SmugMug İncelemesi

SmugMug İncelemesi


SmugMug – çok işlevli fotoğraf web sitesi oluşturucu. Hizmetin hedef kitlesi, eserlerini çevrimiçi satmak isteyen fotoğrafçıları içeriyor. Sistem, dünyanın dört bir yanından gelen fotoğraf meraklılarını izleyicilerle paylaşmak istedikleri hikayeleri en dikkat çekici şekilde güçlendirmek için ortak erişime sahip çevrimiçi galeriler oluşturmayı mümkün kılıyor.

Web sitesi oluşturucu promosyon web sitelerindeki standart portföylere benzemez. SmugMug’un ana hedefi sadece çalışmalarınızı avantaj sunmak veya fotoğraf oturumları için müşteri tabanını çekmek değil (bununla birlikte, bu amaçlar için de kullanılabilir). Bu tür sistemleri kullanan kişiler yalnızca fotoğrafçının profesyonelliğini takdir etmez, ancak burada kişisel hedeflerine ulaşmak için genellikle stok fotoğraflarını seçerler.

Hizmet elbette benzersiz değil, ama yine de oldukça nadir. Profesyonel fotoğrafçılara büyük ilgi duyacaktır, ancak herhangi bir meraklı burada akıllı telefondan güzel fotoğraflar içeren bir galeri oluşturabilecektir.. Neden olmasın? Bu arada, bu inceleme bir SmugMug hesabı satın alırsanız komisyon kazanacağım SmugMug iş ortağı programına katılmak için yazılmıştır. İnceleme% 100 tarafsızdır. Komisyon, size zaman kazandırmak ve karar vermenize yardımcı olmak için araştırma yapmak için bir ipucu gibidir. Şimdi SmugMug’un sunduğu seçeneklere bir göz atalım.

Lehte ve aleyhte olanlar

SmugMug web sitesi oluşturucu, profesyonel fotoğrafçılık odaklı bir platformdur. Hedef kitlesi, fotoğraf tutkunları, profesyoneller ve serbest çalışanlar gibi belirli niş kullanıcı kategorilerini kapsar. Bu nedenle, hizmet, aşağıdakiler için gereken çok çeşitli özellik ve araçlarla birlikte gelir: portföy ve fotoğraf web sitelerini başlatma ve yönetme. Avantajlar listesinin yanı sıra, kullanıcıların seçimini etkileyebilecek bir dizi dezavantaj sunar. Kullanıcılara platformdan neler bekleyebileceklerini bildirmek için şimdi bunlardan bahsetmenin tam zamanı.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Tamamen özelleştirilebilir profesyonel duyarlı portföy şablonları;
&# X2714; Herkes için başlamak kolaydır;
&# X2714; Kod içermeyen sistem;
&# X2714; Geniş e-ticaret seçenekleri;
&# X2714; Uygun dosya yöneticisi, fotoğraf sınırsız sayıda yükleme fırsatı;
&# X2714; HTML / CSS kod düzenleme dahil tasarım özelleştirme seçeneklerinin çok yönlülüğü;
&# X2714; Lightroom eklentisi entegrasyonu;
&# X2714; Web sitesi sayfaları, klasörler, galeriler ve özel fotoğraf filigranları için gelişmiş şifre koruması;
&# X2714; Güçlü istatistik toplama, trafik ve satış analiz araçları;
&# X2714; e-Ticaret platformu;
&# X2714; Nitelikli ve bilgilendirici destek merkezi;
&# X2714; Fotoğraf / video satışı için güçlü özellikler.
Ergonom Yetersiz ergonomi ve ayar tutarsızlığı;
Nic Büyük niş rakiplere kıyasla daha az şablon;
System Sistemin gerçek tümleşik işlevselliğine karşılık gelmeyen görsel sadelik;
Plan Serbest bir planın olmaması;
Plan Temel planda bağlantı etki alanı özelliği yok;
✘ Bazı tasarım özelleştirme araçları ilk kez başlayanlar için karmaşıktır.

Tablodan görüldüğü gibi, SmugMug avantajlarının sayısı özellikle dezavantajları listesine göre daha fazladır. Sistemi gözden geçirdikten sonra, ne kadar yetenekli olurlarsa olsunlar, kullanıcılara sorun yaratabilecek ciddi olumsuz yönleri olmadığı sonucuna varmak mümkündür. Çoğu abonenin değeri budur.

Bu ne için iyi?

SmugMug özel bir web sitesi kurucusudur. Ana uygulama alanı, özellikle fotoğraf geliştirme, depolama, promosyon, pazarlama ve satış projeleri etrafında odaklanmaktadır. Platform, fotoğrafçılar, meraklılar, sanatçılar, tasarımcılar ve sadece hafıza yapımcıları için profesyonel bir araç olarak konumlanıyor. Bu yaklaşım esas olarak sistemin entegre işlevselliği ve ayırt edici odağı ile açıklanmaktadır..

