Wix İncelemesi

Wix – tüm dünyada en ünlü web sitesi kurucusudur. Son birkaç yıldır Wix’te muazzam bir büyüme gördük; bunlar şirket için genişleme ve büyüme yıllarıydı. Bir dizi güçlü iş yönetimi uygulaması, geliştirilmiş e-Ticaret tanıttı, Mobil Çözüm geliştirdi ve 190’dan fazla ülkede 147 milyondan fazla kayıt ve 3,5 milyon ücretli web sitesine ulaştı.


Wix, bu web sitesi oluşturucusuna büyük bir rekabet avantajı getiren çok sayıda özelliğe sahiptir. Onlardan biri Wix ADI: Yapay Tasarım Zekası – otomatik olarak çarpıcı web siteleri oluşturma aracı, tüm Wix web sitesi şablonlarında mevcuttur. Web sitesi oluşturma süreci hiç bu kadar kolay olmamıştı – sadece işinizin türünü seçmeniz, sosyal profillerinizi işaret etmeniz ve gerisini yapay zeka gerisini halletmeniz.

Birçoğumuz için Wix, web sitesi oluşturucu ile eşanlamlı hale geldi. Soru şu ki, boyanmış olduğu kadar iyi mi? Wix’i mikroskop altına koyduk: Bu derlemede Wix’in kullanımını nasıl kolaylaştıracağını, kullanımının tüm ana özelliklerini, fırsatlarını, artılarını ve eksilerini öğreneceksiniz..

1. Kullanım Kolaylığı

Wix muhtemelen en kullanıcı dostu web sitesi üreticilerinden biridir. Toplam WYSIWYG deneyimi sağlayan satır içi düzenlemeyi destekleyen bir sürükle ve bırak düzenleyicisi kullanır. Başka bir deyişle, çalışmanızı yeni bir pencerede önizlemek zorunda kalmadan sitenizi oluştururken görmenizi sağlar.

Wix Standart Editör

Wix Nasıl Çalışır?

Wix, SaaS (Hizmet Olarak Sistem) model. Bu, kullanıcının Wix hesabına giriş yaparak web sitelerini herhangi bir masaüstü veya mobil cihazda oluşturabileceği ve yönetebileceği anlamına gelir. Birçok popüler web sitesi oluşturucusuyla öğeleri yalnızca belirli alanlara / bloklara bırakabilirsiniz, Wix ile çalışırken bunları kelimenin tam anlamıyla sayfanın herhangi bir yerine yerleştirmekte özgürsünüz.

Bu yaklaşım aynı zamanda “mutlak konumlandırma” olarak da bilinir, ve ne yazık ki, içeriğinizin başka bir Wix temasına aktarılmasını imkansız hale getiriyor, çünkü kelimenin tam anlamıyla sayfanın her tarafına dağılmış ve sabit bir yapısı yok. Bu yöntem kullanıcılara tam yaratıcı özgürlük verir, ancak gelecekte birçok rahatsızlığa neden olabilir.

Wix’in kontrol paneli mantıksal olarak iki alana ayrılmıştır: sitenizin kişiler, bültenler, SEO vb. Gibi ana ayarlarını yönetebileceğiniz Kontrol Paneli ve web sitenizi WYSIWYG modunda gerçekten oluşturabileceğiniz Düzenleyici’nin kendisi.

Tam genişlikte şeritler, web sitenizi temiz, yatay bölümlere kolayca yapılandırmanıza olanak tanır, ve hayatınızı kolaylaştırmak için Wix size önceden ayarlanmış 9 seçenek sunar: Hoş geldiniz hazır ayarları, Hizmet hazır ayarları, İstemci hazır ayarları, Takım hazır ayarları ve Kişi hazır ayarları, diğerleri arasında.

Wix Editor, paralaks kaydırmayı kolayca uygulamanızı sağlar sitenize hoş geldiniz – Parallax kaydırma geçişini açmanız ve bu efekti çalışırken görmek için sitenizi önizlemeniz yeterlidir.

Wix’in nasıl kullanılacağı ile ilgili ayrıntılı kılavuza gidin.

2. Özellikler & Esneklik

Wix’in sunabileceği çok şey var. Kesinlikle ücretsiz planı bile dahil özelliklerin oldukça gelişmiş bir listesine sahiptir: yüzlerce güzel şablon, bloglama, widget’lar ve uygulamalar büyük bir seçim vb. Basit bir statik site veya blog gerekiyorsa, Wix ücretsiz sürümü kesinlikle ele.

Web sitesi oluşturucu, gelişmiş Wix Turbo özelliği sayesinde kalabalığın arasından sıyrılıyor. Wix Turbo – web sitenizin yükleme süresinin azaltılmasına yönelik araç ve teknolojilerin toplanmasıdır.

Böyle bir sonuç, tarayıcının performansını etkilemeden genel oluşturma süresini optimize eden bir dizi özel teknolojinin uygulanmasıyla elde edilir. Web sitenizin ziyaretçileri, görüntü ve videoların görüntülenme hızından ve kalitesinden etkilenecek.

Bu, akıllı web sitesi önbelleğe alma ve daha hızlı JavaScript yürütme süresi, web sitenize piksel mükemmel bir görünüm vermek için gelişmiş CSS, küresel CDN kapsamı ve dünyanın dört bir yanındaki şirketin birden fazla veri merkezinin kullanılabilirliği ile gerçekleştirilir.

Wix ADI ve Wix Editör

Wix Yapay Tasarım Zekası Nedir?? – Bu, kullanıcının fare tıklaması olmadan bile bir web sitesi oluşturmasına yardımcı olan yepyeni bir Wix aracıdır. Başka bir deyişle, ne tür bir web sitesine (tasarım ve anahtar öğeler dahil) ihtiyacınız olduğunu anlamaya çalışan adım adım bir kılavuz makinesi gibidir. Bu iki seçenek arasındaki farkları derinlemesine keşfedelim.

ADI veya Editör

Wix Yapay Tasarım Zekası ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur:

 • Aşama 1. Selecting seçtikten sonraADI ile başlayın’Seçeneğini seçerseniz, öncelikle kendiniz, işletmeniz veya diğer etkinlikler hakkında birkaç soruyu yanıtlamanız gerekir. Ardından Yapay Arayüz verilen verilere göre sizin veya işletmeniz hakkında herhangi bir bilgiyi aramaya başlar.

  Wix ADI Önerileri

 • Adım 2. Profiliniz sunuluyorsa, profili seçin (veya varsayılan bir web sitesi almak için bu adımı atlayın) ve renk düzeni ayarının yanına gidin:

  Wix ADI Renk Düzeni

 • Aşama 3. Bu, yeni web siteniz oluşturulmadan önceki son adımdır. Sadece oturup ADI’nın sizi nasıl inşa ettiğini izlemeniz gerekiyor. İşte sonuç:

  Wix ADI Arayüzü

Orijinal resimlerle değiştirilebilecek örnek resim ve içeriklerin bulunduğu tam bir sayfa alırsınız. Wix ADI Editor’ün yapısı standart seçeneklerden farklıdır ve daha sezgisel hale geldi.

Wix Standard Editor ile Web Sitesi Nasıl Oluşturulur:

 • Aşama 1. Choosing seçtikten sonraEditör ile başlayın’Seçeneğinde, her zamanki gibi gider – bir şablon seçin:

  Şablon seçme - Wix Editör

 • Adım 2. Ardından sistem size web sitenizi düzenlemeye başlayabileceğiniz standart Editör ekranını gösterir.

  Wix Editör Arayüzü

Olmak bugün itibariyle en iyi AI web sitesi oluşturucu, Wix ADI, Wix tarafından toplanabilecek bir dizi genel bilgiye sahip güçlü bir sosyal hesabı olanlara çok yardımcı oluyor. Ancak kendilerini İnternet üzerinden sunmaya başlayanlar için Standart Editör daha iyi bir seçenek olarak görünüyor. Web sitenizi forumlar, misafir kitapları, üyelik sayfaları veya çevrimiçi rezervasyon gibi şeylerle daha da genişletmek istiyorsanız, Wix App Market sayesinde Wix ile her şey mümkün.

