Kabarcık İnceleme

Kabarcık İnceleme


Kabarcık – güçlü bir bulut tabanlı web oluşturma çerçevesi. Yeni başlayanların ve işletme sahiplerinin, hizmetlerin veya ürünlerin tanıtımının yanı sıra kurumsal BT altyapısı içinde kullanılabilecek etkili uygulamalar oluşturmalarına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Temel Bubble avantajı, tamamen işlevsel uygulamalar oluşturma yeteneğidir. önceden programlama veya kodlama deneyimi yok. Yeni başlayanlar ve teknisyen olmayanlar, sorunsuz bir yapım süreci sağlamak için bir dizi özelliğe ek olarak kullanım kolaylığını takdir edeceklerdir.

Yazılım başlangıçta farklı amaçlar için sağlam uygulamalar geliştirmek üzere oluşturuldu. Müşteriye dönük bir teknoloji ister ya da bir şirketin verimliliğini artırmak ve iç kullanım için özel bir uygulama geliştirmek istiyorsanız, Bubble framework kesinlikle kullanışlı olacaktır. HTML veya CSS programlamaya gerek olmamasına rağmen, harika kullanıcı arayüzü tasarımı, kullanıcı dostu arayüz ve yenilikçi yaklaşım içeren yazılım ürünleri oluşturabileceksiniz. Bu güçlü çerçevenin kaputun altında neler olduğuna bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Platform mükemmel bir karışım sunuyor sürükle ve bırak işlevi iş akışı tabanlı bir programlama yaklaşımı ile karıştırılır.

Başka bir deyişle, kodlama becerileri olmadan uygulamanın iş akışı ve hiyerarşisi üzerinde tam kontrol sahibi olursunuz.

Bubble, modern bir web veya mobil uygulama oluşturmak için ihtiyaç duyabileceğiniz tüm enstrümanlarla oldukça basit bir editöre sahiptir. Buradaki temel özellik, kullanıcının gelecekteki uygulama mantığını tanımlayabilmesidir. Nasıl çalıştığını görelim.

Başlangıç

Platformun kendisi ücretsizdir. Bu nedenle, sistemin nasıl çalıştığını test etmek için ücretsiz deneme fırsatı aramanıza gerek yoktur. Bubble enstrümanlarına erişmek için fatura bilgilerinizi vermenize gerek kalmadan e-postanızı ve şifrenizi belirtmeniz yeterlidir. Kullanıcılar GitHub veya Google hesaplarını kullanarak oturum açabilecekler. Yazılım sizi otomatik olarak kişisel kontrol panelinize götürür. Burada, sonraki proje için oluşturulacak yeni bir uygulama veya şablon olacaktır..

Kabarcık kaydı

Kullanıcılar ayrıca buradan etkileşimli Kabarcık Derslerine erişebilirler. Birkaç ekran arasında geçiş yapmaya gerek kalmadan, bina sürecinin tüm aşamalarını burada kontrol panelinde tanımlarlar. Gerekirse kişisel verileri güncellemek veya değiştirmek için hesabınızı da girebilirsiniz. Yeni projeye başlamak için “Yeni Uygulama” düğmesine tıklayın ve kendinizi sezgisel Kabarcık kontrol panelinde bulun.

Kullanıcı Arayüzü Oluşturucu

Kullanıcı arabirimi oluşturma ve tasarım kontrol paneline hoş geldiniz. Soldaki kenar çubuğuna yerleştirilen çok sayıda araç nedeniyle yeni başlayanlar baştan itibaren biraz boğulmuş olabilir. Ancak, sekmeye alışmak ve gelecekteki başvurunuz için farklı bölümler ve engellemeler uygulamaya başlamak birkaç dakika sürecektir.

