Oksijen Oluşturucu İnceleme

Oksijen Oluşturucu İnceleme


Oksijen Oluşturucu (geçerli sürüm 3.1) – sıfırdan şık WordPress temaları oluşturmak için güçlü bir motordur kodlamadan. Başlangıçta bir eklenti olarak başlatılan cihaz, kullanıcıların mizanpajlarını oluşturmalarına izin vermek için gelişti. Yepyeni bir web sitesi kurmanız gerektiğinde kullanışlı olabilir yerden mevcut olanda bazı güncellemeler ve değişiklikler yapmanın yanı sıra.

Dayalı sürükle ve bırak teknolojisi, Oksijen çok kolay bir araç olduğunu iddia ediyor. Bununla birlikte, yeni başlayanlar yazılımı hemen kullanmakta zorlanabilirler. Sistemin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zamana ihtiyaçları olacak. Bu nedenle, motorun ağırlıklı olarak deneyimli programcılara ve web tasarımcılarına uyacağını söylemek adil olacaktır..

Öte yandan, kullanıcılar dijital mağazalar da dahil olmak üzere herhangi bir proje türüyle ilgilenebilir WooCommerce entegrasyonu ve bu güçlü WP tema oluşturucudan en iyi şekilde yararlanmak için bir dizi ek özellik.

1. Kullanım Kolaylığı

Daha önce de belirtildiği gibi, sistem kodlamadan sayfalar ve siteler oluşturmayı mümkün kılar. Ayrıca, yapım sürecini daha da kolaylaştırmak için sürükle ve bırak teknolojisine sahiptir. Ne yazık ki, kullanıcılar aracı kullanmanın ilk aşamalarında bile zorluklarla karşılaşacaklar. Ayrıca, yine de bazı deneyim kullanımı gerektirecektir. WordPress CMS. En azından, eklentileri nasıl kuracağınızı ve etkinleştireceğinizi bilmeniz gerekiyor.

İyi haber, sistemin görsel editörü gerçek zamanlı olarak deneyebileceğiniz ücretsiz bir demo sürümü sunmasıdır. Bazı küçük farklılıklarla işlevsellik neredeyse aynıdır. Yazılımın ihtiyaçlarınızı karşılayıp karşılamadığını netleştirebileceksiniz.

Başlangıç

Oksijen kullanmanın tek yolu, zaten barındırmada etkin bir WP CMS sürümünün yüklü olduğu göz önüne alındığında resmi web sitesinden satın almak ve indirmek. Bir kullanıcının uygun bir paket seçmesi ve ödeme sayfasına gitmesi gerekir. Bu aşamada, sistem satın alma işlemini tamamlamak için ödeme ve kişisel bilgileri belirtmenizi ister. Gönderilecek tipik verilerle prosedür oldukça sıradan. Satın alma işlemi tamamlandıktan sonra, indirmeniz gereken Oksijen zip dosyasına erişeceksiniz.

Oksijen editörü

O zaman WordPress yönetici paneline geçmenin ve Oxygen eklentisinin kendisini kurmanız ve etkinleştirmeniz gerekiyor. İşlem, WP için herhangi bir eklentiyi etkinleştirmekle aynıdır. Buradaki tek fark, daha önce indirdiğiniz bir zip dosyasını da yüklemeniz gerekecek. Son adım ürün anahtarını belirtmektir. Aksi takdirde, WP kontrol panelinden sistem güncellemelerini yönetemezsiniz.

Her şeyi doğru yaparsanız, görsel düzenleyici yönetici panelindeki Sayfa ekranında görünecektir. “Yeni ekle” düğmesini tıklamanız ve yeni sitenizi oluşturmaya başlamanız yeterlidir. Gördüğünüz gibi, ilk adımları atmak en azından temel WP bilgisi ve deneyimini gerektirir. Bu nedenle yazılımın yeni başlayanlar için iyi olduğunu söyleyemeyiz.

Görsel Editör

Görsel düzenleyici sürükle ve bırak işleviyle birlikte gelir. İhtiyacınız olan herhangi bir blok veya bölümü ekleyebileceğiniz bir öğe tarayıcısına sahiptir. Her kap veya bileşik Birincil ve Gelişmiş seçeneklerle birlikte gelir:

 • Birincil ayarlar, düzenlenebilen ortak özellikler sunar.
 • ileri seçenekler, özel CSS / JavaScript, tipografi, stil ve boyutlandırma vb. öğelerine daha derin erişim sağlar. Diğer bir deyişle, bir kullanıcının yeterli beceri ve programlama bilgisi durumunda daha fazla özelleştirme seçeneği vardır..

Her bir boş sayfa gaza özel bölümler. Her yeni blok veya eleman yerleştirmek istediğinizde, bu bölümlerden birine yerleşecektir. Aynı zamanda, kullanıcılar sütun tabanlı öğeler, menüler, referans bölümleri, kısa kod sarmalayıcıları, arama formları vb..