Wix ADI vs Wix Editor karşılaştırmasına git.

Wix ile Bloglama

Wix, web sitenize basit ama çok işlevli bir blog eklemenizi kolaylaştırır. Wix’in blog oluşturma motoru şunları yapmanızı sağlar:

 • blog yazılarınızı planlayın;
 • Öne çıkan yayınlar bölümü ve etiket bulutu ekleme;
 • Facebook yorumlarını değiştir;
 • sistemin sunduğu güvenilir barındırma kullanın;
 • özel bir feed oluştur.

Sistemle başlatılan bloglar, zengin bir özellik kümesi, sosyal hesap seçenekleri, çarpıcı blog şablonları, kolay yönetim araçları, yorum seçenekleri vb..

Wix Blog Editörü

Wix ile bir blog oluşturmakta haklıysanız, Yapay Tasarım Zekası (ADI) aracını kullanabilir veya “Blog”Web sitesi türü, gereksinimlerinize göre daha da özelleştirmek için. Bloglama platformunun en büyük avantajlarından biri, rahatlığı ve herkes için kullanım kolaylığıdır. Yeni başlayanlar önceden tasarlanmış blog şablonlarını seçip özelleştirebilirken, deneyimli web tasarımcıları ayrıca benzersiz blog tasarımı oluşturmak için kod düzenleme seçeneklerini kullanabilir.

Dahası, Wix blog yayınlarınızın arama motoru konumlarını artırmak için gelişmiş SEO özellikleri sunar. Blogunuzu etkili bir şekilde tanıtmak için sosyal ağlardaki yayınları paylaşabilir, postaları düzenleyebilir, meta etiketleri düzenleyebilir, insan dostu URL’leri ayarlayabilir, Google haritalarını entegre edebilir, Google analizlerini kullanabilir vb..

Çok fazla çaba, zaman ve para harcamadan görsel olarak çekici, işlevsel ve kaliteli bir blog başlatmak için karar verdiyseniz, Wix cevaptır. Çok sayıda özellik ve geniş bir araç ve seçenek yelpazesi, web sitesi oluşturucuyu karmaşıklığı, stili ve konusuna bakılmaksızın blog oluşturma projeniz için en uygun seçenek haline getirir.

Wix e-Ticaret

Wix’in, iyi bir dizi özelleştirilebilir seçenek (çoklu ödeme seçenekleri, kuponlar, vergi yönetimi vb.) Sunan kendi e-Ticaret platformuna sahip olması dikkat çekicidir.. Wix eCommerce temel olarak küçük ve orta ölçekli mağazalar için tasarlanmıştır. Çok sayıda ürüne sahip uluslararası mağazalar, Wix’in sunabileceğinden daha karmaşık ihtiyaçlara sahiptir. Ayrıca göz önünde bulundurmanız gereken bir konu daha var – Wix ile bir web mağazası açmak için ücretli bir aboneliğiniz olması gerekir. Sistem, sınırsız sayıda ürün sunan, tam özellikli bir web mağazasının oluşturulmasına ve yönetilmesine izin veren özel bir e-Ticaret planı sunuyor..

Wix Mağaza Editörü

E-Ticaret Wix motorunu kalabalığın öne çıkaran özellikler arasında, sürükle ve bırak web sitesi düzenleme seçeneklerinden, görsel olarak çekici ve iyi yapılandırılmış ürün galerilerinden, profesyonel web mağaza yönetimi, çoklu ödeme seçeneklerinden (PayPal ve çevrimdışı ödemeler dahil), gönderim ve vergi ayarlarının, bonusların ve kuponların ayarlanması, mobil optimizasyon, güvenli alışveriş süreci, 7/24 müşteri desteği.

Dahası, Wix oldukça güzel bir e-ticaret şablonları koleksiyonu sunuyor (şu anda burada 38’den fazla var) ürünlerin en uygun ışıkta görüntülenmesini mümkün kılar. Tüm şablonlar varsayılan olarak mobil cihazlar için optimize edilmiştir. Bu, müşterilerinizin çevrimiçi mağazanıza erişebilecek ve siparişlerini hareket halindeyken kullanabileceği anlamına gelir.

Wix, ürünün içe / dışa aktarılmasına izin verir, ancak CSV dosyasına çok dikkatli bir şekilde ürün eklemeniz gerekir. Aynı zamanda, ürünlerinizi avantajlı bir şekilde sergilemek için benzersiz bir vitrin tasarlayıp kurabileceksiniz..

Wix e-Ticaret motoru ile, başlangıç ​​fikrini gerçek iş haline getirerek kâr ve trafik getirebilirsiniz. Birkaç tıklamayla bireysel ölçütlerinize uygun bir web mağazası oluşturabilirsiniz. Uygun bir e-Ticaret şablonu seçin, düzenleyin, içerik ekleyin ve profesyonel bir platformu yönetmeye hazır olun.

Wix ShoutOut ve Akıllı Eylemler

Bu özellikler, güzel biçimlendirilmiş bültenleri doğrudan Wix kontrol panelinizden oluşturmanıza, göndermenize ve paylaşmanıza olanak tanır. Wix ShoutOut, sitenizin stiline uyan özel bültenler oluşturmanıza yardımcı olur Wix web sitenize kaydettiğiniz medyaya tam erişim vererek hazır bir şablondan.

Akıllı Eylemler özelliği, tetikleyicileri seçmenize ve bunlara otomatik yanıtlar atamanıza yardımcı olur. Basit bir this bu öyleyse ’(IFTT) prensip. Örneğin, Akıllı İşlemleri, yeni müşterileri yeni bir kullanıcı bülteninize kaydolduğunda çevrimiçi mağazanızdaki kuponu kullanmaya davet edecek şekilde ayarlayabilirsiniz..

Wix Mobil Editör

Wix, yerleşik bir mobil optimizasyon seçeneği sunan ilk site üreticileri arasındaydı. Yenilikçi Wix Mobil Görünüm, kullanıcıların aynı sürükle ve bırak araçlarını kullanarak sitelerini cep telefonları ve tabletler için kolayca optimize etmesini sağlar.

Kontrol panelinde Mobil Görünüm’e geçin ve sitenizin tasarımında planlandığı gibi görünene kadar ince ayar yapın. Masaüstü sitenizi etkilemeden farklı öğeleri yeniden boyutlandırabilir, yeniden konumlandırabilir, gösterebilir ve gizleyebilirsiniz.

Wix Mobil Editör

Başka bir yararlı seçenek Mobil Cihazlar için Wix Chat – Bu uygulama, web sitesi sahibinin mobil cihazından ziyaretçilerin sorularını yanıtlamasına olanak tanır. Özellikle web yöneticisi masaüstünden çıktığında çok kullanışlı. Bu şekilde kullanıcıların isteklerine cevap verme süresi asgariye iner.

Wix Uygulama Marketi

Wix veya üçüncü taraf sağlayıcılar tarafından geliştirilen ücretsiz ve ücretli uygulamalar var. Uygulama Pazarı Wix’i basit portföylerden özellikli sitelere kadar farklı türlerde web siteleri oluşturmak için uygun hale getirir. En popüler uygulamalardan bazıları şunlardır: Abone Olun (bir kayıt formu), 123 Form oluşturucu, Instagram Beslemesi, Etkinlik Takvimi ve Yorumlar, diğerleri arasında.

