Portföy kutusu incelemesi

Portfoliobox – oluşturmayı kolaylaştıran ücretsiz bir site oluşturucudur profesyonel portföyler doğrudan web tarayıcınızda. Resmi sayfaya göre, bu araçla oluşturulmuş 1.000.000 web sitesi zaten var. Yazılım, kullanıcıların mobil cihazlara uygun küçük işletme projeleri oluşturmalarına olanak tanırken, entegre e-Ticaret özellikleri çevrimiçi ürün veya hizmet satmak istemeniz durumunda işe yarayabilir. Portfoliobox basit bir editör ile birlikte gelir, bu da kodlamadan sorunsuz bir yapım süreci anlamına gelir.


Platform, bağımsız müzisyenlerin, mimarların, fotoğrafçıların, tasarımcıların, makyaj sanatçılarının ve diğerlerinin ihtiyaçlarına uygun olacak. Kullanıcılar, düzinelerce hazır tema ve stil kullanarak sitelerini özelleştirebilir ve gerçek zamanlı olarak düzenleyebilir. Portfoliobox hem ücretsiz hem de ücretli bir plana sahiptir. Her ikisi de güvenli barındırma fırsatları.

Bu makalede, Portfoliobox tarafından sunulan tasarım ve teknik yetenekler dahil tüm özellikleri gözden geçireceğiz. Tüm temel bilgileri öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Kullanım Kolaylığı

Portfoliobox ile siteler oluşturmak, daha önce hiç böyle bir yazılımı kullanmayan bir kullanıcı için bile çok kolay. Geliştiriciler, gerekli tüm enstrümanları ve ayarları tek bir yerde sezgisel ve basit bir gösterge tablosu oluşturdu. Sadece bazı düzenleme yapmanız, işinizi tanıtmak için resim yüklemeniz, sonunda çevrimiçi olmanız gerekir. Sistem, hızlı ve basit özelleştirme için blok tabanlı bir editör olarak tasarlanmıştır.

Portfoliobox

Başlangıç

Gösterge tablosuna erişmek için oturum açmanız gerekir. İlk aşama adınızı, e-posta adresinizi ve şifrenizi belirtmeyi içerir. Maalesef sosyal medya veya Google hesaplarınızı kullanarak abone olma şansınız yok. Gerekli bilgileri yazdıktan sonra, bir plan seçmeniz istenecektir. Ücretsiz veya ücretli bir paket olabilir. Yardım planı için ücretsiz bir deneme var. Farklılıkları biraz sonra açıklayacağız.

Oh, ve e-posta adresinizi doğrulamayı unutmayın. Anında doğrulama olmadan kontrol paneline erişebildiğiniz için acele yok. Daha sonra yapmaktan çekinmeyin. Son aşama, Kullanım Koşulları ve Politikaları ile 16 yaşından büyük olduğunuzu kabul etmek için gerekli alanları işaretlemektir. Sahne tamamlandıktan sonra, yapım sürecine başlayabileceğiniz gösterge tablosuna yönlendirileceksiniz..

Web Sitesi Editörü

Portfoliobox sezgisel bir görsel düzenleyici kullanır. Bununla birlikte, bina konsepti diğer site inşaatçılarına kıyasla oldukça farklıdır. Burada, daha fazla özelleştirme için şablonları geleneksel şekilde bulamazsınız. Sistem, yeni bir site formu boş oluşturmak için çeşitli hazır düzenler sunar. Hepsi aynı görünen tipik şablonlardan bıkmış olmanız durumunda böyle bir yaklaşım işe yarayabilir.

portföy kutusu şablonları

Gösterge panelini ekranın sağ kenar çubuğunda göreceksiniz. “Yeni Sayfa” düğmesini tıklayın ve gelecekteki sitenize yönelik düzen stilini seçin. burada galerilerimiz, ürün bölümlerimiz veya metin bloklarımız var. Diğer temaların engelini kaldırmak için birini seçin. Artık her bölümü düzenleyebilir veya yenilerini ekleyebilirsiniz. Sistem görüntüleri yüklemenize, ürün açıklamalarını veya “Hakkımda” bölümlerini değiştirmenize, galeriler, oynatma listeleri vb. Eklemenize olanak tanır..

Web Sitesi Ayarları

Genel ayarlar, siteniz için hayati önem taşıyan özellikler ve özellikler içerir. Örneğin, bir alan adını bağlamanıza, SEO ayarlarını düzenlemenize, web sitesi saatini ve iletişim bilgilerini belirtmenize, Google Analytics’i entegre etmenize vb..

