Shopify İncelemesi

Shopify – en zengin özelliklere sahip e-Ticaret platformu dışarıda. Şimdi dükkan konuşalım. Uygun web sitesi oluşturucusuna sahip herkes bir web sitesi oluşturabilir, bir ürün galerisi oluşturabilir, “Şimdi satın al” düğmesini ekleyebilir ve çevrimiçi ürün satmaya başlayabilir, ancak tam özellikli bir çevrimiçi mağazanın tüm parçalarını düşündüğünüzden daha zor olabilir.


Yazılım çok çeşitli e-Ticaret web tasarım ihtiyaçlarını karşılayabilir. Sistemi kullanarak şunları yapabilirsiniz: çevrimiçi mağazanızı kurun ve istediğiniz görünümü ve performansı verin. Hem fiziksel hem de dijital ürünler satabilir, ürün galerisi oluşturabilir, düzenleyebilir ve güncelleyebilir, ödemeleri ve siparişleri kabul edebilirsiniz. Tam entegre bir e-Ticaret çözümü olan Shopify, hem yeni başlayanlar hem de yetkin tasarımcılar için harika çalışır – büyük avantajlar.

2018 sonu itibariyle şirketin cirosu 29 milyar dolar. Shopify müşterileri Tesla Motors, Wikipedia, Mozilla ve Google. Amazon Web Mağazası’nın 2015 yılında kapatılmasından sonra, çevrimiçi ticaret devi Amazon, müşterilerine satış ihtiyaçları için Shopify’ı kullanmalarını önerdi. Facebook üzerinden satış yapma fırsatı biraz sonra ortaya çıktı. Ardışık adım, PayPal ortaklığını ima etti;.

Umarım, bu platformun popülaritesini anlamışsınızdır. Biz de bundan etkilendik, ancak bu platformu test ederken nesnelliğimizi etkilemeyecektir. Shopify’ın bize tam olarak neler sunabileceğini ve kullanıcılar için ne kadar ilginç olabileceğini birlikte bulalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Shopify hakkında en sevdiğim şey, orada kaybolamayacağınızdır. Kayıt olduktan sonra (doldurmanız gereken yalnızca üç alan vardır: mağaza adı, e-posta adresi ve şifre), sihirbazları web sitesi oluşturmanın tüm aşamalarında size rehberlik edecektir..

Mağazanızın ana ayarlarını yapılandırdıktan sonra, Shopify Storefront Editor’ı kullanarak (Shopify yönetici panelinizdeki temalar sayfasına giderek) görünümüne ince ayar yapabilirsiniz. Editör, ekranınızı iki alana bölerek mağazanızın tasarımında değişiklik yapmayı kolaylaştırır: canlı bir önizleme ve tasarım seçimlerini yapacağınız bir kontrol paneli.

Shopify Gösterge Tablosu

Shopify kullanıcıları, iOS ve Android için ücretsiz Shopify uygulamaları ailesi sayesinde mağazalarını telefonlarından ve hatta saatlerinden yönetebilirler.

Mobil uygulamaların bazı temel özellikleri şunlardır: sipariş bildirimi, kolay gerçekleştirme (postaneden müşterilerinize nakliye bildirimleri gönderebilirsiniz), envanter yönetimi (ürün fotoğraflarını çekebilir, eski öğeleri silebilir, fiyatları değiştirebilir ve daha fazlası). Tüm değişiklikler çevrimiçi mağazanız ve Shopify POS ile otomatik olarak senkronize edilir.

2. Özellikler & Esneklik

İşlevsellik, Shopify’ın gerçekten üstün olduğu bir şeydir. E-Ticaret yazılımı, kullanıcıların tüm alışveriş ve pazarlama ihtiyaçlarını karşılayan kapsamlı bir özellik setiyle birlikte gelir. Shopify’ı diğerlerinden ayıran özelliklerin ayrıntılı genel bakışına bakalım.

e-Ticaret

Güçlü Senkronizasyon Seçenekleri

Shopify Xero Entegrasyonu

Shopify’ı kullanırken, hesabınızı Xero veya Quickbooks gibi üçüncü taraf uygulamalarla ve muhasebe yazılımlarıyla etkili bir şekilde senkronize edebilirsiniz. Örneğin, Shopify hesabınızı Quickbooks ile senkronize ederek ürün, ödeme, vergi ve müşteri verilerinizi doğru hesaplara ve defterlere sorunsuzca kaydedebilirsiniz. Satıcılar, hesap bakiyelerini görüntülemek, makbuzlar oluşturmak ve hatta müşteri eğilimlerini analiz etmek, en iyi performans gösteren ürünleri izlemek ve daha fazlası için ayrıntılı raporlar çalıştırmak için güçlü muhasebe işlevlerinden de yararlanabilir..

Bloglama Motoru

Shopify Blog Yayını

Shopify, görünüm kitapları oluşturmayı, makaleleri yayınlamayı ve kategorilere ayırmayı ve kullanıcılar arasında tartışmalar başlatmayı mümkün kılan güçlü bir bloglama motoruyla birlikte gelir. Blogunuz için yazdığınız yayınların, siz uzaktayken yayınlanmaları için zamanlanmasını sağlayan Future Publishing özelliği de vardır..

