Tictail İncelemesi

Tictail – merkezi Stockholm, İsveç’te bulunan ücretsiz bir e-ticaret web sitesi oluşturucu olarak bilinen bir sistemdir. 2012 yılında başlatılan, görsel olarak çekici ve fonksiyonel web mağazaları oluşturmak isteyen kullanıcılar arasında hızla popülerlik kazandı. Web hizmetinin temel amacı, harika bir ürünü olan herkesin kolayca çevrimiçi satış yapmasına yardımcı olmaktı.


Son zamanlarda, şirket dünyaca ünlü e-Ticaret yazılımının bir parçası haline geldi – Shopify ve dolayısıyla artık bağımsız bir ürün olarak kabul edilemez.. Bununla birlikte, 2018’in sonunda sahip olduğu büyük Tictail özelliklerini özetlemek hala mantıklı. . Şimdi başlayalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Tictail arayüzü orada bulabileceğiniz en basitlerden biridir. Burada bir şeyi karıştırmak imkansız – çok sezgisel ve anlaşılabilir. Yapmanız beklenen:

 • web mağazanızın adını ve açıklamasını girin;
 • ürünlerinizi satmak istediğiniz ülkeyi seçin;
 • sosyal ağ hesaplarını (varsa) bağlamak;
 • ürünlerinizi eklemeye başlayın.

Hizmete kaydolduktan sonra, çevrimiçi mağazanızı aşağıdaki gibi ücretsiz alt alan adında kurmanız önerilir mystore.tictail-dot-com, ancak bir alan adı seçme veya üçüncü taraf alan adı sağlayıcısı tarafından sunulan alan adını kullanma fırsatınız da vardır. Bu, sistemin kontrol panelinde yapılabilir.

Tictail Pazaryeri Cephesi

İçerik yükleme ve yapılandırma ayarları söz konusu olduğunda, her şey sezgiseldir. Bununla birlikte, tasarımda değişiklik yapmak söz konusu olduğunda, işler karmaşıklaşır. Temanızı düzenlemek için HTML ve CSS ile ellerinizi kirletmeniz gerekecek.

Wix veya Weebly’den farklı olarak, Tictail, sitenizin tasarımını değiştirmek için görsel bir yol sağlamaz. Sürükle ve bırak özelliğini desteklemiyor. HTML / CSS bilmiyorsanız, ancak mağazanızı özelleştirmek istiyorsanız, Tictail şunları önerir: Tictail kullanıcılarından yardım isteyin; kişisel ağınızdaki birine sorun; bir web geliştiricisi kiralayın ve hatta kendiniz nasıl yapacağınızı öğrenin. Tictail’i kullanmak için esnek olmalısınız.

2. Özellikler & Esneklik

Tictail, e-Ticaret web siteleri oluşturmaya yöneliktir, bu nedenle özellik seti, ticarete özgü uygulamalar ve ayarların iyi bir seçimini sunar. Genel olarak, bir e-Ticaret web sitesi oluşturucusunun yapmasını beklediğiniz her şeyi yapar: ürün yükleyin ve ürün galerileri oluşturun, Stripe ve PayPal gibi farklı ödeme yöntemleri ayarlayın, envanterinizi yönetin, gönderim seçeneklerini özelleştirin ve daha fazlasını yapın.

Satışa başlamak için bir PayPal hesabına bile ihtiyacınız yok. Tictail siteniz üzerinden ilk satışınızdan sonra PayPal, etkinleştirme sırasında belirttiğiniz e-postada nasıl hesap oluşturacağınız ve paranızı nasıl alacağınıza ilişkin talimatları içeren bir e-posta gönderecektir..

Tictail Özel Mağazalar Editörü

Genel olarak, özellik seti iki bölüme ayrılabilir: serbest, temel bölüm ve uygulamalar. Temel özellik seti ücretsiz olarak mevcuttur ve güzel bir çevrimiçi mağazayı başlatmak ve yönetmek için yeterlidir. Bununla birlikte, platformunuza ekstra performans ve işlevsellik vermek istiyorsanız, Tictail uygulama pazarında bulunan bazı uygulamaları entegre etmeyi düşünmelisiniz. Burası, web mağazanızı güçlendirmek için hem ücretsiz hem de ücretli uygulamaları bulabileceğiniz yerdir.

 • Ücretsiz uygulamalar arasında, Klarna, Yotpo Ürün İncelemeleri, Kudobuzz Sosyal Görüşler, Omnisend, Basılı, Kolay Sosyal Mağaza, Kolay Sosyal Reklamlar, Fortnox by Sharespine.
 • Ücretli uygulamalar hakkında konuşurken, Gönder (12 $ / ay), Ürün Satışı ($ 7.50 / mo), Özel Ürünler (2 $ / ay), Facebook Mağazası ($ 8.99 / mo), Facebook’ta Satış (9 $ / ay), Tanıtım Çubuğu (4 $ / ay), Ürün Yemi İhracatçısı ($ 7.50 / mo), Basit Mesaj (5 $ / ay) ve dahası. Ayrıca, Tictail size kodlama gücü sağlar, ancak kullanımı kolay görsel kullanıcı arayüzünde.

