Tilda Yayıncılık İncelemesi

Tilda Yayıncılık İncelemesi


Tilda – WYSIWYG web sitesi kurucusudur, temel olarak açılış sayfalarına ve longreads oluşturulmasına odaklanmıştır. Bu konuda ilginç olan nedir? Başlangıç ​​olarak, çekici bir tasarımla geliyor. Hizmetin sunumuna en sonunda uyduğunu söylemeye gerek yok – arayüzü minimalist, taze ve yaratıcı bir görünüme sahip. Olasılık ve onunla çalışma isteği duygusunu tetikler. İlk izlenim oldukça hoş.

İşletme web siteleri, bloglar, çevrimiçi mağazalar – web sitesi oluşturucu, hizmetlerin geri kalanıyla aynı web sitesi türlerini oluşturmaya izin verir. Ama asıl mesele bu değil. Odak noktası başlangıçta tanıtım içeriğine sahip tek sayfalık web siteleri olan açılış sayfalarının oluşturulmasıydı. Hedef kitle gazetecileri, hikaye anlatıcılarını ve pazarlama uzmanlarını içerir.

Ancak Tilda, iş niş rakipleri? Yaratıcı sunumuna geliyor ve onunla yapılan web siteleri gerçekten kalabalığın arasından sıyrılıyor ve çekici görünüyor mu? Uzun vadede yatırım yapmak mantıklı mı? Öyleyse, hizmeti en çok kim kullanacak? Ya da, belki, yine de geçmek daha iyidir? Daha sonra nihai kararı verebilmek için web sitesi oluşturucusunun tüm artılarını ve eksilerini gösterelim.

Lehte ve aleyhte olanlar

Tilda, reklam öğeleri için iyi bir seçimdir. Pratik, şık, mantıksal olarak yapılandırılmış bir arayüz, sezgisel gösterge paneli, kapsamlı içerik blokları kütüphanesi ve tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ile birlikte gelir. Ancak sistemin tüm potansiyelini ortaya çıkarmak için web tasarım becerilerine sahip olmak arzu edilir. Aşağıda listelenen, abonelerinin farkında olması gereken web sitesi oluşturucusunun en önemli avantajları ve dezavantajlarıdır:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; ZeroBlock – entegre bölüm oluşturucu;
&# X2714; Gelişmiş şablon oluşturma ve kurma sistemi;
&# X2714; e-Ticaret işlevselliği;
&# X2714; Güçlü bloglama motoru;
&# X2714; Esnek web sitesi tipografi ayarları;
&# X2714; Çekici tasarımı ile sezgisel arayüz;
&# X2714; Video seçeneklerini kapsayan güçlü bilgi tabanı;
&# X2714; Açık API erişimi;
&# X2714; WordPress web sitenize veya sunucunuza kolay geçişi sağlayan dosya dışa aktarma seçeneği;
&# X2714; Sabit fiyata 5 web sitesi sunan İş Planı.
Services Ekstra hizmetlerin işlevselliği ile entegrasyona çok güçlü odaklanma;
✘ Tek sayfalık şablonlar;
Cost Yüksek maliyet;
Page Açılış sayfası dönüşümlerinin izlenmesi / optimizasyonu için niş araçların bulunmaması;
Design Web tasarım becerileri olmayan yeni başlayanlar için karmaşıklık.

Bu ne için iyi?

Tilda, esas olarak projeleri için güvenilir web varlığı oluşturmak isteyen reklam öğelerini ve işletme sahiplerini hedefleyen bir web sitesi oluşturucusudur. Platform, açılış sayfalarının, blogların, web mağazalarının ve genel içerikli diğer tek sayfalık projelerin başlatılmasına izin verir. Böyle niş odak, platformu hikaye anlatıcıları, pazarlama uzmanları ve gazeteciler için iyi bir seçim yapar.

