MotoCMS İncelemesi

MotoCMS Gözden Geçirme


MotoCMS – size getirilen tüm iyi özellikleri birleştiren, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur geleneksel CMS platformları ve SaaS yazılımı. Başka bir deyişle, burada web sitesi oluşturma, içerik düzenleme, özelleştirme ve dağıtım sürecine iki farklı yaklaşımın bir kombinasyonu var..

Bir yandan, tipik sürükle ve bırak yapıcısı ve hiçbir teknik beceriye sahip olmayan tamamen işlevsel bir proje başlatır. Yüzlerce şablon arasından seçim yapabilir ve her sayfayı özelleştirmek ve ince ayar yapmak için kolay enstrümanlar kullanabilirsiniz. Öte yandan, kullanıcılar kaynak kodunu düzenleme, tercih edilen bir barındırma sağlayıcısını seçme vb. Özellikleriyle CMS esnekliğini takdir edeceklerdir..

Web sitesi oluşturucu, bloglardan ve küçük işletme web sitelerinden dijital mağazalara kadar farklı türde siteler oluşturmanıza olanak tanır. İşlevsellik açısından neler sunduğuna daha yakından bakalım.

Lehte ve aleyhte olanlar

MotoCMS, web sitesi oluşturma sürecine benzersiz yaklaşımına dikkat etmeye kesinlikle değer. Hem CMS platformları hem de SaaS yazılımındaki bazı iyi özellikleri birleştirir, ancak bazı olumsuzluklar da olabilir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Yeni başlayanlar ve profesyoneller için harika.
&# X2714; Sürükle ve bırak işlevi.
&# X2714; Entegre SEO ve e-Ticaret özellikleri.
&# X2714; Binlerce duyarlı ve ücretsiz şablon.
&# X2714; Sipariş için çok çeşitli ekstra hizmetler.
&# X2714; Tek seferlik ödeme.
✘ Üçüncü taraf barındırma sağlayıcılarına ihtiyaç var.
Start Başlangıçtan biraz karmaşık.

Bu ne için iyi?

MotoCMS birden fazla amaç için harika çalışır. Her şeyden önce, yeni başlayanlar n teknik beceriye sahip karmaşık siteler oluşturabilecektir. Web sitesi oluşturucu, projeleri birkaç saat içinde başlatmak ve dağıtmak için gerekli araç setine sahip sezgisel bir panoya sahiptir..

İkincisi, yazılım deneyimli web geliştiricilerine de uyacaktır. Profesyoneller, kaynak kodunu değiştirme şansına sahip olacak ve basit bir HTML editörü yardımıyla sayfada kolayca uygulanacak bazı benzersiz öğeler oluşturacak.

Web sitesi türlerine gelince, MotoCMS küçük işletme ve içerik tabanlı web siteleri oluşturmak için iyi bir çözüm olabilir. SEO optimizasyonu yapmak ve içeriği tanıtmak için gelişmiş ayarlarla birlikte gelir. Ayrıca, yazılım küçük, orta ve büyük dijital mağazalar oluşturmak için e-Ticaret işlevine sahiptir. Kullanıcılar, halihazırda yerleşik olan tüm gerekli özelliklere sahip sağlam bir e-Ticaret şablonları yelpazesi bulacak.

Sonuç olarak, burada herhangi bir karmaşıklık ve türdeki proje ile başa çıkmak için nihai bir platformumuz var. Ancak MotoCMS gerçekten bu kadar iyi mi? Teknik becerisi olmayan insanlar için kullanımı gerçekten kolay mı? Farklı görevlerle kolayca başa çıkmak için yeterli özelliklere sahip mi? Bu soruları cevaplamak için içeriden nasıl çalıştığını kontrol edelim.

Kullanım kolaylığı

Zaten anladığınız gibi, MotoCMS tipik bir SaaS web sitesi üreticisi değildir. Yazılım özelliklerinin sadece bir kısmına sahiptir. Hazır şablonlar, basit bir sürükle ve bırak editörü, sezgisel kontrol paneli, oturum açmanın birkaç hızlı yolu vb..

