WooCommerce İncelemesi

WooCommerce – CMS tabanlı çevrimiçi mağazalar oluşturmanıza izin veren bir WordPress eklentisidir. Bu en popülerlerden biri e-Ticaret sistemleri: En İyi Milyon Derecelendirmesinde listelenen 350 binden fazla web sitesi WooCommerce ile oluşturuldu.


Sistemin popülaritesinin geniş çaplı yayılması en az iki faktör tarafından tetiklenir: WordPress ve eklentileri için tipik yönetim basitliği ve gider. Web yöneticisine gelişmiş web mağaza yönetimi seçenekleri sunan WooCommerce’e uzantılar ekleyebilirsiniz..

1. Kullanım Kolaylığı

WooCommerce dar bir uzmanlığa sahiptir – web mağazası oluşturma Bununla birlikte, bu niş söz konusu olduğunda herhangi bir kısıtlama yoktur: herhangi bir platform geliştirebilir, ürün ve / veya hizmet satabilirsiniz. WooCommerce, küçük ve orta ölçekli işletme sahipleriyle özel popülariteye sahiptir. Bunun en önemli nedenlerinden biri, herhangi bir özel finansal yatırım yapmadan bir e-Ticaret sitesi oluşturmanıza olanak tanıyan ücretsiz eklenti kullanılabilirliğidir.. Yönetim kolaylığı bir diğer önemli faktördür – uzantı ile çalışmak için özel kodlama becerilerine gerek yoktur.

WooCommerce - Mağaza

Büyük şirketler de çevrimiçi platformlar oluşturmak için WooCommerce kullanıyor, ancak uzun vadede sıklıkla alternatif çözümler seçiyorlar. En iyi 10.000 web sitesinde eklenti kullanım istatistiklerine bakıyorsanız, buradaki pozisyonlar biraz daha düşük olacaktır. Ancak, yine de oldukça ciddi olacaklar – her onuncu büyük çevrimiçi mağaza WooCommerce ile inşa edildi.

Her neyse, eklentinin, yatırımları en aza indirmeye çalışan girişimciler ve küçük / orta ölçekli işletme sahipleri için kullanımı oldukça kolaydır. e-Ticaret web sitesi geliştirmenin ilk aşamaları. Şirket büyüdükçe ve gelir oranını artırdıkça WooCommerce herhangi bir değişiklik gerektirmez: eklenti büyük platformların ihtiyaçlarını kolayca karşılayabilir. Hizmetin kullanım istatistikleri bu gerçeğin lehine konuşuyor.

2. Özellik Seti ve Esneklik

WooCommerce eklentisi, standart özellik kümesine e-Ticaret yönetim araçları ekler. Bununla yapabileceğiniz şey bu:

 • Kataloglar ve ürünler oluşturun.
 • Aramayı basitleştirmek için kategoriler ve filtreler ayarlayın.
 • Kullanıcı kaydını yönet.
 • Siparişleri ve çevrimiçi ödemeleri kabul edin.
 • Hem entegre hem de harici analiz araçlarını kullanarak siparişleri ve kullanıcı davranışını izleyin.
 • Siparişin yapıldığı yere bağlı olarak ödeme, gönderim ve vergi ayarlarını yönetin.
 • İndirim programları, özel teklifler ve çizimler oluşturun.
 • Widget’lar aracılığıyla kullanıcılara benzer ve en çok satan ürünleri gösterin.
 • Yararlı çevrimiçi postalar vb. Uygulayarak müşteri sadakati oluşturun..

Eklenti işlevini kusursuz hale getirmek için, bir web sitesi oldukça güçlü bir barındırmada saklanmalıdır. Sanal çözüm küçük bir çevrimiçi mağaza için de iyi çalışacaktır, ancak PHP 7, MySQL 5 ve daha üstünü desteklemeli, sınırsız trafik, 1 GB ve 128 MB RAM’den ücretsiz disk depolama alanına sahip olmalıdır.

WooCommerce Ürün Editörü

Web sitesi performansını etkilemeyecek optimum ürün çeşitliliği 2.000-3.000 pozisyonu oluşturmaktadır. Akıllı optimizasyon ve yüksek yüklere dayanabilen sunucunun kullanımı, ürün sayısının 5.000 öğeye kadar artırılmasını mümkün kılar. Daha fazlasına ihtiyacınız varsa, e-Ticaret için özel CMS kullanmayı düşünebilirsiniz..