Ana web tasarım aracı olarak Tilda’yı seçmeden önce, bunun orada bulabileceğiniz en kolay platform. Başlatmak istediğiniz web sitesi türü ne olursa olsun, buna alışmak zaman alacaktır. Sistem, kod editörü ve kodlama becerilerinin ve belirli web tasarım arka planının kullanımını gerektiren çoklu tasarım özelleştirme seçenekleri ile birlikte gelir. Onlardan yoksunsanız, daha basit web tasarım alternatifleri aramak mantıklıdır.

Kullanım kolaylığı

Tilda, tek sayfalık projeler oluşturmak için en basit web sitesi üreticisi değil. Aynı zamanda, özellikle gösterge paneli organizasyonu açısından standart WYSIWYG platformlarından çok farklı değildir. Sistemin arayüzü mantıklı, anlaşılabilir, çekici ve yapısal olarak basitken, gösterge paneli sezgisel navigasyon sağlar. Burada da her şey oldukça basit ve anlaşılabilir, herhangi bir sürprizle karşılaşmayacaksınız. İşlemlerin çoğu yalnızca birkaç fare tıklamasıyla yapılabilir.

Tilda Editör

Web sitesi oluşturucu, sistemi ilk kez kullananlar için mastering sürecini basitleştiren güzel öğreticiler, makaleler ve eğitim videoları ile birlikte gelir. Bu, yalnızca platformun çalışma şeklini bulmaya yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda yüksek kaliteli örneklerde sistem özelliklerinin etkili uygulama örneklerine erişmenizi sağlar..

Başlangıç

Tilda ile bir web sitesi başlatma süreci, herkes için kolay, hızlı ve kullanışlı olan kayıt prosedürü ile başlar. Burada bir hesap oluşturmak için gerekenler, giriş formunuzu, e-postanızı ve şifrenizi vererek kayıt formunu doldurmaktır. Birkaç saniye içinde onay e-postasını alırsınız. Bağlantıyı etkinleştirdikten sonra web sitesinin kontrol paneline yönlendirileceksiniz.

Tilda Kontrol Paneli Ayarları

Bir sonraki adım, projenizin adını oluşturmak ve ilgili alana yazmaktır. Görevin tamamlanmasının ardından, bir etki alanı adı bağlamanız, yeni sayfalar eklemeniz veya web sitesinin kendisini kurmanız teklif edilecek web sitesinin kontrol paneline ulaşacaksınız. Kurulum süreci, yazı tipi ve renk özelleştirme, ana sayfa tasarımı, çevrimiçi formların seçimi ve entegrasyonu, dosya dışa aktarma ve SEO parametrelerinin ayarlanması, ödeme sistemlerinin bağlantısı, analitik kurulumu, web sitesi erişimini ayarlama vb. proje açıklamanızı girebilecek ve alt alan adını seçebilecek. Alan adı bağlantı burada da tamamlanabilir. Web sitesi kurulumunun tüm süreci hiç de zor değil – sadece görevle başa çıkmak için önerileri ve yönergeleri izleyin.

Web Sitesi Düzenleme

Genel web sitesi kurulumunu tamamladığınızda, düzenleme işlemine devam edebilirsiniz. Sayfaları özelleştirmeye başlamak için, niş gereksinimlerinize en uygun olanı seçmek için mevcut şablon kategorilerine göz atın. Boş temayı sıfırdan özelleştirmek için de seçmek mümkündür. Bununla birlikte, belirli bir iş alanı için bir projeye ihtiyacınız varsa, bu gerekli olmayabilir. Tilda, aşağıdaki kategorilere erişim sağlayan kapsamlı bir şablon koleksiyonu sunar: İşletme, Web Mağazası, Etkinlik, Blog, Kişiler, Talep Formu ve daha fazlası. En iyi tasarımı seçme işlemini basitleştirmek için arama filtresi seçeneğini kullanın. Her şablon, seçim yapmadan önce şablonun ayrıntılarını görmenizi sağlayan önizleme özelliğiyle birlikte gelir.