Bununla birlikte, platform, paketteki tüm özelliklerle barındırma veya abonelik planlamayı içermediğinden, hepsi bir arada bir çözüm olarak düşünmemelisiniz..

Bu, aracın seçilen bir barındırmada yüklenmesi gereken bağımsız bir yazılım olarak geldiği anlamına gelir. İyi haber şu ki MotoCMS, sektördeki en büyük isimlerle işbirliği yapıyor. Bluehost ve SiteGround. En baştan başlayalım ve imzalama sürecine bakalım.

Oturum aç

Diğer birçok SaaS web sitesi üreticisi gibi, MotoCMS sorunsuz bir kayıt işlemi sunar. Google veya Sosyal medya hesabınızı kolayca kullanın. Eğer bir hesabınız yoksa, sadece istediğiniz kullanıcı adını, e-postayı ve şifreyi belirtin. Yine de, geçerli bir Google veya Facebook hesabına sahip olmak, gelecekte işleri daha kolay hale getirecektir. Bunun hakkında düşün.

Bir sonraki aşama e-postanızı doğrulamaktır. Sistem otomatik olarak bir vitrifikasyon mektubu gönderecektir. Tek yapmanız gereken gelen kutunuzu girmek ve mesajdaki bağlantıyı takip etmektir. Aksi takdirde, kontrol paneline erişemezsiniz.

Şablon Düzenleme

İmzalamayı başarıyla tamamladıktan sonra, kendinizi otomatik olarak kontrol panelindeki web sitesi oluşturucunun içinde bulacaksınız. Yapmanız gereken ilk şey, bir şablon seçmek veya varsayılan olarak sunulan şablonu kullanmaktır. Kullanıcılar istedikleri zaman şablonlar arasında geçiş yapabilir.

MotoCMS Kontrol Paneli

Gösterge tablosu çok basit görünüyor. Burada düzinelerce farklı fonksiyon, oturma yeri ve enstrüman bulacağınıza rağmen, hepsi mantıklı bir şekilde konumlandırılmış. Ne basacağınızı ve nereye tıklayacağınızı her zaman bilirsiniz. Gösterge panosu başlangıçtan itibaren 4 ana seçenek sunar. İçerirler:

 • Sayfa Editörü – soldaki tüm sayfalarınızın listesini görebilirsiniz. Birini tıklayın ve düzenleyin, metinleri kaldırın ve yeni içerik ekleyin, öğeleri değiştirin, benzersiz görüntüler yükleyin ve daha fazlasını yapın. Kullanıcılar yayınlamadan önce her sayfayı önizleyebilir. Tabletler ve akıllı telefonlar dahil olmak üzere 4 önizleme modu vardır. Her sayfa için web sitesi adını, URL’leri, meta başlıklarını ve açıklamaları düzenlemek için bir dizi ek ayarınız vardır. Burada ayrıca sayfalarınızdan bazılarını arama motorlarından da gizleyebilirsiniz.
 • MotoCMS sayfa düzenleyici

 • Blog Editörü – her şablonda entegre bir blog özelliği bulunur. Sonuç olarak, gösterge tablosu tüm blog yayınlarını ve makalelerini tek bir kontrol panelinden yönetmek için basit bir araç sunar. Yeni malzemeler ekleyebilirsiniz. Eski mesajları silin, mevcut yayınları güncelleyin, kategori ve etiketler uygulayın, SEO ayarlarını yapın ve daha fazlası.
 • MotoCMS blog yayını düzenleyicisi

 • Web Sitesi Ayarları – bölüm, ana sayfa ayarlayabileceğiniz, web sitesi dilini seçebileceğiniz, favicon yükleyebileceğiniz veya başlık biçimini değiştirebileceğiniz genel site ayarları listesine erişim sağlar.
 • Yardım Merkezi – burada inşaat sürecinde olabilecek tüm sorulara kullanışlı makaleler ve cevaplar bulabilirsiniz..

