Weebly İncelemesi

Weebly – tek bir kod satırı yazmaya gerek kalmadan mükemmel görünümlü web siteleri oluşturmaya izin veren çok yönlü bir web sitesi oluşturucusudur. Web sitesi oluşturucu kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü ile birlikte gelir ve web sitesi ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurarak web sitenizin yapısını ve tasarımını değiştirmenizi sağlayan bir “kutu” modeli kullanır.


2006 yılında San Francisco’da David Rusenko, Chris Fanini ve Dan Veltri tarafından başlatılan hizmet, en güçlü ve tanınmış sürükle ve bırak web sitesi üreticilerinden biri haline geldi. Dünya çapında 60 milyondan fazla kullanıcıyla popülerlik kazandı ve bunu büyük bir web oluşturma aracı olarak kullanmak isteyenlerin sayısı her geçen yıl artmaya devam ediyor. Bu tür dünya çapında tanınma, kaliteli web sitelerini sıfırdan oluşturmaya izin veren sezgisel doğa ve kolaylık ile açıklanmaktadır..

Bu, modern nişte bulunan en kullanıcı dostu web sitesi üreticilerinden biridir, ancak herhangi bir kodlama bilgisi veya web tasarım deneyimi olmadan bile mükemmel performansa sahip görsel olarak çekici web siteleri oluşturmak için yeterince güçlüdür. Ancak, CSS veya HTML temellerinden haberdar olduğunuz için şanslıysanız, Weebly size bu bilgiyi çarpıcı web siteleri oluşturmak için kullanma seçeneği sunar.

Weebly, iş popülerliğini artırmak için çevrimiçi mağazalar ve bloglar başlatmaya izin veren güçlü bir bloglama ve e-Ticaret işlevselliği ile birlikte gelir. Ne tür bir web sitesi kurmayı planlıyorsanız, Weebly hem yeni başlayanlar hem de web tasarım uzmanları için kullanımı kolay, hızlı, etkili ve keyifli bir çözüm gibi görünüyor.

Nisan 2018’de Weebly, ödeme işleme devi tarafından satın alındı ​​- Meydan. Sonuç olarak, platform e-ticarete daha güçlü odaklanarak, küçükten büyüğe çevrimiçi mağazaları başlatmak ve yönetmek için gereken kapsamlı bir özellik kümesi sunar.

Ama Weebly gerçekten bu kadar basit mi? Bunu bulmak için, hizmeti ayrıntılı olarak analiz etmek mantıklıdır. Tam olarak şimdi yapacağımız şey bu.

1. Kullanım Kolaylığı

Weebly’nin hızlı başlangıç ​​kılavuzu ve genel kullanım kolaylığı sayesinde yeni düzenleyiciye geçiş sorunsuz. Özünde, bildiğiniz aynı eski iyi Weebly, ama bir yüz germe ile. Gösterge tablosu, önemli bilgilere hızlı ve kolay erişim sağlar. Yararlı ipuçları alın, site istatistiklerini, mağaza siparişini, blog yorumlarını ve daha fazlasını görün.

Web sitesi oluşturucusunun editörü mantıksal olarak yapılandırılmış, net ve iyi tasarlanmış olup, abonelerin hizmetin kapsamlı ve çok yönlü özellik setini kullanmasına ve istenen sonucu elde etmek için benzersiz kombinasyonlarda etkili bir şekilde düzenlemesine izin verir. Bu, resim galerileri, slayt gösterileri, metin kutuları, ürün reklamları, ses ve video oynatıcılar, iletişim formları, özel HTML gömme seçenekleri, harita entegrasyonu ve ne gibi araçların entegrasyonu ile ilgilidir. Sistem editörünün tek önemli sorunu geri alma / yineleme düğmelerinin olmamasıdır, bu da kullanıcıların yaptıkları düzenlemeleri iptal edememesi ve web sitesinin önceden kaydedilmiş sürümünü geri yüklememesi ile sonuçlanır. Editörün diğer özellikleri ve unsurları iyi seviyede.

Weebly Web Sitesi Editörü

Bir web sitesi oluşturmak için bir tema seçmeniz ve içeriğinizi eklemeye başlamanız yeterlidir. Ayrı bir düzenleyici kullanmak zorunda kalmadan öğeleri doğrudan web sayfanızda sürükleyip bırakarak içeriği düzenleyebilir ve yeniden düzenleyebilirsiniz.

Weebly bir ‘kutu modeli’ kullanıyor Bu, tüm içeriğinizin belirli kaplara düşeceği veya kutuları sayfaya sürüklediğinizde. Bu yaklaşım, gelecekte mevcut içeriğin bir şablondan diğerine aktarılmasını kolaylaştırır.

2. Özellikler & Esneklik

Weebly, resim galerileri, slayt gösterileri, haritalar, ses, arama kutusu ve daha fazlası dahil olmak üzere sadece birkaç tıklamayla entegre edebileceğiniz birçok hazır widget ve uygulamaya sahiptir. Ayrıca, of öğesinden yararlanarak varsayılan widget listesinin ötesine de geçebilirsiniz.Yerleştirme kodu’Seçeneğini tıklayın. Bir sayfaya istediğiniz kadar öğe ekleyebilirsiniz. Sayfanın kendisi, sürüklediğiniz birçok widget’ı ve içeriği barındırmak için daha uzun sürebilir.

Yeni bir sayfa eklerken, boş bir sayfaya alternatif olarak hazır Sayfa Düzenlerinden birini kullanabilirsiniz. İkram şirketleri ve restoranlar ve servis sayfaları için ana sayfalar, iletişim, hakkında, yaratıcı menü tasarımları da dahil olmak üzere 30’dan fazla farklı Düzen tasarımı vardır..

Weebly Sayfa Düzeni

Bir düzen seçtiğinizde, otomatik olarak yeni sayfanıza yeni site öğeleri ekler. Ardından, seçilen düzeni düzenleyebilir, kaldırabilir veya yeni öğeler ekleyebilirsiniz.

Ayrıca okuyun:
Son zamanlarda farklı sergiledik Weebly destekli web siteleri, itibaren dosyalarını için web mağazaları, inşaatçının ne kadar esnek olduğunu göstermek için.

