Volüzyon İncelemesi

Volusion – profesyonel e-Ticaret web siteleri oluşturmaya yardımcı olan sektörün önde gelen platformudur. Sistem, dinamik arka ucu, zengin özellik seti ve kullanım kolaylığı sayesinde kendi adına bir isim yaptı ve yazılımı hem profesyoneller hem de sadece ilk dijital mağazalarına başlayanlar için uygun hale getirdi. Volusion, bir çevrimiçi mağaza kurma ve sadece birkaç tıklama ile çevrimiçi olma konusunda sorunsuz bir süreç sunuyor.


Kullanıcılar, profesyonel destek ekibini, diğer e-Ticaret odaklı web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırıldığında uygun fiyatlı başlangıç ​​planlarını, entegrasyon için mevcut 30’dan fazla farklı ödeme ağ geçidini, gelişmiş Çevrimiçi Mağaza Oluşturucu, CSS düzenleme işlevselliğini ve daha fazlasını takdir edeceklerdir. Mevcut paketlerin her birinde sıfır işlem ücreti de platform lehine büyük bir artı olacak.

Ama bu gerçekten işe yarıyor mu e-Ticaret ihtiyaçları? Gizli engeller ya da zorluklar var mı? Dijital araştırmamızda bize katılın.

1. Kullanım Kolaylığı

Volüzyonun kullanımı nispeten kolay bir platform olduğu kanıtlanmıştır. HTML veya CSS’yi nasıl düzenleyeceğini bilen özel profesyonellerin yanı sıra web tasarımını kendi başlarına ele almak için teknik beceriye sahip olmayan yeni başlayanların gereksinimlerini karşılayacak. Teknisyen olmayanlar, inşaat sürecini hızlı ve sorunsuz bir prosedüre dönüştüren sezgisel bir WYSIWYG editörünü takdir edecekler.

Başlangıç

Her şeyden önce, Volusion taban çizgisi özelliklerine erişmek için oturum açmanız gerekir. İşlem oldukça hızlı. Kullanıcıların e-posta ve telefon numaralarına ek olarak yalnızca adlarını ve ikinci adlarını belirtmeleri gerekir. Bu kadar. Şimdi sistemin nasıl çalıştığını ve ihtiyaçlarınıza uygun olup olmadığını kontrol etmek için 14 günlük ücretsiz deneme sürümünüzü kullanmaya başlayabilirsiniz..

İlk adımı başarıyla tamamladığınızda, sistem seçim yapabileceğiniz bir dizi tema sunacaktır. Bunlar, iş nişine veya sahip olduğunuz çalışan sayısına bağlı olarak değişir. Şablon gereksinimlerinizi karşılıyorsa, bir sonraki aşamaya geçebilir ve Stil Düzenleyici’yi kullanabilirsiniz. Burada özel yazı tipi eşleştirmeleri ekleyerek mağaza renklerini güncelleyerek temanızı özelleştirebilirsiniz..

Volusion Site Editörü

Bir sonraki adım şirketinizin logosunu eklemektir. Logo resimlerinizin yanı sıra sloganınızı veya metninizi yazmanız için bir seçenek vardır. Hala kurumsal imzanız yoksa Volusion, benzersiz bir logo oluşturacak özel tasarımcı havuzuna sahiptir. Şimdi nihayet bazı ürünler ekleyip yepyeni dijital mağazanızla çevrimiçi olmanın tam zamanı.

Yeni Ürünler Ekleme

Süreç çok basit ve sezgisel. İhtiyacınız olan tek şey ürünün adını belirtmek, tanımlamak için birkaç kelime yazmak, fiyat eklemek ve “Aynı Ürün” düğmesine basmaktır. Dijital mağazanızda otomatik olarak görünecektir. Aşağıdakileri içeren bazı ekstra özelleştirme araçlarını takdir edebilirsiniz:

 • Web Sitesi Editörü. Web sitesi stilinde değişiklik yapmanın kolay olması gibi, ürün kataloğunu ve çevrimiçi mağazanızın sayfalarını burada düzenlemek de basittir. Bunu kendi başınıza yapabilmek için bir web tasarım uzmanı olmanıza gerek yok. Sadece kontrol paneline gidin ve web sitesini beğeninize göre yönetin.
 • Çevrimiçi Mağaza Oluşturucu. Çevrimiçi mağaza oluşturma aracı sayesinde, girişimciler e-ticaret web sitelerini gereksinimleri ve tercihleri ​​açısından yöneterek işlevlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Araç, ürün kategorileri, alt kategoriler ve yeni ürünler eklemenize, SEO yönetim özellikleriyle başa çıkmanıza, resim yüklemenize ve düzenlemenize ve daha iyi web sitesi performansına katkıda bulunan diğer işlemleri gerçekleştirmenize izin verir.
 • Volusion Mağaza Oluşturucu

