HostGator İncelemesi

HostGator İncelemesi


HostGator – bir bulut tabanlı barındırma sağlayıcısı, bu da onu paylaşılan sunucu çözümlerinden farklı kılar. Bulut teknolojileri, web sitesi için gelişmiş performans ve daha iyi güvenlik sağlar. Trafik barındırma ve aşırı yüklenmiş sunucular artık sorun değil, çünkü bulut barındırma tek bir ekosistemde birden fazla sunucu kullandığından, bunlardan herhangi birinin çökmesi durumunda her şeyin sorunsuz çalışmasını sağlar.

Platform, yeterince iyi performans, yüksek çalışma süresi ve sabit hız sayesinde kendisi için iyi bir isim yaptı. İş hedeflerinizi karşılamak için WordPress barındırma ve diğer sunucu çözümlerini içeren çeşitli paketler sunar. Ayrıca, saygın ve güvenli bir barındırma sağlayıcısı seçerken fark yaratabilecek bazı benzersiz seçeneklere sahiptir.

1. Artıları ve Eksileri

HostGator, piyasadaki en uzun süredir devam eden barındırma sağlayıcılarından biridir. Yıllar içinde yeni özellikler sunarak gelişti.

Kullanıcılar yalnızca bulut tabanlı değil, aynı zamanda VPS, paylaşılan, özel ve WP için optimize edilmiş sunucuları da içeren çeşitli barındırma çözümlerinden birini seçebilir.

Tüm seçeneklere rağmen, son kullanıcıya getiriyor, yine de bazı küçük dezavantajlar olabilir. HostGator hosting platformunun temel artılarını ve eksilerini tanımlayalım.

HostGator Artıları:

 • İyi Hız Testi Sonuçları – Bitcaptcha tarafından yapılan son testlere göre, HostGator, yere rağmen A + sonuçlarını puanlıyor. Testler, ABD merkezli yerlerde bile yüksek sayfa yükleme hızı gösterdi.
 • Kusursuz Çalışma Süresi – platformun çalışma süresi mükemmele yakın. HostGator sunucuları son 24 ay içinde% 99,94 gösteriyor. Birkaç barındırma sağlayıcısı böyle bir kararlılığa sahip olabilir.
 • Güvenlik özellikleri – platform, müşterilerin sistemlerinin güvenliğine önem vererek düzenli sistem güncellemelerine, olası sahtekarlıkları önleyen araçlar, spam, dolandırıcılık vb..
 • Ek kaynaklar – bulut tabanlı bir sunucu çözümü olarak HostGator, sunuculardan biri çökse bile kararlı bir web sitesinin çalışmasını sağlar. Başka bir deyişle, platform her zaman kullanmak için ek kaynaklara sahiptir.
 • Sezgisel Kontrol Paneli – Sistem, daha önce barındırma özellikleri ile hiç ilgilenmemiş yeni başlayanlar için bile kullanımı oldukça basittir. Platform, özel kontrol panelini bir tıklama ile kullanıcının hemen önünde tüm araçlarıyla geliştirdi.

Ayrıca, çok sayıda kullanışlı özelliğe rağmen HostGator’un uygun fiyatlı bir hosting olduğu gerçeğine dikkat etmeliyiz. Ancak, çoğu kullanıcı platform hakkında bazı şeyleri sevmez.

HostGator Eksileri:

 • Sayısız Upsells – hiç ihtiyacınız olmayacak sonsuz sayıda ek ürün ve paket teklifinden rahatsız olabilirsiniz. Yukarı satış politikası oldukça rahatsız edici.
 • Sınırlı Bellek – bazıları şaşırtıcı bulabilir, hafıza alanı oldukça sınırlıdır. Maksimum plan sadece 6 GB alanla geliyor. Büyüyen veya karmaşık projeler için bu yeterli olmayabilir.
 • Alan Adı Ücreti – tüm planlar ücretsiz bir alan adı içermesine rağmen, 1 yıl sona erdikten sonra bunu kullanmayı reddetmeniz durumunda ek bir ücret ödemek zorunda kalacaksınız. Kulağa garip bir fiyat politikası gibi geliyor.