Weebly e-Ticaret

Weebly’nin e-Ticaret motoru, çevrimiçi mağazanızın performansını önemli ölçüde artıran çok yönlü, işe özgü özelliklerle doludur. Bu özellikler, kodlama bilgisini kullanmak zorunda kalmadan, işlevsel ve görsel olarak çekici web mağazaları hızlı ve sorunsuz bir şekilde oluşturmanıza olanak tanır.

Weebly tabanlı web mağazanızı başlatır başlatmaz, sistem ona entegre bir alışveriş sepeti sağlar, böylece teknik sorunları çözmek için zaman kaybetmeden ürünlerinizi hemen satmaya başlamanıza izin verir. Servis ayrıca güvenli ödeme seçenekleri ile ürün ve malzeme stoğunu kontrol etme imkanı da sağlar.

Weebly e-Ticaret

Düzinelerce veya binlerce ürün satmayı planlıyorsanız, zamanında ürün sevkiyatı sağlamak, müşterilerin tekliflerinize olan ilgisini artırmak ve müşterileri son güncellemelerden ve en çok satan ürünlerden haberdar etmek için bunları kolayca yöneteceksiniz. Bir kullanıcı stokta olmayan bir ürün seçtiyse, sistem satışa sunulduğunda kendisine bildirilmesini mümkün kılacaktır..

Weebly ayrıca alışveriş sürecini hızlandırmak ve basitleştirmek için güçlü ve kullanışlı arama filtresi seçenekleri sunar. Müşteriler, ürünleri fiyat, renk, tip, boyutlar ve diğer özellikler gibi ana parametrelere göre sıralayabilecektir. Dijital, fiziksel ürünler veya diğer hizmetleri satmayı planlamanızın bir önemi yoktur – web mağazasından erişilebilen esnek bir ürün yelpazesine, yeni teklifler kullanıma sunulduğunda e-posta bildirimleri alacak olan mevcut ve potansiyel müşteriler için erişilebilir olacaktır. çevrimiçi mağazada.

Sistem ayrıca fiziksel ürünler, özel teklifler, el yapımı ürünler, hizmetler vb.. Hareket halindeyken işinizi yönetmenize olanak tanıyan iPhone ve Android uygulamalarından faydalanabilirsiniz ve dünyanın herhangi bir yerinden müşterilerle iletişime geçebilirsiniz. Bu, tekliflerinizle ilgilenmelerini sağlamak için kesin bir yoldur.

Weebly ile Online Mağaza Nasıl Başlanır?

Weebly ile bir çevrimiçi mağaza açmak ve yönetmek çok kolay. Tek yapmanız gereken:

 • Birden çok şablondan birini seçin ve çevrimiçi mağazanız için pencereleri gösterin;
 • Ürün ekleyin;
 • Gönderim ve vergi ayarlarını yapın;
 • Kullanılabilir ödeme seçeneklerini belirtin.

Sistem gerisini sizin için otomatik olarak yapacak.

Web mağazası oluşturma deneyiminizi geliştirmek için Weebly, benzersiz temalar ve renk kombinasyonları, ücretsiz barındırma, çeşitli mağazacılık ve ürün görüntüleme seçenekleri, sosyal ağ entegrasyonu, gelişmiş SEO özellikleri, kolay içerik ve ürün bilgisi entegrasyonu, hızlı sipariş yönetimi seçenekleri, esnek nakliye ve ödeme seçenekleri, entegre mailouts ve ne değil.

Etsy veya Shopify web mağazanızı Weebly platformuna aktarmak gibi bir niyetiniz var mı?? Hızlı ve etkili kurulum için hizmete aktarmanız veya bir CSV dosyası yüklemeniz yeterlidir. Bundan hemen sonra, benzersiz bir görünüm vermek için çevrimiçi mağaza tasarımınızı ayarlayabileceksiniz..

Ayrıca okuyun:
En iyi e-Ticaret sitesi oluşturucuları.
Sıfırdan bir e-Ticaret web sitesi nasıl oluşturulur?.

Weebly ile Bloglama

Weebly sitenizdeki bir blogun kurulumu ve yapılandırılması kolaydır. Sistem, sürükle ve bırak özelliğini kullanarak inanılmaz bir blog’u birkaç dakikadan daha kısa bir sürede başlatmanızı sağlar. Yapabileceksin:

 • yayınları zamanla;
 • zamanlanmış makaleler için sosyal medya paylaşım seçeneklerini önceden belirleme;
 • Facebook, Disqus ve Weebly yorumları dahil olmak üzere farklı yorum sistemleri arasından seçim yapın;
 • tek tek gönderiler için meta etiketler belirtin;
 • her gönderiye özel üstbilgi ve altbilgi ekleyin.

Esnek Weebly arayüzü, bir blog oluşturmanıza ve hayal edebileceğinizden çok daha hızlı bir içerikle doldurmanıza olanak tanır. Güçlü düzenleme ve yayınlama öğeleri blogunuzun içeriğine odaklanmanızı mümkün kılarken, Weebly hizmetleri arka plan tasarımıyla ilgilenir.

Weebly Blog Yazı Editörü

Web sitesi oluşturucu ücretsiz blog şablonları koleksiyonu sunar, bağımsız olarak veya büyük web sitelerinin ve çevrimiçi mağazaların bir parçası olarak kullanılabilir. Ücretsiz barındırma, kullanıcılar için hızlı yükleme hızı ve kullanılabilirliğini garanti eder. Blog şablonları tamamen özelleştirilebilir ve kolayca görevlerinize ulaşabilir.

Weebly Pazarlama Araçları

Weebly Promote aracı, nispeten uzun zaman önce gelişmiş e-posta pazarlama seçenekleri için tanıtıldı, ancak milyonlarca kullanıcı zaten etkinliğinden emin oldu. Araç, kayıtlı kullanıcıların etkinliğine göre otomatik olarak mesaj oluşturur. Bülten istatistikleri gösterge tablosu bölümünde izlenir.