Canlı Görüntü Özelliği

Canlı Görünüm ile artık web mağazası performansınızı gerçek zamanlı modda takip edebilirsiniz. Aracı kullanarak, ziyaretçilerin sayısını ve geldikleri yerleri kontrol edebilir, dönüşüm oranlarını, satış hacmini izleyebilir, günlük ziyaret miktarını, satış ve siparişleri izleyebilir, müşterilerin görüntülediği sayfa sayısını vb. Görebilirsiniz..

Ürün İncelemeleri

Shopify Ürün İncelemeleri

Güçlü bir e-ticaret yazılımı olan Shopify, birden fazla ürün listesi ekleme, oluşturma ve yönetme fırsatı sunar. Burada yapabilecekleriniz ayrıntılı ürün incelemeleri eklemek, CSV dosyası ürün içe / dışa aktarma özelliklerini kullanmak, fotoğraflarla çekici vitrinler oluşturmak, ürün varyasyonları ve açıklamaları vb..

Çok Kanallı Destek

Çok kanallı özellik özel ilgiyi hak ediyor. Farklı platformlarda satış yapan yoğun bir tüccarsanız, müşteri veritabanlarının, envanterin ve finansların ne kadar karmaşık ve zaman alıcı senkronizasyonunun olabileceğine dair ilk elden bilgiye sahipsiniz. Shopify, çok kanallı destek sunarak gereksiz manuel çalışmayı önlemek için bu işlemleri otomatik hale getirmenize yardımcı olur.

Shopify hesabınızın Amazon Marketplace ile senkronize edilmesi, satış hacminizi artırmanıza ve müşteri tabanınızı etkili bir şekilde büyütmenize yardımcı olur. Benzer şekilde, Shopify’ın eBay, Facebook, Instagram ve dünyadaki satış hacminizi artırabilecek diğer en iyi satış kanalları ile ortaklık ilişkileri vardır., / P>

Terk Edilmiş Checkout Kurtarma

Bir web mağazası sahibinin tüm siparişleri zamanında takip etmesi kolay değildir, çünkü her gün düzinelerce hatta yüzlerce kişi olabilir. Aynı zamanda, müşterinin dikkatini çekmek için en iyi hizmetlerin sağlanması çok önemlidir.

Terk Edilmiş Checkout Kurtarma özelliğinin çok yardımcı olduğu yer burasıdır. Müşterileri alışveriş sepetinde bazı ürünleri sipariş vermeden ve sipariş vermeden bırakmışlarsa, satın alma işlemlerini tamamlamaya teşvik eden otomatik e-postalar gönderir..

SSL Sertifikası

Tüm Shopify kredi kartı ve işlem bilgileri, bankalar tarafından kullanılan güvenlik düzeyi ile korunmaktadır: 256 bit SSL sertifikası. Bu, üçüncü taraf kullanıcıların yetkisiz erişimini önlemek için kişisel ve finansal bilgilerinizin maksimum gizliliğini de sağlar.

Shopify Ödemeleri için Sahtekarlık Koruması

Sahtekarlık Koruması Özelliği ABD’deki satıcılar tarafından kullanılabilir. Bu, müşterilerin siparişlerini hileli eylemlerden korumanın otomatik yoludur, böylece etkili tamamlanmalarına odaklanabilirsiniz. Sahtekarlık Koruması, tüm güvenli siparişler için küçük bir ek ücret gerektirir. Bir sahtekarlık olursa, müşteri otomatik olarak ters ibraz alır. Bu, satın alma işlemlerinizi ek olarak güvenli hale getirmenin harika bir yoludur.

Mağaza Kodu Giriş

Mobil alışveriş sürecini basitleştirmek için Shopify App Market’te mağaza kodları (QR kodları) bulunmaktadır. Shopcodes, müşterileri gerekli ürün sayfalarına veya işlemi basitleştirmek için ödeme prosedürüne yönlendirir. Her kod benzersizdir ve Shopify web mağazasından belirli bir ürünü satın almak için kullanabilirsiniz.

Çok Dilde Destek

Shopify, yeni diller platforma entegre edilerek sınırlarını genişletmeye devam ediyor. E-Ticaret yazılımı, olağanüstü ve kullanışlı alışveriş deneyimi sağlamak için e-Ticaret web sitenizin çeşitli dil sürümlerini oluşturmayı artık mümkün kılıyor.

Shopify Artırılmış Gerçeklik (AR)

Gelişmiş Artırılmış Gerçeklik özelliği, küçük işletmeler için alışverişi çok daha eğlenceli hale getirir. Müşterilerin daha fazla boyutlandırabilmeleri, çevreye yerleştirebilmeleri ve her taraftan ayrıntılarını inceleyebilmeleri için ürünlerin 3D görüntülerini sağlayarak tüm mobil alışveriş deneyiminde devrim yaratmıştır..

Ödemeler ve Nakliye

E-Ticaret yazılımı şu anda dünyanın dört bir yanından 100’den fazla ödeme ağ geçidi ile bütünleşmektedir. Ödeme seçenekleri, işlem yaptığınız ülkeye göre bitcoin ve iDEAL sistemine kadar uzanmaktadır. Sistem, mağaza sahiplerinin web mağazalarına başladıkları ilk dakikadan itibaren Visa, Mastercard, Discover ve American Express dahil kredi kartlarını kabul etmelerini sağlar. Sistemle yapılan işlemler için hiçbir gizli ücret alınmazken, ilk kredi kartı ücreti işe yeni başlayan bir kişi için yeterince düşüktür. Siparişin tamamını veya bir kısmını iade etme ihtiyacı varsa, bunu seçilen ödeme yöntemiyle ilgili olarak yapabilirsiniz. Bu durumda envanter otomatik modda güncellenir.

