İncelemeyi Biçimlendir

Biçim – merkezi Kanada’da bulunan özel bir portföy web sitesi kurucusudur. Sistem, profesyonel çalışmalarda tezahür ettiren yeteneklerini sergilemek isteyen yaratıcılar, sanatçılar, tasarımcılar, çizerler, modeller, fotoğrafçılar, mimarlar, dijital sanatçılar ve diğer tüm kullanıcılar için web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor..


Hizmetle başlatılan portföyler; bloglar, web mağazaları, galerilere uygulanan güçlü tasarım özelleştirme ayarları, temalar ve diğer web sayfası türleriyle birlikte gelebilir. Format ile web siteleri oluşturmak için kodlama bilgisine sahip olmanız gerekmez. Sistem, programlama temelleri konusunda uzmanlaşma veya web tasarım arka planına sahip olma ihtiyacını ortadan kaldıran kullanım kolaylığı ve sezgisel yapısı ile bilinir..

Format, kuruluşundan bu yana sistemle birlikte 455.000’e yakın web sitesi kurulduğu 190’dan fazla ülkede yaygın olarak kullanılmaktadır. Sistem kendini aşamalı olarak konumlandırıyor portföy web sitesi oluşturucu entegre bir görsel editör ile geliyor. Becerileri, ürünleri ve hizmetleri tanıtmak için web sitesi biçiminde resimler sunmak niyetinde olan kullanıcılar için harika bir seçim.

Ancak Format gerçekten yatırıma değer mi? Bu platformu kullanmak zorunda mısınız yoksa alternatifleri aramak daha mı iyi? İşlevselliği gerçekten iyi mi? İncelememizde bu ve diğer soruları cevaplayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Biçim, görsel bir düzenleyiciye sahip diğer web sitesi oluşturucularla arayüzle aynı pano etkileşimi mekanizmalarını kullanır. Kullanımı oldukça zor değil, ama çok basit de diyemezsiniz. Burada birçok ayar ve seçenek var. Miktarları nedeniyle onlara alışmak ve pozisyonlarını ezberlemek zordur. Bu, üst düzey işlevselliğin başka bir tarafı.

Biçim Düzenleyici

Kaydolma işlemi kolay, hızlı ve alışılmadık bir durumdur. Hesap bilgilerinizi vermenin yanı sıra, sistem sizden başlatmak istediğiniz projenin türü, web tasarım becerileriniz, yeterlilik oranınız, bir web mağazasını portföyünüze entegre etme ihtiyacı vb. İle ilgili birkaç soruyu cevaplamanızı isteyecektir. bundan sonra, başlamak istediğiniz şablonu seçmeniz istenecek.

Sistem aynı zamanda nasıl başlayacağınızla ilgili temel 6 adımlı kontrol listesini de sağlayacaktır. Hazır projeyi yayınlamadan önce yapmanız gereken, resim yüklemek, gereken temayı keşfetmek ve seçmek (başlangıçta seçilmiş olandan hoşlanmıyorsanız), web sitesi tasarımını özelleştirin, projenize bir başlık verin, iletişim sayfasını düzenleyin ve sistem uzmanlarıyla iletişim kurun.

Kontrol listesini öğrendikten sonra, Sayfalar, Tasarım ve Ayarlar olmak üzere üç ana bölümden oluşan kontrol paneline yönlendirileceksiniz. Her bölüm, web sitenize gerekli performans ve tasarımı sağlamak için özelleştirilecek bir dizi ayarla birlikte gelir.

Arayüz ergonomisi güzel, gösterge paneli öğeleri mantıksal olarak yerleştirilir ve anlaşılabilir başlıklarla birlikte gelir. Ayrıca iyi tasarlanmış kaliteli bir müşteri destek bölümü de bulunmaktadır. Web sitesi oluşturucu yeni başlayanlar için çalışacak, ancak daha etkili kullanımı için gösterge tablosunda birkaç gün geçirmeye hazır olun – Biçim, benzer web sitesi üreticilerinin çoğundan daha fazla ayara sahiptir. İlk önce bazı gösterge tablosu öğelerini aramanız gerekir.

