Webs.com İncelemesi

Webs – Küçük işletme web sitenizi etkili bir şekilde oluşturmanıza ve tanıtmanıza yardımcı olabilecek en eski DIY web sitesi oluşturucularından biridir. Ancak bu, Web’lerin kişisel web sitelerini veya kar amacı gütmeyen kuruluşların web sitelerini başlatmak için kullanılamayacağı anlamına gelmez. Sadece hizmetin araç seti, şablonları ve özellikleri çoğunlukla girişimciler için web siteleri oluşturmaya odaklanmıştır..


Platform, farklı projeler oluşturmaya, kullanım kolaylığına, kolaylığa ve herhangi bir web kurma becerisi gerektirmez çekici ve iyi yapılandırılmış bir web sitesi oluşturmak. Bu, sistemi karmaşık web tasarım nüanslarını rahatsız etmek istemeyen, ancak kısa bir süre içinde iyi bir web sitesini hazırlamaya niyetli olan yeni başlayanlar ve web tasarım uzmanları için değerli bir seçimdir..

2001 yılında kurulan Web’ler başlangıçta kişisel kullanıcıların hedefleri için Vistaprint’e. O zamandan beri, sistem hızla gelişmeye başladı ve çeşitli özellikler ve araçlar sağladı. Web’leri dünyanın en popüler veya fonksiyonel SaaS web sitesi oluşturucusu olarak adlandırmak zordur, ancak tek gerçek açıktır: platformla oluşturulan web sitelerinin sayısı 55 milyonu aşmıştır, bu da kesinlikle sistemin gücünün en iyi kanıtlarından biridir, kendisi için konuşuyor. Bu nedenle, bilinçli bir karar vermenize yardımcı olmak için kollarımızı toplayalım ve Web’leri test etmekle meşgul olalım.

1. Kullanım Kolaylığı

Web’lere kesinlikle kullanımı kolay bir web sitesi oluşturucu denemez. Birden fazla bölüm, sekme ve kategori ile birlikte gelen arayüzüne ve kontrol paneline alışmak zaman alır. İyi haber, sistemin her bir web sayfasında yaptığınız düzenlemeler üzerinde tam kontrol sahibi olmanızı sağlayan WYSIWYG web sitesi editörü ile gelmesidir..

Sürükle ve bırak prensibi, gerekli öğeleri seçen ve bunları bir sayfada düzenleyen hizmetin siz olduğunuz gibi yarattığı sezgisel duyguya katkıda bulunur. Çoğu özellik ve tasarım öğesi (paragraflar, resimler, sütunlar, fotoğraf galerileri, iletişim formları, düğmeler ve daha fazlası) taşınabilir modüllerdir. Alt araç çubuğundan bir tane seçin ve sayfaya sürükleyin. Öğeyi konumlandırdıktan sonra, daha derin özelliklerini yapılandırmak için öğeyi çift tıklayın.

Web Editörü

Web arayüzünde gezinmek çok kolay, neşeli ve ilham verici: en önemli sekmeler ve bağlantılar her zaman parmaklarınızın ucunda. Kullanıcı kolaylığı için, iki bölüme ayrılmıştır: Gösterge Tablosu ve Oluşturucu’nun kendisi. Projenizde olup bitenlerin tam resmini görmek için Web Tablosuna gidin. İstatistikler (dahili izleme araçlarına göre), Webs Premium, Alanlar gibi sekmeleri içerir & E-posta, Form Gönderme, SEO Booster, Mobil, Ayarlar ve Eşleşen Ürünler.

Ayrıca işletme bilgilerinizi Google ve Yahoo dahil 100’den fazla yerel arama dizinine otomatik olarak göndermenize yardımcı olan kullanışlı bir Yerel Listeler özelliği de vardır..

