Jimdo İncelemesi

Jimdo – kullanım kolaylığı, sezgisel doğa ve satın alınabilirliği kapsayan gelişmiş bir web sitesi oluşturucusudur. 2007’de oluşturulan sistem, mevcut başarıları durdurmaz ve kullanıcılarına mükemmel bir web oluşturma deneyimi sunmak için gelişmeye devam eder. 12 yılı aşkın uzmanlıkla, sistem artık mükemmel performansa sahip milyonlarca yüksek kaliteli web sitesine sahip olabilir.


Geliştirme dürtüsü, web sitesi oluşturucunun en belirgin özelliklerinden biridir. Jimdo Dolphin’in tanıtımı, üstün performansla mükemmelleşmenin bir başka adımıdır. Aracın size sunabileceği çok şey var, her şeyden önce zamana ve kaliteye değer veren kullanıcılar için tek durak yer.

Jimdo kullanıcıları, web sitesi oluşturucunun işlevsellik ilerlemesinden bahsetmeden çok daha rahat ve kullanımı kolay hale geldiğini fark ettiler. Bu, aşağıdakiler de dahil olmak üzere farklı web sitesi türleri oluşturmaya izin verir portföy web siteleri, çevrimiçi mağazalar ve açılış sayfaları. Jimdo Dolphin’in sonuç üzerinde olumlu etkisi vardır. Şimdi, arkasındaki gizli bilgileri görmek için web sitesi oluşturucuyu test edelim.

1. Kullanım Kolaylığı

Temel bir kayıt formunu doldurduktan sonra, bir web sitesi oluşturmanın iki yolu arasında seçim yapmanız önerilir. Bunlar Klasik Jimdo Editör ve gelişmiş Jimdo Dolphin aracı. Her iki seçenek de sezgisel web oluşturma yapısı, rahatlığı ve kullanım kolaylığı nedeniyle dikkat çekiyor.

Daha büyük ölçekli bir proje başlatmak isteyen kullanıcılar için sistem, sezgisel ve iyi organize edilmiş bir sürükle ve bırak seçeneğiyle gelen klasik ancak güncellenmiş Jimdo Creator’ı sunmaya hazır. Bir web sitesi oluşturmak ve yönetmek burada çok basittir ve bir acemi bile bir proje üzerinde çalışırken sorunlarla karşılaşmaz. Sezgisel WYSIWYG web sitesi düzenleyicisi, bir kullanıcının işleri yürütmesi için herhangi bir programlama dilini bilmesini gerektirmez. Arayüzü oldukça temiz ve sezgisel.

Jimdo Editör

Aslında, Jimdo arayüzü biraz Weebly ve Wix etki alanları, katkıda bulunanlar, SEO ve çeşitli uygulamalar gibi şeyleri yönetebileceğiniz ayrı gösterge panolarıyla. Bu herkes için oldukça uygun ve anlaşılabilir. Klasik Jimdo Editor’ün tek suçlaması, bir önizleme seçeneğinin olmamasıdır. Bu, yaptığınız düzenlemeleri göremeyeceğiniz anlamına gelir. Bunun yerine, sonucu izlemek için bir web sitesi yayınlamanız gerekir.

Jimdo Yunus

Hazır bir web sitesi elde etmenin bir başka parlak yolu, tüm web oluşturma sürecini özellikle basitleştiren yeni gelişmiş Jimdo Dolphin aracını kullanmaktır. Web sitesi oluşturmada hiç yer almayan deneyimsiz bir kullanıcı bile sadece birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturabilir.

Jimdo Dolphin Editör

Araç, standart iş web sitelerine veya tek sayfalık projelere ihtiyaç duyan kullanıcılara çok yardımcı olacaktır. Sistem, işle ilgili olarak sağlanan soruların yanıtlarına göre sizin için otomatik olarak kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturacağından bu çok basittir.

Başlangıçta, ihtiyacınız olan bir web sitesinin türünü seçmeniz istenecektir (kişisel veya ticari). Bundan hemen sonra, sistemin web’deki işle ilgili mevcut bilgileri arayacağı web sitesini kullanarak adınızı oluşturmanız gerekir. Bir Facebook hesabınız varsa, sizin için bir web sitesi oluştururken hizmetin verileri kullanabilmesi için web sitenize bağlamanız önerilir. Bunun dışında, uzmanlaştığınız sektörü seçmeniz istenecektir. Seçim, aralarından seçim yapmanız gereken nişe özgü web sitesi şablonları koleksiyonunu etkileyecektir..

