GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi


GoDaddy – sadece ünlü bir bulut web sitesi oluşturucu olarak değil, aynı zamanda web barındırma ve alan adları sunan bir şirket olarak dünya çapında popülerlik kazandıran bir hizmettir. Şu anda yaklaşık 77 milyon web sitesini güçlendirirken, kitle sayısı 18 milyon kullanıcıyı aştı. Bu bir iş web sitesi başlatmak için harika bir yerdir ve projeden ne bekledikleri fikri olan ve iş kullanımı için profesyonel bir web sitesi almak isteyen insanlar için iyi çalışır.

Açıkçası, GoDaddy hiç bizim favori web sitesi kurucuları. Çok beceriksiz ve açık bir şekilde satış, güven vermedi. Ancak son incelememizden bu yana işler biraz değişti. Bugün itibariyle, web sitesi oluşturucu platformlarını tamamen yeniden inşa ederek çok gelişti. Eylül 2019’da GoDaddy, gelişmiş pazarlama özelliklerine sahip, kullanımı kolay yeni bir web sitesi üreticisi olan Website + Marketing’i başlattı. Web sitesi oluşturucu şimdi web oluşturma sürecine yepyeni bir yaklaşım uyguluyor. Hizmetin şimdi neler sunabileceğini merak ediyor musunuz? Güncellenmiş özellik kümesine bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

GoDaddy web sitesi oluşturucu artık programlama becerileri çok az olan veya hiç olmayan web siteleri oluşturmaya izin veriyor. Şimdiye kadar çalıştıysanız sürükle ve bırak platformları, ne kadar kullanışlı ve kullanıcı dostu olduklarını bilirsiniz. GoDaddy ayrıca bir sürükle bırak editörü ile birlikte gelir ve kullanıcıların web geliştirme zorluklarıyla uğraşmak yerine web tasarım hedeflerine odaklanmalarını sağlamak için mobil uyumlu bir ortam oluşturur.

GoDaddy’nin basit ve sezgisel bir arayüzü vardır, ancak sistemin ana sayfası bölümler, bağlantılar ve bloklarla biraz fazla doymuştur. Web sitesi oluşturucu, barındırma bölümü, pazarlama araçlarına erişim ve müşteri desteği bölümü vb. Bulmak kolay değildir. Web sitesi oluşturucusuna eriştiğinizde, her şey daha anlaşılır hale gelir. Web tasarım sürecinin tüm adımları sağ panelde görüntülendiğinden, hizmetin panosunda basit gezinme bulunur. WYSIWYG düzenleyicisi yaptığınız değişiklikleri hemen yansıtır. Bu, sistemle ilk kez çalışan kullanıcılar için çok uygundur. Tüm web oluşturma süreci üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz. Bu, çoğu kullanıcının hizmet hakkında takdir etmesinin nedenlerinden biridir..

2. Özellikler & Esneklik

GoDaddy, farklı web sitesi türleri oluşturmak için iyi çalışan çok işlevli bir web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, iş web siteleri başlatmak isteyen girişimciler için güzel bir çözümdür. İhtiyacınız olan şey şirket bilgilerinizi sağlamak, bir logo seçmek, web sitesi ayarlarını yönetmek ve değişikliklerin ekranda nasıl görüntüleneceğini izlemek..

GoDaddy Editör

İşletme web sitenizde, rezervasyonlar, girişler, çevrimiçi geri bildirim formları ve görmek istediğiniz diğer öğeler gibi özelliklerden yararlanabilirsiniz. Web sitesi istatistiklerinizi görmek için burada analizleri görüntülemek de mümkündür.

GoDaddy Bölüm Ekle

Söz konusu olduğunda kişisel web siteleri oluşturmak Örneğin, GoDaddy ünlü niş rakiplerinin gerisinde kalıyor. Web sitesi oluşturucu güzel bir stok fotoğraf galerisine sahiptir ve kendi fotoğraflarınızı yükleyebilirsiniz.

