SiteGround İncelemesi

SiteGround – global sunucu çözümlerine sahip bağımsız bir hosting firmasıdır. Yüksek kaliteli hizmetler, uygun fiyatlar ve bu barındırma sağlayıcısının dikkat çekmeye değer olmasını sağlayan özelliklerin yanı sıra iyi hazırlanmış barındırma olanakları sağladığını iddia ediyorlar..


Platform, dünya genelinde 2.000.000’dan fazla alan adını kullanıyor. Asya, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri’nde çeşitli konumlarda veri merkezlerine sahiptir. Barındırma sorunları geniş bir yelpazede ele alırken düzgün her şeyi yaptığını kanıtlıyor. 2004 yılında başlatılan SiteGround, yalnızca tek bir çalışanı içeriyordu, ancak bir grup işlevle popüler bir barındırma sağlayıcısına dönüşmeyi başardı. Haydi, gerçekten tercih etmeyi hak edip etmediğine karar vermek için sunduğu özelliklere daha yakından bakalım.

1. Artıları ve Eksileri

Başarının anahtarı, web barındırma hizmeti projenizin hedeflerine bağlı olarak. Web sitenizin% 100 kusursuz çalışmasını ve sorunsuz çalışmasını sağlamanız gerekir. Bu kez SiteGround’un görevle baş edip edemeyeceğini öğreneceğiz.

Site Alanı Veri Merkezleri

SiteGround Artıları:

 • Esneklik – SiteGround, aşağıdakilerden oluşan bir dizi çözümle birlikte gelir: Linux tabanlı paylaşılan barındırma için bulut tabanlı hizmetler WordPress sunucu çözümlerine ek olarak. Büyüyen bir çevrimiçi e-Ticaret platformu oluşturmayı planlıyorsanız, hizmet Bayi sunucu seçeneği de sunar. Ek özellikler CloudFare entegrasyonu sayesinde performansı ve güvenliği artırmayı mümkün kılar.
 • İyi Çalışma Süresi – SiteGround hiçbir zaman hazır barındırma çözümleri kullanmaz. Hizmet, müşterilerine yüksek kaliteli barındırma deneyimi sunmak için tamamen kendi bünyesindeki şirket içi çözümlerine güveniyor. Ortalama hizmet süresi% 99,99’dur, bu da barındırma endüstrisi standartlarına kıyasla% 0,05 daha yüksektir.
 • Zengin Özellik Kümesi – web barındırma hizmeti entegrasyon yeteneklerine ek olarak bir sürü özellik ile birlikte gelir. Sınırsız e-posta hesapları ve veritabanından ÜCRETSİZ SSL sertifikası ve web sitesi transferine kadar. Platform, birden çok sunucu çözümü sunar.
 • Genişletilmiş Müşteri Desteği – SiteGround’un gerçekten müşterilerine odaklandığı anlaşılıyor. Destek, telefonla 7/24 destek, canlı sohbet seçeneği veya bilet tabanlı sistem de dahil olmak üzere birçok kanaldan edinilebilir. Ayrıca, kullanıcılar bir hizmetin bilgi makalelerinde, öğreticilerinde vb..

Mükemmel bir web barındırma sağlayıcısı gibi görünüyor. Gerçekten çok iyi mi? Olası olumsuz taraflardan bazılarına daha yakından bakalım.

SiteGround Eksileri:

 • Sınırlı Planlar – Mevcut planları inceledikten sonra ilk zorluk patlayabilir. SiteGround çok fazla depolama alanı sunmadığından biraz sınırlı görünüyorlar. Örneğin, bir başlangıç ​​planı yalnızca 10 GB depolama alanına sahiptir. Başka bir deyişle, web sitenizde aylık olarak 10.000’den fazla ziyaretçi almayı planlıyorsanız pek de iyi bir fikir değildir..
 • Ücretsiz Deneme Yok – Diğer barındırma sağlayıcılarının aksine, SiteGround ücretsiz deneme sunmaz. ama 30 günlük para iade garantisi var.
 • Windows Server Çözümü Yok – SiteGround, Linux kapsayıcıları üzerine kurulmuş bir platformu temsil eder. Bu nedenle, Windows sunucu seçeneklerine güvenmemelisiniz.

Acele etmeyeceğiz ve SiteGround’un dikkat etmeye değip değmeyeceğine karar vermeyeceğiz. Dezavantajları bazı web siteleri için de önemli olsa da kesinlikle bazı harika özelliklere sahiptir. Platformun yeteneklerini daha ayrıntılı incelemek için daha derinlere daldık.