Weebly Promote hizmeti, bültenler, promosyon haber bültenleri, ürün ve etkinlik tanıtımı vb. Gibi çeşitli e-posta türleri için hazır şablonlar içerir.. Bu e-postalar tüm mobil cihaz türlerinde görüntülenebilir, ancak yine de e-postanızın nasıl görüntüleneceğini kontrol etmelisiniz. Gelecekteki kampanyalar için kendi şablonlarınızı oluşturmak ve kaydetmek mümkündür.

Weebly E-posta Oluşturucusu

E-posta pazarlama kampanyanızı başlatmak için ihtiyacınız olan e-postaların listesidir. Weebly Promote, CSV dosyasından e-postaları içe aktararak veya kişileri Weebly topluluk gruplarıyla, web mağazası siparişleriyle ve çevrimiçi form verileriyle senkronize etmek için gereken tek tıklamayla entegrasyon aracılığıyla iki şekilde oluşturmaya izin verir.

Pazarlama istatistikleriniz, açılmış, e-postaları okuyan ve içerdikleri bağlantıları tıklayan kişilerin sayısını takip etmenizi sağlamak için günün her saatinde kullanılabilir olacaktır. Bu, en etkili promosyon kampanyalarına karar vermenize ve iş geliştirmenizle ilgili sonuçları almanıza yardımcı olur. Weebly Promote tarafından sunulan ekstra pazarlama hizmetleri aşağıdaki gibidir:

 • E-posta sürükle ve bırak yapıcısı;
 • Başarılı promosyon kampanyaları oluşturmanıza ve bunları web sitenize, çevrimiçi mağazanıza ve blogunuza entegre etmenize olanak tanıyan e-posta pazarlama seçenekleri;
 • Çoklu teknik destek araçları, test e-posta dağıtımları ve etkileyici Weebly topluluğu;
 • İletişim segmentasyonu ve daha fazlası.

Weebly SEO

Weebly standart bir SEO araçları seti sunar. Sayfanıza benzersiz bir URL verebilir, başlık, açıklama ve anahtar kelimeler ayarlayabilirsiniz. Bu, Google’ın değişiklikleri dizine eklemesi için bir veya iki hafta gerekebilse de, web sitesi sayfalarınızın arama motoru sonuçlarında daha yüksek pozisyonlar elde etmesini sağlar..

Bunun dışında Weebly, tüm sayfaların kalıcı bağlantılarını kurmaya ve değiştirmeye izin veriyor SEO ayarlarının ilgili bölümünde. Üstbilgi ve altbilgi kodları her sayfaya ayrı ayrı gömülebilir. Ayrıca, onay işareti düğmesini tıklayarak bir hedef sayfayı arama motorundan gizleyebilirsiniz..

Weebly SEO Ayarları

Web sitenizi başka bir ev sahibinden Weebly’ye aktaracak mısınız?? Sonra tüm SEO sonuçlarının ve geçmişinin kaybolmasını önlemek için en iyi yolu (bir web sitesi yapısını değiştirirseniz) 301 yönlendirmeleri kurmaktır. Trafiği ve arama motorlarını eski sayfalardan yenilerine yönlendirmek için bu gereklidir. Weebly bunu sistem düzenleyicisinin SEO ayarları bölümünde kolaylıkla yapmanıza izin verir. Tüm bu SEO özelliklerini yerine getirerek, yakında web sitenizin arama motoru konumlarının gelişimini gözlemleyeceksiniz..

Weebly Video Barındırma

Şu andan itibaren Weebly, web sitenize video yüklemeye ve yayınlamaya izin veriyor. Bu iki şekilde yapılabilir:

 • YouTube Entegrasyonu. Bu seçenek YouTube ve diğer web sitelerinden videoları Weebly tabanlı web sitenize entegre etmeyi mümkün kılar. YouTube videolarının kullanımı için genişletilmiş seçenekler sunan entegre Weebly video araçlarını ve YouTube özelliklerini kullanarak aralıkları ve görüntüleme öğelerini değiştirebilirsiniz. Ayrıca Vimeo gibi diğer video servislerinden videoları entegre edebilirsiniz. Weebly video oynatıcı özellikleri web sitenizin multimedya elemanları üzerinde profesyonel kontrol sağlar.

 • Video Yükleme ve Barındırma. Video dosyalarını doğrudan Weebly’ye de yükleyebilirsiniz. Otomatik olarak Weebly web sitenizdeki videoları görüntülemek için dönüştürülürler. Kullanıcıların videoyu izlemek için hiçbir şey indirmesi veya ayrı bir medya oynatıcı açması gerekmez. İçerik, ziyaretçilerin yüksek kalitede görüntülenmesi için Weebly platformunda ücretsiz olarak saklanabilir.

Weebly Site İstatistikleri

Weebly ile, iyileştirme gerektiren nüansları tanımlamak için web sitenizin trafiğini izleyebilir ve istatistikleri yönetebilirsiniz. Bu veriler Weebly kontrol panelinde ve web sitenizi kaç kullanıcının ziyaret ettiğini öğrenebilirsiniz belirli bir zaman aralığında, en çok hangi sayfalarla ilgilendiklerini, hangi arama sorgularının web sitenize ziyaretçi çektiğini ve kullanıcıların size hangi kaynaklardan geldiğini.

Önemli olan, web sitesi istatistiklerinizin gerçek zamanlı modda görüntülenmesi, veri ve trafiği izleyebileceğiniz için. Web istatistiklerini ayrıntılı bir şekilde analiz etmek için Weebly, genişletilmiş web sitesi istatistiklerini minimum çaba ve zaman yatırımıyla bulmak için Google Analytics kodunun eklenmesine izin verir.

Weebly sistemi, site ziyaretçileriniz tarafından gönderilen bilgileri toplamayı ve görüntülemeyi kolaylaştırır. Veriler sitenizin kontrol panelinde saklanır ve gelecekteki analizler için kolayca bir e-tabloya aktarılabilir. Ziyaretçilerinizden doküman, resim veya diğer dosya yüklemelerini kabul edebilirsiniz.

