Strikingly.com İnceleme

Çarpıcı – yetenekleri ve uzmanlık düzeylerine bakılmaksızın farklı kullanıcı kategorilerini hedefleyen popüler, kullanımı kolay ve çok yönlü bir web sitesi oluşturucusudur. Sistem, kullanıcıların belirli iş / kişisel hedeflerine odaklanmasını sağlayan tek sayfalık ve standart web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışıyor. Sistem derin öğrenme eğrisi veya programlama bilgisi gerektirmez.


2012 yılında kurulan Çarpıcı başlangıçta, web tasarım becerilerinden yoksun, ancak hizmetlerinin veya ürünlerinin güvenilir web varlığını oluşturmak ve bunları sunabilmek için benzersiz projelere ihtiyaç duyan, teknik olmayanların ihtiyaçlarına hizmet etmeye odaklanmıştır. avantajına. Lansmanından bu yana, platform çok değişti, daha gelişmiş tekniklere, web tasarım yaklaşımlarına ve çok yönlü kullanıcı gereksinimlerine yol açtı.

Tek sayfalık bir web sitesi oluşturmaya karar verdiniz mi? Bir seferde etkileyici ve işlevsel olmasını ister misiniz? Öyleyse neden bu amaçla Çarpıcı bir şekilde kullanmayı düşünmüyorsunuz? Kalabalığın öne çıkmasını sağlayan özellikleri ve son güncellemesinden bu yana sunduğu yeni seçenekleri bulmak için sistemi şimdi gözden geçirmemize katılın. Şimdi başlamanın tam zamanı!

1. Kullanım Kolaylığı

Kullanım kolaylığı Çarpıcı özelliklerden biridir. Web oluşturma sürecinin her aşamasında sadelik ortaya çıkar: kayıt prosedüründen başlayarak son web sitesi yayınına kadar. Sisteme kaydolmak için sadece adınızı, e-postanızı ve şifrenizi girmeniz yeterlidir. Bu kadar.

Çarpıcı bir şekilde, web oluşturma sürecini ilgi çekici ve eğlenceli hale getiren sezgisel bir editör sağlar. Basit, güzel ve eğlenceli. Editör, tüm sistem nüanslarını göstermek için süper hızlı bir tur sunuyor ve onu en iyi şekilde nasıl kullanacağınızı öğrenmenizi sağlıyor.

Çarpıcı Editör

Hizmetle bir sitenin başlatılması bir saat kadar kısa sürebilir ve pro plan kullanıcılarının sitenin üstbilgisinde ve altbilgisinde değişiklik yapmalarına izin veren gelişmiş HTML / CSS düzenleyicisini kullanmaya karar vermedikçe kodlama bilgisi gerektirmez.

Web sitesinin tamamı, doğrudan gösterge tablosunda beğeninize göre değiştirebileceğiniz (ihtiyacınız olanları düzenleyebilir, ekleyebilir veya silebilirsiniz) bölümlerden oluşur. Burada ayrıca Stiller ve Ayarlar alanları da vardır. Birincisi, web tasarım stilinizi seçmenize ve değiştirmenize veya web tasarım sürecinin herhangi bir adımında seçilen şablonu değiştirmenize izin verir.

Ayarlar bölümü, sırayla, web sitenizin URL’sini, alan adını yapılandırmanıza, web sitesi kategorisini seçmenize, üstbilgi ve altbilgiyi değiştirmenize, analizleri görüntülemenize ve ayarlamanıza ve diğer gerekli işlemleri gerçekleştirmenize olanak tanır. Son özelliklerden biri, metin ve medyanın bölümler içindeki yerleşimini ayarlamada size daha fazla esneklik sağlayan Düzen değiştirici. Web sitenizin tasarımını tamamladığınızda, tüm değişikliklerin bir kullanıcı tarafından görülebilir olmasını sağlamak için “Yayınla” düğmesini etkinleştirmeyi unutmayın.

2. Özellik Seti ve Esneklik

Çarpıcı bir şekilde şimdi oldukça etkileyici ve zengin bir özellik setine sahip ve kesinlikle iyi bir büyük ölçekli web sitesini başlatmak ve değiştirmek için ihtiyacınız olan her şeye sahip.

