Kareler İncelemesi

Squarespace – en tanınmış web sitesi oluşturucularından biridir. Platform, farklı web sitesi türleri için iyi olduğunu iddia ediyor. Yazılımı bloglar, küçük dijital mağazalar ve profesyonel portföyler için iyi bir seçenek olarak konumlandırır. Kullanıcıların kolay bir araç olmaktan uzak olmasına rağmen iyi görünümlü web siteleri oluşturmasına olanak tanır.


Squarespace, ürünlerinizi en iyi şekilde hazırlamanız gerektiğinde iyi bir web sitesi oluşturucusudur. Aslında bu, ürününü en uygun ışıkta nasıl sunacağını net olarak bilen şirketlerden biridir ve bu, kullanıcıların bu konuda en çok takdir ettiği şeylerden biridir. Squarespace tabanlı tüm web siteleri çok havalı görünüyor, ancak platformun kullanım kolaylığı hakkında, özellikle de düzenleme söz konusu olduğunda hala bazı sorular var.

Geçtiğimiz yıllarda Squarespace’in bazı temel özelliklerden yoksun olduğuna işaret eden birçok şikayet vardı. En son platformun sürüm 7’ye güncellemesi, temel eksiklikleri ortadan kaldırıyor gibi görünüyor. Yazılım, Kapak Sayfası Oluşturucu, güncellenmiş bir Stil Düzenleyici, vb.Gibi bazı yeni özelliklerle birlikte gelir..

1. Kullanım Kolaylığı

Squarespace, farklı web tasarım arka planı ve deneyim oranına sahip insanlar için kullanımı oldukça kolaydır. Her kullanıcı için anlaşılabilir minimalist tasarıma sahip kullanışlı, net ve mantıksal olarak yapılandırılmış bir arayüz ile birlikte gelir. Ancak, sisteme ilk kez eriştiğinizde, kontrol panelini biraz şaşırtıcı bulabilirsiniz. İlk kez kullananlar için daha açıklayıcı hale getirmek güzel olurdu.

Hizmetin yükseltilmesinden sonra, kullanılabilirliği geliştirildi, bu da en başından itibaren anlaşılabilir hale geldi. Artık her düzenleme yaptığınızda site yöneticisi ile önizleme modu arasında geçiş yapmak zorunda değilsiniz. Gelişmiş satır içi düzenleme özelliği, tüm değişiklikleri ekranda görünür hale getirir, bu da web geliştirme süresini kısaltır ve tüm web tasarım sürecini basit ve ilgi çekici hale getirir.

Squarespace Görsel Editör

WYSIWYG aracı olan Squarespace artık gerekli sonuca alıştığınız kadar basit bir şekilde ulaşmanızı sağlıyor. Bununla birlikte, bir şey değişmeden kaldı: Yaptığınız değişiklikler ne olursa olsun otomatik olarak kaydedilir ve web sitesi yayınlanmadan önce önizleme olanağınız yoktur. Bu, ziyaretçilerinizin canlı modda bu değişiklikleri gördüğü anlamına gelir, bu da hatalardan kaçınmak için web tasarım süreci boyunca çok dikkatli olma zorunluluğunu tetikler.

Ayrıca, Squarespace% 100 WYSIWYG enstrümanına dönüştü. Düzenleme süreci daha hızlı ve daha basit hale gelmesine rağmen, önemli bir sorun var. Tüm değişiklikler önizleme olanağı olmadan otomatik olarak kaydedilir. Bu, ziyaretçilerinizin değişiklikleri hemen gördüğü anlamına gelir. En başından itibaren olası hatalardan kaçınmanız gerekir.

Sürükle ve Bırak Özelliği

Squarespace kendisini sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu olarak konumlandırsa da, aslında% 100 sürükle ve bırak aracı değildir. Fareyi şablondaki bir fotoğrafın üzerine getirmeye çalışırsanız hiçbir şey olmaz. Medya dosyalarını ve resimleri yüklemek, yalnızca Stil Düzenleyicisine erişildikten sonra mümkündür. İşiniz bittiğinde, web sitesi varlıklarınızdan herhangi birini yükleyebilir.

Stil Editörü

Stil Düzenleyicisine alışmanız biraz zaman alacaktır. Yine de çok karmaşık değil. Araç, sayfanızı özelleştirmek için nesneleri ve bölümleri taşımanıza olanak tanır. Ayrıca, site öğelerinin bazılarını yeniden boyutlandırabilir ve yeniden konumlandırabilirsiniz. Yer değiştirmeyle ilgili tek sorun, seçtiğiniz şablona bağlı olarak oluşabilir. Bazıları, hareket etme veya değiştirme fırsatı olmayan her eleman için sopa pozisyonlarını düşünür.