Gönderim şartlarına gelince, Shopify ücretsiz gönderim sağlayarak ortalama sipariş boyutunuzu artırmanıza olanak tanır. Ücretsiz gönderimin başladığı fiyat aralığını seçmek size bağlıdır. Sevkıyat ücretlerini katmanlı fiyatlandırma, konum, ağırlık ve diğer parametrelere göre de ayarlayabilirsiniz. Gerekirse, belirli ürünler ve ürün grupları için sabit ücretler belirlemek mümkündür. Her girişimci için bu çok uygun. Ek olarak, platform USPS, FedEx, UPS ve daha fazlası gibi en popüler operatörlerden otomatik gönderim bedellerinin alınmasına izin verir. Bir diğer kullanışlı özellik, Shopify’ın ülke ve eyalet vergi oranlarını konum yönüne göre otomatik olarak uygulaması ve güncellemesidir..

Web Mağazası Yönetimi

Müşteri Profilleri

Shopify, müşteri tercihlerini alışveriş tercihleri ​​ve etkinlikleri ile birlikte incelemeye izin verir. Sistem, sisteme kaydolurken yalnızca bir kullanıcı tarafından gönderilen bilgilere değil, aynı zamanda sipariş geçmişine ve alışverişle ilgili diğer verilere de erişim sağlar.

Müşteri hesapları

Sistem, ödeme prosedürü sırasında bir müşteri hesabı oluşturma fırsatı sunarak her kullanıcıyı otomatik olarak alışveriş yapmaya devam etmeye teşvik eder. Ancak, kullanıcı yine de ayrı bir hesap kaydetmeden misafir modunda ödeme işlemini tamamlamayı seçebilir. Bu isteğe bağlı bir varyant.

Müşteri Grupları

Gerekirse listeyi dışa aktarabilmek için müşteri profillerini gruplara ayırabilirsiniz. Grupları sipariş geçmişi, konum vb. Gibi birden fazla parametreye dayalı olarak oluşturabilirsiniz..

Direk nakliye

Shopify, Inventory Source, Ordoro, eCommHub ve diğer hizmetlerle entegrasyon yoluyla dropshipping işinin kurulmasına izin verir. Bu, başarılı ve güvenli iş başlangıcı için oldukça iyi bir fırsat.

Hızlı Sipariş Yerine Getirme

Platform, bir veya birkaç siparişi aynı anda yalnızca tek bir tıklama ile yerine getirmeyi mümkün kılar. Bu, günlük sipariş yönetimi ve kar yaratma kolaylığına katkıda bulunur. Ayrıca, daha hızlı siparişin tamamlanması için kendi yerine getirme çözümünüzü oluşturabilir veya mevcut yerine getirme merkezlerinden birine (Rakuten Super Logistics, Amazon, Shipwire vb.) Bağlanabilirsiniz..

E-posta Şablonları

Sistem, tercih ettiğiniz parametreleri (dil, tasarım, markalama vb.) Kullanarak otomatik web mağazası e-postaları oluşturmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır.

Pazarlama

Satış Noktası Yazılımı

Shopify Satış Noktası

Shopify sadece küçükten büyüğe web mağazalarının oluşturulmasına ve yönetilmesine izin vermekle kalmaz, aynı zamanda perakende mağazanızda satış yapmanıza da olanak tanır. Bu özellik Satış Noktası yazılımı olarak bilinir. Mevcut harici kart terminalini kullanmak, çevrimdışı modda siparişleri kabul etmek (varsayılan olarak Shopify hesabınızla senkronize edilir), birkaç güvenli personel hesabı oluşturmak ve yönetmek vb..

Müşteri Profilleri

Bu özellik, kullanıcıların web mağazalarını etkili bir şekilde yönetmek için müşterilerini farklı parametrelere göre düzenlemelerine olanak tanır. Böylece, etkili promosyon kampanyaları oluşturmak için müşteri profillerini satın alma etkinliğine, hesap durumuna, konuma ve daha fazlasına göre segmentlere ayırabilirsiniz. Örneğin, mağazanızda 100 doların üzerinde harcama yapmış müşterilere özel bir kupon gönderebilirsiniz.

Shopify Ping

Shopify, mobil ticaret için ideal olarak optimize edilmiş tam özellikli bir e-Ticaret yazılımıdır. Artık Shopify tabanlı web mağazanızı elinizde bulunan herhangi bir mobil cihazdan güncellemek ve yönetmek mümkündür. Bu, hareket halindeyken çalışmaya alışmış girişimciler için çok uygundur.

Yeni bir mobil uygulama olan Shopify Ping ile, müşteri görüşmelerini, pazarlama iş akışlarını ve diğer seçenekleri etkinleştirerek işletmenizi bulunduğunuz her yerden çalıştırabilirsiniz. Bu aynı zamanda pazarlama faaliyetlerinizi etkili bir şekilde planlamanıza, yaratmanıza ve yönetmenize yardımcı olabilecek entegre yardımcınızdır..

