Microsoft.com İncelemesi

Microsoft web sitesi oluşturucu, insanların farklı web sitesi türleri tasarlamak için başvurdukları ünlü niş liderlerden biriydi. Zaman geçtikçe, niş rekabet çok daha güçlü hale geldi ve daha gelişmiş ve fonksiyonel web sitesi oluşturucularına yol açtı – şu anda dünya çapında popülerlikten hoşlananlar.


Bununla birlikte, modern web sitesi geliştirme söz konusu olduğunda, birçok kullanıcı, web tasarım gereksinimlerini ve ihtiyaçlarını karşılamak için çok yönlü projeler oluşturmak için Microsoft destekli web sitesi oluşturucularla çalışmaya devam etmektedir. Peki, bu ürünleri bu kadar popüler yapan nedir? Neden kullanıcılarla talep görüyorlar ve onlara daha iyi alternatifler var mı? Şimdi bunu bulmaya çalışalım.

2018’de Microsoft Web Sitesi Oluşturucu

Bugün itibariyle, Microsoft’un karmaşık ve basit web siteleri oluşturmak için kendi web oluşturma hizmeti yok. Daha önce sistem ürünleriyle çalıştıysanız veya denemek için çok şey duyduysanız, platformun uygulama pazarında bulunan çözümleri kullanabilirsiniz.

Microsoft tabanlı bir web sitesi oluşturucusuyla bir web sitesi oluşturmaya başlamak için, başlangıçta bir Microsoft hesabı edinmelisiniz. Eğer sizde yoksa, ya kaydolabilir ya da Skype hesabınızı kullanabilirsiniz. Bu, Microsoft marka mağazasında bulunan tüm uygulamalara erişim sağlayacaktır.

Evrensel ve özel amaçlar için kullanabileceğiniz farklı web oluşturma araçları vardır, ancak bunların en popülerleri Wix’dir. Bu web sitesi oluşturucu kesinlikle herhangi bir web kurma becerileri ve niş bilgisi olmadan bile iyi web siteleri başlatmak niyetinde kullanıcıların dikkatine değer. Sistemin çağdaş kullanıcılara neler sunabileceğini ve onu kalabalıktan öne çıkaran şeyleri öğrenelim.

Wix – Microsoft Kullanıcıları için En İyi Seçim

Wix web sitesi oluşturucu

Wix tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu, kapsamlı özellik seti, uygun sürükle ve bırak editörü, yüksek kaliteli duyarlı web sitesi şablonlarının zengin koleksiyonu, iyi web sitesi tanıtımı ve pazarlama seçenekleri, uygun fiyatlı olması nedeniyle popülerlik kazanan dünyaca ünlü web sitesi oluşturucusudur. fiyatlandırma politikası.

Web sitesi oluşturucu, küçük kişisel portföylerden ve marka kimliğinizi en uygun ışıkta yansıtan çevrimiçi mağazalara kadar farklı web sitesi türleri oluşturmayı mümkün kılar. Hizmetin müşteri tabanı 190 ülkede ikamet eden 130 milyondan fazla kullanıcıyı oluşturuyor. Bu, şirketin dikkatini çekmenin en iyi kanıtıdır ve kesinlikle dikkat edilmeye değer.

 • Kullanım kolaylığı. Wix, kaliteli ve fonksiyonel web siteleri tasarlamak isteyen herkese şaşırtıcı derecede basit ve kullanışlı bir web oluşturma deneyimi sağlar. İster web oluşturma nişinde ilk adımlarınızı yapan bir acemi olun, ister web tasarımı müşteri odaklı işlerde yer alan profesyonel bir web geliştiricisi olun, Wix’i kullanmak sizin için bir sorun oluşturmaz.

  Web sitesi oluşturucu sezgisel bir WYSIWYG arayüzü ve sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir. ileri Wix ADI aracı, göndereceğiniz içeriğe göre otomatik olarak bir web sitesi tasarlayacaktır.

  Wix ADI Editörü

  Wix altında çalışır SaaS modeli, platforma kaydolduktan sonra mobil ve masaüstü cihazlarında web sitesi oluşturan kullanıcılar için web sitesi oluşturma sürecini basitleştirir. Web oluşturma süreci üzerinde tam kontrole sahip olan ve zamanında değişiklik yapmak için sonucu görebilen bir kullanıcıdır..