 • Wix Otelleri. Bu uygulama akılda otel sahiplerinin ihtiyaçları ile geliştirilen tam bir rezervasyon mekanizması sunmaktadır. Üçüncü taraf satıcılara güvenmelerini engeller.
 • Wix Restoranları – Restoran menüleri oluşturmak ve siparişleri yönetmek için izin veren bir uygulama. Sonuç olarak, Wix, web sitenize kolayca entegre edebileceğiniz hem şirket içi hem de üçüncü taraf uygulamalarının iyi bir seçimini sunar. Platformun çok yönlülüğü, portföy ve beş sayfalık iş sitelerinden küçük mağazalara ve bloglara kadar çeşitli web siteleri oluşturmak için uygun hale getirir.
 • Wix Forum. Son zamanlarda Wix bu web sitesi oluşturucu ile ilgili yepyeni bir özellik duyurdu – web sitenize forum ekleme imkanı. Bu seçenek, Wix App Market’ten özel bir uygulama yüklenerek kullanılabilir. Açıkçası, forum herhangi bir web sitesi için yararlı bir araçtır. Ancak yüklerseniz, hoş olmayan içerikleri önlemek için yönetmeniz gerekir. Özetlemek gerekirse: forum Wix tabanlı web siteleri için şüpheli bir özelliktir.
 • Wix Rezervasyonları. Widget, otel odalarında rezervasyon yapmaya ve restoran ve kafelerde neredeyse hiç vakit kaybetmeden çevrimiçi rezervasyon yapılmasına olanak tanır. Web sitesine ulaşın ve web sitesi yöneticileri tarafından daha fazla iletişim kurulacak formu doldurmak için ilgili çevrimiçi formu bulun.
 • Wix Fotoğrafçılık. Web sitesi oluşturucu, App Market’ten Wix Fotoğraf Albümleri ve Wix Pro Galeri widget’larını entegre ederek profesyonel bir fotoğrafçılık web sitesi oluşturmanıza ve yönetmenize olanak tanır.
 • Wix Videosu. Wix Video widget’ının entegrasyonu ile web sitenizde video dosyalarını ve sunumu etkili bir şekilde görüntüleyebilirsiniz. Kendi video kanallarınızı oluşturmanıza ve yönetmenize, video eklemenize ve hatta hesabınızı popüler sosyal medya kanallarıyla senkronize etmenize olanak tanır.
 • Wix Etkinlikleri. Widget, bir sunum, konser, konferans veya hatta düğün olsun, web’de bir etkinlik oluşturma fikri olan herkes için iyi bir seçimdir. Müşterilerinize davetiye göndermek, bilet satmak, misafir listeleri oluşturmak ve güncellemek için zaman ayırın.
 • Wix Müzik. Widget ile kendi müzik web sitenizi başlatmak için devam edin. Bir ses oynatıcısını projenize entegre etmenize, farklı popüler formatlarda ses dosyaları ekleyip yönetmenize, istatistikleri gözden geçirmenize, parçaları satmanıza vb..

Wix Rezervasyonları

Wix App Market’teki widget, müşterilerin katılımını ve memnuniyet oranını artırmak isteyen restoran ve otel sahipleri için kullanışlı olacaktır. Dersleri, otel odalarını ve restoran koltuklarını doğrudan web sitesinde önceden ayırtmayı mümkün kılar. Zamanında rezervasyon yapmak için telefon görüşmesi yapmanıza gerek yoktur – bir kullanıcı, gerekli randevuyu planlamak için ilgili web sitesi bölümüne ulaşmalıdır. Bu kayda değer çaba ve zaman tasarrufu sağlar.

Wix Rezervasyonları

Wix Bookings, canlı rezervasyon modunda çevrimiçi rezervasyonların, rezervasyonların ve siparişlerin 7/24 kabul edilmesine, güvenli para yatırma ve ödemelerin kabul edilmesine, siparişlerini web sitesine yerleştiren kayıtlı kullanıcılara otomatik e-posta hatırlatıcıları gönderilmesine olanak tanır. Uygulama ile grup randevuları, sınıflar ve siparişler başlatmak, personel takvimlerini yönetmek ve bunları Google ve Wix takvimlerinizle senkronize etmek, müşteri verilerini kaydetmek ve düzenlemek de mümkündür. Önemli olan, ücretsiz veya ücretli Wix Rezervasyonları widget’ını kullanıp kullanmayacağınıza karar vermek size kalmıştır..

Wix’te Boooking Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Wix Fotoğrafçılık

Wix App Market, her ikisi de fotoğrafçılık web sitenize mükemmel bir ek olacak iki fotoğraf widget’ına erişim sağlar. İlk widget “Wix Fotoğraf Albümleri”. Bu, müşteri tabanını büyütmeyi ve fotoğraf portföyünü en faydalı ışık altında sunmayı ümit eden her fotoğrafçı için bir zorunluluktur..

Wix Fotoğraf Albümleri, etkileyici bağımsız fotoğraf web sitelerini ücretsiz olarak oluşturmayı, düzenlemeyi ve düzenli olarak güncellemeyi mümkün kılar. Her proje, marka kimliğiniz ve işletme bilgilerinizle birlikte gelir. Müşteri akışını zenginleştirmek ve yeni müşteriler çekmek için web’de kolayca paylaşılabilir. Yapmanız gereken fotoğraflarınızı yüklemek, bir düzen seçmek ve kullanıcılara ücretsiz paylaşım erişim hakları sağlamaktır.

Wix Galerisi

Yüksek kaliteli Fotoğraf Albümü oluşturmak yalnızca bir dakika sürer. Sunmak istediğiniz etkinliğe bağlı olarak yüzlerce tema ve düzen arasından seçim yapabilirsiniz. Ayrıca Öne Çıkan Fotoğraflar bölümünü oluşturabilir ve müşterilerin en iyi resimleri doğrudan web sitesinden indirmelerine izin verebilirsiniz..

Seçebileceğiniz ve web sitenize entegre edebileceğiniz başka bir fotoğraf widget’ı “Wix Pro Galerisi”. Bu, seçtiğiniz yüzlerce görüntüyü yükleyerek, en profesyonel web tabanlı fotoğraf galerileri oluşturmanıza olanak tanıyan bir uygulamadır. Her görüntü için ayarları yapmak, fotoğrafların netliğini ve kalitesini ve görüntü kalitesini ve görüntü avantajlarını etkileyen diğer parametreleri kontrol etmek size kalmıştır.

Entegre görüntü koruma seçeneği, fotoğraflarınızın yetkisiz üçüncü taraf indirmeden korunmasını sağlar, masaüstü ve mobil cihazlarda harika görünmelerini sağlar. Kullanıcı etkileşimini ve ilgisini artırmak için fotoğraf galerilerinizi çarpıcı metin kutuları ve otomatik oynatılan video sunumları ile kişiselleştirmek size kalmıştır. Sosyal paylaşım seçenekleri, müşteri tabanının büyümesine katkıda bulunur ve portföy çalışmalarınızı maksimum verimlilikle web’e yaymanıza olanak tanır.

Wix’te bir Fotoğrafçılık Web Sitesi Oluşturun

 Bedava

Wix Videosu

Wix Video, videolarınızı sergilemenize ve bunları web sitesinde avantajınıza göstermenize yardımcı olacak çok çeşitli seçenekler ve araçlar sunar. Widget, bireysel olarak video kanalları oluşturmanıza, portföy çalışmaları, çevrimiçi kurslar ve öğreticiler, filmler ve diğer ilgili medya dosyaları da dahil olmak üzere her türlü videoyu yüklemenize ve yönetmenize yardımcı olur..

Wix Videosu

Widget yalnızca kendi video kanallarınızı oluşturmanıza izin vermekle kalmaz, aynı zamanda bunları Vimeo, YouTube veya Facebook gibi mevcut kanallardan ve kaynaklardan yüklemeyi de mümkün kılar. Kullanıcılar videolarını mobil ve masaüstü modlarında sergileyebilir, doğrudan web sitesindeki sosyal medya kanallarından yüksek kaliteli canlı akışlar düzenleyebilir ve tutabilir. Kendi videolarınızı içeren YouTube özet akışınız varsa, bu videoyu kullanabilir ve güncel tutmak için bu özet akışını web sitesi ile senkronize edebilirsiniz. Widget ayrıca, popülerliğini ve kullanıcı talebini takip edebilmek için web sitenizin video ile ilgili istatistiklerini takip etme fırsatı sunar.