Tilda Blokları Kütüphanesi

Şablonu seçtikten sonra sayfaları eklemeye ve özelleştirmeye başlayabilirsiniz. Her sayfa içerik bloklarından oluşur – yeni bir blok eklemek için yuvarlak “+” düğmesini etkinleştirmeniz yeterlidir. Sonuç olarak, web sitesi oluşturucu, hedeflerinize ve web tasarım tercihlerinize göre seçim yapabileceğiniz 450’den fazla blok sunuyor. Bunlardan bazıları şunlardır: başlık, proje açıklaması, başlık, soyut, görüntü, galeri, doğrudan konuşma, sütunlar, avantajlar, bölücü, menü, web sayfası listesi, video, bir düğme ile çevrimiçi form, web mağazası, takım, zamanlama, aşamalar, planlar, ortaklar, sosyal ağlar, altbilgi ve daha fazlası. Blok içeriğini değiştirmek için sol üst köşede bulunan ilgili düğmeyi etkinleştirin. Blok tasarımını düzenlemek için öncekinin yanında bulunan Ayarlar düğmesine geçin.

Tilda Tasarım Ayarları

Ayrıca, uzun vadede faydalanmak istediğiniz web sitesi yapısına ve düzenine göre blokları düzenlemenize, yeniden düzenlemenize ve değiştirmenize izin veren oklar vardır. Her bloğu özelleştirmek için bir kapağı, başlığı, metni, resmi, galeriyi, kelime öbeklerini, satırları ve diğer gerekli içeriği düzenlemeniz gerekir. Tüm düzenleme işlemi oldukça kolay, hızlı ve kullanışlı görünüyor. Web sitesi oluşturucu ayrıca web tasarım sürecinde size rehberlik edecek ipuçları üretir.

Canlı Yayın

Web sitenizin şimdi yayınlanmaya hazır olduğundan emin misiniz? Öyleyse, yayınlanmak için hazır olun ve hazır projeyi ayrıntılı olarak önizlemek ve işlevselliğini test etmek için zaman ayırın. Alan adı bağlantısını unutmayın – web sitesindeki şartları ve maliyeti izleyin. Web sitesini yayınlamaya karar verir vermez, ilgili düğmeyi etkinleştirin. Kitleyle paylaşmak için herkese açık bağlantıyı alacaksınız.

Özellikleri & Esneklik

Tilda, çok sayıda web sitesi türü oluşturmaya izin verir, ancak iş web siteleri oluşturmak tek sayfalık içerik odaklı projeler. Bunlar, hizmet seçeneklerinin en belirgin ve uygun uygulama alanlarıdır. Platformun uzmanlığının yaygınlığına dikkat etmeliyiz.

Sistem geliştiricileri burada rahat açılış sayfası yönetimi için çok şey yaptılar. Bu, blok tabanlı yapı ve hazır metin / multimedya bölümlerinin bolluğunu, geniş metin stili özelleştirmesini, bölüm biçimlendirme seçeneklerini vb. İçerir. Ürününüzü burada güzel bir şekilde sunabilirsiniz..

Sıfır Blok

Sıfır Blok kalabalığın arasından sıyrılıyor – bu, çeşitli unsurlardan bölümlerin manuel olarak oluşturulması için arabirimdir. Bu, sistemin öne çıkan özelliklerinden biridir. Metni konumlandırarak, renk vurguları yaparak, görüntüleri veya videoları belirli bir sırada düzenleyerek benzersiz bir blok elde edersiniz. Burada birden fazla tasarım ayarı vardır – boşluklar, katmanlar, hizalama, renkler, kararma, döndürme, boyutlar vb..

Sıfır Blok Editörü

Böylece, Tilda kullanıcının hayal gücünü sınırlamaz. Sistemle oluşturulan tüm web sitelerinde daha fazla kullanmak için ihtiyaç duyduğunuz sayıda blok planlayabilir ve depolayabilirsiniz. Niş işlevselliğine sahip bölümlere ayrı ayrı dikkat edilmelidir. Bunlar bir web mağazası ve sosyal ağlardır. Burada seçeneklerini değiştiremezsiniz.