IFTTT ile entegrasyon

Weebly ile ortaklık IFTTT, kolayca otomatik görevler ve etkinlikler oluşturmak için çeşitli uygulamaları ve ürünleri bağlamanızı sağlayan akıllı bir web hizmeti. Örneğin, Instagram’da bir fotoğraf yayınladığınızda yeni bir blog yazısı eklemek için Weebly web sitenizi ve Instagram hesabınızı bağlayabilirsiniz. IFTTT Weebly kanalında bulunan mevcut If-then tariflerini kullanabilir veya kendi tariflerinizi oluşturabilirsiniz.

Weebly Görüntü Editörü

Weebly’nin Ocak 2017’deki güncellemesinden başka bir teklif yeni Resim Düzenleyici. Artık HTML5’i temel alıyor (önceki sürümü Flash’tayken).

Weebly Görüntü Editörü

Bu Editör, görüntüleri kırpma, döndürme ve ayarlama, onlara metin ekleme gibi özellikler içerir ve görüntüleri daha çekici hale getirmek için 29 filtre sunar.

Weebly Uygulama Merkezi

Weebly’nin Uygulama Merkezi, artık sitenize basit tek tıklamayla entegrasyonlarla ekleyebileceğiniz dinamik bir uygulama ve hizmet koleksiyonudur ( Wix en Uygulama marketi).

Weebly Uygulama Merkezi

Uygulama Merkezi’nin amacı ilgi çekici içerik oluşturmanıza ve böylece site ziyaretçilerinize hem işlev hem de eğlence sağlamanıza yardımcı olmaktır.. Öne çıkan uygulamalardan bazılarına göz atalım:

 • PinPoll: Bu ücretsiz uygulama, web sitenize eğlenceli ve ilgi çekici anketler entegre etmenizi sağlar. Her anket marka renkleri ve görüntüleri ile tamamen özelleştirilebilir. Uygulama duyarlı, bu nedenle herhangi bir cihazda harika görünecek ve çalışacak.
 • LiveChat: Bu ücretli uygulama, canlı sohbet yazılımını birkaç dakika içinde web sitenize entegre etmenizi sağlar.
 • Call-Out-Box: ücretsiz uygulama, özel bir arka plan ve kenarlık rengiyle sitenizdeki önemli bir bilgiyi kolayca vurgulamanızı sağlar.

Dördüncü sürümünün yayınlanmasıyla birlikte, Weebly, dahil edilen alan adı tekliflerini, çoğu uluslararası olan 6 yeni alan bölgesi içerecek şekilde genişletti. Bunlar arasında .com, .net, .org, .us ve .info yer alır..

Weebly’de Android ve iOS uygulamaları var hareket halindeyken yeni Weebly siteleri oluşturmalarına ve düzenlemelerine olanak tanıyan Yeni Weebly for iOS uygulaması, iPad’i hem çevrimdışı hem de çevrimiçi çalışan ve dokunsal site oluşturma için özel olarak geliştirilen yaratıcı bir araca dönüştürüyor.

Weebly ayrıca bir öğretmenler ve okullar için özel çözüm. Platform, öğretmenlerin kolayca sınıf siteleri oluşturmasına ve hatta tüm okulu veya üniversiteyi dijitalleştirmesine yardımcı olur.

Weebly Form Oluşturucu

Weebly, özel formlar oluşturmayı ve web üzerinden gönderimleri yönetmeyi mümkün kıldı. Hizmetin sürükle ve bırak çevrimiçi form oluşturucusu, kullanıcıların etkileyici web tarama deneyimi sağlamak ve projeleri daha ilgi çekici ve işlevsel hale getirmek için RSVP listeleri, özel iletişim formları ve anketler oluşturmalarına olanak tanır. Bu öğeleri web sitenize entegre ederek daha iyi veri toplama seçenekleri için iletişim formları oluşturabilirsiniz. Bu, özellikle belirli veya niş kitleleri hedefleyen web siteleri için harika çalışır (düğün ve restoran web siteleri en iyi örneklerdir).

Weebly Form Oluşturucu

Örneğin, açılır menüler, metin veya onay kutuları gibi gerekli alanları sürükleyip bırakarak yeni entegre edilmiş formu özelleştirmek size kalmıştır. Aslında, seçtiğiniz iletişim formunda görüntülenmesini istediğiniz soruları, yanıt seçeneklerini ve ekstra alanları tamamen özelleştirerek ihtiyacınız olan hemen hemen tüm form türlerini oluşturabilirsiniz..

Önemli olan Weebly form oluşturucu, basit veri depolamasına ve mevcut yanıt seçeneklerine erişime katkıda bulunur. Form entegrasyonu ile işiniz bittiğinde, web sitesinde mevcut hale gelir ve her ziyaretçi onu doldurabilir. Bir kullanıcı belirli verileri sağlayıp formu gönderdikten sonra, bildirim e-postasını derhal belirtilen ön adrese gönderirsiniz. Arama kolaylığı ve hızlı inceleme için, sağlanan veriler web sitenizin kontrol panelinde saklanır, ancak daha fazla inceleme ve ayrıntılı analiz için e-tabloya aktarma fırsatınız olacaktır. Dosya bırakma kutusunun, ziyaretçilerin göndereceği fotoğrafları, belgeleri veya diğer dosya türlerini kabul etmek için de kullanılabileceğini unutmayın. Bu, yüksek trafikli ve kayıtlı kullanıcıların zengin veritabanına sahip büyük web sitelerinin sahipleri için çok kullanışlı ve kullanışlı bir araçtır.

Mobil uygulamalar

Weebly ayrıca mobil uygulamaları kullanarak web sitenizi bulunduğunuz herhangi bir konumdan oluşturmanıza ve yönetmenize de olanak tanır. Sistem, Android, iPad ve iPhone için bulunduğunuz her yerde etkileyici içerikler oluşturmanıza izin veren özel uygulamalara sahiptir. Mobil uygulamaların kullanımı yalnızca web sitenize 7/24 bağlı kalmanızı sağlamakla kalmaz, aynı zamanda masaüstü bilgisayarınıza veya dizüstü bilgisayarınıza ulaşmanıza gerek kalmadan iletişim formu gönderimlerine göz atarken proje istatistiklerinizi kontrol etmenize de yardımcı olur. Bu, özellikle gün boyu meşgul olan, ancak işlerini kontrol etme ihtiyacıyla karşılaşan girişimciler için çok uygun ve zaman kazandıran.

