uCoz İncelemesi

uCoz – teknisyen olmayanların ve yeni başlayanların farklı web sitesi türleri oluşturmasına yardımcı olacak bir dizi kullanışlı özelliğe sahip çok amaçlı bir web sitesi oluşturucusudur sıfırdan. Platform, web sitelerinden farklı şekillerde para kazanmayı amaçlayan blogcular, küçük işletme sahipleri ve serbest çalışanlar ve küçük bir dijital mağaza açmak isteyen kullanıcılar için büyük ilgi çekebilir. Yazılım, bir grup modül, basit DIY editörü, e-Ticaret işlevselliği ve yararlı bulabileceğiniz diğer seçeneklerle kullanımı çok kolaydır.


Web sitesi oluşturucu bir modül yapısına sahiptir. Bu, kullanıcıların kod yazması gerekmeyeceği anlamına gelir. Düzenleyiciyi, sadece tek bir tıklama ile gerekli bir modülü seçerek ihtiyaç duydukları yapıyı oluşturmak için kullanabilirler. Tipik web sitesi türlerinin yanı sıra, uCoz, çevrimiçi panoları, çekici açılış sayfalarını veya dijital fotoğraf albümlerini vb. Oluşturmayı kolaylaştırır. İşlevler, çeşitli görevleri yerine getirmek için yeterince geniştir. Aynı zamanda, müşterileri için web siteleri oluşturmayı amaçlayan profesyonel web tasarımcıları için iyi çalışacaktır..

Web sitesi oluşturucuyu dikkat etmeye değer kılan bazı nedenleri tartışalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Daha önce de belirtildiği gibi, uCoz çok amaçlı bir web sitesi kurucusudur. Bu, kullanıcıların sadece çeşitli site türleri yapmalarına izin vermediği gibi, kodlama becerileri olmayan teknisyen olmayanların yanı sıra deneyimli geliştiriciler veya web tasarımcıları için de uygun olacağı anlamına gelir. Sistem hem DIY editörüne hem de daha fazla özelleştirme özgürlüğü için web sitesi HTML’sini düzenleme araçlarına sahiptir.

uCoz: Ücretsiz Web Sitesi Oluşturucu

Başlangıç

Web sitenizi oluşturmaya başlamak için, telefon doğrulaması gerektiren bir prosedürde oturum açmayı tamamlamanız gerekir. Tek yapmanız gereken telefon numaranızı belirtmek ve SMS ile gönderilen doğrulama kodunu girmektir. Bu aşamayı tamamladıktan sonra alan adını girmeniz ve web sitesi adını belirtmeniz istenir (iş nişinize, grup adınıza vb..).

Bir sonraki adım bir web sitesi tasarımı veya şablonu seçmektir. Burada kategorilere göre düzenlenmiş 258 farklı şablon seçeneği var. Modadan çeşitli nişlere atıfta bulunurlar & müzik, sinema, spor ve daha fazlası için güzellik endüstrisi. İyi haber şu ki, bir şablon seçtikten sonra, ona yapışmak zorunda değilsiniz. Kullanıcılar daha sonra Genel Ayarlar’ı kullanarak site tasarımı düzenini değiştirebilir.

Hesap oluştur

Şimdi web sitesi dilini seçmeniz ve sitede varsayılan olarak görmek istediğiniz modülleri işaretlemeniz gerekir. Burada bir sayfa editörü, forumlar, iletişim formları, dijital mağaza, haberler ve kullanışlı olabilecek diğer modüllerimiz var. Nişinize atıfta bulunanları seçin. İşte sonunda kontrol panelinin içindeyiz! Burada soldaki gösterge tablosunda mevcut tüm modüller ve sayfa listeleri var.

DIY Editör ve Modüller

Kontrol paneli, başlangıçtan itibaren biraz göz korkutucu görünebilecek çeşitli ayarlar, araçlar ve tasarım seçenekleriyle birlikte gelir. Arayüze alışmak için biraz zamana ihtiyacınız olabilir. Bir süre sonra, uCoz’un gerçekten sizin için, oturum açma işlemi sırasında seçtiğiniz tamamen işlevsel modülleri sunan işi yaptığını anlayacaksınız. Web sitesi için ekstra bölümlere ihtiyacınız olduğunu düşünüyorsanız, katalogdan yeni modüller eklemekte özgürsünüz.

uCoz Kontrol Paneli

Modül seçimi etkileyici görünüyor. Kullanıcılar, daha iyi kullanıcıların katılımı, SSS bölümü ve daha fazlası için yerinde testleri ayarlamakta serbesttir. SEO ve Online Shop modülleri varsayılan olarak kullanılabilir olacaktır. Ancak, planınızı yükseltmedikçe e-Ticaret özelliklerini kullanamazsınız. Daha fazla özelleştirme özgürlüğü isteyenler, sayfaların HTML ve CSS’si üzerinde tam kontrole sahip olacaklardır. Kelimenin tam anlamıyla her sayfa öğesinin koduna erişebilir ve ihtiyacınıza göre düzenleyebilirsiniz.

2. Özellikler & Esneklik

Web sitesi oluşturucunun gücü modüllerinde. Aslında uCoz’un güçlü taraflarını tanımlarlar. Daha iyi sıralama için web sitesi SEO optimizasyonunu sağlayın, yalnızca Maximal ve Mağaza planlarında bulunan genişletilmiş e-Ticaret işlevselliği. Ek özellikler arasında web sitenizi, yedeklerinizi ve daha fazlasını korumak için güvenlik araçları bulunmaktadır. UCoz web sitesi oluşturma yazılımı tarafından sağlanan temel faydalara bir göz atalım:

 • Online alışveriş – Sistem, aslında hazır bir dijital mağaza olarak gelen özel uShop modülüne sahiptir. İster hizmetlerinizi tanıtın, ister fiziksel ürünler veya indirme, komut dosyaları ve dosyalar satın, çeşitli ihtiyaçlara uyacaktır. Modül, kullanıcıların yeni kategoriler oluşturabildiği, çeşitli biçimlerde fiyat listelerini içe / dışa aktarabildiği, bazı öğeleri etkinleştirebildiği veya devre dışı bırakabildiği, vb. müşterileri izlemek ve satışları izlemek. Entegre edilecek ödeme seçeneklerinin seçimi çok büyük. Burada PayPal, Stripe, Webmoney, UnitPay ve daha fazlası gibi birinci sınıf hizmetler arasından seçim yapabilirsiniz. Nakliye ayarları, bir şirketin ürünlerinizi göndermesini tercih eder. Modül ayrıca bayiler veya aracılarla işbirliği yaparsanız komisyonlarınızı kontrol etmenizi sağlar.
 • Pazarlama ve Tanıtım – uCoz e-Ticaret özelliği, özel indirimler ve kişiselleştirilmiş teklifler olmadan tamamlanmaz. Modül, promosyonlar oluşturmayı ve başlatmayı, belirli ürünlerde indirim sunmayı, fiyatlarına veya diğer özelliklerine bağlı olarak belirli ürünler için indirim kuralları belirlemeyi kolaylaştırır.
 • SEO Modülü – SEO modülü aslında başlıkları ve açıklamaları düzenlemek ve odak anahtar kelimeleri eklemek için premium ayarları kullanabileceğiniz bir web sitesi optimizasyon panosudur. Ek ayarlar, özel yazı veya sayfa URL’leri belirtmeyi mümkün kılar. Ayrıca, web sitesi endeksleme kontrolünü elinize alın. Kullanıcılar alan adı dizinine izin verebilir veya yasaklayabilir, robots.txt dosyasını düzenleyebilir ve daha fazlasını yapabilir.
 • Güvenlik – platform, bilgi kaybını önlemek için sitenizin bir kopyasını oluşturan otomatik bir yedekleme sistemine sahiptir. Herhangi bir sorun çıkması durumunda önceki web sitesi sürümünü geri yükleyebilirsiniz. Entegre antivirüs tüm dosyalarınızı tarar.

uCoz HTML Editör

Deneyimli kodlayıcılar ve web tasarımcıları PHP betiği özelliklerini takdir edeceklerdir. Dosya ve dizinlerde PHP komut dosyaları yürütme özelliğiyle web sitesinin FTP sunucusuna tam erişim elde edersiniz.