2. Hosting Özellikleri

SiteGround, kutudan çıkmış oldukça güçlü bir özellik sunar. Web sitenizi büyütmek için çeşitli araçlar içerirler. Teknik tabanlı kullanıcılar, platform tarafından sağlanan fırsatlardan en iyi şekilde yararlanabileceklerdir. Özelliklerin paket kullanılabilirliğinin seçilen plana bağlı olduğunu unutmayın:

Site Alanı Yönetici Paneli

 • 24 Saat İçinde Ücretsiz Web Sitesi Transferi – SiteGround, hesabınızı önceki barındırma hizmetinden 24 saat içinde kendi hesabına taşıyacaktır.
 • Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu – platformun kendi web sitesi oluşturucusu var, bu da onu her şeye tek bir yerde sahip olmak isteyen kullanıcılar için hepsi bir arada bir çözüm haline getiriyor.
 • CDN Entegrasyonu – bazı kullanıcılar CloudFare’in CDN’siyle entegrasyonu kesinlikle takdir edecektir. Ayrıca, size ücretsiz bir PCI uyumluluğu sağlanacaktır.
 • Yönetilen WordPress Barındırma – Platform, web sitesi hızı, performans, güvenlik vb. Açısından tüm WordPress eklentilerinizi ve güncellemelerinizi halledecektir. SiteGround, SuperCacher gibi bir dizi dahili hazırlanmış önbellekleme aracına sahiptir. Web sayfası yükleme hızından sorumludur.
 • Basit e-Ticaret Yüklemeleri – SiteGround sayesinde, web sitesine güç vermek için birden fazla e-Ticaret uygulaması yüklemenize gerek yoktur. Platform 18 temel uygulama sunuyor. İhtiyacınız olan tek şey ihtiyaçlarınızı karşılayacak birini seçmek ve sadece bir tıklamayla kurmak.
 • Ücretsiz Güvenlik Eklentileri – temel güvenlik araçlarının yanı sıra, SiteGround, web sitesini tehlikelerden uzak tutmak için bazı genişletilmiş özellikler sunar. Bunlar IP adresi engelleme listeleri, hotlink koruması, SpamAssassin ve SpamExperts vb..

Çoğu kullanıcı, SiteGround’un aşağıdaki gibi popüler CMS sistemlerine odaklandığını takdir edecektir. WordPress ve Joomla.

Ayrıca okuyun: Yeni başlayanlar için WordPress web sitesi nasıl oluşturulur?.

3. Performans

Web barındırma hizmetleri söz konusu olduğunda web sitesinin hızı konusunda oldukça iyi görünüyor. SDD platformu, hızlı TTFB sağlayan hızlı sunucu performansına sahiptir. Şirketin dünyanın farklı yerlerinde veri merkezleri bulunmaktadır. Web sitesi dosyalarınız daha uzun bir fiziksel mesafe katetmek zorunda kalırsa hız daha düşük olabileceğinden, bu özel gerçeği asla hafife almamalısınız.

Site Alanı Site Tarayıcı

SiteGround, farklı ülkelerden farklı hedef kitlelere yönelik projeler için iyidir. Ayrıca platformun en son web teknolojileri ve yazılımları tarafından yapılan cömert tahsislerinden de bahsetmeliyiz. Tümü, 714ms sayfa yükleme süresiyle sonuçlanır, bu da barındırma sağlayıcılarının çoğunluğu tarafından gerçekleştirilen 890ms’lik ortalama oranla karşılaştırıldığında daha hızlıdır.

Ayrıca okuyun: Web sitesi barındırma nasıl bulunur – alan adı barındırıcısını bulmak için ayrıntılı talimat.

4. Güvenlik

Daha önce de belirtildiği gibi, SiteGround kullanıma hazır çözümler yerine kendi hazırlanmış yazılımlarını uygulamayı tercih eder. Bu nedenle, web sitesi sahipleri aşağıdakilerden yararlanabilir:

 • Kararlı saha çalışması beklenmedik trafik sıçramaları ve ani yükselişler sırasında.
 • Müşterileri koruyan hesap izolasyon teknolojisi. Bu arada, platform bu teknolojiyi tanıtan diğer barındırma hizmetleri arasında ilk oldu.
 • Her 0,5 saniyede bir web sitesi izleme. SiteGround, sunucuları takip eden ve her yarım saniyede bir kontrol eden proaktif bir izleme teknolojisine sahiptir. Bu nedenle, hızlı çalışma süresi temel platformun avantajları arasındadır.

