İngiltere İncelemesi

İngiltere İncelemesi


uKit – Bir web sitesi oluşturucusudur. küçük işletme web sitelerini başlatın ve yönetin ve kişisel ve ticari kullanım için diğer proje türleri. Sistem sayesinde dünya çapında popülerlik kazanmıştır. inanılmaz basitlik kalite ve profesyonel web tasarım yaklaşımından ödün vermeyen. Bu, işletmeleri için profesyonel web varlığı oluşturmak isteyen yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için vazgeçilmez bir çözümdür. Bu web sitesi oluşturucu, web tasarım deneyiminden yoksun olan ve web stüdyolarına muazzam miktarda para ödemek istemeyen küçük ve orta ölçekli işletmelerin tüm temsilcileri için harika çalışacaktır..

UKit ile çalışmak için programlama konusunda uzmanlaşmanıza gerek yok – sistem basit ve esnektir ve işin yaklaşık% 70’ini kendi başına tamamlar. Çoğu web geliştiricisinin burada karşılaştığı düzen tasarımı, stil grafikleri, Photoshop ve diğer günlük sorunlar yoktur. Sık güncellemeler hizmeti daha kullanışlı ve işlevsel hale getirir.

Görsel editörlerin en iyi örneklerinden birine dayanan uKit, kullanıcıya çekici bir web sitesi tasarlama fırsatı sunar sıfırdan sadece 1-2 saat içinde herhangi bir hazırlık aşaması olmadan. Bu, web sitesi oluşturucusunun en büyük yararıdır: herhangi bir kişi onunla çalışırken iyi bir sonuç elde edebilir. Bu profesyonel bir web tasarımcısı ile karşılaştırılabilir.

Lehte ve aleyhte olanlar

ukit sorunsuz ve rahat web sitesi geliştirme süreci için harika çalışıyor. Böylece, küçük işletme web sitelerini, blogları, portföyleri, promosyon web sitelerini, açılış sayfalarını ve hatta küçük ve orta ölçekli çevrimiçi mağazaları başlatmak ve etkili bir şekilde yönetmek için kullanılabilir. Düşünüldüğünde sistemin uygun maliyeti, hiç bir aksaklığı yok gibi görünüyor. Ancak, platforma göz atmaya başladığınızda, sonunda bazı dezavantajlarıyla karşılaşabilirsiniz. Tam da bu nedenle, neler sunabileceğini görmek için hizmetin tüm artılarını ve eksilerini listelemek mantıklı.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Yeni başlayanlar için hafif öğrenme eğrisi;
&# X2714; Duyarlı nişe özgü tasarımların zengin koleksiyonu;
&# X2714; Ücretsiz SSL Sertifikası;
&# X2714; Kapsamlı entegrasyon seçenekleri;
&# X2714; Çok işlevli widget’lar;
&# X2714; Ücretsiz yedekleme oluşturma;
&# X2714; Geçici web sitesi yönetimi erişimi.
Full Tam özellikli büyük web siteleri ve web mağazaları için iyi sonuç vermez;
✘ Sistemle başlatılan web siteleri, birleştirilmiş bölümler biçimi nedeniyle benzer görünür;
Free Ücretsiz plan yok.

Bu ne için iyi?

uKit başlangıçta küçük ve orta ölçekli işletme sahiplerini hedefleyen çağdaş, kullanışlı ve basit bir web sitesi oluşturucusudur. Özellik seti, profesyonel projeleri başlatmak ve etkili bir şekilde yönetmek isteyen her kullanıcının ihtiyaçlarını karşılayacak kadar güçlüdür. En önemli şey, web sitesi oluşturucunun kaliteli projeleri çalıştırmak için herhangi bir kodlama ve web tasarım becerileri gerektirmemesidir. Herkes hazır widget’lardan ve içerik bloklarından projeler tasarlayabilmek için sezgisel görsel arayüzünde ustalaşabilir.

Web sitesi oluşturucu, belirli ticari ve ticari olmayan ihtiyaçlar için özel olarak hazırlanmış kapsamlı, tamamen özelleştirilebilir tasarımların geniş bir koleksiyonuyla birlikte gelir. Entegre olması nedeniyle sürükle ve bırak işlevi, herhangi bir kodlama yeterliliği olmadan herhangi bir karmaşıklık düzeyindeki projelere başlamak mümkündür. Bunlar, platformun girişimciler, reklam öğeleri, öğrenciler, sanatçılar, fotoğrafçılar, modeller, stilistler ve diğer kullanıcılarla popüler olmasının en belirgin nedenlerinden sadece birkaçı.

Kullanım kolaylığı

Tamamlamak istediğiniz eylem ne olursa olsun – widget entegrasyonu, blog yazısı oluşturma, alan adı bağlantısı vb. Olsun, kolay ve kullanışlı olacaktır. uKit mantıksal olarak iki alana ayrılmıştır: Gösterge Tablosu ve Oluşturucu. İkincisinin dört çalışma alanı vardır: Site Sayfaları, Oluşturucu, Tasarım ve Uyarlanabilir Site Görünümü.

Oluşturucu bir önizleme seçeneği ile geliyor, bu da tüm değişikliklerinizi anında görmenizi sağlar. Ayrıca, Önizleme düğmesini tıklayarak çalışmanızı istediğiniz zaman önizleyebilirsiniz. Web sitenizi önizlerken farklı cihazlar arasında geçiş yapabilirsiniz: masaüstü, tablet ve mobil. Bu, sitenizin farklı cihazlarda nasıl görüneceğine dair gerçekçi bir izlenim verecektir..

Gösterge Tablosu, sitelerinizin ana ayarlarını yönetmenize olanak tanır: analizleri bağlayın, ziyaretçi istatistiklerini görüntüleyin, tanıtım konusunda öneriler alın, “yapım aşamasında” modunu etkinleştirin, bir sık ​​kullanılan simgesi yükleyin, bildirimleri görüntüleyin, yardım alın ve daha fazlasını yapın.

Başlangıç

Aslında web sitesi geliştirme sürecine geçmeden önce platforma kaydolmanız gerekir. Neyse ki, web sitesi oluşturucu kolay, hızlı ve sorunsuz kayıt prosedürü sağlar. Buradaki iki kayıt seçeneğinden birini seçmek mümkündür. Birincisi sosyal hesabınızın kullanımını (bu Facebook, Google+, uID veya LinkedIn olabilir), zaten varsa. İkinci kayıt seçeneği, e-posta ve şifre bilgilerinizi vererek kayıt formunu doldurmaktır..