3. Tasarım

Özel sistem temalarının yanı sıra, platform profesyonel hazır şablonlar ve düzenlerle kendi pazarına sahiptir. Daha şık ve güncel görünüyorlar. Tüm temalar açılış sayfaları, sanat, yiyecek, iş, otomotiv ve daha fazlasını içeren farklı kategorilere göre sıralanmıştır. Fiyat 12 $ ile 56 $ arasında değişiyor. Kalite oldukça düşükken, genellikle güncel olmayan tasarımla gelen sistem şablonları için kesinlikle daha iyi bir seçenektir..

Yeni uCoz Şablonları

uCoz, web sitesi tasarım kodunu düzenleme fırsatına büyük önem vermektedir. Örneğin, bir malzeme listesi sayfasının kodunu, blog yorumlarını, web sitesi erişim formunu vb. Ayrı ayrı düzenlemek mümkündür. Yüklü her modül, tasarım editörü bölümünde düzenlemeleri yapabileceğiniz mevcut blokların ve öğelerin listesini sağlar..

Bu nedenle, tasarım özelleştirme seçenekleri, kodlama becerisine sahip kullanıcılar için neredeyse sınırsızdır. Ek komut dosyalarının kullanılması, uCoz ile oluşturulan web sitelerinin işlevsel ölçeklenebilirliğini mümkün kılar.

4. uCoz Modülleri

Daha önce sistemin farklı web sitesi işlevlerinden sorumlu bir dizi ‘modül’ sunduğunu söylemiştim. Bu modüller bağımsız uygulamalar olarak çalışır ve farklı kombinasyonlarda kullanılabilir. Her modül, kullanıcının isteklerine bağlı olarak çeşitli amaçlar için kullanılabilir ve herhangi bir zamanda kurulabilir / kaldırılabilir.

Blog Modülü - uCoz Web Sitesi Oluşturucu

Modüllerin çoğu ücretsiz olarak gelirken, birkaçı ücretli (örneğin Online Shop gibi) ve bazılarının hem ücretsiz hem de ücretli bir sürümü var (SEO Modülü veya Sosyal Medya Yayıncısı gibi). UCoz Modüllerine ayrıntılı olarak göz atalım:

Site Kataloğu

İlk olarak, modülü kurmamız gerekiyor. UCoz yönetici panelinin sol üst köşesinde Site Kataloğu ve “Modülü kur” u seçin. Kurmanın üç yolu vardır: önceden belirlenmiş 18 kategoriden oluşan bir set kullanmak; 220 kategori veya hazır kategori olmadan. Seçiminizden bağımsız olarak, kategorileri istediğiniz gibi ekleyebilir, silebilir ve düzenleyebilirsiniz.

Modül Kataloğu - uCoz

Test Site Kataloğum için üçüncü seçeneği seçtim ve sektöre özgü üç kategoriyi manuel olarak ekledim: DIY Web Sitesi Oluşturucuları, Profesyonel Tasarımcılar için Web Sitesi Oluşturucuları ve İndirilebilir Web Sitesi Oluşturucuları.

Şimdi giriş ekleme zamanı. Kataloğa site eklemek, bir Word belgesi oluşturmak ve düzenlemek kadar kolaydır. Her giriş son derece özelleştirilebilir: metin açıklamaları, resimler, Flash dosyaları, tablolar ekleyebilir, YouTube videolarını gömebilir ve hatta kendi kod snippet’lerinizi ekleyebilirsiniz (ekran görüntüsüne bakın).

uCoz Site Kataloğu - Giriş Ekleme

Modül Ayarları

Site Kataloğunuzda tam olarak planlandığı gibi görünmesini ve çalışmasını sağlamak için özelleştirebileceğiniz bir ton mülk vardır. Bunlardan bazıları:

 • Kategoriler menüsündeki sütun sayısı.
 • Ana sayfadaki giriş sayısı.
 • Site açıklamasının maksimum uzunluğu.
 • Site üzerinden yüklenen bir dosyanın maksimum boyutu.
 • Menü açıklamasını menüde adının altında göster / gizle ve daha fazlası.
 • Daha iyi kullanıcı deneyimi için filtreleri özelleştirin.

Ayrıca, fine gibi birkaç ince ayar vardır.her zaman en üstte ‘özelliği, bir girişin aynı anda birden fazla kategoriye ait olmasına izin ver vb.

Giriş Görünümü

UCoz’un kullanıcı yönetimi yeteneklerini kullanarak bu Modül için farklı izin düzeyleri ayarlayabileceğinizi unutmayın.

Reklam Panosu

uCoz Reklam Panosu - Girişler

Reklam Panosu muhtemelen en zengin özellikli uCoz modülüdür. Bilgileri en etkili ve göz alıcı şekilde yapılandırmanıza ve görüntülemenize yardımcı olacak bir ton özelleştirilebilir özelliğe sahiptir. Bu modül, tam özellikli bir Bülten Tahtası web sitesi olarak ayrı ayrı bulunabilir veya başka herhangi bir uCoz modülü ile birlikte kullanılabilir.

Reklam Panosu modülü iki şekilde etkinleştirilebilir: kategorisiz ve bir evrensel reklam panosu. İkinci seçenek, tüm yaygın temalar için bölümler ve kategoriler (Auto, Business, Construction vb.) İçerdiği için büyük ölçekli portal web siteleri için mükemmel bir seçim olacaktır. Eski seçenek (kategoriler olmadan) dar düzeyde uzmanlaşmış web siteleri için tasarlanmıştır – bu durumda reklam panosunu manuel olarak yapılandırmanız gerekir (kategoriler, alt kategoriler oluşturma ve adlandırma)..

Reklam Panosu - Kategoriler

Şimdi bir test reklamı oluşturalım ve yayınlandığında nasıl göründüğüne bakalım. Neyse ki benim için, uCoz ücretsiz, asla süresi dolmayan hesaplar sunuyor, böylece sistemi her zaman ücretsiz olarak test edebiliyorum :). Açıkçası, bu tamamen ücretsiz modülde kaç ayar sunduğuna şaşırdım. Bir reklam eklerken bir kategori, tür ve konu seçebilirsiniz; zengin özelliklere sahip bir düzenleyici kullanarak bir metin ekleyin (kopyanızı kelimenin tam anlamıyla olası medyayla göstermekte özgürsünüz: Youtube videoları, Flash dosyaları, resimler vb.). Ayrıca, bir ekran görüntüsü yükleyebilir, ilgili kişinin adını, e-postayı, web sitesini, telefonu ve diğer yararlı faydalı bilgileri belirleyebilirsiniz. Çok bilgilendirici görünüyor!

Reklam Panosu - İlan Ekleme

Reklam Panosu Modülünde, bülten tahtanızın ince ayarını yapmanıza yardımcı olacak 5 bölüm vardır. Bunlar:

 • Giriş yönetimi girişleri düzenlemek ve kaldırmak için.
 • Kategoriler yönetimi kategori oluşturmak, düzenlemek ve kaldırmak için.
 • Filtreleri özelleştir filtrelerin oluşturulması ve özelleştirilmesi için. Bu özellik isteğe bağlıdır, ancak çok kullanışlıdır – kullanıcıların alakalı girişleri daha kolay ve daha hızlı bulmalarına yardımcı olur.
 • Modül ayarları. Bu bölümde genel ayarları yapabilirsiniz. Bunlar arasında modül adı, sayfa başına giriş sayısı, RSS’deki kayıt sayısı, sayfa başına yorum sayısı, maksimum reklam metni uzunluğu vb..
 • Modül tasarımı özelleştirme. Şablonu düzenlemek için bu bölümü açın.