Kare Alanı Stil Editörü

İyi bir haber, Stil Editörü’nün kutudan çok sayıda farklı seçenek sunmasıdır. Örneğin, diğer sayfalar tarafından otomatik olarak benimsenecek belirli sayfa stilleri arasından seçim yapabilirsiniz. Sayfa türlerinin seçimi şunları içerir:

 • Kapak Sayfaları;
 • Ürün Sayfaları;
 • Blog Sayfaları;
 • Galeriler;
 • Dizin Sayfaları;
 • Etkinlik Sayfaları.

Belirli bir türü seçtikten sonra, aynı türdeki diğer sayfalar otomatik olarak benimser. Örneğin. Ürün sayfanızı yalnızca bir kez düzenlemeniz gerekir. Ürün Sayfası ayarları otomatik olarak ürün sayfalarınızın geri kalanına uygulanır.

2. Özellikler & Esneklik

Squarespace, kendi uygulama mağazasının yanı sıra üçüncü taraf entegrasyon fırsatlarına sahip olmamasına rağmen esnek bir platformdur. Öte yandan, platform işlevsel bir web sitesi bulmak için yeterli yerleşik öğeye sahiptir.

Kare Alanı Sayfa Editörü

Widget’lar ve Eklentiler

Kullanıcılar bir dizi farklı eklentiyi takdir edeceklerdir. Gibi:

 • Resim ve fotoğraf galerileri için widget’lar;
 • Sosyal medya düğmeleri;
 • Restoranlar ve kafeler için e-ticaret araçları.

Yazılım, ziyaretçilerin istatistiklerini izlemek için entegre bir araca sahiptir. Google Analytics’i entegre etme veya alternatif olarak Squarespace Metrics Uygulamasını seçme olasılığı vardır.

Web sitesi oluşturucu, özelleştirilmesi ve düzenlenmesi kolay dahili iletişim formlarıyla birlikte gelir. Kendi özel kullanıcılarınızın suçlama araçlarını oluşturmak için gerekli alanları ekleyebilir veya İletişim Formu Oluşturucu’yu kullanabilirsiniz.

e-Ticaret Özellikleri

Özellik, plana bağlı olarak bazı sınırlamalar olsa da her bir Squarespace web sitesinin bir parçasıdır. Ücretsiz bir SSL sertifikası içerir ve bir blog veya dijital mağaza olsun, kullanıcıların bir alışveriş sepetini herhangi bir sayfaya entegre etmelerini sağlar.

Squarespace e-Ticaret

Platform, iyi bir çevrimiçi ürün sunumu sağlar. Her öğeye farklı resimler eklemekte özgürsünüz. Tıklanabilir ve ayrıntılı ürün açıklamasına sahip bir ışık kutusu aracılığıyla daha büyük bir görünüm sağlarlar. Kullanıcılar, satış dönemi boyunca fiyatları ve normal fiyatı gösteren ürün fiyatını yönetebilir. Ayrıca ürün sayfasına videolar da ekleyebilirsiniz. Ancak bunlar “daha fazla bilgi” bölümünde yer alacaktır.

Ayrıca okuyun:
Squarespace e-Ticaret örnekleri – Squarespace kullanıcıları tarafından yapılan gerçek çevrimiçi mağazalar.

Squarespace, kullanıcıların 100’e kadar farklı öğe varyasyonu veya SKU eklemesine olanak tanır. Henüz otomatik bir algoritma olmadığı için giriş prosedürü oldukça basittir. Ancak, gerçek bir alışveriş sepeti özelliğinin yanı sıra SKU’ları otomatik olarak oluşturabilir.

Squarespace Ürün Varyantları Editörü

Ödeme seçenekleri oldukça sınırlıdır. Platform, Visa ve Mastercard banka / kredi kartları ile yapılan ödemeleri kabul etmek için Stripe kullanıyor. Öte yandan, gönderim bedeli ayarları sayesinde gönderim bedeli hesaplamasıyla uğraşmanıza gerek yoktur. Düz tabanlı maliyetin yanı sıra ürün ağırlığına göre belirlenen oranları ayarlamakta özgürsünüz.

Sistem çeşitli sadakat seçenekleri sunar. Kupon kod kuponları, sabit ve değişken yüzde indirimleri, ücretsiz gönderim kuponları vb..