Kendi içeriğinizi yükleyebilir, özel alan adı ekleyebilir, çeşitli “bölümleri” (medya blokları, bilgi kutuları, iletişim formları ve daha fazlası) etkinleştirebilir ve site tasarımında küçük değişiklikler yapabilirsiniz. Ayrıca, sistemin yerel izleme uygulamasını kullanarak meta etiketler ekleyebilir ve web sitesi istatistiklerinizi görüntüleyebilirsiniz.

Ayrıca basit bir blog başlatabilir ve bir alışveriş sepeti ekleyebilirsiniz. Sistemin ana özellikleri aşağıdaki hususları kapsar:

Bloglama Motoru

Bir blog başlatmak için, Blog bölümünü sayfaya eklemeniz yeterlidir; bu, tek tek yazı sayfalarına bağlanır. Yeni bir blog yayını oluştururken resimler, videolar, harekete geçirici mesaj düğmeleri, sosyal yer imi ve alıntılar dahil çeşitli satır içi medya ekleyebilirsiniz..

Çarpıcı Blog

Editörün sürükle ve bırak işlevselliği sayesinde içeriğinizi yeniden düzenlemek de kolaydır. Blog yöneticisi, yayınlarınızın yeni Blog bölümünde nasıl görüneceğini özelleştirmenizi sağlayan basit bir arayüze sahiptir. Çarpıcı Basit Blog’un sosyal paylaşım, yorum mekanizması ve SEO işlevleri de var.

e-Ticaret Platformu

Web sitenize bir Blog bölümü eklemenin yanı sıra, ilgili bölümü yöneterek bir web mağazası da ekleyebilirsiniz. Sadece etkinleştirin, ürünlerinizi ekleyin ve mağaza stilinizi özelleştirmek için farklı düzenler deneyin. Ardından, ödeme yönteminizi (PayPal veya Stripe) ayarlayın ve Sipariş Yönetimi Panosuna bakın.

Çarpıcı Mağaza

Çarpıcı bir şekilde alımlardan herhangi bir işlem ücreti almayacak. Yalnızca standart PayPal / Stripe işlem ücretini ödemek zorunda kalacaksınız. Ücretsiz plan kapsamında bir ürünü, Sınırlı plan kapsamında en fazla 5 ürün, Profesyonel plan altında 300 adede kadar ürün ve VIP Planı kapsamında 500 adede kadar ürün satabilirsiniz.

Sosyal Medya Entegrasyonu

Çarpıcı bir şekilde, sosyal medya hesaplarınıza ekleyebileceğiniz ve bunlara bağlanabileceğiniz kullanışlı bir sosyal yayın bölümü ile birlikte gelir. Bu, yeni inşa edilen projenizi yönetme ve tanıtmaya gelince, sosyal ağlardan hedef kitleyi çekerek size hareket özgürlüğü sağlar.

Çarpıcı Sosyaller

Sosyal medya entegrasyonu sayesinde kitlenizin web sitesi güncellemelerini, haberleri ve yaklaşan etkinlikleri takip etmesine yardımcı olabilirsiniz. Bu özelliklerden bazılarının yalnızca ücretli planlar açısından kullanılabilir olduğunu unutmayın..

Web Sitesi Analizi

Bu özellik, web sitesi istatistiklerinizi görüntülemenize ve analiz etmenize ve zamanında gerekli değişiklikleri yapmanıza olanak tanır. Belirli bir süre (24 saat, son 7 gün, son 30 gün, son 90 gün) web sitenizi ziyaret eden kullanıcı sayısını, trafiğin geldiği yerleri, en sık ziyaret edilen sayfaları, kullanıcıların tercih ettiği kaynakları görebilirsiniz web sitenizi (mobil veya masaüstü), ürünleri veya kategorileri ve etkin web sitesi yönetimi ve tanıtımı için önemli olan diğer yönleri ziyaret ederken.