WooCommerce ile çalışmak için herhangi bir özel beceriye ihtiyacınız yoktur. Eklenti standart WordPress kataloğundan yüklenir ve seçilen şablona daha da entegre edilir. Dahası, ekstra çevrimiçi satış yönetimi araçları sunan diğer eklentilerin entegrasyonu nedeniyle WooCommerce potansiyeli artırıldı. Birkaç yararlı uygulamayı örnek olarak seçebiliriz:

 • Yoast SEO, ürün kartlarının meta verilerini kontrol etmek için eklentiler içeren.
 • WP’li AMP ve önemli web sitesi sayfalarının daha hızlı sürümlerini oluşturmak için kullanılan WooCommerce uzantıları.
 • WooCommerce Çok Dilde çok dilli web siteleri oluşturmak için uygulanan araç.

Bu, standart WooCommerce işlevselliğini genişleten az miktarda eklentidir. Ekstra bütçeye yatırım yapmayı göze alabiliyorsanız, ekstra e-Ticaret web sitesi yönetim araçları sunan ücretli çözümlerin bulunması nedeniyle seçim daha da etkileyici hale gelecektir.

SEO optimizasyonu hakkında?

Arama motorları için WordPress tabanlı bir web sitesini etkili bir şekilde optimize etmek için Yoast SEO eklentisi en sık kullanılır. E-Ticaret uzantısını yüklerken, standart bir SEO optimizasyon bloğunu her ürün sayfasına entegre eden ve meta verileri düzenlemeye izin veren bir modül eklemelisiniz.

Yalnızca başlığı ve açıklamayı doldurmanız önerilir. Anahtar kelimeleri yoksaymaya izin verilir – arama motorları dizine ekleme sırasında bunları dikkate almaz. Yoast SEO, sosyal ağ web sitesi sayfalarında yayınlandığında web sitesi bağlantılarının nasıl görüneceğini tanımlayacak olan meta verileri ayarlamak için de gereklidir.

WooCommerce - SEO

İnsan dostu URL’lerin oluşturulması bir sonraki adımdır. Uygun alan adı ekranı genellikle ilk WordPress lansmanı sırasında ayarlanır. Ancak, WooCommerce eklentisi söz konusu olduğunda, URL’ye “ürün” öneki eklenir.

Bu optimizasyon açısından bir sorun değil – etkilenen tek şey estetik duygu. Önekten iki şekilde kurtulabilirsiniz: ücretli eklenti aracılığıyla veya daha önce eklenen ürünlerin ekstra ayarlanmasını ve manuel olarak düzenlenmesini gerektiren ücretsiz Permalink Manager Lite uzantısının yardımıyla.

Web mağazası optimizasyonu, ana sayfaların ve ürün kartlarının daha hızlı sürümlerinin oluşturulmasını gerektirir. WordPress ve WooCommerce için eklentilere sahip AMP eklentisi bu amaçla kullanılır. Temel sistem sıkıştırması ve e-Ticaret eklentisi herhangi bir SEO ve web sitesi tanıtım aracı içermediğinden, hiçbir eklenti olmadan gitmeyeceksiniz..

3. Tasarımlar

Tema Sayısı:500+
Ücretsiz Temalar&# X2714; EVET
Sektöre Göre Sırala:&# X2714; EVET
Duyarlı tasarım&# X2714; EVET
CSS Kod Düzenleme:&# X2714; EVET

E-Ticaret eklentisi tüm şablonlarla uyumludur, ancak bazı temalar aslında hatalarla görüntülenir. Gereksiz sorunlardan kaçınmak için, ideal olarak e-Ticaret için çalışan şablonları arayın. Daha fazla kolaylık için WooCommerce web sitesinde bulunan kataloğu kullanabilirsiniz – orada özel bir Tema Mağazası bölümü var.

Şablon aramak için standart bir WordPress kütüphanesi kullanıyorsanız, ilgili alana “WooCommerce” arama sorgusunu yazın. Bu, geliştiricilerin eklenti ile tam uyumluluklarını sağlayan şablonları bulmanıza yardımcı olacaktır. WordPress için başka şablon kaynakları da kullanmak mümkündür.

