Web Akışı İncelemesi

Web akışı – oldukça sıradışı bir web sitesi oluşturucusudur. Görsel editörlerle gelen diğer hizmetlere ve CMS’nin çoğuna benzemez. Hizmet, benzersiz değil, SaaS platformları için oldukça nadir olan çalışma süreci sunumu biçimini kullanıyor.


Sistem çoğunlukla aşağıdaki gibi gelişmiş web tasarım programlarına benzer: Adobe Dreamweaver hatta web geliştiricilerinin web sayfası şablonları çizmeyi tercih ettikleri Photoshop. Yeni başlayanlar tarafından toplu kullanım için tasarlanmamıştır.

Web akışı şu şekilde konumlandırılır: nihai sonucu hayal edebiliyorsanız, hayata geçirebilirsiniz. Başka bir deyişle, esneklik ve belirli web sitesi oluşturma deneyiminin gerekliliği konusunda belirgin bir ipucu vardır. Hizmetin hedef kitlesi web ustaları, tasarımcılar ve serbest çalışanları içeriyor.

Sistem, görsel yaratıcılığınıza bağlı olarak açık kod sağlamayı vaat ediyor. Burada herhangi bir kodlama becerisine ihtiyacınız olmayacak. İşletme web siteleri, açılış sayfaları, çevrimiçi mağazalar, bloglar, portföyler ve bunların sistemle kombinasyonları oluşturmak mümkündür. Gerçekten ilginç mi? Eğer öyleyse, hizmeti kim kullanmak isteyebilir? Bunu bulalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Belirli işlevselliklerin ve içerikle mantıksal bağlantıların tamamlanması için tasarlanmış şablonları doldurmakla ilgileniyorsanız, Webflow sizin için çalışmaz.

Bu web sitesi oluşturucu, basit çözümler arayan ve ana işten döndükten sonra sadece bir gece bir web sitesi yayınlamak isteyenler için değildir. Başarı elde etmek için becerilere ve nihai hedefi net bir şekilde anlamanız gerekir..

Sistem, gerekli yapıyı oluşturmak ve öğeler arasında kendi başlarına mantık bağlantıları oluşturmak için şablonları kullanabilen web geliştiricilerine yöneliktir.. Başka bir deyişle, yaratıcı ve iyice düşünülmüş bir web oluşturma yaklaşımı sunar. Bir kullanıcı web sitesi oluşturmaya hiç katılmamışsa, Webflow’dan memnun kalmama riski taşır.

Web Akışı Düzenleyicisi

Evet, hazır bir şablonu kendi metinleriniz, bağlantılarınız, resimleriniz ve diğer içeriklerinizle doldurabilirsiniz. Ne yazık ki, bu durumda geçerli olan sistem özellikleri miktarı göz ardı edilecektir. Böyle bir senaryo için başka, daha kullanışlı ve sezgisel web sitesi oluşturucuları vardır. Bu CMS’yi kullanmak için çarpıcı bir proje oluşturmak için çok çalışmalısınız. Bu herkes için değil.

Hizmet hiç basitlik ile ilgili değildir. Arayüz mantıklı, ancak spesifik. İyi yapılandırılmış ve hatta alıştıktan sonra bile kullanışlı, ancak yeni başlayanlar hızlı bir şekilde ustalaşamayacaklar. Düzgün nasıl kullanılacağını öğrenmek gerçekten karmaşık. Bu genellikle birkaç hafta sürer. Web tasarımcısı veya Photoshop uzmanı olmak ne kadar zaman alır? Aynı şey Web akışı ile ilgilidir. Bir hafta, bir ay, bir yıl sürüyor mu? Bu sana bağlı.

2. Özellikler & Esneklik

Web akışı fikri, kullanıcılara herhangi bir kodlama yapmadan maksimum tasarım özelleştirme özellikleri ve işlevselliği sağlamakla ilgilidir. Görsel editörlerin widget’ların miktarına ve ayarlarına göre sınırları belirlediği bir sır değildir. Herkes için, özellikle yeni başlayanlar için uygun olduğu için bu kötü değil.

Kodu burada düzenlemenin imkansız olduğu ortaya çıkıyor. Peki, geliştiricilerin gurur duyduğu bu şablon oluşturma esnekliği nereden geliyor? Bu soru, benzersiz tanımlayıcılara sahip öğeler listesinin tanıtılmasıyla çözüldü – kimlik seçicileri. Adlarını istediğiniz gibi seçebilirsiniz, ancak yine de bunu yapmamak daha iyidir. Bunun nedeni, varsayılan olarak mantıksal adlandırma ile gelmeleridir.

