Gator İncelemesi

Gator – tanınabilir bir HostGator’un Brainchild web sitesi kurucusudur barındırma sağlayıcısı. Platform, herhangi bir teknik deneyim veya uzmanlık gerektirmeyen basit siteler yapmak için tasarlanmıştır. Siteyi daha ilgi çekici hale getirmek için kullanımı kolay bir sürükle ve bırak düzenleyicisine, çok sayıda mobil uyumlu şablonlara ve diğer araçlara ek olarak bir dizi kullanışlı özellik sunar.


Yazılım profesyonel bir bloga ihtiyaç duyanlar için iyidir, küçük işletme web sitesi, hizmetleri tanıtmak ve pazarlamak için portföy veya başka herhangi bir web sitesi türü. Sosyal medya entegrasyon yetenekleri, analitik, uygun fiyatlar ve daha fazlasını içeren bireysel ve kurumsal ihtiyaçları karşılamak için yeterli işlevselliğe sahiptir..

Makalemizi takip edin ve başlık altında neler olduğuna daha yakından bakın..

1. Kullanım Kolaylığı

Gator web sitesi oluşturucuyu başlatmanın ana fikri, web sitesi yapım sürecini mümkün olduğunca hızlı ve kolay hale getirmektir. Aslında teknik uzmanlık olmadan sıfırdan bir site oluşturmak için bir araç elde edersiniz. Oturum açtıktan sonra, bir dizi hazır şablonun yanı sıra süper kolay bir sürükle ve bırak editörü tarafından sunulan tüm özelliklere tam erişim elde edersiniz.

Başlangıç

İşlem şarkı söylemekle başlar. İhtiyaçlarınızı karşılayacak bir plan seçmeniz istenir. Platformdan memnun değilseniz, 45 gün içinde geri ödeme talep edebilirsiniz. Kullanıcılar Facebook veya Google hesapları aracılığıyla oturum açabilir veya e-postalarını ve şifrelerini göstermenin geleneksel bir yolunu seçebilirler.

Başarılı bir şekilde oturum açtıktan sonra, şablonlarla anında sayfaya aktarılırsınız. Bu, çeşitli web sitesi türlerini temsil eden büyük bir düzen seçeneğiniz olduğu yerdir. Tüm şablonlar kategorilere göre sıralanır. Sonuç olarak, seçim yapabileceğiniz 21 farklı kategori var.

Gator Gösterge Tablosu

Bloglar, güzellik içerir & moda, bilgisayarlar & teknoloji, düğün, gece hayatı, müzik ve eğlence vb. Her temanın bir önizleme modu vardır, bu yüzden çok uygun olan seçmeden önce bakabilirsiniz. Mod hem masaüstü hem de mobil önizleme sürümlerinde kullanılabilir.

Şablonunuzu Düzenleyin

Gator, ihtiyacınız olan herhangi bir değişikliği veya sayfa üzerinde yeniden düzenlemeyi yapmak için süper kolay bir sürükle ve bırak editörü kullanır. Sol üst köşedeki gezinme çubuğu kaybolmanızı önleyecektir. Düzenlemek istediğiniz sayfalar arasında geçiş yapmak için kullanın. Listeden bölümü tıklayın ve anında aktarın.

Timsah editörü

Editörün kendisi çeşitli özelleştirme araçları sunar. Sol kenar çubuğu mevcut tüm işlevleri görüntüler. Burada düğmeler, iletişim formları, medya dosyaları, sosyal entegrasyon düğmeleri, Canlı Yayınlar, PayPal ödeme ve ödeme blokları vb..

“Sayfalar” bölümü, sahip olduğunuz tüm sayfayı görmenizi ve sorunsuz bir şekilde yönetmenizi kolaylaştırır. İşlev, bunları çoğaltmanız veya yeniden adlandırmanız gerektiğinde yardımcı olabilir. Her sayfada, gizlemek, URL veya SEO’yu düzenlemek için gelişmiş ayarlar bulunur. Aynı şey bölümler için de geçerlidir. Hepsini bir bırakma menüsü ve istediğiniz zaman yeniden adlandırmak veya silmek için işlevsellik var.

Timsah elemanları

“Tasarım” düğmesine tıklayın ve web sitenizin stilini renklerini veya dokularını özelleştirerek değiştirin. Bölümde özel görüntüler, yazı tipleri ve metin stilleri koleksiyonu bulunur. Diğer işlevler, tek bir tıklamayla blog veya mağaza oluşturmanın yanı sıra web sitesi analizlerine göz atmayı kolaylaştırır.