Ancak, görüntü özelleştirme seçenekleri oldukça kapsamlı değildir ve bu konuda yapabileceğiniz çok şey yoktur. Portföy web siteleri, yaratıcı yeteneklerinizi sergilemek için daha fazla özelleştirme seçeneği gerektirir. Aynı zamanda SoundCloud, YouTube veya Vimeo’dan ses ve video dosyaları gömmek de mümkündür. Bu, web sitenize daha iyi performans verecektir.

Blog

GoDaddy’nin standart bir bloglama motoru vardır. Sistemle bir blog başlatmak çok fazla zaman, çaba veya bilgi gerektirmez. Bu oldukça basit ve hızlı. Yayınları nasıl ekleyeceğinize ve güncelleyeceğinize, medya dosyalarını ve diğer öğeleri nasıl birleştireceğinize karar vermek size bağlıdır. Kullanıcıların burada standart kayıt prosedürü ve RSS feed kayıt aracı dahil olmak üzere iki kayıt seçeneği vardır.

GoDaddy Blog Editörü

Yeni bir blog oluşturmanıza ve özelleştirmenize izin veren özellikler arasında, temel görüntü düzenleyiciden bahsetmek, düzeni özelleştirmek, blog tasarımını ayarlamak ve içeriği etkili bir şekilde düzenlemek mantıklıdır. Sistem ayrıca, kullanıcıların fikirlerini paylaşmak için yorumlarını belirli blog gönderileri altında yayınlamalarına izin veren bir yorum seçeneği ile birlikte gelir. GoDaddy’nin sunduğu diğer bir blog özelliği, diğer platformlarda yayınlanan mevcut blogları sisteme sıfırdan yeni bir blog başlatmaya gerek kalmadan bağlamayı mümkün kılan BYOB (Kendi Blogunuzu Getir) seçeneğidir..

GoDaddy, blog oluşturma fırsatları sunsa da, entegre niş ve liderlik seçenekleri, ünlü niş liderleriyle karşılaştırıldığında hala oldukça sınırlıdır. Sistem standart bir blog oluşturmaya izin verir, ancak blogdan güçlü bloglama perspektifleri beklememelisiniz.

e-Ticaret

Bloglama motorunun yanı sıra GoDaddy, bir dizi entegre e-Ticaret aracı ve seçeneği de sunar. Bununla birlikte, bu özelliklerin profesyonel ve özellik yüklü bir çevrimiçi mağaza başlatmak için yeterli olmadığını belirtmek gerekir. Web sitesi oluşturucu, standart bir e-Ticaret projesi başlatmanızı ve yönetmenizi sağlayan bağımsız bir Çevrimiçi Mağaza Planı sunar. Bu, küçük işletmeler ve çevrimiçi olmaya istekli bağımsız girişimciler için iyi bir seçimdir..

GoDaddy Online Mağaza Editörü

Ancak GoDaddy e-Ticaret odağı oldukça kısıtlıdır. Sistemin sunduğu özellik seti, tam özellikli bir profesyonel çevrimiçi mağaza başlatmak için o kadar kapsamlı değildir. Ancak, küçük veya orta ölçekli bir web mağazasını başlatmak yeterlidir. GoDaddy’nin birlikte geldiği e-ticaret araçları arasında, başlangıçta ürün galerileri oluşturma, koleksiyona eklenen öğelerin açıklamaları ve resimlerinin yanı sıra müşteri incelemeleri ve referansları ekleme fırsatından bahsetmek mantıklıdır..

Ek olarak, web mağazası yönetim seçeneklerini kontrol etme ve ayarlama, ödeme, vergi ve gönderim parametreleri ile birlikte terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma özelliğini ayarlama fırsatı elde edersiniz. GoDaddy, çevrimiçi mağazanızı sosyal medya hesaplarına bağlama fırsatı da sunar. Deneyimsiz kullanıcılar, trafiği büyütmelerine, kâr elde etmelerine ve kapsamlı müşteri tabanı oluşturmalarına yardımcı olan sistemden SEO rehberliği alabilirler..