Reklam Panosu modülü, özellik yüklü bir Bülten panosu hazırlamanıza yardımcı olabilecek çok güçlü bir yazılım parçasıdır. Tek ihtiyacınız olan modülü etkinleştirmek ve ayarları yapmak. Bugün uCoz’u keşfetmeye başlayın, ücretsiz :).

SSS Giriş Yönetimi

Soru ve cevap ekleyebilmek için uCoz kontrol panelinden SSS modülünü etkinleştirmemiz gerekiyor. Hazır olduğunda, sorguları doğrudan site üzerinden bırakabiliriz (Kullanıcılar Modülü sayesinde). Sorular yalnızca metin tabanlı olabilir, ancak yanıtlar bağlantılar, videolar, Flash dosyaları, tablolar, resimler ve hatta kendi HTML kod snippet’lerinizi içerebilir. Başka bir deyişle, bir ekran görüntüsü veya video eğitimi gibi yanıtı herhangi bir şekilde gösterebilirsiniz. Site sahibi olarak, tüm SSS girişlerini düzenleyebilirsiniz.

uCoz - Test SSS Girişi

Kategoriler Yönetimi

SSS’nizin gezinmesini kolaylaştırmak için kategoriler oluşturmak isteyebilirsiniz. Kategoriler Yönetimi bölümüne girin ve Yeni Kategori düğmesine tıklayın. Yeni kategorinize bir ad verin ve açıklamasını ve istediğiniz URL’yi ekleyin.

uCoz - Yeni SSS Kategorisi

Modül Ayarları

Bu bölüm, modülün varsayılan ayarlarını, özellikle:

 • Sayfa başına görüntülenen giriş sayısı.
 • “Giriş puanı” özelliğini etkinleştir.
 • Maksimum görüntü sayısı.
 • Bir görüntünün maksimum boyutu.
 • Kullanıcı grubu izinleri vb..

Modül Tasarımı Özelleştirme

Bu bölüm, SSS sayfanızın tasarımında düzenlemeler yapmanıza olanak tanır. Şablonları düzgün bir şekilde düzenlemek için temel HTML ve CSS bilgisine sahip olmanız gerektiğini unutmayın..

SSS - Modül Tasarımı Özelleştirme

Sonuç olarak, giriş yönetimi oldukça sezgiseldir. Bununla birlikte, tasarım özelleştirme teknik bir arka plan gerektirir.

Testler

UCoz düzenleyicide, sol menüden Etkin Olmayan Modüller’i seçin, Testler’e tıklayın ve ardından modülü kurun. Artık modül yüklendiğine göre, modülü Aktif Modüller listesinde göreceksiniz ve özelliklerini yapılandırabileceksiniz..

Her test HTML’yi destekleyen bir Açıklama alanı ile birlikte gelir. Bu, çeşitli komut dosyalarını kullanarak özel bir test oluşturabileceğiniz anlamına gelir; örneğin, müzik testlerini ses testleri için gömebilirsiniz. Diğer özelleştirilebilir özellikler şunları içerir (ancak bunlarla sınırlı değildir):

 • Kazanılan puanlar.
 • Maksimum cevap sayısı.
 • Özel sonuç mesajı (Mükemmel! Harika iş! Vb.).
 • Sayfa başına test sayısı.
 • Kategoriler yönetimi.
 • E-posta sonucu ve daha fazlası.

uCoz - Web Sitesi Oluşturucu Testi

İlk testinizi bitirdikten sonra kullanıcı grubu izinlerini ayarlamayı unutmayın (Testler -> Modül Ayarları -> Kullanıcı Grupları İzinleri). Ayrıca, yeterli puan kazanan kullanıcıları otomatik olarak yükseltebilirsiniz. Örneğin, Gümüş Kullanıcılar Altın Kullanıcı olabilir (kullanıcı sırası adları da özelleştirilebilir).

uCoz - Çevrimiçi Testler Yapmak

Modüle ince ayar yaptıktan sonra değişiklikleri kaydedin ve nasıl çalıştığını görmek için testi kendiniz yapın. Web sitenizden yapılan tüm testlerle (zaman, kullanıcılar, sonuçlar vb.) İlgili bilgiler, yönetici panelindeki ilgili bölümde saklanır..

E-shop

uCoz - Sipariş Yönetimi

Kurulum

E-mağaza uCoz’un bir parçası olarak gelir ve tek ücretli modül oluşturucu. Bu nedenle, yüklemek için uCoz’da bir hesabınız ve e-cüzdanınızda en az 10 $ olması gerekir. Modülü kurduktan sonra, sitenize otomatik olarak yeni bir sayfa (/ mağaza) eklenecektir. Bu sayfa web sitenizin genel stiliyle eşleşecek.

Özel bir şey istiyorsanız, Modül tasarımı özelleştirme Bölüm. Araçları ile ziyaretçileriniz için eşsiz bir görsel deneyim yaratabilirsiniz.

Modül Tasarımı Özelleştirme

Kodlama hakkında bir iki şey bilenler için harika haberler – özel CSS / HTML herhangi bir şablona uygulanabilir (öğe görünümü, mal kataloğu, alışveriş sepeti, basılı sipariş formu vb.) Tasarımınızı değiştirdikten sonra bozuk bulursanız endişelenmeyin. kodu. Kullanabilirsiniz “Varsayılan şablonu geri yükle” geri yükleme seçeneği.

Modül Ayarları

Şimdi varsayılan modül ayarlarını yapma zamanı. E-mağazanızın ne kadar esnek olduğuna şaşıracaksınız. Birkaç fare tıklamasıyla aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz:

 • Katalog sayfası başına öğe sayısı.
 • E-mağaza arama geçmişini hatırla.
 • “Giriş puanı” özelliğini etkinleştir.
 • Otomatik kayıt özelliğini etkinleştir.
 • Minimum sipariş toplamı.
 • Her bir öğe için minimum miktar.
 • Ürünü alışveriş sepetine eklerken görsel efektler (hareketli görüntü, animasyon olmadan, hareketli kenarlık).
 • “Siparişi gönder” i tıkladıktan sonra ödeme sisteminin web sitesine yönlendirin.
 • Fiyat biçimi.
 • Ağırlık görüntüleme formatı.
 • KDV ayarları.
 • Öğe simgesi için boyutlar (piksel cinsinden genişlik / yükseklik).
 • Elektronik bir öğe için indirme denemesi sayısı.
 • Kâr hesaplama ayarları ve daha fazlası.

Belirli alt sayfaları devre dışı bırakabileceğiniz ve yönlendirme kurallarını ayarlayabileceğiniz SEO ayarları da vardır (HTTP 301).

Mal Yönetimi

Bu bölüm, aşağıdakiler gibi öğelerle çeşitli grup işlemleri gerçekleştirmenizi sağlar bul ve Değiştir (Metin), fiyat değiştirme, kategoriye geç ve bunun gibi. Ayrıca, öğe seçeneklerini ve değerlerini de ekleyebilirsiniz. renk (Mavi, Beyaz, Sarı), boyut (S, M, L) Birden fazla değere sahip seçenekler için her seçeneğe bir resim de ekleyebilirsiniz..

Mallar hakkında konuşmak gerekirse, öğeleri hem içe ve hem de dışa aktarabileceğinizden bahsetmek önemlidir. Bu özellik büyük perakendeciler için kullanışlı olacaktır. Şu anda sistem XLS ve YML içe aktarmayı destekliyor.

İndirimler, Özel Teklifler, Ekstralar

Tatil sezonu yaklaştıkça bu bölüm daha da önem kazanmaktadır ��. Çeşitli indirim modlarını (toplayıcı indirim, kullanıcı grubu için indirim, kullanıcı için indirim) etkinleştirmenin yanı sıra bir kerelik ve yeniden kullanılabilir promosyon kodları oluşturmanıza olanak tanır.