Kapsamlı SEO Seçenekleri

Web sitesi oluşturucu, web siteniz için meta etiketleri veya web siteniz için ayrı sayfalarını (başlıklar, açıklamalar, anahtar kelimeler), kategori, favicon ve sosyal paylaşım resmini ayarlamanıza ve ayrıca size bir ipucu vermek için ayrıntılı SEO kontrol listesi sağlar web sitesi Google sıralamasını yükseltmek için hangi yönleri seçmelisiniz.

Çarpıcı SEO

SEO seçenekleri, kontrol panelinin Ayarlar Bölümünde mevcuttur. Gelişmiş araçlar, Google site doğrulamasını etkinleştirerek, başlık metinlerine anahtar kelimeler ekleyerek, resim ALT etiketleri atayarak vb..

Pazarlama Özellikleri ve Araçları

Çarpıcı bir şekilde pazarlama açısından da çok şey var. Bugün itibariyle, e-posta pazarlama aracı yalnızca Pro Plan kullanıcıları tarafından kullanılabilir ve harici MailChimp sistemini projenize gömme fırsatı anlamına gelir.

Site ziyaretçilerinizle iletişim kurmak için özel web sitesi alanlarına kişi sayfaları ve kullanıcı formları eklemek de mümkündür.

Güvenlik önlemleri

Kullanıcılarının güvenliğine dikkat çekerek, hazır web sitelerini üçüncü taraf erişiminden korumak için birden fazla güvenlik önlemi sunar. Web sitesi oluşturucu ile, ziyaretçilerinizin HTTPS protokolü aracılığıyla web sitesi içeriğine erişmesini sağlayan herhangi bir özel alanda Güvenli Yuva Katmanı (SSL) Sertifikasını etkinleştirebilir ve kullanabilirsiniz..

SSL Sertifikası varsayılan olarak sağlanır. Dahası, gerektiğinde yedek sürümleri geri yüklemenize izin vermek için düzenlediğinizde web sitenizin kopyalarını çarpıcı bir şekilde otomatik olarak kaydeder.

Mobil Optimizasyon

Çarpıcı bir şekilde mobil uyumludur: her tema başlangıçtan itibaren yanıt verir. Aramak için tıklayın vb. Mobil cihazlara özel seçenekler vardır. Hareket halindeyken web sitenizi güncellemenizi ve yönetmenizi mümkün kılan iOS uygulaması da vardır..

Alan Adı Kaydı ve Aktarım Seçenekleri

2018 sonbaharından bu yana, çarpıcı bir şekilde mevcut alan adını başka bir kayıt kuruluşundan aktarmayı mümkün kıldı. Hangi planı kullanacağınıza bakılmaksızın (bu ücretsiz bir abonelik olsa bile) sisteme yeni bir tane almak da mümkündür. Alan adı kayıt süresi 10 yıldır. Dönemin sonunda, alan adını kilitleyebilir veya mevcut isteklere göre yenileyebilirsiniz.

Çarpıcı Alan Adı

Son olarak, çarpıcı bir şekilde, örneğin .shop gibi Üst Düzey Alan Adları için daha kapsamlı bir seçim sunuyoruz. Sonuç olarak, web siteniz kalabalığın arasından sıyrılmak için daha çekici ve akılda kalıcı bir adrese sahip olabilir.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:19
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

Çarpıcı bir şekilde, başlangıçtan itibaren mobil görüntüleme için optimize edilmiş 29 güzel modern tasarımdan oluşan bir kütüphane sunuyor. Bunları kategoriler arasında geçiş yaparak filtreleyebilirsiniz: iş, başlangıç, kişisel, portföy, mağaza ve blog.

Diğer birçok popüler web sitesi üreticisinin aksine, çarpıcı bir şekilde, gönderilen içeriği kaybetmeden şablonlardan herhangi birini keşfetmenize ve test etmenize olanak tanıyan Şablon Değiştirici aracı ile birlikte gelir. Şablonları kaç kez değiştirebileceğiniz konusunda bir sınırlama yoktur. Önizleme seçeneği, daha fazla özelleştirme için seçerseniz web sitenizin nasıl görüneceğini görmenizi sağlar.

Çarpıcı web sitenize özel bir HTML kodu ekleyebilirsiniz, ancak bu seçenek yalnızca ücretli sürümlerde kullanılabilir. Bu özelliğin tek dezavantajı, yalnızca üstbilgi ve altbilgi kodunu enjekte edebilmenizdir, ancak web sitesi gövdesini giremezsiniz.