 • CSS Editörü. Volusion herhangi bir kodlama becerisi veya bilgisi ima etmese de, kodlama temelinin farkında olan tüm kullanıcılar için CSS web sitesi düzenleme özelliğini kullanmak hala mümkündür. Bu araç nedeniyle, kodunu elle düzenleyerek web sitesi içeriğini özelleştirebilirsiniz. Sonuç olarak, en yüksek işlevselliğe ve görsel çekiciliğe sahip bir web sitesi elde edersiniz.
 • Volusion CSS Editörü

 • Gezinme Düzenleyicisi. Web sitenizin gezinme stilini seçme ve değiştirme söz konusu olduğunda, gezinme düzenleyicisinin kullanımı çok önemlidir. Web tarama işleminin basitliğine katkıda bulunmak için gezinme stillerini değiştirmeye izin verir.
 • Volusion Navigation Editor

Özetle, Volusion kesinlikle ilk çevrimiçi mağazalarına başlamak isteyen hayalperestlerin beklentilerini karşılayabilir. Adanmış profesyoneller ayrıca HTML / CSS erişimi tarafından sağlanan yeterli özelleştirme özgürlüğünü takdir edeceklerdir.

2. Özellikler & Esneklik

E-Ticaret web siteleri ana Volusion yetkinliği olsa da, temel özellikleri kullanıcıların kolayca çevrimiçi satış yapabilmeleri için uygulanmaktadır. Aynı zamanda, projenizi hedef kitle tarafından fark edilir kılmak için mükemmel güvenlik araçları, barındırma çözümleri ve özel etki alanı sunar. İşinizi yeni bir seviyeye taşımak için pazarlama ve tanıtım araçlarından da bahsetmeliyiz:

 • Favicon + Logo – Volusion, özel logonuzu ve favicon’unuzu yükleyerek kalabalığın arasından sıyrılmanıza yardımcı olur. Web sitenizi niş içindeki diğer rakipler arasında daha tanınabilir hale getirecektir.
 • SEO ve İstatistikler – Özel URL’leri daha SEO dostu hale getirebileceğiniz sezgisel bir gösterge paneli sayesinde kullanıcılar site SEO ayarlarından sorumludur. Burada ayrıca benzersiz meta etiket başlıkları veya açıklamaları ayarlayabilir, resimlere ve fotoğraflara alt özellikler ekleyebilir, robots.txt dosyalarını düzenleyebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Gösterge tablosu, en popüler ürünler, trafik kaynakları ve kitlenizin çoğunu çeken kanallar hakkında ayrıntılı istatistikler sunar.
 • Çevrimiçi Mağaza Oluşturucu. Çevrimiçi mağaza oluşturma aracı sayesinde, girişimciler e-ticaret web sitelerini gereksinimleri ve tercihleri ​​açısından yöneterek işlevlerinden en iyi şekilde yararlanabilirler. Araç, ürün kategorileri, alt kategoriler ve yeni ürünler eklemenize, SEO yönetim özellikleriyle başa çıkmanıza, resim yüklemenize ve düzenlemenize ve daha iyi web sitesi performansına katkıda bulunan diğer işlemleri gerçekleştirmenize izin verir.
 • Volusion Mağaza Oluşturucu

 • Basit Ürün Yönetimi – Volusion ayrı bir sayfada basit bir ürün yönetim sistemi sunar. Yeni kategoriler veya alt kategoriler oluşturmak, ürünün SEO’su da dahil olmak üzere farklı ayarları yönetmek, öğeleri özelleştirmek ve fotoğraf ve metin içeriği eklemek için tasarlanmıştır. Yazılım, aynı anda bir grup ürün yüklemeye izin veren .csv biçimini destekler. Başka bir deyişle, yalnızca bir kez tek bir kayıt oluşturmanız ve istediğiniz zaman basit veritabanı dışa aktarma özelliklerinden yararlanmanız gerekir. Ürünlerinizi kopyalayıp yapıştırmak başka bir harika özelliktir. Örneğin, çeşitli boyutlarda aynı T-Shirt’e sahipsiniz. Tüm alanları tekrar tekrar S, M veya L boyutunda doldurmak için ayrı bir kısa devre eklemek zorunda değilsiniz. Tek ihtiyacınız olan tek bir ürün eklemek ve çeşitli seçenekler uygulamak.
 • bütünleşme – en büyük çevrimiçi pazarlarla işbirliği yapmak isteyenler için harika bir haber. Web siteniz eBay veya Amazon gibi sektör liderleriyle sorunsuz bir şekilde entegre edilebilir. Kesinlikle pozlamayı genişletmenize ve satışları artırmanıza izin verecektir. Ayrıca, PayPal veya Stripe dahil olmak üzere 30’dan fazla ödeme ağ geçidi mevcuttur.
 • Genişletilmiş Volusion Dashboard – Gösterge tablosu, satışlarınızı takip etmek ve çevrimiçi dükkanı yönetmek için hayati bir araçtır. Müşterileriniz hakkında ayrıntılı bilgi üretmenin yanı sıra koleksiyonunuzdaki en popüler ürünleri vurgulayan karşılaştırmalar ve raporlar sağlar. Sipariş geçmişi, iletişim bilgileri ve diğer önemli bilgiler – ihtiyacınız olan her şeyi tek bir yerde bulacaksınız.