Bir fotoğraf uzmanı olun ya da sadece fotoğraflarınızı iyi organize etmeye istekli bir meraklı olun, SmugMug ile çalışırken birçok araç ve seçenek bulacaksınız. Sistem, hızlı ve kaliteli görüntü yükleme ve sunma sağlamak için çeşitli ayarlarla gelen üst düzey portföy şablonlarının yanı sıra, güvenli ve güvenilir fotoğraf depolama seçenekleri de sunar. Aslında, burası özel resimleriniz ve videolarınız için en iyi ev. Sistem, kişisel veya iş amaçlı kullanım için ihtiyaç duyduğunuz sayıda fotoğraf / video depolamanızı sağlayan sınırsız disk alanı sunar.

SmugMug ayrıca, gelişmiş şifre ve filigran koruma seçenekleri sunan her fotoğraf, resim, web sayfası ve galeri için olağanüstü güvenlikle ilgilenir. Profesyonel istatistik toplama araçları web sitenizin popülerliğini, trafiğini ve satış hacimlerini takip etmenizi sağlarken, sistemin entegre alışveriş sepeti fotoğrafların satılmasını sağlar. Sistemi fotoğraf meraklıları ve profesyoneller için güvenilir bir araç yapan şey budur.

Kullanım kolaylığı

SmugMug hem yeni başlayanların hem de profesyonellerin ihtiyaçlarına yöneliktir. Bu nedenle, deneyimsiz kullanıcılar arayüzünü öğelerle ve tasarım özelleştirme araçlarıyla biraz aşırı yüklenmiş olsa da, hiç de karmaşık değildir. Ancak bu, çoğunlukla görsel algı sorunudur. Sistemi keşfetmeye ve onunla kendi projenizi oluşturmaya başladığınızda, sahip olduğunuz web tasarım becerilerine bakılmaksızın, gerçekten kolay ve oldukça kullanışlı olduğundan emin olursunuz..

Zaten sürükle ve yakınlaştır fotoğraf düzenleme seçenekleri sunan web sitesi oluşturucularla çalışma deneyiminiz varsa, sabit blok yapısı nedeniyle SmugMug web tasarım yaklaşımını biraz korkutucu ve hatta bazen zorlayıcı olarak düşünebilirsiniz. Aynı zamanda, sistemin varsayılan olarak verdiği şablonu kullanmaya karar verirseniz, ilk fotoğraf galerinizi yayınlama işlemi yalnızca birkaç dakika sürer..

Platforma alışmanıza yardımcı olmak için, geliştiricileri web tasarım sürecinin her aşamasında bilgilendirici ipuçları ve öneriler sunar. Sistemi kendi başınıza keşfetmek mümkündür, ancak bu durumda hata yapma riski de yüksektir. Çaba ve zamandan tasarruf etmek için, platformun sunduğu önerilere bağlı kalmak mantıklıdır. Bu şekilde sistemi daha kolay keşfedebilir ve kontrol paneline daha çabuk alışabilirsiniz. Sistemde 2-3 saat çalıştıktan sonra kendinizi rahat hissedeceksiniz.

Genel olarak, SmugMug’u sezgisel bir web sitesi oluşturucu olarak adlandırmak zordur. Aynı zamanda görsel olarak basit görünüyor. Alışılmadık yerlerde bazı seçenekleri bulmaya ve arayüz nedeniyle şaşkın hissetmeye hazır olun. Bunun tek bir çözümü var – sadece alışmak.

Başlangıç

Kaydolma işleminin hızı ve rahatlığı, platform seçimiyle ilgili olarak sizi yalvarmadan güvenle dolduracaktır. Web sitesi oluşturucuya kaydolmak için çevrimiçi formu doldurmanız gerekir. Burası adınızı, soyadınızı, e-postanızı ve şifrenizi belirtmeniz gereken yerdir. Sistem, fotoğraflarınızı çevrimiçi satacağınız konusunda size cevap vermeyi de teklif edecektir. Yanıt, varsayılan olarak sağlanan özellik kümesini etkiler.

SmugMug deneme sürümünü başlat

Kayıt prosedüründen hemen sonra bir şablon seçmeniz beklenir. Sistem başka bir temaya geçmeyi mümkün kıldığından, yanlış bir seçim yapmaktan korkmayın. Şablon seçimini bitirir bitirmez, fotoğraf yüklemeye başlayabilir ve web sitenizi özelleştirmeye devam edebilirsiniz..

Sonuç olarak, platforma kaydolmak yaklaşık birkaç dakika sürer. Süreç sadece hızlı değil, aynı zamanda her kullanıcı için sezgisel ve oldukça anlaşılabilir. Fotoğrafçılık web sitesi oluşturma işleminize başlamak için bir web tasarımı uzmanı olmanıza gerek yok.

