Hostinger İncelemesi

Hostinger – güçlü, güvenli ve güvenilir bir web barındırma sağlayıcısıdır. 2004 yılında başlatılan 170’den fazla ülkede bulunan 29 milyondan fazla kullanıcı için gerçek bir güç merkezi haline gelmiştir. Platform, kullanıcıların tam özgürlüğe sahip yeni bir web projesi bulmasını kolaylaştıran bazı önemli avantajları vurgulamaktadır..


Bu nedenle Hostinger, günlük olarak platforma kaydolan binlerce yeni müşteriye tekneler. Bu gerçek, şirketin doğru yaklaşımı oluşturduğunu kanıtlamaktadır. Ancak dikkat etmeye gerçekten değer mi? Bu derlemede, bazı önemli artıları ve eksileri vurgulayacağız ve sunduğu özelliklere daha yakından bakacağız..

1. Artıları ve Eksileri

Hostinger, kutudan çıkar çıkmaz bir dizi sınırsız özellik sunar. Bir yandan, hızlı hızlı, güçlü çalışma süresi, gelişmiş güvenlik araçları vb.Ayrıca bir all-in-one barındırma çözümü arayanlar için iyidir. Öte yandan, sitenizin çevrimiçi kalmasını garanti etmez. Peki, temel platformun artıları ve eksileri nelerdir??

Hostinger Artıları:

 • Nispeten Güçlü Çalışma Süresi Çoğu zaman – Hizmet çoğu zaman güçlü çalışma süresi sağlamada oldukça iyidir. Eylül 2018’de izlenen bazı kesinti süreleri% 99,89’a düşerek göz önüne alındığında mükemmel değildir, ki bu iyi değildir. Öte yandan, ortalama oran% 99,98’dir. hangisi iyi.
 • İyi Sayfa Yükleme Süresi – Bu oran, yüksek düzeyde kullanıcı deneyimi oluştururken hayati önem taşır. Hostinger 385ms ortalama sayfa yükleme süresini göstererek iyi çalışabilir. Aynı zamanda şirketin Avrupa ve İngiltere, özellikle ABD ve Asya dahil olmak üzere dünyanın farklı türlerinde sunucuları bulunmaktadır. 1000 Mbps bağlantı düşünüldüğünde yükleme süresi her zaman sabittir.
 • Kullanım kolaylığı – Hostinger’in kullanımı çok kolaydır, bu da platformu yeni başlayanlar için mükemmel kılar. Giriş yaptıktan sonra, tek bir yerde tüm araçları ve özellikleri içeren büyük düğmeler göreceksiniz. Başka bir deyişle, tüm araçları ve ayarları tek bir yerde bulabilir, bu da onlara ulaşmayı ve bunları kullanmayı kolaylaştırır. Kullanıcılar hesaplarını aşağıdaki gibi farklı CMS’lere bağlayabilir WordPress, Joomla veya Druapl. Yalnızca bazı verileri belirtmeleri ve kullanmaya başlamaları gerekir.
 • Gelişmiş Gizlilik ve Güvenlik – Web projeniz için% 100 dijital güvenlik sağlamak için ücretsiz SSL sertifikaları yeterli olmayabilir. Hostinger sorunu anlıyor gibi görünüyor. Bu nedenle ek özellikler sunar. Örneğin, Bitninja, kötü amaçlı yazılım, otomatik hacker saldırıları, XXSS ve diğer dijital tehditler riskini önlemek için kullanıcıların kullanabileceği her planın bir parçasıdır..
 • Para iade garantisi – Platform tarafından sağlanan hizmetlerden ve seçeneklerden memnun kalmamanız durumunda, 30 gün içinde tam bir geri ödemeye güvenebilirsiniz.
 • Kapsamlı Destek Ekibi – Hostinger, herhangi bir sorunu en kısa sürede çözmeye hazır çok dilli bir müşteri destek ekibine sahip olduğunu iddia ediyor. Canlı sohbet, entegre Intercom özellikleri ve destek temsilcileriyle iletişim kurmanın diğer yolları arasından seçim yapabilirsiniz..

Hostinger gerçekten web barındırma hizmetlerini geliştirmeye odaklanmıştır. Profesyonelleri, platformu bazı küçük eksilerle para için iyi bir değer haline getirebilir..