Sonuç olarak, web sitesi oluşturucusunun e-ticaret motoru oldukça standarttır ve profesyonel bir çevrimiçi mağazayı başlatmak ve yönetmek için gereken güçlü üst düzey özelliklere sahip olamaz. Ancak, işlevselliği, trafiği artırmak, satış hacmini artırmak ve müşteri tabanını büyütmek için küçük veya orta ölçekli bir e-Ticaret projesi oluşturmak için yeterlidir.

Gelişmiş Web Sitesi Yönetimi Seçenekleri

GoDaddy ile web sitenizin özelliklerini, tasarımını ve performansını kontrol eden sizsiniz. Sistem, sadece yeni bölümler ve web sitesi öğeleri eklemeye izin vermekle kalmaz, aynı zamanda projenizin görünüşünü ve işlevlerini değiştirmek için bölümleri sürükleyip yeniden konumlandırmanıza izin veren kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü ile gelir. Gezinmeyi basitleştirmek ve web sitesi tasarımınızı doğru ve çekici hale getirmek için uygun açılır menüleri de entegre edebilirsiniz.

Ayrıca, trafik çekmek, satış oranlarını artırmak, işletmenizi tanıtmak ve müşterilerinizle bağlantıda kalmak için promosyon banner’larını, iletişim formlarını ve CTA düğmelerini entegre edebilirsiniz. Tek Görüntü Kitaplığı, web sitenizin tüm fotoğraflarını tek bir yerde tutmanıza olanak tanır. Bu, özellikle web sitesi oluşturucu ile başlatılan birden fazla projeyi başlatmak (veya zaten yapmak) isteyen kullanıcılar için çok önemlidir. Son olarak, platform geliştiricileri en yakın gelecekte Yalnızca Üyeler sayfasını tanıtacaktır. Bu, web sitenizin gizliliğinin özel şifrelerle korunmasına yardımcı olmalıdır..

Online Randevular

GoDaddy, yoga eğitmenleri, restoran sahipleri, yaratıcılar, el yapımı uzmanlar, fitness eğitmenleri olsun ya da olmasın servis sağlayıcılar için mükemmel bir seçimdir. Web sitesi oluşturucu, sadece özel hizmetlerini / ürünlerini tanıtmak için kaliteli projeler oluşturmalarına izin vermez, aynı zamanda potansiyel müşterilerinin randevuları ayırtmasına ve doğrudan web sitesinde ödeme yapmasına izin verir..

Çevrimiçi rezervasyon kolaylığına katkıda bulunan özellikler arasında, ilk olarak aşağıdakiler belirtilmelidir: çevrimiçi kredi kartı işlemleri (PayPal ve Square aracılığıyla), gönderilen ve alınan tüm kitaplarla ilgili e-posta ve metin bildirimleri, web sitenizin ve iş takvimlerinizin birbiriyle uyumlu olmasını sağlayan iki yönlü takvim senkronizasyonu.

GoDaddy ayrıca kullanıcı bilgilerini, iş verilerini toplamanıza, randevu ve ödeme geçmişini görüntülemenize olanak tanıyan gelişmiş müşteri yönetimi araçlarına erişim sağlar. Ödeme depozitolarını ayarlamak, ödemeleri toplamak ve gerektiğinde iptal ücretleri atamak size kalmıştır. Ayrıca, müşterileriniz için kendi etkinlik ve sınıf programınızı oluşturarak diğer personelin planlarınızı yönetmesine ve görüntüleme seçeneklerini ayarlamasına izin verebilirsiniz. Son olarak, GoDaddy Çevrimiçi Randevular özelliği, tek görünümden 12’ye kadar hizmet sunmayı ve hatta kaydettiğiniz etkinlikler / * sınıflarına kaydolan kullanıcıların bir listesini indirmeyi mümkün kılar.

