Moonfruit İncelemesi

Moonfruit – birkaç dakika içinde duyarlı tam özellikli web siteleri oluşturmayı mümkün kılan bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem 19 yılı aşkın bir süredir kullanılmaktadır. 2000 yılında Flash tabanlı bir web sitesi oluşturucu olarak başlatılan bu site, hızlı bir şekilde bir web sitesi oluşturmak için en popüler yerlerden biri haline geldi. Benzer Wix, daha sonra HTML5 teknolojisine geçti. Beklendiği gibi, geçiş çok başarılıydı, platformu tüm kullanıcı kategorileri için iyi çalışan güzel bir web oluşturma aracı haline getirdi.


Web sitesi oluşturucu, etkili web geliştirme sürecine izin veren özelliklerin bir listesi ile birlikte gelir. Ancak, hala büyük niş rakipleri ile karşılaştırıldığında kullanım kolaylığı ve sezgisel web yapı doğası yoktur. Burada tüm özellikler ve araçlar kullanıma hazır olarak sunulduğu için sistemle proje oluşturmak için hiçbir kodlama becerisine gerek yoktur..

Moonfruit son zamanlarda güncel web tasarım standartları ve kullanıcıların artan ihtiyaçlarına göre güncellenmiştir. Web tasarım sürecinin hızını ve kalitesini iyileştiren bir dizi yeni özellik tanıtıldı. Değişiklikler hem web sitesi editörü, web geliştirme sürecine yaklaşım, hem de tasarım özelleştirme araçları ve web sitesi tanıtım parametreleri ile ilgilidir..

Bugün, Moonfruit hakkında daha ayrıntılı bilgi almaktan heyecan duyuyoruz. Yararlarını ve olası olumsuzluklarını keşfetmek için bize katılın.

1. Kullanım Kolaylığı

Moonfruit oldukça sezgisel. Bu, genel olarak web tasarım sürecinin yanı sıra web sitesi oluşturucunun tüm unsurları ile ilgilidir. Kaydolma prosedürü herkes için hızlı ve kolaydır. Sisteme kaydolmak için iki seçenekten birini belirleyebilirsiniz. Birincisi, kullanıcı adınızı ve şifrenizi vererek e-postaya kaydolmaktır. İkinci seçenek Facebook veya Google hesabı üzerinden kaydolmaktır. Kaydı onaylamak için, belirtilen adrese gönderilen e-postayı doğrulamanız gerekir.

Hangi seçeneği seçerseniz seçin, tüm kayıt işlemi birkaç dakika sürecektir. Kayıt verilerini sağladıktan hemen sonra, web sitesi bilgilerinizi, yani site adını ve istenen adresi göndermeniz istenir. Bu adımları tamamladığınızda, web sitenizi oluşturmaya devam edebilirsiniz.

Moonfruit Editörü

Kayıttan sonra, web sitesi oluşturmayı kolay ve eğlenceli hale getiren iyi düşünülmüş bir arayüzle gelen web sitesi düzenleyicisine erişeceksiniz. Oluşturucu, kullanıcıların kod yazmadan tasarım öğeleri ve widget’ları eklemesine, taşımasına, düzenlemesine ve kaldırmasına olanak sağlayan sürükle ve bırak düzenlemesini destekler.

Düzenleyicinin sol tarafında bulunan açılır pano, değiştirebileceğiniz ana alanlara erişim sağlar. Bunlar Sayfalar, Bölümler, Öğeler, Dosyalarım ve Ayarları içerir. “Sayfalar” bölümünde, sayfa ekleyebilir ve değiştirebilir, ayrıca alt sayfalar oluşturabilirsiniz. “Bölümler” alanında, istenen web sitesi düzenini ve ana web sitesi bölümlerini (altbilgi, başlık, gövde vb.) Seçebilir ve düzenleyebilirsiniz. “Dosyalarım” bölümü, web tasarımı işlemi sırasında kullanmayı düşündüğünüz dosyaları yükleyebileceğiniz ve yönetebileceğiniz dosya yöneticisine erişim sağlar. Son olarak, “Ayarlar” bölümünde, genel web sitesi ayarlarını yönetecek, alan adınızı bağlayacak, web sitesi favicon vb. Oluşturacaksınız..

