Weblium İncelemesi

Weblium incelemesi


Weblium – insanların tek bir sayfadan oluşan yüksek kaliteli küçük işletme web siteleri oluşturmasına yardımcı olmak için tasarlanmış, kullanımı kolay bir web sitesi oluşturma aracıdır. Platform, işletim sistemi türü, operatör veya ekran çözünürlüğüne rağmen tüm cihazlarda eşit derecede iyi çalışan kullanıma hazır şablonlar arayanlar için ürünler olacak. Aynı zamanda, Weblium yapmak isteyen kullanıcılar için iyi bir çözüm olabilir. sitelerini sıfırdan oluşturup yayınlayın hiçbir zaman.

Sistem, ücretsiz bir plana ek olarak tüm bloklarda eşleşen bir web stiline ayak uydurmanıza yardımcı olacak bir AI Tasarım Süpervizörüne sahiptir. Sadece küçük ve hafif projeler için iyi olacak. Weblium, çevrimiçi ürün satmak için küçük dijital mağazalar açmaya istekli olanlar için birkaç daha ücretli plan sunuyor.

Profesyonel portföyler, bloglar, kartvizitler veya küçük işletme web sitelerine gelince, Weblium muhtemelen işe yarar. Sahip olduğu özelliklere ve araçlara daha yakından bakalım.

Lehte ve aleyhte olanlar

Weblium, tonlarca özellik veya genişletilmiş işlevsellik gerektirmeyen kullanıcılara dikkat etmeye değer. Esneklik ve daha fazla uzatma açısından biraz sınırlı görünse de, yine de bazı avantajları olabilir.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Şık tasarım.
&# X2714; Basit ve hızlı düzenleme işlemi.
&# X2714; Ücretsiz plan ve SSL, bulut barındırma ve alan adı gibi ücretsiz seçenekler.
&# X2714; Uyarlanabilir tasarıma sahip profesyonel şablonlar.
&# X2714; AI Tasarım Süpervizörü.
✘ Yalnızca küçük ve tek sayfalık web siteleri için iyidir.
✘ Sınırlı entegrasyon özellikleri.
✘ Pahalı Web Stüdyosu planları.

Bu ne için iyi?

Platform hem bireylerin hem de girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılar. Bir yandan, kişisel kullanım şık bir portföy oluşturmanız veya küçük işletmenizi çevrimiçi olarak temsil etmeniz gerektiğinde. Ayrıca, yazılım akılda kalıcı açılış sayfaları oluşturmak için iyidir. Sistem son zamanlarda küçük çevrimiçi mağazalar oluşturmak ve başlatmak için bazı e-Ticaret yetenekleri ekledi.

Sonuç olarak, Weblium, müşterileri için iyi görünümlü web siteleri oluşturmak isteyen işletme sahipleri, bireyler, pazarlamacılar ve serbest çalışanlar için mükemmel bir seçim olabilecek esnek bir web sitesi oluşturucu olarak konilerdir. Web sitesi oluşturucu özel teknik bilgi gerektirmez. Örneğin, hazır olmayan bir açılış sayfası oluşturmak için teknisyen olmayan bir saat kadar sürecek.

Bu nedenle, Weblium’un teknik geri bildirim gerekli olmadığı halde farklı projeler ve web sitesi türleri için kullanılabileceğinden emin olabiliriz..

Kullanım kolaylığı

Weblium’un teknik veya kodlama becerisi gerektirmediğini zaten biliyorsunuz. Dahası, AI tabanlı işlevsellik hareket halindeyken hazır web siteleri oluşturmak için. Önceden tasarlanmış bir şablonu tercih ettiğinizde veya sıfırdan yeni bir site oluşturmaya başladığınızda, sıfırdan inşa süreci 3 saatten fazla sürmez.

Weblium editörü

Ancak web sitesi editörüne girmeden önce, basit bir kaydı tamamlamanız ve gelecekteki projeyle ilgili birkaç soruyu cevaplamanız gerekir.

Başlangıç

Her şeyden önce, bir kullanıcının kaydolması gerekir. İşlem bir Google veya Facebook hesabıyla giriş yapılarak tamamlanabilir. Başka bir yol da e-postanızı ve şifrenizi belirtmektir. İlk varyant daha hızlıdır, çünkü hemen web sitesi oluşturma sürecine geçebilirsiniz.