Shopify App Store

Shopify Uygulamaları

Güncellenmiş Shopify App Store, işinizi etkili bir şekilde büyütmek için çok yönlü uygulamaları keşfetmenizi sağlar. Karşılaşabileceğiniz ve web mağazanıza başlamanıza, satış miktarını artırmanıza ve diğer e-Ticaret ve pazarlama hedeflerine ulaşmanıza yardımcı olmak için birden fazla ücretsiz ve ücretli uygulamayı entegre edebileceğiniz yerdir. Shopify App Store ile çevrimiçi mağazanız için binlerce yüksek kaliteli uygulama arasından seçim yapabilirsiniz. Arama filtresi seçeneği ve akıllı uygulama önerileri, işletmeniz için özel olarak hazırlanmış en iyi uygulamaların seçimini basitleştirir.

Bir tane al, bir tane al (BOGO) İndirimleri

Shopify İndirim Kodları

Müşterileri sizden satın almaya teşvik etmek için Shopify ile One Buy, One Get (BOGO) indirimleri oluşturabilirsiniz. Bir indirim oluşturduktan sonra, teklifi tanıtmak ve ziyaretçileri gerekli sayfaya yönlendirmek için bağlantıyı paylaşabileceksiniz. Alıkonma oranını artırmak ve etkili sadakat programları düzenlemek için yeni oluşturulan BOGO indirimlerinizi özel müşterilere sunmak iyi bir çözümdür. BOGO özelliğine mobil ve masaüstü cihazlardan erişilebilir.

Dinamik Ödeme

Bu, müşterilerin alışveriş deneyimini kişiselleştirmeyi, sorunsuz ödeme sürecini sağlamayı ve doğrudan ana sayfada ödeme yapmalarını teklif etmeyi mümkün kılan tek adımlı bir ödeme prosedürüdür. Bu alışveriş sürecini basitleştirir ve eskisinden çok daha rahat hale getirir.

Shopify Dokunun & Çip Okuyucu

Bu, müşterilerin Apple Pay ve Google Play uygulamaları aracılığıyla temassız “dokunma” ödemeleri yapmalarına olanak tanıyan yepyeni bir Shopify pazarlama özelliğidir. Sistem ayrıca, gelişmiş güvenlik ödemeleri sağlamak ve müşterilerle güçlü bağlantılar kurmak için benzersiz çip özellikli kredi kartlarının kullanılmasını mümkün kılar.

Entegre PCI ve EMV çip teknolojisi güvenli ödeme işlemleri sağlar. Yeni Musluk & Chip Reader, ödemeleri yapmanıza ve almanıza ve envanter ile ürünleri tek bir yerden yönetmenize olanak tanıyan Shopify POS ile senkronizasyona sahiptir.

Gelişmiş Perakende Özellikleri

Shopify ile artık birden fazla konumdaki envanteri yönetebilir, Shopify POS’tan çevrimiçi exchange’leri ve iadeleri kabul edebilirsiniz. Müşterilerin ziyaretlerinde somut ve anında geri bildirim sunmalarını sağlayan devrilme seçeneğini etkinleştirmek de mümkündür..

Ödeme sürecini daha basit ve daha müşteri odaklı hale getirmek için, perakendecilerin, daha farklı bir ürün görünümü sağlamak için müşterilere ödeme işlemi sırasında karşılaşacakları ikincil bir mobil cihaz başlatmasına olanak tanıyan başka bir Shopify POS uygulaması olan Müşteri Görünümü’nü kullanabilirsiniz. fiyat aralıkları, makbuzlar ve bahşiş seçenekleri. Sonuç olarak, kullanıcılar hataları önlemenize ve müşterileri alışveriş sürecinden sorumlu tutmanıza olanak tanıyan daha şeffaf bir ödeme sürecinden yararlanır..

Shopify için Google Pay

Google Hesabı kullanıcıları, hesaplarında depolanan ödeme ve gönderim bilgilerine erişerek Shopify ödemeleri yapma olanağına sahiptir. Ödeme sürecini hızlandırmak ve kullanıcıların satın alma işlemlerini yalnızca birkaç tıklamayla tamamlamasına izin vermek için bu gereklidir. Bu aynı zamanda terk edilmiş alışveriş sepetlerinin yüzdesini azaltmaya ve dönüşüm oranlarını artırmaya yardımcı olur.

Pazarlama Etkinliği ve Satış İlişkisi Raporları

Shopify kısa süre önce bir dizi Pazarlama Etkinliği ve Satış İlişkilendirme Raporu başlattı. Pazarlama stratejinizin etkinliğini derinlemesine anlarlar ve iyileştirilmesi gereken noktaları belirlerler. Yeni Marketing Analytics araçlarıyla, Facebook, Google, MailChimp, Kit vb. Gibi çeşitli araçları kullanarak birden çok pazarlama kampanyası yürütebilirsiniz..

Bu özelliği kullanarak, en çok satan ürünlerinizi, en aktif müşterilerinizi, ortalama sipariş değerini, satış ve sipariş istatistiklerini, müşteri davranışını, dönüşüm ayrıntılarını, ilişkilendirme modeli karşılaştırmasını, ilk ve son etkileşimlere göre dönüşümleri vb..

Shopify Nakliye için UPS

Gelişmiş UPS Shopify Shipping özelliğiyle, rekabetçi gönderim ücretleri, garantili teslimat tarihi parametreleri, özel indirimli teklifler (özellikle hacimli ürünler için önemlidir), tatil nakliye bonusları, nakliye stratejisi geliştirme ve diğer yardımlardan yararlanabileceksiniz. ayrıcalıkları.