Bir logo yüklemek, markanızı temsil eden web sitenizi daha kişisel hale getirecek bir sonraki adımdır. İlginç bir seçenek, Instagram hesabınızı (varsa) web sitesine bağlayarak markaya özel özellikler vermenizi sağlar. Son adım, web sitenizin oluşturulmasını istediğiniz stili ve alan adını seçmektir. Hepsi bu – Jimdo Dolphin gerisini halledecek! Birkaç saniye içinde, hazır web sitenizi varsayılan olarak sağlanan içerikle görürsünüz. Kendi isteğinizle değiştirmek (böyle bir arzunuz varsa), web sitenizde görüntülenmesini istediğiniz fotoğrafları ve diğer içerikleri eklemek size kalmıştır.

Tüm süreç yarım saatten daha uzun sürmez, ancak sonuç sizi kesinlikle etkileyecektir. Web siteniz, gerekli bilgileri tek bir yerde sağlayan modern bir tasarıma sahip olacaktır. Bir web sitesi oluşturmanın daha önce hiç bu kadar kolay olmamış olduğundan emin olmak için bu seçeneği deneyin!

2. Özellikler & Esneklik

Temel konulara gelince, Jimdo rakiplerine benzer – kullanıcıların yerleşik düzenleme araçlarını ve widget’larını kullanarak hazır şablonları özelleştirmesine olanak tanır. Çanlar ve ıslıklara gelince, bloglama ve e-ticaret yeteneklerini belirtmek istiyorum.

Blog

Jimdo ile çeşitli kullanıcı etkileşimleri sunan dinamik blog gönderileri oluşturabilirsiniz: dosya indirme (FYI: Dropbox hesabınızla senkronizasyonu etkinleştirebilirsiniz), özel widget / HTML, form, Google Haritalar, flash animasyon (.swf dosyaları), duyarlı blog tasarımları, gönderileri etiketler ve kategorilere göre sıralamak, her gönderi için gelişmiş SEO ayarları ve daha fazlası. Taslaklar oluşturabilirsiniz, ancak burada planlanmış yayın yok.

Jimdo Blog Editörü

Ayrı bir blog oluşturmaya gerek yoktur, bir tane gerekiyorsa – zaten web sitenizle birlikte gelir ve sadece web tasarım sürecinde açmanız gerekir. Web sitenize entegre edilmiş, özelleştirilmiş bir blog’u bu şekilde elde edersiniz. Etkinleştirildikten sonra yayınları yazmaya ve fotoğraf, video ve diğer içerik eklemeye başlayın. Bir blog başlatmak isteyen tüm kullanıcılar için Jimdo, yeni modüller eklemek için kullanılabilecek kullanışlı bir yazı düzenleme aracı sunar. Bu nedenle, metin, resim galerileri, videolar, widget’lar veya hatta çevrimiçi mağazanızdaki ürünler olsun, Jimdo web sitenizdeki tüm içeriği doğrudan yayınlara entegre edebilirsiniz. Bu, web sitesi oluşturucular için benzersiz bir özelliktir. Son olarak, yayınlarınızı çevrimiçi olarak paylaşmaya devam edin!

e-Ticaret

Jimdo’nun e-ticareti de son derece özelleştirilebilir. Burada yapılandırılacak tonlarca özellik vardır: ürün görüntüleme, vergi (her ürün için ayrı bir vergi oranı belirleyebilirsiniz), ürün kullanılabilirliği, gönderim maliyetleri ve zaman açıklaması, Stripe ve PayPal hesap bağlantısı, iptal ve iade politikaları, özel selamlama ve e-posta onay / tamamlanan ödeme iletileri vb..

