TemplateToaster İncelemesi

TemplateToaster (mevcut sürüm 7.0.0.18319) – kodlama veya programlama ile uğraşmadan güçlü ve basit şablonlar oluşturmak için indirilebilir bir platformdur. masaüstü tabanlı yazılım kendi temalarını tasarlamaya hevesli yeni başlayanlar ve özel profesyoneller için kullanışlı bir araç olarak geliyor. İçin yeni bir şablon oluşturma WordPress, Joomla, Magento, Drupal ya da başka bir içerik yönetim sistemi parkta bir yürüyüş olacak teşekkürler. İnternet bağlantısı veya programlama becerisi gerekmez.


Hazır duyarlı şablonlar kullanmak ve bunları tercihlerinize göre kişiselleştirmek veya kendi temanızı sıfırdan tasarlamak size kalmış. Programın en büyük avantajı, güçlü bir görsel düzenleyici ile birlikte uygun duyarlı düzenler sunmasıdır. Başka bir deyişle, teknik olarak doğru ve görsel olarak çekici şablonlar oluşturarak Photoshop ve Sublime Text yerine TemplateToaster’ı kullanabilirsiniz. Bu model pratikte kendini nasıl gösterir? Şimdi bunu öğrenelim.

1. Kullanım Kolaylığı

TemplateToaster, tipik SaaS web sitesi üreticilerinden farklıdır. Masaüstü tabanlı bir uygulamadır, yani cihazınıza yüklenecek editörü indirmeniz gerekir. Bazıları bunu biraz güncel olmayabilir. Öte yandan, herhangi bir İnternet bağlantısı gerekmeden programa istediğiniz zaman erişebilirsiniz.

Başlangıç

TemplateToaster’ı kullanmaya başlamak için resmi web sitesini ziyaret etmeniz ve uygulamayı yükle. Kurulum işlemi 3 ila 5 dakika sürecektir. Yükleme sırasında, tercih edilen arabirim dilini seçebilir ve Standart veya Profesyonel bir sürümü tercih edebilirsiniz.

Fark Fiyatlandırma Politikası bölümünde biraz daha açıklanacaktır. Sürümler hakkında bilmeniz gereken tek şey, Standart paketin daha az özellikle gelmesidir, Pro planı ise seçilen bir CMS için tamamen özelleştirilmiş web sitesi düzenleri oluşturmak için genişletilmiş işlevsellik sunar. Son aşama, kurulumu tamamlamak ve uygulamayı çalıştırmaktır..

Şablonu Ayarlama

TemplateToaster’ı yükledikten sonra birkaç basit adımı tamamlamanız gerekir:

 1. Şablonla kullanacağınız CMS’yi seçin. Burada, WordCress, Drupal veya Joomla gibi en popüler seçimlerden ve OpenCart üzerine inşa edilmiş bir e-Ticaret projeleri başlatmak için platformlardan birini seçebilirsiniz. WooCommerce. Kullanıcılar popüler bloglama platformlarını tercih edebilir; hedeflerine bağlı olarak içerik tabanlı veya küçük işletme siteleri oluşturma.
 2. Örnek bir şablon seçin hazır düzenler listesinden veya sıfırdan yeni bir maket oluşturmaya başlayın. İkinci seçenek yalnızca Profesyonel sürüm için kullanılabilir.
 3. Gösterge tablosuna git ve düzeninizi özelleştirmek için mevcut araçları kullanın.

Arayüze girdikten sonra, kendinizi içerik yönetimi ekosisteminde WordPress içerik düzenleyicide veya Word Belgesinde gördüğümüze çok yakın bulursunuz.

Düzenin üstünde bir panel var, doc, birbirine yakın düşünceli gerekli tüm aletlerle birlikte. Tüm şablon bölümleri ve elemanları, ayrı olarak değiştirmek istediğiniz asda kolay erişim için sol kenar çubuğuna yerleştirilir.

Düzenleme Süreci

Düzenleme işlemi temel olarak gösterge tablosunda sağlanan araçlara dayanır. Buraya, düzeni ve öğelerin sayfadaki konumlarını değiştirmek için Genel ayarlar girebilirsiniz. Kullanıcılar kenar çubuğu konumunu ve CMS’nin kendisini değiştirmekte serbesttir. Burada yeni bölümler veya kategoriler oluşturmak için Sayfa Ekle / Düzenle düğmesine sahibiz. Dahası, düzenleme işlemi sırasında istediğiniz zaman başka bir şablonu tercih edebilirsiniz.