Moonfruit Kontrol Paneli

Tuval üzerindeki bir nesneyi düzenlemek için, nesneyi sağ tıklayın ve yazı tipi, renk, stil, boyut ve seçilen öğeyle ilgili diğer seçenekler gibi şeyleri değiştirmenizi sağlayan kayan düzenleyiciyi kullanın. Çok sayıda metin kutunuz varsa, cetvelleri ve kılavuzları aracını kullanarak bunları hizalayabilirsiniz. Moonfruit işleri gerçekten basit tutar. Ancak, hala Wix’den daha karmaşık veya Weebly.

Benzer Adobe Muse ve Simbla, Moonfruit, kullanıcıların sitenizin her sayfasında görünen bir arka plan katmanı olan Sayfa Ana Sayfası’nı oluşturmalarına olanak tanır. Her sayfada görünmesini istediğiniz nesneleri yerleştirmek için kullanılabilir, örn. şirket logosu, iletişim düğmesi veya telefon numarası.

Ayarlar ve bölüm yönetimiyle işiniz bittiğinde, web sitenizin masaüstü, tablet ve mobil sürümlerini görmenizi sağlayan düğmeleri etkinleştirebileceğiniz web sitesi düzenleyicisinin üst kısmına ulaşabilirsiniz. Burası aynı zamanda son eylemleri yakınlaştırabileceğiniz, geri alabileceğiniz ve yeniden yapabileceğiniz, ayrıca projeyi önizleyebileceğiniz ve yayınlayabileceğiniz yerdir. Sonuç olarak, Moonfruit kontrol paneliyle çalışmak zor değildir, ancak ilk kez gelenlerin buna alışması için zamana ihtiyacı olabilir.

2. Özellikler & Esneklik

Moonfruit, gelişmiş tasarım ile fonksiyonel web siteleri oluşturmayı ve yönetmeyi mümkün kılan, kullanıma hazır özelliklerin bir listesi ile birlikte gelir. Bunlar güzel galerileri, gelişmiş çevrimiçi formları, güçlü entegrasyonları, mükemmel tasarım özelleştirme araçlarını, özel alan adlarını ve daha fazlasını içerir. Şimdi bunlara hızlı bir genel bakalım.

Görüntü Düzenleme Seçenekleri

Moonfruit ile sayfalarınıza resim galerileri, formlar, slayt gösterileri, çeşitli widget’lar ve özel kod parçacıkları gibi birçok standart özellik ekleyebilirsiniz. Bunların hepsi araç çubuğunda güzel bir şekilde düzenlenmiştir. Bir widget seçin, sayfaya sürükleyin ve uyduğu tuval üzerine bırakın. Moonfruit ayrıca seçebileceğiniz ücretsiz resim ve simgelerden oluşan bir kütüphane sağlar.

Moonfruit Görüntü Editörü

Sistem, sosyal medyadan otantik benzersiz görüntüler bulabileceğiniz ve ekleyebileceğiniz Lobster Marketplace ile entegre olur. Hangi görüntüyü seçerseniz seçin, renk doygunluğu, filtreleme, kontrast vb. Gibi ana parametrelerini düzenleyebileceksiniz. Ayrıca, hizmet tamamen düzenlenebilir ve beğeninize göre ayarlanabilen ve özelleştirilebilen istiflenebilir hazır içerik blokları ile birlikte gelir. istenen bir sayfa düzeni oluşturmak için.

Animasyon Efektleri

Moonfruit ile çalışırken, web sayfalarınıza büyük esneklik ve daldırma hissi verecek video, sabit veya zum arka planlar olsun, web sitenizin arka plan efektlerini seçebilir ve ayarlayabilirsiniz. Fareyle üzerine gelindiğinde geçiş ve geçiş efektlerinin uygulanması, web sitenize ekleyeceğiniz resimlere ve metne hayat ve ilgi katacaktır. Dahası, web sitesi tasarımlarıyla eşleşmesi için gerekli bağlantı stil seçeneklerini belirleyerek ziyaretçilerinizin ilgisini çekebilirsiniz..