HostGator teklifinin tüm iyi ve kötü yanlarıyla karşılaştırıldığında, web sitesi sahipleri için genişletilmiş sunucu kaynakları, sağlam güvenlik teknolojileri, yeterince iyi performans ve daha fazla açıklayacağımız ekstra avantajlar için özlem için iyi bir barındırma çözümü gibi görünüyor..

2. Hosting Özellikleri

HostGator, tipik güvenlik araçları, yüksek hız ve iyi çalışma süresi oranlarını içeren temel işlevsellik dışında, kutudan çıkacak bazı özel enstrümanlara sahiptir. Sunucu çözümlerini daha esnek hale getiriyorlar.

 • Gator Web Sitesi Oluşturucu – platform, birkaç dakika içinde basit siteler oluşturmak için özel web sitesi oluşturucusuna sahiptir. Araç teknik beceri gerektirmez ve yeni başlayanların kodlama olmadan sıfırdan proje oluşturmasına izin verir. Enstrümanda standart SEO seçenekleri, ödeme ağ geçidi entegrasyonu, blog oluşturma özellikleri ve daha fazlasına ek olarak eklentiler ve widget’lar içeren ayrı bir Uygulama pazarı vardır.
 • Genişletilmiş Güvenlik Paketi – sistem, pakette 4 farklı çözüm içeren iyi bir güvenlik araç seti sunar. Etki Alanı Gizlilik aracı, CodeGuard, SiteLock ve G Suite’i içerir. “Güvenlik” paragrafında her güvenlik özelliği hakkında daha fazla bilgi edinin.
 • Kaynak yönetimi – kullanıcılar tahsis edilen kaynaklar üzerinde tam kontrol sahibi olur. Bulut tabanlı sunucu teknolojileri sayesinde bunları gerektiğinde izleyebilir ve kullanabilirsiniz.
 • Optimal Önbellek Yapılandırmaları – platform daha hızlı web sitesi yükleme hızı sağlamak için entegre önbellekleme kullanır. Sayfalar buluttan istendiğinde daha hızlı yüklenir.
 • Yansıtılmış Kopyalar – sistem veri yansıtma teknolojilerini kullanır. Birden fazla cihazda veri dağıtıcısı görevi görürler. Özellik otomatik olarak etkinleştirilir.
 • Özel Kontrol Paneli – HostGator, hesabınız üzerinde tam kontrol sağlayan özel cPanel’e sahiptir, Kullanıcılar yeni hesaplar oluşturabilir ve tek bir gösterge tablosundan sınırsız alt alan adlarını yönetebilir.
  Hostgator Kontrol Paneli
 • WP için optimize edilmiş Hosting – tüm WordPress hayranları için iyi bir özellik. Ücretsiz site geçişi, CMS ile sorunsuz entegrasyon, basit bir kontrol paneli ve daha fazlasını içerir.

Gördüğünüz gibi, platform temel fonksiyonelliğe ek olarak bazı iyi ekstralar sunuyor. Tüm HostGator müşterileri için bağlı SSL ve 1 yıllık ücretsiz alan adı da dahil olmak üzere birçok ücretsiz seçeneğe de dikkat etmeliyiz.

3. Performans

Platform, web sitesinin istikrarlı çalışmasını sağlamak için gelişmiş teknolojiler kullanır. Bulut tabanlı çözümlerin yanı sıra HostGator, sayfa yükleme hızından en iyi şekilde yararlanmak için yansıtma teknolojilerini ve önbellek yapılandırmalarını kullanır. En son testler, ortalama sayfa yükleme hızı 691 ms iken, barındırma sağlayıcısının A + düzeyi gereksinimlerini karşıladığını kanıtlamıştır..

Çalışma süresi son iki yılda% 99,94’e yakındır. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri ve Avrupa da dahil olmak üzere dünyanın farklı bölgelerinde veri merkezlerine sahiptir. Avustralya’da bile hızlı sunucu yanıtı sağlar (413ms), Singapur (447ms) ve Brezilya (281ms). Sitenizle ABD merkezli bir kitleyi hedeflerseniz, sunucu 1 saniyeden daha kısa sürede yanıt verir.