Sosyal Medya Entegrasyonu

GoDaddy sosyal medya entegrasyonu seçenekleri biraz sınırlıdır. Burada yapabileceğiniz şey, web sitenizi Facebook, Twitter yayınları vb. İsterseniz, Facebook mağazanızı hesabınıza bağlayabilir ve Facebook İşletme sayfanızda bir web sitesi kayıt formu entegre edebilirsiniz.

SEO, Web Sitesi Analizi ve İstatistik

GoDaddy’nin iyi bir SEO optimizasyonu için en önemli ayarları değiştirmeyi mümkün kılan bir SEO Sihirbazı vardır. Böylece, tüm web sitesi sayfaları için meta etiketleri doldurabilir, yönlendirmeleri ayarlayabilir ve SEO açısından faydalı diğer işlemleri yapabilirsiniz.

Birçok web sitesi üreticisinin aksine, GoDaddy’nin entegre istatistik toplama araçları yoktur. Google Analytics’i buraya yalnızca tüm ziyaretleri, kullanıcı sayısını, geldikleri yerleri ve diğer önemli parametreleri takip etmek için eklemek mümkündür. Bu bakımdan, hizmet üst sıralarda yer almıyor. Ancak, web sitesi istatistiklerini izlemek için araçlar eklemek için HTML becerilerini kullanmak mümkündür.

GoDaddy, web mağazasına geri dönmeye karar veren müşteri sayısını, örneğin son ziyaretlerinde alışveriş sepetinde bıraktıkları ürünleri almak için otomatik ödeme hatırlatıcıları ayarlamanıza olanak tanır. Facebook ziyaretçilerini, diğer ziyaretçiler tarafından eklenen yayın görüntüleme ve beğeni sayısını görmek için ayarlamak da mümkündür. Facebook veya Google’da bırakılan çevrimiçi yorumları izlemeye veya yönetmeye ihtiyaç varsa, sistem bunu doğrudan kontrol panelinde yapmaya izin verir. Bu aynı zamanda e-posta kampanyalarını ve etkinliklerini izleyebileceğiniz hızdır.

Güvenlik ve Yedeklemeler

Sistemi keşfetmek için Ücretsiz Deneme veya Kişisel Plan kullanıyorsanız, web sitenizin SSL Sertifikasına bağlanmayacağını bilmelisiniz. Yetkisiz erişime karşı maksimum web sitesi ve içerik koruması sağlar. Sertifikayı bağlamak için hizmetin sunduğu daha yüksek planlardan birini satın almanız gerekir.

Yedekleme seçeneğine gelince, GoDaddy varsayılan olarak web sitesinin yedek sürümlerini oluşturacak otomatik kaydetme özelliğini sunar. Bu, özellikle zengin web oluşturma deneyimi ile övünemeyen ve web tasarım süreci sırasında web sitesini kaydetmeyi unutabilecek kullanıcılar için çok uygundur. Bu, hacker saldırıları veya web sitesi çökmeleri gibi öngörülemeyen durumlar için de yararlı bir özelliktir.

3. GoDaddy Pazarlama

GoDaddy ile bir web sitesi kurmak işin sadece yarısıdır. Daha fazla proje geliştirme ve promosyon, tüm sistem aboneleri için de çok önemlidir, çünkü bu onların çevrimiçi varlıklarını yepyeni bir seviyeye taşımasına yardımcı olur. Bu bariz fayda ve GoDaddy’nin de önem verdiği şey bu. İşletmenize en iyi çevrimiçi maruz kalmayı sağlamak için sistem, gelişmiş InSight aracının yanı sıra bir dizi üst düzey pazarlama özelliği ile birlikte gelir. Platformu kullanırken yararlanabileceğiniz tüm avantajları anlamak için her iki seçeneği de incelemek için tam zamanı.