Bu adımın tamamlanmasının ardından, e-postadaki bağlantıyı etkinleştirerek kayda uymanız önerilecektir. Bundan hemen sonra, orada listelenen tasarımlardan birini seçmek için şablon seçim sayfasına yönlendirileceksiniz. Benzer şekilde, burada kendi başınıza geçici bir alan adı oluşturma veya rastgele bir alan adı oluşturma fırsatınız olacaktır. Bu adımı tamamlar tamamlamaz, bir web sitesi adı oluşturma, iletişim veri ayarları, sosyal ağ hesaplarına bağlantılar ekleme vb.Gibi diğer kolay ve hızlı adımları tamamlamanız teklif edilecektir..

Son olarak, blokları tıklayabileceğiniz, görüntülerle deneme yapabileceğiniz, renk kombinasyonları, yeni öğelerin entegrasyonu yapabileceğiniz web sitesi düzenleyicisini göreceksiniz. Sonuç olarak, yukarıda belirtilen dört bölümden oluşan editörü keşfetmek ve ustalaşmak yaklaşık birkaç dakika sürer (bunlara “Tasarım”, “Oluşturucu”, “Sayfalar” ve “Uyarlanabilir Site Görünümü” dahildir). Her birinin özelliklerini ayrıntılı olarak inceleyelim:

Not: Uyarlanabilir Site Görünümü Tasarım bölümünde incelenir.

 • “Tasarım” Modu. Bir web sitesinin renk düzenini ve arka planını seçerek web sitesi tasarımınızı değiştirmenizi sağlar. Arka plan olarak basit bir renk paleti, yüklenen bir resim ve hatta Google haritaları kullanabilirsiniz.
  uKit Tasarım Modu
  Ayrıca, her görüntü için paralaks efektini aktive etme fırsatından bahsetmek de mantıklıdır. Web sitesi sayfalarının ve içeriklerinin kullanıcı izlenimini önemli ölçüde artırabilir. Bir şablonu burada bulunan diğer herhangi bir temayla değiştirmek de mümkündür.
 • “Builder” Modu. WYSIWYG editörü ve sürükle ve bırak web sitesi oluşturucu, burada büyük web sitesi düzenleme yöntemleri olarak kullanılır. Bu yöntemlerin birleştirilebilirliği, kullanıcıların yalnızca birkaç tıklamayla ekleyerek, kaldırarak, değiştirerek veya yeniden konumlandırarak web sitesi öğeleri ve blokları ile büyük işlemleri tamamlamalarına olanak tanır. İşlemlerinizin sonuçları hemen çevrimiçi modda görüntülenir.
  uKit Oluşturucu Modu
  Basit sürükleyerek web sitesi sayfalarına eklenen işlevsel öğeler olan widget’larla çalışmanız gerekir. Burada ürün kartları, ses çalar, Google arama, canlı sohbet, popüler hizmetlere sahip sosyal bar, geri arama sırası, kaydırıcı, fiyat listesi, haber bilgilendiricisi (aslında bir blog) ve daha fazlası dahil olmak üzere birçoğu var. Üstbilgi / altbilgi, özellikler, ürünler, kişiler, portföy, incelemeler vb. Gibi belirli bir işlevi tamamlamak için gereken hazır blok kombinasyonlarını da kullanabilirsiniz..
 • “Sayfalar” Modu. Bu mod nedeniyle, kullanıcı web sitesi sayfalarıyla çeşitli işlemleri tamamlayabilir: yeni sayfalar ekleyin, mevcut olanları kaldırın, menüdeki sayfaların sırasını değiştirin, web sayfası içeriğini düzenleyin, çoğaltın, meta etiketleri doldurun.
  uKit Sayfa Modu
  Web sayfalarına eklediğiniz tüm öğeler ek olarak ayarlanabilir: iç blok kompozisyonunu değiştirebilir, görsel tasarım seçeneklerini, görüntülenen öğelerin sayısını ve biçimini, arka planı vb..

Bu bölümlerde ve web sitesi geliştirme sürecinin tamamında uzmanlaştıktan sonra, projenizi düzenlemeye başlamanız daha kolay olacaktır.

Web Sitesi Düzenleme

ukit niş içindeki en iyi görsel editörlerden birini kullanır. Buradaki tüm adımlar yalnızca birkaç tıklama ile tamamlanabilir. Etkileyici olan, sadece 1-2 saat içinde hazır bir web sitesi başlatmak, öğeleri kontrol panelinden web sitesi sayfalarına sürükleyerek ve içerik engelleme konumları oluşturarak / ayarlayarak mümkündür. Hakim durumda, istenen sonucu elde etmek için varsayılan olarak sağlanan demo içeriğini düzenlemeniz, renkleri, yazı tiplerini, düzeni, arka planı vb. Özelleştirmeniz yeterlidir..

Seçebileceğiniz ve sayfaya ekleyebileceğiniz tüm öğelerin ayrıntılı ayarları vardır. Birçoğu için ayrı tasarım seçenekleri seçmek ve blok içeriğini düzenlemek mümkündür. Benzer şekilde, her blok için blok yapısını ve arka planını ayarlayabilirsiniz. Galeriler ve yazı tipleri için resim eklemek isterseniz, bunları sunucuya yüklemeniz gerekmez. Bunun yerine, otomatik olarak yüklenmesine izin vermek için gerekli resme bir bağlantı sağlayabilirsiniz.

Sistem, hazır bloklarla birlikte, benzersiz bloklar vermek için boş blokların entegre edilmesine ve özelleştirilmesine izin verir. Ayrıca, gerekli blokları bir sayfadan diğerine kopyalama fırsatı da vardır. Bu, blok simgesindeki oku tıklayıp kopyalanmasını istediğiniz sayfayı seçerek başka bir sayfaya zaten özelleştirdiğiniz bir blok / widget eklemenize olanak tanır. Son olarak, blokları “Favoriler” aynı formları sık sık yayınlamanız gerektiğinde hızlı erişim bölümü.