Temel Wix Video paketi ücretsizdir, ancak gelişmiş özelliklerden yararlanmak ve videolarınızı gerçekten profesyonel bir şekilde sergilemek için Premium planına geçebilirsiniz..

Wix’te Video Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Wix Restoranları

Wix App Market, restoran web sitelerinin geliştirilmesi için harika çalışan widget’lara erişim sağlar. Bunlar Wix Restoranlar Menüler ve Wix Restoranlar Siparişleridir. Wix Restoranlar Menülerinin entegrasyonu, hem masaüstü hem de mobil cihazlarda harika görünen etkileyici çevrimiçi menüler oluşturmanıza ve özelleştirmenize olanak tanır. Müşterilerinizi neler sunabileceğinizden haberdar etmek için widget’ı Foursquare hesabınıza veya Facebook İşletme Sayfasına entegre etmek de mümkündür.

Wix Restoranları

Wix Restaurants Menu uygulaması ile oluşturulan çevrimiçi menüler tamamen özelleştirilebilir ve hareket halindeyken bile 7/24 düzenleyebilir ve güncelleyebilirsiniz. Widget’ı kullanarak hem çevrimiçi menünüzü hedef kitleye sunabilir hem de özel yemekler veya mevsimsel menüler tanıtabilirsiniz. Bu, iş tanıtımınız için çok uygun ve etkilidir.

Wix Restaurants Orders, seçip restoranınızın web sitesine ekleyebileceğiniz başka bir App Market widget’idir. Widget, hizmet için herhangi bir komisyon ücreti alınmadan siparişleri kabul etmeye ve teslimat ayarlarını doğrudan web sitesinde düzenlemeye izin verir. Kullanıcılar web sitesindeki siparişleri de ödeyebilir – sistem kredi kartları ve nakit kabul edebilir, sadık ve düzenli müşterilerin hızlı ödeme yapmasına izin verilir.

Bir diğer kullanışlı özellik, müşterilerin grup siparişleri verirken faturalarını bozabilmesidir – bu, çoğu kullanıcının çok takdir ettiği seçenektir. Yeni sipariş verilir verilmez, bir web sitesi sahipleri zamanında tepki verebilmesi için derhal bu konuda bildirim alır. Widget, siparişleri mobil cihazlarından hareket halindeyken bile yönetmeyi mümkün kılar, bu da müşteri oluşturma ve saklama oranları üzerinde olumlu etkiye sahiptir..

Wix’de Restoran Web Sitesi Oluşturun

 Bedava

Wix Etkinlikleri

Her seferinde kaliteli bir etkinlik düzenlemek ve web sitenizde tanıtmak için bir ihtiyaç olduğunda, Wix etkinlik widget’ını kullanmak kesinlikle harika bir fikir olacaktır. Uygulama, farklı türde etkinlikler eklemek ve sorunsuz bir şekilde çalıştırmak için ihtiyacınız olan çok çeşitli araçlar ve özellikler sunar.

Wix Etkinlikleri

Etkinlik organizasyonu dışında, widget entegrasyonu aynı zamanda web sitesinde bilet satmanıza, çevrimiçi davetiyeler göndermenize, RSVP’ler toplamanıza, konuk listeleri oluşturmanıza ve yönetmenize izin vermez. İster bir konser, bir gösteri, bir sunum, bir konferans, bir parti, bir düğün ya da başka bir etkinlik planlayın, widget projeye çarpıcı ve çok yararlı bir ek olacaktır..

Widget’ı kullanırken, konum adına, tarihe vb. Göre sıralayarak sınırsız sayıda etkinlik oluşturabilirsiniz. Ayrıca videoları, fotoğrafları ve diğer medya dosyalarını entegre edebilir, sosyal medya hesapları aracılığıyla etkinlikleri tanıtabilir, konuk listenizi mobil cihazlarda izleyebilirsiniz. ve masaüstü cihazlar. Daha fazla kullanıcı kolaylığı için burada birden fazla ödeme yöntemine izin verilir.

Etkinlik web sitesi oluşturma talimatına gidin.

Wix’de Etkinlik Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Wix Forum

Bir web topluluğu oluşturmaya ihtiyaç varsa, Wix Forum etkili bir şekilde web sitenize entegre edilebilir harika bir widget. Wix ile bir forum başlatmak, uygulama sayesinde çok kolay hale geliyor. Forum üyeleriniz yeni sohbetler başlatabilir ve mevcut sohbetlere katılabilir, resim, video ve diğer medya dosyalarını yükleyebilir, yayınları takip edebilir, yorum bırakabilir ve diğer eylemleri gerçekleştirebilir.

Wix Forum

Aralarından seçim yapabileceğiniz birden fazla forum düzeni var. Forumunuza çekici bir görünüm vermek için bunlardan herhangi birini seçebilir ve özelleştirebilirsiniz. Widget kullanıcı dostu ve her kullanıcı için sezgisel. Gerçek zamanlı mobil deneyim sağlar ve birkaç dakika içinde mükemmel bir çevrimiçi topluluk düzenlemenize olanak tanır.

Ücretsiz forum web sitesi oluşturma kılavuzuna gidin.

Wix’te Forum Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Wix Müzik

Kaliteli bir müzik web sitesi kurmak artık Wix Music için sorun değil. Widget, hiçbir ücret ödemeden mükemmel bir müzik çaları web sitenize entegre etmenizi sağlar. Bu, müzik hayranlarının en sevdikleri parçaları dinlemesini, akışını ve indirmesini ve hatta doğrudan web sitenizden satın almasını mümkün kılar.

Wix Müzik

Wix Müzik uygulamasıyla parçalarınızı, albümlerinizi ve çalma listelerinizi hedef kitleye sunabilir, WAV, FLAC, ALAC gibi birden fazla formatta ses dosyaları yükleyebilirsiniz & MP3 ve parçaları gerçek zamanlı modda satmak. Oynatıcıyı web sitenizin stiline ve tasarımına uyacak şekilde ihtiyaçlarınıza göre özelleştirmek size kalmıştır. Widget, proje performanslarını izlemek isteyen web sitesi sahipleri için, parça popülerliği, oynatma sayısı, satışlar, indirmeler ve diğer önemli parametrelerle ilgili ayrıntılı istatistikleri bulmanızı sağlar.

Wix’te Müzik Web Sitesi Oluşturma

 Bedava

Tasarımcılar için Wix

Wix başlangıçta teknik olmayanlar için tasarlanmış olsa da, web profesyonelleri için de bazı teklifler var. Bunlara Wix Arena ve WixEd dahildir.

 • Wix Arenası Wix kullanıcılarının Wix ekosisteminin tüm giriş ve çıkışlarını bilen profesyonel tasarımcılarla bağlantı kurabileceği bir tasarımcı topluluğudur. Arena’ya serbest tasarımcı olarak katılarak yeni müşteriler bulma, aylık ödüller ve premium destek dahil olmak üzere Wix’ten özel ikramlar alma, yeni Wix özelliklerine ilk erişim ve daha fazlasını yapma olanağına sahip olursunuz..
 • WixEd kendi web tasarım işlerini başlatmak isteyen Wix kullanıcıları için bir eğitim programıdır. Program tamamen ücretsizdir ve herkese açıktır – gereken tek ders yetenek ve bağlılığınızdır.

Wix tarafından Corvid

Corvid by Wix, profesyonel web uygulamaları oluşturmak için kullanılan gelişmiş bir açık geliştirme platformudur. Platform, güçlü web uygulamalarını başlatmak için kodlama temelleri veya önceki web tasarım uzmanlığı bilgisi gerektirmez. Tüm araçlar burada tek bir yerde sağlanır – projeniz için ihtiyacınız olanları seçin ve geliştirilmesi üzerinde çalışmaya başlayın.