Squarespace SEO

SEO yetenekleri biraz sınırlı görünüyor. Aslında, ürün sayfaları ve blog bölümleri için bazı temel ayarlar sunarlar. Diğer web sitesi üreticilerinin aksine, Squarespace otomatik olarak ürün adını veya yazı başlığını sayfanın SEO başlığı olarak kullanacaktır. Yönetemezsiniz. Aynı şey web sitenizin başlığı için de geçerlidir. Tüm sayfalarda da görüntülenecek.

Herhangi bir nedenle dizine eklenmesini istemiyorsanız, web sitesi oluşturucu web sitenizi arama motorlarından gizlemeyi mümkün kılar. Yapmanız gereken, arama robotlarından gizlenmek istediğiniz web sayfasına “noindex” etiketi eklemektir. Ancak bu, web sitenize göz atmak isteyen kullanıcılar tarafından erişilemeyeceği anlamına gelmez. Bir “noindex” etiketi eklemeye izin veren iki seçenek vardır – bunu Sayfa Ayarları’nda veya manuel kod yerleştirme ile yapabilirsiniz. Bu seçenekler, web sitesinin tamamını veya belirli sayfalarını dizine eklemekten gizlemenize olanak tanır.

Bloglama Özelliği

Web sitesi oluşturucu bir blog başlatmak için iyi bir seçenektir. Bu özellik, kendi podcast’lerini barındıran blogcuların yanı sıra maksimum kullanıcıların katılımı için bazı ekstra işlevler eklemesine olanak tanır:

 • Yorumları ve geri izlemeleri etkinleştirin;
 • Coğrafi konum etiketleri ekleyin;
 • RSS beslemesini etkinleştirin;
 • İTunes etiketlemeyi kullanın;
 • Yeniden blog yazma ve daha fazlası.

Platform, WordPress, Tumblr veya başka herhangi bir blog’u Squarespace platformuna taşımayı kolaylaştıran bir blog içe aktarma özelliğine sahiptir.

Sosyal bütünleşme

Squarespace, Facebook, Twitter, Google+, Dropbox, Tumblr, Instagram, Dribbble, Linkedin, Pinterest, SoundCloud, Behance, Twitch, Yelp dahil olmak üzere sosyal ağlarda daha fazla paylaşmaya ihtiyaç duyduğunuzda içeriği güncellemeyi mümkün kılar. ve dahası. Benzer şekilde, web sitenizin ziyaretçileri, web sitesine entegre Paylaş ve Sabitle düğmelerini kullanarak ilgilendikleri içeriği paylaşabilirler..

Kareler Analizi

Web sitesi oluşturucu, ziyaretçilerinizin davranışları ve web sitesi performansı hakkında doğrudan sistem panosundan bilgi edinmenizi sağlar. Burası, sayfa görüntülemeleriniz ve ziyaretleriniz, dönüşüm oranlarınız, trafik numaranız ve kaynaklarınız, popüler içerik ve diğer önemli parametreleriniz hakkında önemli veriler sağlayan raporları inceleyebileceğiniz yerdir..

Kareler Analizi

Google Haritalar Yerleştirme

Squarespace ile, kesin işletme konumunuzu belirtmek için Google Haritalar’ı web sitenize yerleştirebilirsiniz. Burası aynı zamanda iletişim verilerinizi, geri bildirim formunuzu, şirket geçmişinizi ve potansiyel ziyaretçiler için önemli ve ilginç olduğunu düşündüğünüz diğer bilgileri verebileceğiniz yerdir. Ayrıca, Mobil Bilgi Çubuğu’nu kullanarak kullanıcıların hareket halindeyken bile bu bilgilere hızla erişmesine izin verebilirsiniz..

Kare Google Haritalar

Online Takvim

Hedef kitlenizin yaklaşan etkinliklerden ve özel tekliflerden haberdar olmasını sağlamak için bir çevrimiçi takvimi web sitenize entegre edebilirsiniz. Burası, etkinliklerin, haberlerin, özel tarihlerin zamanlamasını gönderebileceğiniz ve web sitenizden kullanıcıların RSVP’ye izin verebileceği yerdir (bu özelliği etkinleştirirseniz). Eklediğiniz etkinlikler, daha fazla kullanıcıya ulaşmak ve işletme bilgilerinizi popülerleştirmek için sosyal medya profillerinde paylaşılabilir..