WooCommerce web mağazası tasarım özelleştirme seçenekleri söz konusu olduğunda, bunlar diğer WordPress web sitelerininkine benzer. Platformun kendisi, menüler oluşturmaya ve düzenlemeye, web sayfalarına widget’lar eklemenin yanı sıra, tanıtılan Gutenberg blok düzenleyicisi ile ayrı web sitesi sayfalarının arayüzüne izin verir. WordPress 5.0 sürümü. Ekstra seçeneklerle ilgili olarak, “Tasarım” bölümünde temalar için mevcut eklentileri ayırabiliriz. Bunları kullanarak, “Satın Al” düğmesini ve alışveriş sepeti simgesini ekleyebilirsiniz..

Derin tasarım özelleştirme için HTML, CSS ve JavaScript programlama dilleri bilgisine sahip olmanız gerekir WordPress dosyalarıyla çalışma deneyimi. Küçük düzenlemeler yapmak için entegre web sitesi düzenleyicisini kullanabilirsiniz. Şablonu tamamen yeniden oluşturmanız gerekiyorsa, dosyaları bilgisayara indirmek, yedek kopyalar oluşturmak ve sonra düzenlemeler yapmak ve işlevlerini kontrol etmek mantıklıdır.

WooCommerce şablonları, ürün kartlarının, alışveriş sepetinin, sipariş yerleştirme sayfalarının vb..

4. Müşteri Desteği

Destek Servisi, ürün kurulumu, uygulaması ve yapılandırması ile ilgili yardımı kapsar. Herhangi bir hata varsa, bunları mümkün olan en kısa sürede düzeltmekten sorumlu olacaklardır. Benzer şekilde, eklenti kurulumuyla ilgili herhangi bir sorunla karşılaşırsanız, web sitesinde belirtilen genel destek saatlerinde de onlarla iletişime geçebilirsiniz..

Tüm sorgular genellikle 24 saat içinde ele alınır, ancak bazen gerçek yanıt süresi teknik konulara ve haftanın günü / gününe bağlı olarak değişebilir. Destek ekibiyle iletişime geçmek için İletişim Formunu doldurabilirsiniz..

WooCommerce ayrıca kapsamlı bir topluluk forumuna ve SSS bölümüne göz atarak birçok yaygın soruya yanıt bulabilir. Eklenti, müşterilere her türlü destek hizmetini sağlamak için web mağazanıza entegre edebileceğiniz Müşteri Desteği uzantıları listesi ile birlikte gelir. Bunların en popülerleri PayPal Checkout, LiveChat, Amazon ve eBay, WooCommerce Rezervasyonları, Yardım İzci ve Freshdesk’dir. Bu uzantılar hem ücretsiz hem de ücretli.

5. Fiyatlandırma Politikası

WooCommerce’ı WordPress yönetici panelindeki standart katalogdan ücretsiz olarak yükleyebilir veya resmi web sitesinden indirebilir ve arşiv olarak sunucuya yükleyebilirsiniz. Ücretsiz lisans, farklı boyutlarda projeler oluşturmak için uzantıyı kullanmasını engellemez. Eklentinin ürün çeşitliliği, ödeme seçenekleri veya trafikle ilgili herhangi bir kısıtlaması yoktur – hem üç ürün konumuna sahip web mağazaları hem de çevrimiçi hipermarketler için ücretsiz kalacaktır..

Temel WooCommerce işlevini genişletmek için başka eklentiler yükleyebilirsiniz. Bunlar ödenebilir, ancak alternatifi ücretsiz bir lisansla sorunsuz bulabilirsiniz. Ancak, herhangi bir bütçe olmadan bir web mağazası oluşturamazsınız.

WooCommerce - Ücretli Uzantılar

Her iki CMS’de olduğu gibi, burada olması gereken iki harcama nesnesi vardır. Bunlar barındırma ve alan adı satın alma. Son maliyet alan adı bölgesine, web mağazası boyutuna ve barındırma sağlayıcısına bağlıdır. Örneğin, küçük bir ürün yelpazesine sahip bir web sitesi aylık yaklaşık 3-5 $ ‘a mal olur.

