PhotoShelter İncelemesi

PhotoShelter incelemesi


PhotoShelter – profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış kapsamlı bir platformdur. Bir fotoğraf arşivi, depolama tesisleri ve web sitesi oluşturucuyu içeren çeşitli harmanlanmış teknolojilerden oluşur. Resimlerinizi saklamak veya arkadaşlarınızla paylaşmak için bir yere ihtiyacınız varsa, daha basit bir seçenek aramak daha iyi olur. Bu özel ürün ağırlıklı olarak özel fotoğraf guruları ve niş uzmanlara hizmet verecek.

Sistem, bireylerin oldukça güçlü bir motordan en iyi şekilde yararlanmasına izin veren bir dizi enstrüman ile birlikte gelir. Fotoğraflarınızı satmak ve satış istatistiklerini izlemek için e-Ticaret işlevini entegre etme şansınız olacak. Bulut tabanlı arşivler ve depolama tesisleri, konuma rağmen tüm varlıklarınıza anında erişim sağlar. Sonuç olarak, fotoğraf paylaşmak, ödeme almak, görüntüleri depolamak ve kendinizi tanıtmak için mükemmel bir fotoğrafçı web aracımız var.

1. Kullanım Kolaylığı

PhotoShelter geliştiricileri, dakikalar içinde web siteleri oluşturmayı mümkün kılan, kullanımı kolay bir platform vaat ediyor. İyi. Bu iddiaların bazıları doğrudur. Web sitesi oluşturucunun kendisi çok sezgisel. Nasıl çalıştığını anlamak için yeni başlayanların 10 ila 30 dakika sürmesi gerekir. Ancak, alan adınızı bağlama konusunda kullanım kolaylığı sona erer. Varsayılan olanı seçmediğiniz sürece işlem oldukça zordur. Her şey sırayla.

Tüm PhotoShelter cihazlarına erişmek için oturum açmanız gerekir. Süreç diğer platformlarla aynıdır. Sadece 14 gün boyunca ücretsiz bir demo sürümü mevcuttur. Sistemin size uygun olup olmadığını anlamak için hala yeterli olmasına rağmen oldukça kısa görünüyor. Ücretsiz deneme sürümüne başlamak için kullanıcıdan bir ad ve soyadı girmesi, ayrıca bir e-posta belirtmesi ve şifreyi ayarlaması istenir.

PhotoShelter kaydı

Şifrenizi onaylamanız gerekmeyecek. Ancak, sağlanan e-postaya yine de hoş bir mektup gönderilecektir. En azından hesabınızı etkinleştirdiğinizi biliyorsunuz. Bu arada, oturum açarken sosyal medya entegrasyonunun hiçbir işareti yok, bu kötü. Bununla birlikte, bununla yaşayabiliriz.

Web Sitesi Oluşturma ve Özelleştirme

İşiniz bittiğinde, sistem sizi soldaki tüm web sitesi oluşturma araçlarıyla otomatik olarak kontrol paneline aktaracaktır. Bunların çoğu yok. Şablon düzenleri, yazı tipleri, renkler, sayfa başlıkları ve meta açıklama kutusu gibi bazı temel seçenekler bulacaksınız. Her sayfa bölümü yönetilebilen ayrı bölümlerden oluşur. Örneğin, logo bölümü için bir resim veya metin seçebilir, yeni galeriler ekleyebilir, blok adlarını düzenleyebilirsiniz, vb..

PhotoShelter önceden tasarlandı

Aynı şey diğer sayfalara da uygulanabilir. Bu arada, her şablon tipik olarak aşağıdakileri içeren önceden tasarlanmış bir düzen ile gelir:

 • Bir Ana Sayfa veya ana portföy.
 • Kendinizi temsil edebileceğiniz sayfa hakkında.
 • Gerekli tüm iletişim bilgilerini içeren bir İletişim sayfası.
 • Fotoğraflarınızı depolamanın ve yönetmenin çeşitli yollarını içeren bir Arşiv sayfası.

İlk düzen hakkında yapabileceğiniz pek bir şey yok. Platform, web tasarımı açısından çok sınırlı görünüyor. Ancak, yeni fotoğraflar eklemek çok basit. Tek ihtiyacınız olan yeni bir galeri oluşturmak, ona bir isim vermek ve yerel klasörden resim indirmek.

Genel Ayarlar

Yönetici Paneli, genel ayarların ve web sitesi yönetim araçlarının bir listesini içerir. Kullanıcılar web sitesi adlarını, açıklamalarını düzenleyebilir, yeni bir favori simgesi indirebilir vb. Panelde, web sitenizin ziyaretçilerini izleyebileceğiniz ve Google Analytics ile diğer araçları bağlayabileceğiniz İstatistik bölümü bulunur..