Wix Corvid

Uygulama oluşturucunun arayüzü sezgisel ve mantıklı bir şekilde yapılandırılmıştır. Kombinasyonu, tam özellikli çalışan bir uygulamanın oluşturulmasına neden olan belirli eylemleri yürütmek için çözümler ve yönergeler sağlar. Örneğin, herhangi bir içeriğe sahip bir veritabanı oluşturabilir ve manuel içerik girişi yerine herhangi bir web sitesi sayfasına ekleyebilirsiniz. Etkileyici web efektleri oluşturmak ve bunları projenize daha da entegre etmek de mümkündür.

Profesyonel web tasarımcılarına gelince, Corvid’in onlara da sunabileceği çok şey var. Ön uç geliştirme becerilerini geliştirmelerine, kod esnekliğini etkilemeden yüzlerce kullanıcı arabirimi öğesini kullanmalarına ve değiştirmelerine olanak tanır. Ayrıca, kaynak kontrol araçlarını ve istediğiniz kod düzenleyiciyi kullanarak Corvid’in çevrimiçi IDE’sini kullanabilir veya kendi ortamınızda çalışmaya devam etmeye karar verebilirsiniz. Uygulamalarınız, sunucusuz bir Düğümle birlikte gelen güvenli bir Wix Bulut’ta saklanacaktır. Js. Böylece, Wix Corvid API’leri, uygulama kullanıcılarının eylemlerini ve davranışlarını izlemek için gereken en iyi pazarlama araçlarının konuşlandırılması yoluyla kullanıcı deneyimini özelleştirmenizi sağlar.

Wix’ten Ascend: Gelişmiş All-In-One İş Çözümü

Gelişmiş ile Wix çözümüyle yükseliş, iş araçlarınız artık tek bir yerde kullanıma sunuluyor. Web sitesi oluşturucu tarafından yakın zamanda tanıtılan benzersiz ücretsiz araç, işinizi başlatmak, yönetmek ve büyütmek, müşteri tabanı oluşturmak ve web’de hizmetlerinizi veya ürünlerinizi tanıtmak için etkili bir şekilde kullanabileceğiniz 20 üründen oluşur..

Araç, tüm satış süreçlerini maksimum düzeyde otomatik hale getirmekle kalmaz, aynı zamanda SEO stratejinizi geliştirir ve kapsamlı ve eksiksiz veri analizinin uygulanması nedeniyle müşteri davranışını izlemeye yardımcı olur. Sete dahil olan tüm aletler merkezileştirilmiştir ve sadece tek bir tıklama ile tek bir yerden kontrol edilebilir.

Ascend nedeniyle, aşağıdaki araçları kullanarak müşterilerle etkili bir şekilde bağlantı kurabilirsiniz:

 • Formlar – pazarlama amacıyla daha fazla başvurabileceğiniz iletişim bilgilerini almanıza yardımcı olur (e-postalar, müşteri referansları, potansiyel müşteriler vb..);
 • Canlı sohbet – çevrimiçi modda müşterilerle 7/24 iletişim kurmayı mümkün kılar;
 • Gelen kutusu – gelen tüm müşteri iletişim bilgilerini el altında tutarak zamandan ve emekten tasarruf etmenize yardımcı olur (bunlar e-postalar, canlı sohbet tartışmaları, form gönderimleri, sipariş veya rezervasyon talepleri, yanıtlar, sorular ve ne olabilir?);
 • İletişim Yöneticisi – müşterilerinizin bilgilerini ayrı dosyalarda etkili bir şekilde düzenleyerek iletişim yönetimi sürecini basitleştirir (bunlar kişisel kullanıcı bilgilerini, iletişim verilerini, notları, dosya eklerini, etiketleri vb. içerebilir..).

Siz ve müşterileriniz karşılıklı iletişim ve etkileşimde harcadığınız zamanı optimize etmek için, Ascend bunu kolayca yapmanıza izin veren özellikler listesine erişim sağlar:

 • otomasyonları – otomatik olarak yaptığınız tüm tekrarlanan işlemleri ve adımları yapan özellik (“Teşekkür ederiz” veya “Hoş Geldiniz” mesajları göndermek gibi)). Bu özellik, çok fazla zaman harcamadan web sitesi trafiğini etkili bir şekilde artırmanıza yardımcı olabilir;
 • Faturalar – yapılan her sipariş için faturaların otomatik olarak oluşturulmasını sağlar;
 • Fiyat teklifleri – çabanızı ve zamanınızı boşa harcamamak için kabul edilen fiyat tekliflerini otomatik olarak oluşturmanızı sağlar;
 • İş Akışları – iş akışlarınızı optimize etmek ve ekip üyeleriyle etkili bir şekilde işbirliği yapmak için projeler veya satış hunileri için öncelikleri belirlemeye olanak tanıyan özellik;
 • Görevler & Hatırlatmalar – görevlerinizi kontrol etmenize, hatırlatıcıları takip etmenize ve son teslim tarihlerini karşılamak için benzer diğer sorunları kontrol etmenize yardımcı olur.

Yükseliş özelliği sizin için olmazsa olmaz mı? Ardından, web sitenizin kontrol panelinden “Müşteri Yöneticisi”Veya“Pazarlama araçları”Bölümlerini seçin ve birkaç tıklama ile etkinleştirin.

Wix Barındırma

Geliştirilmesinin başlangıcında, Wix sunucularını ABD, Avrupa ve Avustralya’nın veri merkezlerinde ağırladı. Ancak 2014’ten bu yana şirket tüm platformlarını Amazon bulut barındırma hizmetine aktardı. Bu nedenle, bir kullanıcının şu anda hangi ülkeyi bir web sitesi oluşturduğu önemli değildir – tüm dünyada aynı hızda erişilebilir olmaya devam edecektir..

Yeni oluşturulan her web sitesi otomatik olarak Wix bulut barındırmada depolanır. Bu web sitesi otomatik olarak ücretsiz bir plan, 500 MB disk alanı ve 1 GB Bant Genişliği alır. Bu, bir web sitesi oluşturucunun tüm özelliklerini test etmek için fazlasıyla yeterli.

Wix barındırma hızının ne olduğunu, sıradan kullanıcılar tarafından oluşturulan web sitelerinin ne kadar hızlı yüklendiğini kontrol edelim. Yük hızının sadece bir kullanıcı için uygun olmadığı, aynı zamanda arama motorları için en önemli faktörlerden biri olduğu konusunda anlaşamayız..

Bu amaçla ücretsiz bir plan içeren yeni bir web sitesi oluşturdum. Deneysel bütünlüğü korumak için, bu web sitesi yalnızca içerik ve grafiklerin hız sonuçları üzerindeki etkisini önlemek için bir boş sayfadan oluşuyordu..

Not: Web sitesinde içerik olmamasına rağmen, yüklenen sayfanın boyutu, iç sistem uzantılarının kullanılabilirliği nedeniyle 1.3 MB’dir..

Wix Hosting Hız Testi (Temmuz 2019)
Test Sunucusu KonumuTest # 1
Yük Hızı
Test # 2
Yük Hızı
Test # 3
Yük Hızı
Ortalama
Yük Hızı
Dallas, TX, ABD2,27 s2,37 s2,24 s2,29 s
San Jose, CA, ABD2,88 s2,97 s2,91 s2,92 s
Melbourne, Avustralya2,92 s2,92 s2,98 s2,94 s
Stockholm, İsveç1.69 s1.78 s1,62 s1.70 s
Toplam Ortalama2,44 s2,51 s2,44 s2,46 s

Test sonuçları ABD, Avrupa ve Avustralya’da barındırılan Wix tabanlı bir web sitesinin ortalama yükleme süresi yaklaşık 2.46 saniyedir. (sitelerin geri kalanının% 55’inden daha hızlıdır).

Bu, bir web sitesi oluşturucuda oluşturulan bir web sayfası için oldukça güzel bir sonuçtur. Bu nedenle, Wix barındırma işleminin yavaş olabileceğine inanan tüm kullanıcılar için, bunun olmadığını belirtmeye hazırım. Sistemi test edin ve kendinizden emin olun.