 • Özellik seti. Özellik seti söz konusu olduğunda, Wix beklentilerinizi aşacaktır. Web sitesi oluşturucu, sahip olduğu web tasarım deneyiminden bağımsız olarak her bir kullanıcıyı sunacak çok şey var. Güçlü e-Ticaret ve blog oluşturma motorları ile birlikte gelir. küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazalar veya hiç güçlük çekmeyen bloglar.

  Wix ADI e-Ticaret

  Burada, ürün satabileceğiniz ve reklamını yapabileceğiniz, ürün çeşitlerini güncelleyebileceğiniz, indirimler, özel özellikler sunabileceğiniz, blog yayınları ekleyebileceğiniz, planlayabileceğiniz ve güncelleyebileceğiniz ve başarılı bir blog veya web mağazası çalıştırmak için başka işlemler yapabileceğiniz yer burasıdır..

  Wix Kodu web sitesi oluşturucunun basit ve etkili bir şekilde oluşturmanıza olanak tanıyan bir diğer önemli özelliği. Aracı kullanmak için kodlama becerilerine sahip olmak zorunda değilsiniz – Wix Code sezgisel ve herkes tarafından anlaşılabilir. Bu web uygulaması oluşturucu, içerik oluşturmayı ve gerekli web sayfasına eklemeyi mümkün kılar.

  Wix Kod Düzenleyici

  Web sitesi oluşturucunun bir başka özelliği de Uygulama marketi web sitenize gelişmiş performans sunmak için birçok uzantı, uygulama ve eklenti içerir. Uygulamalar üçüncü taraf tasarımcılar tarafından geliştirilir ve uygulama alanlarına ve özelliklerine göre ücretsiz ve ücretli olabilir.

 • Şablonlar ve Tasarım. Wix, işletme siteleri, bloglar, forumlar, çevrimiçi mağazalar, portföyler, açılış sayfaları gibi web sitelerinin farklı türlerini oluşturmayı mümkün kılan çok sayıda yüksek kaliteli şablon ve tasarım sunar..

  Sonuç olarak, Wix, çeşitli nişlere uyacak 550’den fazla yüksek kaliteli temayı kapsayan bir koleksiyona sahiptir. Hizmetin geliştiricileri şablon galerisini düzenli olarak yeni ve güncel temalarla günceller. Uygun bir şablon bulamayan kullanıcılar için, bir web sitesini sıfırdan tasarlamak için boş bir tema seçme ve özelleştirme fırsatı vardır.

 • Maliyet. Wix’i ihtiyacınız olduğu sürece ücretsiz kullanabilirsiniz. Sistem, sunduğu özelliklerin test edilmesine izin veren ve süresi dolmayan ücretsiz bir plana sahiptir ve her tür web sitesi için iyi bir çözüm olabilir. Hala kişisel alan adına sahip bir web sitesine ihtiyacınız varsa, maliyeti 4.5 ABD Doları / ay’dan başlayan Wix premium planlarından birini seçebilirsiniz..

  Wix’in bazı özelliklerinden memnun olmayan kullanıcılara para iade garantisi sunduğunu unutmayın. Para iadenizi ödemenizden sonraki 2 hafta içinde alabilirsiniz. Sistemin fiyat politikası oldukça açık ve uygun fiyatlı.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

WebMatrix 3

Webmatrix3

WebMatrix 3 Windows için bir web geliştirme uygulaması olarak çalışan ücretsiz, hafif, bulut bağlantılı bir web sitesi oluşturucusudur. Oluşturucu, geliştiricilerin hazır, yerleşik şablonları veya popüler açık kaynaklı uygulamaları kullanarak site oluşturmalarını sağlar. Sistemin esas olarak müşterileri için web siteleri oluşturan profesyonelleri hedeflediğini belirtmek önemlidir (son kullanıcıyı hedefleyen web sitesi oluşturucularının aksine).

Webmatrix 3’ün amacı, web geliştiricilerine tek bir yerde kodlama, özelleştirme ve yayınlama yetenekleri sağlamaktır. Platform 2011 yılında piyasaya sürüldü, ancak Microsoft zaten WebMatrix’i desteklemeyi bıraktı. Ancak, Microsoft’un web oluşturma sürecine yaklaşımlarını nasıl değiştirdiğini görmek için ürün hakkında hızlı bir genel bakış elde etmek mantıklıdır.

