucudur. Kullanıcı hesabı, kişisel bilgilerinizi ve web mağazası parametrelerini göndermeniz gereken yerdir. Bunu yaptıktan sonra, çevrimiçi mağaza yönetimine devam edebilirsiniz – ürün ekleme ve ayarlama, parametrelerini ve ayrıntılarını ayarlama.

Etsy kontrol paneli, liste ayarları, sipariş yönetimi seçenekleri, istatistik önizleme, görüşmeler, gönderim, ödeme ve pazarlama seçenekleriyle birlikte gelir. Platformun özellik setine daha yakından bakalım.

Sistem, bir giriş oluştururken her ürün için on adede kadar fotoğraf eklenmesine izin verir. Bir ürünü en uygun ışıkta sunmak için ana kapak fotoğrafını seçebilir ve bir müşterinin öğeye farklı açılardan bakmasını sağlamak için başka resimler yükleyebilirsiniz..

Etsy Ürün Listeleme Detayları

Dahası, ad, anahtar kelimeler, açıklama, yazar, bir ürünün yapıldığı malzeme, oluşturma tarihi, bir öğenin ait olduğu kategori, varsa yenileme seçenekleri, tür, açıklama, bölüm gibi liste ayrıntılarını belirtmekte özgürsünüz. , etiketler vb.. Ne kadar fazla ayrıntı eklerseniz, ürün potansiyel alıcılarınızın daha iyi izlenimi.

Etsy, satışa sunulan ürün miktarı ve maliyetleri dahil olmak üzere envanter ve fiyatlandırma seçeneklerinin eklenmesine izin verir. Gelişmiş bir SKU (Stok Tutma Ünitesi) özelliği, envanterinizi takip etmenize ve stokta mevcut kaç öğe olduğunu belirlemenize yardımcı olur. Sonuç olarak, müşterileriniz bunları satın almaya hazır olduğunda yanlışlıkla ürünleriniz tükenmez.

Nakliye ve teslimat parametrelerinin belirlenmesi (nakliye menşei, yer veya varış yeri seçimi, tercih edilen sipariş işleme süresinin seçimi, sabit gönderim maliyetleri, uluslararası ve yerel nakliye gemileri, nihai nakliye ücretlerinin önizlemesi, teslimat bildirimi kurulumu vb.) olmalı müşterilere sipariş verirken karşılaşabilecekleri masrafları bildirmek. Bu arada, alıcılarınız ödeme işlemine geçmeden önce kişisel verilerini sağlamak zorunda kalacaklar.

Etsy Nakliye Tercihleri

Fark edilme şansınızı artırmak için Etsy, Google Alışveriş, Bing, Shopstyle, Polyvore, Facebook gibi popüler harici hizmetlerle senkronizasyonu etkinleştirdi.

İstatistikleri takip etmek ve ana parametreleri ayarlamak için Google Analytics’i çevrimiçi mağazanıza kurabilirsiniz.

Web mağazanızı Etsy’ye / Etsy’ye taşımak istiyorsanız, sistem size yardımcı olacak CSV ürün dosyası dışa / içe aktarma ve veri yönetimi seçeneği sunar. Mağazanızın işlevsellikten yoksun olduğunu veya ona ekstra performans vermek istiyorsanız, Etsy geliştiricilerinden (Etsy Prototypes) yeni uygulamalar size yardımcı olabilir.

Etsy Mağaza Tercihleri

Etsy’yi yeni başlayanlar için iyi bir seçim yapan diğer özellikler arasında gizlilik politikası kurulumu, iki faktörlü kimlik doğrulama, dil ve bölge seçimi ve.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:Tema Yok
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

Tasarım seçeneklerine gelince, Etsy’nin övünecek çok şeyi yok. Sistemle oluşturulan hemen hemen tüm web mağazaları hemen hemen aynı görünüyor. Burada değiştirebileceğiniz şey renk şemaları, arka plan, logo, düzen ve benzeri parametrelerdir. Bununla birlikte, bu özelleştirme seçenekleri sistemin katı parametreleri içinde yapılır ve bu nedenle genel web sitesi tasarımı üzerinde ciddi bir etkisi yoktur..

Etsy herhangi bir şablon değişikliği veya CSS kodu düzenleme seçeneği sunmuyor. Benzer şekilde, kendi düzeninizi yükleyemezsiniz. Yapabileceğiniz şey, Mağaza Hakkında bölümü, simgesi, başlık başlığı ve başlığı ile web mağazalarının geri kalanından farklı olacak standart bir proje oluşturmaktır. Yüksek kaliteli benzersiz ürün fotoğrafları, web mağazası geçmişi incelemesi ve çevrimiçi mağazanıza bireysel bir dokunuş katan ve arama motoru sonuçlarını artıran diğer bilgileri yüklemek de mümkündür. Bu kadar.

Burada hayal gücüne ve yaratıcılığa yer yok. Sistemin sunduğu özelleştirme seçeneklerine sadık kalmalısınız.

