Webasyst.com İnceleme

Webasyst anlayışımızdaki standart dışı bir üründür. Geliştiricileri, kendi sunucunuza ücretsiz olarak indirilebilen ve kurulabilen özel CMS oluşturmak için bir çerçeve, seçtiğiniz platformda yazılan hazır bir CMS Mağaza Komut Dosyası ve dış mağaza oluşturma için en yeni çözüm – Webasyst. Bu, geliştiricinin hostingine ücretli olarak (kira) kullanılmak üzere kurulan bir CMS’dir. İsterseniz, web sitenizi gelecekte kendi barındırma hizmetinize aktarabilirsiniz.


Kullanım kolaylığı:6/10
Özellikleri:9/10
Tasarım:8/10
Teknik Destek:9/10
Fiyatlandırma:8/10
Genel puanı:8.0 / 10

Webasyst, her zevke uygun bir dizi çözümdür. Web geliştiricileri ve sıradan kullanıcılar üründe kendi tercihlerini bulabilirler. Platformun resmi web sitesi oldukça çekici ve bilgilendirici görünüyor. Ürünler hakkında geniş bilgi ve onlar için birçok uzantı sunar. Çerçeveyi ve CMS’yi tartışmayacağız, dikkatimizi blogumuz için gerekli olan ana çözüme, yani web sitesi oluşturucusuna odaklayarak.

Platform hakkında şu anda bildiğimiz her şey, çevrimiçi mağazalar oluşturmak için kullanılan bir çözüm olarak konumlandırılmasıdır. Sonuçları çizmek için ana özelliklerini ayrıntılı olarak tartışalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Webasyst, CMS ve web sitesine otomatik olarak indirilen bir web sitesi oluşturucusudur. Hizmet, komut dosyası geliştiricileri tarafından sağlanır. Bu, Shop Script haklarını, bağımsız olarak seçilen barındırma üzerine yükledikten veya ödeme aboneliğine göre sistemin hazır varyantını kiralayabileceğiniz anlamına gelir. En iyi hangisi çalışır??

Bu sizin ihtiyaçlarınıza bağlıdır. Barındırma ve veritabanlarını kurmaya gerek kalmadan ihtiyacınız olan her şeyi en baştan almanız daha uygunsa, web sitesi oluşturucu daha tercih edilen bir çözüm olacaktır. Her iki sistemin işlevselliği ile ilgili olarak, neredeyse aynı.

Webasyst Gösterge Tablosu

Webasyst, yapısındaki diğer web sitesi oluşturucularına benzemez. Belki de bunun nedeni başlangıçta CMS olmasıdır. Burada çok karmaşık bir şey yok, ancak 15 dakikadan fazla bir süre buna alışmanız gerekecek. Sistem panosunu gördükten sonra yeni başlayanlar bile korkabilir. Evet, basit değil, kullanıcı dostu, basit ve mantıksal bir arayüzle geliyor. Ancak, böyle bir karar vermek için, programı keşfetmek için en az biraz zaman harcamalısınız..

2. Özellik Seti ve Esneklik

Webasyst, belirli görevleri tamamlamak ve aynı arayüzle bağlı bir dizi uygulamadır. Burada her şey mantıklı bir şekilde yapılandırılmıştır. Programın tam sürümünü test ettik, kurulumdan sonra aşağıdaki uygulamalar (veya kullanıcılar için daha uygun olduğu için modüller) varsayılan olarak kullanılabilir hale geldi:

  • İletişim – sisteme kayıtlı tüm kullanıcılar hakkında iletişim bilgileri;

Webasyst Kişileri

  • mağaza – bir çevrimiçi mağaza başlatmak için gerekli araçları içeren bir uygulama;

Webasyst Mağazası

  • merkez – bir web sitesinde bir tartışma bölümü oluşturmak için bir uygulama. Bu bir blog ve bir forumun birleşimidir;