SSL Sertifikası

Tüm Squarespace web siteleri ücretsiz 2048 bit SSL Sertifikaları ile güvenli bir şekilde korunmaktadır. Üçüncü taraf kullanıcıların içeriğinize, gizli bilgilere, ödeme ayrıntılarına ve diğer özel bilgilere yetkisiz erişimi önler. Bu, özellikle müşterilerinin çevrimiçi güvenliği ile ilgilenen web mağazası sahipleri için çok önemlidir.

Eposta pazarlama

Squarespace, kitlenize etkili bir şekilde ulaşmanıza ve büyümenize yardımcı olan çok çeşitli kapsamlı pazarlama araçları sunar. Böylece sistem, e-posta kampanyaları düzenlemenize ve düzenlemenize olanak tanır. Squarespace, e-postalarınızı birkaç dakika içinde taslak haline getirmek için web sitenizden içeriği (ürünler, blog yayınları, sosyal simgeler, logo ve posta listeleri) içe aktarmanıza olanak tanır; böylece daha fazla kullanım için başarıyla kaydedebilirsiniz..

Squarespace E-posta Pazarlama

E-postalar oluştururken, kullanıcıların dikkatini çekmek, alakalı içeriğe bağlantılar eklemek, düğmeler vb. Kullanmak için görüntüleri entegre edebilirsiniz. Ayrıca, şirket e-posta markanızla en çok eşleşen marka ve renk kombinasyonlarını deneyebilirsiniz. Ürünlerinizi en uygun ışıkta sunmak, güncellemeleri müşterilerle paylaşmak, müşterilere davetiye göndermek için 30’dan fazla tamamen özelleştirilebilir başlangıç ​​düzeni arasından seçim yapın.

Kullanışlı bir sürükle ve bırak bölümü, içeriği hedef kitleye etkili bir şekilde sunmak için düzenlemenize yardımcı olur. Dahası, e-posta pazarlama kampanyalarınızı yönetebilir, taslakları kaydedip yayınlayabilir, performans metriklerini inceleyebilir ve kullandığınız herhangi bir masaüstü ve mobil cihazın merkezi gösterge tablosundan düzenleri güncelleyebilirsiniz.

Şu andan itibaren, Squarespace E-posta Kampanyaları herhangi bir planda kullanılabilir. Bu, sistemin popülerliğini artırmak ve çarpıcı ve etkileyici postalarla hedef kitlenize ulaşmak için sistemin sunduğu güçlü çevrimiçi pazarlama özelliklerinden yararlanmanızı sağlar..

Logo Oluşturucu

Web sitesi oluşturucu, web sitesine daha fazla entegre etmek için kendi şirket logonuzu oluşturmanızı sağlayan gelişmiş Logo Oluşturucu’yu sunar. Şu andan itibaren, yalnızca birkaç tıklamayla benzersiz bir logo tasarlayabilirsiniz.

Squarespace Logo Oluşturucu

İlgili alana şirketinizin adını girin, uygun öğeleri seçin, logo stilinizi seçin ve başlamak için yayınlayın. Bir şirket logosuna sahip olmak kesinlikle rakiplerine karşı öne çıkma itibarını artıracaktır.

Görüntü Yöneticisi

Kullanışlı bir sürükle ve bırak özelliği, özel çaba ve zaman yatırımı olmadan görüntü eklemeyi ve düzenlemeyi mümkün kılar. Duyarlı görüntü yükleyici, görüntüleri doğrudan masaüstünden tarayıcı pencerenize sürükleyerek tüm ekran ve cihaz türleri için yüklenecek uygun boyutu algılar ve seçer.

Squarespace Görüntü Yöneticisi

Getty Images entegrasyonu, kullanıcıların koleksiyona dahil olan 40 milyondan fazla yüksek kaliteli görüntü arasından seçim yapmalarını sağlar. Görüntü Odak Noktası Kontrolü özelliği nedeniyle, ekleyeceğiniz her görüntünün odak noktasını tanımlayabilir, böylece yeniden boyutlandırılan görüntüler ve küçük resimler için en iyi kırpma elde edilir.

Squarespace’in sunduğu tüm görüntüler Adobe Image Editor aracılığıyla doğrudan tarayıcıda düzenlenebilir – sadece görüntüyü seçin, yeniden boyutlandırın, kırpın, döndürün ve parametrelerini ihtiyaçlarınıza göre ayarlayın. Dahası, Squarespace, tam tarayıcı boyutunda çarpıcı görüntü sunumu sağlayan entegre Işık Kutusu aracıyla birlikte gelir.

