Mozello İncelemesi

Mozello – sayısız tasarım özelleştirme seçeneği sunan bir DIY web sitesi oluşturucusudur. Letonya merkezli Blumentals Solutions SIA yazılım şirketinin bir ürünü olan sistem, kodlama bilgisinden yoksun, ancak iş veya kişisel kullanım için web siteleri başlatmak için güçlü bir istek sahibi olan kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamaktadır..


Ücretsiz premium hizmet olarak Mozello, web sitelerini neredeyse ücretsiz olarak ve mümkün olan en kısa sürede oluşturmayı ve yönetmeyi mümkün kılar. Platformla inşa edilen projeler yanıt verir ve etkileyici bir tasarım ve değerli işlevselliğe sahip olmak için derin özelleştirme gerektirmez. Aynı zamanda, kullanıcılar daha esnek tasarım özelleştirme için kodlama bilgilerini uygulayabilirler. Web sitesi oluşturucu, hem yeni başlayanlara hem de web tasarım uzmanlarına olağanüstü web oluşturma deneyimi sunan şık bir öğrenme eğrisi ima ediyor.

Web sitesi oluşturucunun en etkileyici özellikleri arasında, çok dilli destek, entegre e-ticaret motoru, kapsamlı bloglama ve SEO seçeneklerinden bahsetmek mantıklı. Sistem hakkında daha fazla bilgi edinmek ister misiniz? Hemen inceleme zamanı!

1. Kullanım Kolaylığı

Mozello, araştırılması ve test edilmesi fazla zaman almayan, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucusudur. Sisteme kaydolmak için yalnızca birkaç ayrıntı gerekir: e-posta, şifre, istenen URL ve web sitesi türü. Tercih edilen giriş ayrıntılarını sağladıktan hemen sonra, sistem sizden oluşturmak istediğiniz iki web sitesi türü arasında seçim yapmanızı ister – standart bir web sitesi veya web mağazası. İlk seçeneği seçerseniz, ihtiyacınız olan bir web sitesinin türünü (kişisel bir web sitesi, blog, açılış sayfası vb.) Belirtmeniz gerekir..

Mozello Editörü

Seçiminiz bittiğinde, web sitenizin başlığını veya marka adını sağlamanız gerekir. Son olarak, daha fazla özelleştirme için mevcut temalardan birini seçebileceğiniz şablon seçim sayfasına yönlendirileceksiniz (içeriğinizi kaybetmeden daha sonra değiştirebilirsiniz). Bu sizi web sitesi oluşturucunun kendisine götürecektir. Artık sitenizi oluşturmak için ihtiyacınız olan tek şey içeriğinizdir. Kişiselleştirme ayarları basit ve iyi organize edilmiştir. Web sitesi kurulum sürecinin tamamı sadece birkaç dakika sürer ve hiç de karmaşık değildir.

Mozello satır içi düzenlemeyi destekler, ancak standart sürükle ve bırak seçenekleri sunmaz. Düzen stillerini ve tasarımlarını değiştirerek içeriğinizi yeniden düzenleyebilirsiniz, ancak tek tek öğelerin konumlarını değiştiremezsiniz. Bu kısıtlama Mozello kullanıcılarının web sitesini bozmadan istedikleri zaman şablon değiştirebilmelerini sağlar.

2. Özellikler & Esneklik

Web sitesi oluşturucusunun editörü oldukça sezgiseldir, ancak ilk kez kullanıcılar bunu biraz karmaşık bulabilir. Keşfetmeye başladığınızda, bunun oldukça mantıklı ve anlaşılır olduğunu anlayacaksınız – tüm bölümler burada yerlerinde, tüm bölümler ekranın solunda bulunan araç çubuğunda bulunur. Editörde web sitesi düzeninizi değiştirmek ve düzenlemek de mümkündür.