Web Gösterge Tablosu

Kayıt işleminin burada çok hızlı ve basit olduğunu belirtmek gerekir. Yapmanız gereken alanları doldurmak, tasarlayacağınız web sitesinin e-postanızı, şifrenizi ve türünü belirtmektir. Bundan hemen sonra, şablon seçimine geçebilirsiniz. Ücretsiz ve premium temalar, kategorileri arasında seçim yapabilir veya hatta ilgilendiğiniz sektörü belirtmek için arama filtresi seçeneğini kullanabilirsiniz. Bu, şablon faktörünü belirtmek için kolaylık faktörünü belirtmeksizin zamanı da kısaltır..

2. Özellik Seti ve Esneklik

Özellik kümesi söz konusu olduğunda, Web’ler, kullanıcıların web tasarım gereksinimlerinin hakim miktarını karşılamak için zengin sayıda araç sunar. Hangi web sitesi türünü ayarlamak üzereyseniz, başarılı bir şekilde başlamak ve istenen hedeflere ulaşmak için tasarım özelleştirme, pazarlama ve tanıtım özellikleri ve seçenekleri bulacaksınız. Sistemi diğer popüler hizmetlerden ayıran ve bu nedenle kullanıcının dikkatine değer olan web sitesi oluşturucusunun ana vurgularını ele alalım..

Sosyal Medya Entegrasyonu

Web’lerle, sosyal medya hesaplarını web sitenize entegre ederek ziyaretçilerinizle etkili bir şekilde iletişim kurabilirsiniz. Kullanıcıların ilgisini çekmek ve gelecek haberler, etkinlikler ve güncellemeler hakkında onları bilgilendirmek için burada yapabileceğiniz şey, sosyal medya simgeleri eklemek, Twitter feed’inizi paylaşmak veya web sitesinde Facebook gibi bir kutu görüntülemek.

Yerel Listeler

Bu özellik, yerel giriş dizinlerine ekleyerek işletmenizin yerel topluluk tarafından fark edilmesini kolaylaştırır. Arama motoru sonuçlarında kullanıma sunmak için yalnızca işletme ayrıntılarını, iletişim bilgilerini ve diğer bilgileri sağlayın. Sonuç olarak, sistem 5 dakikadan daha az bir sürede 100’den fazla yerel çevrimiçi dizin ile işinizi kaydettirmenizi sağlar! Bu gerçekten etkileyici ve etkili!

Web Listeleri

Video ve Fotoğraf Galerileri

Web sitesi oluşturucu, projenizi hayata geçirerek, kullanıcının dikkatini çeken çarpıcı video ve fotoğraf galerilerini entegre etmeyi ve yönetmeyi mümkün kılar. Hedefiniz ne olursa olsun, bir web sitesi başlatırken fotoğraf ve video eklemek kullanıcı katılım oranını artıracaktır. Sistem ayrıca, içinde benzersiz ve etkileyici bir galeri oluşturmak için eklenen fotoğrafları kırpmanıza, döndürmenize ve yeniden boyutlandırmanıza olanak tanıyan görüntü düzenleme seçenekleri sunar..

e-Ticaret Motoru

Web mağazanıza e-Ticaret işlevselliği eklemek gibi bir niyetiniz varsa, bunu güçlü entegre e-Ticaret motorunu kullanarak yapabilirsiniz. Web mağazalarını kurmak ve yönetmek Web’lerle kolaydır. Ürünler, resimler, açıklamalar, çoklu yapılandırmalar, ürün durumları ekleyebilir ve düzenleyebilir, farklı ürün türlerine kategori atayabilirsiniz vb..

Premium hesap kullanıcıları, ürünlerini doğrudan Web panosunda yönetmelerine ve kontrol etmelerine yardımcı olan envanter izleme sistemine erişebilir.

