Microweber İncelemesi

Microweber – genişletilmiş işlevsellik sunmak için tasarlanmış kolay bir web sitesi oluşturma platformudur. İndirilebilir bir içerik yönetim sisteminin yanı sıra satır içi düzenlemeye sahip sezgisel çevrimiçi web sitesi oluşturucu olarak gelir. Platform, küçük işletme siteleri, bloglar ve küçük dijital mağazalar gibi çeşitli web sitesi türleri oluşturmak için iyidir. Microweber, yalnızca yapım sürecini basitleştirmek için değil, aynı zamanda çevrimiçi mağazanızı veya şirketinizin web sitesini de yönetmek için yeterli araç getiriyor.


Teknik becerisi olmayan yeni başlayanların web sitelerini oluşturmasına, düzenlemesine veya özelleştirmesine izin veren oldukça standart bir WYSIWYG editörüne sahiptir. Web oluşturma araçlarının yanı sıra, Microweber kutudan bazı temel ekstralar sunar. Bunlar için ek modüller içerir Beyaz etiket video oynatma listeleri, sitenizi kullanıcı dostu kontrol panelinde düzenlemek için özel cPanel eklentisi ve kullanıcıların takdir edebileceği diğer çözümler.

Peki, Microweber’da yeni olan ne var? Bir avuç bulabileceğiniz özelliklerine ve yeteneklerine bir göz atalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Açık kaynaklı bir CMS platformu olmakla birlikte, Microweber temel olarak teknisyen olmayanların sağlam web siteleri ve dijital mağazalar oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Satır içi düzenlemeye ek olarak sürükle ve bırak işlevine sahiptir, bu da ekstra indirme yapmadan gerçek zamanlı olarak çevrimiçi değişiklikler yapabileceğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, kullanıcılar MS’i ücretsiz olarak indirme ve serbestçe siteler oluşturmak için kullanma şansına sahiptir..

Başlangıç

Yordamdaki işaret beklediğinizden biraz farklıdır. Çoğu platform sizden önce kişisel bilgiler eklemenizi veya sosyal hesaplar aracılığıyla oturum açmanızı isterken, Microweber mevcut şablonları gözden geçirmeyi ve önce projeyi adlandırmayı önerir. Web sitesi türüne bağlı olarak mevcut 15 temadan herhangi birini seçebilirsiniz. Bir alan seçin ve seçilen bir platforma başlayın. Prosedür aşağıdaki gibidir:

 1. Microweber.com web sitesine girip 14 günlük ücretsiz denemeye başlayabilirsiniz.
 2. “Şimdi başla” düğmesine bastıktan sonra, şablonlarla sayfaya aktarılacaksınız. Beğendiğiniz birini seçin, çeşitli ekran boyutlarında önizleyin ve “bu şablonla başlayın” düğmesine basın.
 3. Son aşama, Google veya Facebook hesabınızı kullanarak check-out yapmak ve oturum açmaktır. Burası web sitenizi düzenlemeye başlayabileceğiniz yerdir.

Açıkçası, tüm oturum açma prosedürü ilk bakışta biraz garip ve yanıltıcı görünüyor. Başlangıçtan itibaren bazı adımlarla kafanız karışabilir. Sürükle ve bırak düzenleyicisine tam erişimin sağlanması ve sonunda web sitesini özelleştirmeye başlaması biraz zaman alacaktır.

WYSIWYG editörü

Web sitesi oluşturucunun içine girdikten sonra, kendinizi tipik bir sürükle ve bırak ortamında bulacaksınız. Gösterge tablosu, sağ kenar çubuğunda bulunan tüm gerekli araçları içerir. Burada bir dizi düzen, web sitenize eklenecek modüller var (dikkat edin, sadece ücretsiz deneme süresi içinde ücretsizdir), şablon ayarları ve görsel düzenleyici.