Ayrıca Favicon’u yükleyebilir, ihtiyacınız olan bölümlerin dilini değiştirebilir, yenisiyle başlamak için sitenizi silebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Deneyimli web tasarım uzmanları, CSS veya JavaScript’e erişerek web sitesini özelleştirebilir. Web sitenizi paylaşmak için bir “Yayınla” düğmesi var.

Portfoliobox kullanım kolaylığı açısından iyi bir izlenim bırakıyor. Teknisyen olmayan kullanıcıların sistemin gerçekte nasıl çalıştığını anlaması birkaç dakika sürecektir.

2. Özellikler & Esneklik

Web sitesi oluşturucu profesyonel portföyler oluşturma konusunda uzmanlaşmış olsa da, kullanıcıların çevrimiçi satış yapmalarına, ilgi çekici bloglar oluşturmalarına ve daha pek çok şeye olanak tanıyan bir dizi ekstra özelliğe sahiptir. Enstrüman seçimi daralmış don işlevselliği ve uygun fiyatlar düşünüldüğünde oldukça geniştir.

Vurgulamak istediğimiz bazı temel konular şunlardır:

 • Hepsi Bir Arada Çözüm – her şeyden önce, Portfoliobox hosting ve alan adınızla ilgilenecektir. Ücretsiz hosting ve HTTPS entegrasyonu hem ücretsiz hem de ücretli planda mevcuttur. Ancak, yalnızca Pro kullanıcıları, büyüyen çevrimiçi iş için hayati önem taşıyan özel alan adlarını bağlayabilecek.
 • Satır İçi Düzenleme – kullanıcılar web sitesi sayfalarını özelleştirebilir ve içeriği gerçek zamanlı olarak düzenleyebilir. Sezgisel düzenleme aracı, site yapısı ve görünümüyle ilgilenir.
 • Bloglama Özelliği – platform, bir dizi hazır görüntü tabanlı blog oluşturma düzenine sahip güçlü bir bloglama özelliğine sahiptir. Düz blog sayfalarından tam veya yarım ekran başlıklarına kadar istediğiniz yapıyı seçebilirsiniz. Platform tarafından sunulan özel görüntülerin yardımıyla blogunuzu daha da ilgi çekici hale getirin.
 • e-Ticaret – kullanıcılar bu özelliği ürün, sanat, zanaat veya hizmet satmak için kullanabilirler. Dijital mağazanızı ayarlamak çok kolaydır. Mağazanızla ilgili tüm bilgileri belirtmek için e-Ticaret ayarlarına gidin. Burada para birimi ve ödeme seçeneklerini de belirleyebilirsiniz (PayPal, Stripe ve Faturalar şu anda kullanılabilir). Bu bölüm vergi oranlarını ve nakliye komisyonlarını belirtmeyi kolaylaştırır. Ürünleri yönetmek kolaydır. Açıklamaları, fiyatları değiştirebilir, kendi resimlerinizi yükleyebilirsiniz, vb..
 • Pazarlama – Gösterge tablosunda sosyal hesaplarınızı entegre etmek ve hem siparişleri hem de müşterileri tarihe, duruma veya toplam sipariş miktarına göre izlemek için ek araçlar bulunur. Kullanıcılar ayrıca trafik kaynaklarını ve diğer önemli parametreleri izlemek için Google Analytics’i entegre edebilir.

portföy kutusu e-ticaret

Profesyonel portföyler oluşturmayı amaçlayan bir web sitesi oluşturucu için oldukça iyi görünüyor. Özellik seti, girişimcilerin işlerini büyütmelerini ve çevrimiçi olarak müzik, sanat ve diğer hizmetleri satmaya başlamasını mümkün kılar.

3. Tasarım

Portfoliobox, diğer web sitesi oluşturucularının aksine genel bir tema sunmaz. Kullanıcıları, farklı sayfa şablonları kullanarak web sitelerini oluşturabilir. Farklı şablonları birleştirerek, benzersiz, şık ve profesyonel bir web sitesi oluşturabilirler..
Kullanıcılar CVS, bloglar, metin tabanlı site şablonları, müzik bantları, tasarım ve mimari hizmetleri, vb. Arasından seçim yapabilirler. Ayrıca, tek ve tek düzen stiline bağlı kalmak zorunda değilsiniz. Çeşitli temaları birleştirmek iyi bir fikir olabilir veya özel bir web sitesi oluşturabilir. Örneğin, çevrimiçi mağaza şablonunu seçip bir blog bölümü ekleyebilirsiniz.

