Unicorn Platform İncelemesi

Unicorn Platform İncelemesi


Unicorn Platformu – sıfırdan açılış sayfaları oluşturmak için geliştirilmiş tipik bir SaaS yazılımıdır. Mobil uygulamaların, diğer SaaS çözümlerinin, başlangıçların ve daha fazlasının tanıtımına ve tanıtımına yardımcı olur. Ürün, entegre HTML tabanlı statik sayfa oluşturucu ile çıktı. Bugün, yeni sayfalar oluşturmak, farklı bileşenler eklemek, site öğelerinin bazılarını düzenlemek vb. İçin daha fazla esneklik ve araçlarla birlikte geliyor. Daha da önemlisi, teknik beceri gerekmez. Platform yeni başlayanlar için harika çalışıyor.

Kullanıcılar yalnızca yaratıcı açılış sayfaları oluşturmakla kalmaz, aynı zamanda ziyaretçilerini farklı entegrasyon yeteneklerinin yardımıyla meşgul ederler. Ayrıca, yazılım her yeni şablonda temiz HTML veya CSS kodu sunar. Web’deki bazı kullanıcılar buna “en iyi açılış sayfası oluşturucu” adını verir. Ama mesele şu ki, ürün daha dar ihtiyaçlara hizmet ediyor. Sistem aşağıdakiler için tipik değildir: tek sayfalık oluşturucular Web sitesi istatistiklerini izlemek için A \ B testi veya analizi. Bu, aracın esas olarak kendi nişinde çalıştığı ve ihtiyaç durumunda çeşitlendirilemeyeceği anlamına gelir.

Düzenleme araçlarının eksikliği ve incelememiz sırasında ortaya çıkabilecek diğer bazı hususlar dikkate alındığında bazı şüphelerimiz var. Bir göz atalım, Unicorn Platformu bu kadar yüksek övgü hak ediyor.

Lehte ve aleyhte olanlar

Platform hakkında sevdiğimiz şey, hızlı evrimi. Statik sayfa oluşturucudan, sonunda iç sayfalar oluşturma, yazı tiplerini ve renkleri düzenleme, üçüncü taraf hizmetlerini bağlama ve daha fazlasını yapma şansı ile tam ölçekli bir web sitesi oluşturucu haline geldi. Öte yandan, geliştiricilerin yapacak çok işi var.

Unicorn Platform profesyonelleri:
Unicorn Platform eksileri:
&# X2714; Kullanımı kolaykodlama yok gerekli. Her şablonla HTML / CSS / JS kodunu temizle.
&# X2714; Uygun fiyatlar – ücretsiz bir kullanıcı modu varken planlar aşırı fiyatlandırılmaz.
&# X2714; Çevrimiçi editör – tarayıcıda yaptığınız tüm değişiklikler otomatik olarak kaydedilir.
&# X2714; Özelleştirme araçları – ziyaretçilerinizin beğeneceği sayfayı oluşturmak için renkleri ve yazı tiplerini düzenleyin, stilleri değiştirin.
&# X2714; bütünleşme – kullanıcılar farklı widget’lar arasından seçim yapabilir ve bunları sorunsuz bir şekilde bağlayabilir.
&# X2714; Ücretsiz özellikler – ücretsiz bir plan dışında, yazılım ücretsiz SSL ve CDN ile birlikte gelir. Ancak bu yalnızca ücretli abonelikler içindir.
✘ Sınırlı tasarım seçeneği.
✘ Reklamlar yalnızca premium planlarda kaldırıldı.
Exporting Kod verme işlemi daha akıllı olabilir.

Bu ne için iyi?

İncelememizde daha önce de belirtildiği gibi, yazılım ekiplerin başlangıçlarını, mobil uygulamalarını, web geliştirme hizmetlerini, vb. Tanıtmasına yardımcı olmak için geliştirildi. En son Unicorn Platform sürümü daha başlangıç ​​odaklı. Örneğin, bazı öğeler veya özellikler, esas olarak başlangıçlara odaklanarak hazırlanmıştır. Ayrıca, değerli bir açılış sayfası oluşturucu haline getiren ek seçeneklere sahiptir.

Ne kadar iyi olduğunu anlamak için, temel açılış sayfası bileşenlerini açıklığa kavuşturmamız ve ardından Unicorn Platformunun bunları ele alıp alamayacağını görmemiz gerekir..