Mikrodalga Editörü

Başlıkta bulunan sol üst köşeye özel logonuzu eklemek için bir düğmemiz var. Gelişmiş ayarlar, hem kendi kitaplığınızdan yüklenebilecek hem de göz atılabilecek bir metin veya resim logosu arasında seçim yapmanızı sağlar. Ayarların, net ve canlı görünmesini sağlamak için otomatik bir logo boyutu optimizasyonu vardır.

Düzenler, kategoriler, en popüler ürünler veya çeşitli konumlarda bulunan metin blokları ile uygun bir web sitesi yapısı oluşturmayı kolaylaştırır. Modüller, aralarından seçim yapabileceğiniz onlarca uygulama ile önemli bir özelleştirme aracı olarak gelir. Google Haritalar, simgeler, resim galerileri, sosyal paylaşım düğmeleri, YouTube bağlantıları, iletişim formları, alışveriş sepetine ekle düğmeleri, farklı sürgü türleri ve daha fazlasını içerir.

Başka bir deyişle, Microweber profesyonel bir web sitesi veya dijital mağaza oluşturmak için sağlam bir seçenek listesine sahiptir. Öte yandan, süreçteki imzalama biraz daha basit olabilir.

2. Özellikler & Esneklik

Microweber farklı özellikleri ile zengindir. İletişim formları, bloglar, Beyaz Etiketleme vb. Dahil olmak üzere müşterilerdeki potansiyel ziyaretçilerinizle etkileşime girmek için ilgi çekici bir web sitesi oluşturmak için yeterli esnekliğe sahiptir. Aynı zamanda mağazanızı veya sitenizi yönetmek için bazı araçlar da getirir. Microweber tarafından sunulan bazı temel seçenekler şunlardır:

 • Kullanıcı Dostu Editör – WYSIWYG yapıcısı olan platformdan daha önce bahsetmiştik. Hem çevrimiçi yazılım hem de CMS için geçerlidir. Yeni bir öğe, simge veya düğme eklemeniz gerekiyorsa, bunu gösterge tablosunun üzerine getirin ve sayfaya yerleştirin. Hiçbir teknik veya kodlama becerisi gerekli değildir.
 • Geliştirilmiş cPanel – Microweber, akıllı telefonlar ve tabletler için de optimize edilmiş kendi hazırlanmış yönetici panelini kullanıyor. Başka bir deyişle, hareket halindeyken web sitenizi yönetebilir veya düzenleyebilirsiniz. Ayrıca, cPanel web sitesi istatistiklerinizi ve analizlerinizi gerçek zamanlı olarak izlemenize, son siparişleri, gelirleri ve daha fazlasını izlemenize olanak tanır.
 • Mikrodalga Gösterge Tablosu

 • e-Ticaret – Dijital bir mağaza kurmak platformla çok kolay. Varsayılan olarak tüm yazılım kullanıcıları için ücretsiz olarak kullanılabilen tamamen optimize edilmiş bir çevrimiçi mağaza oluşturucuya sahiptir. Çevrimiçi satış yapmaya başlamak için, yalnızca ürünleri yüklemeniz, fiyatları ve gönderim şartlarını ayarlamanız gerekir. Sistem, birinci sınıf ödeme çözümü sağlayıcılarından bazılarıyla entegre edilebilir. PayPal, Stripe, Payza, VoguePay ve daha fazlasını içerir. Kullanıcılar, her satın alma işleminde alıcılarına gönderilen otomatik e-postalar oluşturma şansına sahiptir. Bu özellik, gönderim koşullarınızı ülkeye bağlı olarak yönetmenin yanı sıra gönderim indirimleri veya özel kişiselleştirilmiş teklifler sunmanıza olanak tanır. Özel alanları değiştirerek, açılır menüler ekleyerek, videolar ve resimler yükleyerek vb. Ürünlerinizi yönetin. Ek avantajlar oluşturma, yönetme ve izleme, otomatik faturalandırma, ayarlanacak para birimleri seçimi, sosyal medya entegrasyonu vb..
 • Blog – Microweber, ayrı bir blog oluşturmanıza veya ana web sitesine yerleştirmenize izin veren iyi bir bloglama özelliğine sahiptir. Platform sadece yeni yayınlar eklemek için değil, tüm sayfaları ve medya dosyalarını korumak için çeşitli araçlara sahiptir. Galerileri düzenlemek, metinleri düzenlemek, video ve fotoğraf eklemek, kategorilere göre yumuşak gönderiler düzenlemek için kullanın. Canlı Düzenleme özelliği, makalelerinizi doğrudan blogdan çevrimiçi olarak güncellemenizi veya değiştirmenizi kolaylaştırır.
 • Yeni Bir Sayfa Ekle