Sınıflar ve Stil Yönetimi

Stil yöneticisi, şablonlarda kullanılan öğelerin kapsamlı bir listesine sahiptir. Uygun mu? Şöyle böyle. Bu oldukça sıradışı. Kendi sınıflarınızı oluşturabilir, yeni kimlik öğeleri ekleyebilirsiniz. Bunların tümü, Webflow’un herhangi bir kodlaması olmadığını belirtmeyi mümkün kılmak için grafik arayüzü açısından sağlanır, ancak yine de gücünü kullanabilirsiniz.

Web Akışı Sınıfları ve Stil Yönetimi

Böyle bir yaklaşım süreci gerçekten kolaylaştırıyor mu? Hayır. Hala sınıf uygulamasının mantığını anlamanız, en sık kullanılan kimliklerin adlarını aklınızda tutmanız, daha nadir seçicilerin adlarını aramak için listeye göz atmanız gerekir. Açıkçası, HTML / CSS öğrenmek daha basit ve daha kullanışlıdır – bu, herhangi bir web oluşturma nişinde size yardımcı olacak evrensel bilgidir.

Kullanışlı bir özellik, öğelerin kimliğinin ve tüm blok hiyerarşisinin üzerine tıklandığında şablonda vurgulanmasıdır. Bu güzel bir karyola sayfası. Birkaç öğeyi vurgulayabilir ve bunlar için genel ayarları belirleyebilirsiniz. Eleman sayısı gerçekten etkileyici. Başka bir deyişle, Boşluk, boyutlar, katmanlar, renkler, hizalama vb. CSS özellikleri grafik arayüzünde düzenlenebilir. Bu sayı hacimlerini, kaydırıcıyı, simgeleri ve diğer manipülatörleri değiştirerek yapılabilir.

Web Akışı Görüntüleme Ayarları

Platform geliştiricileri web tasarımı oluşturma kolaylığı ile ilgileniyorlar. Stil panelinde bulunan tipografi bölümünde kontrol metni kaydırmasına beyaz boşluk özelliğini eklediler. Bu yenilik artık CSS özelliğini “boşluk” olarak değiştirmeyi mümkün kılıyor.

denizciArtık kontrol panelinin solunda bulunan ”bölümü, seçilen şablon sayfasının ağaç benzeri bir bloğuna ve öğe yapısına genel bir bakış sunar. Buna bağlı olarak, yardımı ile bu öğeleri hızlı bir şekilde düzenlemeye devam edebilirsiniz. Yapı hiyerarşisini görecek ve anlayacaksınız. Bu büyük ölçüde yapılır, ancak yeni başlayanlar buna alışmak zorunda kalacaklar. Bu özellik çoğunlukla deneyimli kullanıcılara yöneliktir.

Şablon Düzenleyicinin Özellikleri

Webflow görsel düzenleyici ve gösterge tablosunun yapısı oldukça karmaşıktır. Bu, geleneksel görsel düzenleyicinin, genel ayarlar bölümünün, standart widget’lara sahip bir panelin, “CMS Koleksiyonlar” olarak adlandırılan dinamik içeriği görüntülemek için klasörlerin ve modüllerin yapısıdır. Ayrıca bir görüntü kitaplığı, şablon modu anahtarı (masaüstü, mobil vb.), çeşitli öğe vurgu modları ve diğer faydalı şeyler.

Webflow CMS Koleksiyonları

Bu arada, burada iki modda web sitesi şablonlarıyla çalışmak mümkündür (geçiş seçeneği Gösterge Tablosunda). İlki Tasarımcı modu, açıklaması bu inceleme için temel olarak kullanılır. İkincisi Editör modudur. İkinci varyant, web sayfası içeriğinin düzenlenmesine izin verir – metni ekleyin, görüntüleri, bağlantıları ve grafikleri değiştirin. Kullanılabilir eylemlerle ayarları görmek için imleci herhangi bir öğenin üzerine getirin. Sonra düzenlemeleri yapın ve hepsi bu. Bu, hızlı düzenlemeler yapmak için uygun bir moddur.

Tasarım modu birden çok widget sunar. Bir tuvaliniz var (web sayfası şablonu) içinde div-bloklar, bölümler ve daha az önemli unsurlar bulunur. Widget’ı olduğu gibi herhangi bir yere sürükleyemezsiniz – yapı ile etkileşim mantığını anlamanız gerekir. Çoğu durumda, boş bir blok eklemeniz ve bunları bölüm düzeni, sütunlarla doldurmanız ve formlara, metne, görüntülere vb..

Widget adlarına örnekler (elementler) aşağıdaki gibidir: bölüm, kapsayıcı, sütunlar, liste, düğme, başlık, özet, bağlantı, karmaşık metin, form, giriş alanı, onay kutusu, captcha, kod entegrasyonu (mümkün!), sosyal ağlar, standart ve açılır pencereler, arka plan videosu ve dahası. Bir şablona ekledikten sonra bu öğelerin her birinin görüntü parametrelerini ve özelliklerini ayrıntılı olarak ayarlayabilirsiniz..