Ayarlar, fotoğraf arşivine ince ayar yapmanın yanı sıra platformun adını veya özel alanınızı içeren varsayılan alan arasında seçim yapmayı mümkün kılar. Alanın nasıl bağlanacağıyla ilgili kılavuzu ilgili bir bölümde bulacaksınız. İşlem biraz zor olabilir. Bu yüzden kılavuzu dikkatlice okuduğunuzdan emin olun.

PhotoShelter tasarımı ve özelleştirmesi

Varsayılan bir etki alanı, büyük bir artı olan, zaten tümleşik bir SSL sertifikası ile birlikte gelir. Örneğimize dayanarak aşağıdaki görünüme sahiptir: superwebsitebuilders.photoshelter.com burada “superwebsitebuilders” kayıt işlemi sırasında belirttiğiniz addır.

Tabii ki, kapsamlı bir SEO stratejisi için işe yaramaz. Sitenizi tanıtmak ve SEO sıralarını yükseltmek için özel bir alan adı gerekir. PhotoShelter ile ilgili bir durumda, bir CNAME kurmanız gerekir. İyi haber, platformun CNAME ayarlarını kullanarak alan adını nasıl bağlayacağınız hakkında ayrıntılı bir rehber sunmasıdır..

2. Özellikler & Esneklik

PhotoShelter, yalnızca fotoğraf depolamak veya bir web sitesi oluşturmak için değil, sağlam bir özellik paketi sunar. Fotoğrafçılar, doğrudan müşterilerden ödeme almak, fiyatları yönetmek vb. İçin e-Ticaret işlevini entegre edebilir. Buna ek olarak, sınırlı erişime sahip özel galeriler oluşturma, yüksek çözünürlükte görüntü paylaşma, istatistikleri izleme ve daha fazlasını yapma şansınız olacak..

e-Ticaret

Sistem birkaç ödeme seçeneğinin bağlanmasını mümkün kılar. PayPal ve Stripe desteği ile geliyor. Ayrıca, kullanıcılar doğrudan satış sağlamak için Satıcı Hesaplarını bağlayabilir. PhotoShelter, ayrı olarak ayarlamanıza gerek kalmadan entegre bir alışveriş sepetine sahiptir.

PhotoShelter e-ticaret

İstatistikler, toplam satışları ve bekleyen işlemleri gösterir. Kendi fiyatlarınızı belirleyebilir ve filigranlı fotoğraflar içeren basılı ürünleri dağıtabilirsiniz.

Güvenlik

PhotoShelter ile oluşturulan her web sitesinin varsayılan olarak entegre SSL şifrelemesi vardır. Site SEO ve web genel itibar için iyi çalışacaktır. Ek güvenlik araçları, çalışmalarınızı bildirimde bulunmaksızın çalmaktan veya yanlış ellere geçmekten koruyan Image Theft Guard’ı içerir. Kullanıcılar bu özelliği yönetici panelinden etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir.

PhotoShelter SSL

Fotoğrafçılar, telif haklarını korumak için özel filigranlarını uygulamakta serbesttirler. Özellik filigran önizleme modu ile birlikte gelir. Ayrıca, genel güvenlik ayarları web sitenizde görüntülenen her bir resmin maksimum boyutunu belirtmenize olanak tanır.

Portföy Ayarları

PhotoShelter portföyünüzü yönetmek için basit araçlar sunar. Ayrıntılı filtrelerle kolay portföy araması içerir. Kullanıcılar gerekli fotoğrafları anahtar kelimelere, tarihe, fiyatlandırma türüne vb. Göre arayabilir. Burada ayrıca yeni bir Işık Kutusu oluşturabilir, müşteri alanını ve alışveriş sepetini düzenleyebilirsiniz.

Yerleşik Arama

PhotoShelter yerleştirme

Zaten bir web sitesi veya blog’u olanlar için harika bir seçenek. Web sitesi oluşturucuyu bile kullanamazsınız. Sistem, ziyaretçilerin portföye doğrudan erişmesine olanak tanıyan mevcut bir siteye yerleştirilebilecek kodu oluşturur. Tek ihtiyacınız olan HTML parçasını kopyalayıp kendi web sitenizdeki gerekli bölüme yerleştirmektir.

3. Tasarım & Şablonlar

Platform, kullanıcılarını çok çeşitli hazır düzenlerle bozmaz. Şu anda yalnızca 9 farklı şablon sunuyor. Genel yapı aynı görünse de hepsi farklı düzenlere sahiptir. Tüm temalar mobil uyumludur. Ancak, sitenin akıllı telefonlarda veya tabletlerde nasıl göründüğünü kontrol etmek için mobil önizleme modu yoktur.