 • Kullanım kolaylığı. WebMatrix, kullanıcı dostu bir arayüze, akıllı kılavuzlara ve bir web geliştirme uygulamasında olduğu gibi birçok harika şeye sahiptir. Ancak elbette, DIY, kod içermeyen çevrimiçi web sitesi oluşturucuları kadar basit ve sezgisel değil. Yalnızca belirli bir grup müşteri için harika çalışır. Standart bir site oluşturucuya benzer, ancak esas olarak profesyonellerin ihtiyaçları ve becerilerine yöneliktir.

  WebMatrix 3 Mobil Siteleri

  Uygulama, farklı programlama dillerinde geliştirilen projeleriniz için gelişmiş bir geliştirme ortamı sağlar, böylece ayrı programlar almanıza gerek kalmaz. Çoğu DIY sitesi oluşturucu, kayıt formu aracılığıyla herhangi bir cihazdan erişilebilen tarayıcı içi yazılımlar olsa da, Webmatrix ön kurulum gerektiren indirilebilir bir uygulamadır.

 • Özellik seti. Oluşturucu, geliştiricilerin web sitelerini daha hızlı ve daha kolay bir şekilde oluşturmalarına yardımcı olmak için birden fazla olanak sunar. Hazır ASP.NET, PHP, Node.js veya HTML5 şablonlarını kullanarak site oluşturmayı mümkün kılar ve en yeni web standartlarından (CSS3, HTML5) ve jQuery gibi popüler JavaScript kitaplıklarından yararlanır.

  CSS3 WebMatrix

  WebMatrix, WordPress ve Drupal dahil olmak üzere PHP çerçeveleri için destek sunar.. Örneğin, WordPress çerçevesini seçerek WebMatrix yerel olarak çalışan tam teşekküllü bir WordPress web sitesini kuracak ve yapılandıracaktır. Yapılandırıldıktan sonra sitenizi bilgisayarınızda bir araya getirebilir ve ardından Microsoft’un Web Dağıtımı teknolojisini kullanarak uyumlu bir ana bilgisayara yükleyebilirsiniz. Bu özelliği, canlı web sitenize dağıtmadan önce eklentiler ve temalar geliştirmek veya yeni kodu test etmek için WordPress siteleri oluşturmak için kullanabilirsiniz..

  WebMatrix ile web uygulamalarını yüklemek, özelleştirmek ve yayınlamak kolaydır. Mobil görüntüleme için optimize edilmiş web siteleri oluşturmayı mümkün kılar ve görevi web tasarımcıları için daha kolay hale getiren birkaç entegre özellik sunar. Ürün, mobil uyumlu şablonlar, cihaz emülatörleri, jQuery mobile için kod tamamlama vb. İle birlikte gelir. Ayrıca, web sitelerini uzaktan düzenlemek de mümkündür..

  WebMatrix ile oluşturulan web siteleri belirli bir barındırma sağlayıcısına bağlı değildir – istediğiniz yerde yayınlamakta serbestsiniz. Daha iyi performans için WebMatrix, ücretsiz bir barındırma hesabına kaydolabileceğiniz iş ortaklarının bir listesini sunar. Ayrıca diğer pek çok çekici barındırma çözümünden de seçim yapabilirsiniz Microsoft Hosting Galerisi.

 • Şablonlar ve Tasarım. WebMatrix, web sitenizin gelişimi için iyi bir temel teşkil eden birden fazla entegre şablonla ilgilenmenizi sağlar. Başlangıç ​​şablonları çeşitli dillerde sunulur ve standart kişisel web siteleri için mükemmel çalışır. Ancak, ürün kullanımdan kaldırıldıktan sonra bazı şablonların tarayıcı sürümünüzle uyumlu olmayabileceğini unutmayın..

  WebMatrix şablonu almanın başka bir yolu, şablonu kendi başınıza tasarlamaktır. Yeni bir tema oluşturmak için kodlayıcılar, karşılık gelen WebMatrix şablon klasöründeki mevcut örneklerden birini seçebilir ve gereksinimlerine göre düzenleyebilir. Ancak bu, konunun derinlemesine anlaşılmasını gerektirir..

Ön Sayfa

Microsoft Frontpage

Ön Sayfa Eskiden çağdaş web sitesi tasarımı için temel oluşturan araçlardan biriydi. İnternet çağının başlangıcında sistem tarafından desteklenmeyen bir web sitesi bulmak gerçekten zordu. FrontPage, 1997’den beri Microsoft Office paketine eklenen bir WYSIWYG web sitesi oluşturucusu ve HTML düzenleyicisidir. Ancak ürün 2003 yılında üretilmiyor, ancak programlama becerilerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen yetenekli web tasarımcılarıyla hala popülerlik kazanıyor.