Web Sitesi Düzenleme

Artık SmugMug hesap oluşturma işleminizi tamamladığınıza göre, ilk galerinizi başlatmanız teklif edilecek. Bu görevin tamamlanmasının ardından, galerinin küçük resminin ana sayfada görüntüleneceğini unutmayın. Bu nedenle, kapak sayfası için doğru fotoğrafı en baştan seçtiğinizden emin olun..

Bir galeri oluştururken, adını vermeniz ve projenin gerektirdiği kadar fotoğraf / video yüklemeniz beklenir. Sistem, galeriye çekici bir görünüm vermek için yüksek çözünürlüklü görüntüler kullanmanın önemini vurgular. Görüntü kalitesi ne kadar iyi olursa, web siteniz daha profesyonel görünecektir.

Fotoğraflar yüklenir yüklenmez ekstra web sitesi içeriği, naley proje logosu, görünen ad ve varsa sosyal medya bağlantıları eklemeniz istenecektir. Bundan hemen sonra, sonucu görmek için “Web Sitemi Göster” düğmesini tıklamanız gerekir. Mevcut proje durumundan memnunsanız, bir sonraki adıma geçebilirsiniz – fotoğraf organizasyonu. Bu, entegre Fotoğraf Düzenleyici nedeniyle bir sorun olmayacak. Görüntüleri, galerileri, klasörleri ve ayarları sürükle ve bırak teknolojisi.

SmugMug başlangıç ​​sayfası

Bu nedenle, SmugMug web sitesi özelleştirme süreci uzun sürmez. Sadece sistemin tüm özellik setini, kapsadığı araçları, burada ayarlayabileceğiniz parametreleri keşfetmek için zamana ihtiyacınız var. Ancak, bu hiç de zor ve zaman alıcı değil.

Canlı Yayın

Artık fotoğraf / portföy web sitesi özelleştirmenizi tamamladığınıza göre, onu kaydetmeli ve hem Galeri hem de Sosyal paylaşım ayarlarını değiştirmelisiniz. Galeri ayarları, galeri / mobil uygulama bağlantısını oluşturmanıza ve düzenlemenize ve web sitesini tam ekran slayt gösterisi olarak paylaşmak için bu bağlantıyı kopyalamanıza olanak tanır. Aynı şekilde, projeye erişim izni vermek için bu bağlantıyı herhangi bir harici kaynağa gömmek de mümkündür. Portföyünüzü paylaşmanın bir başka yolu, bunu sosyal ağ hesaplarında veya başka birine göndererek yapmaktır.

Özellikleri & Esneklik

SmugMug işlevselliği, uygun galeri organizasyonu, arayüz yönetimi ve erişim ve indirme kısıtlamaları, ödeme kabulü vb. Gibi belirli ayarların kullanılabilirliği açısından analiz edilmelidir. Evet, kontrol paneli arayüzü biraz karmaşık, ancak burada birçok yararlı seçenek bulmak hala mümkün.

SmugMug görsel düzenleyici sürükle ve bırak işlevini destekler. Yeni bloklar ve diğer öğeler ekleyebilirsiniz (menü, düğmeler, fotoğraflar, sayfalar) sayfalara sürükleyerek ekleyebilirsiniz. Sistemde birkaç saat çalıştıktan sonra, gerekli ayarları bulabilir ve web sitesini gerektiği gibi düzenleyebilirsiniz. Burada süreç oldukça basit. Size 4 seçenek kategorisi sunulur:

 1. “Yükleme”, yeni veya mevcut galeriye fotoğraf yüklemeyi mümkün kılar;
  SmugMug İncelemesi
 2. “Düzenlemek”, Windows Gezgini’ne veya Mac Finder’a benzeyen bir dosya yöneticisidir. Burada yeni fotoğraf klasörleri ve galeriler oluşturabilir ve web sitenize sayfa ekleyebilirsiniz. Ayrıca fotoğrafları düzenleyebilirsiniz (kırpma, renk efektleri), filigranları, konum verilerini ve SEO parametrelerini ekleyin (başlık, açıklama, anahtar kelimeler). Arama motorları için web sayfalarının görünürlüğünü ayarlamak ve bu sitelere erişmek mümkündür (herkes için, şifre ile veya manuel olarak seçilen kayıtlı kullanıcılar için) bu bölümde.
  SmugMug İncelemesi
 3. “Özelleştirmek” web sayfalarının, şablonların (gerekirse onları değiştirebilirsiniz), renk şemaları ve 4 kategoriye ayrılan en büyük miktarda ayarı içeren «İçerik ve Tasarım» bölümünde sunulan zengin seçenekler:
  SmugMug İncelemesi
  • “İçerik”, logo, menü, sosyal ağ düğmeleri, kırıntı, galeriler, ayrı fotoğraflar, düğmeler, öne çıkan etkinlikler, videolar (YouTube ve Vimeo burada desteklenmektedir), metin, haritalar, takvim, Google çevirmen vb. Genel olarak, bu widget’ları içeren bir bölümdür;
  • “Tema” web sitesi renk şeması ayarlarını içerir. Renkleri, yazı tiplerini, saydamlığı, arka planı vb. Ayarlayarak bölümdeki herhangi bir renk düzenini kullanabilir veya kendi tasarımınızı oluşturabilirsiniz. CSS kodunuzu da ekleyebilirsiniz;
  • “Arka fon” web sitesi arka planının (tüm siteden devral, hiçbiri, fotoğraf, video, slayt gösterisi);
  • “Yerleşim”, web sitesi genişliğini ve yüksekliğini ayarlamayı mümkün kılar (tasarım varsayılan olarak duyarlı), boşluklar ve etkinleştirme kenar çubukları.
 4. “Satmak” satış geçmişi bilgileri, fiyat listelerinin eklenmesi, indirimli biletler, ürün paketleri (örneğin, sabit bir fiyata birkaç galeri), Etkinlikler (zengin miktarda önceden ayarlanmış parametreye göre satış gibi). Burada ayrıca, menü ayarlarını, güvenlik politikasını, ödeme kabulünü, istatistikleri ve bu menü noktasının adına karşılık gelmeyen diğer pek çok şeyi içeren “Marka bilinci oluşturma” noktası da vardır..

SmugMug İncelemesi

Yukarıda tartışılan seçeneklerin dışında, üstbilgi ve altbilgi bloklarını etkinleştirebilir / devre dışı bırakabilir, ana sayfanızı bağımsız hale getirebilirsiniz (diğer web sitesi ayarları bunu etkilemez) seçin ve “Bitti” düğmesinin yanında bulunan “Özelleştir” kontrol paneline girdikten sonra kullanılabilecek olan “Ayarlar” menüsüne favicon ekleyin. “Bağımsız Ana Sayfa” açıldığında, “Ana Sayfa” öğesi, tüm siteye eklenen özelleştirmeleri ve içerik bloklarını yok sayar.

Bu, benzersiz ve özel bir ana sayfa / açılış sayfası sağlar ancak sitenin geri kalanında başlıkta ve gezinmede tutarlılık sağlar. Bize çok çekici gelen şey “Yardım” bölümünün her zaman elinizin altında olması – sadece «?» herhangi bir sayfanın sağ üst köşesinde oturum açın. Bu arada, güzel bir eğitici video var buraya. İzlemenizi öneririz.

SmugMug İncelemesi

SmugMug seçenekleri ilk bakışta tutarsız ve mantıksız bir şekilde yapılandırılmıştır. Önemli bir bölüm, yalnızca birkaç onay kutusunu içeren bir sekmeden oluşabilir. Bununla birlikte, ilişkili bölümler, diğer çeşitli ayarlara erişim sağlayan birçok bağlantı sunabilir. Bazı ikincil noktalar ayrı menülerde seçilmiştir ve çok ayrıntılı görünmektedir (örneğin şablon renk şemaları gibi), bu oldukça garip.

Arzu ve yaratıcı zevkiniz varsa, web sitesindeki her harf, düğme veya çizginin renklerini, yazı tiplerini ve boyutlarını ayarlamak için uzun saatler geçirebilirsiniz. Çoğu insanın bizim açımızdan buna ihtiyacı yoktur. Bu aşırı özelleştirmeyi görmezden gel. Hazır şablon ve renk şemasını seçin, galeriler ekleyin, bunlara ve SEO parametrelerine erişim kurun, ödeme yöntemlerini bağlayın ve hepsi bu kadar. En etkili SmugMug kullanım senaryosu böyle görünür. Her neyse, burada gerçekten önemli olan fotoğrafların miktarı ve kalitesi. Bu konuya odaklanın.

Mobil uygulamalar

SmugMug, web sitesini akıllı telefondan yönetmeyi mümkün kılan iOS / Android için resmi uygulamalara sahiptir. Ayrıca doğrudan işletim sisteminden yüklemeye izin veren özel ‘Windows’ ve Mac ‘uygulamalarına sahiptir. Bu, kullanıcının istediği zaman bilgisayarında bir yükleme başlatmasına olanak tanır. Bağlantıyı kaybederseniz, bağlantı tekrar yapıldığında yükleme duraklatılır ve devam eder.

SmugMug İncelemesi

Ancak, bunu yapmak için Adobe ID’ye ihtiyacınız olacaktır. Bu eklenti ayrı olarak indirilir ve yüklenir. Özel profilinizin “Uygulamalar” bölümünden indirebilirsiniz, burada düzgün bir şekilde nasıl kurulacağına ilişkin ayrıntılı video talimatlarını da bulabilirsiniz. İzlemenizi öneririz. Aksi takdirde, eklentiyi nasıl doğru şekilde yükleyeceğinizi tahmin edemezsiniz. Bu karmaşık bir süreç.