Temel faydalar, sayfa üzerinde tam kontrol sağlayan güçlü bir motor tarafından sağlanır..

Oksijen bölgesi bileşenleri

Kullanıcılar, öğeye gereken boyutu ayarlayıp gereken yere yerleştirerek hem dikey hem de yatay düzenler oluşturabilirler. Komple CSS kontrolü, sayfa oluşturucu lehine bir başka büyük artı olarak geliyor. Zaten mevcut olan CSS’yi özelleştirme ve kendi CSS’inizi ekleme şansınız var..

Görsel editörün kullanımı oldukça kolaydır. Dahası, Dinamik Veri adı verilen benzersiz bir özelliğe sahiptir. Amaç, kullanıcıların tüm WordPress içeriklerini yeni inşa edilmiş bir web sitesine sorunsuz bir şekilde aktarmalarını sağlamaktır. Özelliği biraz daha tartışacağız.

Önceden yüklenmiş ve çalışan bir WP CMS’ye sahip olmanız gerektiği için ayrı bir alan adı veya barındırma satın almaya gerek yoktur. Hala karar veremiyorsanız, derecelendirmemiz en iyi barındırma sağlayıcılarının.

2. Özellikler & Esneklik

Oksijen başlangıçta birçok harika özellik sunar. Yeni 3.1 sürümü, kutudan daha fazla güncelleme almak için yakın zamanda piyasaya sürüldü. Düzen düzenleme ve görselleştirmenin yanı sıra, kullanıcılar WooCommerce’i, alışveriş sepetlerini ve sağlam bir dijital mağazanın sahip olması gereken diğer temel özellikleri entegre etme şansına sahip olacaklar.

Yani, temel özellikler aşağıdaki gibidir.

WooCommerce Entegrasyonu

Oxygen, sorunsuz WooCommerce entegrasyonu sayesinde şık bir web mağazası oluşturmayı kolaylaştırır. Sistem, öğelerinizin ürün sayfasında görüntülenme şeklini seçmek için araçlar sunar. Yazılım, kullanıcıların açıklamaları düzenlemesine, fiyatları ayarlamasına, resim eklemesine vb. Olanak sağlayan ürün oluşturucu öğeleriyle birlikte gelir..

WooCommerce Kontrol Paneli

Entegrasyon, benzersiz bir müşteri deneyimi sunmak için özelleştirilebilen alışveriş sepeti ve ödeme sayfalarını etkinleştirir. Ne yazık ki, özellik yalnızca WooCommerce ve Ajans planları ile kullanılabilir. İşlev, benzersiz sayfalar oluşturmak ve mallarınızı farklı şekilde görüntülemek için ek bir Ürün Oluşturucuya sahiptir..

Dinamik Veri

WordPress’ten tüm içeriği yeni oluşturulmuş bir web sitesine iletmeyi kolaylaştıran iyi bir içe aktarma özelliği. Buradaki en önemli fayda, verilerin arşiv indirmeye gerek kalmadan doğrudan içe aktarılmasıdır. O içerir:

 • İçerik, başlık ve açıklamalar yayınlayın;
 • Medya dosyaları ve yazar bilgileri.

İçe aktarılan verilerin yeni sayfada nasıl göründüğüne göz atmak için bir önizleme modu var.

Gutenberg ile entegrasyon

Özel formlarınızı, bloklarınızı veya tüm sayfalarınızı Gutenberg editörüne daha fazla içe aktararak oluşturmak için Oksijen’i kullanabilirsiniz. Metin içeriğini, resimleri, simgeleri, URL’leri vb. Değiştirmenize veya değiştirmenize izin verir..

Widget’lar ve Eklentiler

Oksijen, eklenti eklemek için çeşitli yollar sağlar. Her şeyden önce, WP eklentilerini doğrudan görsel düzenleyiciden yükleyebilirsiniz. WordPress öğe koleksiyonunda bulunurlar. Sadece listeden seçim yapın ve yükleyin.

Oksijen eklentileri

İkinci yol bir kısa kod kullanmaktır. Bir iletişim formu, geri sayım, zamanlayıcı, etkinlik takvimi vb. Eklemek istediğinizde iyi bir seçenektir. Ayrıca, sistem öğenin düzenini özelleştirebileceğiniz, hizalamayı ve daha fazlasını yapabileceğiniz bir Kısa Kod Sarmalayıcı aracı sunar..

3. Tasarım & Şablonlar

Yazılımda hazır şablonlar yoktur. Yerden yeni düzenler oluşturmak veya mevcut WP temalarını değiştirmek için tasarlanmıştır. Kullanıcılar, görsel düzenleyici tarafından sunulan kapsamlı bir tasarım araçları kitine erişebilir.

Oksijen tasarımı

Web sitenizin farklı cihazlarda nasıl görüneceği üzerinde duyarlı kontrolün tadını çıkaracaksınız. Sistem, ekran boyutlarına bağlı olarak belirli eleman stillerini veya boyutlarını ayarlamayı mümkün kılar. Bu gerçek, mobil düzenleme ve uyarlama açısından maksimum özgürlük sağlar.