Blok entegrasyonunun yanı sıra, uKit birden fazla widget’a erişebileceğiniz Widget’lar bölümüne geçmenizi sağlar. Seçimleri oldukça kapsamlıdır, ancak gerekli öğeleri toplama işlemi kolay ve hızlıdır. Burada, mevcut widget’ları sıralamanıza ve entegre etmek istediğinizi seçmenize olanak tanıyan kullanışlı bir arama filtresi seçeneği bile vardır. Ana widget kategorileri aşağıdaki gibidir:

 • Temel (Başlık, Metin, Görüntü, Galeri, Kaymak, Düğme);
 • yapı (Ayırıcı, Boşluk);
 • içerik (Alıntı, Kart, Tablo, PRO Tablo, Yorumlar, Adımlar, Zaman Çizelgesi, Fiyat Listesi, Zamanlayıcı, HTML Kodu, Google Arama, Haber Widget, Galeri);
 • Online mağaza (Ürün);
 • Dış (Ecwid, AddThis Kenar Çubuğu, Maliyet Hesaplayıcı);
 • medya (Dosya, Video, SoundCloud, SlideShare);
 • İletişim (İletişim Bilgileri, İletişim Formu, Geri Arama, Harita, MailChimp, LiveChat, JivoChat);
 • Sosyal (Paylaş Düğmeler, Sosyal Ağlar, Facebook, Twitter, Instagram, Pinterest, VK, Disqus).

uKit, bir kullanıcının tam özellikli bir web sitesi başlatmak için ihtiyaç duyabileceği her şeye sahiptir – sadece web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılayan birini almak için gerekli blokları / widget’ları seçin. Hizmetin entegre araç seti, hem modern bir tanıtım sitesi hem de küçük bir web mağazası başlatmak için yeterli olacaktır.

Canlı Yayın

Web sitesi tasarımınız üzerinde çalışırken, öncekileri geri yükleyebilmek için projenizin yedek sürümlerini oluşturabilirsiniz. Web sitenizin özelleştirilmesini tamamladığınızda, yayından önce sonucu önizleyebilirsiniz. Bu, web sitesinin ayrıntılarını ve mevcut hataları / hataları zamanında düzeltmek için görmenizi sağlar. Son olarak, “Yayınla” canlı yayın düğmesi.

Özellikleri & Esneklik

ukit web sitesi oluşturucu sezgisel ve modern bir arayüz ile geliyor. Web tasarım sürecini yavaşlatan gereksiz işlevlerden ve aşamalardan yoksundur. Bu, hizmeti son derece etkili kılar.

uKit Widget'ları

Bloglar ve Açılış Sayfaları

İşletme web sitelerinden ayrı olarak, uKit, bloglar ve açılış sayfaları maksimum etkili. İlk seçenek burada bir “Haber Bilgilendiricisi” Haber görüntüleme biçimini birkaç tıklamayla oluşturursunuz (elbette bir blog sayfasını ana sayfa yapmak da mümkündür). Bundan hemen sonra, “Haberler”Bölümü burada kurulum biçiminde yayınlanacak.

uKit Haber Widget'ı

Tüm uKit şablonları açılış sayfaları için harika çalışır: geniş ekranlı, bloklara ayrılmış ve görsel olarak çekici. Burada çapa menüsünü etkinleştirme fırsatı var (menü bağlantıları seçilen web sayfası bloklarına atıfta bulunur). Dahası, sayfayı kaydırırken menü konumunu sabit hale getirmek için düzeltmek mümkündür. Açıkçası, “Yukarı” düğmesi burada olduğu gibi, bir sayfalık web sitesinin zamanlayıcı widget’ı gibi düşünülemez. Zamanlayıcı kurulumu da fazla çaba ve zaman gerektirmez.

Programlı haber yayını başka bir ilginç seçenektir. Örneğin, haberleri hazırlayabilir, yayınları programlayabilir ve tatile çıkabilirsiniz. Malzemeler siz yokken programa göre otomatik olarak web sitesine eklenecektir. Blog sahipleri kesinlikle bu özelliğin gerçek değerini görecek.

e-Ticaret

Diğer özelliklerin yanı sıra, entegre özelliğini kullanarak uKit’te web mağazaları oluşturma fırsatını da unutmayın. Ecwid Dükkanı işlevsellik. Uygulamak için modülün web sitesine kaydolmanız gerekir. Gösteri pencereleri burada açık ve temiz görünüyor.

Yine de büyük bir süpermarket açmayı başaramayacaksınız. Bu, her kategori için yeni bir web sayfası oluşturmanız, tasarımını vb. Ayarlamanız gerektiğinden pek uygun değildir. Zamanınız ve arzunuz varsa, elbette iyi bir sonuç elde edebilirsiniz..

uKit Ecwid Widget

Ancak, şirin bir mini İnternet mağazası açarken sorunlarla karşılaşmazsınız. Geri arama emri düğmesi, fiyat listeleri, reklam banner’ları ekleme fırsatı vardır, “Bunu ekle” kullanıcıların gerekli web sayfalarına olan bağlantıları birden fazla sosyal ağ üzerinden paylaşmalarını sağlayan panel. Aynı şekilde, “USocial.pro” paneli düğme oluşturucu olarak kullanılır. Web sitesi tıklama ile ilgili istatistikleri toplayabilmeniz gereken bir yerde web sitesine daha fazla eklemek için gerekli tüm hizmetleri kapsayacak panel düzeni oluşturmanıza olanak tanır. Bu, SEO araçları uygulaması ile birlikte projenizin arama motoru sıralamasını yükseltmenize yardımcı olacak en güçlü araçlardan biridir.

Ecwid eklentisinin yanı sıra, uKit web mağazası oluşturmak için entegre bir araca sahiptir. Kutudan çıktığı gibi sunulur ve kesinlikle birçok kullanıcıya hitap edecektir. Bu “Ürün” Araç. Açıklamalar ve kaliteli fotoğraflar içeren sınırsız sayıda satış veya hizmet ekleyebilirsiniz. Web mağazası, alışveriş sepeti ve ürünler, gösterge panosunda ürün kartı tasarımı ayarlarını ve ayarlarını kaydetmek için kullanılan açılır pencereler olmak üzere üç bölümden oluşur. Bu şekilde görünür: ürün fotoğrafı, açıklaması ve sipariş düğmesi olan bir sekme.

uKit Online Mağaza

Ayrıca, her ürün için sınırsız sayıda değer içeren 3 seçenek ekleyebilirsiniz. Her bir seçenek için kendi perakende marjınızı yüzde veya sabit bir tutar olarak atamak mümkündür. Perakende marj değerinin önüne bir «-» işareti koyarsanız, maliyet temel oranla karşılaştırıldığında yüzde veya belirtilen miktar kadar kesilir. Bu özellik, her bir ayrı ürünün ayarlarında, diğer bir deyişle “Seçenek Ekle” Bölüm.