Uygun Fotoğraf Organizasyonu

SmugMug İncelemesi

Sistem, yüklenen tüm görüntüleri tematik koleksiyonlar halinde kolayca düzenlemenizi sağlar. Fotoğraf galerileri ve klasörleri oluşturmanın ve yönetmenin yanı sıra, sürükle ve bırak işlevini kullanarak toplu fotoğraf yönetimini de deneyebilirsiniz. Fotoğrafları ve koleksiyonlarını kişiselleştirmek için, ek olarak her resme başlık, anahtar kelime ve resim yazısı atamalısınız. Ayrıca, yüklenen görüntüleri tarihlerine, gelgitlerine ve diğer parametrelerine göre sıralayabilir, döndürebilir, renk efektleri ayarlayabilir, küçük resimleri ayarlayabilir ve diğer eylemleri gerçekleştirebilirsiniz..

e-Ticaret

SmugMug ile şunları yapabilirsiniz: web mağazanızı kurun orada daha fazla fotoğraf satmak için. Burası, potansiyel müşterileriniz için fiyat listelerini özelleştirebileceğiniz, fotoğrafları tematik koleksiyonlar halinde düzenleyebileceğiniz, müşteriler için fotoğraf seçim seçeneklerini ayarlayabileceğiniz yerdir (böylece en sevdikleri çekimleri elle seçebilir veya tüm koleksiyonları indirebilirler).

Ayrıca, baskı ve hediye sertifikası satabilir, güvenlik ayarlarını düzenleyebilir ve bunları sistem sunucusunda depolayabilirsiniz. SmugMug, tamamen barındırılan bir alışveriş sepeti ve ödeme seçenekleriyle birlikte gelir. Ayarladığınız fiyat ne olursa olsun, nihai kârın% 85’ini elde edersiniz. E-Ticaret özelliği, fotoğraf işiniz için bir marka adı oluşturmanıza olanak tanır.yükleme) benzersiz bir logo, projelere filigran işaretleri ve dijital marka ekleme, alışveriş sepetlerini entegre etme ve marka adınızı pazarlamak için diğer çoklu e-Ticaret işlemlerini tamamlama.

Sistem, CAD, USD, GBP, EUR, JPY, AUD, CHF, SEK, NZD, HKD ve daha fazlası dahil olmak üzere tamamlanan tüm siparişlerde küresel para birimlerinin kabul edilmesine izin verir. Hediye ve baskı fiyatlarını ve indirme maliyetlerini belirlerken tercih ettiğiniz para birimi türünü seçmek size kalmıştır. İşlemleri yaparken, elektronik kanallar aracılığıyla kar toplayabilir, kanıt gecikmesini etkinleştirebilir ve göndermeden önce son düzenlemeleri yapabilir ve her müşterinin ihtiyaçlarını karşılamak için benzersiz bireysel galeriler için özel fiyat listeleri oluşturabilirsiniz.

SEO

Sistem ayarlarını yapmak ve projenizin arama motoru sıralamasını artırmak için özel parametreleri doldurmak mümkün kıldığından SmugMug portföyleri SEO dostu. Web sitesi oluşturucu, web sitenize trafik akışını ve diğer önemli parametreleri izlemenizi sağlayan çoklu gelişmiş SEO araçları, ayrıntılı analitik ve istatistik toplama özellikleri ile birlikte gelir.

Lightroom Eklentisi Entegrasyonu

SmugMug, fotoğraflarınızı birkaç basit adımda yüklemenizi, düzenlemenizi ve yönetmenizi sağlar. Bunu yapmak için, web sitesi oluşturucusuyla otomatik olarak senkronize edilen Lightroom Eklentisini kullanmalısınız. Lightroom entegrasyonu, web sitenizin yapısını ve SEO meta verilerini (başlıklar, başlıklar ve anahtar kelimeler dahil) kesinlikle sağlam.

Fotoğraf Depolama ve Kontrol

Paylaşım seçeneklerini ayarlayarak web’deki fotoğraflarınızın erişilebilirliğini ve güvenliğini kontrol etmek size kalmıştır. Erişim haklarını atayabileceğiniz kullanıcıları belirleyebilir ve VIP kullanıcıları için benzersiz geçişler ayırabilirsiniz. SmugMug, görüntülerinizi mümkün olan en iyi şekilde korumak için gelişmiş fotoğraf bulutu depolama seçeneklerine sahiptir. Hangi fotoğrafı yüklerseniz yükleyin, Amazon Web Services ile yedeklenir.