Hostinger Eksileri:

 • Canlı Sohbet Erişimi – canlı sohbet yoluyla destek ekibiyle her iletişime geçmeniz gerektiğinde, barındırma hesabınıza giriş yapmanız gerekir. Başka bir deyişle, Hostinger müşterisi değilseniz bu özelliği kullanamazsınız. Oturum açmadan önce hala soruları olan potansiyel müşteriler için önemli bir dezavantaj olabilir..
 • CPanel Eksikliği – Geleneksel bir cPanel görmeyi beklemeyin. Hostinger her adımda sadeliğe çalışır. Bu, geleneksel bir gösterge panosunun olmaması gibi bazı belirgin dezavantajlarla sonuçlandı. Özel kontrol panellerini takdir etmeme şansınız var.
 • Belirsiz Para İade Politikası – 30 gün içinde tam bir geri ödeme talebinde bulunmalarına veya tam bir geri ödeme yapmalarına rağmen, para iade politikası beklediğiniz kadar açık değildir. Barındırma planlarını, alan adı aktarımlarını veya SSL sertifikalarını kullanırken geri ödeme için başvurabilirsiniz. Alan adı yenileme gizliliği koruma araçları gibi gelişmiş hizmetleri tercih ederseniz, bunlardan herhangi biri için paraya güvenmemelisiniz..

Hostinger uygun bir web barındırma sağlayıcısı olduğunu iddia etse de, bazı gizli ücretler ve planda belirtilmeyen ücretler olduğu için fiyatlandırma politikası bazı revizyonlar gerektirir. Örneğin, bir İşletme veya Premium plan kullansanız bile her yeni alan adı için ödeme yapmanız gerekir.

2. Hosting Özellikleri

Hostinger, her türlü web projesine başlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi içeren hepsi bir arada web hosting çözümüdür. Tüm ihtiyaçlarınızı karşılamak için ölçülmemiş bant genişliği ve SSD alanı gibi sınırsız ve ücretsiz seçenekler sunar. Takdir edebileceğiniz temel platformlardan bazıları şunlardır:

Hostinger Paneli

 • Kullanım kolaylığı – Birçok platform hala geleneksel bir kontrol paneli kullanıyor ve arayüzlerinin daha temiz görünmesini sağlamak için özelliklerin çoğunu gizlemeye çalışırken, Hostinger gerekli tüm enstrümanları tek bir yerde görüntüler. Büyük renkli düğmeler göreceksiniz. Arayüzle asla kaybolmayacak veya karışmayacaksınız.
 • WordPress Optimize Edilmiş Barındırma – Hostinger, WP bloglarını veya web sitelerini başlatmayı planlayan kullanıcılar için iyi bir çözümdür. Platform, WP için optimize edilmiş sunucularla birleştirilmiş özel yerleşik önbellek eklentileri sayesinde yüksek hız ve mükemmel performans sağlar.
 • Ücretsiz Alan Adı ve SSL – İşletme ve Premium plan kullanıcıları, ücretsiz alan adı ücretsiz SSL ek olarak. Nispeten düşük bir plan fiyatı göz önüne alındığında, Hostinger tamamen paketlenmiş bir web projesini sıfırdan başlatmak için uygun bir yol gibi görünüyor.
 • Ücretsiz Özel Web Sitesi Oluşturucu – web sitesi oluşturucu mevcut planlardan herhangi biriyle gelir. Teknisyen olmayanlar için web sitelerini profesyoneller gibi sıfırdan oluşturmak için iyi bir yoldur. Herhangi bir kodlama veya tasarım becerisine ihtiyacınız yok.
 • Sınırsız Özellikler – İş ve Premium plan kullanıcıları, herhangi bir karmaşıklıkta web projelerini barındırmak için sınırsız bant genişliği ve SSD disk alanından yararlanabilir.
 • E-posta Yönlendirme Araçları – Hostinger muhtemelen en gelişmiş e-posta araçlarına sahiptir. Bunlar arasında, e-posta yönlendirme, otomatik yanıtlama, SpamAssassin koruması ve küresel erişime ek olarak her yerden e-posta göndermek veya almak için diğer araçlar ve medya içeriği gönderme yeteneği de bulunur..

Özetle, Hostinger farklı tür ve karmaşıklıktaki web sitelerine başlamak için gerekli tüm seçenekleri sunar. Ücretsiz ve premium özelliklerin çoğu yalnızca Business ve Premium planlarında mevcuttur.

3. Performans

Hostinger performansını ve sayfa yükleme süresini iyileştirmeye çalışır. Platformun 2017 ve 2018’de bazı duruş süreleri vardı. Bununla birlikte, en son testler 385ms’lik sayfa yükleme süresini ortaya çıkardı; bu, endüstrinin ortalama 890ms oranına kıyasla neredeyse% 80 daha iyi. Şirket ileriye doğru büyük bir adım attı. Aynı zamanda, daha hızlı bağlantı sağlamak için Asya, Avrupa ve ABD’de bulunan sunuculara sahiptir. Dahili önbellekleme cihazları da daha hızlı yükleme süresine neden oldu. Kolayca yapabilirsiniz bir web sitesinin nerede barındırıldığını öğrenin ve performansını kendi başınıza analiz edebilirsiniz. Bu pupose için hem dahili Hostinger araçlarını hem de harici hizmetleri kullanabilirsiniz. Pingdom.