4. Müşteri Desteği

Etsy, e-ticaret nişinin ünlü liderlerinin müşteri destek seçenekleri açısından kesinlikle geride kalıyor. Web mağazası geliştirmeniz üzerinde çalışmaya başladığınızda, web sitenizin kontrol panelinin sol alt köşesinde bulunan “Topluluk ve Yardım” bölümünde sorularınızın yanıtlarını arayabilirsiniz. Popüler makalelere, genel yardım konularına ve satıcı yardım konularına buradan erişebilirsiniz..

Bu bölümlerde, sistemden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair ipuçları, öneriler, yönergeler ve talimatlar sunan yararlı ve bilgilendirici yayınlar bulunmaktadır. İhtiyacınız olan bilgileri hala bulamıyorsanız, yanıtları burada aramak için topluluk forumu bölümüne erişebilirsiniz..

Burada sorunuzu yazıp anında sonuç alabileceğiniz arama filtresi seçeneği vardır, böylece arama süresini kısaltabilirsiniz. Etsy’nin çok fazla eğitici materyali, canlı sohbeti veya 7/24 teknik destek yardımı yok.

5. Fiyatlandırma Politikası

Etsy, sabit bir maliyetle ücretli planlar sunmaz. Bunun yerine, yayın ve web mağazası yönetimini listelemek için ücret alır.

Bir liste eklemenin maliyeti, sonuçta ne kadar karlı olursa olsun, 0,20 ABD dolarıdır. Ortaya çıkan satışlar ve elde ettiğiniz kârdan bağımsız olarak maliyet sabit kalır. Bir girişin süresi her 4 ayda bir sona erer ve yenilemek için başka bir ödeme yapmanız gerekir. Bu, ödemeniz gereken nihai tutarın gönderilen girişlerin sayısına bağlı olacağı anlamına gelir. Ne kadar çok ürün satarsanız maliyet o kadar yüksek olur.

Bunun dışında, Etsy başarıyla tamamlanan her satış için komisyon ücreti alıyor. Ücret sabittir ve satılan ürünün toplam maliyetinden% 3,5’tir..

Komisyon ücretinin teslimat maliyetini karşılamadığını unutmayın.

Komisyon ücretlerinizi her ayın ilk günü şahsen alabilirsiniz. Aylık ödeme yapmak için, maliyeti görmek üzere hesabınızdaki Faturalandırma Bölümüne ulaşmanız gerekir. Ek olarak, yaklaşan ödeme tarihi hakkında bir bildirim alacaksınız. Ödemeyi ayın 15’ine kadar yapmayı başaramazsanız, web mağazanız kapalı olabilir.

6. Artıları ve Eksileri

Diğer tüm e-ticaret platformlarında olduğu gibi, Etsy’nin de hizmet seçiminde çok önemli olabilecek artıları ve eksileri vardır. Şimdi onlara bir göz atalım.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Eşsiz ve orijinal olarak tasarlanmış el yapımı ürünler satmaya güçlü odaklanma;
&# X2714; Sadık müşteriler için Сoupon kodları ve diğer promosyon teklifleri;
&# X2714; Tek tıkla CSV ürün dosyası içe / dışa aktarma;
&# X2714; Kolay listeleme yönetimi;
&# X2714; Eklenecek sınırsız sayıda ürün listesi.
Hand El işi olanlar dışında başka ürünlerin satılamaması;
Users Eklendikten sonra kullanıcıların yorumlarını silemezsiniz;
Support Müşteri destek yardımının eksikliği;
Website Kötü web sitesi tasarımı özelleştirmesi;
✘ Büyük bir çevrimiçi mağaza oluşturmak için araç ve özellik eksikliği.

Sonuç olarak

Kullanım kolaylığı:8/10
Özellikleri:6/10
Tasarım:4/10
Teknik Destek:8/10
Fiyatlandırma:7/10
Genel puanı:6.6 / 10

Etsy, el yapımı ürünler satmak söz konusu olduğunda güzel bir e-ticaret platformudur. Yazar şaheserlerini satmayı ve daha fazla çalışma için ilham almayı ümit eden reklam öğeleri için iyi bir yerdir. Kişisel pazarlama ihtiyaçlarınız için küçük bir web sitesi başlatmak mümkündür. Markanız popülerlik kazanmaya başlayacağından, sistemin işlevselliğinin geniş bir e-Ticaret web oluşturma görevleri yelpazesini karşılamak için yeterli olmadığını anlayacaksınız..

Dahası, web tasarımınızı ve pazarlama amaçlarınızı sınırlayacak katı sistem kurallarına uymanız gerekecektir. Başka bir deyişle, platform satıcılar için ciddi ve uzun süreli perspektifler sunamaz. Sadece el yapımı işlerine yeni başlayan yeni başlayanların ihtiyaçlarına gelebilir. Etkili pazarlama ve tanıtım için iyi bir e-Ticaret sitesi oluşturmak için daha ciddi istekleriniz varsa, alternatifleri.

Etsy’yi Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map