Webasyst Merkezi

  • Yardım Masası – teknik destek ekibiyle iletişim;
  • posta gemisi – istemci e-postaları yapmak için bir e-posta biçimi oluşturucu;

Webasyst Postalayıcısı

  • Blog – birkaç tıklamayla yapılabilecek blog oluşturma;

Webasyst Blogu

  • Fotoğraflar – fotoğraf ve albümleri depolamanın yanı sıra web sayfaları için tasarım ayarları bölümü;

Webasyst Resimleri

  • stickies – çıkartma formatlarında çeşitli hatırlatıcıları saklamak için bir yer;

Webasyst Yapışkanlar

  • Dosyalar – Dropbox ve diğer bulut sistemlerinin bağlanmasına izin veren farklı dosya formatları için bir depolama yeri;

Webasyst Dosyaları

  • Görevler – web sitesiyle ilgili tüm görevler için bir not defteri;

Webasyst Görevleri

  • yer – gerekli tüm unsurlarla promosyon web siteleri oluşturmak için kullanılan bir uygulama;
  • Yükleyici – web sitenize indirilecek ekstra uygulamalar, widget’lar ve eklentiler bulabileceğiniz yerdir;

Webasyst Yükleyici

 • Bulut – çeşitli seçenekler kümesi. Durum hesabınızı görebileceğiniz, Webasyst hizmetlerini uzatabileceğiniz, alan adlarını, e-postaları uzatabileceğiniz, web sitesi çalışma hızını (CDN) optimize edebileceğiniz ve yerine getirilmesi gereken cron komutlarını ekleyebileceğiniz yer burasıdır..

Her uygulama kendi ayarlarıyla birlikte gelir ve ayrı olarak görüntülenebilir, ancak tam olarak yalnızca ana konu olan çevrimiçi mağazaya odaklanacağız. Gerçekten güçlü ve gördüğümüz en iyilerden biri. Aşağıda bu uygulama için seçeneklerin bir listesi verilmiştir:

  • Emirler”, Yeni, onaylanmış, ücretli, gönderilen, tamamlanmış, iade edilmiş ve silinmiş siparişler dahil olmak üzere tüm sipariş türlerinin kapsamlı incelemesini içeren bir bölümdür. Burası, ürün dağıtım kanallarını inceleyebileceğiniz, indirim kuponları ayarlayabileceğiniz ve gerekirse manuel olarak yeni bir sipariş oluşturabileceğiniz yerdir;

Webasyst Mağaza Siparişler

  • Müşteriler”, Tüm müşterilerin ve sosyal ağ yönlendirme kaynaklarına (Twitter, Facebook) ilişkin alt bölümlerinin listelendiği bir bölümdür. Verileri bölgelere ve yönlendirmelere göre de burada görebilirsiniz;

Webasyst Mağazası Müşterileri

  • Ürün:% s“Kategorileri, ürünleri bulabileceğiniz ve ekleyebileceğiniz, promosyon işlemleri ayarlayabileceğiniz, fazladan alanlar oluşturabileceğiniz,” Hit! ” veya “İndirim!” yazabilir, etiket yazabilir, ürün türleri yazabilir, görünürlük ayarlarını düzenleyebilir ve çevrimiçi mağaza ürün stoğunuz ve depo kontrolünüzle ilgili diğer işlemleri yapabilirsiniz. Bu aynı zamanda, CSV dosyalarından toplu ürünler yükleyebileceğiniz bölümdür. Bunların nasıl doldurulacağına dair ayrıntılı talimatlar burada da mevcuttur;

Webasyst Mağaza Ürünleri

  • Raporlar”Kaynağa göre ayrıntılı satış istatistikleri içerir (sosyal ağlar, coğrafi birimler, promosyon kampanyaları, dağıtım kanalları, şov pencereleri vb.). Bu aynı zamanda A / B testlerini ayarlayabileceğiniz, pazarlama hesaplaması, YG ve diğer grafiklere bakabileceğiniz bölümdür. Diğer ayarları da burada bulabilirsiniz. Bunların birçoğu (müşteri raporları, ürünler, ürün sipariş formları vb.)