Kabarcık uygulaması

Çerçeve sürükle ve bırak yöntemini kullanır. Kendi yapınızı ve elementlerin hiyerarşisini düzenlemenizi kolaylaştırır. Başka bir deyişle, kendinizi bir web mimarı hissedebilir ve gerektiğinde belirli öğeleri koyabilirsiniz. Kullanıcılar hazır bir şablon seçebilir veya boş tuvalden bir uygulama oluşturmaya başlayabilirler. Dahası, bir şablon oluşturmakta serbestsiniz ve daha sonra onu uygulamayla bağlantılı hale getirebiliyorsunuz.

Elemanlar ihtiyaçlarınıza göre düzenlenebilir. Blok boyutlarını değiştirmek, metinleri değiştirmek, arka plan stilini seçmek, renkleri değiştirmek, tüm blok için içerik türünü seçmek, yeni koşulları tanımlamak vb. İçin yeni sekmeyi kullanın. Uygulama düzeniyle işiniz bittiğinde, tarayıcınızdaki gerçek yaşam koşullarında nasıl göründüğünü kontrol etmek için inceleme modunu kullanın.

Kabarcık editörü

Kabarcık, yapım süreci üzerinde tam kontrol sağlar. Kullanıcılar, uygulamalarının veya web sitelerinin arkasındaki mantığı yeniden keşfedebilir. Bir eylemler kronolojisi oluşturmak istiyorsanız, yeni bir blok ekleyebilir ve yeni bir koşul tanımlayarak bunun için belirli bir eylem tanımlayabilirsiniz. Bu çerçeve aynı zamanda iletişim veya kayıt formu aracılığıyla gerekli bilgileri toplayabileceğiniz ve ilgili veritabanında otomatik olarak depolayabileceğiniz bir veritabanına erişim sağlar..

Yazılım, kişiselleştirme açısından çok esnektir. 800’den fazla farklı eklenti sunar. Kullanıcılar ödeme seçeneklerini, video ve müzik akış hizmetlerini, farklı pazarlama araçlarını, müşteri destek araçlarını ve daha fazlasını entegre edebilecek.

Canlı Yayın

Bubble, sadece etkili uygulamalar oluşturmanıza değil, aynı zamanda projelerinizi barındırmanıza izin veren bulut tabanlı bir çözümdür. Ayrı bir barındırma sağlayıcısı aramanıza gerek yoktur. Sistem tüm varlıkları tek bir pakete getirir. Bazı kullanıcılar, iş gereksinimlerine bağlı olarak farklı planlar arasından seçim yapma veya herhangi bir noktada daha becerikli bir plana geçme şansına sahip olacaklar.

Fiyatları biraz sonra tartışacağız. Planlar & Fiyatlandırma paragraf. Nokta belirlemek için gerekli olan, çerçevenin, API’yle bağlı arka uç ve entegre hizmetler içeren sitelerinizi veya uygulamalarınızı dağıtmak, desteklemek ve bakımını yapmak için kendi varlıkları ve ölçeklenebilir altyapısı ile tamamen işlevsel bir bulut platformu olarak gelmesidir..

2. Özellikler & Esneklik

Çerçeve, kutudan çıkar çıkmaz çeşitli özellikler sunar. Yeni kurulan şirketlere ve şirketlere uçtan uca çözümler üretmeleri için izin verilir. profesyonel geliştiriciler işe almak. Bubble, proje dağıtımı için barındırma olanaklarına sahip hepsi bir arada bir çözüm olmanın yanı sıra, uygulamayı daha kullanıcı dostu hale getiren araçları özelleştirmek için araçlar sunar.

Eklentiler ve Eklentiler

Kullanıcılar, yerel pazarda bulunan 870’den fazla farklı eklenti arasından seçim yapabilir. Google Analytics veya Segment dahil analiz hizmetlerini, PayPal ve Stripe gibi ödeme ağ geçitlerini, farklı ödeme abonelik modellerini veya üçüncü taraf işlemlerini gerçekleştirecek araçları içerir.

Kabarcık eklentileri

Projeyi zaten var olan API ile bağlama veya kendi iş ortaklarınız ve müşterilerinizle zahmetsizce bağlantı kurmasına izin verme şansınız olur. Kabarcık eklentisi pazarı sadece kendiniz için eklentiler bulabileceğiniz bir yer değildir. Burada kullanıcılar ayrıca JavaScript üzerine kurulmuş kendi eklentilerinden bazılarını paylaşabilir veya satabilir.