Panelde tüm resim, fotoğraf, müzik veya seslerinizi sayfalara bölerek depolayan ayrı bir medya kütüphanesi bulunur. Ayrıca, yeni medya dosyalarını yüklemek ve gerektiğinde bunları kütüphaneden almak için özel düğmeler kullanabilirsiniz.

Genel izlenim çok iyi. MotoCMS yeni başlayanlar için oldukça basit görünüyor, ancak özel profesyoneller ekstra özelleştirme avantajlarını takdir edebilirler. Örneğin, HTML düzenleme ile şablon tasarımını biraz daha özel hale getirebilirler. Kendi kod parçalarını yapıştırabilir veya mevcut kodu değiştirebilirler.

Canlı Yayın

Daha önce de belirtildiği gibi, MotoCMS tipik SaaS yazılımından farklıdır. Canlı yayına geçmek için yalnızca içeriği kopyalayıp yapıştırmanız gereken hepsi bir arada bir paket sunmaz. Sistemin kendi barındırma çözümü yoktur. Manuel kurulum ve kurulum gerektirdiği anlamına gelir.

İyi haber şu ki platform en büyük endüstri isimleriyle işbirliği yapıyor. Böyle bir ekiple saygın barındırma sağlayıcıları gibi Bluehost, SiteGround, ve diğerleri. Kullanıcılar için, web sitesini manuel olarak kurmaya gerek kalmadan sorunsuz entegrasyon anlamına gelir. Ancak, yine de bir alan adı kaydetmeniz gerekecek, bu da bazı yeni başlayanların bir an için kafası karışmış olabileceği anlamına geliyor..

Özelleştirme işlemini tamamladıktan sonra, sistem, seçmek için barındırma sağlayıcılarını incelerken değişiklikleri kaydetmenizi sağlar. Kullanıcılar hazır web sitesini yayınlanmadan önce önizleyebilir.

Özellikleri & Esneklik

MotoCMS özellikleri bakımından çok zengindir. Web sitenizin türüne bağlı olarak entegre etmek isteyebileceğiniz ekstra özelliklerin yanı sıra bazı yerleşik işlevler sunar. Daha önce de belirttiğimiz gibi, platform içerik tabanlı veya e-ticaret sitesi başlatmak istediğiniz farklı projeler için iyidir.

Büyük Şablon Koleksiyonu

Platform şu anda 2.500’den fazla farklı şablon sunuyor. Hepsi hazır. Bu, yalnızca bir tanesini seçebileceğiniz, alakalı içerik ekleyebileceğiniz, barındırmada yüklü hale getirebileceğiniz ve ilk ziyaretçilerinizi karşılayabileceğiniz anlamına gelir..

Kullanıcılar 40’tan fazla farklı iş yeri ve kategorisi arasından seçim yapabilirler. Bunlar gayrimenkul, restoranlar ve spor endüstrisi veya sağlık alanları arasında değişmektedir. Tüm temalar güncel tasarıma sahiptir. Çok şık görünüyorlar ve her tür mobil cihazda iyi çalışıyorlar.

Şablon kalitesi ve stiline gelince, muhteşem görünüyorlar. Kullanıcıları rahatlatmak için, nişinizi en iyi şekilde tanımlayan anahtar kelimelerle tüm düzenlerde gezinmenizi sağlayan özel bir arama çubuğu vardır.

e-Ticaret İşlevselliği

MotoCMS, ilgi çekici çevrimiçi mağazalar oluşturmak için güçlü bir motora sahiptir. Buradaki en önemli fayda, kendinizi bağlamak veya entegre etmek zorunda olmamanızdır. Sistem zaten yerleşik işlevselliğe sahip e-ticaret şablonları sunar. O içerir:

MotoCMS e-Ticaret

 • Ürün Yönetim Sistemi – yeni ürünler ekleyin, mevcut ürünleri kaldırın, daha kolay gezinme için filtreler ekleyin, katalog oluşturun ve daha fazlası.
 • e-Ticaret Esasları – bir şablonla, ürün fiyatlarını yönetmek için ödeme ve gönderim seçenekleri, vergi hesaplama işlevi ve araçlarını da entegre edebilirsiniz.
 • Platform başlangıçta PayPal, Post Finance ve 2Checkout’u destekliyor. Bununla birlikte, mağazanızı müşteriler için daha esnek hale getirmek için diğer hizmetleri entegre etmekte özgürsünüz. Web sitenizde kullanıma hazır güvenli bir ödeme sistemi, SSL ve diğer koruma araçları olacaktır.
 • Ürün Sayfası Özelleştirme – posta listesini büyütmek, kullanıcı edinme araçlarını etkinleştirmek ve daha fazlası için ürün sayfasının görünümünü değiştirebilir, özel özellikler uygulayabilir veya widget’lar veya eklentiler bağlayabilirsiniz.

SEO’yu Artıracak Araçlar

MotoCMS, web sitenizi arama motoru sıralamalarında daha üst düzeye çıkarmak için entegre SEO araçlarıyla birlikte gelir. Başından itibaren, özellikle her bir sayfa için URL’leri, meta etiketleri, başlıkları ve açıklamaları düzenleyebilirsiniz. Ayrıca editör, resimlerinize veya fotoğraflarınıza alternatif metinler ve SEO açıklamaları eklemeyi mümkün kılar.

MotoCMS SEO

Blog yazılarınızı daha SEO dostu yapmak için tümleşik bloglama özelliği ile tüm işlevsellik de mevcuttur. Buna ek olarak, kullanıcılar SEO uzmanları tarafından size sunulan adımlar ve ipuçları ile yardım merkezinde bulunan büyük bir optimizasyon rehberini takdir edeceklerdir.

Eklentiler ve Eklentiler

MotoCMS bu kadar büyük bir seçim ile övünemez olsa da WordPress veya Wix, örneğin, geliştiricileri hala bazı iyi eklemeler sunuyor. Örneğin, kullanıcılar özel iletişim formlarını bağlayabilir, Google Haritalar’ı ayrı bir widget ile entegre edebilir, pop-up formlar oluşturabilir, Instagram’da yayın paylaşabilir veya özel uygulamalarla zamanlamalar oluşturabilir.

Ekstra Hizmetler

MotoCMS sadece bir web sitesi üreticisi değildir. Farklı web hizmetleri sunan uzman havuzunu temsil eder. Yeni başlayanların profesyonel logolar, reklam banner’ları, kopya yazma, Beyaz Etiketleme ve daha fazlasını oluşturmasına yardımcı olmak için şablon kurulumundan değişir..

tasarlamak & Şablonlar

Tema Sayısı:2500+
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Daha önce tartıştığımız gibi, MotoCMS çok çeşitli şablonlara sahiptir. Liste, olası tüm iş nişleriyle ilgili 2.500’den fazla düzen içeriyor. Tüm şablonlar% 100 yanıt verir, bu da herhangi bir mobil veya masaüstü cihazda kusursuz çalışma anlamına gelir. Bunu sağlamak için mobil ve masaüstü önizleme modunu kullanabilir ve web sitesinin bir tablette veya akıllı telefonda nasıl çalıştığını kontrol edebilirsiniz..

İşletme kategorilerinin yanı sıra, geleneksel web sitesi mizanpajlarının yanı sıra, gerekli tüm form ve widget’ları içeren açılış sayfaları için şablonlar arasından seçim yapabilirsiniz. Kullanıcılar ayrıca ek stil ve tasarım araçları alırlar. Gösterge tablosundaki şemaları, renkleri ve yazı tiplerini değiştirmekte özgürdürler. Dahası, içeriğin daha çekici görünmesi için tipografi ile çalışıyorsunuz.

motocms şablonları

Medya dosyalarını yüklemek de çok kolaydır. Sürükle ve bırak özelliğini kullanın veya medya kitaplığına gidin ve yerelden gerekli dosyaları yükleyin. Sistem, web sitesinin daha çekici ve şık görünmesini sağlamak için farklı galeri widget’ları ve slayt gösterileri sunar. Gelişmiş profesyoneller, HTML temalarının kullanılması durumunda kendi kodlarının bir kısmını uygulayabilir.