Bu arada bir çevrimiçi mağaza olağanüstü görünmüyor. Sınırlı sayıda ürünün reklamı ve satışı için harika çalışıyor. Bir satırda 3 ürün, açılır pencerelerde bir açıklama ve çevrimiçi sipariş formu içeren blok tabanlı bir yapıya sahip çekici bir gösteri penceresi alacaksınız. Her şey çok hoş görünüyor, ancak maalesef sistem bu açıdan işlevsellikten yoksun.

Ekstra Sıfır Blok Seçenekleri

Harici servislerin entegrasyonu ile ekstra seçenekler gerçekleştirilir. Bunlar kategorilere ayrılmıştır, bunlar CRM (PipeDrive, MegaPlan, amoCRM, Bitrix24), mailouts (GetResponse, MailerLite, MailChimp, SendinBlue, UniSender) ve dahası (Google Formlar / Sayfalar, Slack, Webhook, Zapier, Telegram, Trello). Üçüncü taraf hizmetleri seti orta düzeyde işlevselliğe, çeşitliliğe ve boyuta sahiptir. Orada karşılık gelen hesaplarınız varsa, web sitesi ayarlarından herhangi bir hizmet ayarlayabilirsiniz.

HTML / CSS / JavaScript bloğu

Dahası, bir HTML / CSS / JavaScript bloğu entegre ederek web sitenize başka hizmetler / öğeler ekleyebilirsiniz. Bir PHP kodu eklemeniz gerekiyorsa, bunu sunucunuza bir kod ekleyerek Webhook üzerinden yapmanız gerekir. Bu biraz rahatsız edici, ama bunu yapmanın tek yolu bu. Genel olarak, düzinelerce hizmeti web sitenize yalnızca HTML ile entegre edebilirsiniz, ancak bunları nerede arayacağınızı bilmelisiniz.

Belirgin seçeneklerin yanı sıra, Tilda’nın sınırlı bir hedef kitle için özel teklifleri var. Bunlar, kendi bölümlerinizi oluşturma fırsatı, iyi tasarlanmış metin yönetimi ve çok çeşitli işlevsel araçlara erişim sağlayan kod entegrasyon süreçlerini içerir.

e-Ticaret

Tilda küçük web mağazaları açmayı mümkün kılar. Burada entegre bir alışveriş sepeti, çeşitli çevrimiçi ödeme kabul yöntemleri, çeşitli ürün kartları bulunmaktadır. Ayrıca, sistem harici bir Ecwid modülü, sisteme kaydolma ve planlarından birine yükseltme ihtiyacını ifade eder. Bu, buna bağlı olarak, ek finansal yatırımlar gerektirir. Ecwid entegrasyonunun maliyeti 9 $ / ay ile başlıyor. Ancak, ilginç ve özgün bir tasarıma sahip bir web mağazasına ihtiyacınız varsa, Tilda oldukça güzel bir çözüm olabilir. Bununla birlikte, web sitesi oluşturucusundan güçlü e-Ticaret işlevselliği beklememeniz gerektiğini unutmayın.

Blog

Tilda ayrıca basit bloglar oluşturmayı da mümkün kılar, ancak işlevselliği ve esnekliği büyük ölçekli projelere başlamak için yeterli değildir. Blog bölümünde, ayrı bir fonksiyonel üniteye olan ilgisini otomatik olarak azaltan ayrı bir yazı yönetimi paneli yoktur. Evet, sadece önemli ifadelerle iyi bir tanıtım için niş metin tarafından güç kazanmak için bir iş web sitesine ek olarak yayınlar yayınlayabilirsiniz. Ancak, Tilda’yı tam özellikli bir blog başlatması ve yönetmesi için önermiyoruz.

tasarlamak & Şablonlar

Hazır tüm Tilda şablonları, düzenleyicide bulunan bölümlere dayalı tek sayfalık temalardır. Tematik bağlamla ilgili demo içeriği ile gelirler ve standart olarak iyi görünürler. Başka bir deyişle, web siteleri modern, popüler ve içeriğe sahip tekrarlanan duyarlı şablonlar kümesi olarak sunulan tasarıma sahiptir..