Dahası, tüm görüntüler kendi telif hakkınızla korunabilir. Bir fotoğraf sahibi olarak, ayrı resimler veya galeriler için ne zaman şifre ayarlayacağınıza karar verebilirsiniz. Tüm öğelerin ve hatta web sayfalarının görünürlüğünü yalnızca galeri erişim bağlantılarını paylaşmış olan kullanıcılarla tamamen sınırlayabilir veya bu koleksiyonları kesinlikle özel yapabilirsiniz.

Görüntü Paylaşma Seçenekleri

SmugMug’u kullanırken fotoğraflarınızı, portföylerinizi, galerilerinizi ve web sitesi sayfalarınızı sosyal ağlar (Facebook, Twitter, Google+ vb..). Hareket halindeyken görüntüleri yüklemek, düzenlemek, arşivlemek ve paylaşmak için entegre ücretsiz mobil uygulamayı da kullanabilirsiniz. Son olarak, paylaşılabilir bağlantı yoluyla arkadaşlarınızı ve tanıdıklarınızı yeni fotoğraflar eklemeye, portföylerinizi canlı modda düzenlemeye ve yönetmeye davet edebilirsiniz. Kullanıcı katılım oranını artırmak için, yorumları etkinleştirebilir, yönetebilir ve devre dışı bırakabilir, ayrıca etkileşimli haritalarda coğrafi etiketli görüntüleri görüntüleyebilirsiniz.

Müşteri Katılımı Özellikleri

SmugMug, en ödüllendirici sistemlerden birine sahip olan web sitesi üreticilerinden biridir. Platform% 100 baskı memnuniyeti garantisi (Burada yüksek baskı kalitesi şart), deneyimli baskı laboratuvarları tarafından sunulan ürün ve fotoğrafları doğrudan web sitenizden sipariş etmenizi, galeri ürün satışlarını etkinleştirmenizi / devre dışı bırakmanızı sağlar. Ayrıca, müşterileriniz için özel teklifler ve hediye kartları oluşturabilir, ayrıca ünlü satıcılar tarafından sağlanan fotoğraf kitapları, çerçeveler ve diğer ilgili aksesuarları satın almalarına izin verebilirsiniz..

Fotoğraf İçe Aktarma Özelliği

Flickr, Amazon Drive veya DropBox’ta yayınlanan ve depolanan fotoğraf galerileriniz varsa, bunları SmugMug hesabınıza aktarabilirsiniz. Çevrimiçi içe aktarma seçeneği, bunu minimum zaman ve çaba yatırımı ile yapmanızı sağlar. Görevi tamamlamak için kodlama veya web tasarım becerileri gerekmez – tercih edilen fotoğrafları doğrudan belirtilen web barındırma hizmetlerinden kopyalayabilirsiniz. Gerçekten kolay, hızlı ve sorunsuz.

SmugMug + Flickr

SmugMug son zamanlarda platformun marka popülaritesini ve işlevselliğini önemli ölçüde artıran Flickr’ı satın aldı. Bu entegrasyon, şirketi fotoğraf / portföy web sitelerini başlatmak, yönetmek ve tanıtmak için güçlü bir özellik sağlayan, şirketi dünyanın en etkili fotoğrafçı merkezli topluluğu haline getirdi.

Genel olarak, SmugMug fotoğrafçılar için güçlü bir web sitesi oluşturucusudur. Evet, biraz garip, gösterge paneli tutarlılığı korkunç. Bazı arayüz parçaları sanki başka bir sistemden alınmış gibi görünür (bildiğimiz gibi, eski SmugMug versiyonundan), ancak, web sitesi oluşturucu tasarımı oldukça çekici. Bu nüanslara alışmak mümkündür. Bu ergonomi kusurlarını telafi eder. Yeni başlayanlar SmugMug’un karmaşık olduğunu düşünebilir. Ancak, hizmetin işlevselliği şaşırtıcı ve kesinlikle test etmeye değer.

tasarlamak & Şablonlar

SmugMug ile çalışırken yüklenen fotoğraflar ve galeri ayarları çok önemlidir. Şablon numarası ve tasarımı burada ikincildir. Bu nedenle, web sitesi oluşturucu çoğunu, özellikle de hizmet rakiplerine kıyasla sevmek Zenfolio. Sistem yüksek kalitede 8 hazır şablon sunar (26 tasarımın hepsini elde etmek için “Güç” planına geçmelisiniz). SmugMug tasarımları hakkında etkileyici bir şey yok, ancak çoğu kullanıcıya hitap eden oldukça modern görünüyorlar.

Bu şablonlar fotoğraflarınıza çekici bir görünüm vermek için gereklidir. Web sitenizin içeriğinin% 90’ı fotoğraflardan oluşacaktır. Başlangıçta kullanıcıların dikkatini çekmek zorundalar. Tasarım birliği burada çok önemli değil, ancak gerekli şablonları esnek bir şekilde özelleştirebileceksiniz..