Webasyst Mağaza Raporları

  • Vitrin”, Statik sayfalar ayarlayabileceğiniz, şov penceresi şablonunuzu seçebileceğiniz, düzenleyebileceğiniz, koda erişebileceğiniz, sosyal ağ widget’ları ve zengin küçük parametreler seçebileceğiniz bir bölümdür. Burası ayrıca, çevrimiçi mağazanız için SEO bulabileceğiniz, kolay URL parametreleri, ödeme ve gönderim seçeneklerini belirleyebileceğiniz ve sipariş verirken güvenli bağlantıyı etkinleştirebileceğiniz yerdir..

Webasyst Mağaza Mağazası

Webasyst mağazalarının yukarıda açıklanan bölümler dışında genel ayarları da vardır. Burada birçoğu var – ürün türleri / özellikleri, öneriler, stoklar, sipariş durumları, nakliye / ödeme seçenekleri, indirimler, para birimi türleri, vergiler, basılı formlar, analitik, tetikleme bağlantıları vb. Liste devam edebilir ve her bölümün kendi kendi seçenekler kümesi. Özellikler hakkında okurken gerçekten kafanız karışabileceğinden, bağımsız olarak göz atmak mantıklıdır. Gelen siparişlerle ilgili SMS teslimi ayarlama fırsatı ayrı bir dikkat etmeye değer.

Bu sistemin temel işlevselliğidir. Sayıları 400’ü aşan eklentiler kurmak yoluyla önemli ölçüde genişletilebilir. Eklentiler ücretsiz ve ücretli. İndirilebilecek uzantılara bakmak için “Yükleyici” bölümüne erişmelisiniz. Burası tamamen ücretsiz olan uygulamaları, şablonları, eklentileri ve widget’ları satın alabileceğiniz yerdir. Eklentiler ve uygulamalar yalnızca bir kez satın alınabilir veya bunları bir abonelik ücreti için ayarlayabilirsiniz. İlk varyant sizin için çok daha faydalıdır. Her ne kadar biraz daha pahalı olsa da, her kullanmayı planladığınızda ek ücret ödemeniz gerekmeyecek.

Bir düzine yararlı eklentinin kurulum maliyetinin, platformu daha az pahalı planlarla kiralamanın yıllık maliyetine eşit (veya aşılması) olduğunu belirtmek gerekir. Genellikle, eklenti seçimi, sistem ayarlarını daha karmaşık ve ayrıntılı hale getirmeyi sağlar. Olası tüm özelliklere sahip bir hipermarket açacak olan kullanıcılara hitap edecek.

Webasyst Eklentileri

Her eklenti / şablon ayrıntılı bir açıklama ve incelemelerle birlikte gelir, bu nedenle ne için ödeme yapacağınızı bileceksiniz. Her türlü ihtiyaca cevap verecek birçok çözüm var. Çoğu eklenti oldukça yararlı olsa da, bazı eklentiler kaydırıcılar, form oluşturucular, afişler, incelemeler vb. Gibi diğer sistemler için standart olan işlevselliği sunar. Evet, bu öğelerin bazıları sistem araçlarına alternatifken, bazıları bu basit unsurların maalesef sistem muadilleri yoktur. İnceleme sayısı, sistemin olumlu bir izlenim yaratan geniş bir Webasyst topluluğunun ana kanıtıdır.

Şimdi alan adları hakkında konuşalım. Yerel ilke standarttır: kendi etki alanınız varsa, bunu bağlayabilirsiniz; değilse, planı (.ru) satın aldıktan sonra size bir hediye olarak verilecektir. Başka bir alan adını tercih ediyorsanız, başka bir alan adından veya sizin için daha uygunsa doğrudan gösterge tablosundan satın alın. Seçim yapmak size kalmış.