Çevrimiçi ol

Artık web siteniz dünyayı görmeye hazır. Tüm ayarları kaydedebilir veya masaüstü ve mobil cihazlarda nasıl göründüğünü önizleyebilirsiniz. Her şey yolundaysa, “Yayınla” düğmesini tıklayın ve projenizle çevrimiçi olun.

2. Özellikler &Esneklik

Gator, bağımsız web sitesi sahipleriyle ve küçük şirketlerle buluşan yeterince esnek bir platforma benziyor. Çok çeşitli widget’lara, site analizlerine ve daha fazlasına ek olarak hızlı çevrimiçi mağaza kurulumunu içeren bir dizi temel ve gelişmiş özelliklere sahiptir. Muhtemelen en çok takdir edeceğinizler bunlar:

 • Uygulamalar ve Eklentiler – Gator kendi başına büyük bir App Market’e sahip. Sayfada özelleştirme için farklı uygulamalara ve widget’lara erişmek ve bunları kullanmak ücretsizdir. Burada çeşitli tip ve şekillerdeki düğmeler, iletişim formları ve posta listesi işlevleri, resim galerileri ve sosyal medya zaman çizelgeleri, gezinme ve arama çubukları vb..
 • Gator Uygulama Pazarı

 • bütünleşme – Gator ağırlıklı olarak çok fazla entegrasyon gerektirmeyen küçük ve basit web sitelerine hizmet eder. Bu nedenle, yalnızca SoundCloud, Google Haritalar, paylaşım düğmeleri aracılığıyla sosyal ağlar ve PayPal ile entegrasyonu içeren temel işlevsellik sunar.
 • e-Ticaret – Gator, bir tıklama ile çevrimiçi bir mağaza kurmanıza izin verir. Kontrol panelinizin sol kenar çubuğunda bulacaksınız. Bir kez daha, seçenek sadece küçük boyutlu dijital mağazalar için işe yarayacak ve envanter yönetimi ve kontrolü, raporlama ve kupon yönetimi gibi özelliklerle birlikte geliyor. Açılır listeden para birimini seçin ve başlayın. Ayrıca, alışveriş sepetine ekleme, ödeme sayfası, PayPal Bağış düğmesi vb. Gibi ek işlevler ekleyebilir ve ayarlayabilirsiniz. Her site SSL şifreli olacaktır.
 • Timsah e-ticaret

 • SEO – platform, kullanıcıların URL’leri, sayfa ve site meta etiketlerini ve açıklamalarını düzenlemelerine izin veren temel SEO ayarları sunar. Bir Google Analytics izleme kodu ekleyin ve site trafiğinizi izleyin.
 • Mail listesi – posta listenizi üçüncü taraf hizmetleri kullanmadan büyütebilirsiniz. Tüm kişiler kontrol panelinde bir ziyaretçinin adını ve abonelik tarihini gösterir.
 • Blog – Gator’ın harika bir bloglama özelliği var. Burada, birincil web sitesinde önizleme ve yükleme yapmak için ücretsiz olan bir dizi bloglama şablonumuz var. Burada mevcut yayınları düzenleyebilir, silebilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz.
 • Timsah blog

HostGator’un güçlü bir hosting sağlayıcısı olduğunu unutmayın. Bu, ayrı ayrı yönetmeye gerek kalmadan alan adınız ve web sitesi barındırma ile ilgileneceği anlamına gelir. Platform lehine bir başka büyük artı.

3. Tasarımlar

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Gator şu anda 21 farklı kategoriye atıfta bulunan çok çeşitli şablonlar sunmaktadır. Tüm temalar% 100 duyarlı ve mobil önizleme modu ile geliyor. Tüm sayfalarda, masaüstü veya mobil cihazlarda gizlemek veya göstermek istediğiniz sayfayı seçebileceğiniz gelişmiş ayarlar bulunur.

Gator Şablonları

Tüm şablonlar güncel bir tasarıma sahiptir. Kullanıcılar, çeşitli öğeleri yeniden boyutlandırmak veya yeniden şekillendirmek için ayarlar girebilir. Ancak, platformun otomatik kaydetme özelliğini kullandığını unutmayın. Tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir, bu da bir bölümün diğerinin üzerinde yer almasına neden olabilir. Yeni bir blok veya öğe yerleştirmek için yeterli boş alan sağladığınızdan emin olun. 17 kategoride yüksek kaliteli resim içeren stok resim galerisine ek olarak kullanıcılar için resim ve video galerileri, simgeler, oklar mevcuttur.