Hostinger Performans

Çalışma süresine gelince, Hostinger 2018’de birkaç hızlı ani artış nedeniyle birkaç ay haricinde bu alanda iyi bir performans sergiliyor. Ancak, 2019’da ortalama% 99,98 çalışma süresi ile durumu iyileştiriyor gibi görünüyor.

4. Güvenlik

Web sitesi güvenliği ve veri gizliliği, bazı site sahipleri için temel öncelik olabilir. Hostinger, tipik SSL güvenlik sertifikalarına ve istenmeyen posta önleme korumasına ek olarak bazı etkili yöntemler sunan bu özelliğe dikkat eder.

Bazı temel güvenlik araçları aşağıdaki gibidir:

 • Ücretsiz SSL.
 • Günlük veya haftalık olarak Veri Yedekleri.
 • SpamAssassin ve Cloudfare Koruması.

Ek özellikler arasında her planda mevcut olan BitNinja akıllı güvenlik koruması bulunmaktadır. BitNinja, web projelerinizi gerçek zamanlı olarak koruyan, DDoS ve XSS saldırılarını, kötü amaçlı yazılımları, kaba kuvvetleri vb..

5. Müşteri Desteği

Platform, canlı sohbet ve Intercom entegrasyonu aracılığıyla çok dilli desteği garanti eder. Ancak, canlı sohbet özelliğine yalnızca Hostinger müşterileri erişebilir. İletişimde kalmak için giriş yapmalısınız. Başka bir sorun da destek yöneticilerinin incelemelere göre cevap vermeleri biraz yavaş.

Genişletilmiş bilgi tabanı, soruna mükemmel bir çözüm olabilir. Müşteriler şunlara güvenebilir:

 • Kılavuzlar ve Eğiticiler.
 • Adım adım video talimatları ve izlenecek yollar.
 • Genel bilgi.

Bilgi bankası, çözmeniz gerekebilecek tüm olası teknik ve diğer sorunları kapsar. Ayrıca, kullanıcıların iki ayrı sayfa arasında geçiş yapması gerekmez.

6. Fiyatlandırma Politikası

Hostinger, diğer birçok barındırma seçeneğine kıyasla daha uygun görünüyor. Ancak, karşılaşabileceğiniz bazı gizli ücretler göz önüne alındığında, fiyatlandırma politikası biraz dağınık görünüyor. Üç ana paket şunları içerir:

Hostinger Fiyatlandırması

 • Tek Plan 100 GB bellekli tek bir web sitesi ve 1 e-posta hesabı için aylık 1,45 ABD doları.
 • Premium Plan tüm sınırsız özellikler ve haftalık yedeklemelerle aylık 2,95 ABD doları maliyet.
 • İş planı günlük yedeklemeler ve ücretsiz SSL’nin yanı sıra Premium plandaki tüm avantajlarla birlikte 3,95 ABD doları.

Premium ve İşletme planları sınırsız web sitesi içermesine rağmen, her yeni alan için ödeme yapmanız gerekir.

Ayrıca okuyun: Hostinger ve Bluehost.
Hostinger ve SiteGround Karşılaştırması.
Hostinger ve iPage Karşılaştırması.

Alt çizgi

Özetle, Hostinger güvenilir ve güvenli arayanlar için uygun bir seçenek gibi görünüyor paylaşılan barındırma hizmetleri. Platform, kendi web sitenize başlamak için gerekli tüm özellikleri ve araçları sunar.

Basit bir gösterge paneli ve bir web sitesi oluşturucu sayesinde teknisyen olmayanlar için iyidir. Deneyimli kullanıcılar, özel olarak oluşturulmuş önbellek eklentilerine ek olarak WP için optimize edilmiş sunucu çözümünü takdir edeceklerdir.

Platform, uygun yük hızı ve çalışma süresi oranları ile yeterince iyi bir performansa sahiptir. Kusursuz bağlantı sağlamak için dünyanın farklı bölgelerinde bulunan sunucuları vardır, ancak bazı arıza süreleri devam edebilir. Genel olarak, Hostinger’ı web sitenizle başlamak için bir yer olarak düşünebilirsiniz.

Şimdi dene

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map