Müşteri desteği

Sistem, genişletilmiş bilgi tabanına ek olarak kapsamlı bir desteğe sahiptir. Kullanıcılar, sağdaki Yardım düğmesini kullanarak destek uzmanlarıyla doğrudan kontrol panelinden iletişim kurabilir. Herhangi bir soru sorabileceğiniz ve LiveChat, telefon veya bilet sistemi aracılığıyla istek gönderebileceğiniz yeni bir pencere açar..

Geleneksel biletleme sistemi, MotoCMS uzmanlarıyla iletişim kurmanın başka bir yoludur. E-postanızı vermeniz, iletişim kurmak istediğiniz departmanı belirtmeniz, bir konu eklemeniz ve sorunu sağlanan alanlarda tanımlamanız gerekir. Tüm süreç oldukça zaman alıcı ve karmaşık görünüyor.

Bu nedenle, anında yardım daha iyi bir çözüm olabilir. Yeni resimler yüklemek ve metinleri düzenlemek, yeni medya klasörleri oluşturmak gibi tüm önemli adımları açıklayan görsel kılavuzlar ve basit eğitimler sunar..

Platform, tonlarca makale ve nasıl yapılır kılavuzları ile büyük bir bilgi tabanına sahiptir. Ayrıca, yerel topluluğa da katılabilirsiniz. Burada soru sorabilir veya diğer MotoCMS kullanıcılarına yardımcı olabilirsiniz. Sistem, web sitesi sahiplerini, geliştiricileri tarafından sunulan her yeni güncelleme hakkında da bilgilendirir. İhtiyacınız olan tek şey bizi izlemeye devam etmek.

Planlar & Fiyatlandırma: MotoCMS’nin Maliyeti?

Fiyatlandırma politikası başlangıçtan itibaren biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Pakete dahil etmek istediğiniz özelliklere bağlıdır. Son maliyet, şablon türüne ve ihtiyacınız olan ek hizmetlere bağlı olacaktır. İyi haber, ödeme sayfasına gitmeden önce son fiyatın görüntülenmesidir. Ayrıca, kullanıcılar ihtiyaçlarına bağlı olarak bazı isteğe bağlı hizmetleri etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilirler..

Şablonların fiyat etiketleri 36 ila 171 $ arasında değişmektedir. Diyelim ki 1 yıllık bir barındırma, şablon yükleme ve özelleştirmeye de ihtiyacınız var. Bu ayrıca yılda 27 $, 49 $ ve 139 $ ‘a mal olacak. Kullanıcılar ayrıca tamamlanmış bir projeyle canlı yayına geçmek için ek yardıma ihtiyaç duyabilir.

İsteğe bağlı özellikler şunları içerir:

 • 49 ABD doları tutarında kurulum yardımı.
 • Şablon Özelleştirme maliyeti $ 139.
 • SEO optimizasyon hizmetleri, tam bir Sayfa İçi SEO optimizasyonu için 299 dolara kadar temel bir SEO denetimi için 59 dolardan başlıyor.
 • Google Ads hizmetleri, hesap oluşturma ve başlatma için 199 ABD dolarından kampanya yürütmenin yanı sıra kampanya yönetimi, hedef oluşturma vb. İçeren tam bir Google Ads paketi için 549 ABD dolarına mal olmaktadır..
 • Özel Logo tasarım hizmetleri, çeşitli biçimlerde sunulan kullanıma hazır logo için 149 dolara mal oluyor.
 • Metin yazarlığı hizmetleri orijinal web içeriği için 79 $ veya mevcut sayfaların yeniden yazılması için SEO optimize edilmiş ürün açıklamaları ve açılış sayfası metinleri için 299 $ ‘a kadar değişir..

MotoCMS’nin kendi sunucu çözümleri olmadığı için ek olarak üçüncü taraf şirketler tarafından sağlanan barındırma için ödeme yapacağınızı unutmayın. Sistem Bluehost, SiteGround ve diğer bazı popüler şirketlerle işbirliği yapıyor. Yüksek kaliteli barındırma size aylık 3,95 $ mal olacak. Gerçek bir pazarlık gibi görünüyor.