Jimdo Yunus Mağazası

Basit ama etkili e-Ticaret web sitesi oluşturma deneyimini hayal eden kullanıcılar için Jimdo, düzenlemek için tıklayın araçları, benzersiz ve özelleştirilebilir e-ticaret şablonları, gönderim özelleştirmesi, etkili web mağazası tanıtımı için gelişmiş SEO araçları ve hatta e-posta sipariş şablonları sunar. müşteriler için sipariş sürecini basitleştirmek. Jimdo ile bir e-ticaret web sitesi başlatmak sadece birkaç dakika sürer, ancak yönetilmesi de fazla çaba ve zaman gerektirmez. Web oluşturma sürecinde gönderim giderlerini nasıl özelleştireceğinizi, indirim kodlarını nasıl oluşturacağınızı, envanter listesini ve diğer nüansları nasıl izleyeceğinizi öğreneceksiniz. Jimdo ayrıca hareket halindeyken çevrimiçi mağazanızı yönetmenize olanak tanıyan iOS ve Android için ücretsiz bir uygulama sunuyor. Bu gerçekten kullanışlı ve basit!

Ayrıca okuyun:
Sıfırdan bir e-Ticaret web sitesi oluşturma – Yeni başlayanlar için çevrimiçi mağaza oluşturmanın eksiksiz bir öğreticisi.

SEO

Jimdo en başından beri optimize edilmiş SEO, ancak sistem geliştiricileri web sitenizin arama motoru sonuçlarını artırmak mümkün kılan daha gelişmiş araçlar tanıtmak için ellerinden geleni deneyin. Kullanıcılar meta etiketler (başlıklar, açıklamalar) ekleyebilir ve düzenleyebilir ve özel sayfa URL’lerini ayarlayabilir. JimdoPro ve JimdoBusiness kullanıcıları otomatik olarak oluşturulan sayfa adlarını geçersiz kılabilir ve bir sayfanın tam URL’sini belirtebilir (Keşke tüm kullanıcılar için mümkün olsaydı).

Dahası, Business ve Platinum paketlerinin sahipleri robot meta etiketleri (noindex, nofollow ve noopener) gibi gelişmiş SEO ayarlarına erişebilir. Arama motorlarının web sitesi sayfalarıyla etkileşimini kontrol etmeyi sağlar. Son olarak, Jimdo URL yönlendirmelerini destekler ve yeni başlayanlara RankingCoach eklentisinin yardımıyla temel SEO değişikliklerini yapmalarında yardımcı olur.

Çok Dilde Destek

Klasik Jimdo arayüzü şu anda sekiz dili desteklerken, editörün kendisi istediğiniz dili destekliyor. Burada çok dilli web siteleri oluşturmak mümkündür, ancak bu biraz çaba ve zaman alacaktır.

Jimdo Çok Dilli Web Sitesi

Entegrasyon Seçenekleri

Web sitesi oluşturucunun entegre bir uygulama mağazası yok, ancak Eventbrite biletleme, Tidio Live Chat, Infogr.am infographics, sosyal medya platformları ve daha fazlası gibi bazı üçüncü taraf hizmetlerinin entegre edilmesine izin veriyor. YouTube video yerleştirme ve stokta bulunan zengin fotoğraf galerileri web tasarım sürecinin kolaylığına katkıda bulunur.

Jimdo Logo Oluşturucu

Jimdo kısa süre önce iş logonuzu oluşturup web sitesine yüklemenizi mümkün kılan gelişmiş Logo Oluşturucu’yu tanıttı. Yeni araçlar herkes için tamamen ücretsizdir ve kullanımı çok zaman almaz. Bunun nedeni, Logo Oluşturucu’nun şirketiniz için en iyi logoyu tasarlamanızı sağlayan, marka kimliğinizi vurgulayacak, tanınabilir ve olağanüstü hale getirecek akıllı teknoloji uygulamasıdır..

Sonuçta, kendi logonuzu oluşturmak yaklaşık birkaç dakika sürer. İşletmenizin adını sağlayın ve aracın varsayılan olarak sunacağı simgeleri, düzenleri, yazı tiplerini ve özelleştirilmiş renkleri seçin. Seçiminize bağlı olarak Logo Oluşturucu, işinize en uygun stilleri oluşturacaktır. En çok hoşunuza gidenleri seçin ve logo öğelerini özelleştirmeye başlayın. İşiniz bittiğinde, logonuzu indirin ve kartvizitlerinizde, web sitenizde, sosyal medya kanallarınızda ve diğer kaynaklarınızda kullanmak için acele edin. Bu gerçekten kolay, hızlı ve kullanışlı.