GoDaddy Web Sitesi + Pazarlama

GoDaddy, etkili ve kullanışlı web sitesi tanıtımına katkıda bulunan üst düzey pazarlama özellikleri ile birlikte gelir. Sistem, web sitesi pazarlama seçeneklerinizi tek bir yerde yönetmenize olanak tanır, yani web sitesi oluşturucuya kaydolduğunuzda erişebileceğiniz tek Web Sitesi + Pazarlama panosundan.

uzmanlaşmak ve projenizin adı

İlk olarak, uzmanlaştığınız sektörü ve projenizin adını belirtmeniz gereken web sitesi oluşturucu bölümüne yönlendirileceksiniz. Hemen ileriki adımlarda istediğiniz gibi özelleştirebileceğiniz ve düzenleyebileceğiniz bir şablon sunulacak. Web sitenizin özelleştirilmesi ile işiniz bittiğinde, onu yayınlamaya devam edin ve daha sonra sistemle birlikte gelen entegre pazarlama ve tanıtım araçları setine geçin. Projenizi geliştirmek için neler yapabilirsiniz.

Eposta pazarlama

GoDaddy, ziyaretçilerinizin işletmenizde olup bitenlerden haberdar olmalarını ve haber bültenleri göndererek onları geri dönen müşterilere dönüştürmelerini sağlamak için e-posta pazarlama özelliğini kullanmalarına izin verir.

Google, Instagram ve çok daha fazlasında işletme profillerinizi yönetin. Ve hepsini telefonunuz, masaüstü veya tabletiniz gibi herhangi bir cihazdan yapabilirsiniz. Neredeyse çok fazla gücünüz var gibi.

Eposta pazarlama

Yeni bir kampanya başlatmak için, öncelikle oluşturmayı planladığınız bültenin türü ile ilgili şablonu seçmeniz gerekir. Bu geleneksel bir bülten, satış kampanyası, etkinlik davetiyesi, kendi şablonunuz vb..

posta listesi seçimi

Şablon türüne bağlı olarak, başlık, logo, metin ayarları ve diğer ilgili bilgiler gibi kendi ayrıntılarınızı sağlayarak şablonu özelleştirmeniz gerekir. Sistem ayrıca, e-posta pazarlama kampanyasına gelmek için düzinelerce görüntü ve stil arasından seçim yapmanıza olanak tanır.

şablon özelleştirme

Bundan hemen sonra, haber bültenini alacak olan alıcıların adlarını, e-postaların gönderilmesini istediğiniz ayrıntıları ve zamanı belirtmeniz istenecektir..

posta listesi kurulumu

Bu arada, tüm düzenlemeler ve e-posta pazarlama kampanyanızın görünümü, ekranın sağında bulunan önizleme penceresinde görüntülenir. Yaptığınız düzenlemeleri geri alabileceğiniz ve kaydetmeden ve göndermeden önce diğer gerekli değişiklikleri yapabileceğiniz için bu çok kullanışlıdır.

Google My Business

GoDaddy Web Sitesi + Pazarlama özelliği ile işletmenizi Google Haritalar ve Google Arama’ya eklemek mümkün hale geldi. Google My Business, daha iyi bir gösterim sağlamaya olanak tanır ve web sitelerine daha kolay erişim ve arama motorlarında gelişmiş dizine ekleme olanağı sunar.

Google My Business

Google My Business listeleri hizmeti, çalışma saatlerinizi, adresinizi ve telefon numaranızı, e-postanızı, Google Arama’daki ve Google Haritalar’daki konumunuzu sağlayarak işletmenizin görünürlüğünü artırmanızı sağlar. Bununla birlikte, hizmetin yalnızca İngiltere, ABD, Kanada ve Avustralya’da bulunan Web Sitesi + Pazarlama İşletme artı ve e-Ticaret aboneleri için kullanılabilir olduğunu unutmayın. İşletmenizi Google’da listelemek için önce GoDaddy hesabınıza giriş yapmanız ve hizmeti açmanız gerekir.