Birden Çok Katkıda Bulunan

Bir iş arkadaşı ekibiyle web sitenizin gelişimi üzerinde çalışmayı planlıyorsanız, hizmet hesaba birden çok katkıda bulunan eklemeye izin verir. Seçilen kullanıcılara durumlarına bağlı olarak Web Sitesi Yöneticisi’ne erişim verileri sağlayabilirsiniz. Başlıca erişim düzeyleri arasında Yönetici, İçerik Düzenleyici, Faturalandırma, Raporlama, Yorum Moderatörü, Güvenilir Yorumcu ve Mağaza Yöneticisi bulunur.

Unfold – Öykü Anlatıcıları için Araç Seti

Squarespace, yakın zamanda kullanıcıların sosyal ağlar için ilginç ve ilgi çekici hikayeler oluşturmalarına yardımcı olan bir uygulama olan Unfold ile işbirliği yapmaya başladı.Facebook, Instagram) ve Snapchat. 2018 yılında kurulan Unfold’un tek misyonu var – hikaye anlatıcılığı yapan kullanıcılar için üst düzey sosyal medya şablonları sunmak. Bugün itibariyle, araç seti dünya çapında birçok ülkede fotoğraf / video kategorisinin lideri olarak App Store sıralamasında en üst sırada yer aldı.

Kareler Açılır

Squarespace ve Unfold işbirliği artık sistem kullanıcılarının sosyal ağlarda özellik yüklü ve görsel olarak etkileyici hikayeler ve yayınlar oluşturmalarını ve paylaşmalarını mümkün kılıyor. Uygulamayı Apple App Store ve Google Play Store’dan indirmek ve entegre etmek basit ve ücretsizdir. Hikaye anlatımı seçeneklerinin yanı sıra, Unfold ayrıca premium üyeliğe, yani Unfold + aboneliklerine yükseltmeye karar veren kullanıcılar tarafından seçilip kullanılabilecek bir dizi premium tema ve özellik ile birlikte gelir. Maliyetleri şu anda aylık 2,99 ABD doları (veya yıllık 19,99 ABD doları). Planı ayrı ayrı satın almak da mümkündür.

Squarespace Uygulaması

Web sitesi oluşturucu artık mobil uygulamaya erişim sağlıyor, bu da hareket halindeyken bir web sitesini tabletinizden, akıllı telefonunuzdan veya elinizdeki diğer herhangi bir mobil cihazdan yönetmenizi mümkün kılıyor. Squarespace Uygulaması, hepsi bir arada platformda bir web sitesinin her yerde ve her zaman güncellenmesini sağlar.

İş kişilerinizi güncellemek, yeni bir blog yayını yayınlamak, Duyuru Çubuğu eklemek, yeni uygulamalar ve widget’lar entegre etmek, web sayfalarını düzenlemek vb. Gibi bir amacınız olsun, bunu uygulama aracılığıyla hareket halindeyken yapabilirsiniz. İnternet bağlantısı aniden kesilse bile, projeniz tam olarak bıraktığınız yerde korunacaktır. Böylece, projenize sizin için uygun olan her an yeniden bağlanıp çalışmaya devam edebileceksiniz..

Ayrıca, web sitesi oluşturucunun kapsamlı koleksiyonunda bulunan herhangi bir Squarespace uygulamasını entegre edebilirsiniz. Bugün itibariyle, Squarespace Uygulaması Android ve iOS için kullanılabilir. Sadece web geliştirme sürecinizden en iyi şekilde yararlanmak için indirin ve kullanın.

Keskinlik Planlaması

Squarespace yakın zamanda Acuity Scheduling platformuyla birleşmeyi duyurdu. Bu, işletme web sitesi sahipleri için harika bir araç olan çevrimiçi randevu planlama sistemidir. Gelişmiş özellik, girişimcilerin web sitesi oluşturucusunun entegre ticaret platformunu kullanarak satışlarını tamamlamalarını ve müşterileriyle farklı şekillerde iletişim kurmalarını sağlar. 2006 yılında kurulan Acuity, küçük işletmelerin randevu almasına ve çevrimiçi yönetmelerine yardımcı olur. Bu, dünya çapında milyonlarca lojistik ve randevu planlamak için kullanılan pazar lideridir. Acuity Scheduling ile kare alanı entegrasyonu, sistem kullanıcıları için birçok perspektif sunar ve müşterileri için sorunsuz bir deneyim sağlar. Platform, küçük işletmelerin işlerini planlarken kullanabileceği eksiksiz bir dizi entegre araç sağlar.

