Magento İncelemesi

Magento – en sağlam CMS platformlarından biridir. 2007’de başlatılan sistem, geniş entegrasyon özelliklerine ek olarak çok sayıda özellik sunar. sağlam bir dijital mağaza inşa et. Eklentiler ve uygulamalarla doludur ve dünya çapında milyonlarca tüccar için şüphesiz bir tercihtir.


Tüm harika özelliklere rağmen, Magento yeni başlayanlar için pek iyi bir fikir olmayacak. Teknisyenler, karmaşık bir kontrol paneli ve arayüz nedeniyle bir web sitesi kurmayı zor bulabilir. Bunu anlamak biraz zaman alacaktır. Ancak, öğrenme aşamasını geçtikten sonra düzenleme işlemi kolaylaşacaktır. Buna ek olarak, platformun kullanımı ücretsizdir.

Bu derleme, Magento’yu en üst sıraya koyan tüm önemli faydaları ve özellikleri kapsamaktadır. açık kaynaklı platformlar e-Ticaret için.

1. Kullanım Kolaylığı

Platformdan kullanım kolaylığı beklememelisiniz. Sıradan yönetici görevleri pek zor olmasa da, kurulumun yanı sıra web sitesi özelleştirme işlemlerini de zor bulacaksınız. Burası karşısında profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. deneyimli web geliştiricileri. Bu gerçek beklenmedik maliyetlerle sonuçlanır, bu da kötüdür.

Süreci hala kendi başınıza halletmek istiyorsanız, çok zaman geçirmeye hazırlanın. Açıklama yok CMS web sitesi nasıl oluşturulur? e-ticaret sürümünün aksine Magento açık kaynak platformu için. Tek iyi haber, kurulumu tamamladıktan sonra, bununla tekrar başa çıkmak gerekmeyecek, ancak gösterge tablosunun kendisi oldukça net ve kullanımı kolay.

Aynı zamanda, Magento kullanım kılavuzu da kullanışlı olabilir. Gerekli tüm kurulum temellerini sunar ve başlarken ihtiyaç duyabileceğiniz önemli mevcut işlevleri sunar.

Magento Editör

Ürün Yönetimi Özelliği

Magento açık kaynaklı CMS ile çalışırken, ürün yönetimi ile çok uğraşmanız gerekecek. Süreci kolaylaştırmak için, sistem aşağıdakileri sağlayan ayrı bir özellik sunar:

 • Basit ürün ekleme.
 • Temel bilgileri ve açıklamaları düzenleme.
 • SEO ve meta etiketleri ayarlama.
 • Sanal hizmetler, abonelikler vb.Dahil olmak üzere çeşitli ürün kategorilerinden seçim yapma.
 • Daha ileri yönetimleriyle ürün özellikleri oluşturma.

WYSIWYG Editör

Sistemin özel bir WYSIWYG cihazı vardır. Kullanıcıların içerik eklemesine veya güncellemesine, web sitesi bölümleri ve bloklarıyla çalışmasına, blogunuza veya ürün sayfanıza kolaylıkla metin eklemesine olanak tanır. Ancak, sitenizin nasıl göründüğünü iyileştirmek istiyorsanız, kodlamayı ele almanız gerekir.

2. Özellikler & Esneklik

Kullanımı oldukça zor olsa da, açık kaynak sürümleri ücretsiz olmasına rağmen Magento muhtelif özelliklerle zengindir. Bu işlevsellik pazarlama, web sitesi SEO, nakliye ve ödeme, ürün katalog yönetimi, ödeme süreci ve daha fazlası ile başa çıkmak için gerekli araçları içerir. Platformun neler sunduğuna daha yakından bakalım.

Yönetim Özellikleri:

 • Tek Kontrol Paneli – sistem, kullanıcıların çeşitli dijital mağazaları veya siteleri tek bir kontrol paneli oluşturmasına ve izlemesine olanak tanır.
 • Basit Geçiş – CSV dosyaları kullanılarak toplu içe veya dışa aktarma işlevi kullanılabilir.
 • Sanal Terminal – Yönetici panelinden ürün oluşturmak ve yönetmek ve siparişleri yerine getirmek için basit bir araç.
 • Baskı Özelliği – faturalar, ürün etiketleri gibi çeşitli belgeleri yazdırmak isteyenler için iyi bir çözüm.