Yazılım, tam anlamıyla profesyonel bir dijital mağaza bulmak ve promosyon kodları, hediye sertifikaları, yeniden pazarlama e-postaları, sosyal paylaşım bağlantıları ve kullanıcılarınızı etkileşimde tutmak için diğer araçlar gibi bazı ekstralar edinmek için ihtiyacınız olabilecek her şeye sahiptir..

3. Tasarım

Tema Sayısı:40
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Şablon Maliyeti:$ 50- $ 180
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Şablonlara bakarken, Volusion tema kalitesine dikkat ediyor gibi görünüyor. Düzenler oldukça şık ve güncel görünüyor. Ancak, tüm temalar ücretsiz ve ücretli olarak ayrılmıştır. Ücretsiz temalara daha yakından bakarsak, bazı tipik özellikleri fark edeceğiz. Başka bir deyişle, yatay olarak yerleştirilmiş menü düğmelerine sahip standart tam genişlikte bir kaydırıcı ile aynı görünürler. Ürün listesi altında bulunurken.

İyi haber şu ki, tüm şablonlar mobil cihazlara yanıt veriyor. Burada doğrudan gösterge tablonuzda bir mobil önizleme seçeneğimiz var. Ücretsiz temalar reklam öğesi gereksinimlerinizi karşılamayabilir, ancak ücretli düzenler arasından seçim yapabilirsiniz. Bunu yaparsanız, e-Ticaret deneyimli web tasarımcılarının Volusion havuzu tarafından tasarlanan bir şablon için ekstra 180 $ ödemeye hazır olun. Münhasırlık için isteyenler, yerel bir web tasarım stüdyosunu seçebilir ve kendi tasarımlarını oluşturabilirler. Fiyat, site karmaşıklığı, yapısı vb.Gibi çeşitli özelliklere bağlı olacaktır..

Bir kullanıcı HTML / CSS biliyorsa, Volusion kodu düzenlemeyi ve göze çarpan bir web sitesi konsepti oluşturmayı kolaylaştırdığı için premium temalar için fazla ödeme yapması gerekmez. Bu özellik, özel yetenekleri olmayan yeni başlayanlar için çalışmaz. Yalnızca yazı tipi renk ayarları ve sayfaları özelleştirmek için bazı temel araçlar içeren stil düzenleyicisine güvenebilirler. Genel olarak, Volusion şablonları iyi bir izlenim bırakıyor.

4. Müşteri Desteği

Online sayısız incelemeye göre, Volusion sağlam müşteri desteğine sahiptir. Doğru gibi görünüyor. Platform, bağlantıda kalmak için birkaç hızlı ve kolay yol sunar. İçerirler:

 • Canlı sohbet (destek uzmanlarının yanıt vermesi genellikle 30 ila 60 dakika sürer).
 • Uluslararası telefon numarası acil durumlarda anında destekle iletişime geçme (Kişisel planda mevcut değildir).
 • Volusion Yardım Merkezi işinizin başlangıcından başlayarak işletmesini büyütmeye kadar her sürecin kılavuzları ve açıklamalarıyla birlikte büyük bir bilgi tabanıdır. Yardım Merkezi, konuları anahtar kelimelere göre aramak için basit bir navigasyon sistemine sahiptir.
 • Kılavuzlar – bölüm, farklı e-Ticaret konularını kapsayan ayrıntılı kılavuzlar içerir. Burada SMM stratejinizi nasıl daha başarılı hale getireceğinizi, dönüşümleri nasıl artıracağınızı veya alışveriş sepetini terk etme oranını nasıl azaltabileceğinizi öğrenebilirsiniz..