Geliştiriciler ayrıca sosyal ağlarla (Facebook, Twitter, Instagram) entegrasyona da dikkat ettiler. Widget’larını görüntüleyebilir ve web sitenizle başlıkların / ürünlerin açıklamalarının senkronizasyonunu ayarlayabilirsiniz.

Webasyst, profesyonel web tasarımcıları için bir platformdur. Çevrimiçi mağaza oluşturmak için en iyi şekilde çalışır, ancak blogları ve promosyon web sitelerini başlatmak için de etkili bir şekilde kullanılabilir. Yeni başlayanlar, ilk bakışta karmaşık görünen gösterge tablosundan ve platformun gelişmiş işlevselliğinden korkabilir. Bununla birlikte, profesyoneller hızlı bir şekilde sistemde ustalaşacak, kendi eklentilerini yazacak veya satın alacak ve ısmarlama çevrimiçi mağazalar veya kendi işlerini geliştirmek için mağazalar oluşturmaya başlayacaklar. En büyük yararı, sistemle çalışmaya başlamanın oldukça kolay olmasıdır, süreç sırasında ortaya çıkacak nüanslar, detaylara dikkat ederek müşteri desteği bölümünde etkili bir şekilde çözülebilir..

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:77
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Ücretli Temalar:$ 20- $ 119
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
HTML Kodu Düzenleme:&# X2714; EVET

Platformun çevrimiçi mağaza uzmanlığı göz önüne alındığında, sunduğu şablonların sayısı oldukça etkileyici ve 77 temayı aşıyor. Ne yazık ki, çoğu ödenir. Burada sadece 9 ücretsiz şablon var. Onlar güzel kalitede, ancak ücretli temalar ($ 20- $ 119) daha çekici ve çok yönlü. Tematik alt bölüm ve şablon önizleme de burada mevcuttur. İhtiyacınız olanı seçmek zor değil. Sisteme aynı anda birden fazla şablon yükleyebilir ve bunları istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz.

Her tasarım beğeninize göre özelleştirilebilir, ancak burada özelleştirme seçenekleri o kadar geniş değildir. Yapabileceğiniz şey renk paletini ve ana yazı tipini değiştirmek, ancak bu seçenekler profesyoneller için yeterli olmayacak. Neyse ki, kişisel web tasarım ihtiyaçlarınızı karşılamak için şablon kodlarını düzenleyebilirsiniz. Uygulamadaki etkinliklerini test ederek bir ve aynı şablonun çeşitli varyasyonlarını kaydetmek mümkündür. Şablonu orada düzenlemek veya kendi sürümünüzü yüklemek için bilgisayarınıza indirebilirsiniz..

Bu nedenle, burada CMS özellikleri açıktır. İhtiyacınız olan herhangi bir tasarıma sahip olabilirsiniz, gerekli becerilere sahip olursunuz. Ne yazık ki, tüm bu görevlerle başarılı bir şekilde başa çıkmak için gelişmiş becerilere ihtiyaç duyulduğu için bu yeni başlayanlar için işe yaramayacaktır. Aksi takdirde, küçük değişiklikler içeren stok varyantlarıyla çalışmanız gerekecektir. Bu gerçekten uygun değil.

Webasyst Temaları

Çevrimiçi mağaza tasarım ayarları “Show Window” / ”Design” bölümünde bulunmaktadır. Şablonu istediğiniz zaman “Tasarım Temaları” bölümünde değiştirebilirsiniz; varsayılan olarak ayarlanan tasarım kodu düzenleme seçeneği “Şablon” bölümünde bulunur.

Sonuç şöyledir: Webasyst’in birçok şablonu vardır, ancak en iyi örnekler oldukça pahalıdır. Projelerinize bireysel tasarım vermek için kodlarla savaşmanız gerekir. Sistem tasarımı özelleştirme seçenekleri oldukça zayıf. Bununla birlikte, genel şablon kalitesi ortalamanın üzerinde.