Weblium kaydı

Bir sonraki aşamada, kullanıcıdan proje hakkında temel bilgiler vermesi istenir. Sistem, kim olduğunuzu tanımlamak için çeşitli tipik seçenekler sunar. Bu seçenekler şunları içerir:

 • pazarlamacı.
 • İş sahibi.
 • Web tasarımcısı.
 • Diğer.

Proje adımı hakkında Weblium bilgileri 1

Bir sonraki adım, en azından temel teknik becerilere sahip olup olmadığınızı veya tam bir acemi olup olmadığınızı belirlemektir. Örneğin, web tasarımı ve kodlama konusunda iyiyseniz, “Web Sitelerini Profesyonel Olarak Oluşturma” yı seçmeniz gerekir. Biraz kodlama bilgisine sahip olanlar “Birkaç kez WordPress kullanmış” olacaktır. Teknik becerisi sıfır olan kullanıcılar “Daha önce hiç web sitesi oluşturma” seçeneğini seçmelidir.

Proje adımı 2 hakkında weblium bilgileri

Son olarak, web sitesini kimin kuracağınızı belirtmeniz gerekecektir. Müşteriler için serbest çalışan olarak veya ajans aracılığıyla site oluşturmayı veya kişisel kullanım için bir site oluşturmayı veya işletmeyi çevrimiçi olarak temsil etmeyi planlıyorsunuz.

Proje adımı 3 ile ilgili weblium bilgileri

Dürüst olmak gerekirse, kayıt işlemi sırasında hangi seçenekleri seçtiğiniz önemli değildir. Aynı düzenleme araçlarına ve şablon listesine en baştan erişebilirsiniz. Daha sonra satın alacağınız planın ardından özellikler değişecektir. Ücretsiz deneme, tüm kullanıcılara hedeflerine rağmen aynı şekilde çalışır.

Web Sitesi Düzenleme

Böylece, şablonların listesini görebilirsiniz. Kullanıcılar boşluktan bir web sitesi oluşturmaya başlayabilir. Ancak kişisel kullanım için bir siteye ihtiyacınız varsa, Weblium çeşitli düzenler sunduğundan zaman kaybetmenin bir anlamı yoktur. Burada mağaza ve portföylerden etkinliklere ve emlak maketlerine kadar çok sayıda kategoriye ayrılmış duyarlı şablonlar bulabilirsiniz..

Weblium boş web sitesi oluşturma

Her düzen, düzenleme işlemi sırasında daha sonra önizlenebilir ve özelleştirilebilir. Yalan söylediklerinizi seçin ve web sitesi oluşturucuya girmek için “düzenle” düğmesine basın. Weblium tam özellikli bir sürükle ve bırak yazılımıdır. Bir kullanıcı özel bloklar arasından seçim yapabilir, bunları sayfaya ekleyebilir, düzenleyebilir ve yeniden düzenleyebilir. Sistem, tüm web sitesi bloklarını tek bir ekranda yönetmek için ayrı bir işleve sahiptir. Yeniden boyutlandırmanın yanı sıra istediğiniz yere taşıyabilirsiniz. Çok kolay görünüyor.

Weblium önizlemesi

Yeni bir bloğa ihtiyacınız varsa, çarpıya tıklayın. Platform, sizi çeşitli sayfa içi öğelerle birlikte modül kitaplığına yönlendirecektir. Burada bazı güzel başlıklar, özellik bölümleri, CTA blokları, iletişim formları, “Hakkında” modülleri vb. Var. Pazarlama ihtiyacı için ödüller, geri sayımlar veya feed’ler içeren ek öğelerden ayrı bir koleksiyon varörneğin bir ürün açılış sayfası veya özel kişiselleştirilmiş teklif için).

Weblium ekleme bloğu

Sonunda gerekli tüm blokları bir araya getirdiğinizde, metin ekleyerek, görüntüleri değiştirerek, içeriği yeniden boyutlandırarak ve yeniden biçimlendirerek bunları düzenleyebilir ve özelleştirebilirsiniz. Weblium, web sitesi menüsünü yönetmek için basit bir araçla birlikte gelir. Menü öğelerini kolayca ekleyebilir, bağlantı bağlantıları ekleyebilir, tıklama işlemlerini değiştirebilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Kullanıcılar gizlemek veya görüntülemek istedikleri öğeyi seçebilir.