İşbirliği

Kabarcık işbirliği

Başkalarının projenize katılmasına izin vermenin birkaç yolu vardır. Ortak çalışma özelliği, 40’a kadar meslektaş eklemenizi mümkün kılar. Yönetici doğrudan gösterge tablosundan belirli roller ayarlayabilir. Buna ek olarak, Bubble, sohbetler, haber beslemeleri vb. Aracılığıyla hedef kitle ile etkileşimi kolaylaştırır. Kullanıcıların sosyal hesaplar aracılığıyla oturum açabilmeleri için bir kayıt formu oluşturun.

Özelleştirilebilir İş Akışı Mantığı

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Bubble son kullanıcıya tüm kodlama gücünü sağlayan üst düzey bir çerçevedir. Şartları tanımlayarak uygulamanın mantığını oluşturmalısınız. Diğer bir deyişle, bir kullanıcı sisteme bir ziyaretçi belirli bir işlem yaparsa bir sonraki adımda ne olması gerektiğini söyler.

SEO ve Güvenlik

Arama motorlarının ve sosyal ağların gelecekteki projenizi nasıl görüntüleyeceğini ayarlayabilirsiniz. Tüm SEO ayarlarını meta etiketleri, özelleştirilebilir URL’leri vb. Yönetmek için basit bir sekme vardır. Burada site haritasını da oluşturabilirsiniz.

Kabarcık seo

Güvenlik araçlarına gelince, Bubble kullanılarak oluşturulan tüm web siteleri ve uygulamalar SSL şifrelemesi ile birlikte gelir. Ayrıca, yayına geçmeye hazır olana kadar uygulamayı gizlemek için benzersiz bir şifre oluşturabilirsiniz. Yönetici, verilerin kullanıcılara görüntülenme biçimini tanımlayan belirli kurallar belirleyebilir. İki faktörlü kimlik doğrulama sayesinde tüm Bubble hesapları güvende tutulur.

Hepsi Bir Arada Çerçeve

Bubble ile, kullanıma hazır bir altyapıya sahip, tamamen barındırılan bir web sitesi ve uygulama oluşturma platformu elde edersiniz. Sistem, sunucu çözümü bakımı, güvenliği ve yönetimiyle ilgilenecektir. Bir proje mevcut varlıkların çok ötesine geçtikten sonra, daha yüksek bir planla sunulan daha fazla kaynağı seçmek için bir tıklama ile ölçeklendirebilirsiniz..

3. Tasarım & Şablonlar

Bubble, alıştığımız şekilde özel temalarına sahip değil. Aynı zamanda, Bubble kullanıcıları tarafından oluşturulan çeşitli duyarlı şablonlar sunar. Bazıları ücretsiz, bazıları ücretli. Düzen stiline ve işlevselliğine bağlı olarak fiyat 0 ila 199 $ arasında değişmektedir.

Kabarcık şablonu

Tüm şablonlar belirli kategorilere ayrılmıştır. Burada bloglarımız, ayrı CRM düzenleri, yapı taşları, açılış sayfaları, dijital mağazalar, pazar yerleri ve daha fazlası var. Bunları nişe göre sıralayın ve ihtiyaçlarınızı karşılayan şablonu seçin. Bu arada, kendi şablonunuzu oluşturabilir ve ücretsiz olarak paylaşabilir veya Kabarcık pazarında satış yapabilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

Bubble’ın kullanımı çok kolay olsa da, büyüyen topluluğu karşısında neredeyse 351, 000 aktif kullanıcı ve halihazırda oluşturulmuş 314, 000’den fazla uygulama içeren güçlü bir desteğe sahiptir. Kötü haber, platformun anında iletişim kurmak için bir Canlı Sohbet özelliğine veya telefona sahip olmamasıdır. Ancak, devam eden sosyal medya topluluğu, yerel forum ve blog sayesinde yeni başlayanlar asla kaybolmayacak.

