Kinsta İncelemesi

Kinsta – yönetilen bir WordPress barındırma çözümü WP siteleri için istikrarlı ve güvenli bir ev arayan web sitesi sahipleri için tasarlanmıştır. Platform, temel özellikler ve araçların yanı sıra, abonelerin Google tarafından sağlanan altyapıdan yararlanmalarını sağlar. Başka bir deyişle, Google Cloud Platform’u Kinsta Google’ın önerdiği barındırma sağlayıcısı.


Şirket, ortalamadan biraz daha pahalı görünebilecek birkaç plan sunuyor. Ancak, tarafından desteklenen web siteleri için yeterli güvenlik, performans ve esneklik sağlar WordPress. Kinsta’ya başlamak için WP uzmanı olmanız gerekmez. Hosting sağlayıcı hızlı sayfa yükleme süresi sağlar ve kesinti riskini azaltmak için en son teknolojileri kullanır.

Platform iyi mi? Göz önünde bulundurulması gereken gizli engeller veya sorunlar var mı? Bu inceleme Kinsta hosting çözümü kullanmanın tüm yönlerini vurgulamak içindir. Bizi izlemeye devam edin.

1. Artıları ve Eksileri

Kinsta plana rağmen kusursuz bir web sitesi yayınladığını iddia ediyor. Hosting platformu iyi çalışma süresi ve yüksek web sitesi yükleme hızına sahiptir. Bazı sorunlar ve dezavantajlar mükemmel bir WordPress barındırma sağlayıcısı olmasını engellese de zengin bir özellik setiyle birlikte gelir.

Kinsta Artıları:

 • İyi performans – Kinsta, son DNS sunucusu yanıt oranı boyunca 10 üzerinden 10’a isabet ederken ortalama 179ms sonuç ile harika sonuçlar verdi. Google 200ms tarafından önerilenden daha iyi.
 • Mükemmel Çalışma Süresine Yakın – platform, Aralık 2018’de% 100 geri gösterilen çalışma süresi oranının% 99,9’unu garanti ediyor.
 • Kullanım kolaylığı – WordPress’in kullanımı en kolay CMS olmasa da, Kinsta, inşaat sürecini yeni başlayanlar için bile hızlı ve basit hale getirmek için gerektiği kadar özellik sunar. Kullanıcılar, farklı cPanel sürümleri arasında geçiş yapabilir, yeni eklentiler ekleyebilir, web sitesini test edebilir veya tek tıklamayla evrelemeyi kullanarak ayarlarla çalışabilir. Aynı zamanda, birkaç saniye içinde yeni bir hesap oluşturabilirsiniz; kurulum veya WP geçişi zor bir iştir.
 • Otomatik WordPress Yedeklemeleri – manuel yönetim hala mevcut olmasına rağmen web sitesi yedeklemelerini önemsemeniz gerekmez. Gösterge panosu, ayrıntılı istatistikler ve tarih ve diğer önemli bilgileri içeren yedek parça kaydı sağlar.
 • e-Ticaret Optimize Edilmiş Barındırma – Kinsta inşa etmenizi sağlar e-Ticaret dostu web siteleri ve gelenekselin ötesinde özellikler sunar WooCommerce ücretsiz WordPress eklentisi.

Kinsta uzmanları listesine eklememize izin vermeyen bazı eksikler olsa da, müşteri desteği de oldukça nitelikli. Diğer bazı özlemlere bakalım:

Kinsta Eksileri:

 • Telefon yok – Bu, büyük bilgi bankası ve sayısız kılavuzun yanı sıra kritik bir sorun olmayabilir, hizmetin anında iletişim sağlayan gelişmiş biletleme sistemi vardır. Destek uzmanları Canlı Sohbet ve İnterkom işlevlerine ek olarak genellikle 40 saniyeden daha kısa sürede yanıt vermez.
 • Fiyat:% s – bazı kullanıcılar başlangıçtan itibaren plan fiyatları karşısında bunalmış olabilir. Ancak, sundukları özelliklerin derinliklerine dalarsanız, maliyet artık karışıklık göstermeyecek.
 • E-posta barındırma eksikliği – Kinsta bağlantılı e-posta barındırma sağlamaz, bu da üçüncü taraf hizmetleri aramanız gerekeceği anlamına gelir.

Öte yandan, Kinsta, kullanıcıların kendi başlarına kurabilecekleri uygun fiyatlı e-posta barındırma seçenekleri önerir. Örneğin, platform tarafından G Suite önerilir. Kolayca uygun bir varyant bulacaksınız. Şimdi, dikkat etmeye değip değmeyeceğine dair net bir anlayışa sahip olmak için barındırma özelliklerini, performansı, fiyatlandırmayı ve diğer hayati yönleri keşfedelim..