4. Müşteri Desteği

Müşteri desteği bölümü etkileyici. Sorununuz ne olursa olsun, ilgili bölümde ayrıntılı öğreticiyi bulacaksınız. Burada birçok yararlı makale içeren bir blog da mevcuttur. Yeni başlayanlar müşteri destek bölümünü takdir edecektir: sistem çok fonksiyonlu ve karmaşıktır, ancak mantıklı bir şekilde yapılandırılmıştır. Şablon düzenleme / oluşturma, modül yükseltme ve oluşturma, ayar düzenleme gibi yeni seçenekleri uygulamak için deneyimli bir web tasarımcısı bulmak mümkündür. Bununla birlikte, bu pazarlık edilebilir bir fiyata mevcuttur.

5. Fiyatlandırma Politikası

Sistem ilk bakışta pahalı görünüyor, ancak bu tam olarak doğru değil. İkinci plandan başlayarak, bir maliyetle en fazla 5 web sitesi oluşturmanıza izin verilecektir. Her web sitesinin gerçek maliyeti o kadar yüksek olmayacaktır. Öte yandan, web sitesi oluşturmaya yönelik toplu yaklaşım, ısmarlama web siteleri başlatan deneyimli müşterilere yöneliktir. Bu ciddi web geliştiricileri için ciddi bir sistemdir. Yeni başlayanlar için, ilk plan herhangi bir eklenti olmadan bile fazlasıyla yeterli olacaktır. Sistemin sunduğu aylık planların maliyetini inceleyelim:

 • Artı (7 $ / ay) – çevrimiçi mağaza ve posta uygulamaları, 5 GB barındırma alanı, 1 web sitesi oluşturma fırsatı, SSL erişimi, .ru bonus alan adı;
 • profesyonel (23 $ / ay) – 5 web sitesi oluşturma, 10 GB alan, ücretsiz CDN bağlantısı (web sitesi işlevsellik hızı), gelişmiş analitik araçlar;
 • Ödül (63 $ / aylık) – ekstra görev modülleri, tavsiye programı, SSL hediye sertifikası. Bu plan 10 web sitesi oluşturulmasına izin verir.

Basit hesaplamalar, gelişmiş planlara sahip bir web sitesi oluşturma maliyetinin oldukça ılımlı olduğunu görmeyi mümkün kılar. Oluşturulacak web sitelerinin yeni özellikleri, seçenekleri ve miktarı eklenir. Yeni planların ilk planı almaları önerilirken, profesyonel web sitesi oluşturma sürecine katılmak isteyenler ikinci ve üçüncü planları tercih etmelidir. İkinci plan, başarısı kanıtlanmış web tasarım ekiplerine hitap edecek. Yeni şablonlar, uygulamalar, eklentiler satın alırsanız veya diğer web geliştiricilerinin hizmetlerini sipariş ederseniz Webasyst kullanım maliyeti artabilir.

Sistem büyük çevrimiçi mağazalar oluşturmak için tasarlanmıştır ve gelen trafik büyümesinden ciddi bir şekilde etkilenmez. Bu, finansal yatırımınızın yakında ödeyebileceği anlamına gelir. Hizmeti ciddi projelerin geliştirilmesi için kullanmak mantıklıdır. Sistemi test etmek için bir ücretsiz deneme ayınız olacak. Ücretli uzantılar hariç tüm seçenekler bu süre zarfında kullanılabilir olacaktır. Bu, istediğiniz her şeyi test etmek için yeterli olacaktır.

Diğer web sitesi oluşturucularının çoğu gibi Webasyst, tüm web sitesi, ürün kategorileri, ayrı ürünler ve sayfalar için meta etiketleri doldurma, kolay bir URL oluşturma türü seçme, 301 yönlendirmelerini ve robots.txt’yi ayarlama fırsatı da dahil olmak üzere standart SEO özellikleri sunar. ayarları, sayaç ve Google analizi ayarlayın. Bu çok güzel, ama aynı zamanda bu konuda özel bir şey yok. SEO sonuçlarını geliştirmek için birkaç eklenti ayarladıktan sonra durum olumlu yönde değişiyor.