TemplateToster Editörü

Şablonu özelleştirmek için yalnızca düzenlemek istediğiniz bir bölge seçmeniz gerekir. Örneğin, metin alanını düzenlemek, başka bir resim indirmek, arka plan rengini değiştirmek veya bloğun yüksekliği ve genişliği için gerekli boyutları ayarlamak için başlığa tıklayın. Kullanıcılar ayrıca kenar boşluklarının yanı sıra doku, efektler, gölgeler vb..

TemplateToster Menüsü

TemplateToaster, içerik düzenleyicisine ek olarak sürükle ve bırak işlevine sahiptir. Bu, bölümü basitçe aşağı taşıyabileceğiniz veya belirli bölümlerin konumunu değiştirebileceğiniz anlamına gelir. Sayfa şablonları önceden tasarlanmış yapının yanı sıra H1-H6 başlıkları, tümleşik paragraflar, düğme türleri, sayfalandırma, bağlantılar, yorumlar ve bırakabileceğiniz veya silebileceğiniz diğer bloklarla birlikte gelir.

Sistem her bölümü ayrı ayrı düzenlemenizi sağlar. Üstteki listeden şablon alanını seçin (kenar çubuğu, altbilgi, başlık, öğeler, içerik vb.) Ve birkaç tıklama ile düzenleyin. Her sayfa için aynı seçenekler geçerlidir. Sol kenar çubuğundan özelleştirmek istediğiniz sayfayı seçin ve düzenlemek için aynı araçları kullanın. Ayrıca, istediğiniz kadar yeni sayfa şablonu da ekleyebilirsiniz.

Sıfırdan yeni bir sayfa oluşturma işlemi neredeyse aynıdır. Tek fark, site düzenini hazır mockup’lara bağlı kalmadan kendi başınıza tasarlamanızdır. Buna ek olarak, Professional sürümü ile, şablon kaynak kodunu düzenlemek ve özel web tasarımı, öğeler, bloklar ve bölümler oluşturmak için CSS, HTML veya JavaScript’e tam erişim elde edersiniz..

Canlı Yayına Başla

Düzeninizi düzenlemeyi tamamladıktan sonra, yalnızca şablonu dışa aktarmanız ve barındırma sunucunuza yüklemeniz gerekir. Bu nedenle, zaten güvenilir bir barındırma sağlayıcısı seçtiğinizden ve bir alan adı kaydettiğinizden emin olun.

TemplateToaster kullanım kolaylığı açısından iyi bir ilk izlenim bırakıyor. Yeni başlayanlar yine de her şeyin nasıl çalıştığını anlamak için biraz zaman gerektirebilir. Öte yandan, öğrenme eğrisi gerekmez. Ayrıca, web sitesinde yeni başlayanlar için tonlarca eğitim videosu ve öğretici bulunmaktadır. Kötü haber, uygulamanın yalnızca Windows işletim sistemi ile çalışmasıdır. MAC için henüz sürüm yok.

2. Özellikler & Esneklik

TemplateToaster sadece bir şablon oluşturucu değildir. Web sitesinin sorunsuz çalışmasını sağlayan tam zamanlı bir web aracı olarak gelir. Kullanıcılar, platformun esnekliğinden ve basit bloglardan büyüyen e-Ticaret projelerine kadar farklı web sitesi türleri oluşturmak için ekstra seçeneklerden yararlanacaklar.

Herhangi bir CMS ile uyumlu

Platform, kelimenin tam anlamıyla her CMS için farklı şablonlar ve düzenler oluşturmanıza olanak tanır. İhtiyacınız olan tek şey yükleme işlemi sırasında bir tane seçmek veya web sitesi düzenleme sırasında Genel ayarlara tıklayarak değiştirmek. WordPress’te bir blog veya küçük işletme sitesi başlatmak, WooCommerce, OpenCart veya Magento’da dijital mağaza oluşturmak istiyorsanız, TemplateToaster% 100 eşleşecek.

templatetoaster yazılımı açılış ekranı

Sürükle ve Bırak Kullanıcı Arayüzü

TemplateToaster’da uygulanan sürükle ve bırak işlevinden daha önce bahsetmiştik. Güncel bir UI tasarımı oluşturmak için artık özel beceri veya teknikler gerekmez. İhtiyacınız olan tek şey ihtiyacınız olan alanı seçmek, bloğu gerekli konuma bırakmak ve satır içi düzenleme işlemi sayesinde içeriği birkaç tıklamayla düzenlemek. Bu, tüm değişikliklerin otomatik olarak kaydedildiği anlamına gelir.