Yorum Sistemi

Squarespace, bireysel sayıları olan dişli yorumları destekleyen tam entegre bir yorum sistemi ile birlikte gelir. Gönderilen tüm yorumları web sitesinde gösterilmeden önce denetlenmek üzere ayarlamak mümkündür. Tüm yorumlar web sitesi kullanıcıları tarafından spam olarak işaretlenebilir.

Bunları yayın tarihine, popülerliğe ve diğer kriterlere göre sıralamak da mümkündür. Böyle bir ihtiyaç varsa, anonim yorumcuları etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilirsiniz. Önemli bir nokta, sistemin gerçek zamanlı modda kötü niyetli yorumları otomatik olarak engelleyen entegre filtrelere sahip olmasıdır..

3. Tasarımlar

Squarespace, miktardan ziyade şablonlarının kalitesine daha fazla odaklanır. Diğer popüler web sitesi oluşturucular gibi yüzlerce tema sunmuyor. Web sitesi oluşturucu şu anda 40’tan fazla şablon sunuyor çok profesyonel görünmek ve mobil uyumludur.

Kare Şablonlar

Bu kadar az sayıda kullanılabilir şablona rağmen, bir dizi alanı ve sektörü kapsar. Aşağıdakiler dahil farklı site türleri için iyidir:

 • Profesyonel portföyler;
 • Dijital Mağazalar;
 • Bloglar;
 • Kafe veya Restoran siteleri;
 • Bloglar & Podcast;
 • Fotoğraf;
 • Yerel işletme;
 • Profesyonel hizmetler;
 • Topluluk & Sigara Karlar;
 • Etkinlikler;
 • Müzisyenler & bantlar;
 • Kişiye özel & ÖZGEÇMİŞ;
 • Emlak & Özellikleri;
 • Düğün ve gelin web siteleri vb.

Güncellenmiş Squarespace 7.1 sürümü, web sitesi sayfaları oluşturma ve şekillendirme konusunda esneklik ve kullanım kolaylığına odaklanan yeni seçenekler tanıttı. Güncellenmiş web sitesi sürümünde erişilebilir hale gelen özellikler arasında, herhangi bir web sayfasına yeni önceden oluşturulmuş sayfa bölümleri ekleme, web sitesinde büyük ölçekli stil değişiklikleri oluşturmak için renk temaları ve yazı tipleri kullanma, birden çok özelleştirilebilir üstbilgi ve altbilgi düzeninden. Ayrıca, arka plan videoları veya resimlerle bölümler oluşturarak ve kullanıcıları web sitesi içeriğini keşfetmeye devam etmeye teşvik eden stilize değiştirilebilir açılış sayfaları oluşturarak web sitesi sayfalarına banner eklemek de mümkün hale gelmiştir..

Güncellenmiş Squarespace sürümü hakkında bilmeniz gerekenler, tüm altbilgilerin ve web sayfalarının dikey olarak istiflenmiş bölümlerden yapılmış olmasıdır. Her bölüm, kullanıcının özelleştirebileceği önceden oluşturulmuş seçeneklerle birlikte gelir. Kesin olmak gerekirse, bölümleri düzenleyebilir, yenilerini ekleyebilir, mevcut bölümleri silebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz..

Görünürlük Ayarları

Squarespace, yayınladığınız içeriği görebilen kullanıcıları kontrol etmek için web sitesi görünürlük ayarlarını değiştirmenize olanak tanır. Böylece, web sitenizi sadece arama motorlarından gizlemek için özel yapmayı seçebilirsiniz (Yukarıda da belirtildiği gibi), aynı zamanda ziyaretçilerden de. Aynı şekilde, projeyi belirli kullanıcı grupları için erişilebilir hale getirmek için bir şifre ekleyebilirsiniz. Ayrıca, herhangi bir istisnasız tüm sitelerin hazır olduğuna karar verir vermez bir web sitesini herkese açık hale getirmek de mümkündür. Son olarak, bir web sitesine artık ihtiyacınız yoksa veya yalnızca belirli bir süre için herhangi bir nedenle gizlemek istiyorsanız, bir web sitesini yayından kaldırma fırsatı vardır. Bunu yapmak için aboneliği iptal edebilirsiniz (ücretli bir web siteniz varsa), projeyi silin (deneme süresindeyseniz) veya projenin geliştirilmesi üzerinde çalışırken gizlemek istiyorsanız “Yapım Aşamasında” sayfasını oluşturun.