Sayfa Şablonları

Tilda sayfa şablonları

Bir şablon seçtiğinizde, esas olarak bir ana sayfa seçersiniz. Nasıl görünmeli? Sistem şu kategorileri sunar: iş, blog, çevrimiçi mağaza, anket, kişiler, etkinlikler, iç sayfalar. Her bölüm yaklaşık 10 çeşit web sayfası yapısına sahiptir. Problem değil. Bu tür kompozisyonları istediğiniz herhangi bir miktarda kişisel olarak oluşturabilirsiniz – sadece boş bir sayfa seçin ve sıfırdan tasarlayın.

Çok sayfalı bir web sitesi başlatmak için bir ana sayfa seçtikten hemen sonra, web sitesi menüsüne daha fazla bağlantı eklemek için gerekli sayıda sayfayı tek tek manuel olarak eklemeniz gerekir. Bir yandan, her bir web sayfasını ayrı ayrı yönetebilmek uygundur. Öte yandan, fikir en iyisi değil. Sadece web sitesi stiline bağlı kalmanız gerekir. Bu nedenle, ekstra sayfaları sıfırdan başlatmak daha iyidir. Bu esas olarak deneyimli reklam öğelerine hitap edecek.

Derin Tasarım Özelleştirme

Unutulmamalıdır ki, ayrı blokların kapsamlı tasarım özelleştirme seçenekleriyle birlikte bulunan Sıfır Blok da vardır. Bununla birlikte, ne yaparsanız yapın, hizmetin genel anlayışı nedeniyle web sitesi tasarımı üzerinde ciddi bir etki yapamayacaksınız. Ancak Sıfır Bloğu kullanarak tamamen benzersiz bir sayfa oluşturabilirsiniz. İçerik esas olarak web sitenizin ne kadar ilginç olacağını tanımlayacaktır. Gerisi bunun için güzel bir dekor olarak kullanılacak ve daha fazla değil.

Mesele, tüm bu katmanları, ayrıntılı yazı tipi ayarlarını, boşlukları, gölgeleri, belirsizliği ve benzeri öğeleri başarıyla uygulamak için en az biraz web tasarım becerisine sahip olmanız gerekir. Kullanıcıların çoğu, hizmetin tasarım özelleştirme seçeneklerinin yarısını yok sayar. Aynı şey yazı tipleri ile ilgilidir – burada kaybolmak kolaydır, garip sonuç elde edilir. Becerileriniz ve hoş bir zevkiniz varsa, Tilda ile çalışırken web sitenizin tasarımını çeşitlendirmenin birçok ilginç yolunu bulacaksınız.

Tek sayfalık şablonları kullanma fikri kendi yolunda ilginçken, her biri için ayrı ayarlara sahip web sayfalarının ayrı ayrı eklenmesi de tasarımcılar ve deneyimli pazarlama uzmanları için bir avantajdır. Sıfır Blok ve yazı tipi özelleştirmesi ekstra bonuslardır. Bununla birlikte, burada çok sayfalı şablonlar görmek güzel olurdu, ancak bu, web sitesi düzenleyicisinin genel anlayışı ile çelişmektedir..

Müşteri desteği

Tilda, sistemle ilgili sorunların çoğuna etkili çözümler bulmaya yardımcı olan birden fazla müşteri destek seçeneğine erişim izni verir. Bu seçenekler, seçtikleri abonelik türünden bağımsız olarak tüm kullanıcı kategorileri için ücretsizdir. Müşterilerin seçebileceği destek araçlarının listesi:

 • Güçlü bilgi tabanı – herkesin teknik destek servisi ile gerçekten iletişime geçmeden tüm belirsiz durumların yaklaşık% 99’unu çözmesine yardımcı olan kapsamlı bilgi tabanına göz atın;
 • Eğitimi – sistemle ilgili nüansların geniş bir yelpazesini kapsayan ayrıntılı ve bilgilendirici eğiticiye ulaşmak (burada sunulan dersler ve makaleler, sistemin sunduğu tüm seçeneklerin pratik uygulamalarının birçok varyantını sağlar);
 • Eğitici Videolar – öğreticilerin ve bilgi tabanı çözümlerinin tüm sistem sonuçlarını elde etmek için yeterli olmadığını düşünüyorsanız, web tasarım sürecinin ayrıntılı adımlarını, tasarımla ilgili sorunları çözmenin yollarını ve kullanımını sağlayan web seminerlerinin videolarını izlemek için zaman ayırın platformun ayrı özelliklerinin.