TemplateToaster İçerik Düzenleyicisi

Esneklik ve SEO

Sistem, kullanıcıların herhangi bir web barındırmada eşit derecede iyi çalışacak şablonlar oluşturmasına izin vermek için gelişmiş web teknolojileri kullanır. Aynı zamanda, TemplateToaster, iki platform arasında geçiş yapmadan HTML / CSS kullanarak özel özellikler tasarlamak isteyen geliştiriciler için Bootstrap çerçevesiyle birlikte gelir. Sayfa şablonları, H1-H6 başlıkları ve SEO dostu olması açısından iyi çalışabilecek paragraflara sahip net bir yapıya sahiptir..

Güvenlik

Platform, sorunsuz bir editörün çalışmasını ve kullanıcıların 1 yıllık bir süre boyunca ücretsiz olarak aldıkları otomatik güncellemeleri sağlar. Ayrıca, abonelerin uygulamada görmek istedikleri bir özelliği talep etme şansı vardır. Bu özellik yardım merkezinde bulunmaktadır. Yorum bırakmak istediğiniz işlevi ilgili bölümde açıklayın.

3. Tasarım

TemplateToaster büyük bir tema seçimi ile övünür. Platform şu anda farklı nişlere atıfta bulunan 10 ücretsiz şablon paketi sunuyor. Burada bir blog düzeni, küçük işletme siteleri için bir tema, e-ticaret şablonları vb var. Hepsinin bir önizleme modu var. Ayrıca, tüm düzenler ekran boyutlarına rağmen farklı mobil cihazlarla uyumludur ve uyumludur.

TemplateToaster Tasarımları

Hazır mockup’ları seçmek istemiyorsanız, sizi sayfada sıfırdan tasarlama şansı vardır. Bu seçenek yalnızca Profesyonel sürümde kullanılabilir. Dahası, bazı kodlama bilgisi gerekli olacağından, teknisyen olmayanlarla zorlukla çalışacaktır. Buradaki en önemli avantaj, şablonun CSS / HTML / JavaScript’ine erişimdir. Kendinize ait herhangi bir öğeyi tasarlamakta ve sayfada bulundurmakta özgürsünüz. Sayfanın üst kısmındaki gösterge tablosundaki genel ayarlardan tercih ettiğiniz programlama dilini seçin ve devam edin.

Yeni başlayanların web sitesi tasarımını özelleştirmek için bazı ekstra seçenekleri de olacaktır. Örneğin, favicon eklemek ve köprü ile özel bir logo eklemek için özel bir resim koleksiyonuna erişebilirler. Görüntü düzenleme özelliği, başlık görüntülerini veya simgelerini özelleştirmeyi kolaylaştırır.

Dokular ekleyebilir, çeşitli efektler uygulayabilir, resim boyutlarını düzenleyebilirsiniz vb. Logo ayarları, özel logo koleksiyonundan bir tane seçmeyi ve kendi logonuza göz atmayı ve indirmeyi kolaylaştırır. Buna ek olarak, özel video düzenleyicinin yanı sıra video yüklemek için bir düğme var.

Web sitenizin yayınlanmadan önce nasıl göründüğünü kontrol etmek için, “Dosya” bölümünde bulunan RTL Önizleme seçeneğini kullanabilirsiniz. İşlev, yaptığınız tüm değişikliklerle birlikte tarayıcıda web sitesi önizlemesini otomatik olarak oluşturur.

4. Müşteri Desteği

“Dosya” bölümünde, bir programın teknik desteğine erişebileceğiniz ve ücretsiz bir CMS’deki eğiticilere bağlantı vereceğiniz bir “Yardım” sekmesi vardır. Uygulama arayüzünün sağ üst köşesinde mavi bir daire içinde bir soru işareti vardır. Tıkladıktan sonra, kapsamlı ve kaliteli sistem kılavuzuna erişeceksiniz. Her menü noktası ve tanımı, kurulum anından itibaren yazılımla çalışma hakkında bir kılavuzun yanı sıra açıklanmıştır..

Bunun dışında topluluk forumuna, belgelere ve teknik desteğe doğrudan TemplateToaster “Yardım” bölümünden ulaşabilirsiniz. Ayrıca haberler, öneriler, kılavuzlar ve diğer faydalı şeyleri içeren bir blog da vardır. Video dersleri, popüler sosyal ağlardaki gruplara bağlantılar da burada mevcuttur. Genellikle, uygulama kullanıcılara kaliteli bilgi ve teknik destek sağlar.