Çarpıcı Şablonlar

İlk CSS kodunu değiştiremezsiniz. Sistemin hakim miktarının CSS’nin gerçekte ne olduğunu bile bilmediği için bunun ciddi bir dezavantaj olup olmadığını söylemek oldukça zordur. Bu arada, Pro Plan kullanıcıları için kod yerleştirme seçeneği mevcuttur. Sistem abonelerinin aynı kategorisi, işbirliği seçeneğini kullanabilir. Ortak geliştiricileri proje geliştirme üzerinde çalışmaya atamanıza izin verir, bu da uygun ve zaman tasarrufu sağlar.

4. Müşteri Desteği

Müşteri Desteği çarpıcı bir şekilde gerçekten başarılı. Web sitesi oluşturucusunun görünüşte basit doğasından bağımsız olarak, gezinmesi ve gezinmesi kolay kapsamlı yardım ve destek kaynaklarına sahip güçlü bir bilgi tabanı sunar.

Çarpıcı bir şekilde nasıl geliştirilebileceğine dair önerilerinizi paylaşabileceğiniz yararlı bir Ön Yayın kontrol listesi (gerçekten kullanışlı!) Ve Fikir Forumu da yeni başlayanlar için çok yardımcı olacaktır. Aynı şey, destek merkezinin bilgi tabanında karşılaşabileceğiniz başlangıç ​​video eğitimleriyle ilgilidir. Web sitesi oluşturucunun Topluluk Bölümü, Blog, Fikir Forumu ve Talk of the Town alanlarından, platformdan en iyi şekilde nasıl yararlanabileceğinize dair faydalı bilgiler içerir..

Hala sorularınız varsa, destek ekibiyle e-posta yoluyla iletişim kurabilirsiniz. 7/24 canlı sohbet yardımı sorularınızı ve ihtiyaçlarınızı zamanında karşılamanıza yardımcı olur. Destek ekibi üyeleri, Çarpıcı bir şekilde çalışırken potansiyel olarak karşılaşabileceğiniz tüm sorunları çözmenize yardımcı olmaya her zaman hazırdır. Bu nedenle, Müşteri Destek seçenekleri burada özel ilgiyi hak ediyor.

5. Fiyatlandırma Politikası

Çarpıcı alt alan adını kullanarak güzel bir tek sayfalık web sitesi yayınlamanıza izin veren ücretsiz bir plan var. Özel bir alan adı eklemek ve gelişmiş düzenleme araçlarının kilidini açmak için hesabınızı yükseltmeniz gerekir.

Burada üç ücretli paket vardır: Limited, Pro ve VIP. Bu abonelikler, her sistemin sunduğu seçenekleri test etmenizi sağlamak için risksiz 14 günlük bir deneme sürümüyle birlikte gelir.

Çarpıcı Fiyatlandırma

Sınırlı Planın maliyeti şu anda 12 $ / ay, Pro Plan aylık faturalandırıldığında 20 $ / ay, Vip – 49 $ / ay olacak. Bir kerelik yıllık ödeme yapmaya karar verirseniz, 48 ABD dolarına kadar tasarruf edebilirsiniz.

Bir kerelik ödeme ile 2, 5 veya 10 yıl için ödeme yaparken, buna karşılık 144 $, 528 $ ve 1224 $ ‘a kadar tasarruf edebilirsiniz. Böylece, ücretli aboneliğinizin süresi ne kadar uzun olursa, o zaman sonunda daha uygun olacaktır. Dahası, alan adının maliyeti yıllık 24,95 ABD doları, özel e-posta c’nin ücreti ise 25 ABD doları / yıl.