Para birimini seçebilirsiniz (gerekli tüm para birimleri burada mevcuttur), çevrimiçi sipariş formu oluşturucu (alanlar kümesi ve hacimleri), gönderim ve ödeme seçeneklerinden birini seçin. Bir alışveriş sepetinin tasarımı da özelleştirilebilir (renkler, varsayılan altyazılar, gölgeler). Yeni siparişlerle ilgili bildirimler belirtilen e-postaya teslim edilecektir. Şu andan itibaren, web’de satışa başlamak için çevrimiçi mağaza oluşturmaya çok fazla para yatırmaya gerek yok.

Cevrimici hesap makinesi

Sistem çok kullanışlı “Cevrimici hesap makinesi” widget tabanlı uCalc işlevselliği. Web sitenizdeki bir hizmetin maliyetini tanımlamak için bir çevrimiçi hesap makinesi ekledikten sonra, sipariş toplama için etkili bir araç alacaksınız. Kullanıcılar genellikle böyle şeyleri sever: bir kişi bir siparişi özelleştirebilir ve bir kerede nihai maliyetini öğrenebilir. Bu, kullanıcıları bir satın alma işlemi yapmaya teşvik eder.

uKit Ücretsiz Online hesap makinesi

Tablo Sayfaları

uKit, standart alternatifinden çok daha işlevsel olan ve kenarları / başlıkları göstererek / gizleyerek, hücreleri birleştirerek / kopyalayarak, tablo öğeleri için özel renkler seçerek, ayarlama yaparak tabloları oluşturmayı ve ince ayar yapmayı mümkün kılan gelişmiş bir PRO Tablolar widget’ı sunar. Dahası, tercih edilen hücre türünü de seçebilirsiniz – normal veya stiller metin düğmesi. Ana düğme parametrelerini yapılandırmak ve tasarımı, boyutu ve mevcut diğer yapılandırmaları ayarlayarak görünümünü ayarlamak artık size kalmış.

İster tablo eklemeniz ve değiştirmeniz, ister sosyal ağlar veya popüler mesajlaşma için önizleme görüntüleri ayarlamanız gerekse de, gelişmiş tablo widget’ı bunu kolayca yapmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca tüm uKit performansını da hızlandıracak. Widget ile çalışmak, sıradan Google veya Excel e-tablolarını kullanmak kadar kolay ve hızlıdır. Bunu daha önce yaptıysanız, birkaç dakika içinde işlemde ustalaşacaksınız.

Yazı

uKit editörü, bir web sitesi için yazı tipi çiftlerinin ayarlanmasına ve yüklenen görüntülerin kırpılmasına izin verir. Bir kullanıcı 2 yazı tipini manuel olarak seçebilir (bir başlık ve metnin geri kalanı için) ve görüntüleme seçeneklerini ayrıntılı olarak ayarlayın (satırlar arası boşluk, boyut, yazı tipi, harfler arasındaki boşluk). Bu ayarları “Tasarım” bölümünde bulabilirsiniz.

Neden yalnızca 2 yazı tipi kullanılmasına izin veriliyor?? Farklı tasarlanmış harflerin bir karışımının bir web sitesinin tüm izlenimini bozduğu bir sır değil. Bu nedenle, bu kısıtlama iyi bir sonuca katkıda bulunacaktır – ne seçerseniz seçin, hoş görünecektir. Sadece son konumlarına sürükleyerek ayarlar kaydırıcısını aşırı kullanmayın. Böyle bir araçla, web sitesi tasarımını birkaç tıklamayla geliştirebileceksiniz – yazı tiplerinin sayfaların oluşturduğu izlenim üzerinde önemli bir etkisi var.

Resimler ve Video

Örneğin, bir galeriye veya kaydırıcıya eklerken görüntüleri kırpma fırsatı, filigranlardan ve diğer gereksiz ayrıntılardan kaçınarak gerekli öğenin görüntülenmesine izin verir. Bu küçük ama oldukça kullanışlı bir özellik. Web sitenizin grafikleri daha etkileyici olacak.

Entegre “Video” widget’ı da birçok kullanıcıya hitap ediyor. Bunu kullanarak bir video bağlantısı ekleyebilir, otomatik görüntüleme modunu, sonunda benzer videoların görüntülenmesini, video başlığının sunumunu ve oynatıcı kontrol panelini ekleyebilirsiniz. Bu özellikler yalnızca widget tıklamasındaki kaydırıcılar kullanılarak birkaç tıklamayla etkinleştirilebilir / devre dışı bırakılabilir.

Ukit ile, mevcut bloklardan herhangi biri için video arka planı ayarlayabilirsiniz. Bunu yapmak için üçüncü taraf komut dosyalarına veya karmaşık kod entegrasyonuna gerek yoktur – herkes birkaç dakika içinde görevle başa çıkabilir. Web sayfanızı daha eğlenceli, etkileşimli ve dinamik hale getirmek için birkaç tıklama yeterli olacaktır. Video arka planı bilgi bloklarının arkasında canlı bir şekilde görüntülenecek ve böylece kullanıcının gereken içeriğe dikkat çekmesi sağlanacaktır..

Video arka planını ayarlamak için, blok ayarlarında bulunan Arka Plan sekmesine erişmeniz, kullandığınız video kaynağından bir bağlantı eklemeniz yeterlidir (YouTube veya Vimeo) ve ana ekran parametrelerini (yer paylaşımı, yoğunluk, hizalama, yakınlaştırma, video oynatma hızı, efektler vb..).

Sabitlenmiş Bloklar

Bu özellik, sayfanın üstündeki veya altındaki belirli bir web sitesinde yer alan içerik bloklarının seçilmesine ve sabitlenmesine olanak tanır. Özelliği, web sayfanızdaki altbilgi ve üstbilgi hariç tüm bloklara uygulayabilirsiniz. Blok sabitleme işlemi, kullanıcılar tarafından tamamlanabilecek kadar basit ve kolaydır, farklı web tasarım uzmanlığı olacaktır. Bununla birlikte, boyutları toplam ekran yüksekliğini aşarsa veya web sitenizde sayfayı aşağı kaydırdıkça aşağı hareket eden sabit bir menü varsa bloğu sabitlememeniz gerektiğini unutmayın. Aksi takdirde, bunun kullanıcının göz atma deneyimi üzerinde olumsuz etkisi olabilir.