 • uygunluk – indirilebilir yazılım tüm büyük tarayıcılar tarafından desteklenir. PHP 7+ veya Laravel Framework gibi en yeni arka uç teknolojileriyle uyumludur.
 • Beyaz etiket – Microweber, Beyaz Etiket çözümünü bireyler ve şirketler için sunmaktadır. İhtiyaçlarınıza bağlı olarak birkaç pakette mevcuttur. Teklif, müşterileri için web siteleri ve çevrimiçi mağazalar oluşturmak isteyenler için geçerli olacaktır. Mevcut 4 plan, serbest çalışanlara, web ajanslarına veya barındırma şirketlerine ihtiyaç duymaktadır. Aşağıdaki Fiyatlandırma Politikası incelememizde ayrıntılı paket açıklamasını kontrol edin.

Microweber, basit bir sürükle ve bırak web sitesi oluşturucusundan gelişmiş e-Ticaret işlevselliğine ve Beyaz Etiket çözümlerine kadar esneklik ve özellikler açısından kesinlikle çok şey sunuyor..

3. Tasarım

Başlarken, kullanıcılar 15 farklı şablon arasından seçim yapma şansına sahip olacaklar. Temaların miktarı biraz sınırlı görünüyor. Ayrıca, belirli bir kategori veya filtre yoktur. Kullanılabilir tüm düzenleri ana ekranda tek bir yerde bulundurursunuz, bu da oldukça uygun değildir.

Mikrodalga Şablonları

Öte yandan, her tema mobil uyumludur ve anında önizleme özelliğine sahiptir. Bir düğmeye tıklamak zorunda değilsiniz. Otomatik olarak aşağı kaydırıldığını görmek için fareyi şablonun üzerine getirmeniz yeterlidir. Buna ek olarak, şablonun kullanmaya başlamadan önce masaüstünde, tabletlerde veya akıllı telefonlarda nasıl çalışacağına bakma şansınız olacak. Sol üst köşedeki belirli bir ekran simgesini tıklayarak modlar arasında geçiş yapabilirsiniz..

Dinamik Mizanpajlar kesinlikle dikkat edilmeye değer bir özelliktir. Aslında, kontrol panelinde bulunan düzenlerden herhangi birini seçme, yeniden boyutlandırma veya yeniden tasarlama şansınız vardır. Blokları, yazı tiplerini, yeniden şekillendirme düğmelerini veya simgeleri vb. Değiştirerek genişletebilirsiniz. Gösterge tablonuzdaki görsel düzenleyici, tipografiyi, arka planları ve kenarlıkları düzenlemek için gelişmiş ayarlar ve blok veya bölümün kesin boyutunu gösteren boyutları ayarlar..

4. Müşteri Desteği

Müşteri desteğine gelince, kullanıcılar her şeyin nasıl çalıştığını anlamakta zorlukla karşılaşacaklar. Örneğin, sayfa yüklenirken video eğitimlerine göz atabilirsiniz. Videolar, başlarken sayfadan sayfaya her gittiğinizde otomatik olarak görünür. Microweber aşağıdakileri içeren muazzam bir bilgi tabanına sahiptir:

 • Video rehberleri ve öğreticiler içeren Akademi.
 • Farklı konuları ve gerçek kullanıcı yorumlarını içeren forum.
 • Çözmeniz gerekebilecek çeşitli konuları kapsayan makaleler içeren blog.