Shopify SEO

Bir web mağazası açmak çok önemli bir işlemdir, ancak e-Ticaret web sitenizi başarılı ve karlı hale getirmek için yapılması gereken tek adım değildir. Etkili tanıtım, web sitesi web’de kullanıma hazır olduktan hemen sonra dikkat etmeniz gereken şeydir. Burası gelişmiş bir SEO stratejisi olmadan gitmeyeceğiniz yerdir.

Shopify, başarılı çevrimiçi mağaza tanıtımı için gerekli tüm özelliklerle birlikte gelir. Bunlar:

 • entegre istatistikler,
 • istatistikleri toplamak için harici hizmetler kurma fırsatı,
 • web mağazası tanıtım sürecinin tüm aşamalarında etkili SEO stratejisinin geliştirilmesi (tüm sayfalar ve bölümleri için meta etiketleri doldurma, daha iyi tanıtım için anahtar kelimeler tanımlama, görüntüler için alt etiketler atama, rakipleri kontrol etme vb.),
 • potansiyel ve düzenli müşterilerle çekmenize, geri dönmenize ve çalışmanıza yardımcı olabilecek çok sayıda pazarlama uygulaması.
 • web sayfaları, ürünler ve güncellenmiş blog gönderileriyle birlikte gelen otomatik olarak oluşturulan site haritaları.

SEO söz konusu olduğunda, Shopify’ın hiç problemi yok. Dünya çapında popüler olan bu e-Ticaret yazılımı, onunla geliştirilen her web mağazasının iyi tanıtımını sağlar. Sadece etkili birden fazla sistem seçeneği kullanmak için büyük SEO nüansları farkında olmak gerekir. Bunu yapmayı başarırsanız, kesinlikle diğer her yerde olduğu gibi arzularınızda başarılı olacaksınız..

Ürün Yönetimi Seçenekleri

Ürün Çeşitleri

Shopify kullanıcıları, satışa sundukları ürün çeşitliliğine bağlı olarak birden fazla ürün varyasyonu sunabilir. Her varyasyon, boyut parametrelerini, SKU’yu, envanter özelliklerini, maliyeti, malzemeleri, renkleri ve diğer seçenekleri içerebilir. Dahası, ürünleri türe, kategoriye, maliyete, mevsime ve diğer gerekli parametrelere göre düzenleyebileceksiniz.

Ayrıca, ürünleri maliyet, satıcı, envanter oranı ve çok daha fazlası dahil olmak üzere özel parametrelerine göre otomatik olarak sıralamanızı sağlayan akıllı koleksiyonlar özelliğinden de etkileneceksiniz. Son olarak, ürünler ve koleksiyonları için farklı taraflardan en uygun ışıkta sunmak için birden fazla resim ekleme fırsatınız olacak..

Envanter yönetimi

Ürün varyasyonlarının yanı sıra, yazılım stokta mevcut ürünleri takip etmek için envanter listesini yönetmenizi sağlar. Etkileyici olan özellik, stokta olmayan ürünleri satmayı durdurmaya izin veren seçeneği ayarlamanıza olanak tanır. Bu, buna bağlı olarak, aynı anda daha yüksek müşteri elde tutma oranlarına ve işletmenizin güvenilirliğine katkıda bulunur.

analitik

Shopify, web mağazası analizlerinizi çeşitli şekillerde izlemenizi sağlar. Sistemin kullanışlı ve işlem yapılabilir bir panosu, olası sorunları fark etmenize ve zamanında özel önlemler almanıza yardımcı olmak için satışlarınız, trafiğiniz ve siparişlerinizle ilgili verileri sağlar.

Ayrıca, ürün raporlarını inceleyerek web mağazanızın gelişimini analiz edebilir ve edinebilirsiniz.. İyi satan ve olmayan ürünleri bulmanıza yardımcı olurlar. Böyle bir ihtiyacınız varsa, verileri görüntülemek ve daha fazla analiz yapmak için raporları istediğiniz e-tablolarda dışa aktarabilirsiniz. Bu raporlar aynı şekilde muhasebecinize veya web mağazası performans analizinden sorumlu herhangi bir kişiye gönderilebilir.

Shopify, Google Analytics’i çevrimiçi mağazanıza entegre etmenizi sağlar. Araç, satışların, trafik verilerinin, siparişlerin, ziyaretlerin, yönlendirmelerin ve diğer önemli yönlerin izlenmesine yardımcı olur. Bu verilere dayanarak, müşterilerinizin nereden geldiğini ve web sitenizi nasıl bulabildiklerini görmek için trafik ve yönlendirme raporları oluşturabilirsiniz..

Mobil uygulama

E-Ticaret yazılımı, hareket halindeyken bile web mağazası performansınızı kontrol etmek için önemli eylemleri gerçekleştirmenizi sağlayan mobil uygulama ile birlikte gelir.

Burada yapabileceğiniz şey siparişlerin yerine getirilmesini takip etmek, ödemeleri kabul etmek ve postaneden gönderim bildirimleri göndermektir. Kullanışlı ve sezgisel mobil gösterge panosu, en son sektör trendlerini takip etmenin yanı sıra hassas dikkatinizi gerektiren özellikleri görmenizi sağlar.