Her tema% 100 mobil uyumlu ve dinamiktir. Başka bir deyişle, ekran boyutlarına rağmen web siteniz herhangi bir cihaz için mükemmel şekilde boyutlandırılacaktır. Yazılım, kullanıcının cihazına bağlı olarak sayfaları otomatik olarak ayarlayacaktır. Sitenizin akıllı telefon veya tablette nasıl göründüğüne göz atma seçeneği vardır.

portföy kutusu örnekleri

Portfoliobox, parlak görsel web sitesi sunumunu etkinleştirmeyi kolaylaştırır. Sitenizi daha çekici hale getirmek için farklı galeri stillerini birleştirebilir, video yükleyebilir, slayt gösterileri ayarlayabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz.

4. Müşteri Desteği

Müşteri desteği, irtibatta kalmak veya sistem özellikleri hakkında bilgi edinmek için çeşitli yollar sunar. Video eğitimlerinin eksikliği bir dezavantaj gibi görünebilir. Ancak, muazzam bilgi tabanı ve yerel forum bunu telafi edecektir. İletişimde kalmanın ana yolları şunlardır:

 • Canlı Sohbet seçeneği.
 • Sorularınızı göndermek için geleneksel iletişim formu.
 • Şirketin açıklamasını ve fiziksel adresini içeren ayrıntılı bir iletişim sayfası.
 • En son sistem güncellemeleri, araçları veya şablonları hakkında en son haberleri içeren şirket blog’u.

Kullanıcılar, teknik veya faturalandırma sorunları olması durumunda bir biletleme sistemini tercih edebilir. Sistemde talebinizi takip edebileceğiniz bir bilet durumu bölümü vardır. Bilgi bankası, ödeme hatası durumunda nasıl oturum açacağınız adımlara kadar yazılımla çalışmanın tüm yönlerini kapsayan sonsuz kılavuzlar ve öğreticiler sunar.

5. Fiyatlandırma Politikası

Portfoliobox şu anda iki ana plan sunuyor. İlki ücretsiz bir paket. “Ücretsiz” dediğimizde, gerçekten demek istiyoruz. Kullanıcılar en fazla 10 sayfa oluşturabilir ve 30 özel resim kullanabilir. Ancak, alan adınızı bağlayamaz ve “Portfoliobox tarafından desteklenmektedir” reklamlarından kurtulamazsınız.

fiyatlandırma

Ücretli veya Profesyonel planın maliyeti aylık 6,9 ABD dolarıdır ve 7/24 premium destek, sınırsız sayfa, 1.000 resme erişim ve daha fazlası dahil olmak üzere ihtiyacınız olabilecek tüm özellikleri sunar..

6. Artıları ve Eksileri

Portfoliobox, uygun fiyatlı ve çok yönlü bir web sitesi oluşturma platformu arayanlar için kesinlikle iyi bir araç olabilir. Kodlama veya web tasarım becerileri olmadan daha az talepkar küçük işletme temsilcilerinin ihtiyaçlarına uygun olacaktır. Öte yandan, araçların işinizi büyütmesini beklememelisiniz.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanımı ve oturumu kolay.
&# X2714; Sezgisel editör, görsel sunum için resim galerileri.
&# X2714; Yüzlerce düzen ve şablon.
&# X2714; Temel e-Ticaret özellikleri.
Video Şimdi video kılavuzları.
✘ Sınırlı pazarlama özellikleri.

Sonuç

Portfoliobox, uygun fiyatlı Pro paketinde bulunan genişletilmiş özellik ve işlevlere sahip ücretsiz bir profesyonel portföy web sitesi üreticisidir. Temel küçük işletme yeteneklerinin yanı sıra, kullanıcıların yalnızca hizmetlerini temsil etmesini sağlamakla kalmayıp aynı zamanda çevrimiçi olarak satmalarını sağlamak için akıcı e-Ticaret seçenekleri sunar.

Büyük bilgi tabanı, sezgisel gösterge tablosu ve basit kurulum kesinlikle yeni başlayanların beklentilerini karşılayacaktır. Daha büyük şirketler ve işletmelerini çevrimiçi büyütmek isteyen işletmeler biraz daha genişletilmiş işlevsellik gerektirebilir. Yazılım yine de başlangıç ​​için iyi bir seçenek olabilir..

Portföy Kutusunu Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map