“Sayfalar” bölümünde, web sitenize eklenecek çeşitli sayfa türleri arasından seçim yapabilirsiniz. Her sayfa türünün kendi hazır ayarları vardır. Şimdi bunlardan bazılarına göz atalım:

Ön Sayfa veya Özel Sayfa. Bu sayfa türünde, her zaman değiştirilebilen önceden belirlenmiş çeşitli düzenler bulunur. Sayfadaki her içerik bloğu özelleştirilebilir – kopyalamayı, resimleri değiştirebilir, çeşitli widget’lar ekleyebilir ve ayrıca kendi HTML kod snippet’lerinizi enjekte edebilirsiniz. Ancak, bu blokları yeniden düzenleyemezsiniz – tuval üzerine sabitlenirler.

Mozello Sayfa Editörü

Blog veya Haberler. Mozello’nun blog editörünün kendisi hoş ve işlevseldir. Burada medya dosyaları, kod parçacıkları, tablolar ve diğer dosya türlerini ekleyebilirsiniz. Yayınınızı hemen yayınlayabilir veya yayınlamadan kaydedebilirsiniz. Maalesef, yayınlarınızı planlamanın bir yolu yoktur. Benzer şekilde, burada birden fazla yazar desteği seçeneği yoktur. Mozello blogunda yerel bir yorum sistemi bulunur, ancak DISQUS’u yalnızca ilgili kutuda kullanıcı adınızı belirterek de ayarlayabilirsiniz..

Mozello Blog Yazı Editörü

Katalog veya Mağaza. Mozello’nun kendi e-Ticaret platformu var. Tabii ki, özellik açısından zengin ve sezgisel değil Shopify veya Volusion, yine de öğelerinizi düzenli tutmanıza, siparişlerinizi yönetmenize, ürün kataloğu oluşturmanıza, ürünleri kategorize etmenize ve en uygun ışıkta görüntülemenize, alışveriş sepetini özelleştirmenize, dilleri ve nakliye yöntemlerini ayarlamanıza, mevcut para birimi türlerini belirtmenize, belirtmenize olanak tanır. ödeme ve vergi parametreleri, pazarlama ve SEO özelliklerini ayarlama vb..

Mozello e-Ticaret

Çevrimiçi Mağaza, aşağıdakilerle oluşturulanlarla karşılaştırıldığında büyük ölçekli olmayacak: özel e-ticaret sistemleri, ancak kesinlikle standart e-Ticaret ihtiyaçlarınızı karşılayacaktır. Web mağazası geliştirme sürecinin tamamı 20 dakika kadar sürebilir, bu da gerçekten hızlı ve etkileyici.

Çoklu Dil Desteği. Bu, muhtemelen, web sitesi oluşturucunun en belirgin özelliklerinden biridir. Sistem entegre otomatik çeviri araçları sunmasa da, kullanıcılar yine de web sitelerinin desteklemesini istedikleri bir dil seçebilirler. Bundan hemen sonra, istediğiniz dillerde içerik ekleyebilir, sayfaları oluşturabilir ve yönetebilirsiniz. Web sitesi ziyaretçileri, sırayla, web sitesinde görmek istedikleri dili seçme şansına sahiptir..

Kod Enjeksiyonu. Mozello kod entegrasyonuna izin verir. HTML, CSS, JavaScript vb. Hakkında bilginiz varsa, web sayfalarına kod eklemek, YouTube ve Vimeo videolarını, haritaları, tabloları ve diğer öğeleri gömmek için bu bilgiyi kullanabilirsiniz. Bu kesinlikle web sitenizin performansını artıracaktır.

Arama motoru optimizasyonu. Mozello web siteleri arama motorları için iyi organize edilmiştir. Web sitesi oluşturucu temel SEO seçenekleri ve pazarlama araçları sunuyor. Web sitesi favicon ve ana parametreleri burada ayarlamak mümkündür. Sistem, web sitenizin performans parametrelerini takip edebilmeniz için Google Analytics’i entegre etmenize olanak tanır.