Weebly Mobil Uygulaması

Bu, e-ticaret mobil yönetimi söz konusu olduğunda da geçerlidir. Uygulamayı yükleyerek, doğrudan kullandığınız mobil cihazdan çevrimiçi satış yapmaya başlamak için bir web mağazası başlatma ve yönetme fırsatı elde edeceksiniz. Yeni ürün listeleri, fotoğraflar, açıklamalar, ürün parametreleri, fiyatlar vb. Oluşturabilirsiniz. Ayrıca Stripe ile çevrimiçi ödemeleri kabul etme, siparişleri işleme alma, yeni verilen siparişler için bildirim alma ve diğer birçok yararlı işlevi gerçekleştirme izni verilir..

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:55
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Tema İçe Aktarma:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:✘ HAYIR
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

Genel olarak, üç seçenek vardır: hazır bir tema kullanabilirsiniz; birini özelleştir (standart WYSIWYG oluşturucuya ek olarak, gelişmiş bir HTML / CSS düzenleyici var); veya bir üçüncü taraf şablonu kullanın – bu web sitesi oluşturucu için özel olarak uyarlanmış özel şablonlar oluşturan birçok tasarımcı var.

Yeni duyarlı temalardan birini kullanıyorsanız, web siteniz mobil tarama için otomatik olarak optimize edilecek ve görünümü üzerinde hiçbir kontrolünüz olmayacak (yani mobil sürümünüzün görünümü).

Eski şablonlar kullananlar için Weebly, Weebly Site Oluşturucu’dan erişilebilen yerleşik bir mobil düzenleyici sağlar. Öğeleri mobil maketlere sürükleyip bırakmanıza olanak tanıyan görsel bir düzenleyici ile sitenizin mobil görünümünü düzenlemek basittir.

Önemli Not: Mobil web sitenizi kaldırırken, düzenlerken veya öğelere eklerken tüm değişiklikler masaüstü ve mobil sürümler arasında otomatik olarak senkronize edilir. Bu özellik ek bir ücret ödemeden kullanılabilir.

4. Müşteri Desteği

Weebly farklı destek türleri sağlar. İlk olarak, kontrol panelinin kendisinde açıklayıcı açılır pencereler ve sistemi kolayca öğrenmenize yardımcı olacak istemler bulunur. İkincisi, Livechat, telefon ve e-posta desteği var.

Herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, önce Weebly Yardım Merkezi. En sık sorulan soruların cevaplarını ve birçok yararlı tuts içerir. Weebly sosyal medyada da oldukça aktif. Acil durumlarda, onlarla iletişime geçebilirsiniz heyecan veya Facebook.

5. Fiyatlandırma Politikası

Weebly fiyatlandırma politikası, diğer web sitesi üreticilerinin çoğunluğu tarafından sunulan politikadan biraz farklıdır. Web siteleri ve çevrimiçi mağazalar için iki ayrı teklifi vardır.

Fiyatlandırma SeçeneğiMaliyetÖzellikleri
connect:4 $ / ay✓ 500 Mb Disk Alanı;
✓ Alan adı;
✓ Weebly Reklamları Görüntüleme.
Starter:8 $ / ay✓ Sınırsız Disk Alanı;
✓ Domain Connect;
We Weebly Reklamı Yok.
Pro:12 $ / ayBir öncekine ek olarak:
✓ Site Arama;
✓ Video Arkaplanları;
✓ Üyelik.
İş:25 $ / ayBir öncekine ek olarak:
✓ SSL Güvenliği;
✓ Sınırsız Ürünler;
Goods Dijital Ürünler.
Verim:38 $ / ayBir öncekine ek olarak:
✓ Hediye Kartları;
✓ Gerçek Zamanlı Nakliye Ücretleri;
✓ E-posta Kampanyaları.

Sıradan Web Siteleri için Fiyatlandırma Politikası. Sıradan bir web sitesi başlatmak için bir fikriniz varsa, aşağıdaki planlar arasında seçim yapabilirsiniz:

 • Ücretsiz (0 TL): web sitesi oluşturucunun ana işlevlerinin kullanımını ima eder. Sürükle ve bırak düzenleyici, 500 MB disk alanı, weebly.com alt etki alanı, SSL güvenliği sunar. Ücretsiz bir planla oluşturulan web siteleri, görüntülenen sistem reklamlarıyla birlikte gelir. Bu plan herhangi bir e-Ticaret seçeneği sağlamaz, bu nedenle onunla bir web mağazası açmak imkansızdır.

 • Bağlanın (bir kerelik yıllık ödeme ile 4 $ / aylık): kişisel kullanım için. Plan, ücretsiz planın tüm özelliklerini sunar, ancak ek olarak kendi alan adınızı bağlamanıza izin verir. Ancak, sistem reklamları web sitesinden kaldırılmaz. Bu bağlamda, Weebly’nin Bağlantı Planı aynı terimlerle gelen Wix ‘Bağlantı Alanı‘ Planı ile aynıdır.

 • Başlangıç ​​(bir kerelik yıllık ödeme ile 8 $ / aylık): kişisel kullanım için. Sürükle ve bırak düzenleyici, sınırsız disk alanı, sistem reklamlarının yokluğu, kendi alan adınızı bağlayabilme, SSL güvenliği ve gelişmiş web sitesi istatistikleri sağlar. E-Ticaret ihtiyaçlarınız için bu seçeneği seçmek istiyorsanız, sistem yapılan tüm işlemler için% 3 komisyon ücreti talep edecektir. Plan, en fazla 10 ürün eklenmesine ve doğrudan Weebly web sitesinde ödeme yapılmasına olanak tanır.

 • Pro (bir kerelik yıllık ödeme ile 12 $ / aylık): gruplar ve kuruluşlar için. Başlangıç ​​Planı’nın ima ettiği tüm özellikleri artı web sitesi arama seçeneği, şifre koruması, video arka planı, HD videolar ve sesler ve 100 üyeye kadar etkileşim kurma fırsatı sunar. Planı e-Ticaret ihtiyaçlarınız için kullanırken 25 adede kadar ürün yükleme şansınız olacaktır. Ödemeler Weebly web sitesinde kabul edilirken, işlem ücreti% 3’tür..