Shopify iOS Uygulaması

Ayrıca müşteri profillerine erişecek ve bunlara e-posta bildirimleri göndereceksiniz. Bunun dışında, ürün eklemenize / yönetmenize, ürünlerinizin fotoğraflarını çekmenize, web sitesinde fiyatları değiştirmenize olanak tanıyan birden fazla envanter aracına erişebileceksiniz.. En önemli olan, tüm siparişlerinizin, faturalandırma geçmişinizin, envanter araçlarınızın, ürünlerinizin ve müşterilerinizin otomatik mağazada web mağazanız ve Shopify mobil uygulaması arasında senkronize olmasıdır. Bunlar, uygulamayı mobil cihazınıza indirip yüklerken yararlanabileceğiniz birkaç avantajdır.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:45
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET
Ücretli Tema Maliyeti:$ 140- $ 180
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Kayıttan hemen sonra, aşağıdaki gibi bir şablon seçmenize gerek kalmadan kontrol paneline yönlendirileceksiniz. en geleneksel web sitesi kurucuları. Debut teması burada varsayılan olarak seçilidir. Bu, demo içeriği içermeyen temel şablondur. Bu, çevrimiçi mağaza oluşturmak için kullanılan klasik bir blok setine sahip tasarımdır. Özelleştirmek kolaydır, bu da gelecekteki bir web mağazasında çalışmak için iyi malzeme elde etmenizi sağlar.

Başlangıç ​​şablonunu istediğiniz başka bir temayla kesinlikle değiştirebilirsiniz. Sonuçta, burada Mutlu Cog, Clearleft ve Pixel Union gibi dünyaca ünlü tasarımcılar tarafından geliştirilen 70’den fazla profesyonel mobil ticaret hazır şablonu var. Sadece «Çevrimiçi Mağaza – Temalar – Tema mağazasını ziyaret et» bölümüne gitmeniz gerekiyor. Tüm şablonlar koleksiyonlara (veya kategorilere) düşer ve bunları yenilik, popülerlik, ücretsiz veya ücretli doğaya vb. Göre filtrelemek mümkündür. Ne yazık ki, burada sadece 10 ücretsiz şablon var, ancak kalitesi iyi bir seviyede. Genellikle, kişiselleştirmeden sonra ihtiyaçlarınızı karşılayacak olanı bulmak mümkündür. Sadece gerekli yapıya göre seçim yapın ve demo içeriğe aldırmayın. Değiştirilmesi kolay.

Ücretli şablonların sayısı şu anda 45’tir. Maliyet 100 $ ile 180 $ arasında değişmektedir. Genel olarak, çok yönlülükleri ve kullanılan tasarım araçlarının zengin seçimi nedeniyle ücretsiz temalara kıyasla çok daha ilginçtirler. Ancak, ücretli ve ücretsiz şablonlar arasında büyük bir fark yoktur. Ücretli temalar daha yaratıcıdır, ancak ücretsiz bir örneği iyileştirerek farkı telafi etmek kolaydır.

Shopify Şablonları

Her şablon açıklama, 2-3 tasarım stili ve gerçek zamanlı önizleme seçeneği, onunla oluşturulan web sitesi örnekleri ve kullanıcı incelemeleri ile birlikte gelir. Genellikle, Shopify şablonlarının seçimi hoş bir süreçtir. Burada her şey tutarlı ve yanlış seçim yapmak zor.

Bunlardan birini ana tema olarak seçerek, aynı anda birkaç şablon ayarlayabilirsiniz. İhtiyacınız olduğunda istediğiniz şablona geçmek mümkündür. Kendi temalarınızı yükleme fırsatı da vardır. Her birinin esnek ayarları vardır. Bir şablonun oluşturduğu blok sırasını değiştirebilir ve renkler, tipografi, sosyal çubuk konumu ve favicon gibi genel ayarları yapabilirsiniz. Her bölümün de ayarları vardır – görüntüyü, metni seçin, gerektiği gibi hizalayın, düğmeleri etkinleştirin / devre dışı bırakın, menü, ayrı öğelerin boyutlarını ayarlayın vb..

Özelleştirme seçenekleri, bölümlerin biçimine ve kümesine bağlı olarak çeşitli şablonlarda önemli ölçüde farklılık gösterir. Tek genel özellik hepsinin oldukça önemli olmasıdır. Temel bir şablon bile ideal temaya göre özelleştirilebilir. Doğrudan kod erişimi burada da yardımcı olabilir. Yüklü herhangi bir bilgisayar şablonundan dosya indirebilir ve bu dosyalar üzerinde istediğiniz kadar çalışabilirsiniz. Ancak burada HTML, CSS, JavaScript ve PHP bilgisi gereklidir.

Bu sizin ilk web tasarım deneyiminizse, Shopify, gereksinimlerinize ve tercihlerinize özel önem vererek, web mağazanızı sıfırdan özelleştirmenize ve kurmanıza yardımcı olacak platform uzmanlarından biriyle çalışmayı mümkün kılar. Zaten bir web tasarım uzmanıysanız, kalabalığın arasından sıyrılmış benzersiz web sitesi tasarımı oluşturmak için web mağazası koduna erişebilirsiniz..

Sonuç aşağıdaki gibidir: ücretli sistem şablonları oldukça pahalıdır, ancak güzel ücretsiz tasarımlar da vardır.. Her iki şablon türünün kalitesi iyi bir orta / yüksek seviyededir. Özelleştirme seçenekleri ortalamanın üzerindedir, ayrıca ayarlar arayüzü de uygundur. Genel not 10 üzerinden 9.