6. Avantajları ve Dezavantajları

Webasyst seçeneklerini araştırırken kalitesi ve işlevselliğinden çok etkilendik. Sistemin uzun bir listesi var harika faydalar, yani:

 • İyi şablon kalitesi
 • Ücretsiz olanlar da dahil olmak üzere çok sayıda widget, eklenti ve kurulacak uygulama seçenekleri
 • Güzel SEO araç kümesi
 • Makul planlar
 • 7/24 kaliteli teknik destek
 • Son derece bilgilendirici müşteri desteği bölümü
 • Bir profesyonelden özel işlevsellik sipariş etme fırsatı.

Hizmet oldukça güçlü görünüyor, ancak yok zayıf noktalar, gibi:

 • Hemen hemen tüm şablonlar ödenir ve maliyet oldukça yüksektir
 • Tasarım özelleştirme seçenekleri kodlamadan yetersiz
 • Yeni başlayanlar için karmaşıklık
 • Bazı ücretli eklentiler, başlangıçta sistemde olması gereken işlevsellik sağlar (diğer platformlarla karşılaştırıldığında).

Platform, deneyimli web tasarımcıları için harika çalışıyor, ancak etkili bir şekilde kullanılması için ekstra finansal yatırımlar gerektirecektir (şablonlar, eklentiler vb.). Yeni başlayanların ustalaşması kolay olmayacak, ancak birkaç gün içinde olağandışı gösterge tablosuna ve zengin ayarlara alışmak mümkün olacak. Asıl önemli olan, Webasyst’in kaliteli sonuç almasına izin vermesidir.

Sistemin elbette çeşitli alternatifleri var, ancak CMS nişinde onları aramak zorunda kalacaksınız. Web sitesi kurucularının çoğu, web sitesi ayarlarının etkinliği açısından bu platformun gerisinde kalmaktadır. İstisna sadece Shopify. Volüzyon da iyi bir rakip olabilir. Sistemlerin geri kalanı yeni başlayanlar için daha uygundur, ancak işlevsellik açısından daha basittir.

Sonuç

Webasyst çok güçlü bir çevrimiçi mağaza web sitesi oluşturucusudur. Herhangi bir karmaşıklık seviyesine sahip bir işlem platformu başlatmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Bonus olarak, bir blog veya promosyon web sitesi oluşturma fırsatı elde edersiniz, ancak bu seçenekler sistemin e-Ticaret işlevselliği kadar ciddi ve çekici değildir. Diğer platformlarda küçük web siteleri oluşturmak daha uygun ve ekonomiktir. Webasyst, ciddi web geliştiricileri ve güçlü projeler için bir hizmettir.

Ücretsiz şablonların miktarını ve ücretli şablonların maliyetini beğenmedik. Öte yandan, buradaki kodu düzenlemek mümkündür, bu da herhangi bir hazır şablonu satın almaya yatırım yapmadan ihtiyacınız olan herhangi bir temaya dönüştürmenizi sağlar. Muhtemelen fark ettiğiniz gibi, web siteleri burada her açıdan güçlüdür. Dahası, SEO özellikleri de eklenti yüklemesini göz önünde bulundurarak birinci sınıf seviyededir.

Yeni başlayanlar için dikkate değer bir dezavantaj, pano karmaşıklığıdır. Seçeneklerin yaklaşık üçte biri (daha fazla değilse) size tuhaf gelecektir. Biraz pratik yaptıkça ve müşteri destek bölümünü inceledikçe, bulmacalar yerlerinde olacak ve çevrimiçi mağaza oluşturma nişinde güzel bir uzman olacaksınız. Bu sistem profesyonel web geliştiricileri için bir bal küpüdür. Ciddi işlere odaklanıyorsanız, Webasyst kullanmanızı öneririz. Sisteme hakim olduktan sonra kesinlikle beğeneceksiniz, finansal yatırımlar hızlı bir şekilde ödeyecek.

Webasyst’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map