Kabarcık destek forumu

Dolayısıyla, olası sorunları çözmenin yolları şunları içerir:

 • E-postalar – tipik bir bilet sistemi kullanarak destek ekibiyle iletişim kurun.
 • forum – Bubble topluluğuna katılın ve deneyimli kullanıcılardan yardım isteyin. Foruma katılmak ücretsizdir. Aynı soruna sahip bir konu bulmak için yeni bir ileti dizisi açabilirsiniz.
 • Kabarcık Blog – çeşitli makaleler, şirket haberleri ve diğer birçok içeriden bilgi içerir.
 • Sosyal Hesaplar – Facebook sayfası, Kabarcık yöneticileriyle doğrudan Facebook Messenger üzerinden iletişim kurma şansına sahip 12.000’den fazla aboneye sahiptir.

Ayrıca bir resmi görevli var. Twitter hesabı kullanışlı olabilecek en son haberleri, güncellemeleri ve diğer bilgileri vurgulayan.

5. Planlar & Fiyatlandırma

Çerçevenin kendisi ücretsizdir. Uygulamanızı oluşturmaya başlamak için bir kuruş oluşturmanıza gerek yoktur. Hobi planı tüm kullanıcılar için sıfır maliyetle kullanılabilir.

Kabarcık fiyatlandırması

Ancak, ek özelliklere erişmek ve projenizi barındırmak için ücretli planlar gerekli olacaktır. Fiyatlar aşağıdaki gibidir:

 • Kişisel masraflar 25 $ aylık feat Beyaz Etiketleme, veri dışa aktarma, vb..
 • Profesyonel maliyetler $ 115. 2 uygulama düzenleyicisi, 3 sunucu kapasitesi birimi ve daha fazlasını içeren başlangıç ​​ihtiyaçlarını karşılayacak.
 • Üretim maliyeti $ 475. Maksimum sunucu kapasitesi arayan işletmeler için tasarlanmıştır. 15 uygulama düzenleyicisine ve 20 geliştirme sürümüne sahip olursunuz.

Kurumsal müşteriler, ölçeklendirmeli ödeme modeline dayanan özel çözümlerden de yararlanabilir.

6. Artıları ve Eksileri

Bubble kesinlikle hiçbir kodlama becerisine sahip olmayan üst düzey uygulamalar ve web siteleri oluşturmak için en güçlü çerçevelerden biridir. Bazı özellikleri ortalama kullanıcının beklentilerini karşılamayabilir, ancak küçük başlangıç ​​ve büyük kurumsal ihtiyaçları karşılayacaktır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Güçlü bulut platformu.
&# X2714; İleri teknoloji uygulamalar ve web siteleri oluşturmaya yardımcı olur.
&# X2714; Özelleştirilebilir bina süreci.
&# X2714; Gelişmiş kullanıcı arayüzü editörü.
&# X2714; Barındırma kapasitesi.
&# X2714; Ölçeklenebilir sunucu çözümü.
&# X2714; Çok çeşitli eklentiler.
✘ Üçüncü taraf eklentilerin bazılarının belgeleri düzgün değil.
Custom Özel şablon yok.

Sonuç

Bubble, sağlam ve ileri teknoloji uygulamalar oluşturmak için güçlü bir web oluşturma motorudur. Platform, şirketin verimliliğini artırmak veya son kullanıcılarınıza yenilikçi uygulamalar sunmak için dahili yazılım ürünleri oluşturmanız gerektiğinde size çok uygun olacaktır. Sistem, işletmeniz geliştikçe güncellenebilen ölçeklenebilir barındırma olanaklarına sahip hepsi bir arada paket olarak gelir.

Sonuç olarak, yeni kurulan şirketler ve köklü şirketler için sağlam bir iş aracımız var. Bir blog veya portföy başlatmak için basit bir çözüm arayan biriyseniz, muhtemelen daha basit bir platforma ihtiyacınız olacaktır. uKit veya Wix.

Bubble’u Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map