Tasarımı ayarlamak için, kontrol panelinin üst menüsünde «İçerik ve Tasarım» bölümünü seçmeniz gerekir. Burası, logo gibi yeni “İçerik Blokları” blokları arka planla çalışabileceğiniz yerdir (video, slayt gösterisi, oynatma hızı vb. ayarlama.). Web sitesinin ve düzenin renk düzenini de değiştirebilirsiniz (esnek veya sabit genişlik), boşluk değerini piksel olarak ve temel blokların içindeki bölümlerin genişliğini ayarlayın. Sol ve sağ kenar çubuklarını etkinleştirmek ve herhangi bir bloğa özel HTML kodu veya CSS eklemek de mümkündür. Bunun dışında, renk şemasını seçerek pano tasarımını değiştirebilirsiniz..

SmugMug İncelemesi

Sınırlı şablon sayısından bağımsız olarak, çeşitli portföy tiplerine sahiptirler. Örneğin, bazı şablonlar, satışa sunacağınız yüksek çözünürlüklü baskıları içeren küçük portföyler için iyi çalışan tam ekran fotoğraf görüntüleme sağlar. Bununla birlikte, diğer şablonlar, işinizin izlenimini yaratmak için fotoğraf açısından zengin koleksiyonları sergilemek için en iyi şekilde tasarlanmış ve yapılandırılmıştır..

Bununla birlikte, en önemli olan, çoğu şablonun, her iki şablon türünün özelliklerini, aralarında ortam olarak işlev görmesini içermesidir. Sistem, web tasarım sürecinin herhangi bir aşamasında şablonlar arasında geçiş yapılmasına izin verir. Fotoğraf yükledikten sonra, yayından sonra nasıl görüneceğini anlamak için projenizin önizlemesine sahip olabilirsiniz.
SmugMug şablonları mobil görüntüleme için otomatik olarak optimize edilir – varsayılan olarak yanıt verir. Temayı görüntülemek için hangi cihazı seçerseniz seçin, sistem şablonu boyutuna ve çözünürlüğüne uyacak şekilde ayarlar.

SmugMug İncelemesi

Eklediğiniz herhangi bir bloğu seçebilir ve yapısını, hizalamasını, öğe kümesini, simgelerin boyutunu ve şeklini, rengini vb. Seçebilirsiniz. Blok tasarım ayarlarının sayısı ve karakteri türüne bağlıdır..

SmugMug ile çevrimiçi bir galeri veya fotoğraf mağazası oluşturmak kolaydır. Her galerinin tasarımı ve yapısı «Görünüm» bölümünde ayrı ayrı ayarlanabilir. Galeri stilini (kolaj manzara, SmugMug, günlük, kolaj portre, küçük resimler, slayt gösterisi), kapak, fotoğraf sıralama kuralları, kamera veri bilgileri, dosya adları ve harita özelliklerini etkinleştirin. Maksimum miktarda fotoğraf sunumu ayarlamak da mümkündür (5000’e kadar), filigran uygulayın ve fotoğrafları indirmek için düğmeleri etkinleştirin.

Genel olarak SmugMug, şablon kalitesi ve kurulum ayarları açısından oldukça hoş görünüyor. Burada gerekli tüm araçlar var, ancak özelleştirme süreci o kadar da hoş değil – burada çok garip nüanslar var. Denemeye karar verirseniz burada kafa karıştırmak kolaydır .. Ancak yanlış bir şey yaparsanız endişelenmeyin – tüm değişiklikleri kolayca atabilir ve son kaydedilen noktaya geri dönebilirsiniz.

Müşteri desteği

SmugMug müşteri destek seçenekleri çok yönlü ve kapsamlı değildir, ancak mevcut bilgi tabanı kesinlikle dikkate değerdir. Sorularınızın cevaplarını bulmak ve platformun yardım açısından tam olarak neler sunduğunu görmek için, aşağıda listelenen destek çözümlerine ve özelliklerine göz atın:

 • Destek Merkezi – SmugMug, zengin bir dizi birinci sınıf referans malzemesi sunan güçlü ve bilgilendirici bir Destek Merkezi ile birlikte gelir. Tüm talimatlar, aranması oldukça kolay kategorilere ayrılmıştır. İlgili bölümde sorgulama yaparak gerekli malzemelerin bulunmasını sağlayan kullanışlı bir arama filtresi seçeneği de vardır..
 • Youtube kanalı – platformun birden fazla video eğiticisini kapsayan kendi YouTube kanalı vardır. İlk kez çalışanların web sitesi oluşturucu ile çalışmanın temellerini öğrenmelerine yardımcı olurlar. Kanal düzenli olarak güncellenir.
 • E-posta desteği – sistemin destek kahramanları 7/24/365 e-postası aracılığıyla edinilebilir ve böylece tüm soruları cevaplamaya ve abonelerin ilgilendiği tüm sorunları çözmeye hazırdırlar..
 • Canlı sohbet – “Portföy” ve “İşletme” hesap aboneleri, standart ABD Çalışma Saatlerinde sistem uzmanları tarafından sunulan Canlı Sohbet seçeneklerinden yararlanma olanağına sahiptir. Hizmet yardımı dış kaynak sağlamaz ve yanıt süresi biletlerin hacmine bağlı olarak genellikle 30 veya daha azdır.
 • Kullanıcı Topluluğu – SmugMug, aşağıdaki bölümlerde bulunan birden fazla kaynak, öğretici, makale ve diğer bilgi kaynaklarını sağlayan güçlü bir kullanıcı topluluğuna sahiptir: Blog, Etkinlikler, SmugMug Films ve Forum. Bu nedenle, hizmetin müşteri desteği oldukça güzel bir seviyede. Ayrı bir Ürün Geri Bildirimi bölümü de vardır. Bu, kullanıcıların önerilerini veya ürün özellik isteklerini sağlamak için özel bir çevrimiçi form doldurabilecekleri resmi Özellik İsteği sayfasıdır.