Entegre Yasal Metin Oluşturucu

Web sitesi oluşturucu artık yasal olarak uyumlu bir Gizlilik Politikası ve Künye otomatik olarak almayı sağlayan entegre Yasal Metin Oluşturucu’yu kullanmayı mümkün kılıyor. Jimdo platformu yasal uyumluluğu daha az karmaşık hale getirmek için özel olarak Trusted Shops ile ortaklık kurduğu için artık yeni GDPR kuralları hakkında endişelenmenize gerek yok. Yeni güncelleme, iş gelişiminize odaklanarak projeniz için yasal metinler oluşturmayı ve güncellemeyi mümkün kıldı.

Gelişmiş Legal Text Generator eklentisi şu anda AB’deki Büyüme planları ve yeni Sınırsız planlar için geçerlidir. Kurulumdan sonra projenize sorunsuz bir şekilde entegre olur. Eklentiyi kullanmak için, otomatik oluşturucunun gönderilen ayrıntılara göre özelleştirilmiş Gizlilik Politikası ve Künye oluşturmasını sağlamak için birkaç soruyu yanıtlamanız gerekir. Bu kolay ve hızlı. Önemli olan, Güvenilir Mağazalar garantisi nedeniyle metinleriniz kesinlikle GDPR uyumlu olacaktır.

İşletme Girişi Seçeneği

Jimdo’nun bir başka özelliği de, şimdi Büyüme ve Sınırsız Planlar için kullanılabilen İşletme Listeleri seçeneğidir. Araç, işletmenizi doğrudan web sitenizin Gösterge Tablosuna kaydettirmenize ve güncellemenize olanak tanır. Bunu yapar yapmaz, Google My Business, Google Haritalar, Oturaklı, Bing ve Facebook dahil olmak üzere 10’un üzerinde popüler ve güvenilir çevrimiçi listeleme platformuyla otomatik olarak senkronize edilir. Bu arada platformların listesi bulunduğunuz yere göre belirlenir.

Yeni özellik, dünyaca ünlü konum pazarlama şirketi Uberall ile işbirliği içinde geliştirildi. Bu, gönderilen verilerin web’de tutarlı kalmasına yardımcı olur, genel arama motoru sıralamasını yükseltir, müşteri tabanını büyütür ve yalnızca işletmenize güvenilir ve profesyonel bir görünüm kazandırır.

Bu özellikten yararlanmak ve işletmenizi popüler yerel çevrimiçi dizinlerle listelemek için Jimdo hesabınıza giriş yapmanız ve “İşletme Listeleri” bölümünü bulabileceğiniz Gösterge Tablosuna erişmeniz yeterli. Bundan hemen sonra, işletme bilgilerinizi doldurun, “Tüm Platformları Güncelle” düğmesini tıklayın ve sistem işletme bilgilerinizi kayıtlı tüm platformlara otomatik olarak ekleyene / güncelleyene kadar bekleyin.

İşletme puanlarınızı kontrol etmek istiyorsanız, sistem İstatistikler bölümüne erişim izni verir. Burası, kullanıcıların web sitenize gelen kaynakları, bu amaçla kullandıkları platformları, genel trafik dalgalanmalarını ve diğer önemli parametreleri izleyebileceğiniz yerdir..

Web Sitesi İstatistikleri

Jimdo, proje ve performansı hakkında ayrıntılı istatistikleri toplamak için Google Analytics’i hazır web sitenize bağlamanıza olanak tanır. Ziyaretçilerinizin davranışlarını, geldikleri yerleri, en çok ilgilendikleri web sitesi özelliklerini, satış ve dönüşüm oranlarını, belirli dönemlerdeki ziyaretçi eğilimlerini, kullanıcıların farklı web sitesi sayfalarında geçirdiği süreyi, düzenli ziyaretçi ve yeni gelenlerin yüzdesi vb..

Şifre Koruması

İsterseniz, tüm web sitesini veya ayrı sayfalarını şifrelerle koruyabilirsiniz. Korumanın gücü ve türü, gideceğiniz Jimdo planına bağlıdır, ancak burada ayrı şifrelerle şifre korumalı birkaç sayfa oluşturmak oldukça mümkündür..

SSL Sertifikası

Tüm Jimdo web siteleri güvenilir SSL Sertifikalarıyla güvenli bir şekilde şifrelenir. Bu, çevrimiçi mağazalar da dahil olmak üzere her türlü proje için çok önemlidir. Sertifikalar, kredi kartı ödemelerini kabul eden web siteleri için özellikle önemli olan web sitesine gönderilen ve web sitesinden gönderilen tüm bilgileri şifreler..