Pazarlama Özellikleri:

 • İstek Listeleri ve Kuponlar – hem çevrimiçi hem de çevrimdışı kullanılabilecek kuponlar ve promosyon kodları oluşturabilirsiniz.
 • Ürün Karşılaştırma – karşılaştırmalar ve ayrıntılı açıklamalar ile en yüksek puan alan ve en popüler ürünlerin en üst listesini oluşturabilirsiniz.
 • Kalıcı Alışveriş Sepeti – bir özellik, arabadan vazgeçme oranını azaltmaya odaklanır. Kullanıcı siteden ayrılsa bile ürünler sepete kaydedilir.

Magento Özellikleri

Ödeme seçenekleri

Magento açık kaynak ücretsiz CMS olmasına rağmen, ödeme yöntemleri entegrasyonu ek maliyetler gerektirebilir. Örneğin, banka veya kredi kartlarını işlemek için entegrasyon hizmetlerinin ücretini ödemeniz gerekir. Öte yandan, entegrasyonlar için mevcut ücretsiz seçeneklerden yararlanabilirsiniz. Yerleşik uygulamalar olarak gelen hizmetler şunlardır:

 • Şerit.
 • Braintree.
 • PayPal.
 • Amazon Pay ve diğerleri.

Nakliye ve Ödeme Özellikleri

 • Basit Kullanıcılar Satın Alma – ziyaretçiler ürünleri misafir olarak mı yoksa oturum açmış kullanıcılar olarak mı satın alacaklarını seçebilir.
 • Nakliye Tahminleri ve Vergiler – fiyat, olası tüm ek tahminler dahil olmak üzere alışveriş sepetinde otomatik olarak görüntülenir.
 • İzleme – özellik müşterilerin siparişlerini takip etmelerini kolaylaştırır.

SEO Özellikleri:

Platform, web sitenizin SEO’sunu artırmak için bir taban çizgisi sunar. Özelleştirilebilir URL’lere, Site Haritasına vb. Ek olarak meta etiketler düzenlemeyi de içerirler. Aynı zamanda, kullanıcılar popüler analitik araçları Google Analytics’e entegre etmekte özgürdür.

Magento çok çeşitli farklı özellikler sunar. Ancak, web sitenizden genişletilmiş işlevlere ihtiyacınız olabilir. Bu, gerekli seçeneklerin düzgün bir şekilde entegre olması için bir web geliştiricisini işe almanız gereken yerdir.

3. Tasarım

Tema Sayısı:görenek
Üçüncü taraf temaları:&# X2714; EVET
AI Web Sitesi Tasarımı:✘ HAYIR
Sürüklemek&Düşürmek:✘ HAYIR
Mobil Cihazlar İçin Optimize Edildi:&# X2714; EVET

Kullanıcılar tasarım açısından başka bir hayal kırıklığı beklemelidir. Platformda hazır web sitesi düzenleri veya şablonları yoktur. Tüm temalar çoğunlukla üçüncü taraf şirketler tarafından geliştirilir. Bu temalardan sadece birkaçı ücretsizdir. Daha şık ve güncel düzenler size 400 dolara kadar mal olabilir!

Öte yandan, bu temalarda genellikle entegre etmek istediğiniz yerleşik uzantılar ve eklentiler bulunur. Başka bir deyişle, web geliştiricileri tutmaya gerek yoktur. Tüm temalar mobil uyumludur, bu da işletim sistemine veya ekran boyutuna rağmen farklı cihazlarda sorunsuz çalışmayı sağlar.

Şablonların görünümüne gelince, çoğunlukla benzerler. Kullanıcılar daha özel bir tasarım istemektedir. Düzeni değiştirmenin tek yolu kaynak kodunu düzenlemektir. Ücretsiz Magento sürümü WYSIWYG editörü içermediğinden, işlem oldukça zor görünebilir Wix ile karşılaştırıldığında veya başka herhangi bir SaaS web sitesi oluşturucusudur. Kullanıcılar üç çözüm arasından seçim yapabilir:

 • Magento ile uyumlu üçüncü taraf teması satın alın.
 • Sıfırdan şablon oluşturmak için bir web geliştiricisi işe alın.
 • Ücretsiz bir tema seçin ve bir dizi uzantı için ödeme yapın.
 • Magento CMS Sayfa Oluşturucu uzantısını kullanma.

