Web.com İncelemesi

Web.com İncelemesi


Web.com – küçük işletmelerin çevrimiçi olmalarına yardımcı olmak için tasarlanmış tam zamanlı bir platformdur. Özel web sitesi oluşturucu, barındırma, alan adı kaydı ve pazarlama hizmetleri ile birlikte hepsi bir arada bir çözüm olarak geliyor. 1999 yılında kurulan Florida merkezli şirket şu anda 3 milyondan fazla aktif aboneye sahiptir. Yazılım girişimciler için iyidir basit bir yol aramak işlerini sıfırdan geliştirmek ve teknik bir arka plan olmadan hayata geçirmek.

Esas olarak web sitesi oluşturma özelliklerine odaklanmış olsak da, Web.com tarafından sunulan web sitesi editörüne, şablonlara, düzenlemeye ve web tasarım araçlarına daha yakından bakacağız. Platform serin bir tasarım ve sezgisel bir kontrol paneli vaat ediyor. duyarlı bir site oluştur dakikalar içinde. Doğru mu yanlış mı olduğunu kontrol etme zamanı geldi.

1. Kullanım Kolaylığı

Web.com, yeni başlayanların site oluşturmasına yardımcı olmak amacıyla WYSIWYG web sitesi oluşturucusunu tanıttı kodlama veya web tasarım becerileri yok. Sayfaları düzenlemek başlangıçta o kadar kolay olmasa da, genel gösterim oldukça iyi.

Buradaki tek dezavantaj, ücretsiz deneme seçeneği olmadığı için sistemi ücretsiz olarak test edemeyeceğinizdir. Bu, editörün nasıl çalıştığına dair net bir vizyona sahip olmadan bir plan satın almanız gerektiği anlamına gelir. İncelememizin kullanışlı olacağı yer.

Başlangıç

Oturum açma prosedürü, bazılarının beklediğinden biraz daha zaman alıcı olabilir. aksine diğer birçok SaaS platformu, ücretsiz olarak test etme şansınız olmayacak, ayrıca sosyal medya veya Google hesapları aracılığıyla sorunsuz kayıt için hiçbir seçenek olmayacak. Web.com’u kullanmaya başlamak için, gösterge tablosuna girmeden önce birkaç durumu tamamlamanız gerekir.

Adım 1 – Bir Alan Adı Seçin

İyi haber, her planın ücretsiz bir alanla birlikte gelmesidir. Bu, bunun için ayrı olarak ödeme yapmanız gerekmeyeceği anlamına gelir. Aynı zamanda, kullanıcılar zaten var olan alan adlarını bağlayabilirler. Sadece verilen spesifikasyonda ilgili seçeneği seçin.

alan adını seç

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Web.com yalnızca bir web sitesi oluşturucu değil aynı zamanda bir etki alanı kayıt hizmetidir. Bu gerçek kullanıcılara biraz esneklik katıyor. Örneğin, alan adınız zaten alınmışsa, sistem kendi başınıza başka bir varyant aramaya gerek kalmadan bir dizi alternatif sunacaktır. Sizin için en uygun olanı seçebilir ve bir sonraki aşamaya geçebilirsiniz.

kayıtlı alan adı

Adım 2 – Web.com Hesabı Oluşturun

Alan adı başarıyla kaydedildikten sonra yeni bir hesap oluşturmanız istenecektir. Prosedür oldukça tipiktir. Ancak, ad, soyadı ve e-posta adresinin yanı sıra, geçerli bir telefon numarası gibi ek kişisel bilgiler göndermeniz gerekir. Geri ödeme isteğinde bulunmak isteyebileceğinizden, gerçek verileri belirtmenizi öneririz.

Adım 2 - Web.com Hesabı Oluşturun

3. Adım – Satın Alma İşlemini Tamamlayın

Son aşama fatura bilgilerinizi vermektir. Bir kez daha, satın alma işlemini tamamlamak için kullanıcılardan fatura adresini, posta kodunu ve diğer bilgileri belirtmeleri istenecektir. İşlem tamamlandıktan sonra, bir makbuz ve e-postanıza bir onay mektubu gönderilir. Artık ilk web sitenizi oluşturmaya hazırsınız.