 • İşletme (bir kerelik yıllık ödeme ile 25 $ / aylık): veya küçük işletmeler ve çevrimiçi mağazalar. Pro Plan tarafından sunulan özelliklerin yanı sıra, bu aynı zamanda sınırsız sayıda üyeye ve kayıt özelliğine katılma fırsatı da sunar. İş planı, e-Ticaret web sitesi sahiplerinin sınırsız sayıda ürün yüklemesine ve ödemeleri kendi alanlarında kabul etmesine olanak tanır. Sonuç olarak, Weebly herhangi bir işlem ücreti almaz. Plan, dijital ürünler satmanızı, stoklarınızı yönetmenizi, indirim kuponları sunmanızı, ürün incelemeleri eklemenizi ve nakliye ve vergi hesap makinesinden faydalanmanızı sağlar.

Çevrimiçi Mağazalar için Fiyat Politikası

Çevrimiçi mağaza sahipleri için Weebly, sıradan web siteleri için sağlananlarla aynı terimlerle gelen Başlangıç, Profesyonel ve İş Planları da sunar.. Ayrıca, hizmet deneyimli perakendeciler için gelişmiş Performans Planı sunar, maliyeti tek seferlik yıllık ödeme ile 38 $ / ay.

Plan, İş Planının ima ettiği özellikleri kapsar. Bu aynı zamanda e-Ticaret seçenekleriyle de ilgilidir, ancak ayrıca, terk edilmiş alışveriş sepetleri, gerçek zamanlı modda sunulan nakliye fiyatları ve hediye sertifikaları hakkında e-posta bildirimleri alacaksınız.

Tüm planlar bir alan adı (genel maliyeti 19 ABD dolarıdır), 100 $ ‘lık bonus ile Google Ads erişimi, forum topluluğu, canlı sohbet ve e-posta desteği sunar. Performans Planı ayrıca, genel maliyeti 96 ABD doları olan e-posta pazarlaması ve telefon modunda doğrudan teknik destek sunar.

6. Eğitim için Weebly

Weebly for education, öğretmenler için özel olarak hazırlanmış Weebly hesapları oluşturmayı amaçlayan bir projedir. Eğitime özgü eklentilere ek olarak, platform alıştığımız aynı Weebly özelliklerini sağlar.

Weebly for Education Özellikleri

Projenin faydalarından yararlanabilmek için öğretmen olmanız ve Weebly hesabınızın birincil kullanımı eğitim amaçlı olmalıdır. Bu kuralları ihlal ederseniz, hesabınız işaretlenir ve potansiyel olarak yasaklanır.

Eğitim için Weebly

Öğretmenin kontrol panelinde, öğrencilerinizin web sitelerini de oluşturabilecek hesaplarını oluşturabilir ve yönetebilirsiniz..

Öğrenci hesaplarını tek tek veya toplu olarak oluşturabilirsiniz – e-posta adresi gerekmez. Öğrencileriniz tarafından oluşturulan web siteleri tam kontrolünüz altında – herkese açık olarak görüntülenebilir veya şifre korumalı hale getirebilirsiniz.

Bu, Weebly’yi eğitim için sınıf ödevleri için mükemmel hale getirir: geliştirme aşamasında, proje şifre korumalı kalır; hazır olduğunda – kolayca sınıfınızla paylaşabilir ve tartışabilirsiniz.

Weebly for Education - Öğrenci Web Sitesi Hesapları

Sanal sınıfınız hazır olduğunda, kullanıcı kimlik bilgilerini öğrencilerinizle (kullanıcı adları ve şifreler) paylaşın ve onlara bir giriş adresi verin – students.weebly-dot-com.

Artık Weebly’nin sezgisel arayüzünü ve zengin özellik setini kullanarak kendi sitelerini oluşturabilirler. Bir öğretmen olarak, web sitesi düzenlemesini devre dışı bırakabilir ve yayınlanmış siteleri istediğiniz zaman silebilirsiniz.

Weebly for Education Fiyatlandırma

Eğitim için Weebly Tamamen ücretsiz. Platformun temel işlevlerini kullanarak, her öğrenci en fazla 5 sayfa içeren bir site oluşturabilir. Sürümüne geçerseniz PRO (12 $ / ay), her öğrenci Weebly’nin tüm PRO özelliklerine erişecek ve sınırsız sayfa içeren 10 web sitesi yayınlayabilecektir. Ayrıca öğretmenlerinizi davet ederek Weebly Pro’yu hediye olarak da alabilirsiniz.

Weebly Kampüs Sürümü

Bölgeler ve okullar için Weebly Kampüs Sürümü’nü de keşfetmek isteyebilirsiniz. Bu sürüm kampüsün tamamını kolay ve profesyonel bir şekilde dijitalleştirmenizi sağlar.

Weebly Kampüs yöneticileri, öğretmen ve öğrenci hesaplarını tek bir entegre gösterge tablosundan (sanal sınıflar, öğrenci e-portföyleri, atanan projeler için web siteleri vb.) Yönetebilecektir. Bu ölçeklenebilir çözümün maliyeti 499 $ / yıl. 30 günlük deneme süresi boyunca ücretsiz olarak deneyebilirsiniz.

7. Artıları ve Eksileri

Diğer tüm web sitesi oluşturucuları gibi Weebly’nin de artıları ve eksileri vardır. Bu, sistemi kullanmaya başlamak üzere olan her kişinin, uzun vadede web tasarım sürecinden ne bekleyeceğini bilmek için bu özel sistem nüanslarının farkında olması gerektiği anlamına gelir. İşte gidiyorlar.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Kodlama gerektirmeden kullanım kolaylığı.
&# X2714; Ücretsiz kişiselleştirilmiş URL.
&# X2714; Önceden tasarlanmış özelleştirilebilir temalar.
&# X2714; Barındırma ücreti yok.
&# X2714; Kod yerleştirme seçeneği.
&# X2714; Mobil uyumlu mağaza.
&# X2714; Entegrasyon seçenekleri.
&# X2714; e-Ticaret odağı.
&# X2714; Mobil düzenleyici dahil.
&# X2714; Eğitim için Weebly.
✘ Geri alma / yineleme düzenlemelerinin olmaması.
Website Web sitesi yedeklemesi yok.
Sales Tüm satışlar için% 3 işlem ücreti.
Design Web tasarım nişinin hızlı gelişimi ile tetiklenen yenilikçi özelliklerin eksikliği.