Ons Ekle. Mozello ile çalışırken ekstra eklentileri projeye entegre edebilirsiniz. Aslında, eklenti seçimi üç öğeye kadar gidiyor. Bunlar Çerez Bildirimi (web sitesi ziyaretçilerini çerez kullanımı hakkında bilgilendirmek için kullanılır), Paylaşım Düğmeleri (her web sayfasına paylaşım düğmeleri eklemek için kullanılır) ve Engaga (pazarlama kampanyaları yürütmek, e-posta toplamak ve pop-up’lar oluşturmak için kullanılır).

Mozello’nun ana sayfada bir özellik listesi olmasını diliyoruz. Yukarıda belirtilen tüm özellikleri kendimiz keşfetmek zorunda kaldık. Sonuç olarak, web sitesi oluşturucunun özellik seti oldukça etkileyici ve zengin değil. Büyük kullanıcı web tasarım gereksinimlerini karşılamak yeterlidir, ancak daha derin web sitesi özelleştirmesi söz konusu olduğunda kesinlikle yetersizdir..

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:48
Ücretsiz Şablonlar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Mozello şablon koleksiyonu oldukça etkileyici, ancak burada çok fazla tasarım bulamıyorsunuz. Şu anda, web sitesi oluşturucu, hepsi tamamen duyarlı ve% 100 özelleştirilebilir 48 şablon sunuyor. Şablonlar ait oldukları nişlere göre kategorilere ayrılmaz, ancak mevcut ihtiyaçlarınızı karşılayacak tasarımı kolayca bulabilirsiniz. Mozello şablonları kişisel veya iş web siteniz için temel sağlayacaktır.

Gerekli şablonları seçmeden önce ayrıntılı olarak keşfetmenizi sağlayan önizleme seçeneği vardır. Ayrıca, sistem, web tasarım sürecinin herhangi bir aşamasında içerik kaybı olmadan şablonların değiştirilmesine izin verir. Daha ince özelleştirme için geliştiriciler Özel Kod seçeneğinden yararlanabilir.

Premium kullanıcılar, Başlık bölümüne ek kod ekleyebilir. Teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcı perspektifinden bakıldığında Mozello şablonları zar zor özelleştirilebilir – en iyi ihtimalle renk ayarlarını, yazı tipi düzenlerini ve düzeni değiştirebilirsiniz. Mozello, kullanıcıların renkleri eşleşmekten kaçınmasına yardımcı olmak için mükemmel hazır renk şemaları sunar.

Mozello Tasarımları

Mobil düzenleme hakkında konuşmak gerekirse, sistem web sitenizin mobil görünümünü değiştirmeye izin vermez. Mobil düzenleme için entegre bir uygulama yoktur ve bu web sitesi oluşturucunun ciddi bir dezavantajıdır.

4. Müşteri Desteği

Mozello müşteri destek seçenekleri oldukça minimalisttir. Geniş bir var bilgi tabanı, kullanıcıların sistemle çalışırken karşılaştıkları en popüler sorularla tematik kategorilere erişim sağlayan SSS bölümüne göz atabilirsiniz..

Sorularına cevap bulamayan kullanıcılar için hizmet, destek ekibiyle e-posta yoluyla iletişim kurma fırsatı sunar. Acil yardıma ihtiyacınız olursa, web sitesinde bulunan canlı sohbet özelliğini günün her saatinde kullanabilirsiniz. Sonuç olarak, Mozello müşteri desteği temel ancak bilgilendirici.

5. Fiyatlandırma Politikası

Mozello ücretsiz bir web sitesi oluşturucusudur. Bu, bir hesap oluşturabileceğiniz ve web sitenizi ücretsiz olarak yayınlayabileceğiniz ve istediğiniz kadar ücretsiz tutabileceğiniz anlamına gelir. Bununla birlikte, sistemin gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için ücretli aboneliklerinden birine yükseltmeniz gerekir. Ücretsiz web siteleri bir Mozello bağlantısı görüntüler ve bir alt alanda (sitename.mozello.com) yayınlanır. Ücretsiz siteler e-ticaret içerir ve en fazla 10 ürün eklemenize ve satmanıza olanak tanır.