Jimdo Dolphin Özellikleri

Jimdo Dolphin arayüzü basit, kullanıcı dostu ve keyifli. Burada dikkatinizi dağıtacak hiçbir şey yok – tüm unsurlar yerlerinde. Sistem ekstra sorular, detaylar ve pencerelerle boğulmuş değil. Yeni başlayanların ihtiyaç duyduğu ve en önemlisi budur.

Özellik setinin karmaşıklığına gelince, Jimdo Dolphin son derece basit ve kullanışlı. Başlangıçta, işletmenizle ilgili bir tür “anket” göreceğiniz ekrana erişebilirsiniz. İşletme bilgilerinizi göndermeniz, sosyal ağ hesapları, iletişim bilgileri vb. Sağlamanız istenir..

İle birlikte gelen sistem entegre AI aracı, en uygun tasarımı daha fazla seçmek ve yalnızca birkaç dakika içinde sizin için bir web sitesi oluşturmak için gönderilen verileri analiz eder. Daha sonra yapmanız gereken, mevcut fotoğrafları kendi fotoğraflarınızla değiştirmek, metin ve medya dosyaları eklemek ve başlangıçta sağladığınız bilgileri kontrol etmektir. Bu çok zaman almaz, ancak iyi bir sonuç sağlar.

Dolphin web sitelerinin blok tabanlı olduğunu unutmayın. Bir web sitesini özelleştirmek için yeni bloklar eklemeli, değiştirmeli ve konumlarını ayarlamalı, gerekli düzeni oluşturmak için kopyalamalı ve silmelisiniz. Kullanılabilir blok türlerinin listesi şu şekildedir: kapak, hakkında, metin, resim, sütunlar, liste, müzik, kişi. Her kategori yaklaşık bir düzine blok tasarım varyantı içerir.

Jimdo Yunus Blokları

İçeriği düzenlemek için öğeyi tıklamanız yeterlidir. Metin editörü, resim seçim menüsü, bağlantı, video veya müzik parçaları eklemenize izin veren bir seçenek olsun, türüne bağlı olarak bir dizi değişiklik seçeneği elde edersiniz. Her bloğun, görüntülenen öğelerin (düğmeler, metin, logo, fotoğraf / video, sosyal çubuk vb.) Seçilmesini mümkün kılan ayarları vardır. Editörle çalışmanın yüksek hızından bahsetmek önemlidir – süreç gerçekten pürüzsüz ve arayüz yanıtı gecikmeleri yok. Sistemin sunduğu yazı tiplerini de beğendik – oluşturulan web sitelerinin anlayışlarına mükemmel bir şekilde uyuyorlar.

Mobil Jimdo Boost uygulamasını kullanarak, ayrıntılı web sitesi trafik verileri (web sitenizi ziyaret eden kullanıcılar, konumları ve görüntüleme sayısı) ve etkili web sitesi tanıtımıyla ilgili yararlı öneriler alabilirsiniz. Tasarım çekici görünüyor. Veriler Google Analytics’ten yüklenir.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:20
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Uyarlanabilir Tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Jimdo, hem Jimdo Dolphin ile oluşturulan web siteleri hem de standart bir web sitesi editörü ile başlatılanlar için kullanılan 30’dan fazla özelleştirilebilir ve önceden tasarlanmış şablon sunar. Her yeni şablon çok sayıda önceden tasarlanmış varyasyonda gelir.

Jimdo Creator ile çalışacak olan kullanıcıların daha geniş tasarım özelleştirme seçenekleri vardır. Bloglar, çevrimiçi mağazalar, portföyler, işletmeler vb. Gibi farklı web sitesi türleri için çeşitli şablonlara göz atabilirler. Ancak, bu şablonları yalnızca bu tür web siteleri oluşturmak için kullanabileceğiniz anlamına gelmez. Bunlardan herhangi birini alabilir ve web tasarım ihtiyaçlarınıza göre özelleştirebilirsiniz. Sitenizin görünümünü özelleştirirken, “Öğeye Göre Stil” geçişini fark edeceksiniz. Geçiş, değişiklikleri tek bir öğeye veya web sitesi boyunca o türdeki tüm öğelere uygulama arasında seçim yapmanızı sağlar. Bu güçlü geçiş, çok sayıda manuel işten kaçınmanıza yardımcı olur.