6. Artıları ve Eksileri

Kişisel veya ticari projeniz için hangi web sitesi oluşturucusunu seçerseniz seçin, artıları ve eksileri olacaktır. Sistemden ve tüm web geliştirme sürecinden ne bekleyeceğinizi bilmek için sistemin son seçimini yapmadan önce bunların farkında olmak gerekir..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanım kolaylığı;
&# X2714; Kullanıma hazır mobil optimizasyonu;
&# X2714; Sezgisel kontrol paneli, akıllı başlangıç ​​sihirbazı;
&# X2714; Kapsamlı bilgi tabanı ve çok yönlü müşteri desteği.
Plans Ücretli planlardan birinde reklam banner’larının kullanılabilirliği;
Optimiz SEO optimizasyonu ve pazarlama araçlarının eksikliği;
Code Yetersiz kod düzenleme seçenekleri;
✘ Sistemle oluşturulmuş tek sayfalık web sitelerinin sınırlı uygulanabilirliği.

7. Rakiplerle Karşılaştırma

En uygun web sitesi oluşturucusunun seçimi söz konusu olduğunda, büyük rakiplerle karşılaştırmak her zaman mantıklıdır. Çarpıcı bir şekilde, her iki platform da neredeyse aynı kitleyi hedeflediğinden ve benzer özellik setleri sunduğundan, sistemin ana yönlerini Weebly ve Squarespace ile karşılaştırmak akıllıdır..

Weebly vs ÇarpıcıSquarespace vs Çarpıcı

Çarpıcı vs Weebly karşılaştırmasına girersek, ikinci sistemin belirgin avantajlarını açıkça göreceğiz. Sadece daha popüler değil, aynı zamanda daha tam özellikli. Çarpıcı bir şekilde tek sayfalık web siteleri oluşturmak için kullanılırken, Weebly projeniz için ihtiyaç duyduğunuz sayıda sayfa oluşturmanıza ve eklemenize izin verir. Sistem aynı zamanda en uygun maliyetlidir ve daha esnek ve daha derin tasarım özelleştirme seçenekleri sunar. Ayrıca daha yüksek kaliteli duyarlı şablonlar sunar.

Çarpıcı bir şekilde Squarespace karşılaştırması hakkında konuşurken, birincisi de Squarespace’in gerisinde kalıyor. Çarpıcı bir şekilde tek sayfalık bloglar, açılış sayfaları, portföyler ve küçük web mağazaları için daha çekici şablonlara sahip olsa da, Squarespace seçenekleri ve araçları mümkün kılan tam özellikli bir web sitesi oluşturucu olarak konumlandırılmıştır. bir CMS ile karşılaştır reklam öğeleri ve girişimciler için orta ve büyük web siteleri oluşturmak için.

Sonuç olarak

Kullanım kolaylığı:9/10
Özellikleri:7/10
Tasarım:7/10
Teknik Destek:8/10
Fiyatlandırma:9/10
Genel puanı:8/10

Çarpıcı bir şekilde, kullanım kolaylığı, rahatlık ve işlevsellik içeren bir web sitesi oluşturucusudur. Çoğu kullanıcı, birçok daha popüler sistemler sadeliği nedeniyle. Sistem çoğunlukla teknik olmayanlara odaklanıyor ve bu nedenle özellik seti, gösterge tablosu ve arayüzü bu kitlenin ihtiyaçlarına yönelik. Sistemi kullanmak için kodlamaya gerek yoktur. Ancak, bir Pro Plan kullanıcısıysanız ve programlama bilginiz varsa, CSS / HTML altbilgisi ve başlık düzenleme seçeneklerine erişebilirsiniz.

Web sitesi oluşturucu, zengin bir web sitesi şablonları koleksiyonuna sahip olamaz, ancak sistemde bulunanlar varsayılan olarak özelleştirilebilir ve mobil cihazlara yanıt verir. Dahası, platformla ilgili herhangi bir sorunu çözmenize yardımcı olabilecek harika müşteri desteğine dikkat çekiyor.

Web sitesi oluşturucuyu kullanarak, tek sayfalık web sitelerini etkili bir şekilde başlatabilir ve yönetebilir, blogları ve hatta web mağazalarını bunlara bağlayabilirsiniz. Bu tür web sitelerinden harika bir performans beklemenin bir anlamı yok, ancak kesinlikle hedeflerinize ve beklentilerinize ulaşacaklar. Sonuçta, çarpıcı bir şekilde para için iyi bir değerdir!

Çarpıcı Şimdi Deneyin

 Bugün başlayın, çok kolay!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map