Tanımlayıcıları kullanmak da mümkündür (semboller) – Herhangi bir göreve gelmek için hazır tasarıma sahip kaydedilmiş bloklar. Diyelim ki, başarılı bir inceleme bloğu veya bir şey için bir form oluşturdunuz. Onların temelinde tanımlayıcılar oluşturabilir ve bunları yer işaretlerinden daha fazla ekleyebilirsiniz. Çeşitli cihaz türleri ve ayrı öğeler için görünürlüğü ayarlayabilirsiniz.

Web Akışı Kapsayıcı Ayarları

Kaydedilen tüm web sayfaları klasörler halinde yapılandırılmıştır. Örneğin, Ana Sayfa, Kişiler ve diğer sayfaların birden fazla şablonu bir şablonda olabilir. Daha fazla çalışmak için boş bir tuval olarak yeni klasörler veya sayfalar oluşturmak mümkündür. Genel olarak Webflow, gelişmiş bir grafik web düzenleyicisi hakkında bir izlenim oluşturur. Burada birden çok hazır öğe var, sıfırdan elle oluşturabileceğinizlerin sayısı çok daha etkileyici.

Tetikleyici eleman yönetim sistemi de var. Bunlar, imleci belirli bir öğenin üzerine getirdiğinizde, tıkladığınızda, kaydırdığınızda vb. Gerçekleştirebileceğiniz eylemlerdir. Herhangi bir miktarda ayrı öğenin ve web sitesi sayfasının karakterini manuel olarak ayarlayabilirsiniz. Örneğin, web sayfası akıllı telefonlara yüklendiğinde animasyonlu diyalog penceresini görüntülemek mümkündür. Editör, ziyaretçilerle web sitesi etkileşiminin oldukça karmaşık ve çok yönlü senaryolarını ayarlamanızı sağlar.

Dinamik İçerik Oluşturma

Koleksiyonlar başlıca Web akışı vurgularıdır. Farklı içerikli alan kombinasyonlarından dinamik yapılar oluşturmayı mümkün kılar. Bilgileri güncellemek ve depolamak için veritabanlarını kullanırlar. Ayarların esnekliği etkileyici. Bunları kullanarak formlar, blog besleme formatları, galeriler, etkinlik posterleri, menüler vb. Oluşturabilirsiniz. Uygulama senaryoları çoktur. Çeşitli görevleri çözmek için kullanılan saha kümelerinin hazır şablonları vardır. Bu özellik, belirli görevleri yaratıcı yaklaşımla çözmeye yardımcı olduğundan bu sayıyı artırmak mümkündür.

Webflow ayrıca videoları ve görüntüleri yükleyerek, sergileyerek ve şekillendirerek dinamik e-Ticaret ve CMS galerileri oluşturmanıza olanak tanır. Bu üç yoldan biriyle yapılabilir. Birincisi, sadece yeni çoklu görüntü alanı ile tek bir tıklamayla 25 adede kadar fotoğraf yüklenmesini mümkün kılar. Bunu yapmak için, tüm çekimleri veya hatta GIF’leri bırakabilirsiniz (Ancak, genel boyutlarının 4 MB’ı geçmemesi gerektiğini unutmayın), herhangi bir koleksiyonun ayarlar menüsüne ulaşın, “Yeni Alan Ekle” düğmesini tıklayın ve çoklu görüntü alanı türünü seçin. Ardından bir etiket doldurmalı, gerekirse metin eklemeli ve görüntüleri yükleyebilmek için toplama ayarlarını kaydetmelisiniz.

Dinamik görüntü ızgarası oluşturmanın başka bir yolu, geliştirilmiş CSS ızgara 2.0 sürümünü kullanmaktır. Izgara otomatik olarak daha iyi görüntüleme için mevcut hücrelere yerleştirdiğinden, yüklenen içeriği daha esnek hale getirmeye yardımcı olan gelişmiş otomatik akış konseptini sunar. Dinamik içeriği kullanarak böyle bir ızgara oluşturmak için bir koleksiyon listesini bir web sayfasına sürüklemeli, tercih edilen ızgara düzenini seçmeli ve ardından aralarındaki sütunları, satırları ve aralıkları özelleştirmelisiniz.