Gösterge Tablosunu Biçimlendir

Benzer ürünlerle çalışma deneyimi olan kullanıcılar için Format basit görünecek, ancak ilkel olmayacak. Odaklanılan seçeneklerin detalizasyonu, ancak tüm unsurların küresel sadeleştirilmesi değil. Bununla birlikte, arayüz oldukça kullanıcı dostudur, ancak çekici olarak adlandıramazsınız – standart, pürüzsüz ve ayrıntılıdır. Tasarımı ve yapısı benzer WordPress, sistem kitlesinin hakim bölümünün ihtiyaçlarını karşılayacak.

2. Özellikler & Esneklik

Format, çalışmanızı sergilemek ve birden fazla fırsatı ortaya çıkarmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Sistem, duyarlı tasarıma ve çok yönlü yapıya sahip modaya uygun portföyler oluşturulmasına izin verir. Sistem özelliklerine göz atarken, her şeyin görüntülerin ve diğer grafik malzemelerin etkili sunumuna göre uyarlandığını kesinlikle göreceksiniz. Web sitesi oluşturucunun önemli özelliklerine göz atmanın zamanı geldi.

e-Ticaret Motoru

Format, sunduğunuz işleri / hizmetleri satmak için bir web mağazasını portföy web sitenize entegre etmeyi mümkün kılar. Kesin olarak, motor farklı ürün türlerinin satışını destekler (fiziksel, dijital veya servis ürünleri). Diğer web mağazalarında olduğu gibi, para birimi, gönderim, ödeme, stok kalemleri, ürün kullanılabilirliği ve SEO ayarları vardır. PayPal, çevrimiçi ödemeleri kabul etmek için kullanılır. Farklı senaryolara ve satın almalarla ilgili mesajların kabul edilmesine sahip müşteriler için bildirimler ayarlayabilirsiniz.

Mağaza Düzenleyicisini Biçimlendir

E-Ticaret motoru başlangıçta 3 ürün yüklemenizi sağlar. Endişelenmeyin, ücretli aboneliklerden birine geçtikçe sınırsız sayıda ürün ekleyebilirsiniz. Önemli olan ürün, resimler ve bilgiler otomatik olarak portföy stilinize uyacaktır. Motor, günün herhangi bir saatinde ürün listenizi kolayca yönetmenizi, düzenlemenizi ve güncellemenizi sağlayan basit ve kullanışlı bir gösterge tablosuna sahiptir. Ayrıca, siparişlerinizi, indirimlerinizi, genel web sitesi ayarlarınızı ve tasarımınızı güncelleyebileceksiniz.

Müşteri Prova

Biçim özel içeriğe çok dikkat ediyor. Belirli müşterilerle işbirliği için projeler oluşturmak mümkündür. Yazım denetleme bölümü. Burada yapabileceğiniz şey, özel istemci prova galerilerini paylaşmak, müşteri geri bildirimlerini gözden geçirmek, dosya indirme işlemlerini etkinleştirmek, kendi resimlerinizi filigranlamak vb. Sistem ayrıca, doğrudan Adobe Lightroom’dan istemci prova galerileri oluşturmaya ve güncellemeye izin verir, bu da gönderilen bilgilerin güvenliğine ve gizliliğine katkıda bulunur. Görüntü favorisi seçeneği de burada etkinleştirildi. Bu, müşterilerin eldeki herhangi bir cihazdan incelemelerine ve favori portföy fotoğraflarına izin verebileceğiniz anlamına gelir.

İstemci provası bölümleri, erişim hakları olmayan kullanıcılardan gizlidir. Böylece, galerileri depolayabilir, belirli gruplar için web mağazası gösteri pencerelerini veya hatta portföyünüzdeki ayrı müşterileri saklayabilirsiniz. Bu uygun bir çalışma sürecidir. Ayrıca web sayfalarına şifre ayarlayabilir, menüden gizleyebilir, fotoğraflara ve videolara su işaretleri uygulayabilirsiniz.