Ödeme ve Teslimat Yöntemleri, Para Birimleri ve Fiyatlar

Burada para birimleri ekleyebilir ve döviz kurlarını ayarlayabilir, ödeme ve teslimat yöntemleri ekleyebilirsiniz. Her ödeme / teslimat yöntemi için açıklamalar belirleyebilir ve ek seçenekler ekleyebilirsiniz.

Subagent Yönetimi

uCoz’un harika bir kullanıcı yönetim sistemi vardır, bu nedenle E-shop Modülünün bu işlevi en iyi şekilde kullanması tesadüf değildir. Özellikle, birden çok subagents – kendi öğelerini ekleyebilen ve site yöneticileri için ayrılmış diğer işlemleri gerçekleştirebilen kullanıcılar.

Sipariş Yönetimi

Bildirim ayarlarını yapmak için bu bölüme gidin. Yöneticiler için: yeni sipariş bildirimi; ödeme bildirimi vb. Kullanıcılar için: yeni sipariş bildirimi; sipariş durumu bildirimi vb. Alt ajanlar için bildirimler de vardır. Tüm bu bildirimler e-posta veya SMS ile gönderilebilir.

uCoz alışverişi

Bu bölüm ayrıca siparişlerinizi kolayca takip etmenizi sağlar. Varsayılan tablo sipariş sayısını, ciroyu, kârı, sipariş durumunu ve daha fazlasını gösterir. Ayrıca, bir düğmeye tek bir tıklama ile sipariş listenizi dışa aktarabilir ve yazdırabilirsiniz. Tablo özelleştirilebilir – alan ekleyebilir ve yeniden düzenleyebilir, ayrıca sayfa başına sipariş sayısını seçebilir ve sütun adlarını kısaltabilirsiniz.

İstatistikler ve Raporlar

Bu bölümde eksik siparişleri, sipariş teslim süresini, e-mağaza modülü arama verilerini izleyebilir ve diğer değerli bilgileri edinebilirsiniz..

E-Mağaza Modülü hakkında daha fazla bilgi için resmi uCoz Topluluğu.

uCoz geliştiricileri hala her şeyi ince ayar yapmaya çalışıyor ve önümüzdeki aylarda bu modüle çok daha küçük değişiklikler yapacaklar. Şu anda, bu modülün aylık maliyeti 9,99 ABD dolarıdır. Tüm yıl boyunca ödeme yaparken, bonus olarak ücretsiz bir alan adı alırsınız. Tüm işlemler ücretsizdir.

Sosyal Medya YayıncısıuCoz Sosyal Medya Yayıncısını Piyasaya SürüyorBugün itibariyle, Sosyal Medya Yayıncısı uCoz’un iki modülü ile senkronize edilebilir: Site Haberleri ve Blog. Site sahiplerinin gönderilerini otomatik olarak paylaşmalarını sağlar – kullanıcı müdahalesi gerekmez. Sadece olur – yayıncı yayınlarınızı seçilen sosyal ağlara gönderir. UCoz Publisher’ı nasıl çalıştıracağınızla ilgili kısa bir adım adım kılavuz aşağıda verilmiştir:

1. Sosyal Medya Yayıncı Modülünü etkinleştirin.

2. Sosyal medya hesaplarınızı bağlayın.

Sosyal Hesaplarınızı Bağlayın

Hazır! Girişler otomatik olarak 20 dakikada bir yayınlanacaktır. Başka bir yayını paylaşmak için sabırsızlanıyorsanız, bunu her zaman manuel olarak yapabilirsiniz :).

Yeni modül, uCoz destekli web sitenizin günlük sayısız gönderiyle uğraşması durumunda kesinlikle size bir bacak verecektir. Ancak, yayınlarını manuel olarak paylaşmak için yeterli zamana sahip kullanıcılar için bir seçenek değildir.

Kullanıcılar

Kayıtlı kullanıcı sayısını görmek, kullanıcıları aramak, yeni hesap eklemek ve profil ayarlarını yönetmek için kontrol panelindeki ‘Kullanıcılar’ modülüne gidin. Bu modül içinde aşağıdaki özellikleri özelleştirebilirsiniz:

 • Kullanıcı Grupları. Bu seçenek öncelikle erişim haklarını belirlemek için vardır. Varsayılan olarak 7 grup alırsınız: Kullanıcılar, Arkadaşlar, Yöneticiler, Misafirler, Moderatörler vb. Tüm gruplar tamamen özelleştirilebilir: Kullanıcı Grubu adını değiştirebilir, bir simge yükleyebilir ve diğer önemli ayarları yapabilirsiniz: kayıt, yorumlar vb..

uCoz Modülleri - Kullanıcı Testi

 • Modül Ayarları. Kullanıcı yetkilendirme yöntemlerini, kayıt formu alanlarını, yüklenen avatarların maksimum boyutunu, kayıtla ilgili e-posta bildirimini, kullanıcı sırası özelliğini, maksimum kullanıcı imzası uzunluğunu ve daha fazlasını değiştirmek için bu bölümü girin. Kullanıcı profillerini açmak için bağlantının oluşturulma şeklini bile düzenleyebilirsiniz: yeni bir sekmede veya etkin pencerede.
 • Kullanıcı sıralaması. Bu seçenek, sitedeki kullanıcı etkinliğine bağlı olarak farklı kullanıcı sıraları oluşturmanıza olanak tanır. Özellikle, kendi sıralama kümenizi oluşturabilir, simge türünü seçebilir ve her sıralama için gereksinimleri ayarlayabilirsiniz (forum yayınlarının sayısı).

Kullanıcılar - Kullanıcı Sıraları

 • Toplu posta gönderme. “Modül Ayarları” bölümündeki “e-posta aboneliği” özelliğini açtıktan sonra, sistem üzerinden abonelerinize toplu posta gönderebilirsiniz. Formu doldurmanız ve “Mailout başlat” düğmesini tıklamanız yeterlidir. Bu seçeneğin, kullanıcılarınızı spam amaçlı değil güncellemeler ve diğer önemli etkinlikler hakkında bilgilendirmenize yardımcı olmak için geliştirildiğini unutmayın. Bu nedenle, posta gönderme işlemi her 5 saatte bir mümkündür. Posta listeleriniz için en fazla 20 konu (kategori) oluşturabilirsiniz: Haberler, Özel Teklifler vb..

Kullanıcılar - Toplu Gönderim

 • Toplu kullanıcı aktarma / kaldırma. Yöneticiler, belirlenen ölçütlere göre kullanıcıları farklı gruplara taşıyabilir. Örneğin, etkin olmayan tüm kullanıcıları kaldırabilirsiniz.
 • Kullanıcı kaydı kuralları. Kullanıcı kayıt kuralları yazmak için bu bölüme girin – bunlar kayıt sırasında kullanıcılarınıza gösterilecektir.
 • Avatar yönetimi. Özel bir avatar koleksiyonu oluşturmak için bu bölümü ziyaret edin.
 • Modül tasarımı özelleştirme. Bu bölüm, bu modülle ilgili sayfalarda Kullanıcı giriş sayfası, Erişim reddedildi sayfası, Özel mesajlar vb. Gibi piksellerde doğru değişiklikler yapmanıza olanak tanır..

Kullanıcı yönetimi, etkileşimli web siteleri ve forumlar için önemli bir işlevdir. Kullanıcılar modülü ücretsizdir, bu yüzden hemen risksiz olarak kontrol edebilirsiniz. Ziyaretçilerinizin yalnızca keyfini çıkarmasının yanı sıra site sayfalarınızı yönetmesine izin verin!