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:550
Profesyonel Şablonlar:&# X2714; EVET
Ücretsiz Temalar:&# X2714; EVET
Uyarlanabilir Tasarım:&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:✘ HAYIR

Görüşümüze göre, Wix piyasadaki en iyi şablonlardan bazılarını sunmaktadır. Tasarımcıları sürekli kütüphaneyi güncelliyor. Yetmiş sektör kategorisinde yüzlerce güzel tema var: İş ve Hizmetler, Müzik, Eğlence, Fotoğrafçılık, Online Mağaza, Kişisel ve daha fazlası.

Boş şablonlar da var – sıfırdan başlayabilir veya boş bir düzen seçebilirsiniz. Küçük projeler ve geçici siteler için Wix tasarımcıları şaşırtıcı tek sayfalık şablonlar koleksiyonu çizdi.

Tabii ki, faydalar asla tam hikaye değildir ve tüm Wix şablonları hakkında önemli bir dezavantaj olduğunu bilmelisiniz – şablonları düzenleme işlemi boyunca değiştiremezsiniz, hangi şablonun sizin için doğru olduğunu belirlemeden önce bunu dikkatlice düşünün. Bu muhtemelen yaygın Wix şikayetlerinden biridir.

Wix Şablonları

Oluşturucu, yukarıda belirtilen ‘mutlak konumlandırma’ düzenleme prensibi nedeniyle şablonlar arasında geçiş yapmanıza izin vermez. Size sitenin görünümü üzerinde tam kontrol sağladıkları için ayarlarınızı ve içeriğinizi yeni bir şablona aktarmak imkansızdır. Anahtarlama şablonlarına izin veren web sitesi oluşturucuları, içeriğinizi bir şablondan diğerine kolayca aktarmanıza olanak tanıyan ‘kutu modelini’ kullanır.

Ayrıca şunları da görebilirsiniz:
Wix tarafından desteklenen blog web sitelerine örnekler.
Wix ile yapılan çevrimiçi mağazaların koleksiyonu.
Wix ile oluşturulan gerçek kullanıcının portföy web siteleri.

4. Wix SEO Dostu?

Öğrenmeyi planlayıp planlamadığınızı WordPress’ten Wix’e geçiş ya da sadece etkili bir şekilde web üzerinde web sitenizi tanıtmak istiyoruz, uygun SEO optimizasyonu bilgisi bir zorunluluktur. SEO optimizasyonu, sayfa içi ve sayfa dışı web sitesi yönetiminin karmaşık bir setidir. Sayfa dışı optimizasyonla ilgili olarak, hangi web sitesi oluşturucusunu kullandığınız önemli değildir – hepsi yeteneklerinize bağlıdır.

Ancak, sayfadaki SEO söz konusu olduğunda, Wix diğer web sitesi oluşturucuları arasında en iyi şekilde gerçekleştirilmesine izin verir. Bu açıdan kalabalığın arasından sıyrılmak gerçekten karmaşık. Burada geliştirilebilecek tek yön, SEO ayarlarıyla çalışmak için rahat koşulların oluşturulmasıdır. Wix geliştiricileri bu süreçte mükemmel sonuçlar elde etti.

Wix SEO WIZ

Wix, yeni başlayanlara hitap etmesi gereken çok kullanışlı bir araca sahiptir. Bu SEO Wiz (“yönetim” Bölüm). Önemli nüansları göz ardı etmemek için adım adım talimatları kullanarak SEO parametrelerini burada ayarlayabileceksiniz. Ayrıca, pazarlama ve sosyal ağ entegrasyonu uygulamaları, e-posta dağıtım ayarları, açılır pencereler, geri arama sırası ve çevrimiçi danışman düğmeleri gibi sistemin standart işlevselliğini zenginleştirmek için istatistikleri ve çeşitli bitişik araçları izlemek için AppMarket’ten uygulamalar yükleyebilirsiniz. Gerektiğinde bu araçları kullanmanızı öneririz.

Wix - SEO Wiz

Gelişmiş kullanıcılar için Wix, sayfadaki SEO çalışmalarının çoğunu kendi başlarına tutar. Bunlar, manuel olarak düzenleyebileceğiniz Wix web sitesi oluşturucusunun ana SEO ayarlarıdır:

 • Sayfanın meta etiketleri (başlık, açıklama vb.);
 • Alternatif Metin (web sitesinin resimleri için olmalıdır);
 • Başlık etiketleri (H2-H7, okunabilir ve SEO dostu bir içerik oluşturmaya izin verir);
 • Bağlantı bağlantıları (ihtiyacınız olan metnin kapsadığı bağlantıyı ekleyebilirsiniz);
 • Yönlendirme Araçları (etki alanları, platformlar ve Wix içinde 301 yönlendirmeleri);
 • Google Analytics Sistemini ekleyin;
 • Site doğrulaması (başka bir analitik sistem için).

Normal web sayfası arama motoru sıralamasını sağlamak için, başlangıçta benzersiz tematik içeriğe sahip bir web sitesini doldurmakla ilgilenmelisiniz. Herhangi bir web sitesi oluşturucusunda bundan kaçınamazsınız. Her sayfa için anahtar kelime listelerini oluşturun ve spam göndermekten kaçınmak için bunları makale gövdelerine eşit olarak ekleyin. Ardından, her sayfa için meta etiketleri manuel olarak doldurun. Bunu, SEO bölümünün ilgili menü kategorisinde yapabilirsiniz. Burada bir şey karıştırmak zordur: her menü noktası ipuçları ile birlikte gelir ve ayrıca web sitenizin arama motoru sonuçlarında nasıl görüneceğini önizleyebilirsiniz. Bu pratik ve kullanışlı.

Wix SEO

Wix, SEO için iyi mi? – Kesinlikle evet: SEO Wiz nedeniyle, Wix SEO ayarlarını çok daha büyük bir şekilde, daha sonra diğer web sitesi kurucularının düzenlemesine izin verir. Fark, bu sürecin burada çok uygun olmasıdır. Sistemin çekici arayüzünün keyfini çıkararak proje başarınızın temelini atabileceksiniz. Web sitenizi yayınlandıktan sonra Google arama konsoluna eklemeyi unutmayın. Bu, endekslemesini hızlandıracaktır.

Ayrıca şunları da görebilirsiniz:
Wix web sitenizi Google’da nasıl bulunur ve sıralarsınız?.

5. Müşteri Desteği

Wix, kullanıcı dostu bir arayüz, birçok yön ipucu ve bilgi istemi sunar. Tasarımınızdaki her düzenlenebilir öğe bir soru işareti içerir – ek bilgi ve pratik tavsiye almak için sadece tıklayın. İnşa ederken öğren. Bağımsız olarak çözemediğiniz ciddi sorunlarla karşılaşırsanız, her zaman Destek Merkezi veya forum. Burada birçok soru sorulmuş ve cevaplanmıştır.

Bilgi tabanı çok sayıda nasıl yapılır videosu ve basit bir dilde yazılmış adım adım öğreticiler içerir. Bir Wix uzmanıyla doğrudan e-posta yoluyla da iletişim kurabilirsiniz.