İkon Animasyonları

uKit artık daha çekici web sitesi sunumu için bir dizi animasyon efekti ile birlikte gelen Simge widget’ını kullanmayı mümkün kılıyor. Sonuç olarak, sistem geliştiricileri seçebileceğiniz ve web sayfası simgelerinize uygulayabileceğiniz 4 yeni animasyon efekti eklediler. Her efekt, sırayla, web sitesi görünümünüzü denemenize izin veren bir ayar listesi ile birlikte gelir. Böyle bir ihtiyaç varsa, yaratıcılığınızı ifade etmek ve müşteri katılım oranını artırmak için aynı anda birden çok efekt seçebilir ve uygulayabilirsiniz. Animasyonun hızı ve görüntüleme seçenekleri web tasarım ihtiyaçlarınıza göre ayrı ayrı ayarlanabilir.

Faydalı Widget’lar

“Zaman çizelgesi” ve “Adımlar” ilginç spesifik uKit widget’larının en iyi örnekleridir. Bir etkinlik programı, belirli bir sonuca ulaşmak için gerekli adımlar, etkinlik posteri vb.Gibi herhangi bir eylem dizisi hakkındaki bilgileri en uygun ışıkta görüntülemeye yardımcı olurlar..

ukit adımlar widget'ı

Widget’lar arasındaki fark, dikey veya yatay olabilen içerik yönündedir. Ayarlar, adımları, bölücüleri, imzaları vb. İşaretlemek için simge tasarımını seçmeyi mümkün kılar..

Web sitesi oluşturucu ayrıca Sosyal Ağlar widget’ı WhatsApp, Telegram, Viber ve daha fazlası dahil olmak üzere bir dizi yeni trendy hizmetle genişleterek. Bu uygulamalar, web sitelerini oluştururken bu tanınmış haberciler ve sosyal medya sistemlerine bağlantıları belirtme ihtiyacıyla karşılaşacak çoğu kullanıcı için kullanışlı olacaktır..

SendPulse Entegrasyonu

uKit SendPulse ile entegrasyonunu duyurdu. Popüler widget’a artık sadece birkaç tıklamayla web sitesi ziyaretçileri için uygun web push bildirimleri eklemek ve ayarlamak isteyen herkes erişebilir. SendPulse widget’ını bağlamak kolay ve hızlıdır. Sadece kontrol paneline ulaşın, ilgili öğeyi seçin ve push bildirimlerinizi etkinleştirin. Tüm süreç bir dakikadan az sürer.

Barındırma

Sınırsız dosya depolama alanı ve kullanıcı fotoğraflarının otomatik optimizasyonu servisin dikkate değer avantajlarıdır. Web sitesinde kullanılacak görüntülerin sıkıştırılmasının önemini anlayan pek çok yeni kullanıcı yok. Yansıtma sunucusundaki 6 MB’lık fotoğrafların tümü, gönderilecekleri web sayfalarının performansını yok edecek.

Web sitesi yükleme hızı arama motorları için önemli bir sıralama faktörüdür. Bu, yavaş yüklenen web sitelerinin, geri kalan özellikler aynı kalsa bile, daha hızlı yüklenenlere kıyasla daha kötü arama motoru sonuçlarına sahip olduğu anlamına gelir. Ancak, görüntüler en hantal web sayfası elemanlarıdır ve ana web sayfası megabit hacmini içerir.

UKit söz konusu olduğunda, sistem Aşamalı JPEG ve Aşamalı PNG algoritmaları kullanılarak yüklendikten hemen sonra fotoğrafların birkaç kopyasını oluşturur. Kopyalar, çeşitli boyutlarda ve çeşitli cihazlarda indirilecek Bootstrap sütunlarına uyacak şekilde farklı boyutlardadır. Bu, sistemin görüntüleri otomatik olarak optimize ettiği ve bu da web sayfasının yüklenmesini önemli ölçüde artırabileceği anlamına gelir. Yeni başlayanların günümüzde karşılaştığı en yaygın sorunlardan biri bu şekilde çözüldü. Bir web sitesi, kamera gücünüzden bağımsız olarak hızlı çalışır.

tanıtım

uKit web sitesi tanıtım seçenekleri ilginç bir şekilde gerçekleştirilmektedir. Gösterge tablosunu başlatarak, etkili proje arama motoru optimizasyonu ile ilgili sistem önerilerini inceleyebilirsiniz. Yeni başlayanlar böyle bir yardıma değer verecek.

uKit SEO - uKit Web Sitesi Oluşturucu

SEO burada harika: her web sayfası için meta etiketleri doldurabilirsiniz. Google Analytics senkronizasyonu, istatistikleri izlemeye ve tanıtım stratejisini etkili bir şekilde yönetmeye yardımcı olacaktır. Kuruluşunuzu Google haritalarına eklemenize izin veren bir seçenek de arama motoru tanıtımına ve kullanıcı tutumuna katkıda bulunacaktır.

uKit ayrıca 404 sayfasını ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmeyi mümkün kılar. Burada yapabileceğiniz, örneğin marka kimliğinizi gösterecek benzersiz bir kısa mesaj veya resim eklemektir. Özelleştirme işlemini basitleştirmek için, tasarımcı tarafından üretilen üç şablondan birini kullanabilirsiniz. Bu seçenek Sayfalar / Servis bölümünde bulunur.

Servis Araçları

Bir tıklamayla görme engelli kişiler için bir web sitesi sürümünü etkinleştirme fırsatı, hizmetin bir başka önemli noktasıdır. Bu seçeneği “Tasarım” bölümünde bulabilirsiniz. Yapması gereken kullanıcılar için iyi çalışır bir eğitim web sitesi oluşturun (okul, üniversite vb.) veya başka bir devlet kurumu için bir proje. Bu tür web siteleri için belirli yasal gereksinimler vardır: görme engelli kullanıcılar için özel sürümler sunmak zorundadırlar. uKit bunu kolaylıkla yapmanıza izin verir: web sitenizin ziyaretçileri, web sitesi başlığının altında bulunan panelde bir yazı tipi, renk şeması ve görüntü görüntüleme seçenekleri seçebilecek.