Son olarak, Webflow, ışık kutularını kullanarak dinamik videolarınızı ve görüntülerinizi sergilemenize olanak tanır. Bu bileşenler, fotoğraflarınızı tam ekran modunda sergilemenizi sağlar, bu da çekici ve tamamen sürükleyici kullanıcı deneyimi sağlar. Bu özellik ayrıca ışık kutusu öğelerini e-Ticaret ve CMS videolarınıza ve fotoğraflarınıza bağlamanıza olanak tanır. Bir ışık kutusu galerisi oluşturmak için, önce bir koleksiyon listesi oluşturmalı ve ardından listeyi resim kaynağına (bir video veya çok resimli alan) bağlamalısınız. Ardından, yerleştirmek istediğiniz öğeleri koleksiyon listesine sürükleyin ve ışık kutusu bileşenlerini bağlayın.

Gösterge Tablosu Yapısı

Tüm projeleriniz Gösterge Tablosunda görüntülenir: düzenleyebilir, çoğaltabilir, paylaşabilir ve klasörler halinde sıralayabilirsiniz. Sisteme ilk kez eriştiğinizde, editörde kullanılabilecek etkileyici düğme kombinasyonları listesine de bakabilirsiniz. Her projenin zengin bir ayarı vardır – bir web sitesi adı ve favicon’dan kod entegrasyonuna, harici hizmetlerin bağlantısı, SEO ve yedekleme çalışmasına kadar.

Web Akışı Kontrol Paneli

Proje ayarlarında birçok kullanışlı ve basit seçenek var. Örneğin, istemci web sitelerinin geliştirilmesi üzerinde çalışan kullanıcılar, projeyi yönetebilmeleri ve belirttiğiniz sınırlar dahilinde düzenlemeler yapabilmeleri için müşterilerine web sitesi erişimi sağlayabilir..

Servis logosunu kaldırarak veya bağlanarak proje markalaması ayarlayabilirsiniz Google Yazı Tipleri / Adobe Typekit ve proje açısından kullanacağınız yazı tiplerini seçin. Başka bir seçenek de kendi yazı tiplerinizi yüklemektir.

e-Ticaret

Webflow, web tabanlı işinizi tasarlamanızı ve ölçeklendirmenizi sağlayan değerli bir e-Ticaret motoruyla birlikte gelir. Platform, ana sayfa özelleştirmesinden ve ödeme prosedürüne kadar web tasarım sürecinin sorumluluğunu size sunar ve kapsamlı bir e-Ticaret özellikleri ve gösterge tablosunda bulunan araçlar sunar. Hizmetle birlikte tam özellikli bir web mağazasını başlatmak ve yönetmek için kodlama gerekmez.

Web sitesi oluşturucu, düzeni, animasyon efektleri ve konumlandırma dahil olmak üzere entegre alışveriş sepetini özelleştirmenizi sağlar. Ayrıca, adlarını, açıklamalarını, fiyatlarını, kategorilerini belirterek, envanter araçlarını ve tasarım seçeneklerini (renkler ve çeşitleri), geçerli durumlar. Dahası, ürün koleksiyonları ve kategorileri oluşturmak, satış fiyatlarını listelemek, bunlara özel özellikler ve özel ürün alanları atamak mümkündür. Sistem geliştiricileri, dijital ürünleri satma fırsatı sunmanın yanı sıra yakında promosyonlar ve kupon kodları oluşturma konusunda da haklılar.

Web akışı e-Ticaret

Son Web akışı yeniliği, web mağazası sahiplerinin ödeme işlemi sırasında gönderilen müşteri bilgilerini almalarını sağlamıştır. Bu da bilgileri daha fazla web mağazası pazarlaması ve müşteri teşviki için kullanmanıza olanak tanır.

Web mağazanızın oluşturulmasını tamamlar tamamlamaz, onu “Siparişler” bölümünde yayınlayabilir ve performansını izleyebilirsiniz. Webflow’da da yapabileceğiniz şey, e-ticaret web sitenizi kalabalığın arasından sıyrmak için işlem e-postalarını özelleştirmek, etkileşimleri ve animasyonları hazırlamaktır. Sistem ayrıca kaydırma temelli paralaks animasyonlarını ve efektlerini entegre etmenize, fare hareketleri etrafında mikro etkileşimler oluşturmanıza, zengin çok adımlı zamanlı animasyonlar oluşturmanıza, kullanıcı dikkatini çekmek ve eşsiz ve ilgi çekici web oluşturma deneyimini oluşturmak için önceden ayarlanmış etkileşimler eklemenize olanak tanır..

Web akışı yakın zamanda e-Ticaret için başlatılan çoklu görüntü alanı ve CMS, her ürün varyantı için kaliteli görüntü galerileri oluşturmayı mümkün kıldı. Şimdi yapabileceğiniz bazı parametreler (boyut, renk, model vb.) web mağazanızda satışa sunduğunuz tüm ürünler için kullanıcıların ne satın alacaklarını açıkça görmelerini sağlar. Sonuç olarak, her ürün için en fazla 25 resim yükleyebilirsiniz.