PhotoShelter tasarımı

Tasarım araçlarına gelince, onlar da oldukça basit. Kullanıcılar, başlık ve diğer web sitesi bölümleri için yazı tiplerini düzenleyebilir veya ayarlayabilir. Buna ek olarak, bir renk şeması işlevi, arka planın yanı sıra genel mizanpajın rengini değiştirmenizi sağlar. Logo, metin içeriği, bağlantılar vb. İçin farklı renkler de ayarlayabilirsiniz..

4. Müşteri Desteği

PhotoShelter desteği

PhotoShelter kullanıcılarının sorularına cevap bulmasının birkaç yolu vardır. İçerirler:

 • İletişim Bölümü – Sorunuzu iletebileceğiniz basit bir bilet sistemi. Özellik ile ilgili iyi bir şey, doğrudan bir telefon numarası içermesidir. Ayrıca, destek müşterilerinin sizinle iletişim kurmasına izin vermek için kendi numaranızı yazabilirsiniz. Kötü haber şu ki, pazartesiden cumaya 09:00 – 19:00 saatleri arasında destek sunuluyor.
 • Destek Merkezi – platform, Destek Merkezi’nde tasvir edilen tonlarca rehber ve makale içeren devasa bir bilgi tabanına sahiptir. Nasıl başlayacağınız, fotoğrafların nasıl paylaşılacağı veya saklanacağı, nasıl satılacağı vb..
 • Topluluk Q&bir – kullanıcıların yeni konular oluşturabileceği veya soru sorabileceği bir tür forum. Bu bölüm, endüstri tartışmalarını ve aynı zamanda kullanışlı olabilecek diğer konuları temsil eden özel bloklar içerir.

Tüm PhotoShelter aboneleri, talep ve önerileriyle ürün geribildirimi göndermekte serbesttir. Özetlemek gerekirse, Canlı Sohbet özelliğinin olmamasına rağmen destek iyi görünüyor.

5. Planlar & Fiyatlandırma

PhotoShelter Fiyatlandırması

Sistem 14 günlük ücretsiz deneme süresine sahiptir. Ürünün size uygun olup olmadığını anlamak için fazlasıyla yeterli. Ardından, mevcut üç ücretli plandan birini etkinleştirmeniz gerekir. Bunlar aşağıdaki gibidir:

 • Temel plan 10 $ 4 GB bulut depolama alanı ile aylık.
 • Standart plan maliyetleri 25 $ prova aracına ek olarak ayda 100 GB depolama alanı.
 • Profesyonel plan maliyetleri 45 $ ayda sınırsız depolama alanı sunar ve önceki iki planı oluşturan tüm özellikler.

Tüm paketler özel bir etki alanı, 9 şablonun tümüne sınırsız erişim, özel bir mobil uygulama ve daha fazlası ile birlikte gelir. Yani, depolamadaki ana fark, fiyatlandırma politikasını biraz garip hale getiriyor.

6. Artıları ve Eksileri

PhotoShelter, esas olarak sadece paylaşmak veya depolamak değil, aynı zamanda eserlerini satmak isteyen profesyonel fotoğrafçılar için tasarlanmış bir platformdur. Platform mükemmel değildir ve bazı yerlerde karmaşık olabilir. Ancak yine de fotoğrafçılara hizmet ediyor; iyi bir şekilde ihtiyacı var.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; e-Ticaret işlevselliği.
&# X2714; Kullanımı kolay web sitesi oluşturucu.
&# X2714; Kodlama becerisine gerek yok.
&# X2714; Basit servis entegrasyonu.
&# X2714; Bulut tabanlı depolama tesisleri.
✘ Sınırlı ücretsiz deneme.
✘ Planlar hemen hemen aynı.
✘ Biraz garip fiyat politikası.
Domain Kendi alan adınızı bağlamak karmaşık olabilir.

Sonuç

PhotoShelter, çevrimiçi varlıklarını büyütmek, çalışmalarını tanıtmak ve satmak isteyen profesyonel fotoğrafçılar için iyi bir araçtır. Platform, plana rağmen erişilebilen birkaç iyi görünümlü şablon sunuyor. Kullanıcılar, gelişmiş portföy ve arşiv yönetimi araçlarının yanı sıra üçüncü taraf hizmetlerini entegre etmenin basit yollarını takdir edeceklerdir.

Fotoğraf çekmeyi hobiniz olarak görüyorsanız, daha basit ve daha ucuz yazılım bunları çeşitli kanallar aracılığıyla saklamak ve paylaşmak. Bu durumda, bazı daha kolay seçenekleri denemelisiniz. Wix. İhtiyaçlarınızı karşılamak için yüzlerce duyarlı şablona ek olarak, pakette barındırma ve etki alanı içeren hepsi bir arada bir çözüm olarak gelir.

PhotoShelter’ı Ücretsiz Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map