Planlar & Fiyatlandırma: SmugMug’un Maliyeti?

Sisteme kaydolduktan sonra, test etmek için 14 gün alacaksınız. SmugMug’un ücretsiz bir planı yok. Tüm hesaplar, fotoğraflar ve videolar için sınırsız depolama alanına sahiptir. Profesyonel fotoğrafçılar için gerçekten harika bir özellik, 210 MegaPiksel veya 150 MB’a kadar resim yükleyebilmeleridir. Ücretli planlar aşağıdaki gibi görünür:

 • Temel ($ 48 / yıl) – sınırsız fotoğraf yüklemesi, “Ana Sayfa” için tam özelleştirme, parola korumalı galeriler, sayfalar ve klasörler;
 • Güç ($ 72 / yıl) – 21 ekstra şablon, HTML / CSS kod ekleme, resimler üzerinde sağ tıklama koruması, kendi etki alanınızı bağlama fırsatı;
 • Portföy (180 $ / yıl) – e-ticaret için optimize edilmiş galeriler, WHCC, Bay Photo, Loxley ve EZPrints’ten siparişleri yerine getirin, fotoğraf ve video satın, filigran uygulayın, site genelinde fiyatlandırmayı ayarlayın (İşaretlemenin% 85’ini koru);
 • profesyonel ($ 360 / yıl) – özel kuponlar, paketler ve etkinlikler oluşturun. tek tek galeriler veya farklı fiyat listelerine sahip görüntüler, etkinlikler altındaki grup galerileri, hediye ambalajı ve marka sevk müşterisi sunuyoruz.

SmugMug İncelemesi

Bize göre, SmugMug seçilen plan için ödeyeceğiniz paraya değer. Ne yazık ki, en ucuz plan kendi alan adınızı bağlamanıza izin vermiyor. Bu ciddi bir dezavantaj.

Güzel teklifler bir “Güç” planı ile başlar. Ücretli planlar tarafından sağlanan işlevsellik özellikleri akıllıca ayrılmıştır: Burada mantıklı bir kısıtlama yoktur, sağlanan seçeneklerin miktarı fiyatların artmasına neden olur. Kabul edelim: Yıllık 72 $, seçilen alanda birinci sınıf portföy almak isteyen profesyonel fotoğrafçılar için oldukça uygun bir fiyat. Fotoğraf satarak etkileyici bir kâr elde etmek istiyorlarsa, ya “Portföy” ya da “Profesyonel” planı seçmelidirler. Yatırılan paranın yakında ödeyeceğini söylemeye gerek yok.

SmugMug İnceleme Sonucu

SmugMug, fotoğrafçılar için etkileyici bir web sitesi oluşturucusudur. Evet, gözden geçirirken sistemin belirli gösterge panosuna bir aksan koyuyoruz, ancak tüm nüanslarını acele etmeden sadece bir gün içinde keşfetmek ve anlamak hala mümkün. Sistemin karmaşıklığı hakkında konuşmak gerekirse, diğer web sitesi kurucuları. Bu hizmet onlardan çok farklı. Bununla birlikte, yeni başlayanlar, SmugMug ile karşılaştırılabilecek diğer sistemleri bilmedikleri için yukarıda açıklanan tüm nüansları bile fark etmeyebilir. Bu nedenle, karmaşıklık sorunu burada oldukça göreceli.

İşlevselliğe gelince, hizmet, amaçlanan görevlerin tüm gereksinimlerini ve daha fazlasını tamamen karşılar. SmugMug galeri web siteleri çarpıcı görünüyor. Gerçekten önemli olan bu. Planların maliyeti de mümkündür. Peki, SmugMug yatırıma değer mi? Kesinlikle, özellikle kişisel veya iş ihtiyaçlarınız için zengin özelliklere sahip bir portföy oluşturmayı ve bunun başarılı olmasını istiyorsanız.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map