Etkilendiğiniz diğer uKit özellikleri de var. Örneğin, kendi ilginç ve çekici 404 web sayfası tasarımınızı oluşturabileceksiniz. (“Sayfalar” /”Hizmetler”), kaydırırken blok animasyonunu etkinleştirin (kaydırırken ana içerik ekranı) veya birçok harita işareti yükleyin (10 A kadar), şirketinizin başka yerlerde şubeleri varsa. Çeşitli web sitesi sayfalarında benzer blokların tasarımını kopyalayıp hızlı erişim elde etmek için “Favori” bölümüne ekleyerek hızlandırmak daha kolay olacaktır. Bu şekilde çalışır: sadece bir blok seçersiniz, parametreler simgesindeki oku tıklatıp yerleştirilmesi gereken bir web sayfası seçersiniz. Bu kadar!

Açılır Pencereler

UKit’in sunduğu başka bir yararlı özellik daha var: bu, açılır pencerelerin nasıl görüneceğini ayarlamak için bir fırsattır. “Sayfalar” menüsüne erişmeli ve “Açılır Pencere” noktasını seçmelisiniz. Açılır pencereler, düğmeyi tıkladıktan hemen sonra, zamanlayıcı programına göre, kaydırma sırasında (kaydırma işleminin% 75’i tamamlandıktan hemen sonra) veya bir sayfayı kapatırken. Açılır pencere içeriğine özel teklifler, reklamlar veya diğer öğeler ekleyebilirsiniz.

CRM Entegrasyonu

uKit ayrıca AmoCRM entegrasyonuna da sahiptir, Gösterge tablosu seçeneklerinin çekirdek düzeyinde bulunabilir. AmoCRM, satışlarınızı kontrol etmenize ve artırmanıza yardımcı olacak potansiyel müşterileri ve fırsatları muhasebeleştiren basit ve sezgisel bir sistemdir. Veri senkronizasyonunu başlatmak için, hizmetin resmi web sitesinde kaydedilecek hesaba ihtiyacınız olacaktır. CRM kurulumu, daha etkili promosyon kampanyaları düzenlenmesine yardımcı olacaktır.

ukit SSL CRM Entegrasyonu

Sistem her bir müşteri hakkındaki verileri toplar (ad, adres, e-posta, telefon), e-postanıza yeni etkinlikler hakkında bildirim gönderme. Bu, açılır pencerelerdeki formlar, geri arama formları ve web mağazası widget’ıyla senkronize edilir. İstatistikleri e-posta yoluyla veya doğrudan AmoCRM kontrol panelinde inceleyebilirsiniz. Bu seçenek, özellikle uKit ile oluşturulan çevrimiçi mağazaların sahipleri için yararlı olacaktır.

Kurumsal müşteriler, doğrudan gösterge tablosuna işletme e-postası ekleme fırsatına değer verecektir. Web sitesine bir alan bağlamanız yeterlidir. Bundan hemen sonra, «etki alanınız @ adı» gibi görünen bir e-posta kaydetme fırsatınız olacak. Bu oldukça hoş ve basit.

Alanlar

Alanlar hakkında biraz konuşalım. Gibi ücretsiz bir alt alan adı youwebsite.ukit [nokta] me başlangıçta yeni kayıtlı web sitenize atanacaktır. Sistemi keşfettiğinizde / test ettiğinizde deneme süresi boyunca iyi çalışır. Eğer uKit kullanmaya ve onunla bir web sitesi tasarlamaya karar verirseniz, daha sonra değiştirmeniz gerekeceğini söylemeye gerek yok.

“Premium” Plana abone olduktan hemen sonra, istediğiniz herhangi bir alanı bağlayabilir veya bir web sitesi oluşturucunun arayüzü aracılığıyla (istediğiniz herhangi bir bölgede) yeni bir alan satın alabilirsiniz. Bu, “Gösterge Tablosu” nda birkaç tıklama gerektirir. Alan adı, siparişinizi verdikten yaklaşık 15 dakika sonra değişecek.

SSL Güvenliği

SSL Sertifikasını alan adınıza ücretsiz olarak da bağlayabilirsiniz. HTTPS’yi bağlamak için kontrol paneline erişmeniz, listeden ilgili widget’ı ve alan adını seçmeniz yeterlidir. Yaklaşık yarım saat içinde, işlemin başarılı bir şekilde tamamlanması hakkında bir bildirim alacaksınız. Genellikle, 2 düğmeyi tıklarsınız ve web siteniz ekstra HTTPS protokolü üzerinde ekstra para yatırımı yapmadan çalışır!

SSL, çevrimiçi ödemeleri kabul eden web siteleri için başlangıçta bir zorunluluktur. Örneğin Google, bu sertifikayı içermeyen web sitelerini zaten güvensiz olarak işaretlemektedir. Güvenli HTTPS protokolünün kullanılabilirliği, web sitesi arama motoru sıralamasını ve müşteri güven oranını da etkiler. Her neyse, sertifikayı kullanmak, bir web sitesi olmadan çalıştırmaktan daha iyidir. Dahası, ücretsiz – burada düşünecek bir şey yok. Sadece kullan!

Geçici Web Sitesi Yönetimi Erişimi

uKit, yönetimine dahil olabilecek herkese web sitenize geçici erişim vermeyi mümkün kılar. Bu özelliği kullanarak, bir hak sahibi web sitesi tasarımını düzenleyebilir / güncelleyebilir, sayfa ve widget ekleyebilir / kaldırabilir, web sitesi istatistiklerine göz atmak, SEO parametrelerini yapılandırmak için Google Analytics’e erişebilir. Faturalandırma geçmişini ve ödeme yönetimini görüntüleme gibi haklar, geçici web sitesi erişimi paylaştığınız bir kişi tarafından erişilemez.