Kural olarak, bazı kullanıcıların yukarıda belirtilen üç seçeneğin bir kombinasyonuna ihtiyacı olabilir. Her şey web sitesi türüne, yapısına, içeriğine ve diğer temel faktörlere bağlıdır.

4. Müşteri Desteği

Tüm büyük CMS platformlarının yanı sıra Magento, alışkın olduğumuz türde bir destek ekibine sahip değil. Başka bir deyişle, telefona veya geleneksel bilet sistemlerine ek olarak Canlı Sohbet veya e-posta desteğine güvenmemelisiniz. Öte yandan, sistemin çok büyük topluluk sorunun cevabını bulmak için sayısız forum ile.

Ayrıca, sayfa düzenlemeye nasıl başlanacağı vb. İle ilgili tüm temel hususları kapsayan ayrıntılı kullanıcı kılavuzlarını da hesaba katmalıyız. Magento kullanıcıları için Magento’daki bir blog, geliştirici belgeleri, satış portalları veya eğitim kurslarının yanı sıra Magento kullanıcıları için ücretli yardım da mevcuttur. U.

5. Fiyatlandırma

Magento açık kaynaklı CMS, dijital mağazalar ve diğer e-ticaret web siteleri oluşturmak için ücretsiz bir platformdur. Bununla birlikte, birisi bu sistemle ilgili olarak “özgür” dediğinde, hiçbir ücret ödemeden anlamına gelmez. Daha önce de belirttiğimiz gibi, kullanıcıların bahsetmemek için bazı uzantılar eklemesi veya web sitesi tasarımını özelleştirmesi gerekebilir barındırma ve alan adı seçim.

Tümü, ön uç geliştiricileri veya web tasarımcılarını işe almayı gerektirecektir. Aynı şey, yerleşik özellikler ve uzantılarla birlikte gelen premium Magento temaları için de geçerlidir. Fiyatlandırma etiketi, karmaşıklığa ve işlevselliğe bağlı olarak 40 ila 500 $ arasında değişebilir.

6. Artıları ve Eksileri

Magento, e-ticaret ihtiyaçları için kesinlikle layık bir platform olmasına rağmen, bazı belirgin eksikleri var. Özelliklerle dolu olmasına rağmen, teknisyen olmayanlar için hala çok karmaşıktır, ancak yapım süreci kaçınılmaz olarak ekstra maliyetlerle sonuçlanacaktır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Sonsuz özellikler ve entegrasyonlar.
&# X2714; Çok Sayıda Uygulama ve Eklenti.
&# X2714; Büyüyen çevrimiçi iş için iyi.
&# X2714; Büyük kullanıcı topluluğu ve bilgi tabanı.
&# X2714; Ücretsizdir.
Complic Çok karmaşık, deneyimli geliştiricinin desteğine ihtiyaç duyuyor.
✘ Sınırlı ücretsiz temalar.
✘ Pahalı özelleştirme.
Team Destek ekibinin eksikliği.

Sonuç

Magento zengin özelliklere ve işlevselliğe sahip sağlam bir açık kaynak platformudur. Sistem, işletmenizi çevrimiçi ortamda büyütmenizi ve tanıtmanızı sağlayan ölçeklenebilir. Araç, genişletilmiş entegrasyon özellikleri ve tonlarca eklenti ile birlikte gelir. Basit ürün yönetimi ve düzenleme sistemi de kullanışlı olacaktır.

Öte yandan, platform yeni başlayanlar için değildir, çünkü bazı süreçler derin kodlama ve web tasarımı bilgisi gerektirebilir. Aynı zamanda, kullanıcılar premium şablonlar veya uzantılar karşısında beklenmedik maliyetlere hazır olmalıdır. Genel karar, sağlam bir dijital mağaza oluşturmak için hala sağlam bir yazılım çözümüdür..

Magento’yu Şimdi İndirin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map