Webflow, kolay ve kolay ödeme ve gönderim olanakları sağlar. Sistem, kredi kartı ödemeleri, Apple Pay ve Google Pay dahil olmak üzere birden fazla ödeme türünü kabul eder. PayPal özelliği en yakın gelecekte tanıtılacak. Entegre Şerit aracı sayesinde Webflow, sistemde yapılan tüm işlemlerin en üst düzeyde güvenliğini sağlar.

Web akışı kullanıcıları günün herhangi bir saatinde gönderim hedeflerini, vergi ayarlarını özelleştirme ve web mağazası bilgilerini güncelleme fırsatına sahiptir. Nakliye kurallarını ve yerlerini belirtmek, Zapier, MailChimp, ShipStation, QuickBooks ve diğer bazı servislerle entegrasyon yoluyla gönderim etiketleri yazdırmak size kalmıştır. Kullanıcılar ayrıca otomatik gerçek zamanlı gönderim ücretlerini ayarlayabilir ve koordine edebilir. ABD, Kanada, Avustralya ve Avrupa Birliği’nden müşteriler için otomatik vergi hesaplama ve KDV sağlanır.

Işık Kutusu Galerisi

Son Web Akışı güncellemelerinden biri Işık Kutusu galeri oluşturma sürecini ele almaktadır. Sistem geliştiricileri, e-Ticaret ve CMS video ve fotoğraflarından bu tür galeriler oluşturmayı mümkün kıldı. Bileşen, medya dosyalarınızı avantajlı hale getirmek için tam ekran ve tamamen daldırma deneyimleri oluşturmanıza olanak tanır.

Daha önce, Webflow ışık kutuları statik içerikle (bağımsız olarak yüklediğiniz veya bağladığınız video ve görüntü dosyaları) çalışmak için kullanılabilirdi. Bundan sonra, videoları ve görüntüleri belirli bir parametreye göre düzenlemek ve gruplandırmak için ışık kutularından ve dosya koleksiyonlarından herhangi bir tasarıma sahip galeriler ve ızgaralar oluşturmak mümkün hale geldi (örneğin bir müzik blogu veya portföy albümü gibi). Ayrıca, bir koleksiyon şablonu sayfasında galeri öğelerinizin içeriğine ulaşacak ışık kutuları kullanarak web sitesi tasarımı oluşturabilirsiniz..

Işık kutusu galerisinin dinamik içeriğinize bağlanması iki yoldan biriyle tamamlanabilir. Birincisi, bir ışık kutusunun doğrudan toplama şablonu sayfa tasarımına entegre edilmesi anlamına gelir. İkinci seçenek, herhangi bir yerde bir görüntü / video toplama listesi oluşturmanıza ve ardından ışık kutusu bileşenini sayfaya eklemenize olanak tanır.

After Effects ve Lottie Entegrasyonu

Webflow son zamanlarda web tasarımcılarının vektör animasyonlarının oynatımını birden çok Web akışı etkileşimi kullanarak kontrol etmelerini sağlayan After Effects ve Lottie ile entegre oldu. Sonuç olarak, görsel olarak çekici, profesyonel ve özellik yüklü bir web sitesi oluşturma fırsatı elde edersiniz..

SEO

Çok dikkat SEO optimizasyonu projesine ayrılmıştır. Her sayfa için başlık, açıklama ve anahtar kelime meta etiketlerinin içeriğini ayarlamak mümkündür. Açık Grafik’teki içerik ekranında da çalışabilirsiniz. Resimler için alternatif etiketler burada da ayarlanabilir.

Sitemap.xml otomatik olarak oluşturulur – tıpkı blog özet akışı gönderilerinin meta etiketleri gibi. Hızlı web sayfası yükleme, yüksek kod kalitesi ve mobil cihazlar için optimizasyon göz önünde bulundurularak, web sitesi oluşturucu etkili web sitesi tanıtımı için güzel bir çözüm olarak kabul edilebilir..

Web akışı SEO

Web akışı, web geliştiricilerine API erişimi sağlar. Google, Facebook hizmetlerini bağlayabilir, Webhooks ekleyebilir, formlardan kullanıcı bilgileri toplama parametrelerini ayarlayabilir, kullanıcı IP adreslerinin anonimleştirilmesini etkinleştirebilir, HTML / CSS kodunuzu, dil kodunuzu vb. Ekleyebilirsiniz. Web siteleri, hizmet alt alanlarında yayınlanacaktır. ancak alan adını devretmek veya hatta şablon kodunu dışa aktarmak da mümkündür (ayrı HTML / CSS / JS / Varlıklar). Bu durumda CMS dosyaları kaydedilmez.