Weblium menü düzenleyici

Genel düzenleme işlemi çok basit görünüyor. Buradaki tek dezavantaj, bazı özelliklerin ayrı ekranlarda mevcut olmasıdır. Bu, her yeni modül eklemek veya düzeni düzgün bir şekilde düzenlemek istediğinizde farklı pencereler arasında geçiş yapmanız gerektiği anlamına gelir. Öte yandan, satır içi düzenleme, tüm sayfaları yeniden yayınlamanıza gerek kalmadan tüm değişiklikleri otomatik olarak kaydetmenizi sağlar.

Canlı Yayın

Web siteniz hazır. Yapmanız gereken tek bir şey var. Web sitesi ayarlarına gidin ve genel bilgileri girin. Kullanıcılar web sitesi başlığını ve açıklamasını belirtebilir, favicon yükleyebilir ve alan adını bağlayabilir. Bu arada, platformun 1 yıllık alan adı ücretsiz özelliği. Ancak, yalnızca Pro planında mevcuttur. Weblium fiyatlandırmasını biraz daha açıklayacağız. Bizi izlemeye devam edin.

Weblium yayınlanıyor

Tüm işlemleri tamamladıktan sonra web sitenizi önizleyin ve “yayınla” düğmesine basın.

Özellikleri & Esneklik

Weblium kullanıcıları, web sitesi oluşturucuyu bir test modunda deneyebilir. Başlamak için ücretsiz bir plan var. Ne yazık ki, yeterli özellik sağlamaz, bu nedenle kaçınılmaz olarak tam bir platform işlevselliği ile bir Pro planına geçmeniz gerekecektir. Yükseltilmiş bir planla ne alacaksınız?

Bloglama Özelliği

Weblium ile blog oluşturmak çok kolaydır. Basitçe yazarın adını ayarlayın, yazı taslağını seçin veya sıfırdan yeni bir makale oluşturmaya başlayın. Gösterge panosu, önceden yayınlanmış yayınların sayısını ve kullanıma hazır taslakların miktarını görüntüler.

Weblium bloglama

Gelişmiş gönderi ayarları, SEO başlığını düzenlemeyi veya özel başlık ayarlamayı mümkün kılar. Ayrıca, yazı URL’sini değiştirebilir, bir önizleme resmi ayarlayabilir, yazı açıklaması vb. Yazabilirsiniz. Arama motorlarının sıralamasını istemiyorsanız, makaleyi bir tıklama ile arama sonuçlarından gizleyebilirsiniz..

Weblium yayını düzenle

e-Ticaret

Weblium kendi e-Ticaret çözümünü sunmasa da, kullanıcıların dijital mağazalar oluşturma ve çevrimiçi ürün satmaya başla. Bu, üçüncü taraf entegrasyonunun hile yapabileceği yerdir. Web sitesi oluşturucunun kod giriş seçeneğine sahip olduğunu unutmayın. Başka bir deyişle, herhangi bir kod parçasını web sitesinde istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.

Kullanıma hazır bir çevrimiçi mağazayı entegre etmenin en kolay yollarından biri, Ecwid. E-Ticaret eklentisinin uygulanması sadece basit değildir, aynı zamanda küçük bir çevrimiçi mağazaya başlamak için yeterli olan 10’a kadar ürün eklemenize izin verir. Şiddetle tavsiye edilir!

Sosyal Takip

Her Weblium şablonu veya sitesinde, bağlı sosyal hesaplara bağlantıları belirtebileceğiniz entegre bir “Bizi Takip Edin” kutusu bulunur. Tek ihtiyacınız olan, açılır listeden platform türünü seçmek ve buna bir bağlantı eklemektir. Sosyal medya bağlantısına sahip kutu otomatik olarak web sitenizde görüntülenecektir. Buradaki büyük sosyal ağların yanı sıra müzik ve video akış hizmetlerimiz, elçilerimiz ve diğer araçlarımız var. Ziyaretçileri sürekli meşgul etmenize yardımcı olacaklar.

Weblium sosyal bağlantıları

Analitik Uygulamalar

Kullanıcılar, entegre analitik uygulamaların yardımıyla web sitesi trafiğini ve diğer önemli parametreleri izleyebilir. Facebook pikseline ek olarak Google ve Yandex tarafından kurulan tüm önemli izleme platformlarından birini seçebilirsiniz (sosyal medya katılımını izlemek) ve diğerleri. Hizmeti etkinleştirmek için yalnızca uygulamanın kimliğini girmeniz gerekir.