Sayfa Editörü

Bu modül, her türlü içerik içerebilecek web sitesi sayfalarını yönetmekten sorumludur (sırasıyla yalnızca blog girişleri veya fotoğraflar ekleyebileceğiniz Blog veya Fotoğraf Albümleri modüllerine kıyasla). Site sayfaları eklemek, düzenlemek ve kaldırmak için bu modülü girin (Site Bilgisi, Hakkımızda, Bize Ulaşın vb.).

uCoz - Sayfa Editörü

Her sayfa Görsel veya HTML düzenleyicide düzenlenebilir. Birçok yapılandırma ayarı Word ve benzeri metin editörlerinde (kalın, italik vb.) Kullanılanlara benzer. Bu sayfaların tasarımında değişiklik yapmak için “Modül Tasarımı Özelleştirme” sekmesine gidin. UCoz ile, kodlar konusunda kullanışlıysanız, sayfanın herhangi bir bölümünde piksel hassasiyetinde değişiklikler yapabilirsiniz. Dahası, çeşitli uzantılar ekleyebilirsiniz – “Modül Tasarımı Özelleştirme” araç çubuğundaki “Widget’lar” simgesini tıklayın ve benzersiz bir kod almak için uygun bir widget seçin. Bu kodu sayfanın ilgili bölümüne ekleyin ve değişiklikleri kaydedin. Bir hesap makinesi yerleştirmeye karar verdim �� – aşağıdaki ekran görüntüsüne bakın. Tüm süreç yaklaşık 1 dakika sürdü.

Sayfa Editörü Modül Testi

Daha kolay göz atmak için tüm widget’lar kategoriye göre gruplandırılmıştır. Örneğin, “Web Sitesi İşlevselliği” kategorisi şu widget’ları içerir: Kaydırma satırı, Görsel efektli menü, Etkinliğin başlangıcına kadar geri sayım, Ekran klavyesi ve daha fazlası.

Bu modül varsayılan olarak etkindir, manuel olarak etkinleştirmeye gerek yoktur (Forum, Online Chat ve diğer ‘ek’ modüller elle açılmalıdır. Ücretsiz bir uCoz hesabı oluşturarak kendiniz deneyin.

forum

UCoz web sitesi oluşturucu ile ayrı bir Forum sitesi oluşturabilir veya kontrol panelinizde Forum modülünü etkinleştirerek mevcut web sitenize ekleyebilirsiniz. Bu modül ücretsizdir ve hesabınızı yükseltmeye karar verene kadar ücretsiz kalır.

Forum yapısındaki en büyük birim Bölüm. Bu yüzden, test uCoz forumumda üç bölüm oluşturdum: Fotoğrafçılık Web Sitesi Oluşturucuları, e-Ticaret Web Sitesi Oluşturucuları ve Forum Web Sitesi Oluşturucuları. Her bölüm tam özellikli Forum (test forumumda bunlar “IM Oluşturucu”, “Wix” ve “MotoCMS”) – ekran görüntüsüne bakın.

uCoz - Forum Modülü

Her forumun ayarlamak için bir dizi özelliği vardır:

 • Forum durumu: Aktif, Kapalı (salt okunur, arşiv) vb..
 • Benzersiz forum kuralları.
 • Benzersiz forum simgeleri (her site oluşturucu için benzersiz simgeler eklemem yaklaşık 30 saniye sürdü).
 • Şifre ayarları (özel forumlar için).
 • Kullanıcı yönetimi.

Modül Ayarları

Forum genelindeki özellikleri ayarlamak için bu bölüme gidin. Bunlar:

 • Düğmeler ve simgeler.
 • Sayfa başına konu / mesaj sayısı.
 • RSS beslemesindeki giriş sayısı.
 • Aynı anda yüklenen maksimum dosya sayısı.
 • Yüklenen maksimum dosya boyutu.
 • Kullanıcı grubu izinleri vb..

Kendi simge ve düğme setinizi yükleyebilirsiniz. Forum kurallarını düzenlemeyi unutmayın.

uCoz - Forum Modül Ayarları

Modül Tasarımı ve Özelleştirme

Kullanıcılar ve Sayfa Düzenleyici modüllerine benzer şekilde, “Modül Tasarımı ve Özelleştirme” bölümü, site sahiplerinin web sitesi tasarımında profesyonel bir şekilde değişiklik yapmalarına olanak tanır. uCoz kullanıcılara tam kod kontrolü sağlar, bu nedenle kodlarla kullanışlıysanız, forumunuzda piksel açısından doğru değişiklikler yapabilir ve bunları anında canlı olarak görebilirsiniz.

uCoz - Yeni Konu

Dosya Kataloğu

Bu modül, hem ürün veya hizmetlerinin etrafında canlı bir topluluğa sahip olan site sahipleri hem de dosya paylaşım hizmetlerini kullanmadan dosyaları etkili ve iyi organize edilmiş bir şekilde dağıtmak zorunda kalanlar için kullanışlı olacaktır. İşte bu modülü kullanmaktan nasıl faydalanabileceğiniz.

Sitenize Dosya Kataloğu eklemek, başka herhangi bir modül eklemekle aynı şekilde çalışır – kontrol panelinin sol tarafında ‘Etkin değil’ sekmesini tıklayın, ‘Dosya Kataloğu’nu seçin ve‘ Yükle ’düğmesini tıklayın. Bu kadar! Modülünüz kullanıma hazır.

Modül ayarları

Hedeflerinize bağlı olarak, kataloğunuzun kullanıcı grubu izinlerini ayarlayın. Varsayılan olarak, web sitenize dosya yükleyebilen dört kullanıcı grubu vardır. Numarayı hem kısıtlayabilir hem de uzatabilirsiniz.

Artık giriş formunu değiştirebilir, maksimum dosya boyutunu, açıklama uzunluğunu ayarlayabilir, giriş düzenini değiştirebilir ve bazı ‘iyi seçenekleri’ etkinleştirebilirsiniz. Örneğin, “Her zaman en üstte” özelliğini etkinleştirebilir veya bir girişin aynı anda birden fazla kategoriye ait olmasına izin verebilirsiniz. Ayrıca, filtreleri özelleştirebilirsiniz.

Şimdi ilk girişinizi ekleyebilirsiniz. Tüm girişler ön uç üzerinden ekleniyor.

uCoz Dosya Kataloğu uCoz Dosya Kataloğu

Modülün görünümünde büyük değişiklikler yapmak için, en azından temel bir HTML / CSS bilgisine sahip olmanız gerekir.

Blog

uCoz Blog Modülü kendi blogunuzu oluşturmak için harika bir yerdir. Bir işletmeyi tanıtmak veya kişisel müzikleri paylaşmak için bir blog başlatıyor olun, platformun tüm potansiyelini keşfetmek için bize katılın.

Başlangıç

UCoz ile ücretsiz bir hesap oluşturup Blog modülünü etkinleştirdikten sonra (tüm işlem 2 dakikadan az sürer) ilk test girişinizi ekleyebilirsiniz. UCoz’da, tüm blog girişleri doğrudan web sitesi (yönetici paneliniz değil) aracılığıyla, Ne Görüyorsanız-Ne-Aldığınız Modunda eklenir. Gerekirse görsel düzenlemeden HTML’ye geçebilirsiniz.

Editörleri, yazılarınızı biçimlendirmenize ve göstermenize yardımcı olacak etkileyici bir araç kutusu sağlar. Özellikle, resimler, Flash dosyaları, tablolar, Youtube videoları, kod snippet’leri ve daha fazlasını yükleyebilirsiniz..

uCoz Blog Modülü - Giriş Ekleme

Kategori Yönetimi ve Modül Ayarları

Kategori Yönetimi bölümünde blog kategorileri oluşturabilir, düzenleyebilir ve kaldırabilirsiniz. Ayrıca siparişlerini yeniden düzenleyebilirsiniz. Artık blogunuzu yapılandırdığınıza göre ana ayarlarını yapılandırabilirsiniz. Bunlardan bazıları:

 • Kategoriler menüsündeki sütun sayısı.
 • Ana sayfadaki giriş sayısı.
 • RSS beslemesindeki kayıt sayısı.
 • Sayfa değiştirici yerleşimi (alt, üst, alt ve üst).
 • Yorumlar (izin ver / kapat).
 • Sayfa başına yorum sayısı ve konumları.
 • Giriş puanı özelliği.

Örneğin, “Her zaman üstte” gibi gelişmiş seçenekler de vardır.