Barındırma hakkında konuşan WordPress, bir numaralı resmi barındırma sağlayıcısını önerir – Bluehost. Sistem, tek tıkla kolay WordPress kurulumu, 7/24 müşteri desteği, ücretsiz SSL Sertifikası bağlantısı ve sistem planları açısından sağlanan diğer birçok seçeneği sağlar. İkincisi, Paylaşılan, VPS ve Özel Hosting olmak üzere üç plan içerir. Buna göre planların maliyeti aylık 2,95 dolar, 17,58 dolar ve 70,33 dolar. Ayrıca, herhangi bir nedenle seçtikleri planlardan memnun olmayan kullanıcılar için 30 günlük para iade garantisi vardır..

6. Artıları ve Eksileri

WooCommerce – geniş bir işletme sahipleri için kullanışlı olacak kadar esnek olan ücretsiz bir eklentidir. Yardımı ile çeşitli boyutlarda ve işlevlerde çevrimiçi mağazalar oluşturabilirsiniz. Uzatmanın en büyük avantajları:

Artıları:
Eksileri:
&# X2714; kod erişimi ve sınırsız eklenti düzenleme imkanı;
&# X2714; binlerce ürün içeren büyük web mağazalarını başlatmak için de kullanılan güvenilir temel;
&# X2714; diğer eklenti entegrasyonunun bir sonucu olan genişletilebilirlik;
&# X2714; düzenli güncellemeler nedeniyle en son WordPress sürümlerinin desteklenmesi;
&# X2714; yüksek güvenlik seviyesi;
&# X2714; varsayılan olarak mobil cihazlar için optimizasyon.
Server yüksek sunucu yükü;
Regular düzenli resmi müşteri desteği yok;
Woo yüksek ücretli ücretli WooCommerce uzantıları.

WooCommerce dezavantajları arasında, yüksek sunucu yüküne işaret etmek mümkündür, bu da kullanıcıların web mağazasına erişim sorunlarını ve Batı pazarında yönlendirmeyi önlemek için daha pahalı barındırma satın almasını sağlar..

Diğer ücretsiz çözümlerde olduğu gibi, eklentinin düzenli resmi müşteri desteği yoktur. Sahip olduğunuz sorunları çözmek için tematik forumlara erişmeniz gerekir. Ancak, kullanıcıların sistem kullanımı sırasında karşılaşabileceği teknik nüansları çözmeye yardımcı olan teknik destek merkezi vardır..

Diğer bir dezavantaj, ücretli WooCommerce uzantılarının yüksek maliyeti. Eklentinin kendisi ücretsiz olarak kullanılabilir, ancak buna gelişmiş seçenekler eklemeniz gerekiyorsa, bunlar için ödeme yapmanız gerekme olasılığı oldukça yüksektir. Bazen fiyatlar gerçekten pahalı. Örneğin, “ürün” önekinin URL’den otomatik olarak kaldırılmasına izin veren uzantı 119 ABD doları tutarındadır. Bunu ücretsiz olarak yapabilirsiniz, ancak bu durumda önceden eklenmiş ürünleri manuel olarak düzenlemeniz gerekir. Bu ürünlerin sayısı zenginse, gerekli düzenlemeleri yapmanız uzun sürecektir.

Sonuç

WooCommerce – online satış organizasyonuna karmaşık bir yaklaşım sunan ücretsiz bir e-ticaret eklentisidir. Entegrasyondan hemen sonra WordPress web siteniz bir web mağazasına dönüşecektir. Gerekli işlevselliğe bağlı olarak, uzantıların yüklenmesi gerekebilir, ancak temel WooCommerce seçenekleriyle de başlayabilirsiniz.

Ancak, WordPress ve eCommerce eklenti kombinasyonunun kullanımı her zaman makul değildir. Örneğin, küçük web siteleri başlatmak için şunu kullanabilirsiniz: web sitesi kurucuları, satışla ilgili gerekli tüm özellikleri ve araçları kullanıma hazır olarak sağlar. Büyük ölçekli projeler başlatmak için de kullanılabilirler, ancak WooCommerce bu nişte hala daha tercih edilen bir çözüm gibi görünüyor.

WooCommerce’ı Şimdi Deneyin

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map