Önemli olan, sistem geçici erişim izni verir vermez otomatik olarak bir web sitesinin yedek kopyasını oluşturur. Üçüncü taraf bir kullanıcı onu silemez. Web sitesi yönetimi işlemi sırasında bir şey olursa, sahibi ilk web sitesi sürümünü geri yükleyebilir. Erişim haklarını her zaman iptal etmek de mümkündür. Maksimum geçici erişim süresi 999 gün sürer.

uKit özellik seti, deneyimsiz kullanıcıların etkili web siteleri başlatmasına gerçekten izin verecektir (ve bu bir tanıtım sloganı değil). Burada şüphe edilecek bir şey yok.

tasarlamak & Şablonlar

uKit tasarım özelleştirme seçenekleri de oldukça geniştir. Web sitesi oluşturucu, modern ve şık bir görünüme sahip birden fazla tasarım arasından seçim yapmanızı sağlar. En çok beğendiğiniz temayı seçmek ve benzersiz bir görünüm vermek size kalmıştır. Bilmeniz gerekenler, uKit şablonlarının yalnızca başlık renk şemaları ve görüntülerinde değil, yapılarında ve tasarım yaklaşımlarında da farklılık gösterdiği.

Sayfa Şablonları

Şablon kalitesi ve çok yönlülük, kullanıcıların uKit’i keşfederken ilk fark ettikleri şeydir. Tüm şablonlar, herhangi bir tadı karşılamak için 500’den fazla duyarlı tema içeren 40 konu ve nişe ayrılmıştır.. Her temanın tasarımı nihai değildir. Hazır blokları yeniden düzenleyebilir, oluşturabilir ve silebilir, kaydırıcı görüntülerini, herhangi bir öğenin rengini, yazı tipini, menü sırasını vb. Değiştirebilirsiniz. Gerekirse, seçilen şablonu başka herhangi biriyle değiştirebilirsiniz..

uKit kullanıcılara esnek ve kaliteli malzeme sağlar. Bununla çalıştıktan sonra, gerekli tüm özelliklere sahip çarpıcı bir web sitesi elde edebilirsiniz (bkz. uKit web sitesi örnekleri). Web tasarım sürecini basitleştirmek için, bir niş şablonu seçmek arzu edilir. Bu olabilir fotoğraf, inşaat, hukuk, mal taşımacılığı, turizm, finans, eğitim (bu son zamanlarda eklenen bir şablon kategorisidir) ve dahası. Bu, uygun bir web sitesi yapısı ve demo içeriği elde etmenin kesin bir yoludur. İçeriği düzenleyerek, bir web sitesinin yarısını 20 dakikadan daha kısa bir sürede tasarlayabilir, arka planı, rengi ve belki de blokların ve widget’ların varsayılan konumunu ayarlayabilirsiniz..

uKit Ücretsiz Şablonlar

İsterseniz, web tasarım sürecinde şablonu değiştirebilirsiniz. Yeni bir şablonun hangi kategoriye başvuracağı önemli değildir, ilk seçilen örneğin demo içeriğiyle birlikte gelir. Bir fotoğraf web sitesi için bir inşaat şablonu uygulasanız bile, web sitenizin konusundaki hiçbir şeyi bozamayacağınız için bu kullanışlıdır. Bu, aynı zamanda kategorinizden tasarım seçmek için ekstra bir nedendir.

Şablon duyarlılığı sistemin bir başka önemli noktasıdır – temalar esnektir ve herhangi bir akıllı telefon, tablet veya dizüstü bilgisayar ekranına otomatik olarak ayarlanabilir. “Sandviç” menüleri her ekranda harika görünürken bloklar boyutlarını esnek bir şekilde değiştirir.

Derin Tasarım Özelleştirme

UKit şablonlarını özelleştirmek için önemli bir yol yoktur, çünkü hepsi yapı ve düzen açısından oldukça benzerdir. Bunun nedeni, sistemin çoğunlukla temel web tasarım bilgisi ve kodlama becerilerinden bile yoksun olan yeni başlayanların ihtiyaçlarına yönelik olmasıdır. Blok çok yönlülüğü ve özelleştirilebilirlik, her şablona kişiselleştirilmiş görünüm verir.

Ancak, derin tasarım özelleştirme söz konusu olduğunda, her blok için mevcut arka plan ayarlarıyla başlayabilirsiniz. Etkileyici olan, bir Google / Bing haritasını bile arka plan olarak seçebilir ve entegre edebilirsiniz. Kaplama ve opaklık ayarları, okunabilir ve net olabilmesi için haritanın genel web sitesi tasarımıyla ilgili olarak kurulmasını mümkün kılar.

Açıkçası, istenen blok arka planını oluşturmak için standart görüntüleri de kullanabilirsiniz. uKit, web sitenize mükemmel bir görünüm vermek için arka plan paralaks efektini etkinleştirmeyi mümkün kılar. Burada varsayılan olarak erişim izni verildiğini unutmayın. Ayrıca, üst web sitesi köşesindeki ilgili düğmeyi tıklayarak her blok için yapı ayarlayabilirsiniz. Burada yapabileceğiniz şey, gönderilen içeriğe göre ekran genişliğini seçmek, ayrı öğeler için hizalama parametrelerini ayarlamak ve en uygun blok tipini seçmek..

Adaptive Site Görüntüle

Kullanıcıların mobil tarama deneyimini geliştirmek için uKit, mobil ve tablet web sitesi görünümüne ince ayar yapmayı mümkün kılar. Mobil modda görüntülenmesini istemediğiniz blokları gizleyebilir, widget sütunlarının sayısını değiştirebilir ve arka planları engelleyebilirsiniz. Widget konumlarını, tabletlerde görüntülendiğinde 2 sütuna bölünecek şekilde yapılandırmak da mümkündür.

Mobil web sitesi sürümünün ilk masaüstü site görünümü ile otomatik olarak senkronize edildiğini unutmayın. Ancak, arka plan masaüstü engelleme ayarları, yalnızca mobil tarama için belirli özellikleri etkinleştirir etkinleştirmez mobil sürümle senkronizasyonu kaybeder.