Teknik destek e-posta veya çevrimiçi sohbet yoluyla gerçekleştirilir. İkincisine editör alanındaki us Bize mesaj gönder ’düğmesine basarak erişebilirsiniz.

Planlar & Fiyatlandırma: Tilda’nın Maliyeti?

Tilda, gelişmiş işlevlerinden en iyi şekilde yararlanmak için ücretli aboneliklere yükseltme ihtiyacını ima eden ticari bir projedir. Bununla birlikte, platformun ana özelliklerini test etmek için, süresi 14 gün süren ücretsiz bir deneme sunulacak. Denemenin sonunda, sistemin işlevselliği kısıtlanacaktır. Böylece, aşağıdaki terimler size sunulacaktır: 1 web sitesi oluşturma, 50 MB disk depolama alanı, sistem telif hakkı, 50 sayfa, özel alan adı bağlantısı olanağı olmadan project12345.tilda.ws gibi görünen alt alan adı. Diğer işlevlerin çoğu da engellenecektir. Platformun tüm özellik kümesine erişmek için ücretli aboneliklerinden birine yükseltmeniz gerekir. Bütçenin% 30’una kadar tasarruf sağlamak için yıllık aboneliği bir kerede almanın mantıklı olduğunu unutmayın. Seçim yapabileceğiniz planlar şunlardır:

Tilda fiyatlandırması

 • Kişiye özel (15 $ / aylık veya 120 $ / yıl) – 1 web sitesi, 1 GB disk depolama alanı, 500 sayfa, bonus etki alanı adı;
 • İşletme (25 $ / aylık veya 240 $ / yıl) – 5 web sitesi, 1 GB disk depolama alanı, her web sitesi için 500 sayfa, kod dışa aktarma seçeneği, bonus alan adı.

Tilda, şirketler ve girişimciler için basit açılış sayfaları, portföyler ve çok sayfalı iş web siteleri başlatmak için iyi çalışır. Planların maliyeti niş ortalamanın üzerindedir. Bununla birlikte, 5 proje başlatma fırsatı nedeniyle, İş Planı birkaç küçük web sitesi oluşturma niyeti olan herkes için daha çekici bir seçenek gibi görünüyor. Çalışmak için 5’ten fazla web sitesine ihtiyaç duyanlar, Tilda Pro planını (20 web sitesine kadar).

Tilda İnceleme Sonuç

Tilda, niş içinde değerli bir web sitesi kurucusudur. Hedef kitlenin dikkatini çekmek için içeriği çekici ve ilginç bir şekilde sunmayı mümkün kılar. Aynı zamanda, burada entegre sistem işlevselliğine gelmeyen yapısal olarak karmaşık web siteleri oluşturamazsınız. Bu görev, harici hizmetlerin entegrasyonu ile kısmen çözülmüştür.

Web sitesi oluşturucu girişimciler ve reklam öğeleri için harika çalışıyor. Açılış sayfası geliştirme ve diğer tek sayfalık projeler için değerli bir seçimdir. Bloglar ve web mağazaları burada çekici görünüyor, ancak bunları yönetmek karmaşık. Düzenli yayın sonrası, arama ve sıralama da karmaşıktır. Aynı şey ürünlerle ilgilidir – ne kadar çok var, onları yönetmek o kadar karmaşıktır.

Tilda, çalışmalarına çarpıcı bir tasarım verebilecek tasarımcılar, pazarlama uzmanları, gazeteciler ve estetik anlamda kullanıcılara da hitap edecek. Ayrıntılı düzen, reklam öğeleri için bir bonus olacaktır. Bu kullanıcı grubuna aitseniz, platform açısından birçok ilginç özellik ve araç bulacaksınız.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map