Webs e-Ticaret

Dahası, ödemeleri ayarlamak mümkündür (şu anda yalnızca PayPal ödemeleri sistem tarafından kabul edilmektedir) ve daha önce hiç yapmadıysanız bile gönderim seçenekleri çok fazla zaman almaz. Web mağazanızı ile entegre ederseniz Etsy hesabınızda, daha gelişmiş e-Ticaret ve ödeme seçeneklerine erişebilirsiniz. Bir başka olumlu nüans, Web’lerin sistem içinde yapılan satışlardan herhangi bir işlem ücreti almamasıdır.

Gelişmiş Web Sitesi Analizi

Web’ler, kendi entegre Stats web analizi aracıyla birlikte gelir. Web sitenizin istatistiklerini izlemenizi, trafik miktarını ve kaynaklarını, ziyaretçilerin davranışlarını, büyük kâr kaynaklarını, sayfa görüntüleme sayısını vb. Öğrenmenizi sağlar..

Bülten Aracı

Araç, web sitesi üyelerinize e-posta patlamaları göndermenizi sağlar. Premium plan aboneleri, gelişmiş görüntü ve metin biçimlendirme seçenekleri için HTML kodlama becerilerini kullanabilir.

Blog

Web sitenize bir blog eklemeniz gerekiyorsa, bunu Web’lerle yapmak sadece birkaç dakika sürecektir. Yalnızca kurulumu değil, aynı zamanda yayınları ve ayarları daha sonra düzenlemek ve güncellemek de kolaydır. Tek şey – ilk önce nereye blog ekleyeceğinizi bulmanız gerekir – sayfa ekleme menüsüyle uygulama sayfası sekmesinde gizlenir.

Eşleşen Ürünler Özelliği

Web sitenizin uzmanlığına bağlı olarak, sistem size özel basılı pazarlama materyalleri sunacaktır. Ünlü Webs iş ortağı Vistaprint tarafından sağlanan kartpostallar, kartvizitler, takvimler ve diğer popüler ürünler hakkında harika fırsatlar sunmanıza olanak tanır..

SEO Güçlendirici

Web’ler, iyi web sitesi tanıtımınızla da ilgilenir. Özel olarak sistem uzmanları tarafından geliştirilen güçlü bir SEO aracı, web sitesi içeriğini mümkün olan en iyi şekilde organize etmenize ve optimize etmenize yardımcı olur ve özel bir teknik beceri gerektirmeden yüksek arama motoru sıralamalarına ulaşmasını sağlar. Arama motorlarında web sitenizin sıralamasını yükseltmek için meta etiketleri (başlıklar, açıklamalar ve anahtar kelimeler) doldurmanız yeterlidir. Web sitesi URL’sinin, servis tarafından menü öğesinin adından otomatik olarak oluşturulduğunu unutmayın.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:750
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım✘ HAYIR
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

Tasarım, web sitesi oluşturucusunun hayal kırıklığı yaratan özelliklerinden biridir. Bugün itibariyle sistem, tümü mobil uyumlu 750’den fazla tema sunuyor. Kapsamlı şablon seçimine bakılmaksızın, temalar biraz modası geçmiş görünüyor ve özelleştirmeleri söz konusu olduğunda esneklikten yoksundur. Niş uzmanlığınıza karşılık gelen temayı bulmak için 20’den fazla endüstriye göz atabilirsiniz. İlgilendiğiniz sektörü belirtebileceğiniz ve mevcut varyantları izleyebileceğiniz arama filtresi seçeneğini kullanmak da mümkündür. Sistem, ücretsiz ve premium temalar arasından seçim yapmanızı sağlar.

Unutmamanız gereken nokta, Web’lerin HTML / CSS kodlama esnekliği sağlamadığıdır. Sonuç olarak, isteseniz bile benzersiz bir tasarım oluşturamazsınız. Bu, tüm Web tabanlı web sitelerinin hemen hemen aynı görünmesinin başlıca nedenlerinden biridir.