Mozello Fiyatlandırması

Depolama alanınızı 50 GB’a çıkarmak, Mozello bağlantısını kaldırın ve özel bir alan adı bağlayın, Premium (yıllık 7 ABD doları / aylık faturalandırma; ayda üç kez faturalanan 9 ABD doları) ve Premium Plus (yıllık 14 ABD doları / ay) arasında seçim yapmanız gerekir. , 17 dolar üç ayda bir ödenir). Premium plan 30 öğeye kadar küçük mağazalar için tasarlanmıştır, Premium Plus aboneliği ise sınırsız ürün satmanıza olanak tanır.

Küçük bir web mağazası kurmak istiyorsanız, Mozello harika bir seçenek olabilir – sadece 7 $ / ay için bir alışveriş sepeti içeren hoş görünümlü bir web sitesi alırsınız. Ancak bir iş sitesi, blog veya portföy oluşturmak istiyorsanız rekabete bakmak mantıklıdır. Örneğin Weebly ile ayda yalnızca 4 ABD doları karşılığında reklamsız bir site oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

6. Artıları ve Eksileri

Mozello, yeni başlayanların ve profesyonellerin farklı türlerde web siteleri oluşturmasına izin veren güzel bir web sitesi oluşturucusudur. Sistemi test ederken ve incelerken, sizi haberdar etmek için kesinlikle bahsetmeye değer güçlü ve zayıf noktalarla karşılaştık..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Entegre e-Ticaret platformu – basit çevrimiçi mağaza yönetimi.
&# X2714; Bloglama seçeneği.
&# X2714; Çok dilli destek.
&# X2714; Duyarlı şablonlar.
&# X2714; Güzel müşteri destek hizmeti.
Drag Sürükle ve bırak özelliği eksikliği.
Design Yetersiz tasarım özelleştirme seçenekleri.
User Kullanıcı yönetimi desteği yok.

Sonuç

Mozello, DIY web geliştiricileri ve yetkin kullanıcılar için güzel bir web sitesi oluşturucusudur. Hem masaüstü hem de mobil cihazlarda kullanımı kolay, uygun fiyatlı ve çok hızlı. Sistem, kullanıcılarına sunabileceği birçok iyi özelliğe sahiptir. Bu, kişisel bir web sitesi veya sağlam bir dijital mağaza başlatmak için basit bir araç arayanlar için değerli bir çözümdür. Web sitesi oluşturucunun bloglama ve e-ticaret özellikleri yeterli değildir, çoklu dil desteği özelliği çoğu web tasarımcısını kayıtsız bırakamaz. Aynı şey, kesinlikle sistemin özellik setine denk gelen müşteri destek seçenekleri, kod düzenleme ve makul fiyat politikası ile ilgilidir..

Ancak Mozello, tasarım özelleştirme özellikleri ve seçenekleriyle dolu değildir. İsteseniz bile sistemle tamamen kişiselleştirilmiş bir web sitesi oluşturmak imkansızdır. Sürükle ve bırak işlevselliğinin eksikliği, web tasarımı sürecini biraz karmaşıklaştırıyor ve bu da yetersiz kodlama becerisine sahip ilk kez kullananlar için sorun yaratabilir.

Genel olarak Mozello’yu gerçekten seviyoruz çünkü işleri basitleştiren şirketleri seviyoruz. Ancak, web sitesi oluşturucusu aşağıdaki gibi yerleşik platformlara zemin kaybeder Wix, uKit ve Weebly bazı yönleriyle, yine de sunduklarını tam olarak arayan birçok insan var. Geleneksel olarak, görüşümüz sizinkinden farklı olabileceğinden site oluşturucuyu kendiniz kontrol etmenizi önemle öneririz. Bir kez kontrol ettikten sonra – yorumlarda birkaç satır bırakın! Mutlu site oluşturma.

Mozello’yu Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map