Başarılı Bir Açılış Sayfasının Temel Bileşenleri

Açılış sayfası ne için gereklidir? Ana görevi trafiği dönüştürmek veya ziyaretçileri tanıtmak istediğiniz hedef ürün veya hizmete yönlendirmektir. Öte yandan, her ürün veya teklif benzersizdir. Dolayısıyla, aynı şablonu alıp sahip olduğunuz her iş yeterliliği için kullanamazsınız. Ancak, temel bileşenler hala dikkate alınmalıdır:

 • Zorlayıcı Başlık – açık, alakalı ve empatik olmalıdır. Başlık, kitle bildirimlerini ilk hedeflediğiniz şeydir. Yani, bu senin ilk ve iyi bir izlenim bırakmak için son şans olabilir.
 • Etkili Yazma – yüksek kaliteli bir kopya da bir diğer hayati bileşendir. Web sitesi editörü tarafından sunulan kusursuz bir yazı stili ve metin formatlama araçlarını göz önünde bulundurur.
 • Medya içeriği – ziyaretçilerinizin etkileşime girmesini sağlamanın tek yolu budur. Animasyonlar, videolar, resimler, GIF’ler ve diğer formatlar fark yaratabilir.
 • İyi itibar – güven göstergeleri sayfanın güvenilirliğini artırmanıza yardımcı olur. Güven rozetleri, mühürler, referanslar, 5 yıldızlı derecelendirmeler veya incelemeler çok yardımcı olabilir.
 • Kurşun Yakalama – hedef kitle hakkında olabildiğince fazla bilgi toplamanın ve sonuçta posta listenizi büyütmenin yolu.
 • Güçlü CTA – Etkili bir BT bloğu ilham verici görünmelidir. Ziyaretçileri bir satın alma işlemi yapmaya, düğmeyi tıklamaya veya bağlantıyı takip etmeye teşvik etmelidir..

Bazı durumlarda, bir açılış sayfasında, istemeniz durumunda bir miktar e-Ticaret işlevi de bulunmalıdır ürünleri veya hizmetleri aynı anda satmak.

Şimdi, Unicorn Platformunun yukarıda belirtilen görevleri yerine getirmek için yeterli araç sağlayıp sağlamadığını ve yazılımın bazı özel özellikleri yapıp yapamayacağını kontrol etmenin zamanı geldi.

Kullanım kolaylığı

Açılış sayfası oluşturucu, herhangi bir düzeydeki kullanıcılar için iyi çalışır. Ya HTML’nin ne olduğu hakkında en ufak bir fikre sahip olmadan tam bir acemi veya kaynak kodunu düzenleme isteğine sahip deneyimli bir programcı, platform harika hizmet verecek.

Ücretsiz kayıt modu, gereksinimlerini karşılayan araç hakkında hala şüpheleri olanlar içindir. Buradaki iyi haber, fatura bilgilerinizi vermek zorunda kalmayacağınızdır. Kötü haber, yalnızca ücretli planlarda bulunan önemli özelliklerin eksikliğidir.

Başlangıç

Her şeyden önce, yeni bir hesap açmanız veya oturum açmanız gerekir. Kayıt işlemi tipik görünüyor. Bir kullanıcıdan daha sonra oturum açmak için bir parola içeren bir ad ve e-posta adresi sağlaması istenir. Sosyal medya oturum açma özelliğini görmememize şaşırdık. Süreci kesinlikle çok daha kolay hale getirecekti.

Unicorn Platform kaydı

Şimdilik yalnızca sağlanan alanları kullanabilirsiniz. Gerekli verileri belirledikten sonra, e-posta gelen kutunuzu kontrol etmeniz ve şifreyi onaylamanız gerekir. Orada ayrıca Unicorn ekibinden karşılamalarla birlikte bir karşılama mektubu bulacaksınız..

Unicorn Platformu web sitelerim

Sayfa Editörü

İlk web siteniz Ana Sayfa ve Hakkımızda bölümünden oluşacaktır. Kullanıcılar gerekirse başka iç sayfalar ekleyebilir. Düzeni oluşturmaya başlamak için “Sayfayı Düzenle” düğmesine basmanız yeterlidir. Yeni bileşenler ekleyebileceğiniz ayrı bir ekrana aktarılacaksınız.

Unicorn Platformu sayfa düzenleyicisi

Unicorn Platform, farklı elemanlar ve bloklardan oluşan oldukça geniş bir koleksiyona sahiptir. Hepsi kategorilere ayrılmıştır ve başlıklar, düğmeler, formlar, fotoğraflar, özellikler, fiyat tabloları, kaydırıcılar, referanslar ve daha fazlasını içerir. Başka bir deyişle, yazılım başarılı bir açılış sayfasının sahip olması gereken tüm temel öğeleri sunar.