Özel kod

Özel kod özelliği, sitenize tam anlamıyla her türlü işlevselliği eklemenizi sağlar. Böylece, Mailchimp kayıt formunu, SoundCloud parçasını, anketi, sınavı, takvimi veya hesabınız için özel kod oluşturmanıza ve yapıştırmanıza olanak tanıyan başka bir web hizmetine kolayca ekleyebilirsiniz..

Moonfruit HTML Editör

Blog

Moonfruit, iyi biçimlendirilmiş blog yayınları üreten, çeşitli denetleme seçeneklerine sahip bir yorum sistemine sahipti ve makalelerinizi zamanlamaya izin veren entegre bir blog platformuna sahipti. Ancak, blog oluşturma özelliği platformun eski Flash tabanlı sürümünde mevcuttu. Web sitesi oluşturucunun güncellenmiş HTML tabanlı sürümünde, saf blog oluşturma özelliği artık kullanılamıyor. Web sitenize gerçekten bir blog eklemek gibi bir niyetiniz varsa, web sitenize WordPress blog, ancak bu zaten en iyi çözüm değil.

Pazarlama araçları

Moonfruit, projenizin daha iyi tanıtımına katkıda bulunan bir dizi standart pazarlama özelliği sunar. Bunlara Arama Motoru Optimizasyonu seçenekleri (tek tek sayfalar için özel SEO ayarları – meta veri doldurma, etiketleme, otomatik site haritası entegrasyonu vb.), Google Analytics entegrasyonu, Google Web Yöneticisi, Google Search Console erişimi ve daha fazlası dahildir.

Entegrasyon Seçenekleri

Web sitesi oluşturucu, üçüncü taraf widget’ları ve uygulamaları seçmenize ve projenize entegre etmenize olanak tanır. Bunlar, çok yönlü stil seçenekleri, spam filtreleme, karşıya yükleme işlevi vb. bütünleşme.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:8
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

Moonfruit şablon koleksiyonu oldukça sınırlıdır. Şu anda farklı nişlere ulaşan 8 temel tasarımı kapsamaktadır. Bununla birlikte, tüm temalar modern, taze ve kaliteli görünüyor ve tamamen ücretsiz. Yaratıcı özgürlüğe izin veren duyarlı ve özelleştirilebilirler. Web sitesi oluşturucu, düzenlemeye devam etmeden önce ilgilendiğiniz şablonun ayrıntılarını keşfetmenizi sağlayan bir önizleme seçeneği sunar.

İhtiyaçlarınızı karşılamak için gerçekten benzersiz bir tasarım oluşturmak istiyorsanız, boş bir tema seçme ve sıfırdan özelleştirme fırsatı da vardır. Burada şablon değiştirme seçeneğinin etkinleştirilmediğini ve yeni bir şablon seçmeye karar verirseniz, gönderilen içeriğiniz ve düzenlemelerinizin kaybolacağını ve web sitenizin tasarım geliştirmesini en baştan başlatmanız gerektiğini unutmayın. Kontrol panelinde gelişmiş düzenleme seçenekleri (HTML / CSS düzenleyici) bulamadık, bu yüzden Moonfruit’un kullanıcılarına kodları açmayan site oluşturucu grubuna ait olduğunu varsayabiliriz.

4. Müşteri Desteği

Sıkışırsanız, Yardım menüsü, doğrudan kontrol panelinizde bulunur. Moonfruit Ekibinden cevaplar ve tavsiyeler sunan SSS bölümüne erişmek için sağ alt köşedeki Soru İşareti simgesini etkinleştirmeniz yeterlidir. Arama süresini kısaltmak için arama alanına bir sorgu göndermek mümkündür. Kullanıcıların rahatlığı için tüm sorular, ele alınan konulara göre kategorilere ayrılmıştır. Yardım Bölümü ayrıca, kolayca başlamanıza yardımcı olacak yararlı “nasıl yapılır”, kılavuzlar ve videolar sunar.