Tictail, sadece 75.000’den fazla Tictail mağazasına göz atmanıza ve arama yapmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda kendi web sitenizi cebinizden yönetmenizi sağlayan bir Android ve iOS uygulamalarına sahiptir.. Uygulamalardan birini yükledikten sonra yeni siparişlerle ilgili anında bildirim almaya başlayacak ve yeni ürünler yükleme, istatistikleri görüntüleme ve sitenizin görünümünü değiştirme, özellikle bir kapak sayfası ayarlama, indirimleri güncelleme ve kopyalama olanağı elde edeceksiniz..

Dahası, web sitesi oluşturucu bir ve aynı hesapta birden fazla mağaza oluşturmaya izin verir. Farklı yerler için bir ve aynı çevrimiçi mağaza kurma fırsatı bile vardır, böylece popülaritenizi, satış miktarınızı artırır ve müşteri tabanınızı büyütür.

Diğer özelliklerle ilgili olarak, burada birçoğunu bulamazsınız. Ancak, mevcut olanlar iyi bir web mağazası oluşturmak için yeterli olacaktır. Böylece, kendi özel alan adınızı buraya bağlayabilirsiniz (ekstra ücret karşılığında), sınırsız sayıda ürün ekleyin, gönderim ayrıntılarını, para birimini ve vergileri ayarlayın, sosyal ağ hesaplarını bağlayın, sınırsız miktarda bant genişliği edinin, indirim oluşturun, ürünleri ve siparişleri yönetin vb..

3. Tasarımlar

Tictail, modern e-Ticaret şablonlarının güzel bir koleksiyonuna sahiptir, ancak seçim hala arzulanan çok şey bırakmaktadır. Sistem, ünlü e-Ticaret web oluşturma platformlarının aksine geniş bir tema yelpazesine sahip olamaz. Bununla birlikte, mevcut şablonların tasarımı, temiz, güzel ve gerektiğinde özelleştirilmesi kolaydır. Tüm temalar ticaret ihtiyaçları göz önünde bulundurularak tasarlanmıştır. Hizmetin akıllı mimarisi sayesinde şablonlar her zaman değiştirilebilir.

Tictail Şablonları

Şablon özelleştirme söz konusu olduğunda, sürecin basitliğine hayran kalacaksınız. Buraya mantıksal olarak yapılandırılmış ve standart uygun bir ızgara biçiminde düzenlenmiş ürünleri eklemek ve yönetmek için çok yer var. Duyarlı arayüze sahip bir web mağazası oluşturmak mümkündür, ancak bu özellik isteğe bağlıdır ve onu açıp açmamaya karar vermek size bağlıdır..

Teknoloji meraklısı kullanıcılar Tictail belgelerini kullanarak kendi özel temalarını oluşturabilir. Gerçekten kişiselleştirilmiş bir mağaza oluşturmak için ihtiyacınız olan her şeyi bulacaksınız: tema oluşturma hakkında ayrıntılı yönergeler, tipik bir Tictail şablon yapısının izlenebilmesi ve mevcut tüm şablon değişkenlerinin tam bir dizini.

4. Müşteri Desteği

Web sitesi oluşturucu oldukça güzel ve bilgilendirici bir müşteri destek hizmeti sunuyor. Burada, yararlı e-Ticaret odaklı makaleler bulabileceğiniz bir Yardım Merkezi ve bir blog var. Hizmetin Müşteri Destek ekibi, çevrimiçi mağazanıza başlamanıza ve daha sonra etkin bir şekilde çalıştırmanıza yardımcı olacaktır..

Yardım Merkezi popüler SSS’lerle birlikte gelir. Kullanıcıların arama kolaylığı için, Mağaza Sahipleri için Yardım Bölümü (topluluk yönergeleri, ayarlar, pazar yeri, ürünler, siparişler, gönderim, ödemeler, uygulamalar ve faturalandırma, özelleştirme, Tictail Mobile uygulaması ve pazarlama) ve Alışveriş Yapanlar için Yardım (Tictail, müşteri profili, Tictail’teki mağazalar, sipariş soruları ve teknik konular kullanma). Bu konulara göz atarak, ilgilendiğiniz tüm soruların cevaplarını bulacaksınız.

Yardım Merkezi’nde hala bulmayı başaramadığınız bir şey varsa, arama seçeneğini kullanabilirsiniz. Yanıtınızı yazın ve destek ekibi yanıtlayana kadar bekleyin. Ayrıca burada e-posta desteği ve canlı sohbet de var, ancak Müşteri Destek ekibinden cevap almak biraz zaman alabilir.