işletme türü seçimi

Ayrıca, ne tür bir işletme yürüteceğinizi belirtmeniz gerekir (çevrimiçi, yerel veya her ikisi) ve zaten bir işletme girişinizin olup olmadığı. Yalnızca web tabanlı işletmeyi çalıştırırsanız, bu seçeneğin yalnızca yerel olarak var olan kullanıcılar tarafından kullanılabileceğinden bir Google girişi oluşturmanıza izin verilmeyeceğini unutmayın. Eğer sizde varsa, giriş oluşturma işleminize devam etmeniz önerilecektir. Sistem sizden fiziksel işletme adresiniz, adınız, telefon numaranız, uzmanlık alanınız vb. İle ilgili işle ilgili birkaç soruyu yanıtlamanızı isteyecektir..

yetkilendirme ve doğrulama

Sistem aynı zamanda giriş oluşturmayı başarıyla tamamlamanız için Google hesabınıza erişmenizi de gerektirecektir. Bu nedenle, henüz bir kez sahip değilseniz, önce Google’a kayıt olduğunuzdan emin olun. Ayrıca, işletmenizi telefonla doğrulamanız istenebilir (bu daha sık bir seçenektir). İnceleme ekibinin işletmenizin Google’da listelenmeye uygun olduğuna karar vermesi durumunda, yayına ilişkin e-postayı alırsınız. Bazen, inceleme ekibinin ek işletme ayrıntıları bulması veya önceden gönderdiğiniz bazı bilgileri kontrol etmesi gerekebilir. Her şey yolundaysa, işletmeniz Google’da onaylanacak ve listelenecektir.

Yelp İşletme Kaydı

Google My Business dışında, GoDaddy de Yelp hizmeti ile işletmenizi kaydettirmenizi sağlar. Bunu yapmak için, başlangıçta sistem panosunun ayrı bölümünde yeni bir sayfa oluşturmanız gerekir.

Yelp İşletme Kaydı

İşletmenizi ekleme işlemi, Google My Business tarafından sunulanlara benzer. Öncelikle işlettiğiniz işletme türünü, fiziksel konumunu ve iletişim verilerini, adını, şirket uzmanlık alanını ve telefonunu belirtmeniz gerekir.

işletme türünü belirtin

Sonraki (ve final) adımı, Yelp listeleme yönetiminden sorumlu olacak bir kişinin kişisel verilerinin gönderilmesini ima eder (ad ve soyadı, e-posta). Bu veriler, hesabı doğru bir şekilde kurmak için gereklidir.

kişisel veri

Facebook Tanıtımı

Facebook Tanıtımı

Entegre İnceleme Widget’ının kullanımı, web sitenizde Facebook ve Google’da yayınlanan işle ilgili incelemelerin görüntülenmesine olanak tanır. Instagram işletme hesabınıza Facebook üzerinden bağlanmak da mümkündür. Bu, kullanıcı katılımı ve saklama oranlarının elde edilmesine katkıda bulunur. Web sitesi ziyaretçileriyle bağlantıda kalmak istiyorsanız, sistem iletişim kurmak istediğiniz müşterilere kişiselleştirilmiş mesajlar oluşturmanıza ve göndermenize olanak tanır. Bunu doğrudan sistem panosundan yapabilirsiniz.

GoDaddy InSight

Web sitesi oluşturucusunun bir başka özelliği de entegre InSight aracı. Etkili çevrimiçi iş optimizasyonu için oluşturulan bir teknoloji sistemi olarak kendini gösterir. Bu amaçla sistem, bu görevin başarılı bir şekilde yerine getirilmesine katkıda bulunan bir dizi önlem sunmaktadır. Bunlar, 1 milyondan fazla sistem kullanıcısından toplanan veriye dayalı önerilerin ve ipuçlarının kullanılabilirliğini, en iyi niş profesyonellerden endüstri uzmanlığı rehberliğini vb..

GoDaddy Web Sitesi Oluşturucu İncelemesi

Sistem, InSight aracının tüm özellik setini test edip araştırabilen herkese ücretsiz deneme olanağı sunar. Denemeye başlamak için GoDaddy hesabınızda oturum açmanız ve sistemin sunduğu kutuları işaretleyerek çevrimiçi işiniz için hedefleri seçmeniz gerekir.

plan oluştur

Sunulan hedeflere dayanarak, sistem en iyi planı bulmak için işletmenizi ve özelliklerini analiz edecektir. Şartlarından herhangi bir nedenle hoşlanmıyorsanız, işletmenizin ihtiyaçlarına en uygun seçimi yapmak için diğer planları da görüntüleyebilirsiniz.