Ürünün kullanımdan kaldırılmasından sonra, yerini SharePoint Designer ve Microsoft Expression Web aldı, ancak bu iki uygulama 2006’dan beri de desteklenmiyor. Bugün itibariyle kullanıcılar SharePoint Designer’ın web tabanlı sürümünü yükleyebilir ve onlarla çalışabilir.

 • Kullanım kolaylığı. Derin web tasarım yeterliliği gerektirdiğinden, SharePoint kolay bir web oluşturma uygulaması olarak adlandırılamaz. Bununla birlikte, bu, kullanıcıların HTML kodlama sürecinin karmaşıklıklarını maksimum verimlilikle aşmalarına yardımcı olmayı amaçlayan WYSIWYG editörünün avantajlarını küçümsememektedir..

  FrontPage’i etkili bir şekilde kullanmak için, başlangıçta IIS Uzantıları olarak bilinen ve daha sonra bir dizi özel FrontPage Sunucu Uzantısıyla zenginleştirilmiş ek eklentilerin yüklenmesi gerekir. Hangi uzantı grubuna ihtiyacınız olursa olsun, işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmak için bunları yüklemeniz gerekir.

 • Özellik seti. FrontPage, yetenekli web tasarımcıları için birden fazla avantaj sağlayan özellik yüklüdür. Uygulamanın en son sürümü, bir görünümü Kod Görünümü modunda kodlamayı mümkün kılar ve sonuçta Tasarım Görünümü modunda sonucu daha fazla önizlemek için bir projeyi Kod Görünümü modunda kodlamayı mümkün kılar. Uygulama ayrıca, gezinme avantajları için web grafikleri başlatmayı mümkün kılan ve daha karmaşık görüntü düzenleme araçlarını kullanma ihtiyacını ortadan kaldıran etkileşimli düğmelere erişime sahiptir..

  Dahası, yazılımın web sitesi kodunuzun mevcut standartlara uygun olup olmadığını ve sınırlı yetenekleri olan kişiler tarafından kullanılabileceğini öğrenme fırsatı veren erişilebilirlik denetleyicisi vardır..

  FrontPage, kod optimizasyonunu önceki uygulama sürümlerine kıyasla çok daha hızlı ve daha okunaklı hale getiren bir HTML optimize edici içerir. Ürünün öne çıkan özelliklerinden biri, Kod Görüntüleme modunda çalışırken kullanıcıların kod düzenleme işlemini basitleştirmesine yardımcı olan Intellisense (otomatik tamamlama) özelliğidir. Bu özellik, bir kullanıcı yazarken üretilen en uygun kod özelliklerini ve etiketlerini önerir. Bu sonunda zamandan ve emekten tasarruf etmenizi sağlar. Son olarak, FrontPage Kod Parçacıkları ile birlikte gelir, bu da kullanıcıların oluşturdukları ve gelecekte ihtiyaç duyabilecekleri kod parçaları oluşturmasını ve saklamasını sağlar.

 • Şablonlar ve Tasarım. FrontPage, istediğiniz gibi seçebileceğiniz ve özelleştirebileceğiniz entegre şablonlar sunar. Ayrıca, benzersiz ve yaratıcı web sitesi tasarımı sağlamak için üçüncü taraf geliştiriciler tarafından özel olarak oluşturulan web’e göz atma ve FrontPage temalarını seçme fırsatı da vardır. Bu şablonlar her zaman duyarlı değildir, bu nedenle web sitenizi çevrimiçi erişilebilir hale getirecek bir şablona ihtiyacınız varsa, bunu önceden kontrol ettiğinizden emin olun.. İlginç olan, FrontPage, kullanıcıların birden fazla web sitesi sayfasında veya tüm web sitesinde kullanacakları tek temayı oluşturmalarına izin veren Dinamik Web Şablonları sunar.

Microsoft İfade Web 4

Microsoft İfade Web 4

Microsoft İfade Web 4 genel kabul görmüş web tasarım standartlarına uyan kalite, ilgi çekici ve fonksiyonel web siteleri tasarlamak ve yayınlamak için kullanabileceğiniz tam özellikli bir profesyonel web oluşturma aracıdır.. Expression Web 4’ün lansmanı 2010 yılına kadar uzanırken, Microsoft 2012’de tamamen durduğunu duyurdu.