Kişisel olarak burada yapabileceğiniz düzenlemeler arasında, mevcut renk şemalarından birini seçme, arka plan rengini / resmini özelleştirme, web sitesi gövdesinin yazı tipi stillerini, gezinme çubuğunu ve altbilgiyi seçme, görüntüleri yükleme ve düzenleme, slogan ekleme Ayrıca kendi video kanalınızı oluşturmak ve işletmenizle ilgili YouTube videolarını entegre etmek de mümkündür. Kullanıcılara, arama kolaylığı için çeşitli kategorilere ayrılan modüllerden web sitesi yapısı oluşturma fırsatı verilir. Bunlar arasında Popüler, Kombinasyonlar, Yapı, Medya, Sosyal, Ticaret ve diğer.

Web Şablonları

Web siteleri, standart web sitesi tasarımı özelleştirme parametrelerinin yanı sıra, mobil düzenleyici sürümünü kullanmanızı sağlar. Birkaç mobil şablon tasarımı arasında seçim yapabilir ve hatta her birinin renk düzenini web sitenizin genel renk paletine uyacak şekilde özelleştirebilirsiniz..

4. Müşteri Desteği

Şaşırtıcı bir şekilde, Web’lerin müşteri desteği hiç de hayal kırıklığı yaratmıyor – karmaşıklığına, tasarım becerilerine veya elden geçirdiğiniz süreye bakılmaksızın sorularınıza veya sorunlarınıza cevap bulmak için ihtiyacınız olan her şey var. Sisteme kayıt olur olmaz, sistemin nasıl kullanılacağı hakkında kapsamlı bir video sunulur. Ancak, web tasarım sürecine geçtiğinizde, beklenmedik sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Bu, Gösterge Tablosunda bulunan Yardım bölümünün yararlı olacağı yerdir.

Burada göreceğiniz ilk şey, çeşitli yanıt seçeneklerine sahip etkileşimli pop-up NanoRep tabanlı sohbet çözümüdür. Başlangıçta, sorunuzu yazmanız ve destek ekibi uzmanlarının anında yanıtlanmasını beklemeniz istenecektir. Bunun dışında, sistemin avantajlı olarak nasıl kullanılacağına ilişkin video eğitimlerini görüntüleyebileceksiniz. Herhangi bir sorunla karşılaştığınızda bu çok kullanışlıdır, çünkü Bilgi tabanı / SSS / Destek Merkezi arasında geçiş yapmaya gerek yoktur – tüm sorunları tek bir yerde çözebilirsiniz. Bu seçeneklerin ücretsiz plan kullanıcıları için mevcut olduğunu unutmayın. Premium Plan aboneleri ayrıca e-posta desteği, canlı sohbet ve telefon desteği yardımına erişebilecek.

5. Fiyatlandırma Politikası

Webs, kullanıcıların sistemin alt alanında 5 sayfaya kadar web sitesi oluşturmalarına olanak tanıyan ücretsiz bir plana sahiptir. Kuşkusuz, ücretsiz bir plan ciddi kısıtlamalarla birlikte gelir, ancak hizmeti keşfetmek ve ana özellik setini test etmek için hala yeterlidir. Burada karşılaşacağınız kısıtlamalar arasında, yalnızca alt alan adında bir web sitesi yayınlama fırsatı da bulunmaktadır. Bu, ek olarak sayfanın alt kısmında sistem reklam banner’ıyla birlikte gelir. e-Ticaret motoru burada da mevcut değil.

Daha gelişmiş bir işlevsellik mi bekliyorsunuz? Ardından, aşağıdakileri içeren ücretli aboneliklerden birine geçmeniz gerekir:

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
Starter:$ 5.99 / mo✓ Sınırsız Sayfa;
G 1Gb Depolama.
Geliştirilmiş:$ 12.99 / ayWeb 20 Web Mağazası Ürünleri;
✓ Premium Temalar.
Pro:22,99 $ / ayEngine Arama Motoru Gönderimi;
✓ SEO Güçlendirici.