5. Fiyatlandırma Politikası

Tictail fiyat politikası, çoğu kullanıcıya hitap eden sorunlardan biridir. Teknik olarak, platform ücretsizdir. Ücretsiz barındırma, ücretsiz eklenecek sınırsız sayıda ürün, sınırsız bant genişliği ve ödeme ücretlerinin yokluğu ile birlikte gelir. Sonuçta Tictail iki fiyatlandırma planı sunuyor. Bunlar:

 • Marketplace (Bedava) – sınırsız sayıda ürün, terk edilmiş alışveriş sepeti kurtarma, yerleşik e-posta pazarlama, otomatik reklam, indirim kodları, gelişmiş analitik gibi özellikleri içerir.
 • Özel Dükkanınız (9 $ / ay) – yukarıda belirtilen tüm özellikleri ve kendi özel mağazanızı oluşturma yeteneğini, gelişmiş özelleştirme seçeneklerini, bireysel etki alanı bağlantı seçeneğini, Facebook ve Google izleme, ücretsiz HTTPS sertifikasını içerir.

Ücretsiz bir plan kullanırken, web sitenizin performansını artırmak için bazı uygulamaları entegre etmek için ödeme yapmanız gerekebilir. Bununla birlikte, aylık olarak eklenirler ve onlara herhangi bir ana ihtiyacınız olmadığına karar verirseniz, herhangi bir andan çıkabilirsiniz. Bunun dışında, Klarna, PayPal veya Stripe kullanırken bazı işlem ücretleri ödemeniz gerekebilir. Seçiminizi yaparken bunu aklınızda bulundurun.

6. Artıları ve Eksileri

Diğer herhangi bir e-ticaret web sitesi üreticisi gibi Tictail, artıları ve eksileri ile birlikte geliyor, sistemle bir çevrimiçi mağaza açmadan önce bilmeniz gerekir. Hizmetin avantajları arasında aşağıdakilerden bahsetmek mantıklıdır:

 • Kolay ve hızlı kurulum;
 • Listeleme ücretlerinin olmaması (bununla birlikte, piyasa üzerinden satılırken komisyon ücretlerinin yanı sıra ödeme işlemleri de dikkate alınmalıdır);
 • Kullanıcı dostu arayüz, sezgisel, basit ve yeni başlayanlar ve web tasarım profesyonelleri için uygun;
 • Çoklu web mağazası oluşturma seçeneği;
 • Uygulamaların kullanılabilirliği web sitenize işlevsellik katabilen.

Sistemin dezavantajları söz konusu olduğunda, bunların çoğu yoktur, ancak hala mevcutturlar. Bunlar:

 • Entegre nakliye seçeneklerinin yokluğu, genellikle teslimat sürecini yavaşlatır (özellikle toplu satışlarda);
 • Ücretsiz olarak iyi bir web mağazası oluşturamama (işlevselliğe odaklanırsanız, ücretli bir plana geçmeden veya ücretli uygulamalar eklemeden gitmezsiniz);
 • Web mağazası özelleştirme araçlarının eksikliği (ücretli planla bile burada çok fazla değişiklik yapamazsınız);
 • Blog olmaması, Bu, herhangi bir çevrimiçi mağaza için kullanışlı bir araçtır (yine de, çok fazla çaba ve zaman alan diğer harici hizmetlerden bir blog entegre etmek mümkündür).

Bir sürükle ve bırak site oluşturucusu arıyorsanız Tictail en iyi seçenek değildir. Web sitenizin altbilgi başlığını, bunu yaptığınız şekilde değiştiremezsiniz Weebly veya Wix. Bunu yapmak için, kaputun altına girmelisiniz. Tictail, basit bir mağaza kurmanıza yardımcı olacak iyi bir özellik setine sahiptir. Ama bununla rekabet edemez Shopify ve Volusion daha fazla özellik ağırlıklı.

Sonuç

Tictail’in artık bağımsız bir web sitesi kurucusu değil, Shopify’ın bir parçası eskiden sahip olduğu tüm bu çoklu faydaları azaltmıyor. Sistem, fark edilmeden bırakılamayan sadeliği, anlaşılırlığı ve uygun fiyatı nedeniyle kullanıcı güvenini kazanmıştır. Biz de beğendik.

Tictail öncelikle marka kimliğini en üst düzeye çıkaracak bir web sitesi oluşturmak ve sürdürmek için basit bir yol arayan yaratıcı profesyonelleri hedef aldı. Küçük bir biz veya hobi için iyi bir web mağazası oluşturmak için yeterli araçlar sundu.

Ücretsiz barındırma, bant genişliği ve güzel şablon galerisi ile deneyimsiz herhangi bir kullanıcı için oldukça güzel bir başlangıç ​​sağladı, güvenilir çevrimiçi perakende varlığı oluşturmak ve bunun nasıl yapılması gerektiğini öğrenmek isteyenler. Aynı zamanda, sistem, modern e-ticaretin sunabileceği tüm çan ve ıslıklarla büyük uluslararası web mağazalarını başlatmak için kullanılmasına izin vermeyen sınırlamalar ile geldi. Umarım, Tictail işlevselliği Shopify web sitelerine değerli bir katkı olacaktır..

Ücretsiz Çevrimiçi Mağazayı Başlat

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map