Sistemin sunduğu tüm şablonlar yanıt verir ve web tasarım sürecinde, daha önce gönderdiğiniz içeriği kaybetme riski olmadan değiştirilebilir. Dahası, kodlama hakkında bir iki şey biliyorsanız, Jimdo siteniz için Özel Şablon Arayüzlerini (HTML / CSS düzenleyici + dosya yöneticisi) kullanarak benzersiz bir şablon oluşturabilirsiniz. Bu, çoğu web sitesi üreticisinin övünemeyeceği benzersiz bir özelliktir.

Jimdo Dolphin standart bir şablon seçim prosedürü sunmamaktadır. Sihirbaza eriştikten ve sistemin sizin için oluşturduğu ana soruları (tercih ettiğiniz web sitesinin türü ve stili dahil) yanıtladıktan sonra, sistem tarafından özellikle web siteniz için seçilen bir şablon sunulur. Kullanılabilir içeriği kendi içeriğinizle değiştirmeniz, logo, resimler, medya dosyaları yüklemeniz ve ardından hazır projeyi yayınlamanız gerekir..

Jimdo Dolphin Tasarım Editörü

Dolphin ile oluşturulan web sitelerinin özelleştirilmesi, yalnızca sistem, web sitesi tasarımı hakkında fazla bilgi sahibi olmayan ve bu nedenle karmaşık özelleştirme araçlarına ihtiyaç duymayan yeni başlayanlar için birkaç dakika sürer. Çoğu durumda, kullanıcılar sistemin derin özelleştirme seçeneklerini keşfetmeden içerik, renk şemaları, stiller ve arka planlar üzerinde deney yapabilirler. AI’nın, yüklenen logo ve fotoğrafların renk düzenine bağlı olarak web sitesi renk paletini seçtiğini belirtmek ilginçtir. İsterseniz, düzine ön ayarlardan birini seçerek renkleri düzenleyicide manuel olarak değiştirebilirsiniz..

Web siteleri hem klasik Jimdo hem de Dolphin ile oluşturuldu varsayılan olarak mobil görüntüleme için optimize edilmiştir. Müşterinizin web sitesine göz atmak için kullanacağı mobil cihaz ne olursa olsun, bir şey değiştirmeye veya web sitenizin ayrı bir mobil sürümünü oluşturmaya gerek kalmadan ekran boyutuna, çözünürlüğüne ve komut dosyası özelliklerine otomatik olarak uyum sağlar. Duyarlı tasarımlar web sitelerinize şık bir görünüm ve gelişmiş işlevsellik kazandırır.

4. Müşteri Desteği

Jimdo mükemmel bir Destek Merkezi temel öğreticilerden canlı sohbete kadar çeşitli destek biçimleri sunar. Onların bilgi tabanı oldukça kullanışlı ve gezinmesi kolay. Ben de basit dilini seviyorum.

Kullanıcıların rahatlığı için, bilgi tabanındaki tüm sorular ve konular Temel Bilgiler, Tasarım, Etki Alanları ve E-posta, Bloglama, Mağaza, Arama Motoru Optimizasyonu, Hesap ve SSS gibi tematik kategorilere ayrılmıştır. Gerekli bilgilerin aranmasını kolaylaştıran bir arama filtresi seçeneği vardır. Ayrıca, bir Jimdo web sitesinin nasıl sıfırdan oluşturulacağını öğrenmek için bir video eğitimi de izleyebilirsiniz. Web sitesi oluşturucu, sistemle çalışmanın nüanslarıyla mücadele eden birçok video içeren kendi YouTube kanalına sahiptir. Kanal, kolayca başlamanıza yardımcı olacak yeni video eğiticileriyle düzenli olarak güncellenir.

Müşteri desteği önceliği, kullanıcının abone olduğu plana bağlıdır. Ücretsiz hesap kullanıcıları için müşteri desteği yoktur. Profesyonel hesap kullanıcılarına, istekte bulunduktan 1-2 gün sonra sistemde çalışan ana dili İngilizce olan kişiler tarafından sunulan Profesyonel desteği sağlanır. Destek Ekibi tüm soruları bizzat yanıtlar ve soruna en iyi çözümü bulmak için bir kullanıcı ile koordineli olarak çalışır. İşletme ve Premium hesap kullanıcılarına, özel İngilizce desteği, istek yapıldıktan sonraki iş günlerinde 2-4 saat içinde ana dili İngilizce olan kişilerden yanıt alır..