Satın Alma İşlemini Tamamlayın

Görsel Editör

Sistem boş olan yeni bir web sitesi formu oluşturmanıza izin vermiyor, bu kötü. Başlamanın tek yolu önceden hazırlanmış şablonlardan birini seçmektir. Bir yandan, yaratıcı zihinlerin yine de kendi web sitesi yapılarını oluşturma şansını takdir etmesine rağmen zaman kazandırır. İyi haber şu ki, önceden tasarlanmış mizanpajlar kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için kolayca değiştirilebiliyor ve özelleştirilebiliyor.

Yani, yapım sürecinin ilk aşaması bir şablon seçmeyi içerir. Kullanıcılar, nişleri için geçerli olan çeşitli kategoriler arasından seçim yapabilir. Bu arada, birkaç platformun sahip olduğu harika bir özellik olan tek veya çok sayfalı bir web sitesi düzeni seçebileceksiniz..

Bir şablon seçin

Sonunda, burada görsel editördünüz. Sol kenar çubuğunda bulunan tüm temel ayarlar ve araçlarla oldukça net ve sezgisel görünüyor. Burada genel ayarlar, sayfa yönetimi seçenekleri, tema ayarları ve dijital mağaza entegrasyon düğmelerine ek olarak bazı yapı elemanları ve bloklar var.

görsel editör

Yeni bir eleman eklemeniz gerekiyorsa, bir çarpı işaretiyle “Oluştur” düğmesine tıklayın ve önceden tasarlanmış bloklar listesinden seçim yapın. Kullanıcılar daha ilgi çekici ve etkileşimli bir web sitesi oluşturmak için gereken her şeyi bulacaktır. Bloklar iletişim ve abonelik formlarını, galerileri, slayt gösterilerini, CTA bloklarını, üstbilgileri, altbilgileri, sosyal medya düğmelerini ve daha fazlasını içerir.

görsel editör

Sayfaya bir blok eklemek için, istediğiniz alana sürükleyip bırakmanız yeterlidir. Her öğe ayrıca düzenlenebilir. Genel ve gelişmiş ayarlarla yeni bir pencere açmak için üzerine tıklayın. Burada düzenleri, öğenin tasarım özelliklerinden bazılarını değiştirebilir, tipografi değişiklik yazı tipleriyle, arka planlarla vb..

görsel editör

Önceden hazırlanmış şablonların sabit bir yapı sunmasına rağmen, istediğiniz yere ek bloklar yerleştirebilirsiniz. Aynı zamanda, kullanıcılar sayfadaki tüm blokları yönetebilir ve her şekilde yeniden düzenleyebilir. Bu özellikler aynı zamanda sürükle ve bırak teknolojisiyle de desteklenmektedir. Basit bir arayüzde gerekli öğeyi gerekli alana getirin.

görsel editör

Gelişmiş düzenleme yetenekleri arayanlar, kodun gömülmesi için ayrı bir blok takdir edecektir. İhtiyacınız olan tek şey, kapsayıcıyı web sitesinde boş alana yerleştirmek, kod parçasını kopyalayıp yapıştırmak için “düzenle” simgesine basmaktır.

Sayfa Yöneticisi

Çok sayfalı düzeni tercih edenler, her sayfayı daha önce açıkladığımız şekilde ayrı ayrı yönetebilirler. Hepsini bir yerde bulabileceğiniz Sayfa bölümüne gitmeniz yeterlidir. Düzenlemek ve ekstra blok eklemek, mevcut öğeleri değiştirmek veya aynı görsel düzenleme araçlarını kullanarak bölümleri yeniden düzenlemek istediğiniz sayfayı tıklayın.

Sayfa Yöneticisi

Önizleme ve Canlı Yayın Yapma

Bir web sitesi oluşturduktan sonra, akıllı telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar da dahil olmak üzere çeşitli mobil cihazlarda önizleme yapabilirsiniz. Sık kullanılan simgesi, web sitesi başlığı ve açıklaması ve diğer önemli yapılandırmaları eklemek için genel ayarları ziyaret etmeyi unutmayın. Sistem, ürünleri çevrimiçi satmak ve potansiyel müşterilerle etkileşime geçmek için bir tıklama ile bir çevrimiçi mağaza veya blog eklemenize olanak tanır. Özelliklerde her iki seçeneği de biraz daha inceleyeceğiz & Esneklik bölümü. Artık sitenizi önizleyebilir ve yayınlamak için “Yayınla” düğmesine basabilirsiniz.