Bu platformu diğer web sitesi üreticilerinden farklı kılan bir şey var. Bir bileşeni düzeninize eklemeden ÖNCE düzenleme şansına sahip olursunuz. İhtiyaçlarınızı karşılamıyorsa, silin ve başka bir tane seçin. Kullanıcılar başlığı ve açıklamayı değiştirebilir, düğme bölümüne yeni metinler ekleyebilir, stilleri değiştirebilir veya yeni arka plan resimleri yükleyebilir.

Unicorn Platform editörü

Düzenlemeyi tamamladığınızda ve öğenin web sitesinin gereksinimlerini karşıladığından tamamen eminseniz, şablonunuzda görünmesini sağlamak için “Al” düğmesini tıklayın. Model birkaç bloktan oluşuyorsa, kullanıcılar “ok” düğmesine tıklayarak konumlarını değiştirmekte özgürdürler. Bir bileşeni yukarı veya aşağı taşımak için kullanılabilir. Buradaki bir başka harika özellik, düğme bağlantılarının gerçek hayatta nasıl çalıştığını test edebilmenizdir. Tek ihtiyacınız olan sayfayı yayınlamak ve yeni bir sekmede açmak.

Genel düzenleme işlemi çok basittir. Yüklemek için zaten gerekli içeriğe ve medya dosyalarına sahip olduğunuzu göz önünde bulundurarak, kullanıma hazır bir iniş yaşı oluşturmak bir saatten fazla sürmez..

Web Sitesi Ayarları

Web sitesi ayarları, değiştirilecek genel sorunları içerir. Burada ayrıca yayınlanmasını istediğiniz veya yayınlanmasını istemediğiniz bir sayfa seçebilirsiniz. Kullanıcılar kendi alan adlarını bağlayabilir (sadece ücretli planlarda) veya varsayılan olarak özel Unicorn Platform alt etki alanını kullanın. Burada kullanıcılar favicon, sosyal medya görüntüleri yükleyebilir, kaynak kodunu düzenleyebilir, stil değiştirebilir, HTML’yi dışa aktarabilir veya SEO ile çalışabilir.

Unicorn Platform web sitesi ayarı

Ayarlarla işiniz bittiğinde, “Yayınla” düğmesine basarak aşka gidebilirsiniz. Açılış sayfaları tamamen kullanıcı etkileşimi ve etkileşimi ile ilgili olsa da, Unicorn Platform’un büyük bir dezavantajı var. Sayfaların farklı cihazlarda nasıl çalıştığını kontrol etmek için mobil önizleme modu yoktur. Tek çözüm web sitesini yayınlamak ve akıllı telefonunuzdan veya tabletinizden girmek.

Özellikleri & Esneklik

Açılış sayfasının ana fikri, uzun bir hikaye kısaltmak ve trafiği dönüştürmektir. Ayrıca, hedef kitleniz hakkında hayati veriler elde etmenize, posta listesini büyütmenize ve müşterileri haberdar etmek için bazı pazarlama tekniklerini kullanmanıza yardımcı olabilir. Unicorn Platform, farklı görevleri yerine getirmenize izin verecek bir dizi özelliğe sahiptir:

bütünleşme

Ürünün özel bir App Store’u yok. Ancak, web sitesi bileşenlerini farklı üçüncü taraf hizmetlerine bağlayabilirsiniz. E-posta pazarlama araçlarını (MailChimp), CRM platformları (Salesforce ve Pipedrive), elçiler (Gevşeklik ve Telgraf) ve ziyaretçilerinizle iletişim halinde kalmak, geri bildirim toplamak ve daha pek çok özellik.

Unicorn Platform entegrasyonu

SEO

Unicorn Platform, SEO araçlarının çoğunu sunmuyor. Ancak yine de burada temel ayarları var, URL’leri düzenleyebilir, meta başlığı, açıklamayı ve diğer bazı parametreleri değiştirebilirsiniz. Ayrıca, tek sayfalık sitelerin ağırlıklı olarak reklam kampanyalarının yardımıyla tanıtıldığını, ancak SEO’nun olmadığını unutmayın..

Unicorn Platformu Seo

Kod Düzenleme ve Dışa Aktarma

Kendi kod parçalarınızı ekleme ve tüm web sitesine veya yalnızca bazı bileşenlerine gömme şansı vardır. Sistem HTML, CSS ve JS desteği ile birlikte gelir. Ayrıca, herhangi bir siteyi HTML sürümü olarak indirmeyi mümkün kılan bir dışa aktarma özelliği.