4. Müşteri Desteği

Shopify müşteri desteği kesinlikle abonelik maliyetine değer. 7/24 sağlandığında, web mağazası oluşturma ve yönetim sürecinde karşılaşacağınız tüm soruların cevaplarını etkili bir şekilde bulmanıza yardımcı olacaktır.. Shopify Yardım Merkezi problemlerinle yüz yüze kalmayacağım.

Binlerce konu (konu dışı tartışmalar için ayrı bir forum dahil), nasıl yapılır kılavuzları, e-posta desteği ve Shopify Guru ile Canlı Sohbet içeren büyük bir forum var. Ama en yararlı olanı (benim için) Shopify forumudur. Burası sadece teknik konularda cevap bulamayacağınız bir yer, aynı zamanda pozitif ve negatif birçok gerçek Shopify kullanıcısı geri bildirimi var.

Özel destek ekibi ihtiyaç duyduğunuzda daima buradadır. Geliştiriciler, e-Ticaret tasarımcıları, pazarlamacılar ve şu anda sizin için bir öncelik olan diğer uzmanlar da dahil olmak üzere Shopify uzmanlarıyla etkileşime geçebilirsiniz. Son olarak, yazılım çevrimiçi pazarlama ve iş bilginizi geliştirmek için e-Ticaret Üniversitesi’ni ziyaret etme fırsatı verir. Burası, çok sayıda e-Kitap, web semineri, video dizisi ve diğer yararlı çevrimiçi kaynakları bulabileceğiniz yerdir..

5. Fiyatlandırma Politikası

Bu özellik yüklü site oluşturucu, kendi kendine barındırılan bir mağazadan aydan aya sürekli olarak daha pahalı olacak. En ucuz Shopify planı ayda 9 $. Bu plan Shopify Lite olarak adlandırılır ve zaten sahip olduğunuz herhangi bir web sitesine e-Ticaret eklemenizi sağlar. Bu plan, diğer özelliklerin yanı sıra sınırsız ürün, kabul edilen 70+ ödeme ağ geçidi, küresel vergi ve para birimi desteği ve satış takibini içerir..

Shopify Ödeme İncelemesi
Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Hafif:9 $ / ay‘‘ Satın Al ’Düğmesi Seçeneği.
Temel Shopify:29 $ / ay✓ Web sitesi ve blog;
✓ Ücretsiz SSL sertifikası.
Shopify:$ 79 / ayEk olarak:
✓ Hediye kartları;
Reports Profesyonel raporlar.
Gelişmiş Shopify:299 $ / ayEk olarak:
Report Gelişmiş rapor oluşturucu;
✓ Gerçek zamanlı nakliye hizmeti.

Diğer planlar arasında Temel (29 $ / aylık), Shopify (79 $ / aylık) ve Gelişmiş (299 $ / aylık) sayılabilir. Planlar, depolama alanına, hediye kartlarının kullanılabilirliğine, terk edilmiş sepet kurtarma ve diğer bazı özelliklere göre ayrılır..

Shopify’ın işlem ücretinden muaf olması dikkat çekicidir, ancak Shopify Payments’ı kullanarak kredi kartlarını kabul etmek için kredi kartı işlemlerini (Çevrimiçi: 2.6-2.9% + 30 ¢; Şahsen: 2.2-2.7% + 0 ¢) talep eder. saklayın. Shopify’ı 14 gün boyunca ücretsiz deneyebilirsiniz.

Sonuç olarak, 14 gün süren deneme süresi nedeniyle neredeyse tüm Shopify özelliklerini deneyebilirsiniz. Ancak bundan sonra abonelik planlarından birini seçmelisiniz. Bazı kullanıcılar, ücretsiz planın bulunmamasının bir dezavantaj olduğunu düşünebilir, ancak işlerini çevrimiçi olarak tanıtmak isteyenler, bunu kaliteyle ücretsiz olarak yapmanın imkansız olduğunu bilmelidir..

6. Artıları ve Eksileri

Shopify güçlü ve zengin özelliklere sahip bir e-Ticaret web sitesi oluşturucusudur. Diğer tüm sistemler gibi, e-Ticaret deneyiminiz üzerinde olumlu veya olumsuz etkisi olabilecek güçlü ve zayıf noktaları vardır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Farklı web oluşturma deneyimine sahip kullanıcılar için iyi çalışan sezgisel gezinme özelliğine sahip temiz, kullanımı kolay arayüz.
&# X2714; Farklı e-Ticaret nişlerine uygun yüksek kaliteli duyarlı şablonlar koleksiyonu.
&# X2714; PayPal entegrasyonu.
&# X2714; İOS ve Android için ücretsiz Shopify uygulamalarının kullanılabilirliği.
&# X2714; Gelişmiş Shopify POS yazılımı.
&# X2714; Amazon Marketplace ile entegrasyon.
&# X2714; Güçlü yerleşik bloglama platformu.
&# X2714; Terk edilmiş ödeme kurtarma.
&# X2714; 70+ ödeme ağ geçidi.
&# X2714; Otomatik vergiler.
&# X2714; Çok dilli ve çok kanallı destek.
&# X2714; Artırılmış gerçeklik desteği.
✘ Pahalı fiyatlandırma planları.
✘ Kredi kartı işlem ücretleri.
New Sistemin yeni başlayanlar için kullanımı kolay değil.
✘ Raporlama özelliği yalnızca gelişmiş planlarda kullanılabilir.