Kullanıcılar, “Özellik Öner” bölümünde kendi değişikliklerini ve geliştirmelerini önerebilirler. Fikirlerinizi sunmaktan ve hayata geçip geçmediklerini takip etmekten çekinmeyin. Platform ayrıca anında destek için Canlı Sohbet işlevine sahiptir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Tüm fiyatlandırma planlarını iki ana kategoriye ayırmaya karar verdik. Web sitelerini veya dijital mağazalarını başlatmak isteyen sıradan kullanıcılar için temel planlar ve web ajansları, serbest çalışanlar ve barındırma şirketleri için Beyaz Etiket planları içerir..

Temel Planlar Dahil etmek:

 • Kişiye özel ücretsiz alan adı, tüm şablonlara erişim, Canlı Destek ve daha fazlası ile aylık 5 ABD doları maliyet.
 • Ödül 10 $ / ay maliyet küçük girişimciler için mükemmeldir. SSL güvenliği, sınırsız şablon, 15 GB depolama alanı, pazarlama araçları ve premium modül yüklemeleri ile birlikte gelir.
 • 25 dolar maliyeti küçük ve orta ölçekli dijital mağazalar için iyidir. Tamamen entegre e-Ticaret işlevselliği, terk edilmiş alışveriş sepetleri, kupon promosyonları ve daha fazlasına ek olarak tüm sınırsız özelliklerle birlikte gelir.

Platform, sistemin nasıl çalıştığını kontrol etmek için 14 ücretsiz deneme sunuyor.

Beyaz Etiket Planları aşağıdaki gibidir:

 • Temel Beyaz Etiket kişisel kullanım için aylık 5 $ maliyet.
 • Pro Beyaz Etiket web ajansları için aylık 20 ABD doları.
 • Hosting Pro Beyaz Etiket hosting şirketleri için aylık 50 $ maliyet.

Ayrıca büyük şirketler ve büyük şirketler için bir planı vardır. Fiyat ayrıca müzakere edilir.

6. Artıları ve Eksileri

Microweber’ın çöküşlerden daha fazla vuruşu var. Genişletilmiş işlevsellik, birçok harika özellik, şaşırtıcı e-Ticaret yetenekleri ve daha fazlasını sunar. Ancak, kesinlikle şablonlarının tasarımı hakkında bir şeyler yapmalıdır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kolay sürükle ve bırak düzenleyici.
&# X2714; Küçük ve orta ölçekli dijital mağazalar için iyi.
&# X2714; Teknik beceri gerekmez.
&# X2714; Beyaz Etiket çözümü.
&# X2714; Uygun planlar.
&# X2714; Geniş bir modül yelpazesi.
&# X2714; Dinamik Düzenler.
✘ Prosedürde biraz kafa karıştırıcı imzalama.
✘ Sıkıcı şablonlar.

Alt çizgi

Microweber aşağıdakiler için iyi bir çözümdür küçük iş sağlam esneklik ve zengin özelliklerle harmanlanmış küçük-orta ölçekli çevrimiçi mağazalar. Platform kurulumu kolaylaştırır e-Ticaret çalışır ve birkaç saat içinde çevrimiçi satış yapmaya başlar. Yazılım çok çeşitli tasarım ve özelleştirme araçlarına sahiptir.

Microweber, yatırım yapacağınız paraya değer – daha fazla ve daha az değil. Canlı Düzenleme modu, sistemi özellikle rakiplerle karşılaştırıldığında kalabalığın arasından sıyrılıyor. Bu açıdan, özellik hizmeti WYSIWYG web sitesi oluşturucularına benzer hale getirir. Platformun birçok prestijli ödüle sahip olması şaşırtıcı değil. İyi bir fiyat / kalite korelasyonuna sahiptir. 1000 ürüne kadar web mağazaları oluşturmak isteyen yeni başlayanlara öneriyoruz.

Microweber’ı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map