Bu arada, alt menüler de desteklenmektedir. SEO çalışması da uygun bir şekilde düzenlenmiştir – tüm web sitesi sayfaları için meta etiketleri yalnızca tek bir ekranda doldurabilirsiniz. Google Analytics’i bağlama, favicon, kendi alan adınızı ve diğer standart şeyleri buraya ekleme fırsatı var.

Blog

Entegre bloglama motoru, geniş kitleye kendiniz ve yaratıcılığınız hakkındaki hikayeleri anlatmanıza izin verecektir. Kullanımı basit ve kullanışlıdır. Herhangi bir görüntü, video satmak için bir web mağazası ile portföyü geliştirebilirsiniz veya diyelim ki baskı, bardak, el yapımı kıyafetler veya başka bir şey içeren tişörtler.

Blog Düzenleyiciyi Biçimlendir

Fotoğraf ve video sunumu için uyarlanmış entegre bir blog da var. Biçim’de yayınlanan yayınlar, gazetelerde değil dergilerde bulunanlara benzer görünse de standart metin de ekleyebilirsiniz. Multimedya hikayelerine güçlü bir şekilde odaklanmıştır. Bu, diğer sistemlerden farklı bir şekilde düzenlenmiştir. Bu arada, her blog ve web mağazası sayfası ayrı ayrı tasarlanabilir.

Sosyal Hesap Entegrasyonu

Genel olarak portföyünüzü ve marka adınızı popülerleştirmek ve küratörleştirmek için Format sosyal medya hesaplarını projenize entegre etmenizi sağlar. Instagram resimlerinizi doğrudan portföyünüze eklemenizi mümkün kılan Instagram feed entegrasyonuna özellikle dikkat edilir. İşlem, en iyi çalışmalarınızı maksimum etkinlik ve minimum zaman / çaba yatırımı ile hedef kitleye sergilemenize olanak sağlamak için otomatik olarak yapılır..

Marka adınızı güçlendirmek ve tanıtmak istiyorsanız, G Suite tarafından desteklenen özel bir e-posta adresi almak da kesinlikle bir bonus olacaktır. Genellikle, Biçimlendirme işlevi ticari bir portföy tasarlamak için ihtiyaç duyabileceğiniz her şeyi kapsar. Her galeriyi ayrı ayrı tasarlama, birleştirme, şifrelerle koruma, özel web sitesi bölümleri oluşturma, video galerileri yerleştirme, çeşitli ürün türleri için çevrimiçi ödemeleri kabul etme, bir blog yönetme ve bu içeriği sosyal ağlarda paylaşma fırsatı vardır. Tek not, sistem yaratıcı insanlar için tasarlandığından arayüz tasarımının daha çekici olabileceğidir..

SEO

Biçim ile oluşturulan portföylerin çoğu promosyon amaçları göz önünde bulundurularak başlatıldığı sürece, etkili Arama Motoru Optimizasyonu çok önemlidir. Web sitesi oluşturucu, arama motorlarında projenizin görünürlüğünü artırmaya yardımcı olabilecek oldukça ayrıntılı SEO ayarları ile birlikte gelir.

Tüm SEO ayarları Global ve İçerik bölümlerine ayrılmıştır ve ayrı alanlarda ayarlanabilir. Bunlar, SEO web sitesi başlığı, ana sayfa başlığı ve tüm sayfalar, anahtar kelimeler / meta etiketler vb. İçin açıklamaları belirtmek için bir fırsat içerir. Emin değilseniz, web sitenizin arama motorları için iyi optimize edilmiş olup olmadığını, bunu gösteren yüzde çubuğunu görmelisiniz. mevcut SEO tamamlama oranı.