UCoz’un kendi kullanıcı yönetim sistemi olduğundan, kullanıcı grubu izin ayarlarını değiştirebilir ve belirli blog kategorilerini görüntüleme ve yorumlamadan kapatabilirsiniz. Aksine, belirli kullanıcıların / kullanıcı gruplarının kendi blog yayınlarına katkıda bulunmasına ve yorumları denetlemesine izin verebilirsiniz.

Bu modül için Zamanlanmış Gönderme seçeneğini de etkinleştirebilirsiniz.

Blog Giriş Görünümü - uCoz

Coz şablonlarının ötesine geçmek istiyorsanız, sistemin HTML / CSS düzenleyicisini kullanarak bunlardan birini tamamen yeniden oluşturabilirsiniz. Ne yazık ki, teknoloji konusunda bilgili olmayan bir kullanıcı açısından, özelleştirilecek bir şey yok – seçilen şablonu düzgün bir şekilde düzenlemek için temel bir HTML / CSS bilgisine sahip olmalısınız.

Uygun web sitesi oluşturucuya sahip herkes bir blog başlatabilirken, bloglamaya kendinizi adamak düşündüğünüzden daha zor olabilir. Blog yazmak tek seferlik bir görev değil, devam eden bir taahhüttür. Bu nedenle, bir bloga başlamadan önce, zaman, para ve çaba harcamak istediğiniz bir şey olduğundan emin olun..

Fotoğraf albümleri

Fotoğraf Albümleri, resim galerileri oluşturmak için son derece özelleştirilebilir bir uCoz modülüdür. Modül, görüntüleri kategorilere göre gruplandırmanıza ve çeşitli şekillerde görüntülemenize izin vermekle kalmaz, aynı zamanda görüntüleri doğrudan tarayıcınızda da düzenlemenizi sağlar.

uCoz - Fotoğraf Yapılandırması

Başlangıç

Diğer uCoz modüllerinde olduğu gibi, önce web sitenize Fotoğraf Albümleri eklemeniz gerekir. Bu, Modüller bölümündeki kontrol panelinden kolayca yapılabilir. Modülü kurduktan sonra, yapılandırmak sizin. Özellikle şunları yapabilirsiniz:

1. Kategoriler oluşturun ve düzenleyin (kategori açıklamasını belirtin, belirli kategorileri şifre ile koruyun, URL’yi değiştirin ve kullanıcı grubu izinlerini ayarlayın).

2. Ziyaretçilerin ilgilenilen girdileri daha hızlı ve daha kolay bulmasına yardımcı olmak için filtreleri özelleştirin.

3. Aşağıdaki özellikleri ayarlayın:

 • Ana sayfadaki fotoğraf sayısı.
 • Demo görüntü boyutu.
 • Tam boyutlu bir resmin maksimum boyutları.
 • Demo görüntünün oluşturulması için boyut küçültme yöntemi (kırpma / ölçeklendirme).
 • Fotoğraf eklemek için özel alanlar.
 • Çoklu yükleyicideki maksimum fotoğraf sayısı vb..

uCoz - Fotoğraf Editörü

Bu modül için yorumları etkinleştirmek için Araçlar bölümüne gidin, ardından ‘Sosyal Yorumlar’u açın ve Fotoğraf Albümleri modülü için bu özelliği etkinleştirin. Birkaç durumda, site ziyaretçileriniz farklı sosyal medya ağlarını ve uCoz (uID) yerel yetkilendirme sistemini kullanarak yorum ekleyebilecek.

uCoz - Fotoğraf Albümleri Yorumlar

Varsayılan olarak, her fotoğraf aşağıdaki özelliklerle donatılmıştır:

 • Görüntüleme sayacı.
 • Değerlendirme.
 • Görsel yazar (tarafından eklendi).

Ayrıca, yüklenen tüm görüntüleri temel dahili fotoğraf düzenleyicisini kullanarak düzenleyebilirsiniz. Görüntüleri döndürmenize, siyah beyaz filtreyi uygulamanıza, kişileri ve nesneleri işaretlemenize ve ayrıca etiketler eklemenize olanak tanır.

Ziyaretçi Defteri

Sitenize Ziyaretçi Defteri eklemek, etkin olmayan herhangi bir uCoz modülünü eklemekle aynı şekilde çalışır; tıklamanız ve ‘Modülü kur’ seçeneğini işaretlemeniz yeterlidir. Modülü kurduktan sonra, varsayılan sürümün nasıl göründüğünü ve çalıştığını görmek için sayfasını önizleyebilirsiniz. Ziyaretçi defteriniz kullanıma hazır.

Bazı özelleştirmeler yapmak ister misiniz? Modülün varsayılan sürümüne kontrol panelinden kolayca ince ayar yapabilirsiniz. Örneğin, varsayılan olarak her yeni ziyaretçi defteri girişi sayfanın en üstünde görünür ve eski yayınları sayfanın altına doğru iter. Ziyaretçileriniz sayfaya 15 giriş ekledikten sonra, eski gönderiler kolayca erişilebilen arşiv sayfalarına taşınacaktır. Görünen yayın sayısını ve konumlarını (alt / üst) değiştirebilirsiniz. Modül Ayarları kontrol panelindeki düğme.

Ayrıca, giriş formunun nerede görüntüleneceğini seçebilirsiniz (ayrı bir sayfada; aynı sayfada); “Giriş puanı” özelliğini etkinleştirin; giriş alanlarını ayarlamak; maksimum mesaj uzunluğunu ayarlama.

Spam girişlerinin web sitenize gönderilmesini önlemek için, web sitesinin Kullanıcı grubu izinlerinde değişiklik yaparak forma erişimi kısıtlayabilirsiniz. Bu izinleri, yalnızca onaylanmış kullanıcıların mesaj bırakabilecekleri şekilde ayarlayabilirsiniz.

Modülün tasarım özelleştirmesi, temel bir HTML / CSS bilgisi gerektirir. Kodlama hakkında bir iki şey biliyorsanız, ziyaretçi defterinizin görünümünü tamamen yeniden düzenleyebilirsiniz..

Site İçi Arama

Dahili bir site araması yapmanın avantajları hem site sahipleri hem de ziyaretçiler için açıktır, bu yüzden uzun açıklamaları atlayalım ve işe başlayalım. Bugün, özelleştirmesi kolay ancak çok kullanışlı bir uCoz modülü olan Site Aramasını test edeceğiz. Aynı sayfada olmak için uCoz hesabınıza giriş yapın.

Modül Ayarları

Site Arama modülünü etkinleştirmek için, kontrol panelinizde ‘Etkin olmayan modüller’ sekmesini açın, gerekli modülü seçin ve module Modülü yükle ’düğmesini tıklayın. Web sitenize birkaç saniye içinde bir arama kutusu eklenecek.

Artık modül etkinleştirildiğine göre, ana ayarlarını yapabilirsiniz. Neyse ki, uCoz, Arama gibi görünüşte özelleştirilemeyen özellikler söz konusu olduğunda bile, özelleştirme açısından oldukça esnektir. UCoz ile aşağıdaki ayarları yapabilirsiniz:

 • Sayfa başına giriş sayısı.
 • Maksimum toplam arama sonucu sayısı.
 • Aranacak modüller.
 • Sonuç açıklamasında maksimum karakter sayısı.

“Arama sonuçlarını etiketlerle tamamla” seçeneğini de işaretleyebilirsiniz..

Şimdi test web sitemizi yenileme ve bu modülün nasıl çalıştığını görme zamanı geldi (ekran görüntüsüne bakın).

uCoz - Site Arama Modülü

E-posta Formları

Şimdi size bir iletişim formuna sahip olmanın çok önemli olduğunu gösterdiğime göre, uCoz web sitesi oluşturucusunu kullanarak bir tane oluşturalım.