Weblium analitiği

Form Yönetimi ve Entegrasyonu

Bir posta listesi oluşturmak işiniz için hayati önem taşıyabilir. MailChimp, Zapier, vb. Gibi özel e-posta pazarlama araçlarına ihtiyacınız olabilir. Bunlar yalnızca haber bültenleri veya kişiselleştirilmiş teklifler gönderirken değil, aynı zamanda müşterilerin geri bildirimlerini toplarken de iyi çalışır. Weblium, alınan verileri Telegram messenger’ınıza gönderen işleve ek olarak hepsine sahiptir.

Weblium entegrasyonu

Beyaz Etiket Çözümü

Platform Beyaz Etiket Ajansını tanıttı. Müşterilere hizmet sunarken Weblium kaynaklarından ve işlevlerinden faydalanmak isteyenler için iyi bir fikir. Çözüm uygun olacaktır:

 • Serbest müşterileri için duyarlı ve güncel web siteleri oluşturmak isteyenler. Kaldırılan Weblium reklamları içeren kullanıma hazır bir proje oluşturmak birkaç saat sürer.
 • Web Stüdyoları ekip oluşturmaya karar veren 7-10 kişiden oluşur ve web tasarım iş başlatmak. Beyaz Etiket çözümü, aynı anda 10 farklı projeyi tamamlamayı mümkün kılar.
 • Büyük Ajanslar aynı anda birkaç karmaşık projede gruplar halinde çalışmak için geliştirilmiş işbirliği ve iş akışı yönetimi araçları sunar.

Çözüm, saatlerce markalı siteler oluşturma yeteneğiyle 150’den fazla platformun şablonuna erişim sağlar.

tasarlamak & Şablonlar

Weblium’un iyi görünümlü ve şık şablonları var. Duyarlılar ve tabletler ve akıllı telefonlar da dahil olmak üzere farklı mobil cihaz türlerinden önizlenebilirler. Mevcut düzenler iyi bir ilk izlenim bırakıyor. Tüm temalara editörden ulaşılabilir. Bunlar kategorilere ayrılır ve hazır modüller, sayfa öğeleri ve bloklarla birlikte gelir. Yani, çok fazla özelleştirme yapmanız gerekmeyecek.

Weblium tasarımı

Ayrıca, sistem en son tasarım trendlerini takip eden iyi görünümlü siteler sağlamak için gelişmiş teknolojiler kullanır. Animasyon ve görsel efektlerin yanı sıra, kullanıcılar diğer harika işlevlerin yanı sıra AI tabanlı tasarım yardımından da memnun kalacaklar. İçerirler:

 • AI Tasarım Süpervizörü&# X2122; – Bu AI aracının ana fikri, eklediğiniz bloklara ve içeriğe dayalı olarak web siteniz için eşleşen stili oluşturmaktır. Tüm site bölümlerini seçilen bir stile göre özelleştirir. Hangi değişiklikleri yaptığınız önemli değil, genel resim uyumlu ve şık görünüyor.
 • Ayarlanabilir Bloklar – Kullanıma hazır bir şablon seçmeye karar verseniz bile tek bir düzenle sınırlı değilsiniz. Yine de listeden herhangi bir ayarlanabilir blokla özelleştirebilirsiniz. Her yeni öğe, site konseptinizi karşılamak için otomatik olarak eşleşen bir stil alacaktır.
 • Akıllı UI Kiti – Web sitesi oluşturucu tarafından sunulan Akıllı UI Kiti, düğmeleri, formları, renk düzenlerini ve arka planı tek bir araç çubuğunda değiştirmeyi kolaylaştırır. Sistem, okunması ve anlaşılması kolay% 100 kusursuz içerik sağlamak için olası hataları ve hataları tespit edip vurgulayacaktır..
 • Benim İçin Yap Özelliği – Wemblium, tüm web sitesi oluşturma sürecini dış kaynak kullanmak istemeyenler için kendi tasarım stüdyosuna sahiptir. Bir istek bandı göndermek, bir sitenin özel tasarıma sahip prototipini, benzersiz şirketin logosunu kişisel bir yöneticiye ve kodlamaya dahil eder. Özellik, proje türüne bağlı olarak birkaç plan halinde gelir.
 • Özel kod – Bir kullanıcı web sitesine özel bir kod ekleyebilir. Bu özellik yalnızca Pro modunda çalışır.