Arama motoru sonuçlarında proje konumlarınızı artırmanıza yardımcı olacak ipuçlarını bulabileceğiniz “SEO İçeriğinizi Geliştirin” bölümü de bulunmaktadır. Son olarak Biçim, projenizi arama motorlarında daha iyi dizine eklemek için içeriğinizi ve web sayfası organizasyonunuzu listeleyen site haritasını otomatik olarak oluşturur.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:23
Profesyonel Şablonlar&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala✘ HAYIR
Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Tüm Format temaları çok yönlü görsel galeri sunumuna dayanmaktadır. Tam ekran, slayt gösterisi, döşenmiş, dikey, yatay ve Premium olmak üzere 6 türe ayrılmıştır. Her kategori, seçilen düzen sunumunun çeşitli varyasyonlarını içerir. Sonuçta, çekici görüntü sunumuna yönelik 23 farklı tema var.. Tüm şablonlar duyarlı, yani içeriği masaüstü ve mobil ekranlarda doğru şekilde görüntüledikleri anlamına geliyor.

Her tema çeşitli renk şemalarında sunulur – açık, parlak, karanlık vb. Bununla birlikte, web sitesinin renk şemasını manuel olarak ayrıntılı olarak ayarlayabilirsiniz.. Hoş bir bonus, her sayfanın şablonunu ve tasarımını ayrı ayrı ayarlamak için bir fırsattır. Başka bir deyişle, farklı fotoğraf kategorileri gibi web sayfalarını farklı şekilde tasarlayabilirsiniz: hala bir stilde yaşıyor ve başka bir stilde portreler, aralarındaki farkı görsel olarak vurgulamak.

Tam ekran tasarım önizlemesine bakabilirsiniz. Kalitesi layık bir düzeydedir. Sizi inanılmaz çözümler ile etkilemez, ancak tamamen niş portföy web sitesi oluşturucu. Görsel şablon kümesine bir şeyler eklemek zordur – Biçim, mevcut tüm görüntü sunumu biçimleri için kullanıma hazır görüntüleme seçenekleri sunar.

Şablonları biçimlendirme

Web sitesi menüsünü (pozisyon ve yükseklik), galeri sayfaları (navigasyon, tam ekran görüntü ekranı, geçiş animasyonları ve hızları, küçük resimler), hemen hemen tüm web sitesi öğelerinin yazı tipleri ve renkleri. Koleksiyon sayfaları için kapak resmi düzeni / boyutu / aralığı, bağlantı konumu ve metin hizalaması seçmek mümkündür. Gelişimini çalışırken sonucu standart ve mobil web sitesi formatlarında görüntüleyebileceksiniz.

Proje tasarımınızı ayarlarken, web sitesi düzenleyicisine erişim olanağınız da olacaktır. Web sitesi logosu ve başlığı ekleyebileceğiniz, her web sitesi rengini ve arka plan resmini özelleştirebileceğiniz, yazı tiplerini seçebileceğiniz ve tür boyutlarını ve stillerini ayarlayabileceğiniz, sosyal ağ profillerinize bağlantı oluşturabileceğiniz, özel web sitesi alan adını ve favicon vb..

Kodlama becerisine sahip kullanıcılar, HTML / CSS / JavaScript bilgilerini kullanarak herhangi bir web sayfası kodunu düzenleyebilecekleri hizmetin kod düzenleyicisine erişmekten memnuniyet duyacaklardır. Bu, web sitesi tasarımını manuel olarak değiştirmeyi ve kod entegrasyonu yoluyla üçüncü taraf uygulamaları veya eklentileri entegre etmeyi mümkün kılar.

Kod Düzenleyiciyi Biçimlendir

Genellikle bu, Biçim tasarım ayarlarının yalnızca küçük bir kısmıdır. İsterseniz, boyutu, tasarımı, sosyal ağ simgeleri rengini, bağlantıların biçimini, başlıkları ve standart metni, her bir web sitesinin rengini, boyutunu vb. Ayarlayabilirsiniz. Detalizasyon o kadar geniştir ki olası değişikliklerde kaybolma riski vardır. ve sonuçta vasat bir tasarım elde edin. Bu, manuel kod düzenlemenin sağladığı faydalardan bahsetmemektedir. Portföy stilini ve yapısını ayarlamak söz konusu olduğunda, Format kesinlikle güçlü bir çözümdür.