Kesin olmak gerekirse, GoDaddy, çevrimiçi işinizi geliştirmek için üstlenebileceğiniz eylemlerle ilgili devam eden önerileri almayı mümkün kılan InSight Eylem Planları ile birlikte gelir. Ayrıca, web sitenizin ve çevrimiçi pazarlama işletmenizin niş rakiplerine kıyasla genel olarak nasıl ölçüldüğünü ve geliştiğini görmenizi sağlayan InSight Puanı erişimi de vardır. Sistem ayrıca web sitesi istatistiklerinizi, rezervasyonlarınızı, satışlarınızı ve sosyal işlemlerinizi kontrol etmenizi sağlayan profesyonel metrikler sunar. Anlamadığınız bir şey varsa veya özellik hakkında daha fazla bilgi edinmek istiyorsanız, ayrıntılı veri bilgileri almanıza yardımcı olmak için GoDaddy kılavuzları her zaman elinizin altındadır.

4. Tasarım & Şablonlar

Tema Sayısı:305
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

GoDaddy zengin bir şablon koleksiyonuna sahip olabilir. Burada 305 duyarlı tema var ve kalitesi iyi bir seviyede. Şablonlar sistem geliştiricileri tarafından tasarlanmıştır. Çağdaş niş gereksinimlerini ve trendlerini karşılar ve ait oldukları nişlere göre 22 kategoriye girerler..

Hangi şablonu seçerseniz seçin, masaüstü ve mobil modlarda görmenizi sağlayan bir önizleme seçeneği olacaktır. Arama filtresi seçeneği, en uygun temanın seçimini basitleştirerek şablonları sıralamanıza yardımcı olur. Bir kez seçerek temayı değiştiremeyeceğinizi unutmayın. Aksi takdirde, gönderilen tüm içerik kaybolur.

Tasarım özelleştirme seçeneklerine gelince, onlar da oldukça kapsamlı değildir. Tüm web sayfası bölümleri önceden tasarlanmış bir görünüme sahiptir. Projeyi değiştirmek için burada yapabileceğiniz tek şey, yeni bölümler eklemek ve özelleştirmek, yazı tiplerini değiştirmek, stok fotoğraflarını kendinizinkilerle değiştirmek, medya dosyalarını entegre etmektir. Şablonlar reklam içermez. Gerekirse yalnızca küçük bir dipnot kaldırabilirsiniz. Web sitesi oluşturucunun çoklu dil desteği yok.

5. Müşteri Desteği

GoDaddy desteği çevrimiçi ve telefonda mevcuttur. Ayrıca, SSS bölümü ve canlı sohbet burada, kullanıcılara web tasarımı sürecinde alabilecekleri tüm cevapları sağlayabilir. Canlı sohbet kullanıcı sorularına hızlı bir şekilde yanıt verir, ancak yalnızca hafta içi kullanılabilir.

7/24 müşteri desteğine ihtiyacınız varsa, ekiple telefonla iletişime geçebilirsiniz. E-posta desteği hizmette mevcut değil. Bunun dışında, Topluluk ya da Bilgi tabanı web tasarım sürecinin aşamalarında size rehberlik eden birden fazla giriş videosunu görüntüleme hizmeti.

6. Planlar & Fiyatlandırma

GoDaddy’nin orta fiyatlandırma politikası vardır. Sistemin tüm özellik setini test etmek için yeterli zaman sunan bir aylık ücretsiz deneme sürümü vardır. Denemenin sonunda, daha fazla gideceğiniz plana karar vermeniz gerekecek. Planlar sunulan terimler, özellikler ve araçlar açısından farklılık gösterir (disk alanı, şablonlar, bant genişliği, tasarım özelleştirme vb.).