Başlangıç

Öncelikle, kontrol panelimizde E-posta Formları modülünü etkinleştirmemiz gerekiyor (Modüller çubuğunda iki bölüm olmalıdır: Aktif ve Aktif Değil). Modülü kurduktan sonra (‘Etkinleştir’ onay kutusunu işaretleyerek) sitemizin görünümünde hiçbir şey olmayacak. Formu görünür hale getirmek için, istenen sayfaya manuel olarak eklememiz gerekir (“Etkinleştir” onay kutusunu tıkladıktan sonra oluşturulan kodu kullanarak).

uCoz - E-posta Formları

Uf. Açıklamak zor olsa da, bunu yapmak çok kolaydı ��. Şimdi devam edebilir ve oluşturulan kodu kullanabiliriz. Her şeyden önce, ayrı bir sayfa oluşturalım ve adını Bize Ulaşın. Şimdi önerilen kodu kopyalayıp yeni oluşturulan sayfamızın ilgili bölümüne yapıştırabiliriz. Sayfayı kaydettikten ve güncelledikten sonra, varsayılan bir uCoz e-posta formu göreceğiz (ekran görüntüsüne bakın).

uCoz - Mesaj Gönder

Muhtemelen, beğenebilir ve kaydedebilir, kontrol panelinizden çıkış yapabilir ve bir gün arayabilirsiniz. Ancak özel bir şey istiyorsanız, varsayılan formu sıfırdan oluşturmanıza hiçbir şey engel olmaz. İletişim formunda kullanılan her alanı ekleyebilir, kaldırabilir, yukarı / aşağı taşıyabilir ve yeniden adlandırabilirsiniz. Ayrıca “zorunlu” alanlar oluşturabilir ve bunları değiştirebilirsiniz alan türü (metin, onay kutusu, güvenlik kodu ve daha fazlası).

Diğer uCoz modüllerine benzer şekilde, E-posta Formları da yalnızca işlevsellik açısından değil, aynı zamanda tasarım açısından da yeniden oluşturulabilir. Kodlarla kullanışlıysanız, formu ihtiyaçlarınıza göre ayarlamak bir cakewalk olacaktır. Rakiplerinin aksine, uCoz kodları kullanıcılara açar ve HTML etiketinin ne olduğu hakkında hiçbir fikriniz olmasa bile çok önemli olan tam kod kontrolünü sağlar – tam kod kontrolü varsa bir profesyonel kiralayabilir veya teknoloji meraklı bir arkadaşa sorabilirsiniz fikirlerinizi hayata geçirmek için. E-posta formlarının sıkıcı, özelliksiz kutular olması gerekmez – popüler sorular / konular içeren bir açılır liste ekleyerek onları daha etkili ve ilgi çekici hale getirebilirsiniz..

İletişim formunuzu tamamladıktan sonra, ‘Bir Arkadaşınıza Anlatın’ Özelliğini etkinleştirmek isteyebilirsiniz. Bu özellik, ziyaretçilerin girişleri e-posta yoluyla kolay ve hızlı bir şekilde paylaşmasına olanak tanıyan özel paylaşım formları oluşturur; yalnızca arkadaşınızın e-postasını belirtin ve ‘Gönder’ düğmesini tıklayın.

uCoz - Arkadaşına Tavsiye Et

Mobil testler yapılmadan testimiz tamamlanmayacaktı. Bu yüzden test web sitesine akıllı telefonumdan eriştim ve hatta kendime bir e-posta gönderdim ��. Büyük, mobil cihazlar için optimize edilmiş düğmeler, gezinmesi kolay menü, akıllı düzen – 5 üzerinden 5 yıldız!

Mobil Ekran Görüntüsü - uCoz E-posta Formları

SSS sayfaları, ayrıntılı ürün / hizmet açıklamaları, doğru iletişim verileri ve kullanılabilir arayüz ile birleştiğinde, e-posta formları bir web sitesinin gerçek bir mücevherini oluşturmanıza yardımcı olacaktır..

Web Anketleri

Varsayılan olarak, her bir uCoz web sitesinde zaten bir anket bulunur, yani ‘Sitemi derecelendir’. Sitemdeki ziyaretçilerin hangi web sitesi türünü oluşturmak istediklerini bilmek istiyorum. UCoz’u kullanarak böyle bir anket oluşturmak için neler gerektiğini görelim:

 • Web Anketleri modülünü etkinleştirme.
 • Anket Yönetimi bölümünü açın.
 • “Yeni Anket” düğmesini tıklayın.
 • Soruyu girin (Hangi web sitesi türünü oluşturmak istiyorsunuz?).
 • Bazı olası cevapları belirtin.
 • Ayarları yapın (düğme metni, anketin son geçerlilik tarihi, anket formunun türü vb.) Ve değişiklikleri kaydedin.

Bu adımları tamamladıktan sonra web sitenize gidin, yenileyin ve yeni yapılan anketin görünümünü ve performansını kontrol edin. Test anketim aşağıda.

uCoz Modülleri - Web Anketleri

Web Anketlerinin tasarımında ve ana ayarlarında (e-posta bildirimleri, kullanıcı grubu izinleri, zaman aşımı vb.) Değişiklik yapmak için sırasıyla Modül Tasarımı Özelleştirme ve Modül Ayarları bölümlerine gidin..

İpuçları

Platformun esnekliği sayesinde, cevap seçenekleri olarak resim ekleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, gerekli alanlara gerekli alanlara (normal metin değişkenleri yerine) bağlantılar eklemeniz yeterlidir. Sistemin görüntüleri otomatik olarak azaltmadığını unutmayın, bu nedenle resimlerinizin boyutunu önceden değiştirmek daha iyidir.

Görüntülerle Web Anketleri

Ziyaretçilerinizin birden fazla seçenek belirlemesine izin vermek için “Onay Kutusu” web anket türünü seçin. Site alanınızı çok fazla cevap seçeneğiyle karıştırmak istemiyorsanız, “Seç” web anket türünü etkinleştirmeyi düşünün. Bu anket açılır liste şeklinde seçenekler sunacak.

Anket Sonuçları

Anketin sonuçlarını görmek için kontrol panelindeki ‘Anket sonuçları’ simgesini tıklayın veya web sitenizi açın ve anketin altındaki ‘Sonuçlar’ bağlantısını tıklayın. Sonuçlar okunması kolay bir histogram olarak görüntülenecektir.

SEO Modülü - uCoz Web Sitesi Oluşturucu

5. Müşteri Desteği

Platform, kullanıcıların iletişimde kalması için bazı araçlardan yoksundur. Doğrudan destek yöneticilerine başvurmak için Canlı Sohbet özelliği veya telefonu yoktur. Ücretsiz ve ücretli seçeneklerde bulunan bir biletleme sistemini tercih edebilirsiniz. Ücretsiz seçenek yalnızca teknik sorunlar içindir. Ayrıca, yöneticilerin yanıt vermesi 48 saate kadar sürebilir.

Ücretli veya premium destek kullanıcılara bilet başına 0,50 ABD dolarıdır. 24 saat içinde daha hızlı bir çözünürlük sunar ve sadece teknik değil, aynı zamanda ödeme problemleri de dahil olmak üzere diğer konuları kapsar. uCoz’un bir sürü makalesi olan resmi bir blogu var. Kullanıcıların iyileştirme teklifleri ve isteklerinin yanı sıra en son güncellemeler hakkında düzenli olarak bilgi yayınlarlar. Platformun gelişimine katkıda bulunmaktan da memnun olabilirsiniz.

6. Fiyatlandırma Politikası

Yazılım, hedeflerinize ve amaçlarınıza bağlı olarak 4 ana tavada mevcuttur. Özel bir uCoz etki alanı, ek reklamlar ve yalnızca 400 MB’lık sınırlı disk alanı ile birlikte gelen ücretsiz bir sürüm var. Sadece inşaatçının mantığını ve bazı temel araçlarını test etmek için iyidir. Daha fazla tesise ihtiyacınız varsa, aşağıdakileri seçebilirsiniz:

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Temel:3 $ / ay✓ 2 Gb Disk Alanı;
✓ Sınırsız Bant Genişliği;
✓ 7/24 Destek.
En uygun:4 $ / ay✓ 10 Gb Disk Alanı;
✓ Premium Antivirüs;
✓ PHP betikleri.
Maksimum:8 $ / ay✓ 20 Gb Disk Alanı;
✓ Mobil Şablon;
✓ Online Mağaza.
Dükkan:5 $ / ayCom e-Ticaret;
Export Ürün İhracatı;
✓ İndirimler & Özel teklifler.