6. Fiyatlandırma Politikası

Wix’in standart ve ticari / e-ticaret web siteleri için ayrı planları vardır. Kişisel kullanım için basit projeler oluştururken, sistemin özellik setini ücretsiz olarak test etmenizi ve hatta becerilerinizi pratik etmenizi sağlayan ücretsiz asla sona ermeyen bir plan vardır. Bununla birlikte, karmaşık tam özellikli web sitelerinin geliştirilmesini hedefliyorsanız, ücretli aboneliklerden birine geçmeyi düşünmelisiniz. Böylece, standart Wix planları aşağıdaki gibidir: Combo ($ 13 / ay), Sınırsız (17 $ / ay), Pro (22 $ ​​/ ay) ve VIP ($ 39 / ay).

fiyat

İş ve e-Ticaret planları hakkında şunları içerir: Business Basic (23 $ / aylık), Business Unlimited (27 $ / aylık), Business VIP (49 $ / aylık) ve Enterprise (500 $ / aylık). Tüm Wix planları, çevrimiçi ödeme kabul etme özelliği, artan depolama alanı, çeşitli ödeme yöntemleri, özel alan adı bağlantısı, Wix reklamlarının bulunmaması ve diğer önemli özellikleri kapsar. Hangi plan için giderseniz gidin,% 100 komisyonsuz olacak, bu da işletme sahipleri için çok önemli.

fiyat

App Market’ten ücretli bir üçüncü taraf uygulaması kullanıyorsanız ücreti standart Wix ücretinin üstünde alınır.

Tüm Wix Premium planları arasında ücretsiz barındırma ve alan adı bağlantısı, depolama alanı (‘Connect Domain’ planıyla 500 Mb’dan ‘VIP’ planıyla 20 Gb’ye kadar), yerleşik Google Analytics ve Premium Müşteri Desteği bulunur.

Wix hizmetinden memnun değilseniz, ödemenizden itibaren 14 gün içinde geri ödeme alabilirsiniz. Ancak, bu durumda web sitenizin ücretsiz plana düşürüleceğine dikkat edilmelidir. Yayınladığınız tüm içerik kalacak.

Wix Promosyon Kodları ve Çalışan İndirimler

Aslında, Wix kullanırken temelde promosyon kodları kullanarak daha fazla tasarruf etme şansı var. Ancak burada sorun ortaya çıkarken, aslında web üzerinde çalışan promosyon kodlarını bulmak zor. Seçtiğiniz plan için ödeme yaparken, indirim elde etmenizi sağlayan promosyon kodu alanını göreceksiniz.

Çalışan bir promosyon kodu bulmakta şanslıysanız, herkes için gerçek bir sürpriz olacaktır, çünkü bu indirimler genellikle kullanıcıların dikkatini çekmek için sahte hizmetler tarafından sunulmaktadır. Sonuç olarak, bu tür promosyon kodlarını aramak için zamanınızı, çabalarınızı ve paranızı boşa harcayabilir ve hiçbir şey alamazsınız. Buna inanmıyorsanız, sadece bir Google araması yapın ve kendinizden emin olun! Neyse ki, Wix avantajlarını kullanırken büyük tasarruf etmenize yardımcı olacak daha iyi bir alternatif var..

Wix İndirimleri: Büyük Tasarruf

Web tasarım çabalarınız için Wix’i seçmek kesinlikle harika bir fikirdir, ancak gerçekten büyük tasarruf etmek istiyorsanız, ücretli plana geçmek mantıklıdır. Wix’in ücretsiz sürümü oldukça cömert olsa da, profesyonel görünümlü bir web sitesi oluşturmak için yeterli değildir. Güçlü bir marka oluşturmanın ve işletmenizin potansiyel müşteriler tarafından bulunmasını sağlayan en önemli faktörlerden biri özel bir alan adına sahip olmaktır.

Maliyet hala pahalı görünüyor mu? Öyleyse, sitenin içeriğini yönetirken resmi plan indirimlerini beklemek için zaman ayırın. Gerçek şu ki, Wix düzenli olarak% 50’ye varan indirimler sunuyor. Kural olarak Wix, Sınırsız ve e-Ticaret Planları için gerçekten çalışan% 50 indirim sunuyor. Bu indirimlerle bir web sitesi veya e-mağaza oluşturabilirsiniz. $ 6.25 / mo ve $ 8.25 / mo sırasıyla.

Wix İndirimi

Bu, Wix hizmetlerinden yararlanmanın en etkili ve gerçekten önemli olan güvenilir ve güvenli yoludur. Wix İndirimi almak için güncellemelerimize göz atın!

7. Artıları ve Eksileri

Wix, şüphesiz ilk kez ve uzman web geliştiricileri için birinci sınıf hepsi bir arada web sitesi kurucusudur. Sistem, başarılı web tasarım sürecine ve mükemmel sonuca katkıda bulunan etkileyici bir avantaj listesine sahiptir. Benzer şekilde, kullanıcıların web sitesi oluşturma işlemine geçmeden önce bilmesi gereken birkaç dezavantajı vardır. İşte gidiyorlar.

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; Basit ve kullanıcı dostu arayüz;
&# X2714; Wix ADI ve Standard Wix Editor ile her türlü ihtiyaca cevap verin;
&# X2714; Mobil uyumlu niş şablonları;
&# X2714; Wix App Market’te ücretsiz ve ücretli widget seçenekleri;
&# X2714; Uygun fiyatlandırma;
&# X2714; Düzenli indirimler;
&# X2714; Entegre e-Ticaret ve blog motorları;
&# X2714; Wix Turbo;
&# X2714; Wix tarafından yükselin;
&# X2714; Kaliteli müşteri desteği;
&# X2714; Wix tarafından Corvid;
&# X2714; Wix SEO WIZ.
Multiple Birden fazla faktör tarafından tetiklenen yavaş bağlantı hızı;
Switch Şablon değiştirme seçeneğinin yokluğu;
Widget’ların aşırı yüklenmesi nedeniyle yapısal olarak karmaşık gösterge tablosu;
Market App Market’te bulunan bazı uygulamalar şüpheli kalite ve değere sahiptir;
Editing Kod düzenleme seçeneği yokluğu.

8. Rakipler

Kodun düzenlenememesi ve şablonların ve diğer olumsuzlukların değiştirilememesi sizi daha esnek bir web sitesi oluşturucusuna yönlendirebilir. Wix’i denediyseniz ve onunla başaramadıysanız veya farklı bir şey istiyorsanız, Wix alternatiflerine bir göz atabilir – tüm web sitesi üreticileri arasında ana rakipler.

Yukarıda belirtilenler yeterli değilse, Wix için bazı alternatifler:

Wix ve ukitWix ve Adobe Muse KarşılaştırmasıWix ve KarelerWix ve WebydoWix ve WeeblyWix vs JimdoWix vs uCozWix ve Google SitesWix ve WordPress KarşılaştırmasıWix ve WebnodeBandzoogle ve WixInstapage ve WixWeb sitesi vs WixWix ve GoDaddyWix ve MagentoShopify ve Wix KarşılaştırmasıWix ve Web AkışıWix ADI ve Wix Editör

Bunlar Wix’ten daha iyi mi? Her şey, sitenizi ne kadar ayrıntılı olarak özelleştirmek ve şablonları değiştirmek istediğinize bağlıdır..

9. Wix SSS

Burada, Wix hakkında size yardımcı olabilecek en sık sorulan soruları topladık:

Soru: Kimin için?

Cevap: Wix, teknoloji konusunda bilgili olmayan kullanıcılar için tasarlanmış tamamen kodsuz bir site oluşturucudur. Görsel arayüzü, kullanıcıların sıfır kodlama deneyimi ile çeşitli web siteleri oluşturmasına ve yönetmesine olanak tanır.

Wix, basit bilgilendirici iş web siteleri, kişisel portföyler, bloglar, tek sayfalı siteler ve basit web mağazaları oluşturmak için iyi bir seçenektir.

Wix’in serbest tasarımcılara yönelik bir teklifi de var. Web tasarım becerileriniz varsa, yeteneklerinizi binlerce potansiyel müşteriye duyurmak için Wix Arena’ya katılabilirsiniz ve bir profesyonel kiralamak isteyebilirsiniz. Arena’ya katıldığınızda, Wix’ten bazı özel ikramlar alacaksınız: aylık ödüller, premium destek ve diğer avantajların yanı sıra yeni Wix özelliklerine ilk erişim olanağı.

Soru: Wix nasıl çalışır??