Fiyatlar, 2 yıllık bir plan alacağınız gerekçesiyle görüntülenir. Webs, sunulan planların şartlarından, hizmet kalitesinden veya özellik setinden memnun olmayan kullanıcılar için 30 günlük para iade garantisi sunar.

6. Artıları ve Eksileri

Webs, girişimciler ve küçük işletme sahipleri için en iyi şekilde çalışan, zengin özelliklere sahip bir web sitesi oluşturucusudur. Burada kullanabileceğiniz çok şey var, ancak platform aynı zamanda sadece potansiyel web tasarım seçeneklerinden biri olarak hizmeti araştıran kullanıcılar tarafından akılda tutulması gereken birtakım dezavantajlarla birlikte geliyor. Şimdi sistemin en belirgin avantajlarını ve dezavantajlarını hemen gözden geçirelim:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kullanışlı WYSIWYG web sitesi editörü;
&# X2714; Güzel müşteri destek seçenekleri;
&# X2714; e-Ticaret motoru;
&# X2714; SEO Optimizasyonu.
Code Kod düzenleme seçeneği yok;
✘ Vasat şablonlar;
Custom Tasarım özelleştirme özelliklerinin eksikliği.

7. Rakiplerle Karşılaştırma

Web’leri niş liderlerle karşılaştırmak gerçekten mantıklı değil. Bunun nedeni, sistemin zamanla rekabet pozisyonlarını kaybetmeye devam etmesidir. Bununla birlikte, hizmetin bu popüler web sitesi oluşturucuya üstün gelmesini sağlayan herhangi bir yön olup olmadığını öğrenmek için Web’lerle Weebly karşılaştırmasına bir göz atalım.

Webler ve Weebly

Aslında, her iki web sitesi üreticisine tek bakış farkı anlamak için yeterlidir. Web’ler kesinlikle işlevsellikten, tasarım özelleştirme araçlarından, entegrasyon seçeneklerinden yoksundur. Web’lerin sunduğu temaların sayısı oldukça etkileyici olsa da, şablon kalitesinden bahsetmiyoruz. Fiyatlandırma politikası söz konusu olduğunda, Web’ler de Weebly’nin gerisinde kalıyor. Planların maliyeti ve sayıları her iki sistemde de neredeyse aynıdır, ancak Weebly kesinlikle bu açıdan da kazanan.

Sonuç olarak

Kullanım kolaylığı:7/10
Özellikleri:6/10
Tasarım:6/10
Teknik Destek:8/10
Fiyatlandırma:7/10
Genel puanı:6.8 / 10

Web’ler – şirketleri için güvenilir çevrimiçi varlık oluşturmak isteyen küçük işletme sahiplerinin ve girişimcilerin ihtiyaçlarını ve gereksinimlerini karşılayan bir web sitesi oluşturucusudur. Teknik olmayanlar için oldukça sezgiseldir, ancak daha ileri düzey kullanıcılar için çok önemli olan çok sayıda işlevsel araçtan yoksundur.

Kabul edelim: Web’ler karışık bir çanta. Kullanım kolaylığı, oldukça iyi araç seti, e-Ticaret işlevselliği ve uygun fiyatlı fiyatlandırma politikası, kurbanları düzgün olmayan vasat şablonlara ve satış pop-up’larına düşürüyor. Kuşkusuz kolayca basit bir site oluşturmanıza izin verirken, aşağıdaki gibi daha çağdaş tekliflerin gerisinde kalıyor Wix, uKit ve Weebly (yine de rakiplerinin çoğundan daha uzun süredir).

Web’ler kesinlikle test edilmeye değer, hizmetle daha önce hiç çalışmadıysanız, temel kavramlarına sahip değilsiniz ve bundan çok fazla beklemiyorsunuz. Ancak, tam özellikli bir işletme web sitesi oluşturmaya gerçekten odaklanmışsanız, bu platforma en iyi alternatifleri aramak mantıklıdır.

Web’leri Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map