Basit bir blog başlatmanız gerekiyorsa, Mağaza Planı e-Ticaret projelerini başlatmak için iyi olurken Temel plan yeterli olabilir. Daha önce de belirtildiği gibi, profesyonel şablonlar ve premium biletleme sistemindeki ek maliyetleri de göz önünde bulundurmalısınız..

 • Temel Plan 2 GB depolama alanı, temel güvenlik özellikleri ve ücretsiz destekle ayda 3 ABD doları maliyet.
 • Optimal Plan reklamsız, ücretsiz alan adı, 10 GB depolama alanı ve premium antivirüs olmadan ayda 4 ABD doları maliyet.
 • Maksimum Plan 20 GB depolama alanı, premium özellikler + Çevrimiçi Mağaza ile 8 ABD doları / ay.
 • Mağaza Planı tüm premium özellikler ve Online Mağaza işlevselliği ile 5 GB / ay, ancak 10 GB depolama alanı.

7. uCoz SSS

Soru: Kimin için?

Cevap: aksine Wix ve Jimdo Tamamen görsel bir site oluşturucu olan ve yeni başlayan bir kitleyi hedefleyen uCoz, temel olarak web sitesi oluşturma hakkında bir iki şey bilen web profesyonelleri için tasarlanmıştır. Web sitenizi kurmanıza yardımcı olacak yeterli çözümler sunar, ancak ana forte genişletilebilirliği ve esnekliğidir: web sitenizi kod düzeyinde özelleştirebilirsiniz – tasarım veya işlevsellik sınırlaması yoktur.

Ne yazık ki, teknik yapısı uCoz’u yeni başlayanlar için uygun hale getiriyor. Toplam WYSIWYG deneyimi yaşamanızı bekliyorsanız, uKit.

Soru: Gerçekten ücretsiz mi?

Cevap: Evet öyle. UCoz ile ücretsiz bir hesap oluşturabilir ve aynı profili kullanarak birden fazla web sitesi yayınlayabilirsiniz. Tüm siteleriniz, güncellediğiniz sürece ücretsiz kalacaktır. Hesabınızı yeni sürüme geçirmek zorunda kalmadan kendi ikinci düzey alan adınızı (Örn: sitemadı.com) bile ekleyebilirsiniz..

UCoz’un ücretsiz bir kullanıcısı olarak, e-ticaret özellikleri dışında tüm modüllerine (özelleştirilebilir yapı blokları) erişebileceksiniz. E-mağaza modülü Mağaza planıyla birlikte gelir (aylık 9,99 ABD doları).

Peki bu adamlar tam olarak nasıl para kazanıyor? – Merak edebilirsin. Ücretsiz sitelere ilan vererek. Daha uzun bir süre için önceden ödeme yapmayı seçerseniz, reklamsız hesaplar aylık 5,99 ABD Doları veya daha düşük bir fiyatla başlar (3 ay / 6 ay / yıl…).

Başka bir deyişle, özel alan adıyla profesyonel görünümlü, reklamsız bir web sitesi oluşturabilir ve yaklaşık 5 $ / ay için barındırma dahil edebilirsiniz. Veya aynı web sitesini alabilirsiniz, ancak reklamlarla, bir kuruş harcamadan.

Soru: Web sitemin kaynak koduna erişebilir miyim?

Cevap: Evet yapabilirsin. Tam kod kontrolü, uCoz’u rakipleri arasında öne çıkaran şeydir. Bu özellik, en iyi site oluşturucuların çoğunda kullanılamaz. Tam kod kontrolü, site tasarımınızda piksel açısından doğru değişiklikler yapmanıza ve kendi komut dosyalarınızı eklemenize olanak tanır. Dolayısıyla, kodlarla kullanışlıysanız, uCoz ile süper işlevsel bir web sitesi oluşturabilirsiniz – tek sınır hayal gücünüzdür �� .

uCoz Kod Kontrolü

Soru: uCoz kullanarak duyarlı bir site oluşturabilir miyim?

Cevap: Evet yapabilirsin. Web siteniz için yeni duyarlı şablonlardan birini seçtiğinizden emin olun (yanıt vermiyorsa mevcut uCoz şablonunuzu kolayca değiştirebilirsiniz).

UCoz Şablonlarını Test Etme - HTC Görüntüle

Soru: uCoz ile ne tür bir web sitesi oluşturabilirim?

Cevap: uCoz başlangıçta herhangi bir web sitesi türü oluşturmak için kullanılabilen bir modül sistemine dayanan çok işlevli bir platform olarak geliştirilmiştir: web mağazası, blog, forum, işletme web sitesi, portföy vb. Aynı anda gerektiği kadar modül kullanabilirsiniz : Forum + Fotoğraf Albümleri + Testler + Ziyaretçi Defteri + Çevrimiçi Sohbet vb. Mükemmel özellik karışımını bulana kadar modüller ve ayarlarıyla istediğiniz gibi oynayabilirsiniz.

8. Artıları ve Eksileri

uCoz hem yeni başlayanların hem de deneyimli kodlayıcıların beklentilerini karşılayan bir platformdur. E-Ticaret, SEO, bloglama vb. Gibi kullanıma hazır yerinde çözümler sunan bir modül yapısı ile birlikte gelir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanım kolaylığı ve derin özelleştirme özellikleri.
&# X2714; Uygun planlar.
&# X2714; Gelişmiş e-Ticaret işlevselliği.
&# X2714; Pazarlama ve tanıtım araçları.
&# X2714; Sayfa HTML ve CSS’sine erişim.
✘ Mantığı anlamak biraz zaman alabilir.
Premium Premium biletleme desteği için xtra maliyetleri.

9. Rakipler

Web sitesi oluşturma pazarı, aralarından seçim yapabileceğiniz birçok platform sunar. UCoz ile en popüler rakiplerin karşılaştırılması gibi çeşitli karşılaştırmalar hazırladım. Wix, Weebly ve WordPress.

uCoz ve WixuCoz vs WeeblyuCoz ve WordPress

uCoz, Wix ve Weebly’den daha güçlü ve zengin özelliklere sahipken, ikincisi daha kullanıcı dostudur. WordPress uCoz’dan daha esnektir, ancak bir web sitesi oluşturmak için daha fazla zaman ve beceri gerektirir. Ayrıntılar için tüm karşılaştırmaları okuyun.

10. uKit ve uID.me

uCoz site oluşturucu, uCoz ekibi tarafından geliştirilen tek ürün değildir. Şirket ayrıca bir sayfalık profil oluşturucuya sahiptir uID.me ve iş için kod içermeyen bir site oluşturucu uKit.com. Tam HTML ve CSS kontrolü sunan uCoz’un aksine, uKit tamamen farklı bir yaklaşım izler. Sistem hiç kodlama gerektirmeyen sezgisel bir sürükle ve bırak editörü sağlar.

Sonuç

uCoz, özellikle rakiplerle karşılaştırıldığında, kalabalığın arasından sıyrılmasını sağlayan birçok güçlü noktaya sahiptir. Bu, tam olarak bu web sitesi oluşturucuyu seçerken belirleyici bir kriter olabilir.

Modern ergonomik gösterge paneli, geniş bir dizi tam özellikli modül, premium tasarımlar, yüksek güvenlik seviyesi, güçlü ekosistem, açık erişimli API içeren zengin bir şablon çeşitliliği – bunlar, açık sistem avantajlarının genel listesidir.

Şimdi uCoz’u deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map