7. Rakipler

Burada, popüler SaaS web sitesi üreticileri arasında ana Shopify rakipleriyle karşılaştırmalar topladık:

Weebly ve ShopifyShopify ve KarelerVolusion ve ShopifyShopify ve Wix KarşılaştırmasıShopify ve GoDaddyShopify ve WordPress Karşılaştırması3dcart ve ShopifyEcwid ve ShopifyEtsy ve ShopifyBigCommerce ve ShopifyShopify ve WooCommerce Karşılaştırması

Açıkçası, buradaki ‘saf’ Shopify rakipleri BigCommerce ve Volusion – Bu web sitesi oluşturucuları e-ticarete odaklandığından. Tabii ki, ile bir e-mağaza oluşturabilirsiniz Wix, Weebly veya Squarespace, ancak Shopify’da çok daha fazla ticaret çözümü var.

8. SSS

Soru: Shopify mağazası kurmak ne kadar kolay?

Cevap: Shopify ile bir web mağazası kurmak kolay ve hızlıdır. İhtiyacınız olan şey, sisteme kaydolmak, bir plan seçmek (sistem 14 günlük ücretsiz deneme sürümü sunar), e-Ticaret ihtiyaçlarınızla eşleşen bir şablon seçmek ve özelleştirmek ve ürün eklemeye başlamaktır. Sistem, adım adım öneriler ve güçlü müşteri desteği sunmaya başlamanıza yardımcı olacak.

Soru: Shopify’ın aylık maliyeti nedir??

Cevap: Shopify’ın 14 günlük ücretsiz deneme sürümü ve sunulan özellik yelpazesinde farklılık gösteren dört ücretli planı vardır. Bunlar Lite, Basic Shopify, Shopify ve Advanced Shopify. Aylık maliyet 9 $, 29 $, 79 $ ve 299 $ tutarındadır..

Soru: Shopify Güvenli mi??

Cevap: Evet, Shopify gelişmiş 256 bit SSL sertifikası sunarak maksimum güvenlik koruması sağlar. Web mağazanızı ve kişisel bilgilerinizi yetkisiz üçüncü taraf erişiminden etkili bir şekilde korur.

Soru: Shopify ödemeleri güvenli midir??

Cevap: Sistem kredi kartınızın ve işlem verilerinizin en üst düzeyde korunmasını sağladığı için Shopify ödeme güvenliğiniz konusunda endişelenmemelisiniz. SSL sertifikası, ödemelerinizi her tür çevrimiçi dolandırıcılığa karşı korumanın kesin bir yoludur.

Soru: Shopify’da bir hizmet satabilir misiniz??

Cevap: Shopify, hizmetlerin yanı sıra fiziksel ve dijital ürünlerin satışına izin verir. İster bir web tasarımcısı, bir metin yazarı, bir fitness koçu olun, hizmetinizi itibarını artırmak, müşteri tabanını büyütmek ve kâr etmek için Shopify ile başlatılan profesyonel bir çevrimiçi mağazada görüntüleyebilir ve satabilirsiniz..

Sonuç

Derinlemesine Shopify incelemesinden sonra, bir web mağazasının değerli taşını oluşturmanıza olanak tanıyan inanılmaz e-Ticaret (mCommerce) özel seçeneklerinin bir süper-zenginlik sunan süper özellik yüklü e-Ticaret yazılımı olduğu sonucuna varabilirim. Sistem, çevrimiçi mağaza işlevselliğinizi yepyeni bir seviyeye taşıyabilen, müşteri çekmenize, satış hacminizi artırmanıza ve birden fazla e-Ticaret hedefine ulaşmanıza yardımcı olabilecek özellikler, araçlar ve seçeneklerle doludur..

Senin olsun küçük veya orta ölçekli bir web mağazası kurmayı planlayın yerel kullanım veya binlerce ürün satan devasa bir uluslararası hipermarket için Shopify, görevle en iyi şekilde başa çıkacaktır. Gelişmiş e-Ticaret, pazarlama ve SEO özellikleri, işlerinden en iyi şekilde yararlanmayı planlayan kullanıcıların özel ilgisini hak ediyor.

Shopify tabanlı web mağazalarının tanıtımı hiç sorun değil. Dolayısıyla, SEO ve web tasarım becerileriniz yoksa, bunun için endişelenmemelisiniz. Şey, Shopify’ın yeni oluşturulan e-Ticaret web sitenizin etkili tanıtımını sağlamak için meta etiketleri otomatik olarak doldurmayı ve gerekli SEO parametrelerini ayarlamayı mümkün kılan güçlü bir SEO motoruyla birlikte gelmesidir..

Shopify haklı olarak en iyi uzmanlaşmış e-ticaret yazılımı unvanını hak ediyor. Onunla oluşturulan web mağazaları işlevsel ve mantıksal olarak yapılandırılmıştır. Yüksek müşteri katılımı ve elde tutma oranları sağlayan sezgisel gezinme özelliğine sahiptir. Uzun vadeli e-Ticaret hedefleriniz varsa, Shopify kesinlikle denemeye değer! Projenize en uygun olup olmadığını öğrenmek için bu web sitesi oluşturucuyu kendiniz kontrol etmenizi kesinlikle öneririz.

Şimdi Shopify’ı deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map