8. Rakipler

Weebly şüphesiz bir web sitesi başlatmak için harika bir yer, ama bilmelisiniz ki birçok uygun alternatif ona. Hem popüler web sitesi oluşturucular hem de içerik yönetim sistemleridir.

Weebly çok yönlü bir web sitesi oluşturucu olduğunu kanıtlamasına rağmen, bazı durumlarda özellikleri kullanıcının görevini çözmek için yeterli değildir. O zaman bir web sitesi oluşturucu değişikliği tek doğru yoldur. Gerekebilir Weebly’den WordPress’e geç daha fazla e-Ticaret seçeneğine ihtiyacınız varsa, bloglama özelliklerinizi geliştirmek, Wix’e (tam görsel özelleştirmeye sahip olmak istiyorsanız, Shopify) Aşağıdaki Weebly yarışmacılarının detaylı karşılaştırmalarını okuyun:

Weebly ve WixAğlar vs WeeblyWeebly vs YolaWeebly vs JimdoWeebly ve WordPress KarşılaştırmasıWeebly ve KarelerWeebly vs Çarpıcı

9. Weebly SSS

Soru: Ücretsiz mi?

Cevap: Evet öyle. Web siteniz Weebly.com’un ücretsiz bir alt etki alanında yayınlandığı sürece, sistemin keyfini ücretsiz olarak çıkarabilirsiniz. Tüm ücretsiz Weebly web sitelerinin altbilgide bir reklamı vardır – “Weebly ile ücretsiz bir web sitesi oluşturun”.

Bu reklamın, diğer web sitesi oluşturucularının sundukları (özellikle Wix) ile karşılaştırıldığında süper küçük ve hoş görünmesi dikkat çekicidir. Ücretsiz bir hesapta en fazla 10 Weebly web sitesi oluşturabilir ve yayınlayabilirsiniz.

Soru: Weebly Web Sitesi Nasıl Düzenlenir?

Cevap: Weebly basit ve sezgisel WYSYWYG sürüklemesine sahiptir & site düzenleyicisini bırakın. Tek ihtiyacınız olan, seçilen öğeyi sol panelden web sitesi düzeninize sürüklemektir. Öğeler (bloklar) ekleyerek ve bunları içerikle doldurarak kısa sürede çarpıcı bir web sitesi alacaksınız.

Weebly Web Sitesi Nasıl Düzenlenir

Soru:Weebly’de Web Sitesi Nasıl Yayınlanır??

Cevap: Weebly web sitenizi tüm İnternet kullanıcıları ve arama motorları için canlı ve erişilebilir hale getirmek için basit bir işlem yapmanız gerekir – site düzenleyici ekranının sağ üst köşesindeki “Yayınla” düğmesine tıklayın.

Weebly'de Web Sitesi Nasıl Yayınlanır?

Soru:Weebly Web Sitenizi Yayımladıktan Sonra Düzenleyebilir misiniz??

Cevap: Weebly ile oluşturulan web sitenizi istediğiniz zaman düzenleyebilirsiniz. Bunu yapmak için, değiştirmek istediğiniz web sitesini seçip “Düzenle” düğmesine basarak Weebly’ye giriş yapmalısınız..

Soru:Weebly Web Sitesini Önizleme?

Cevap: Weebly bir WYSYWIG Editörü. Bu, site düzenleyicide web sitenizle sağladığınız tüm işlemlerin anında görülebileceği anlamına gelir. Ayrıca Masaüstü ve Mobil web sitesi sürümleri arasında geçiş yapabilir ve her ikisini de düzenleyebilirsiniz.

Weebly Web Sitesini Önizleme

Soru:Weebly kod düzeyinde değişiklik yapılmasına izin veriyor mu?

Cevap: Resmi tema kitaplığında Weebly’nin sunduklarının ötesine geçmek istiyorsanız, şablonun kodunda yapılan değişikliklerin gerçek zamanlı önizlemesini sağlayan HTML / CSS düzenleyicisini kullanarak sitenizin görünümünü tamamen özelleştirebilirsiniz..

Weebly Kod düzenleyicisi

Weebly’nin teknik doğası sayesinde, kendiniz için özel bir şablon oluşturabilir veya sizin için çizmek için bir profesyonel kiralayabilirsiniz.

Soru:Weebly web siteleri mobil uyumlu mu??

Cevap: Weebly Site Oluşturucu’nun en son sürümü, masaüstü muadili kadar kullanımı kolay bir mobil düzenleyici içerir. Ancak, sitenizin mobil görünümünü kolayca özelleştirmesine izin verse de (aynı sürükle ve bırak araçlarını kullanarak), siteniz için ayrı bir mobil sürüm oluşturmanın ( Duda Mobile).

Weebly Mobil Editörü

Özellikle, mobil Weebly web sitenize bir öğe eklediğinizde, her zaman büyük web sitenizde de gösterilir.

Soru:Weebly ile bir e-Ticaret sitesi oluşturabilir miyim?

Cevap: Evet yapabilirsin. Hem dijital hem de fiziksel ürünler satmanıza olanak tanıyan yerel bir e-ticaret platformu var. Etkileyici özelleştirilebilir özelliklere sahiptir: filtrelenmiş ürün arama, vergi kontrolü, kupon kodları, mobil mağaza ve ödeme vb..

Weebly Mağaza Kontrol Paneli

starter (Aylık 8 ABD doları) ve profesyonel (12 $ / aylık) planları, sınırlı sayıda ürün satmanıza olanak tanır – sırasıyla 10 ve 25. Bu planlar dahilinde bir Weebly işlem ücreti (% 3) tahsil edilir. ve Verim planları sınırsız ürün ve hiçbir Weebly ücreti ile geliyor.