5. Fiyatlandırma Politikası

Diğer web sitesi üreticilerine benzer şekilde Jimdo, hizmetin nasıl çalıştığını görmenizi sağlayan ücretsiz bir temel hesap sunar. Temel sistem özelliklerini elde etmenin yanı sıra, 500 MB disk alanı, 2 GB bant genişliği, HTTPS şifrelemesi ve alt alan adı da bulacaksınız. Bu plan dahilinde en fazla 5 ürün görüntüleyebilir ve satabilirsiniz.

Jimdo Creator Fiyatlandırması

PlanMaliyetÖzellikleri
Pro:$ 7.50 / mo✓ 5 Gb Depolama;
✓ 10 Gb Bant Genişliği;
✓ Kendi alan adınız.
İş:20 $ / ay✓ Sınırsız Depolama Alanı;
✓ Sınırsız Bant Genişliği;
✓ URL yönlendirmeleri.
SEO Artı:30 $ / ayJim Tüm Jimdo özellikleri;
✓ sıralama.
Platin:40 $ / ayJim Tüm Jimdo özellikleri;
✓ Uzman web sitesi incelemesi.

Kendi alan adınızı bağlamak ve daha fazla özelliğin kilidini açmak ve depolamayı artırmak için Pro (10 $ / ay), Business (20 $ / ay), SEO Plus (30 $ / ay) veya Platin (40 $ / $) satın almanız gerekir. mo) planları. Pro Plan, tek başına tam özellikli web siteleri oluşturmak için yeterli web oluşturma deneyimine sahip olmayan reklam öğeleri, serbest çalışanlar ve blog yazarları için iyi bir seçimdir. İş Planı girişimciler ve web mağazası sahipleri için en iyi sonucu verir. SEO Plus aboneliği, web sitelerinin Google arama motoru sıralamasından endişe duyan kullanıcılar için iyi bir seçim olurken, gelişmiş Platinum Planı, profesyonel bir web sitesi veya çevrimiçi mağaza için nihai çözüm olduğunu kanıtlıyor.

Tüm Jimdo planları (ücretsiz olanlar dahil) bir bloglama seçeneği, profesyonel şablonlar, entegre sosyal medya araçları, mobil optimizasyon, video gömme seçeneği, HTTPS şifreleme, resim galerilerine sahiptir. Modern bir web sitesi oluşturucu için oldukça standart bir set olan Google haritaları, iletişim formları eklemeye ve web sitesinin kodunu değiştirmeye izin veriyorlar. Sürpriz olacak başka bir şey yok.

Ciddi web oluşturma görevlerini tamamlamak için Jimdo Dolphin’i kullanmayı planlıyorsanız, kısıtlamalarına sahip ücretsiz bir Oyun planı sizin için iyi çalışmaz. Bunun yerine, sistemin sunduğu ücretli planlardan birine geçmek mantıklıdır. Böylece, yıllık faturalandırılan Başlangıç ​​(aylık 9 ABD doları), Büyüme (aylık 15 ABD doları), e-Ticaret (aylık 19 ABD doları) veya Sınırsız (aylık 39 ABD doları) planları arasından seçim yapabilirsiniz..

Jimdo Dolphin Fiyatlandırması

PlanMaliyetÖzellikleri
Başlat:9 $ / ay✓ Kendi Alan Adınız;
✓ Premium destek.
büyümek:15 $ / ay✓ Kendi Alan Adınız;
Engine Arama motoru optimizasyonu;
✓ 5 yönlendirme e-posta adresi.
e-Ticaret:$ 19 / ay✓% 0 komisyon;
✓ Sınırsız ürün.
Sınırsız:$ 39 / ay✓ Birinci basamak desteği;
✓ Sınırsız web sayfası.

Başlangıç ​​Planı kişisel veya yaratıcı projeler için en iyi sonucu verir. Büyüme Planı, profesyonel web sitelerine ihtiyaç duyan şirketler ve girişimciler için daha iyi bir seçimdir. E-Ticaret Planı, açıkçası, çevrimiçi mağazaları başlatmak için mükemmelken, Sınırsız Plan, eksiksiz bir araç seti gerektiren her türlü web sitesi oluşturmak için mükemmel bir çözümdür. Tüm planlar reklamsızdır ve ilk kullanım yılı için ücretsiz bir alan adı, e-posta adresi bağlantısı, sınırsız disk alanı ve bant genişliği, HTTPS şifrelemesi, web sitesi istatistikleri sunar.