2. Hosting Özellikleri

Kinsta özellikleri bakımından zengindir. Web sitesi sahipleri, kurulumu yapmak veya zaten mevcut olan WP siteleriyle geçiş yapmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olacaklar. Platform esnekliğine, güvenliğine ve performansına çok dikkat ediyor. Ayrıca, Kinsta kullanıcıları temel barındırma araçlarının ötesine geçme şansına sahiptir.

Kinsta kontrol paneli

Google Cloud Platformu

Kinsta’nın Google tarafından önerilen bir barındırma platformu olduğunu daha önce belirtmiştik. Bu gerçek, şirketin diğer WordPress için optimize edilmiş barındırma sağlayıcılarından öne çıkmasını sağlar. Snapchat, Coca-Cola veya Spotify gibi sektör lideri platformlar tarafından kullanılan Google Cloud’a tam erişim elde edersiniz.

Google bulut tabanlı platformun bir parçası olan Kinsta, Asya ve Avrupa dahil olmak üzere dünyanın 20 farklı bölgesinde bulunan sunucuları içeren esnek bir barındırma altyapısı sunuyor.

Otomatik MySQL Veritabanı Optimizasyonları ile Gelişmiş Performans

WordPress CMS kullananlar için harika bir özellik. Platform, WP tabanlı web siteniz için ayrı bir yalıtılmış kapsayıcı kullanır. Her kapsayıcı, kararlı ve hatasız site performansı sağlamak için otomatik veritabanı optimizasyonuna ek olarak ekstra MySQL örneği ile birlikte gelir.

Sistem MySQL veritabanı arızalarını önlemek için haftalık olarak etkinleştirilir. Kurulumu manuel olarak yönetmeniz gerekmez. Özellik etkinleştirilir ve otomatik olarak işlenir.

Aşağıdaki gibi çalışır:

 1. Optimizasyon işlemi her hafta otomatik olarak başlatılır.
 2. Olası veritabanı çalışma hatalarını algılar ve düzeltir.
 3. Sistem hatayı düzeltemezse, teknik desteğe ve sistem yöneticilerine bir bildirim gönderilir.

Sonuç olarak, özellik WordPress sitenizin sağlığını ve istikrarlı çalışmasını sağlar.

Otomatik PHP Yedeklemeyle Daha Fazla Güvenlik

PHP sürümünüz herhangi bir nedenle düşerse, muhtemelen son yedeklemeden kontrol panelinden manuel olarak yeniden başlatmanız gerekir. Kinsta kendi kendini iyileştirme özelliği sayesinde süreci% 100 otomatik hale getirdi.

Başka bir deyişle, PHP’nizin ne zaman bozulacağını bile fark etmeyeceksiniz. Sistem otomatik olarak yeniden başlatır. Sorun, aracın işlemesi için çok karmaşıksa, bir sistem yöneticisine manuel düzeltmeyi yapması bildirilir.

Otomatik Yedeklemeler

Platform, plana rağmen otomatik yedeklemeleri yönetir. Her kullanıcı bu özellikten yararlanabilir. Ancak, giriş planı kullanıcıları hizmeti yalnızca ilk 14 gün içinde kullanma şansına sahip olurken, daha yüksek paketler bu özelliği daha uzun bir süre sunuyor.

Hizmeti yönetmek için yalnızca kontrol panelinize gitmeniz ve Yedekleme bölümüne girmeniz gerekir. Burada aşağıdakileri içeren mevcut paketler arasından seçim yapabilirsiniz:

 • Günlük Yedeklemeler.
 • 6 saatlik yedeklemeler.
 • Saatlik yedeklemeler.

Ne seçerseniz seçin, hizmet platform tarafından otomatik olarak yönetilir. Dahası, indirme işlemine gerek kalmadan yedek parça kaydını gerçek zamanlı olarak gözden geçirebilirsiniz..

Tek Tıkla Evreleme Hizmeti

Bu özellik, dağıtımdan önce web sitelerini test etmek isteyen kullanıcılar için mükemmeldir. Başka bir deyişle, evreleme yeni eklentileri ve entegrasyonları canlı projenize eklemeden önce test etmenizi sağlar. Hizmet, sorunsuz durumdaki işlemlerini sağlamak için kodları, widget’ları, uygulamayı ve eklentileri özelleştirmeye ve düzenlemeye izin verir.

Ek Araçlar: Site Önbelleği, SSL, PHP Motoru, vb..