Soru:Weebly herhangi bir üyelik özelliği sunuyor mu??

Cevap: profesyonel, ve Verim kullanıcılar, site ziyaretçilerinin üye olmak için kaydolmasına izin vermek üzere siteleri için bir kayıt seçeneğini etkinleştirebilir. Üye ekleyebilir, gruplar halinde yönetebilir ve hangi sayfalara erişebileceklerini denetleyebilirsiniz.

Weebly Üyeleri Kontrol Paneli

Sitenizi yönetmek ve düzenlemek için sayfa erişimine izin vermek için farklı grup tercihleri ​​ayarlayabilirsiniz.

Soru:Weebly sitemi cep telefonu kullanarak düzenleyebilir miyim?

Cevap: Weebly’nin iOS ve Android uygulamaları web sitenizi doğrudan telefonunuzdan veya tabletinizden yönetmenize olanak tanır. Özellikle şunları yapabilirsiniz:

 • blogunuza tam metin, fotoğraf ve video yayınlama entegrasyonu ile gönderin;
 • bağlı sosyal medya hesapları aracılığıyla yayınlarınızı paylaşın;
 • blog yorumlarını ve form girişlerini kontrol edin;
 • uygulamayı kullanarak yorumlara cevap vermek;
 • yeni ürünler, ürün seçenekleri, fotoğraflar, açıklamalar ve fiyatlar ekleyin;
 • siparişleri takip etmek, yönetmek ve işlemek;
 • yeni bir sipariş verildiğinde bildirim alma.

Weebly metin düzenleme mobil

Weebly ayrıca Apple Watch için bir uygulamaya sahiptir. Web sitesi trafiğini izlemenizi, blog yorumlarını yönetmenizi ve hatta mağaza siparişlerini ve envanteri doğrudan saatinizden kontrol etmenizi sağlar.

Soru:Weebly web sitemin temasını değiştirebilir miyim?

Cevap: Evet, web sitesi temanızı istediğiniz kadar değiştirebilirsiniz. İncelememizde Weebly’nin ‘blok tabanlı‘Web sitesi editörü. Ve bu modelin temel özelliği, içerik kaybetmeden web sitesi şablonunuzu değiştirme yeteneğidir.

Weebly Şablonları

Tüm Weebly tasarımları tamamen duyarlı ve mobil uyumludur ve şablon değişikliği ile web siteleriniz mükemmel bir şekilde aynı görünecektir.

Soru:Weebly’i kullanmanın maliyeti nedir??

Cevap: Weebly altı farklı kullanım planı sunuyor. Bunlardan biri ücretsiz, geri kalanı ücretli. Ücretsiz bir planla, mal veya hizmet satma imkanı olmadan basit bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Ayrıca, bu durumda web siteniz en altta Weebly reklam banner’ı ile görünür. Ücretli planlar 8 $ / ay için 38 $ / ay. E-Ticaret için tam özellikli plan 25 $ / ay.

Weebly fiyatlandırması

Soru:Weebly ile ne yapabilirim??

Cevap: Weebly çok yönlü bir web sitesi kurucusudur. Yardımı ile ihtiyacınız olan hemen hemen her türden bir web sitesi oluşturabilirsiniz. Kelimelerimin bir kanıtı olarak, seçilmiş Weebly destekli koleksiyonlarımı görebilirsiniz bloglar, E-mağaza ve diğer çeşitler web sitelerinin. Ayrıca, Weebly ile inanılmaz düğün web siteleri oluşturabilirsiniz.

JavaToGo - Weebly web sitesi örneği

Soru:Neden Weebly?

Cevap: Cömert ücretsiz sürümü ve uygun fiyatlı zengin özelliklere sahip ücretli planları ile Weebly, pazardaki en makul fiyatlı site üreticilerinden biridir. Kullanımı kolay, güvenli ve eğlencelidir. Weebly ayrıca ihtiyacınız olan her türlü web sitesi için çeşitli temalara sahiptir: iş, çevrimiçi mağaza, blog, portföy ve diğerleri.

Weebly Topluluğu

Weebly ile bir web sitesi oluşturma hakkında başka sorularınız varsa, güçlü Yardım Merkezi ve Topluluğu her zaman doğru cevabı bulmanıza yardımcı olur.

Sonuç

Weebly, kullanışlı bir sürükle ve bırak editörü, tasarım özelleştirme araçlarının bolluğu ve kalite şablonlarıyla birlikte gelen kullanıcı dostu bir bulut web sitesi oluşturucusudur. Herhangi bir karmaşık işlevsellik gerektirmeyen küçük veya orta ölçekli bir web sitesi oluşturmak üzereyseniz, hizmet mükemmel bir seçimdir.

Weebly ile web siteleri başlatmak için kodlama becerilerini kullanmaya gerek yoktur. Ancak, CSS / HTML bilgisi ve web tasarımı uzmanlığı olan kullanıcılar sistemle kişiselleştirilmiş projeler oluşturmak ve yönetmek için kullanabilirler. Web sitesi oluşturucu güçlü bloglama ve e-ticaret motorları sunarak iyi web mağazaları ve bloglar oluşturmayı mümkün kılar.

Gelişmiş Weebly Promote aracı, web sitenizi etkili bir şekilde web üzerinde tasarlamanıza ve tanıtmanıza yardımcı olarak, sistemin sağladığı çoklu pazarlama ve SEO seçeneklerini kullanır. Hizmetin bir başka özelliği de, eğitime özgü eklentilerle gelen ve öğretmenlerin eğitim web sitelerini kolayca oluşturmasını sağlayan Weebly for Education projesidir. Bu, diğer birçok popüler web sitesi üreticisinde bulunmayan özelliktir.

Weebly size web tasarım görevleri ve ihtiyaçlarını karşılıyor mu?? Bunu bulmak için, hizmeti test etmek ve sunduğu tüm özellik kümesini keşfetmek mantıklıdır. Tarafsız bir sonuç çıkarmak için bunu şimdi ücretsiz yapabilirsiniz.

Weebly’ı Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map