Platform şunları kullanır: hızlı yanıt veren teknolojiler PC veya dizüstü bilgisayarların yanı sıra mobil cihazlarla da iyi site performansı sağlamak için. Oldukça düzgün bir yükleme işlemi sağlar.

Müşteri desteği

Weblium’u kullanırken yardıma ihtiyacınız olmayacak. Ancak, hala çözmeniz gereken bir sorun varsa, platform sorunu çözmek için çeşitli yollar sunar:

 • Canlı destek – canlı sohbet yoluyla şirketin temsilcileriyle iletişim kurun. Destek uzmanlarının yanıt vermesi genellikle 10-15 dakika sürer.
 • Video eğiticileri – kendinizi ana sayfada bulduğunuzda, nasıl başlayacağınızla ilgili adım adım talimatlar içeren videoları göreceksiniz. Kullanıcıların ayrı bir bölümde aramalarına gerek yoktur.
 • Bloglar ve Kılavuzlar – her ikisi de ekstra yararlı bilgi kaynağı olarak gelir.

Kötü olan şey, başka bir yolla iletişim kurmak için Kişi bölümünü ve e-postayı veya telefonu bulamadık..

Planlar & Fiyatlandırma: Weblium’un Maliyeti?

İlk başta Weblium, sıfır maliyet planı ve düşük fiyatları ile uygun fiyatlı bir web sitesi üreticisi gibi görünüyor. Ancak bu sadece verilen hizmetlere daha derinlemesine inene kadar. Her şeyden önce, aşağıdakileri içeren üç temel paket paketi vardır:

 • Ücretsiz plan özel bir Weblium alan adı ve reklamlarla ücretsiz olarak.
 • Profesyonel plan yıllık ödeme yapıldığında aylık 8.25 $ ‘dan başlar. Tüm Webliu, ücretsiz 1 yıllık alan adına ek özellikler içerir.
 • İniş Pro 196 $ ‘lık bir ömre mal olan bir yaşam planıdır. Depolama alanı sınırlıyken ücretsiz bir alan adı yok 120 MB.

Weblium fiyatlandırması

Not: Hem ücretsiz hem de Pro planında sınırsız depolama alanı bulunur.

Ancak, profesyonel açılış sayfaları oluşturmak için profesyonel yardıma ihtiyacınız varsa, fiyatlar anında artar. Weblium uzmanları tarafından oluşturulan tek bir açılış sayfası size 124 ABD dolarından mal olacak. 10 sayfaya kadar ihtiyacınız varsa, 224,20 $ açılış sayfalarını ödemeye hazır olun..

Weblium fiyatlandırması

Beyaz Etiket çözümü üç ana planda da mevcuttur:

 • Temel aylık 24 ABD dolarına mal olan serbest çalışanlar içindir.
 • Büyüme aylık 49 ABD doları tutarında tasarlanmış veya web stüdyoları.
 • kuruluş aylık 89 dolara mal olan büyük ajanslar için.

Weblium Web Sitesi Örnekleri

Küçük Şirket Web Sitesi

Küçük Şirket Web Sitesi

İşletme Web Sitesi Örneği

İşletme Web Sitesi Örneği

e-Ticaret Web Sitesi Örneği

e-Ticaret Web Sitesi Örneği

Weblium İnceleme Sonucu

Weblium hızlı ve uygun fiyatlı çözüm küçük projeler durumunda. Bunlar arasında bloglar, portföyler, iş temsilciliği siteleri, etkinlik kartları vb. Bulunabilir. Sistem, tek sayfalık ürünlerin hiçbir zaman piyasaya sürülmesi için iyidir. Web siteniz için benzersiz bir stil oluşturmak için bir dizi tasarım işleviyle kullanımı çok kolaydır.

Ancak, gelecekte daha fazla genişletilmesi gereken daha karmaşık bir siteye veya projeye ihtiyacınız varsa, pek işe yaramayacaktır. Gelişmiş SEO ayarları veya e-Ticaret özellikleri. Bu durumda, çevrimiçi bir mağazayı web sitenize bağlamak için üçüncü taraf çözümleri kullanmalısınız.

Weblium’u Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map