Buradaki ana dezavantaj, Web.com’un uygulama pazarına sahip olmamasıdır. Eklenecek özel pencere öğesi yok. Kullanıcılar yalnızca Google Analytics ve entegrasyonu hala kolay olan bazı popüler ödeme ağ geçitleri dahil olmak üzere üçüncü taraf hizmetlerine güvenebilir. Kullanıcılar temel olarak platform tarafından sunulan yerleşik bloklara ve öğelere güvenecek.

2. Özellikler & Esneklik

Web.com esas olarak küçük işletme sahipleri ve girişimciler için tasarlandığından, sistem, kullanıcıların çevrimiçi olarak ürün satmasına veya projelerini tanıtmasına olanak tanıyan ek özelliklere sahiptir. Şirket, özel web geliştirmeye ek olarak pazarlama ve optimizasyon çözümlerini içeren bir dizi hizmet sunmaktadır. Bina sürecini hala kendi başınıza yönetmek istiyorsanız, uzun vadede ihtiyaç duyabileceğiniz bazı önemli özellikler.

e-Ticaret ve Ürün Yönetimi

Web.com ile tam özellikli bir dijital mağazayı entegre etmek son derece kolaydır. Doğrudan kontrol panelinden tek bir tıklama ile uygulanabilir. Sistem, kullanıma hazır alışveriş sepeti ile birlikte otomatik olarak “Mağaza” sayfasını web sitenizin yapısına ekleyecektir. Ürünlerinizi yönetmek için mağaza sayfasına ve kullanıcı ayarlarına gidin.

e-Ticaret

Ürün Yönetimi

Platform, ürünlerinizi en faydalı şekilde tasvir etmenizi sağlar. Kullanıcılar öğe resimleri, başlıklar ve açıklamalar ekleyebilir. Ürün kategorileri oluşturabilir ve bunları gruplar halinde birleştirebilirsiniz. Aramayı daraltmak için öğe boyutlarını belirtmeniz yeterlidir.

Ürün Yönetimi

Sistem, başlangıç ​​fiyatı ve satış fiyatı ayarlamayı kolaylaştırır. Kullanıcılar ayrıca ürünün kullanılabilirliğini gösterebilir ve stok üzerinde kontrolü elinde tutabilir.

Ödeme seçenekleri

Web.com, PayPal, Square ve Stripe gibi çeşitli popüler ödeme ağ geçitlerini destekler. Her biri bir tıklama ile etkinleştirilebilir ve bağlanabilir. Ayrıca, işletme sahipleri varsayılan olarak etkin olan telefon sipariş sistemi aracılığıyla manuel ödemeleri kullanabilir.

Ödeme seçenekleri

Pazarlama

Müşterilerin sadakatini artırmak için küçük işletmeler özel promosyonlar ve pazarlama kampanyaları başlatabilir. Ayar, farklı indirim kuponları, özel satışlar ve alışveriş listenizden ayrı ürünlere veya kategorilere bağlantılar oluşturmayı mümkün kılar.

Ayrıca okuyun: En İyi e-Ticaret Sitesi Oluşturucuları.

Bloglama Özelliği

Bir blog’u sitenize bağlamak, dijital mağazayı bağlamakla aynıdır. Genel ayarlara gidin ve Blog düğmesine tıklayın. Ardından, sistem otomatik olarak düzenleyebileceğiniz web sitesi sayfaları listesine ekleyecek şekilde etkinleştirmeniz gerekir. Burada kullanıcılar yazı biçimini seçebilir, yorumları etkinleştirebilir veya devre dışı bırakabilir, yazı başına yorum sayısını belirtebilir, sosyal medya düğmeleri ekleyebilir ve düzenleyebilir vb..