Kinsta’nın benzersiz özelliklerinin yanı sıra, platform, web sitenizi güçlendirmeniz veya özelleştirmeniz gerektiğinde büyük yarar sağlayan geniş bir ek seçenekler yelpazesi sunar:

 • PHP Motoru – kullanıcılar çeşitli PHP sürümleri arasında sorunsuzca geçiş yapmakta serbesttir. Bazı teknik sorunlarınız varsa veya yalnızca önceki sürüme geri dönmek istiyorsanız, platform bağlantı hatalarını veya diğer arızaları çözmek için PHP motorunuzu yeniden başlatmanıza izin verir.
 • SSL – ücretsiz SSL sertifikası her Kinsta planının bir parçasıdır. Ayrıca, HTTPS Force işlevi trafiğinizi otomatik olarak SSL güvenli web sitesi sürümüne çekeceğinden manuel yönlendirmelerle uğraşmanıza gerek yoktur..
 • analitik – sistem, PHP izleme aracı tarafından etkinleştirilen ayrıntılı web sitesi istatistiklerinden bant genişliğine, görünümlere veya baytlara göre en üst düzey isteklere, GEO ve IP, önbellek ve daha fazlasına kadar gerekli verileri izlemenize olanak tanır..

Ücretsiz Özellikler

Tüm planlar, SSL ve diğer bazı temel seçeneklere ek olarak ücretsiz CDN ile birlikte gelir; kullanıcılar, mevcut WP destekli çevrimiçi projenizi sıfır maliyetle Kinsta’ya taşımanıza izin veren en az 1 ücretsiz web sitesi geçişini takdir edecektir. Başka bir ücretsiz özellik, kullanıcıların kendi bölge kayıtlarını yönetmelerine izin veren premium DNS hizmetine tam erişimi içerir. Kullanıcılar her yükleme için 1 premium DNS noktası alır Başka bir deyişle, yükleme sayısı aldığınız Premium DNS noktalarının sayısına eşittir.

3. Performans

Web Sitesi Yükleme Hızı: Kinsta, WordPress için optimize edilmiş diğer barındırma sağlayıcıları arasında en iyi yükleme hızı oranlarından birine sahip olduğunu iddia ediyor. Son testler ortalama 495ms olduğunu gösterdi, oran web sitesinin bulunduğu yere çok bağlı.

Kinsta Çalışma Süresi

Başka bir deyişle, Bangalore’deki kullanıcılar, örneğin Almanya’dakiyle aynı yükleme hızını beklememelidir. İşte işleri daha net hale getirmek için dünyanın bazı bölümlerine göre hız tablosu. Herhangi bir web sitesi yükleme hızını kendiniz de kontrol edebilirsiniz. Sadece web sitesinin nerede barındırıldığını öğrenin ve mevcut ücretsiz araçlardan birini kullanın, Pingdom, Örneğin.

Kuzey Amerika575 ms
Sidney2,03 s
Japonya1000 ms
Sao Paulo1000 ms
Almanya222 ms
UK175 ms

Kinsta gelişmiş donanım kullanmaktadır ve dünya çapında 20 farklı lokasyonda veri merkezleri ve sunucuları bulunmaktadır. Ayrıca, platform, web sitesi hızını ve genel performansı artırmak için PHP 7, Ngnix, LXD ve diğer yazılım çözümleri gibi teknolojiler aracılığıyla hız artırma cihazlarını kullanıyor.

Çalışma Süresi: barındırma sağlayıcısı, kullanıcılarına her biri için% 99,9 kesintisiz çalışma oranı garanti eder. Bazıları gösterişten başka bir şey olarak düşünemez. Bununla birlikte, Aralık 2018’deki sonuçlar,% 100’lük bir çalışma süresine sahiptir. Harika sonuçlar elde etmek için Kinsta, her dakika çalışma süresini kontrol etmek için kendi izleme ve izleme araçları ağını kullanır.

4. Güvenlik

Platform güvenlik açısından çok şey yapıyor. Kullanır LXC ve LXD ek olarak Google Cloud Platformu, kullanıcı hesaplarının ve WordPress web sitelerinin izole edilmesini mümkün kılar. Böyle bir yaklaşım, DDoS saldırılarının daha iyi emilmesi ve diğer risklerin ve siber tehditlerin önlenmesi ile sonuçlanır..

Genel site güvenliğini de artıran otomatik yedeklemelerden daha önce bahsettik. Ek güvenlik araçları aşağıdaki gibidir:

 • Şifreli SSH & SFTP Bağlantısı – Web sitesine güvenli ve güvenli erişim sağlar. Bu özellik ÜCRETSİZ SSL şifrelemesi ile birlikte gelir.
 • Entegrasyon Kısıtlamaları – Bu, temel olarak potansiyel kötü amaçlı yazılım riski içerebilecek eklentileri ifade eder. Hepimizin bildiği gibi, web sitesi sahipleri WordPress kullanırken güvenilir eklenti geliştiricilerini tercih etmelidir. Kinsta, zararlı ve potansiyel olarak riskli uygulamaları tercih etmenizi önler.
 • Saldırı Önleme – Ek güvenlik araçları DDoS ve bilgisayar korsanlarının saldırı riskini azaltacak önlemleri içerir. Engelleme, GeoIP ve daha fazlasını içerir.
 • Hack Düzeltme Özelliği – Kinsta, kötü amaçlı kodları kaldırmak ve sitenizi güvenli erişim ile geri yüklemek için saldırı sonrası temizleme garantisi sağlar.