Sistem başlangıçta ödendi, ancak şimdi ücretsiz olarak indirilebilir. Ancak, daha önce İfade Web’i satın alan kullanıcılar, web siteleri için teknik destek almaya devam edebilirler. Aynı hizmet, sistemi ücretsiz indirenler için artık kullanılamıyor.

 • Kullanım kolaylığı. Microsoft Expression Web 4, profesyonel veya ticari kullanım için bir proje oluşturma ve yönetme fikri olan profesyonel web tasarım profesyonelleri için iyi bir seçimdir. Ürün, web sitesi oluşturma sürecinin neleri içerdiği hakkında hiçbir fikri olmayan yeni başlayanlar için iyi çalışmıyor.

 • Özellik seti. Uygulama, Microsoft Silverlight, Deep Zoom Composer görüntüleri, ASP.NET, PHP, AJAX ve Silverlight video desteği ile geliyor. Hızlı ve kolay bir şekilde çok sayıda dosya aktarım akışına ve güvenli FTP’ye sahip karmaşık web sitelerini yayınlamak için Adobe Photoshop dosyalarını buraya aktarmak da mümkündür..

  Ürün, web geliştirme sürecinden en iyi şekilde yararlanmak için çeşitli önizleme modlarına sahiptir. Bunlardan en yaygın olanı, web sitenizin bir tarayıcıda nasıl görüneceğini görmek için Anlık Görüntü Önizlemesi ve aynı anda birkaç tarayıcıda web sayfası karşılaştırmaları yapmak için SuperPreview modudur..

  Microsoft Expression Web 4, mevcut standartlardan yararlanarak web sitenizin tanıtım etkinliğini analiz etmenizi sağlayan bir SEO Denetleyicisi özelliğine sahiptir. Bu, web sitenizin arama motoru sıralamasını artırmak, SEO seçeneklerini ayarlamak, SEO raporları oluşturmak vb yardımcı olacaktır. Uygulamanın bu sürümü, HTML karakter birimleri olarak bir web sayfasına eklenebilir özel karakterler ve semboller ile, yeniden tasarlanmış bir iletişim kutusu vardır. Ayrıca jQuery IntelliSense desteği, snippet yönetim paneli, yorum / uncomment Kod Görünümü işlevselliği, Etkileşimli Anlık Görüntü Paneli, birden çok araç çubuğu ve çalışma alanı özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir.

 • Şablonlar ve Tasarım. Microsoft Expression Web 4 şablonları, yüklendikten sonra sistemin özel klasöründe bulunur. Web tasarım deneyimlerinden en iyi şekilde yararlanmak isteyen kullanıcılar, üçüncü taraf kullanıcılar tarafından tasarlanan şablonları indirmek için web’e göz atabilir. Temalar çeşitli nişlere uyar ve ihtiyacınız olduğunda kod düzenleme ile özelleştirilebilir.

Sonuç olarak

Kaliteli bir web sitesi oluşturmak için çeşitli seçenekler vardır ve bazıları Microsoft tarafından sağlanır. En uygun sistemin seçimi sahip olduğunuz uzmanlık oranına ve başlatmayı planladığınız bir projenin karmaşıklığına bağlıdır.

Tam olarak hangi sonuca ihtiyacınız olduğunu ve ona ulaşmak için neler yapabileceğinizi bilen bir web tasarım uzmanıysanız, WebMatrix 3 veya Microsoft Expression Web 4’ü kullanmak makul bir çözüm olabilir. Bu ürünler artık Microsoft tarafından desteklenmemektedir, ancak karmaşık projelerin geliştirilmesi söz konusu olduğunda birçok kullanıcı hala onları tercih etmektedir..

Bununla birlikte, web tasarım becerileriniz istenecek kadar çok şey bırakıyorsa veya sadece karmaşık kodlama nüanslarıyla uğraşmak istemiyorsanız, Wix projeniz için en iyi sonucu verecektir. Bu web sitesi oluşturucu şu anda nişin en iyisi, birden fazla özellik, araç ve web tasarım seçeneğine erişim sağlıyor.

Wix, farklı web tasarım arka planına sahip kullanıcılar için birinci sınıf bir hedef olarak dünya çapında milyonlarca web sitesine güç veriyor. Sistemi kullanarak, neredeyse hiç vakit kaybetmeden farklı türde projeler başlatabilirsiniz. Bu, platformu iyi bir çağdaş web oluşturma çözümü yapan şeydir.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map