Platformun pazarlama, çevrimiçi satış ve öğrenmek isteyebileceğiniz diğer önemli konularla ilgili tonlarca makalesi olan kendi blog’u var. Başka bir deyişle, Volusion desteği gerçekten harika ve çok yönlü.

5. Fiyatlandırma Politikası

Makalenin başında belirttiğimiz gibi, sistem 14 günlük bir deneme sunuyor. Ardından, işletme boyutunuza ve beklentilerinize bağlı olarak mevcut 4 paket arasından seçim yapmanız gerekecektir. Tüm teklifler% 0 işlem ücreti ve sınırsız bant genişliği ile gelir. 4 ana plan aşağıdaki gibidir:

 • Kişisel maliyetlendirme Ayda $ 29, yıllık geliri 50 bin doları aşmayan küçük dükkanlar için iyidir. Plan, 100’den fazla ürün ve sadece 1 personel hesabı eklemenize izin verir.
 • Profesyonel maliyetlendirme 5.000’e kadar ürün satan orta ölçekli mağazalar için 79 $ / ay.
 • İşletme maliyeti Yıllık geliri yaklaşık 500 bin dolar olan büyüyen bir işletme için 299 dolar. Plan sınırsız ürün ve Öncelik desteği sunuyor.
 • önemli özlem dev uluslararası şirketler için iyidir vip destek ve özellikleri paketinde. Fiyat müzakere.

6. Artıları ve Eksileri

Volusion kesinlikle sıfırdan yeni bir dijital mağaza oluşturmak açısından dikkati hak ediyor. Mağazanızı ayarlamak ve yönetmek için yeterli araçlarla kullanımı çok kolaydır. Yazılım hem teknisyen olmayan hem de profesyonellere uygun olacaktır. Aynı zamanda, ücretsiz şablonları biraz daha çok yönlü olabilir. Öte yandan, HTML ve CSS’ye erişim iyi bir çözüm olacaktır.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Her büyüklükteki işletmeler için harika.
&# X2714; Rakiplerle karşılaştırıldığında uygun başlangıç ​​planı.
&# X2714; Kullanımı kolay arayüz.
&# X2714; Web sitesini yönetmek için gelişmiş gösterge tablosu.
&# X2714; İş başlatmak ve büyütmek için gelişmiş e-Ticaret özellikleri.
&# X2714; Kapsamlı destek ekibi.
Support Telefon desteği başlangıç ​​planında mevcut değil.
Templates Ücretsiz şablonlar daha ilginç görünebilir.
✘ Pahalı premium temalar

7. Rakipler

En büyük Volusion rakiplerinden biri Shopify. Birkaç yıl önce Volusion ve Shopify aynı pozisyondaydı, ancak 2016 ve 2017 satış verilerinin gözden geçirilmesi Volusion mağazalarının Shopify mağazalarından 5.2 kat daha fazla gelir elde ettiğini gösterdi. Tüm bu sistemlerde işlevsellik çok benzer. Bu e-Ticaret web sitesi oluşturucularının ayrıntılı karşılaştırmasını ilgili gönderide okuyabilirsiniz.

Volusion ve ShopifyVolusion vs Squarespace

Güçlü bir e-Ticaret sitesi oluşturmakta haklıysanız, Squarespace bu amaç için. Bir dereceye kadar, sistem çevrimiçi mağazaların oluşturulmasına izin verdiği için Volusion ile karşılaştırılabilir. Ancak, web sitesi oluşturucu yeni başlayanlar için güzel bir seçim olan, çoğunlukla evrensel web oluşturma amaçlı kullanılır. Sistem ve özellikleri hakkında daha fazla bilgi edinmek için ilgili yazıdaki Volusion vs Squarespace karşılaştırmasını da okuyabilirsiniz..

Sonuç

Volusion, e-Ticaret için tasarlanmış web sitesi kurucularının nişinde kesin bir liderdir. Dijital mağazanızı oluşturmayı ve yönetmeyi kolaylaştıran bir dizi özellik ile birlikte gelir. Mobil uyumlu duyarlı şablonların özelleştirilmesi kolayken tasarım süreci sezgisel ve kullanıcı dostudur.

Sistem, küçük, orta ve büyük şirketlerin beklentilerini karşılamak için çeşitli planlarda mevcuttur. Diğer rakiplerle karşılaştırıldığında fiyat oldukça uygun görünüyor. Bununla birlikte, Premium temalar biraz pahalı görünebilirken, Pro ve İş planı her bütçeye pek uymayabilir. Sadece bir düzine ürünle küçük bir dükkan açmayı planlıyorsanız, daha ucuz bir alternatif arayabilirsiniz..

Volusion’u Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map