Moonfruit’in telefon desteği yok, ancak web sitesinde bulunan iletişim formu aracılığıyla ekibe ulaşma fırsatı sunuyor. Ayrıca, doğrudan hizmetin destek ekibiyle konuşmanıza olanak tanıyan canlı bir sohbet aracı da var. Sistem geliştiricileri sorulara mümkün olan en kısa sürede cevap verdiklerini iddia ediyorlar, ancak burada sorunuzu cevaplamanın ne kadar süreceğini önceden söylemek hala zor. Bunu öğrenmenin tek kesin yolu özelliği test etmektir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Moonfruit şu anda iki plan sunuyor. Bunlar Temel ve Profesyonel Planları içerir. Temel Planın maliyeti şu anda aylık 5,99 ABD doları. Bu fiyat için ne alacak sınırsız sayıda sayfa, etki alanı bağlantı seçeneği, 500 MB disk depolama alanı ile bir site oluşturmak için bir fırsattır.

Ancak, Temel Plan ile oluşturulan web sitelerinin bir reklam banner’ının görüntülendiğini unutmayın.

Kaldırmak için siteye geçmeniz gerekir. Mesleki Plan, küçük işletmeler için en iyi sonucu veren. Abonelik maliyeti aylık $ 11.99. Temel abonelik tarafından ima edilen özelliklerin yanı sıra, sınırsız sayfa, 10 GB depolama alanı, ücretsiz alan adı kuponu, alan adı bağlantısı seçeneği, reklam banner’ının yokluğu vb. İle 5 web sitesi oluşturma fırsatı sunar. ? Kullanılabilir çözümleri bulmak için hizmetin destek ekibiyle iletişime geçin.

Ücretli planların ana özelliklerini test etmek için Moonfruit 14 günlük ücretsiz bir deneme sunuyor. Bu kez sistemin gerçek artılarını ve eksilerini bulmak için yeterlidir. Ayrıca, web sitesi oluşturucu tüm yeni aboneliklerde 14 günlük para iade garantisi sunar.

6. Artıları ve Eksileri

Moonfruit, ticari ve ticari olmayan kullanım için web siteleri oluşturmanıza izin veren güzel bir web sitesi oluşturucusudur. Ancak, sistemi web oluşturma ihtiyaçlarınız için kullanmayı planlıyorsanız, onunla ilgili avantaj ve dezavantajlar hakkında daha fazla bilgi edinmek için zaman ayırın. İşte gidiyorlar.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Duyarlı tasarımlar.
&# X2714; Tüm öğelere uygulanan basit animasyon efektleri kümesi.
&# X2714; Uygun fiyat politikası.
&# X2714; Ücretsiz deneme.
✘ Sınırlı şablon seçimi.
İntegrated Entegre bloglama ve e-ticaret platformu yok.
SSL SSL Sertifikasının olmaması.

Sonuç

Moonfruit, ilk bakışta etkileyici görünmeyen bir web sitesi oluşturucusudur. Özellik setini keşfetmeye başladığınızda, sistemin kalabalığın arasından sıyrılmasına neden olabilecek özel bir şey olmadığını anlıyorsunuz. Platformun güncellenmesinden sonra bile, hala temel işlevsellik ile birlikte gelir ve örneğin entegre e-Ticaret veya bloglama seçenekleri gibi birçok zorunlu özelliğe sahip değildir..

Moonfruit, web tasarım nişinin ünlü liderlerine kıyasla oldukça basit. Web sitesi oluşturucu öncelikle basit portföyler oluşturmak için tasarlanmıştır, iş web siteleri ve projeler kişisel kullanım. Birine ihtiyacınız varsa, neler sunabileceğini görmek için hizmete kaydolabilirsiniz. Bununla birlikte, ayırt edici birinci sınıf tasarım ve şaşırtıcı performansa sahip tam özellikli bir web sitesi başlatmak gibi bir niyetiniz varsa, kesinlikle bir daha iyi bir alternatif. Web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamak için profesyonel bir web sitesi oluşturucu seçmek için alışveriş yapın. Neyse ki, orada birçoğu var.

Moonfruit’u Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map