Bloglama Özelliği

Ayrıca okuyun: Blog Oluşturmak için En İyi Web Sitesi Oluşturucuları.

Pazarlama ve Tanıtım

Tam zamanlı bir şirket olarak Web.com, arama motoru sıralamalarını tanımaya ve iyileştirmeye yardımcı olur. SEO ve pazarlama konusunda uzman bir havuza sahiptir. Hizmetler şunları içerir:

 • SEO Optimizasyonu – özellik, ilk danışmanlık, anahtar kelime planlama stratejisi, Google dizinlerinde ve diğer veritabanlarında listelenen web sitesi, bağlantı geliştirme, içerik biçimlendirme, analiz vb..
 • PPC Reklamları – yerel uzmanlar, web sitenize hedeflenen bir kitle getirmek için PPC Reklam kampanyalarını yapılandıracak ve ince ayar yapacak.

Web Sitesi Geliştirme ve Tasarım

Daha önce de belirttiğimiz gibi, Web.com’un kendi özel pazar yeri yoktur. Bir web sitesini özelleştirirken bu zor olabilir. Sorunun tek çözümü, özel bir web geliştirme ve tasarım ekibi seçmektir. Tamamen işlevsel dijital mağazalar, WordPress’te tasarım siteleri oluşturur, mevcut projeleri özelleştirir, vb..

Özetle, özellikler kümesi o kadar zengin değil. Sistem, e-Ticaret işlevine sahip küçük işletme web siteleri oluşturmak, çalıştırmak ve bakımını yapmak için yalnızca temel öğeler sunar.

3. Tasarım & Şablonlar

Web.com çok çeşitli şık şablonlara sahiptir. Farklı nişlere atıfta bulunan birkaç yüz serin düzen vardır. Kullanıcılar iş şablonları, portföy temaları, sanat eserleri arasından seçim yapabilir & tasarım, gıda & restoran, sağlık & güzellik, vb. Genel olarak, sistem 13 farklı kategori sunuyor. Şablonlar oldukça iyi görünüyor. Gerekli tüm blokları ve öğeleri içerdikleri için ek özelleştirme gerektirmezler. Tek ihtiyacınız olan metni yapıştırmak, medya içeriği eklemek ve yayına geçmek.

Şablonlar

Satır içi mobil düzenleme,% 100 duyarlı sitelere sahip olmak isteyenler için harika bir özelliktir. Kullanıcılar farklı mobil modlar arasında geçiş yapabilir ve bu moddaki sayfaları ve bölümleri değiştirebilir. Başka bir deyişle, bir akıllı telefon sürümünü düzenlerseniz, tüm değişiklikler söz konusu sürüm için otomatik olarak kaydedilir. Kesinlikle harika bir özellik.

Uyarlanabilir Şablonlar

Yine de bazı ekstra özelleştirmelere ihtiyacınız varsa tema ayarlarından yararlanabilirsiniz. Farklı renkler ve stiller uygulamayı, düğme tasarımını değiştirmeyi, yazı tiplerini düzenlemeyi, başlıklar ve düz metinler için tipografi ayarlarını yönetmeyi vb. Mümkün kılar..

gömülü kod

4. Müşteri Desteği

Web.com, kullanıcıların iletişim kurması için çeşitli yollara sahiptir. Ayrıca, platform, web sitesi oluşturucusuna ilk kez girdikten sonra otomatik olarak etkinleştirilen oldukça yararlı bir rehber ve öğretici pakete sahiptir. Buna ek olarak, kullanıcılar düzenleme işlemi sırasında gerekli bilgileri oluşturabilir ve bilgi tabanındaki, site yönetiminin yapılandırmayı ve alan adlarını bağlamasını engellemek için farklı yönleri kapsayan yanıtı arayabilir..

Müşteri desteği

Destek ekibiyle doğrudan iletişime geçmenin yolları şunlardır:

 • Telefonla uluslararası destek.
 • E-posta yoluyla istek göndermek için bilet sistemi.

Ayrıca iş fikirleri, liderlik ipuçları, vb..