Tasarım kütüphanesinde, web sitenize eklenebilecek kümeler, öğeler ve sayfalar koleksiyonu bulunur. Tüm kümeler belirli kategorilere ayrılmıştır. İhtiyaçlarınızı karşılayanı seçin, tıklayın ve eklenecek hazır elemanların bir listesine sahip olun. Tüm kümeler metin ve CTA bloklarını, üstbilgileri, altbilgileri, sosyal medya bölümlerini ve daha fazlasını içerir.

Temel Şekillendirme seçenekleri, arka planları, tipografiyi vb. Değiştirmek veya değiştirmek için genişletilmiş bir araç seti içerir. Yeni görseller ve durumlar ekleyebileceğiniz gibi farklı görsel efektler de etkinleştirebilirsiniz. Ayrıca, kullanıcılar benzersiz tasarım özelliklerini uygulama özelliğiyle sayfa CSS’sine tam erişime sahip olacaklar. Tabii ki, derin teknik bilgi gerektirecek.

4. Müşteri Desteği

Oksijen desteği

Yazılım o kadar kolay olmasa da, yapım sürecinin bir noktasında destek ekibiyle iletişime geçmeniz gerekebilir. Platformun bağlantıda kalmanın çeşitli yolları vardır. İçerirler:

 • Biletleme Sistemi – soruları e-posta yoluyla göndermenin geleneksel bir yolu. Sadece adınızı belirtin ve istek konusunu belirtin.
 • Facebook Grubu – daha hızlı yardım almanın başka bir basit yolu. Oxygen’in Facebook’ta her zaman doğrudan yardım etmeye hazır olan destek yöneticileri vardır.
 • SSS – nasıl başlayacağınız veya görsel düzenleyiciden en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinizle ilgili sık sorulan soruları içeren tipik bir bölüm. Başlamak için iyi bir bölüm.

Yazılım, başvuru kılavuzuna, belgelere ve diğer faydalı verilere ek olarak bir dizi video kılavuzuna ve öğreticisine sahiptir..

5. Planlar & Fiyatlandırma

Oksijen fiyatlandırması

Diğer birçok indirilebilir sayfa oluşturucu gibi, Oxygen’in de aylık aboneliği yoktur. Ömür boyu paket olarak mevcuttur. Bu, yalnızca bir kez ödeme yapıp lisansı indirdiğiniz anlamına gelir. Aynı zamanda, kullanıcılar site türüne ve işlevselliğine bağlı olarak 3 büyük paket arasından seçim yapabilir. İçerirler:

 • Temel maliyetler 99 $ bir dizi temel özellik ile.
 • WooCommerce maliyetleri $ 149 WooCommerce entegrasyonu ve Ürün Sayfası Oluşturucu ile.
 • Ajans maliyetleri $ 169 e-Ticaret ve Gutenberg editörü dahil tüm özelliklere sınırsız erişim.

Her plana dahil edilen işlevsellik için kötü değil.

6. Artıları ve Eksileri

Oxygen Builder, WordPress için sayfalar ve web siteleri oluşturmak için kesinlikle iyi bir araçtır. E-Ticaret işlevine ek olarak gelişmiş bir görüntüleme işlevleri seti ile birlikte gelir. Ancak, kullanıcılar yazılımı kullanırken yine de bazı zorluklarla karşılaşabilirler.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; WP siteleri için güçlü motor.
&# X2714; Sürükle ve bırak işlevi.
&# X2714; Kapsamlı görsel editör.
&# X2714; WooCommerce entegrasyonu.
&# X2714; Düzen kontrolü.
&# X2714; Sayfa CSS’sine erişim.
New Yeni başlayanlar için iyi değil.
✘ Başlamak ve yüklemek için karmaşık.
Version Temel sürümde e-ticaret işlevleri yoktur.
✘ Sınırlı ücretsiz deneme.

Sonuç

Özetle, Oksijen, öne çıkan sınırsız WordPress web siteleri oluşturmak isteyen deneyimli web tasarımcıları ve kodlayıcılar için iyi bir seçim olabilir. Öte yandan, kullanıcılar yazılımın sayfaları düzenlemek için olmadığını açıkça anlamalıdır. Platform, özellikle teknisyen olmayanlar için kullanımı oldukça karmaşık olan bağımsız bir web sitesi oluşturucu olarak geliyor.

Kendiniz veya müşterileriniz için şık ve duyarlı siteler oluşturmak isteyen özel bir profesyonelseniz. Oksijen kesinlikle işe yarayacaktır. Bir yandan, minimize edilmiş kodlama zorluğu sayesinde zaman kazanmanıza yardımcı olur. Öte yandan, genişletilmiş bir görsel, düzenleme ve diğer özelleştirme araçları seti sunar.

Oxygen Builder’ı Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map