Unicorn Platform kod düzenleme

Odeme yapiliyor

Doğrudan açılış sayfasından ödeme kabul etme şansı arayan yeni başlayanlar için harika bir özellik. Buradaki tek dezavantaj, sistemin henüz mevcut olan tek ödeme ağ geçidi olarak Stripe’yi desteklemesidir. Ancak, hem bir kerelik hem de yinelenen ödemeler için iyi çalışır.

Ücretsiz Seçenekler

Her kullanıcı, yazılımı sıfır maliyetle kullanırken bile ücretsiz SSL alır. Veri koruması ve sağlam performans sağlamak için CDN ile dağıtılır. Özelliğin manuel olarak etkinleştirilmesine gerek yoktur. Web sitesini yayınladıktan sonra etkinleştirilir.

tasarlamak & Şablonlar

Platformun tipik şablonları yoktur. Kendi düzeninizi oluşturmanıza olanak tanıyan hazır açılış sayfası bileşenleri sunar. Tüm öğeler potansiyel kullanıcı için oldukça çekici ve etkileşimi basit görünüyor. Ayrıca, web sitesinin genel stilini değiştirebilir veya her bir bileşeni ayrı ayrı düzenleyebilirsiniz.

Sistem renk paletini değiştirmenize, yeni arka plan resimleri yüklemenize, yazı tiplerini, düğme boyutlarını vb. Düzenlemenize olanak tanır. Tek dezavantajı, platform mobil uyumlu açılış sayfaları vaat etmesine rağmen mobil önizleme seçeneğinin olmamasıdır..

Müşteri desteği

Neden destek ekibine başvurmanız gerektiğini hayal etmek zor. İnşa süreci kristal berraklığındadır. Hâlâ yardıma ihtiyacınız varsa, yöneticilere anında ulaşmak için Canlı Sohbet özelliğini kullanabilirsiniz. Aynı zamanda, nasıl başlanacağı, formların nasıl bağlanacağı veya ödeme seçeneklerinin nasıl entegre edileceği hakkında birkaç makaleye sahip bir Yardım Merkezi var.

Unicorn Platform müşteri desteği

Ayrıca, kullanıcılar editör içinde birçok bilgi istemi bulacaklardır. Örneğin, bileşen koleksiyonuna ilk kez girdiğinizde ve otomatik yardım, başlangıç ​​için seçilecek en iyi öğeyi önerecektir. Bu paragrafı özetlemek gerekirse, destek, bu kadar kolay bir platformun kullanması için yeterince iyidir.

Planlar & Fiyatlandırma: Unicorn Platformunun Maliyeti?

Ücretsiz denemeyi bitirdiğinizde ve bir açılış sayfasıyla yayınlanmanız gerektiğinde, hizmetinizde üç farklı ücretli plan olacaktır. Hepsi ücretsiz HTML dışa aktarma, SSL ve özel kod düzenleme ile birlikte gelir. İçerirler:

 • Yapıcı maliyetleri 8 $ aylık ve özel Unicorn Platformu reklamlarıyla birlikte gelir.
 • Başlangıç ​​maliyeti 18 $ yalnızca 1 web sitesi için reklam içermez.
 • İşletme maliyetleri 28 $ her ay. Reklam yok, 3 açılış sayfası için tüm özellikler dahil.

Unicorn Platform fiyatlandırması

Unicorn Platform Web Sitesi Örnekleri

Chatbirds Başlangıç ​​Web Sitesi

Chatbirds Başlangıç ​​Web Sitesi

İK açılış Sayfası Web Sitesi

İK açılış Sayfası Web Sitesi

Potansiyel Müşteri Sayfa Örneği

Potansiyel Müşteri Sayfa Örneği

Unicorn Platform İnceleme Sonuç

Unicorn Platformu, ilgi çekici açılış sayfaları oluşturmak için kesinlikle iyi bir araçtır. Farklı bloklar ve bölümler oluşturmak için zengin bir bileşen koleksiyonu ile birlikte gelir. Ayrıca, yazılım hizmetleri çevrimiçi tanıtmak ve satmak için bazı iyi özelliklere sahiptir. Özel kod düzenleme ve HTML dışa aktarma özelliğine ek olarak farklı entegrasyon hizmetleri ve widget’lar için destek var.

Öte yandan, yazılım uzmanlık açısından biraz dar görünüyor. Sadece yeni başlayanlar veya geliştirme ekipleri için harika çalışıyor. Diğer işletme nişleri için açılış sayfaları oluşturma konusunda fazla esneklik sunmaz. Ancak, yine de bu parayı ödemeye değer.

ÜCRETSİZ Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map