Platform, tüm site ağını izler ve desteklenmeyen PHP sürümleriyle desteklenen projelere asla güç vermez

5. Müşteri Desteği

Müşteri desteği, en güçlü Kinsta taraflarından biridir. Telefon numarası olmasa da, kullanıcılar Canlı Sohbet özelliğinin yardımıyla anında iletişime geçebilirler. Aynı zamanda, burada entegre bir Intercom widget’ı.

Kullanıcılar, ihtiyaç duydukları sorunu bulmak için sohbet geçmişlerini izleyebilir. Diğer bölümlere ve araçlara göz atsanız bile pencere açık kalır, ki bu oldukça uygundur. Destek ekibi 24 saat hizmetinizdedir.

Ayrıca bir grup güncel makale de mevcuttur. Kinsta blogu platformun devasa boyutuna ek olarak bilgi tabanı. Web sitesi performansını ve olağanüstü durum kurtarmayı artırmak için ipuçlarına SSL sertifikası ve WordPress web sitesi geçişini ayarlayan çeşitli yönleri kapsar.

5. Fiyatlandırma Politikası

Genel olarak, Kinsta tarafından teslim edilen 10 paket mevcuttur. Enterprise 4 paketinin ötesindeki planlar, müşterilerin gereksinimlerine bağlı olarak özel olarak hazırlanmış bir plan oluşturmak için destek ekibiyle iletişim kurmasını sağlar. Mevcut tüm teklifleri üç ana kategoriye ayırdık: Temel, İşletme ve Kurumsal. Tüm planlar ücretsiz SSL ve CDN hizmeti içerir. Platform 30 günlük para iadesini garanti ediyor.

Temel Planlar:

 • starter – 1 WordPress kurulumu ve 10 GB depolama alanı dahil olmak üzere aylık 30 $ maliyeti.
 • profesyonel – 2 WordPress kurulumu ve 20 GB depolama alanı dahil aylık 60 ABD doları

İş planları:

 • İşletme 1 5 WP yüklemesi ve 30GB disk alanı ile aylık 100 $ maliyet.
 • İşletme 2 10 WP yüklemesi ve 40 GB disk alanı ile aylık 200 $ maliyet.
 • İş Dünyası 3 20 WP yüklemesi ve 50 GB disk alanı ile aylık 300 $ maliyet.
 • İş Dünyası 4 40 WP yüklemesi ve 60GB disk alanı ile aylık 400 $ maliyet.

Kurumsal Planlar:

 • Kurumsal 1 60 WP yüklemesi ve 100GB disk alanı ile aylık 600 $ maliyet.
 • Kurumsal 2 80 WP yüklemesi ve 150GB disk alanı ile aylık 900 $ maliyet.
 • Kurumsal 3 120 WP yüklemesi ve 200 GB disk alanı ile aylık 1.200 $ maliyet.
 • Kurumsal 4 150 WP yüklemesi ve 250 GB disk alanı ile aylık 1.500 $ maliyet.

Kinsta bir ayrı teklif kar amacı gütmeyen kuruluşlar için geçerlidir ve kiliseler, hayır kurumları vb. tarafından başlatılan web siteleri için her planda% 15 indirim sağlar. Kâr amacı gütmeyen her üyeye 60 günlük ücretsiz deneme sürümü sunulur.

Alt çizgi

Kinsta, web sitesi performansını iyileştirmek için bir dizi gelişmiş özellik ve teknolojiye sahip iyi bir WordPress hostingidir. Platform ucuz olmaktan çok uzak. Kullanıcılar daha uygun fiyatlı alternatifler bulabilir. Ancak, bu muhtemelen tek dezavantaj. Siber tehdit önleme ve temizleme sonrası işlemlerle başa çıkmak için gelişmiş teknik desteğe ek olarak aynı hızda çalışma süresini ve yükleme hızını bulmak zor.

Özetle, Kinsta, Google Cloud platformu ile işbirliği, sezgisel gösterge tablosu ve basit web sitesi ayarlama, e-Ticaret için optimize edilmiş sunucu çözümleri ve geliştirilmiş genel performans göz önüne alındığında ücretlendirdiği para için iyi bir değer olabilir..

Kinsta ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map