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Temel:$ 12.95 / ay✓ Duyarlı Tasarım;
✓ 7/24 Destek;
✓ SSL Sertifikası.
Standart:$ 16.95 / ayBir öncekine ek olarak:
Mo Ayda 20 sosyal gönderi / yanıt;
✓ 3 sosyal medya listeleme platformu;
✓ SEO.
Ödül:$ 24.95 / ayBir öncekine ek olarak:
✓ Sınırsız sosyal paylaşım / yanıt ve medya listeleme platformu / aylık;
Google Google, Bing ve Yelp için ücretsiz reklam kredileri;
✓ E-posta ve metin randevu hatırlatıcıları.
Ticaret:$ 29.95 / ayBir öncekine ek olarak:
✓ Çevrimiçi Mağaza;
✓ Kuponlar ve İndirimler;
✓ Nakliye Yapılandırması.

Burada dört tane var: Temel, Standart, Premium ve e-Ticaret. Grafikte belirtilen aboneliklerin maliyeti alan adının fiyatını içermez. Bu arada, yıllık abonelik almanız önerilir. Aksi takdirde, aylık maliyetler biraz daha yüksek olacaktır.

7. Artıları ve Eksileri

Diğer tüm web sitesi oluşturucuları gibi, GoDaddy de her kullanıcının sistemi seçerken bilmesi gereken avantaj ve dezavantajların bir listesini içerir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Çoklu duyarlı şablonlar;
&# X2714; Çevrimiçi Rezervasyonlar;
&# X2714; GoDaddy InSight Özelliği;
&# X2714; Bir aylık ücretsiz deneme;
&# X2714; Yeni sürüm pazarlama özellikleri.
App Uygulama Marketi yok ve kısıtlı e-Ticaret işlevselliği;
Blog Kötü blog oluşturma motoru;
✘ Vasat müşteri desteği vb..

8. Rakipler

GoDaddy Web Sitesi + Pazarlama, web oluşturma alanında lider konumlarda değildir. GoDaddy’yi kullanmak, onu zaten bir barındırma sağlayıcısı olarak seçmiş olan kullanıcılar için daha uygun olacaktır. Tarafsız olmak gerekirse, GoDaddy’nin daha iyi bir alternatif olmadığını kanıtlamak için en iyi hizmetlerle karşılaştırmalar hazırladık. İşte buradalar:

GoDaddy ve WordPress KarşılaştırmasıSquarespace vs GoDaddyWix ve GoDaddyShopify ve GoDaddy

Sonuç

GoDaddy, web tasarımı ihtiyaçlarının standart spektrumunu kapsayan ve birden fazla görevi tamamlamaya izin veren bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, işletme web sitelerinin, küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaların ve açılış sayfalarının geliştirilmesi için iyi çalışır. Web tasarımı deneyimi olmayan kullanıcılar için bile oldukça sezgisel ve anlaşılabilir. Web sitesi oluşturucu, kullanıcıların seçebileceği çok sayıda kategoriye giren iyi bir duyarlı şablon koleksiyonuna sahiptir..

Platform, e-Ticaret ve blog motorları ile birlikte gelir. Ayrıca entegre web sitesi pazarlama araçları nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bunlar arasında e-posta pazarlama özelliği, Facebook ve Instagram iş tanıtımı, Google My Business ve Yelp listeleri bulunur. Web sitesi oluşturucu ayrıca, şirketinizi mümkün olan en iyi şekilde analiz etmeyi ve tanıtmayı mümkün kılan gelişmiş bir GoDaddy InSight aracı sunar..

Böylece, dikkate değer bir işlevsellik ile basit bir web sitesi başlatmak istiyorsanız, o zaman GoDaddy gitmek için sistemlerden biri olabilir. Ancak, web tasarım beklentileriniz daha ciddi ve özellik yüklü bir proje geliştirmeyi planlıyorsanız, o zaman kesinlikle daha profesyonel ve fonksiyonel bir web sitesi oluşturucu seçmek mantıklı.

GoDaddy’yi Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map