6. Artıları ve Eksileri

Jimdo basit ama etkili ve kaliteli bir web sitesi kurucusudur. Diğer tüm sistemler gibi, hizmeti kullanırken elde edebileceğiniz web kurma deneyimini etkileyen avantajları ve dezavantajları vardır. Şimdi sistemin sahip olduğu büyük avantaj ve dezavantajlara daha yakından bakalım.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sisteme kaydolmadan bile bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
&# X2714; Herkes için kullanım kolaylığı, işlevsellik ve rahatlık.
&# X2714; Web sitesi oluşturmanın iki yolu – Standart Editör ve Jimdo Dolphin.
&# X2714; Güçlü Müşteri Destek Merkezi.
&# X2714; Kaliteli SEO.
&# X2714; Duyarlı mobil cihazlara hazır şablonlar.
&# X2714; Bloglama ve e-ticaret motorları.
Flexibility Şablon esnekliği eksikliği.
User Yetersiz kullanıcı yönetimi seçenekleri.
✘ Birden çok web sitesi katılımcısı ekleyememe

7. Rakipler

Jimdo, şüphesiz yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri ile talep edilen kaliteli bir web sitesi oluşturucusudur. Standart ve Dolphin editörleri, farklı derecelerde web sitesi özelleştirmesine izin verir ve çeşitli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılar. Aynı zamanda, bazı görevlerle Jimdo’dan daha iyi başa çıkabilen web sitesi oluşturucuları var. Ne demek istediğimi anlamak için Jimdo’nun büyük rakipleriyle ayrıntılı karşılaştırmasına bir göz atın.

Jimdo ve WordPress KarşılaştırmasıWeebly vs JimdoWix vs JimdoSquarespace vs Jimdo

En uygun web sitesi oluşturucunun seçimi birden fazla faktöre bağlı olabilir – sadece belirli web tasarım ihtiyaçlarınız için en iyi hizmeti seçmek için zaman ayırın.

Sonuç

Jimdo başlangıçta tek amacı düşünülerek yaratıldı – yetenekleri ve uzmanlık oranlarına bakılmaksızın tüm kullanıcı kategorileri için hoş, kolay ve kullanışlı bir web oluşturma ortamı yaratmak. Bu, gezegendeki hemen hemen her ülkeden yaklaşık 20 milyon web sitesine güç veren yerleşik bir web sitesi oluşturucusudur. İyi bloglama ve e-ticaret platformlarına sahiptir. Kişisel bloglar, kurumsal siteler, web mağazaları ve diğer projeler oluşturmak için uygundur.

Standart bir özellik seti ile basit bir promosyon web sitesi oluşturmak istiyorsanız, gelişmiş Jimdo Dolphin aracı sizin için en iyi seçimdir. Bu, 5 dakikadan daha kısa bir sürede ihtiyacınız olan herhangi bir web sitesini oluşturmaya izin veren web sitesi oluşturucunun basitleştirilmiş sürümüdür. Sadece soruları cevaplayın, sosyal medya hesaplarınızı bağlayın, yönergeleri izleyin ve sistemin gerisini halletmesine izin verin! Elde ettiğiniz, kendi içeriğinize sahip tamamen özelleştirilmiş bir web sitesidir.

Bir blog veya çevrimiçi mağaza başlatma fikriniz varsa, güçlü işlevselliğe sahip klasik bir web sitesi editörü kullanmadan gitmeyeceksiniz. Jimdo Creator, hiç uğraşmadan bir web sitesi oluşturmanıza yardımcı olur. Yaratıcı ve eğlenceli web oluşturma sürecinin keyfini çıkararak, web sitenize gerekli tasarımı ve performansı sunmak için gereken bir dizi şablon, tasarım özelleştirme araçları, özellikler ve ayarlar sunulacaktır..

Jimdo ile ilgili herhangi bir şeyi değiştirebilseydim, kesinlikle kullanıcı yönetimi seçeneklerini ve çok sayıda katılımcı ekleme yeteneğini eklerdim. Ayrıca, tüm yönetici panelini iki bölüme ayırırdım: tasarım alanı ve içerik alanı. Ve düşüncelerin neler?

Şimdi Jimdo’yu deneyin

Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map