Genel olarak Webflow, Photoshop’un görsel bir web sayfası düzenleyicisiyle SaaS hizmetinin, veritabanlarıyla çalışma araçlarının ve kodun biraz belirli bir modda korkunç bir karışımıdır. Bu, karmaşık ama oldukça mantıklı bir arayüzde paketlenmiş seçeneklerin esnek bir kombinasyonudur. Sistem, benzer diğer CMS’ler için web sayfası şablonları oluşturmak için kullanılabilir WordPress kod dışa aktarma seçeneği nedeniyle. Ürün, güçlü, ilginç, istemci web sitelerinin tasarımcılarına ve geliştiricilerine yöneliktir..

3. Tasarım

Tema Sayısı:200
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Ücretli Temalar:$ 24- $ 79
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Webflow, çarpıcı hazır şablonlar nedeniyle kalabalığın arasından sıyrılıyor. Çok yönlü ve çekici. Önizleme aşamasında gerçek ilgiyi tetikliyorlar.

Sonuçta, burada 200’den fazla şablon var. Bunlardan 40 tanesi ücretsiz, diğer temaların maliyeti 24 ila 79 $ arasında değişiyor. Premium ve standart şablonların kalitesinde belirgin bir fark yoktur – hepsi kendi yollarında etkileyici. Ücretli tema sayısı daha fazla ve çeşitler daha geniş. Her şablon bir özellik açıklaması ile birlikte gelir ve ayrıca bir önizleme seçeneği de vardır.

Sistem boş bir tuval kullanarak sıfırdan bir şablon çizme fırsatı sunar. Demo içeriği olmayan genel tasarımı seçmek de mümkündür – örneğin, bir iş web sitesi veya portföy için şematik bir düzen ile gelecek. Birçok şablonun web sayfası sunumunun çeşitli varyantları vardır – 5-10 Ana Sayfa temaları, Kişiler vb. Sunarlar. Tasarım çok farklıdır ve şablonlar arasında tek bir tıklamayla geçiş yapmak mümkündür. Her tema bir talimatla birlikte gelir – yapısının açıklaması ve ana özellikleri.

Web Akışı Şablonları

Webflow, tasarım odaklı bir web sitesi oluşturucusudur. Şablon değişkenliği gerçekten çarpıcı. Her bir öğeyi çeşitli yönlerde düzenlemek mümkündür: boyut, konum, efektler, döndürme, opaklık, katmanlar, renk, arka plan vb. Burada milyonlarca kombinasyon var. Gösterge Tablosundaki diğer tasarımcıların çalışmalarına bir göz atabilirsiniz – burada görülecek ve etkilenecek çok şey var. Hizmet, gelişmiş bir şablon geliştirme potansiyeli için en yüksek oranı alır. Bu, web sitesi tasarımı özelleştirme seçenekleri yelpazesiyle herkesi etkileyebilen profesyoneller için bir araçtır.

4. Müşteri Desteği

Webflow, yeni başlayanların eğitimi için mükemmel koşullar sağlar. Orada Üniversite, etkileyici bir bilgi tabanı, burada birden fazla video eğitimi. Tüm bu seçenekler doğrudan düzenleyicide bulunur. Malzemelerin kalitesi birinci sınıf seviyededir. Ayrıca çok sayıda yararlı gönderi / tartışma, sosyal ağ grubu, öğretici, kitap vb. İçeren bir blog ve bir forum da var – burada kaybolmayacaksınız.

Teknik destek e-posta ve çevrimiçi sohbet yoluyla sağlanır. Nitelikli, kullanıcı dostu ve 7/24. Web akışı topluluğu oldukça geniş ve dostça. En iyi tasarımcıların veya güvenilir web geliştiricilerinin kişilerini burada bulmak sorun değil. Ekosistem canlı ve duyarlı. Sistem, kullanıcıların konforu ve daha fazlası için her şeyi yapmıştır.

5. Fiyatlandırma Politikası

Web akışı bir dizi sınırlama ile ücretsiz olarak kullanılabilir: hizmet alt etki alanı, reklam banner’ı, kod dışa aktarma özelliği yok ve diğer basitleştirmeler. Bu plan ücretsizdir ve süresi asla dolmaz. Ücretli planlar “Site” ve “Hesap” planlarına ayrılır, ancak bu abonelik türlerinin her biri de gruplara ayrılır. Kredi kartıyla aylık veya yıllık olarak ödeme yapabilirsiniz. Maliyetteki fark dikkat çekicidir – seçilen plana bağlı olarak% 20-50. Bir kullanıcının yıllık ödeme yapması için verilen 1 aylık maliyeti sağlayacağız (bu yararlı bir varyant). Böylece, Site Planları, Web Sitesi ve e-Ticaret planlarını içerir. Web Sitesi Planları aşağıdaki gibidir:

 • Temel – 12 ABD doları / aylık (CMS’ye ihtiyaç duymayan basit web siteleri için harika çalışır) – alan adı bağlantısı, CDN dahil, 500 form gönderme, ücretsiz SSL sertifikası.
 • CMS – 16 ABD doları / aylık (bloglar ve diğer içerik odaklı web siteleri için iyi seçim) – 1000 form gönderme, 2000 CMS öğesi, sınırlı CMS API, 3 içerik düzenleyici, site araması.
 • İşletme- 36 $ / aylık, (yüksek trafikli bir pazarlama sitesi veya tam özellikli bir blog için en iyisi) – gelişmiş global CDN, sınırsız form gönderme, tam CMS API, 10 içerik düzenleyici vb..

e-Ticaret planları, sırasıyla:

 • Standart – 29 $ (yeni işletmeler için mükemmel) – CMS planının tüm özellikleri artı özel ödeme ve alışveriş sepeti, e-posta özelleştirme, bloglar için entegre CMS,% 2 işlem ücreti.
 • Artı – 74 $ (ek özelliklere ihtiyaç duyan daha yüksek hacimli işletmeler için iyi çalışır) – İş planının tüm özellikleri artı markasız e-postalar, sıfır işlem ücreti, 10 personel hesabı.
 • İleri – 212 $ (çevrimiçi işletmeleri için yeni boyutlara ulaşmayı ve ölçeklendirmeyi amaçlayan kullanıcılar için en iyisi) – İş planının tüm özellikleri artı 15 personel hesabı, yıllık sınırsız satış hacmi ve daha fazlası.

Hesap planları da iki abonelik türüne ayrılır. Bunlar Bireysel ve Takım planları. Bireysel planlar şunları içerir:

 • Ücretsiz – 0 TL (Webflow’u kullanmaya başlamak için ihtiyacınız olan her şeyi içerir) – 2 proje, müşteri faturalandırması, ücretsiz evreleme.
 • Lite- 16 $ (web sitesi kodunuzu dışa aktarmanıza ve unhosted projeleriniz için daha fazla sayfanın kilidini açmanıza olanak tanır) – 10 proje, gelişmiş evreleme, kod dışa aktarma, sınırsız proje transferi.
 • Profesyonel – 35 $ (daha fazla projeye ve premium özelliğe ihtiyaç duyan aktif serbest çalışanlar ve tasarımcılar için mükemmel seçim) – sınırsız proje, Beyaz Etiketleme, site şifre koruması.

Takım Planlarına gelince, bunlar şu şekildedir:

 • Takım – kişi başı 35 $ (paylaşılan web sitesine erişim ve ortak ekip çalışmasına izin verir) – Pro planının tüm özellikleri artı müşteri faturalandırması, kod dışa aktarma, gelişmiş sahneleme, ekip panosu vb..
 • Kurumsal – maliyet Web akışı uzmanlarıyla ayrı ayrı tartışılır (25 kullanıcı ve üzeri ekipler için) – Takım planının tüm özellikleri artı sınırsız proje, Beyaz Etiketleme, site şifre koruması, takım panosu vb..

Bu arada, serbest çalışanlar müşteri faturalandırma fırsatı nedeniyle Webflow’u ücretsiz olarak kullanabilir. Bu, müşteri web sitelerinin geliştirilmesi üzerinde çalışırken motor için ödeme yapmanız gerekmediği anlamına gelir. Bunun yerine, ödeme yapabilmesi için aracın maliyetini bir müşteriyle önceden görüşebilirsiniz. Bir istemci, web tasarım ilerlemesini izlemek için sisteme erişebilir.

Bu nedenle, kod dışa aktarma seçeneği nedeniyle diğer CMS için şablonlar oluşturmak üzere bir Lite planında Webflow’u kullanabilirsiniz. Başka bir deyişle, hizmeti bir grafik düzenleyici ile web sayfalarını tasarlama aracı olarak görebilirsiniz. Aylık ödeme yaparsanız, bu seçeneği 16 veya 24 ABD Doları’ndan yararlanabilirsiniz. Reklamı burada kaldıramazsınız. Bu nedenle, bu plan müşterinin veya kişisel ticari projelerin yayınlanması için düşünülemez.

6. Artıları ve Eksileri

Web akışı, deneyimli kitleyi hedefleyen belirli bir hizmettir. Kaliteli, esnek ve müşteri web sitesi geliştiricilerinin dikkatini çekebilecek çok sayıda marka özelliği içeriyor. Sistem kişisel kullanım için iyi çalışmıyor – burada yeni başlayanlar için çok fazla ekstra ve belirsiz özellik var. Web tasarım becerileri açıkça gereklidir. Öğrenme eğrisi yüksektir. Bu hiç karlı değil. UKit, Wix, XPRS veya başka herhangi bir uygun hizmette tek portföy veya işletme web sitesi oluşturmak daha yararlıdır.