4. Müşteri Desteği

Gator, farklı sorunları çözmek için çeşitli yollar sunan çeşitli bir destek sistemine sahiptir. Başlıca seçenekler şunlardır:

 • Canlı sohbet – tüm sadeliğe rağmen, adınızı, web sitesi alanınızı ve sorunun kendisini girmeniz gerektiğinden özellik biraz rahatsız edici. İşlem daha az zaman alabilir.
 • Gator Yardım Merkezi – kullanıcılar videolar ve nasıl yapılır kılavuzlarıyla birlikte kapsamlı bir bilgi tabanına erişebilirler. Bir e-posta seçeneği de var.

Platform, gelişmiş planları olan kullanıcılar için öncelikli bir desteğe sahiptir. Başlangıçta müşteri hizmetleri başlangıçta biraz yavaş görünebilirken süper hızlı olduğunu iddia ediyor. Öte yandan, uzmanlar son derece yetkin ve 7/24 yardıma hazır.

5. Fiyatlandırma Politikası

Gator’ın ücretsiz bir deneme sürümü yok. Ancak, platformdan memnun kalmamanız durumunda kullanımın ilk 45 günü içinde tam bir geri ödeme isteğinde bulunabilirsiniz. Planlara gelince, ihtiyaçlarınıza bağlı olarak üç farklı seçenek vardır:

 • Başlangıç ​​Planı iki yıl için ödeme yaparsanız $ 3.84 maliyeti. Fiyat zaten ilk kullanım dönemi için% 50 indirim içeriyor. Diğer bir deyişle, iki yıl boyunca ödeme yaparsanız bir sonraki yenileme maliyeti ayda 7,95 dolara kadar çıkabilir. Plan, tüm temel seçeneklerle birlikte gelir ve e-Ticaret işlevi yoktur.
 • Öncelik planı 2 yıllık bir süre için aylık 5,99 ABD doları. Başlangıç ​​planından çok farklı değil. Aynı özelliklere sahiptir ve öncelikli destek ile birlikte gelir.
 • e-Ticaret işlevselliği aylık 9,22 $ karşılığında kullanılabilir ve e-Ticaret işlevinin yanı sıra bir Başlangıç ​​ve Öncelik planındaki tüm özellikleri içerir.

Yenileme ücretleri sizi şaşırtabilirken, fiyat etiketleri ile durum biraz kafa karıştırıcıdır. Ayrıca, bir Başlangıç ​​ve Öncelik planı arasındaki fark biraz saçma görünüyor. Başka bir deyişle, iyi müşteri desteği için ekstra 2 $ + ödememiz gerekiyor.

Sizin için ipucu: % 55 indirim için Gator promosyon kodunu kullanın SUPERBWEBSITEBUILDERS!

6. Artıları ve Eksileri

Genel olarak, Gator kesinlikle ücretsiz bir etki alanı ve bazı temel özelliklerinin yanı sıra barındırma ile hepsi bir arada bir çözüm olarak kabul edilmeye değer. Bununla birlikte, hala en yakın gelecekte iyileştirilecek (en azından umarız) hafif zayıf tarafları var..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Çok kolay web sitesi oluşturucu.
&# X2714; Harika şablon koleksiyonu.
&# X2714; Mobil cihazlara uygun web siteleri.
&# X2714; Büyük Uygulama Marketi.
&# X2714; e-Ticaret İşlev ve entegrasyon özellikleri.
Yenileme fiyatı biraz daha düşük olabilir.

Sonuç

Gator işlevsellik açısından iyi bir web sitesi oluşturma platformudur. İster portföy, ister şirket sitesi, blog veya küçük dijital mağaza olsun, küçük bir web sitesi açmayı hedefliyorsanız, size tam olarak uyacaktır. Araç, hayati barındırma özelliklerine ek olarak çeşitli özellikler sunar. Bir dizi duyarlı şablon, mükemmel işlevsellik ve gelişmiş widget seçenekleriyle kullanımı kolaydır.

Ancak, büyüyen bir çevrimiçi işletme için karmaşık projelerle pek işe yaramayacaktır. Aynı zamanda, özellikle bir blog veya açılış sayfası başlatmak için bir Başlangıç ​​planı düşünüyorsa, daha uygun fiyatlı alternatifler vardır. Öte yandan, bu para için ihtiyacınız olan her şeyi ve hatta biraz daha fazlasını alacaksınız.

Şimdi Gator’u deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map