MotoCMS SSS

MotoCMS site oluşturucusuna daha yakından bakalım, çünkü rakiplerinden çok farklı ve bu yüzden birçok soru getiriyor.

Soru: MotoCMS’yi diğer popüler web sitesi üreticilerinden ayıran nedir??

Cevap: Aksine Wix, Weebly, uKit ve diğer barındırılan site yapımcıları MotoCMS, herhangi bir web barındırma sağlayıcısı ile ilişkili olmayan ve bağımsız olarak CMS şablonları şeklinde var olan bağımsız bir web sitesi oluşturucusudur. Özetle: Wix ile bir web sitesi oluşturursanız, sitenizi başka bir yere taşımanın yolu yoktur – Wix web sitesi oluşturucu yalnızca şirketin sunucularında çalışır. MotoCMS ile istediğiniz web barındırma hizmetini kullanabilirsiniz..

Soru: CMS şablonları nedir?

Cevap: CMS şablonları neredeyse hazır web siteleridir: bir yönetici paneli, site oluşturma araçları ve widget’larla donatılmıştır.

Soru: Birden fazla web sitesi için bir MotoCMS şablonu kullanabilir miyim?

Cevap: Ne yazık ki yapamazsınız. Her alan adı (web sitesi) ayrı bir lisans gerektirir.

Soru: MotoCMS kullanarak bir siteyi başlatmanın ve bakımını yapmanın maliyeti nedir??

Cevap: İndirimler olmadığı sürece, MotoCMS şablonları parça başına 199 $ ‘dan başlar. Şablonun yanı sıra yerleşik bir yönetici paneli, ücretsiz CMS güncellemeleri ve ömür boyu teknik destek alırsınız. MotoCMS herhangi bir yenileme gerektirmez. Şablon için yalnızca bir kez ödeme yaparsınız. Web sitesi bakım giderleri web barındırma sağlayıcınıza bağlı olacaktır.

Soru: Sitemin mobil görünümünü düzenlemek mümkün müdür??

Cevap: Evet öyle. Sitenizin mobil görünümünü önizlemek ve düzenlemek için Mobil Editör’e geçin. Aynı kullanışlı What-You-See-Is-What-You-Get ve sürükle ve bırak düzenleme ilkelerini kullanır. Kodlama gerekmez.

Soru: Site işlevselliğimi genişletmenin herhangi bir yolu var mı?

Cevap: Her MotoCMS şablonu, web sitenizi geliştirmek için önceden belirlenmiş bir dizi widget içerir. Bunlar Haritalar, Galeriler, İletişim Formları, Paypal ve diğer birçok uzantıdır. Her şablonun ayrıntılı bir açıklaması vardır ve demo modunda görüntülenebilir. Ayrıca, gelişmiş geliştiriciler kendi widget’larını oluşturabilir ve MotoCMS işlevselliğini geliştirmek için bunları kontrol paneline entegre edebilir.

MotoCMS İnceleme Sonucu

MotoCMS, her türden web sitesi oluşturmak için güçlü bir araçtır. Kesinlikle hiçbir teknik beceriye sahip olmayan yeni başlayanlara ve kendi özelliklerini ve unsurlarını uygulamak isteyen web tasarım ve programlama uzmanlarına uyacaktır..

Platform gelişmiş işlevsellik ile birlikte gelir. E-ticaret projeleri için entegre işlevlerinin yanı sıra web sitelerinizi çevrimiçi olarak oluşturmak ve tanıtmak için gelişmiş SEO araçlarını sunar. Geleneksel çevrimiçi web sitesi oluşturucularının yanı sıra, MotoCMS ilk başta sorun olabilecek paket çözümleri sunmuyor.

Öte yandan, daha önce satın alınan planları barındıranlar için öncelikle iyi bir çözüm olmasına rağmen, barındırma sağlayıcıları açısından daha fazla esneklik sağlar.

Şimdi MotoCMS’yi deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map