5. Planlar & Fiyatlandırma

Sistem şu anda farklı web sitesi türleri ve kullanıcıların beklentileri için üç ana plana sahiptir. İçerirler:

 • Başlangıç ​​maliyetleri $ 13 her ay. Yaşamaya hevesli bireyler için küçük projeler için iyidir.
 • Web sitesi maliyetleri 20 $ her ay. Daha büyük ve tam özellikli projeler için iyidir.
 • Pazarlama maliyetleri 27 $ her ay tüm e-ticaret ve pazarlama özellikleri ile pakete dahil.

Yukarıda belirtilen fiyatlar aylık faturalandırıldığında belirtilir. Ancak, yıllık abonelik satın alırsa kullanıcılar% 45’e varan oranda tasarruf edebilir. Bu durumda, planlar sırasıyla 10 $, 15 $ ve 20 $ ‘a mal olur.

Fiyatlandırma

30 günlük geri ödeme politikası vardır. Politika iadesi için geldi biz birkaç olumsuz yorumlar geldi. Kendi gözlerimizle görmek için, biletleme sistemi aracılığıyla tam bir geri ödeme talep ettik. Yöneticilerin bir yanıt alması biraz zaman aldı. Hesap iptalinin parkta yürüyüş olmasını beklememelisiniz.

Her şeyden önce, paranızı geri almak için ayrı bir Network Solution yardım merkezine giriş yapmak zorunda kalacaksınız. bağlantıyı takip etmek. Bu, pahalı bir uluslararası arama için ödeme yapmaya hazır değilseniz, ABD ve Kanada dışındaki kullanıcılar için geri ödeme talebinde bulunmanın tek yoludur..

para iade

Birkaç kez istek göndermeye çalıştık, ancak isteği bilinmeyen nedenlerle işleyemedikleri için başarısız olduk. Her şey yanıtla geri gelecek bütün ile denemeye devam etmek için kaldı. Geri ödeme almak zor bir iş olacak gibi görünüyor.

para iade

Bir ay geçti ve Web.com’dan geri ödeme belirtisi yok. Ayrıca, aboneliği e-posta ile çağırdığımızı iddia etsek de yine de aylık ücret alıyorlar. Kanadalı olmayan kullanıcılar için telefon bir servete mal olurken biletleme sistemi çalışmıyor.

Hesabı silmek için son çabayı gösterdik ve bu da bir meydan okuma gibi görünüyordu. Mevcut aboneliğin süresi doluncaya kadar oturumu kapatamazsınız. Finansal bir Web.com tuzağına girmek istemiyorsanız, fatura bilgilerinizi en kısa sürede kapatmayı deneyin.

6. Artıları ve Eksileri

Web.com, yalnızca bazı özelleştirme özelliklerinin ve pahalı planların eksikliğinden rahatsız değilseniz iyi bir seçenek olabilir. Genel olarak, sistemin kullanıma hazır küçük işletmeler ve e-Ticaret web siteleri oluşturmak için temel işlevlerle kullanımı oldukça kolaydır..

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanım kolaylığı;
&# X2714; Şık Şablonlar;
&# X2714; Hepsi Bir Arada Platform;
&# X2714; Mobil düzenleme;
&# X2714; Duyarlı web siteleri;
&# X2714; e-Ticaret ve Pazarlama.
Free Ücretsiz deneme yok;
✘ Widget Pazar Yeri Yok;
✘ Pahalı başlangıç ​​planı.

Sonuç

Özetle, platform, kullanım kolaylığı ve bazı yerleşik temel teknolojilerle küçük işletme ihtiyaçlarını karşılamak için iyi bir çözüm olabilir. Kullanıcılar harika ve duyarlı düzenleri, basit ürün yönetimini ve üçüncü taraf hizmet entegrasyonunu takdir edeceklerdir. Görsel editörle çalışmak, teknisyen olmayanlar için bile zor olacak.

Öte yandan, Web.com kesinlikle bazı önemli seçeneklerden yoksundur. Dahası, giriş planları pahalı görünüyor. Bunu göz önünde bulundurarak, kullanıcılar küçük işletme web siteleri oluşturmak için daha esnek ve uygun fiyatlı bir çözüm arayabilir. Wix.

Ücretsiz Web Sitesi Oluşturun

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map