Kapak Sayfası Oluşturucu

Platform, iyi görünümlü bir kapak sayfası oluşturmayı çok kolaylaştırır. Tek yapmanız gereken sayfayı gerekli bloklarla doldurmak, renkleri düzenlemek ve bazı metinler, resimler veya diğer medya dosyalarını eklemektir. Özellik, tek sayfalık site oluşturma işlemi için mükemmel çalışır. “Hata sayfası” veya “çok yakında” sayfası gibi diğer amaçlar için de iyidir. Platform, hızlı ve özelleştirilmesi kolay düzinelerce kullanıma hazır Kapak Sayfası tasarımı (şu anda 29 düzen) sunar.

HTML / CSS Düzenleme

Bu seçenek yalnızca “İş Planı” olan kullanıcılar için geçerlidir. HTML / CSS ile çalışmak ve şablon tasarımını değiştirmek için Geliştirici Platformuna erişmeleri gerekir. CSS editörü, site menülerini düzenlemek için yeterli araçla birlikte gelir. İstediğiniz görünümü yaratamazsanız endişelenmeyin. Platform, sitenizi orijinal temaya geri götürecek sıfırlama seçeneğine sahiptir.

Dijital Mağazalar için Checkout Sayfa Düzenleyicisi

Logo ile harika bir araç & Site içeriğini yeni bir şablona aktarmak istemeniz durumunda geri bağlantı seçeneğine ek olarak döşeme düzenleme özelliği.

Squarespace, web tasarım sürecinde şablonların değiştirilmesini ve aynı anda birkaç tasarım üzerinde çalışılmasını mümkün kılar. Her şablon, Squarespace Layout Engine ve Content Block sistemini kullanan özelleştirilebilir içerik alanları içerir. Altbilgiler, sayfalar, kenar çubukları ve blog yayınları ses, video, işaretleme, metin ve daha fazlası dahil olmak üzere mevcut tüm içerik engelleme türlerini kullanabilir.

Web sitesi oluşturucu Typekit ile ortaklık yapıyor ve kullanıcılara proje tasarımını iyileştirmek için ücretsiz yüksek kaliteli yazı tipi seçenekleri sunuyor. Herhangi bir kod yerleştirmeden kullanılabilen ücretsiz Google yazı tipi kitaplığına da erişim vardır. Bunun dışında, Squarespace, video arka planını istediğiniz herhangi bir şablona entegre ederek çarpıcı görsel deneyim yaratmayı mümkün kılar.

4. Müşteri Desteği

Web sitesi oluşturucu, destek ekibiyle iletişim kurmak için yeterli yollar sağlar. Kullanıcılar 7/24 canlı bir sohbeti seçebilir ve e-posta desteği ile istek gönderebilir.

Ek kaynaklar şunları içerir: Eğitim Kaynakları herhangi bir sorunu çözmek için birçok kullanışlı video ve makale ile. Topluluk Forumu da işe yarayabilir, çünkü gerçek kullanıcılara sorular sorabilir veya belirli bir konuda yararlı bilgiler bulabilirsiniz.

Squarespace ayrıca 7/24 biletleme sistemi, kapsamlı SSS bölümü, sistem web seminerlerine katılma ve bilgilendirici Yardım Merkezi’ne erişim olanağı sunar. İkincisi değerli bilgi tabanı, yardımcı yönergeler ve hatta atölye çalışmaları sunar.

5. Fiyatlandırma Politikası

Platformun aslında ücretsiz bir planı yok. Bununla birlikte, kullanıcılar 14 günlük ücretsiz deneme sayesinde abone olmadan önce tüm işlevlerini ve özelliklerini deneyebilirler. Şarkı söylemeye ve denemeyi başlatmaya karar verdiğinizde herhangi bir kişisel bilgi gerektirmez.

Squarespace’in ihtiyacınız olan platform olduğuna karar verirseniz, sıradan web siteleri ve çevrimiçi mağazalar için planlar arasında seçim yapabilirsiniz. Sıradan web siteleri için ücretli abonelikler şunları içerir:

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Kişiye özel:12 $ / ay✓ 20 Sayfa;
✓ Ücretsiz özel alan adı;
✓% 3 satış işlem ücreti.
İş:18 $ / ay✓ Sınırsız sayfa;
Credit AdWords Kredisi;
✓% 2 satış işlem ücreti.
Temel:$ 26 / ayTo Satılacak sınırsız ürün;
✓ Bütünleşik Muhasebe;
✓ Sınırsız Depolama ve Bant Genişliği.
İleri:40 $ / ayPrinting Etiket Baskı;
✓ Terk Edilmiş Checkout Otomatik Keşfi;
✓ Gerçek Zamanlı Nakliye Hizmetleri.