Ücretsiz güvenlik eklentileri listesinde bazı ekstra güvenlik araçlarına bakabilirsiniz.

5. Müşteri Desteği

Barındırma hizmeti sağlayıcıları için özel bir destek ekibine sahip olmak çok önemlidir. SiteGround, farklı sorunları çözmeniz gerektiğinde iletişimi sürdürmenin çeşitli yollarını sunar. Bunlar, sürecin teknik yönleri ve fiyatlandırma sorunları, istişareler, vb. İle ilgili olabilir. Kullanıcılar aşağıdaki yollarla destek ekibiyle iletişim kurabilir:

 • 7/24 kullanılabilir telefon.
 • Bilet Tabanlı sistem.
 • Canlı Sohbet özelliği.

Site Desteği

Kullanıcılar, platformun bilgi tabanını oluşturan çok çeşitli makalelere ek olarak başlamak için eğiticilere de güvenebilirler. Görünüşe göre herhangi bir soruna bir çözüm bulduğunuzda sorunlarla karşılaşmayacaksınız.

6. Fiyatlandırma Politikası

SiteGround üç ana plan sunar. Platformun ücretsiz deneme sürümü yok. Ancak, web hosting geçiş karar verirseniz 30 günlük para iade garantisi sunuyor. Ancak, yine de önce ödeme yapmanız gerekir. Aksi takdirde, mevcut özelliklere erişemezsiniz.

Planlar aşağıdaki gibidir:

Site Alanı Fiyatlandırması

 • Başlangıç ​​Planı maliyetleme Aylık 3,95 ABD doları 10 GB depolama alanı + temel özelliklerle.
 • GrowBig Planı maliyetleme Aylık 5,95 ABD doları 20 GB depolama alanı + temel ve premium özelliklerle.
 • GoGeek Planı maliyetleme Aylık 11,95 USD + temel, premium ve gelişmiş özellikler.

SiteGround, gelişmiş barındırma hizmetleri arayan kullanıcılar için ödüllü bulut tabanlı barındırma çözümünü sunar. Cloud Hosting, küçük ve orta ölçekli projelerin yanı sıra karmaşık bir yapıya sahip büyük web siteleri için iyidir. VIP desteği, sunucu yönetimi ve plan özelleştirme yetenekleri, 120 GB SDD alanı ile 8 adede kadar CPU çekirdeği barındırma yeteneği ile ultra hızlı bir platform olarak gelir. Planlar aşağıdaki gibidir:

Siteground Bulut Fiyatlandırması

 • Aylık 64.00 $ ‘a mal olan Giriş Planı 40 GB SDD alana sahip 2 CPU çekirdeği için.
 • Aylık 96,00 $ maliyeti iş planı 60 GB SDD alanlı 3 CPU çekirdeği için.
 • Business Plus planı aylık 128,00 ABD dolarıdır 80 GB SDD alana sahip 4 CPU çekirdeği için.
 • Süper Güç ayda 192.00 $ maliyet 120 GB SDD alana sahip 8 CPU çekirdeği için

Kullanıcılar kayıt olabilir alan isimleri de. Bir alan adı için fiyat 9,95 TL’den başlar. Lütfen SiteGround’un aydan aya barındırma çözümleri sunmadığını unutmayın. Bir yıl önceden ödeme yapmanız gerekir. Aksi takdirde, fiyat yükselir.

Ayrıca SiteGround karşılaştırmalarımızı da okuyun:
SiteGround ve Hostinger karşılaştırması.
SiteGround ve Bluehost karşılaştırması.

Alt çizgi

SiteGround kendi web sitesi ile başlayan veya web temsilini büyütmek için fırsatlar arayanlar için iyi bir seçenek olabilir. Platform çok çeşitli özelliklere sahiptir. Bazıları yeni değildir, ancak büyük CMS’ye odaklanması hizmet lehine iyi bir artı olabilir.

Genellikle iyi güvenlik araçlarından geniş bir destek ekibine ve iyi çalışma süresi ve hızlı web sitesi hızı sağlayan modern teknolojilere kadar ihtiyacınız olabilecek her şeye sahiptir. Öte yandan, depolama alanı söz konusu olduğunda daha fazla özgürlük ve daha uygun fiyatlı sunucu fırsatları isteyebilirsiniz.

SiteGround ile başlayın

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map