Webflow, yetenekleriyle para kazanmak isteyen web tasarım hayranları içindir. Bu benzer web sitelerinin geliştirilmesi üzerine bir mermi treni değil, yaratıcılık için bir yer, bu iş için ödeme yapmaya hazır olanlar için benzersiz temalar tasarlıyor. Bu nedenle, hizmeti zaten belirli bir web tasarım itibarına sahip olan kullanıcılara kullanmak mantıklıdır. Sistem ayrıca diğer CMS için hazır şablonlar çizmek ve satmak isteyen kullanıcılar için de iyi çalışır. Hizmetin avantajlarını ve dezavantajlarını belirtmek kolaydır:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; İki çalışma alanı modu – tasarımcı ve editör.
&# X2714; CMS koleksiyonları – dinamik içerik oluşturmak için formlar ve veritabanlarıyla çalışma.
&# X2714; Hızlı ekleme ve düzenleme için eleman sınıflarının ilginç şekilde gerçekleştirilmesi.
&# X2714; Harika şablonlar, yaratıcılık için geniş fırsat ve her karmaşıklıkta şablon tasarlama.
&# X2714; Kalite şablonlarını oluşturmak / satmak için editörün kullanılmasına izin veren, geliştirilmekte olan tasarımların kodunu dışa aktarma fırsatı.
&# X2714; Oldukça güçlü SEO.
&# X2714; Rekabetçi e-Ticaret motoru.
&# X2714; Öğe hiyerarşisi biçiminde canlı web sayfası yapısı.
New Yeni kullanıcılar için yüksek sistem arama karmaşıklığı.
✘ Kodlama yerine eleman ve grafik sunum sınıflarının kullanımı.
Only Sadece kişisel kullanım için 1 web sitesine ihtiyaç duyanlar için nispeten yüksek maliyet.

Webflow, kitlesi için iyi bir üründür. Bu, sıkılmış yeni başlayanlar ve deney hayranları için toplu bir çözüm değildir. En büyük dezavantaj, geliştiricilerin, arabirimi daha kullanıcı dostu hale getirme arzusu tarafından yönlendirilen, etkili, ancak evrensel olmayan bir kimlik öğeleri ve CSS sınıflarıyla çalışma planı getirmesidir. Her neyse, bir kod düzenleme seçeneği bıraktılar. Web sayfası kodu düzenlemeyi diğer özelliklerle birlikte entegre etseler daha iyi olurdu. Diğer seçeneklere gelince, onlar iyi bir seviyede.

7. Müfettişler

Çok fazla rakip yok ya da alternatifleri böyle bir hizmet için. En yakın rakipler WordPress, Adobe Muse ve Webydo. Ancak, farklılaştırıcı faktörleri görebilmeniz için editörü en popüler web sitesi oluşturma seçeneklerinden bazılarıyla karşılaştırdık..

webflow vs webydowebflow vs adobe musewebflow ve wordpress karşılaştırmasıwebflow vs squarespaceWix ve Web Akışı

Sonuç olarak

Webflow, tasarımcılar ve serbest çalışanlar için olağanüstü, kaliteli bir web sitesi kurucusudur. Karmaşık, dinamik olarak değişen içerik formlarının kullanımı nedeniyle oldukça karmaşık işlevselliğe sahip çok sayfalı web siteleri oluşturmanıza olanak tanır – bkz. canlı örnekler Webflow kullanıcıları tarafından yapılmıştır. Veritabanları, entegrasyonlar, tanımlayıcılar, çeşitli düzenleyici düzen modları, her bloğu ve öğeyi ayrı ayrı düzenleme fırsatı, şablon kodu dışa aktarma – tüm özellikler Webflow’u gerçek bir dev yapar.

Harika öğreticiler, sistemi meraklılara tavsiye etmeyi mümkün kılar. Bununla çalıştıktan sonra, muhtemelen, kodlamadan çekici web sayfalarının nasıl tasarlanacağını öğreneceksiniz. Bu, gelecekte güzel bir karı garanti eder. Deneyiminiz zaten varsa, kesinlikle Webflow’u düşünmelisiniz. Bu, yüksek kaliteli nadir bir niş üründür – SaaS platformu biçiminde sağlanan Photoshop, Dreamweaver ve CMS karışımı. Hizmet kesinlikle maliyetine değer, ancak herkes için işe yaramayacak. Hedef kitleyi dikkate almanızı öneririz.

Web Akışını Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map