Müşteri desteği

uKit müşteri destek seçenekleri, çoğu sistem kullanıcısının gereksinimlerini karşılayacak kadar çok yönlüdür. Sistemi keşfederken ve üzerinde uzmanlaşırken karşılaştığınız sorunlar ne olursa olsun, aşağıdaki destek çözümlerinden birini seçebilirsiniz:

 • Güçlü bilgi tabanı – sistemle çalışırken web tasarımı veya web sitesi yönetimi sorunlarıyla karşılaşan tüm kullanıcılar için birinci sınıf varış noktasıdır. uKit, kullanıcı aramasını kolaylaştırmak için konulara ayrılan onlarca en yaygın soru ve cevapları sunmaktadır. Burası aynı zamanda kullanıcıların ilgilendiği en sık konuları içeren bilgilendirici makaleleri okuyabileceğiniz yerdir;
 • Skype ve e-posta – bilgi tabanında sistemle ilgili sorularınızın cevaplarını bulamazsanız, resmi web sitesinde bir geri bildirim formu kullanarak Skype veya e-posta yoluyla uKit uzmanlarına başvurmak için zaman ayırın;
 • Blog – ayrıca resmi ukit blog modern endüstri trendlerinden haberdar olmanıza yardımcı olacak web sitesi geliştirme makalelerine göz atmak;
 • Canlı sohbet – uKit canlı sohbet desteği, sistem abonelerine her sorunla karşılaştıklarında, proje geliştirme, yönetim veya daha fazla tanıtımları üzerinde çalışırken zamanında yardım sağlamak için 7/24 mevcuttur..

Gördüğünüz gibi, uKit kullanıcılarının seçim yapabileceği birden çok destek seçeneği vardır. Her şey karşılaştıkları sorunun karmaşıklığına ve web tasarımı farkındalık derecesine bağlıdır.

Planlar & Fiyatlandırma: ukit maliyeti ne kadar?

Fiyatlandırma politikası söz konusu olduğunda, sistemin sunacağı çok şey vardır – ücretli planlar burada çok uygun. Bir seferde 3, 6 ay veya 1-2 yıl için ödeme yaparken, buna ek olarak -% 5, -% 10, -% 20 -% 30 -% 30 güzel bir indirim teklif edilecektir. Böylece, abonelik süresi ne kadar uzun olursa, indirim o kadar büyük olur. Bu arada, sistem ek olarak planlarından biri ile aynı anda birkaç web sitesi işleten kullanıcılara indirim sunuyor.

Şu anda, uKit’in 4 ücretli aboneliği var:

İngiltere Fiyatlandırma

 • “En az” (5 $ / ay) – harika bir web sitesi başlatmak için kullanabileceğiniz tüm gerekli araçları ve özellikleri sunar. Plan, özel alan adı bağlantı seçeneği, sınırsız sayıda sayfa, ziyaretçi ve disk alanı, sınırsız SMS bildirimi, 7/24 destek, ücretsiz barındırma, yedekleme seçeneği ve 200’den fazla profesyonel tasarım ile birlikte gelir.
 • “Temel” (10 $ / ay) – Gelişmiş istatistikler ve premium şablonlara sınırsız erişim sağlar. Minimal Plan tarafından sağlanan özelliklere ek olarak, Temel abonelik canlı sohbet desteği, sistem telif hakkı yokluğu, güçlü istatistik izleme araçları, Google Analytics hedefleri ve premium tasarımlara erişim ile birlikte gelir. Bu işletmeniz için en iyi seçimdir!
 • “E-Ticaret” (12 $) – entegre alışveriş sepeti ve çoklu ödeme seçenekleriyle bir web mağazası oluşturulmasına izin verir. Plan, 14 günlük ücretsiz deneme sürümünün yanı sıra, türüne özgü birden fazla niş özelliğine de sahiptir. Bunlar arasında çok yönlü gönderim ve ödeme seçenekleri, alışveriş sepeti ayarları, para birimi seçimi, çevrimiçi ödemelerin kabulü (PayPal, Cüzdan Bir vb..).
 • “Profesyonel” (15 $) – Özel kod entegrasyonu veya özel renk şeması uygulaması gibi profesyoneller için ekstra kodlama ve yaratıcı avantajlar sunar. e-Ticaret işlevi burada da mevcuttur

Web sitesi oluşturucunun tamamen ücretsiz bir seçeneği yoktur, ancak Minimal Plan’a dahil edilen özellik kümesine sınırsız erişim sağlayan 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ile birlikte gelir. Deneme süresi sona erdiğinde, web siteniz bir yıl boyunca sistem sunucularında saklanır. Bu süre zarfında, ihtiyaçlarınıza en uygun plana geçebilecek ve istediğiniz zaman bir web sitesi yayınlayabileceksiniz..

Bunun dışında, uKit’in herhangi bir işletmenin bir web sitesine sahip olma isteğini kapsayan bir teklifi var. Daha profesyonel bir iş web sitesine ihtiyacınız varsa, ancak kendi başına gelişimi üzerinde çalışmak için zamanınız veya isteğiniz yoksa, anahtar teslimi hazır projeyi sistem geliştiricilerinden 100 $ karşılığında sipariş edebilirsiniz. Bu, iş görevlerini yerine getirmekle ve kâr etmekle meşgul olan insanlar için çok girişimci bir teklif.

İngiltere İnceleme Sonucu

uKit şüphesiz küçük işletmeler için en iyi web sitesi kurucusudur. Sistem, iş web siteleri, kişisel promosyon siteleri, portföyler, küçük çevrimiçi mağazalar veya çekici açılış sayfaları oluşturmak için gereken özellik kümesiyle birlikte gelir. Hizmet, büyük kısmı genç girişimciler ve iş çevrimiçi varlıklarını genişletmek isteyen deneyimli işletme sahipleri olan hayranların güvenini kazandı. Şimdi uKit web sitelerine daha sık rastlayabiliriz ve orada çok iyi örnekler var.

Web sitesi oluşturucusunun ana iş odağı ve uygun şekilde organize edilmiş özellik seti göz önüne alındığında, uKit kesinlikle paraya değer. Sistem sıklıkla% 50’ye kadar faydalı indirimler sağlar. Geliştiriciler neredeyse tüm tatillerde onları sunuyor. Sonuç olarak, platformu minimum maliyetle kullanabilirsiniz.

Sürekli gelişme, yeni teknolojilerin uygulanması, faydalı hizmetlerle entegrasyon projenin güçlü noktalarıdır. Bugün itibariyle, yeni özellik setini aktif olarak genişletmeye devam ediyor. Sadece bir göz atın Facebook sayfalarını dönüştürme fırsatı uKit web sitelerine. Hizmetle çalışmaya başlarsanız, yaklaşık bir yıl içinde daha da etkileyici seçenekler elde edersiniz. Sistem geliştiricilerinin projeye gösterdiği dikkat, müşteriler için ciddi bir faydadır. Web siteniz gelişmeye devam edecek. Ve işiniz de öyle.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map