4. Güvenlik

HostGator güvenlik kiti hakkında birkaç kelime söyledik. Tek bir pakette her kullanıcı için mevcut olan çeşitli gelişmiş teknolojiler içerir. Güvenlik araç kiti aşağıdakilerden oluşur:

 • CodeGuard – otomatik günlük desteklerle işinizi güvende tutan bir sistem ve bir şeyler ters gittiğinde ayda üç web sitesi geri yükleme.
 • SiteLock – bot saldırılarını engelleyen bir teknoloji. Kötü amaçlı yazılımları ve aldatmaca tehditlerini otomatik olarak algılar ve kaynaklarını ortadan kaldırır.
 • Ücretsiz SSL – kullanıcılar güvenli işlemleri sağlamak için tasarlanmış entegre SSL şifrelemesini takdir edeceklerdir.
 • Alan Adı Gizliliği – kişisel bilgilerinizi güvende tutacak bir araç. Ayrıca e-postanızı spam göndericilerinden uzak tutan teknolojiler içerir.

5. Müşteri Desteği

HostGator, teknik veya diğer sorunlarda gerekli yardımı almanın çeşitli yollarını sunar. Kullanıcılar, destek ekibiyle iletişim kurmanın birkaç anlık yolunu takdir edeceklerdir. Müşterinin ikamet ettiği yere bağlı olarak bir Canlı Sohbet özelliği ve telefon numaraları içerir. Uluslararası bir telefon veya yerel telefon numarası seçin. Faks gönderme şansı da var.

Hostgator Live Desteği

Sorununuzu çözmenin bir başka yolu, müşterilere ek olarak ve portalları destekleyecek çok sayıda video kılavuzu, öğretici içeren büyük bir bilgi tabanına girmektir. Tonlarca yararlı bilgiye sahip bir topluluk şeklinde mevcutturlar. Ayrıca, bir şirketin bloguna farklı makaleler, güncelleme açıklamaları ve kullanışlı olabilecek diğer malzemelerle de girebilirsiniz..

6. Fiyatlandırma Politikası

Platform, web sitenizin türüne ve gereksinimlerine bağlı olarak çeşitli sunucu çözümleri sunar. Bulut tabanlı hosting paketi giriştir. Üç ana planla geliyor:

Hostgator Fiyatlandırması

 • Yavrulama planı $ 2.75 2 GB belleğe sahip tek bir alan için aylık.
 • Bebek planı maliyetleri $ 3,95 sınırsız alan ve ayda 6 GB disk alanı için aylık.
 • İş planı fiyatı: $ 5.95 sınırsız alan adı ve 6 GB bellek.

Tüm planlar ücretsiz SSL ve 1 yıllık bir alan içerir. Kötü haber şu ki, alan ücretini 1 yıl sonra uzatmayı planlamasanız bile. Sahip olduğunuz her alan için ücret 17,99 ABD dolarıdır.

Kullanıcılar, plana bağlı olarak 5,95 dolar, 7,95 dolar ve 9,95 dolar maliyetle WP için optimize edilmiş planları tercih edebilirler. Temel WP planı ile ayda 2,95 $ ‘dan başlayan Bluehost dahil piyasadaki daha ucuz seçenekleri göz önünde bulundurmayı beklediğiniz kadar uygun değil.

VPS hosting aylık 29,95 $ ‘dan başlarken, özel sunucular daha fazla dijital varlık ve kaynağa ihtiyaç duymanız durumunda aylık 118,99 $’ a mal olacak.

Sonuç

HostGator, yararlanmak için yeterli özelliklere sahip güçlü ve güvenli bir barındırma sağlayıcısıdır. E-Ticaret, küçük işletme veya içerik tabanlı projeler dahil olmak üzere farklı web sitesi türleri için çalışacaktır. İyi performans ve gelişmiş güvenlik araçlarına sahip bir dizi sunucu çözümü sunar. Kapsamlı müşteri desteğine ek olarak sezgisel ve kullanımı kolaydır.

Barındırma sağlayıcısı çeşitli sunucu paketleri sunar. Ancak, bazıları özellikle barındırma pazarında sunulan diğer alternatifler ile karşılaştırıldığında overpriced hakkında bakmak. Öte yandan, HostGator hala bu parayı ödemeye değer.

Hostgator’ı ŞİMDİ deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map