Cevap: Wix, herhangi bir bilgisayardan veya mobil cihazdan bir web sitesi oluşturmanıza ve yönetmenize izin veren bulut tabanlı bir sistemdir. Web sitenizin tüm verileri Wix bulut sunucularına kaydediliyor. Web siteniz, giriş yapmak için hangi cihazı kullanırsanız kullanın, düzenleme ve yönetme için kullanılabilir. Tek yapmanız gereken sisteme kaydolmak ve hesap girişinizi (e-posta) ve şifrenizi hatırlamaktır.

Soru: Ücretsiz mi?

Cevap: Wix’in süresi dolmayan ücretsiz bir sürümü vardır. Hosting, sitenizin mobil uyumlu sürümü ve temel özellik seti dahil yüzlerce ücretsiz şablon ile birlikte gelir. Wix’in ücretsiz sürümü, basit bir web sitesi kurmak ve yayınlamak için yeterli araç sunar ve görünür olan tek dezavantaj, özel bir alan adı ve Wix reklamlarını bağlayamama – tüm ücretsiz web sitelerinin üstünde ve altında oldukça dikkat çekici bir banner görüntülenir “Powered by Wix” yazan sayfa.

Yani, teknik olarak, bir siteyi ücretsiz olarak Wix kullanarak yayınlayabilirsiniz, ancak profesyonel bir görünüme sahip olmayacaktır..

Soru: Wix şablonlarını değiştirebilir miyim?

Cevap: Wix, 70’ten fazla sektör kategorisinde etkileyici şablon seçenekleri sunar. Modern web tasarım trendlerine sahiptirler ve sadece mükemmel görünürler. Wix şablonlarıyla ilgili tek sinir bozucu şey, onları değiştirmenin imkansız olmasıdır. Bir şablon seçtikten sonra kütüphaneye geri dönemez ve başka bir şablon seçemezsiniz. Bu, “kutu” düzenleme ilkesini kullanan Weebly ve uKit ile mümkün olsa da, “mutlak konumlandırma” modeline dayanan Wix ile imkansızdır.

Kutu modeli, kullanıcıların içeriğini bir şablon oluşturan kutulara veya kaplara yerleştirerek bu içeriği bir şablondan diğerine aktarmayı mümkün kılar. Mutlak konumlandırma yaklaşımı, kullanıcılara piksel bakımından mükemmel değişiklikler yapmalarına ve site öğelerini tuvalin herhangi bir yerine yerleştirmelerine izin vererek daha fazla özgürlük sağlar ve bu öğeleri daha sonra zarif bir şekilde aktarmayı imkansız hale getirir..

Önemli Not: toplam yeniden tasarım gerektiren bir Wix web siteniz varsa, yeni bir site oluşturabilir, içeriğinizi eski sitenizden manuel olarak yeni sitenize taşıyabilir ve premium hesabınızı siteye aktarabilirsiniz..

Soru: Wix web siteleri mobil uyumlu mu??

Cevap: Wix, mobil uyumlu bir web sitesi oluşturucusudur. Wix düzenleyicide, şablonu mobil görüntüleme için ayarlayabileceğiniz ayrı bir alan vardır. Mobil ve masaüstü sürümleri aynı şablona göre ayrı ayrı tasarlanmıştır; Mobil düzenleyicideki tüm değişiklikleriniz ana sitenizi etkilemez. Ancak, tek bir web siteniz olacağını belirtmeniz önemlidir, yani sitenin her iki sürümünü de güncellemeniz gerekmez. Masaüstü sitenizi güncelleyerek mobil görünümü de güncellersiniz.

Soru: Wix SEO dostu?

Cevap: Bana sorarsan, SEO için iyi mi – sana söyleyeceğim, kesinlikle evet. Wix, doğru SEO kurulumunun tüm süreci boyunca size rehberlik edecek güçlü bir ‘SEO Wiz’ aracına sahiptir. Bazı kullanıcılar SEO sorunlarını Wix’i suçluyorlar, ancak asıl sorun SEO’nun yanlış temel anlayışında (meta etiketler, sayfalar ve resimler tanımlamaları nasıl doldurulur). Wix’in SEO açısından kullanımının, başka herhangi bir web sitesi oluşturucusunun veya CMS’nin kullanımından hiçbir farkı yoktur..

Soru: Wix sitemi kod düzeyinde düzenleyebilir miyim?

Cevap: Wix kullanılarak oluşturulan siteler kaynak kodlarını göstermez, bu nedenle oluşturulan kaynağı manuel olarak düzenleyemezsiniz. Ancak ek bir kod enjekte etmek veya bir web uygulaması oluşturmak için Wix Kod arayüzünü kullanabilirsiniz.

Soru: Wix tarafından desteklenen web sitem neden bu kadar yavaş?

Cevap: Wix web siteleri, yukarıdaki araştırmamın kanıtladığı oldukça hızlı çalışır (‘Wix Hosting’ bölümünde). Web sitesi yükleme hızı doğrudan boyutuna bağlıdır. Birçok görüntü (özellikle optimize edilmemiş) web sitesini ağırlaştırabilir ve yükleme hızını yavaşlatabilir. Bu nedenle, siteniz için görsel bir içeriği dikkatlice seçmeli ve yüklemeden önce optimize etmelisiniz.

Soru: Wix e-ticaret için iyi mi?

Cevap: Evet, Wix çarpıcı bir web mağazası oluşturmanıza izin veren özel bir e-Ticaret modülüne sahiptir. Kaç ürün satmayı planlıyorsanız, 10 veya 1000 olursa olsun, Wix e-Ticaret çözümü bununla doğru bir şekilde ilgilenir. Çevrimiçi bir mağaza açmanın ücretli bir abonelik gerektirdiğini unutmayın. Mağazanızı sınırsız sayıda ürünle yönetmenizi sağlayan özel bir ‘e-Ticaret’ planı var.

Soru: Wix hangi e-ticaret platformunu kullanıyor??

Cevap: Wix, herhangi bir üçüncü taraf e-Ticaret platformu kullanmaz. Bunun yerine, çeşitli web mağazası tasarım ayarları, özelleştirme araçları, niş şablonları ile birlikte gelen ve tam özellikli mobil cihazlar için optimize edilmiş e-Ticaret web sitelerinin oluşturulmasına ve başlatılmasına izin veren kendi güçlü e-ticaret motoruna sahiptir..

Wix bloguna nasıl yorum eklenir??

Cevap: Wix bloguna yorum kutusu eklemek çok kolay. Kullanıcıların yorumlarını her blog yazısı altında bırakmasına izin vermek için Facebook yorumları, Disqus yorumları veya bir üçüncü taraf yorum uygulaması arasında seçim yapabilirsiniz. Her makalenin altına yorum kutusunu eklediğinizden emin olun. Bu kadar.

Wix hakkında başka sorularınız mı var? Yorum veya geri bildirim formu aracılığıyla bize bir mesaj bırakın. Sorununuzla ilgili bir cevap bulmaya çalışacağız.

Wix İyi mi?

Kesinlikle evet. Wix kusursuz bir üne sahip sağlam bir web sitesi kurucusudur. Kanıt, 150 milyondan fazla kullanıcının Wix ile web sitelerini oluşturduğu.

En olumlu yanları harika bir şablon seçimi, kullanım kolaylığı ve çok yönlülüktür. İhtiyacınız olan her türden bir web sitesi oluşturabilirsiniz – tek sayfalık küçük bir siteden binlerce günlük ziyaretçinin bulunduğu devasa bir çevrimiçi mağazaya.

Bu nedenle, bu platformu kullanmak için artıları ve eksileri tartın, Wix’i web sitesi oluşturucularıyla karşılaştırın veya bu web hizmeti hakkında daha iyi bir fikir edinmek için platformu kendiniz test edin. Ayrıca isteyebilirsiniz çeşitli Wix örnek web siteleri koleksiyonumuza göz atın. Wix’i kullanmaktan keyif alacağınızı umuyoruz.

Wix’i Şimdi Deneyin

 Bedava

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map