5. Fiyatlandırma Politikası

TemplateToaster’ı şuradan indirebilirsiniz: resmi internet sitesi ücretsiz. Program, satın almadan önce ayrıntılı olarak keşfetmeyi mümkün kılacak sınırsız bir deneme sürümüne sahiptir. İstediğiniz sayıda şablon oluşturabilirsiniz, ancak bunları programın desteklediği CMS’ye yükleyemezsiniz. Burada iki ücretli lisans sürümü vardır:

 • Standart Sürüm (49 $) mevcut tüm CMS desteği, bir yıllık ücretsiz güncelleme, teknik destek, Bootstrap Framework, bir dizi hazır şablon sunar.
 • Profesyonel Sürüm ($ 149) sıfırdan bir web sitesi oluşturma, _ttr CSS önekini kaldırma, FTP Seçeneği, şablonda özel görüntüler kullanma, öğe düzeyinde yer imi, özel modül-Pozisyonlar / Widget-Alanlar / Bölgeler Tasarım ve diğer seçenekler.
 • TemplateToaster Fiyatlandırması

İki ücretli plandaki tüm özellikleri etkinleştirmek için etkinleştirme anahtarını satın almanız ve TemplateToaster kontrol paneline eklemeniz gerekir. Standart plan, özellikler açısından çok sınırlı görünüyor. Aslında çok fazla işlevsellik gerektirmeyen sıkı finansmana sahip küçük basit bir web sitesi için işe yarayabilecek bir temel platform işlevselliği elde edersiniz.

Ayrıca, önceden web sitesi oluşturucular barındırma, etki alanı, ücretsiz avantajlar, daha düşük bir fiyata daha geniş bir tema seçimi ile gelirken, 49 $ için aslında sadece bir şablon oluşturmak için bir araç elde edersiniz. Profesyonel sürüm, tüm özelleştirme, optimizasyon ve tasarım araçları seti dahil olmak üzere platformdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlar. Öte yandan, daha fazla özelleştirme özelliği sunan web tasarımcıları ve kodlayıcılar için biraz daha iyi profesyonel araçlar var.

6. Artıları ve Eksileri

TemplateToaster, mevcut hepsi bir arada SaaS çözümlerinin yanı sıra plandaki tüm özelliklere sahip olan ve ayrı bir şablon oluşturmaya gerek olmayan WP için optimize edilmiş barındırma platformları göz önüne alındığında biraz işe yaramaz görünüyor. Öte yandan, daha karmaşık web tasarım araçlarına iyi bir alternatif olabilir, çünkü hala pakette bazı harika özelliklere sahip.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanımı kolay. Sürükle ve Bırak arayüzü.
&# X2714; Sınırsız ücretsiz deneme.
&# X2714; İnternet bağlantısı olmadan erişilebilir.
&# X2714; Yeni başlayanlar ve özel profesyoneller için iyi.
&# X2714; Çok çeşitli düzenleme araçları.
&# X2714; Tüm büyük CMS ve herhangi bir web barındırma ile uyumlu.
✘ Yalnızca Windows için kullanılabilir.
✘ Overpriced planlar.
Users Başlangıçtan itibaren kullanıcılar için karmaşık.
✘ İndirme ve kurulum gereklidir.

Alt çizgi

TemplateToaster, daha düşük fiyata çok sayıda hazır çözümle en iyi fikir olmayabilir. Hatta barındırma ve alan adı özelliği olmayan bir platform için 149 $ ödemek gerekiyor mu? Muhtemelen değil. Öte yandan, uygulama daha karmaşık web tasarımı ve programlama araçlarına iyi bir alternatif olabilir. Ücretsiz bir deneme sürümünde kodlama becerilerinizi test etmek veya web sitesi oluşturma tekniklerinden bazılarını denemek için kullanılabilir.

Yeni başlayanlar için, SaaS web sitesi oluşturucuları veya WP için optimize edilmiş barındırma çözümleri paketteki tüm özelliklerle daha iyi ve daha uygun maliyetli bir fikir olabilir. En azından, şablon seçimi, web sitesi yönetimi ve desteği açısından daha geniş seçeneklere sahip olacaksınız.

TemplateToaster’ı Şimdi İndirin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map