Tüm planlar ücretsiz bir alan adı ve barındırma içerir. Zaten bir alan adınız varsa, bunu Squarespace’e atamanız gerekir.

6. Artıları ve Eksileri

Platform genellikle kullanıcıların deneyimini geliştirmeye yönelik yeni güncellemeler sunar. Ancak, Squarespace geliştiricilerinin hala bazı sistemlerin isabetlerini ve eksiklerini göz önünde bulundurarak yapacakları işleri.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sisteme kaydolmadan bile bir web sitesi oluşturmaya başlayabilirsiniz.
&# X2714; Mükemmel tasarlanmış duyarlı şablonlar.
&# X2714; Güçlü Müşteri Desteği.
&# X2714; Gelişmiş pazarlama araçları.
&# X2714; Kapsamlı görüntü düzenleme seçenekleri.
&# X2714; e-Ticaret ve blog desteği.
&# X2714; Unfold – Öykü Anlatıcıları için Araç Seti.
&# X2714; Keskinlik Zamanlaması entegrasyonu.
&# X2714; Squarespace mobil uygulaması.
&# X2714; Kod yerleştirme etkin.
Editor Stil Editörü’nün kullanımı çok kolay değil.
Preview Önizleme modunun olmaması.
Expensive Çok pahalı e-Ticaret planları.

7. Rakipler

Farklı popüler web sitesi oluşturma platformlarını inceledik ve bunları Squarespace ile karşılaştırdık. Genel bakış, platformun önündeki platformun isabet ve eksikliklerinin net bir görünümünü sağlar ana yarışmacılar.

Shopify ve KarelerSquarespace vs JimdoKareler vs WixWeb Alanı ve Web AkışıKareler vs WeeblySquarespace vs ÇarpıcıWordPress ve SquarespaceKareler vs UcraftKareler vs BluehostKareler ve Adobe MuseKareler vs VolüzyonBiçim ve KarelerKareler ve WooCommerceAdobe Portfolio ve KarelerKareler vs GodaddyDuda ve Kareler

Squarespace web sitelerini düzenlemek aynı zamanda donuk ve göz korkutucu olabilir. Platform, sürükle ve bırak kurucu olarak konumlandırılmasına rağmen yeni başlayanlara neredeyse hiç odaklanmıyor. Daha kullanıcı dostu sezgisel arayüz ile Wix gibi bazı daha basit alternatifler bulabilirsiniz.

Dahası, Wix daha esnek SEO özellikleri ve ayarları sunarken, Squarespace bu açıdan biraz sınırlı görünüyor. E-Ticaret söz konusu olduğunda, Squarespace oldukça iyi çalışabilir. Ancak, Çevrimiçi Mağaza planları ile karşılaştırıldığında çok pahalı daha özel e-Ticaret platformları. Squarespace ile hâlâ hayal kırıklığına uğradınız mı? O zaman kolayca web sitenizi WordPress CMS’ye taşıyın veya Squarespace online mağazasını Shopify’a aktarın

Sonuç

Özetle, Squarespace kesinlikle web sitesi sahipleri arasında popülerliği ve tanınmayı hak ediyor. Platform, farklı türde siteler oluşturmak için yeterince esnek ve işlevseldir. Yaratıcı endüstrileri ifade eden parlak bir web sitesi oluşturmak için gerekli tüm web sitesi oluşturma araçları gelecek.

Squarespace geliştirme ekibinin sistemi düzenli olarak yeni güncellemeler getirerek geliştirmeye çalıştığını bilmekte fayda vardır. Ancak, hala yapılacak çok iş var. SEO ayarları ve işlevselliği konusunda platform kesinlikle esneklikten yoksundur. Stil Düzenleyici hakkında daha kullanıcı dostu bir şekilde sunmak için hala bir şeyler yapmaları gerekiyor.

Tüm dezavantajlara rağmen, binlerce kullanıcının mevcut alternatiflere rağmen neden bu web sitesi oluşturma aracını tercih ettiği açıktır. Squarespace’in beklentilerinizi karşılayıp karşılamadığını anlamanın en iyi yolu, sistemi kendiniz test etmek ve hedeflerinize uygun olup olmadığına karar vermektir..

Squarespace’i Şimdi Deneyin

% 10 indirim almak için SUPERB promosyon kodunu kullanın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map