4. Müşteri Desteği

Biçim teknik desteği, dünyanın farklı yerlerinden birkaç ülke arasında dağıtılır ve bu da 7/24 müşteri desteği sağlanmasını mümkün kılar. Onlarla e-posta veya canlı sohbet penceresi aracılığıyla iletişim kurabilirsiniz. Yöneticiler kullanıcı dostudur. Hızlı ve profesyonelce cevap verirler.

Yardım Merkezi iyi yapılandırılmıştır ve sistemde gerçekleştirmeniz gereken her işlemin ayrıntılı açıklamasını içeren çeşitli bölümlere sahiptir. Burada anahtar kelime araması da var.

5. Fiyatlandırma Politikası

Biçimin ücretsiz bir planı yok. 14 günlük bir deneme, sistemin tüm özelliklerini test etmenizi ve ücretli planlardan birinin ima ettiği hizmetleri uzatmanın gerekliliği ile ilgili kararı kabul etmenizi sağlayacaktır (yıllık abonelik için fiyatlar belirtilir):

Biçimlendirme Fiyatlandırma Politikası

 • hayran, 6 $ / ay – 100 resim, 3 mağaza ürünü, 15 sayfa;
 • profesyonel, 12 $ / ay – 1000 resim, 20 mağaza ürünü, sınırsız sayfa ve blog yazısı, 5000 prova resmi, ücretsiz alan adı, özel kod düzenleme;
 • Sınırsız, 25 $ / ay – sınırsız resim, sınırsız mağaza ürünleri, sınırsız sayfa ve blog gönderisi, sınırsız prova resimleri, ücretsiz alan adı ve premium temalar, özel kod düzenleme.

Aylık ücretler% 30 daha yüksek olacaktır. Ödeme MasterCard, PayPal ve Visa ile kabul edilir. Sistem, ödeme gününden itibaren 30 günlük para iade garantisine sahiptir. Sistem ayrıca Format Uzmanıyla 30 dakikalık bir site kurulumu yardımı için 50 ABD doları almayı mümkün kılıyor.

Genellikle, Biçim maliyeti diğer niş web sitesi üreticileri ile karşılaştırılabilir. Pahalı veya ucuz demek imkansız. Bu hizmet maliyet kriteri tarafından değil, ihtiyaçlarınıza göre seçilmelidir.

6. Artıları ve Eksileri

Format kesinlikle güzel bir özel portföy web sitesi kurucusudur. Çekici görüntü sunumu için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahiptir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Entegre bir blogun ve çevrimiçi mağazanın kullanılabilirliği;
&# X2714; Gizlilik ve galeri telif hakkı korumasına güçlü odaklanma;
&# X2714; Esnek galeri ayarları, bunları koleksiyonlarda birleştirme fırsatı;
&# X2714; Herhangi bir web sayfası kodunu düzenleme imkanı.
İnterface Pano arayüz tasarımı estetik çekiciliğe sahip değildir;
✘ Şablon özelleştirme güçlü, ancak tam olarak anlaşılabilir değil.

Genellikle, Format harika bir niş üründür. Kullanımı nispeten basittir ve işlevselliğin belirgin dezavantajları yoktur. Bunun yerine, geniş kullanıcı topluluğu ve bakış açıları ile birlikte gelir.

Sonuç olarak

Format, herhangi bir portföy oluşturmak için kullanılan kaliteli bir hizmettir. Sanatçılar, fotoğrafçılar, modelleme iş temsilcileri, mimarlar, tasarımcılar ve resim galerileri aracılığıyla bir şeyler sunması gereken herkes için yararlı olacaktır..

Aynı görevi aynı maliyetle veya daha ucuza tamamlayabilen birçok iyi rakip olduğu için web sitesi oluşturucu niş içinde en iyi olarak adlandırılamaz. Biçim kullanmaya değer mi? Evet, kendi başınıza keşfettikten sonra size hitap ediyorsa. Arayüzünü beğendiyseniz, kalitesinden memnun kalacaksınız. Hizmetin işlevselliği sizi yarı yolda bırakmaz.

Şimdi Biçimlendirmeyi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map